WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN....فدراسیون جهانی بودو ...نمایندگی فدراسیون جهانی بودو کیک بوکسینگ در ایران وانجمن ورزشی ایرانیان و کشورها
WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN....فدراسیون جهانی بودو ...نمایندگی فدراسیون جهانی بودو کیک بوکسینگ در ایران وانجمن ورزشی ایرانیان و کشورها
 
12 / 1 / 1397برچسب:, :: 7:17 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده

www.budo iran.ir      نمایندکی فدراسیون جهانی بودو در ایران به ثبت رسید

گل‌محمدی نامه تسویه حسابش را به باشگاه تراکتورسازی فرستاد

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی برای انجام کارهای جدایی از این تیم نامه تسویه حساب خود را به باشگاه فرستاد.

به گزارش خبرگزاری فارس، باشگاه تراکتورسازی و یحیی گل‌محمدی به دلیل اختلافاتی که بین سرمربی و مدیرعامل به وجود آمد به بن بست رسیدند تا اینکه جدایی گل‌محمدی از این تیم قطعی شود.

در همین راستا گل‌محمدی نامه تسویه حساب خود را برای انجام کارهای جدایی به باشگاه فرستاد و منتظر است مصطفی آجورلو این نامه را امضا کند تا کارهای جدایی را انجام دهد. گل‌محمدی حاضر شده بخش زیادی از درصد مابقی قراردادش را به تراکتورسازی ببخشد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شاهین دژ

ضمنن سعیدسلیمانزاده پس از کسب مقام سوم مسابقات آسیایی او اسپرت از دنیایی رینگ خداحافظی کرد.


ادامه مطلب

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:

۸۰ مدال آور المپیک و جهانی آذربایجان غربی تجلیل شدند

شناسه خبر: 1457683 سرویس: استانها
۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
آئین تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک، جهانی، آسیایی و هیئت‌های ورزشی برتر کشور-ارومیه

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: ۸۰ مدال آور المپیک، جهانی و بین المللی آذربایجان غربی که در سطح جهان افتخارات ورزشی آفریده‌اند در کنار هیئت‌های ورزشی برتر کشوری تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، عبدالله چمن گلی شامگاه پنج شنبه در همایش تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک، آسیایی و هیئت‌های ورزشی برتر  کشور که در سالن شرکت توزیع برق آذربایجان غربی برگزار شد اظهار کرد: این آیین برای تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک، جهانی و آسیایی آذربایجان‌غربی و نیز هیئت‌های ورزشی بر‌تر کشور است. 

 وی افزود:  بر پایی این مراسم برای قدردانی از کسانی است که نام و آوازه ایران اسلامی را در همه جا سر می دهند بنابراین این تجلیل وظیفه ماست. 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: در این آیین،80 مدال آور المپیک، جهانی و بین المللی آذربایجان غربی که در سطح جهان افتخارات ورزشی آفریده‌اند در کنار هیئت‌های ورزشی برتر کشوری در حضور مسئولان استانی و کشوری تجلیل می‌شوند. 

چمن گلی بیان کرد:  ورزش همانند اسلحه ای است که باید دست افراد صالحی باشد و ما نیز در این میان باید نهایت استفاده از این مهم را ببریم. 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت این استان در رتبه بندی‌های کشوری گفت: این استان در رتبه‌بندی میزان سرانه ورزشی کشور  رتبه26 را به خود اختصاص داده است. 

وی تصریح کرد: این در حالی است که آذربایجان غربی از لحاظ جمعیت رتبه 8کشوی را دارد بنابراین بر اساس برنامه چهارم توسعه سرانه فضای ورزشی باید به یک متر مربع ارتقا یابد که تمام تلاش‌ها در استان برای تحقق این هدف صورت می‌گیرد. 

چمن گلی گفت:  هم‌اینک سرانه ورزشی در آذربایجان غربی فقط 43 سانتی‌متر  است. 

انتهای پیام/

http://tn.ai/1457683

با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی:

مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و هیات های ورزشی برتر آذربایجان غربی برگزار شد+ آلبوم تصویری


 مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و هیات های ورزشی برتر آذربایجان غربی برگزار شد+ آلبوم تصویری

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران المپیک، جهانی، آسیایی و هیات های ورزشی برتر آذربایجان غربی با حضور تعدادی از مسوولان کشوری و استانی در ارومیه برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر آقازاده معاون وزیر ورزش و جوانان، رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان، قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، سردار خرم فرمانده سپاه شهدای استان و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان و همچنین با حضور ورزشکاران و قهرمانان ورزشی استان در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق ارومیه برگزار شد.

در این آیین، 80 تن از مدال‌آوران و قهرمانان المپیک، جهانی و آسیایی و نیز هیات‌های ورزشی برتر آذربایجان‌غربی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 


photo_۲۰۱۷-04DG410FDs001 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs002 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs003 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs004 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs005
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs006 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs007 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs008 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs009 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs010
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs011 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs012 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs013 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs014 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs015
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs016 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs017 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs018 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs019 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs020
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs021 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs022 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs023 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs024 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs025
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs026 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs027 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs028 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs029 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs030
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs031        

یین باشکوه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران برتر ورزشی آذربایجان غربی در ارومیه

با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید

آیین باشکوه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران برتر ورزشی آذربایجان غربی در ارومیه

آیین باشکوه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران برتر ورزشی آذربایجان غربی در ارومیه

طی مراسمی باشکوه که عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در ارومیه برگزار شد از 144 نفر از قهرمانان و مدال آوران، مربیان و داوران و مدیران و خیّرین ورزشی و هیأت های برتر استان تجلیل بعمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در آیینی باشکوه که با عنوان گرامیداشت 12000 شهید والامقام استان آذربایجان غربی عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه با حضور دکتر سیّد علی آقازاده معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در تالار همایش های شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، 144 نفر از قهرمانان و مدال آوران، مربیان و داوران و مدیران و خیّرین ورزشی و هیأت های برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتند.
در این مراسم که با استقبال پرشور خانواده ورزش استان آذربایجان غربی مواجه شده بود قهرمانان موفق و نام آشنای ورزش کشور از جمله جهان پهلوان سیامند رحمان حضور داشتند و البته تعدادی نیز همچون سعید معروف و میلاد عبادی پور به دلیل حضور در اردوهای تیم های ملی و رقابت های آسیایی و جهانی و باشگاهی حضور نداشتند و بستگان و خانواده های آنها برای شرکت در این آیین حضور داشتند.
در این مراسم از خانواده شهید ورزشکار مدافع حرم سعید شبان تجلیل بعمل آمد.
همچنین 4 نفر از مصدومین ورزشی رشته های کبدی، ژیمناستیک و کشتی، 31 هیأت برتر ورزشی استان در ارزیابی فدراسیون ها، 9 نفر از قهرمانان و ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی و جهانی در رشته های وزنه برداری و تنیس روی میز جانبازان و معلولین، والیبال، قایقرانی، دو ومیدانی و وزنه برداری، 15 مربی و داور بین المللی، 7 خیّر ورزش یار، 8 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته قایقرانی، 6 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته بدنسازی و پرورش اندام، 4 ورزشکار عضو تیم ملّی از استان در رشته شمشیربازی، 3 ورزشکار عضو تیم ملی از استان در رشته کبدی، 8 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی والیبال دانش آموزی ایران از استان، 5 ورزشکار عضو تیم ملی ایران از استان در رشته کوهنوردی، 3 ورزشکار عضو تیم ملی از استان در رشته تنیس، 5 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته های رزمی، 3 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته کونگ فو، 3 ورزشکار عضو تیم ملی از استان در رشته ژیمناستیک در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین از مجموع 31 هیأت برتر ورزشی استان در ارزیابی فدراسیون ها، سهم آذربایجان غربی شامل: 5 رتبه اول، 3 رتبه عالی،4 رتبه دوم، 4 رتبه سوم، یک رتبه چهارم، 2 رتبه پنجم، 2 رتبه ششم، 2 رتبه هشتم و 2 رتبه نهم بود که رؤسای آنها مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین در این مراسم از فریدون سید مصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش استان به دلیل همکاری های بسیار تنگاتنگ و مؤثر با حوزه ورزش بعنوان مدیر موفق همیار ورزش و 6 نفر از مدیران موفق و برتر اداره کل ورزش و جوانان استان تجلیل بعمل آمد.

برپایی نمایشگاه عکس اعتیاد و کمپین " با ورزش به مبارزه با اعتیاد برویم" بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر که در درب ورودی سالن و قبل از شروع مراسم با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان مواجه شده بود و نیز اجرای زیبای برنامه زورخانه و =پهلوانی بمناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای از نکات بارز این همایش بود

29 / 3 / 1396برچسب:, :: 1:32 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده

موارد مصرف ناندرولون

ناندرولون برای درمان استئوپروز دوران یائسگی و نیز آنمی آپلاستیک، درمان روندهای کاتابولیک و سرطان پستان بکار می‌رود.

مکانیسم اثر

ناندرلون آگونیست آندروژنها بوده با افزایش ساخت پروتئین و تحریک اشتها، افزایش تولید اریتروپوئیتین و احتمالاً اثر مستقیم بر مغز استخوان، افزایش میزان هموگلوبین و گلبول‌های قرمز خون اثرات فارماکولوژیک خود را اعمال می‌نمایند.

عوارض جانبی

آکنه، احتباس سدیم به همراه خیز، بروز صفات جنسی مردانه مانند تغییر صدا ( گاهی غیر قابل برگشت)، فقدان قاعدگی، مهار اسپرماتوژنز، انسداد اپی فیز قبل از بلوغ، آزمون‌های غیر طبیعی عملکردی کبدی و بلوغ زودرس مردان. تومورهای کبدی گاهی بدنبال درمان طولانی مدت با استروئیدهای آنابولیک بروز می‌کند.

جستارهای وابسته

جلسات فشرده کاری مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و نخجوان

عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در دیدار با مسئولین بلندپایه سیاسی و ورزشی باکو و نخجوان بر توسعه همه جانبه همکاری های فرهنگی و ورزشی و حوزه جوانان بین دو طرف تاکید کرد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی در حاشیه برگزاری چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش وجوانان آذربایجان غربی که به دعوت رسمی وزیر جوانان و ورزش این کشور و همتای خود در باکو به جمهوری آذربایجان سفر کرده است طی جلسات فشرده و مهمی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، فایق رئیس فدراسیون جهانی بودو و نیز وزیر جوانان و و ورزش جمهوری خودمختار نخجوان و منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان بر توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی و حوزه جوانان تاکید کرد.

دکتر جواد جهانگیر زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان با ابراز خرسندی از حضور هیات عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و با اشاره به سابقه طولانی و موثر همکاری ها و مناسبات دو کشور دوست و همسایه در حوزه فعالیت های مختلف بخصوص ورزش و جوانان گفت: سیاست ارتباطات همگرا و سازنده و مراودات عالی بین دولت ها و کشورهای منطقه بخصوص کشورهای مسلمان و دوست از اولویت های وزارت امور خارجه و سفارت می باشد و ما نیز در همین راستا در تلاشیم تا زمینه همکاری های مشترک دوجانبه را با توجه به ظرفیت های مهم و اثربخش این دو کشور فراهم نماییم و البته استان مرزی آذربایجان غربی نیز که سالها با جمهوری آذربایجان همکاری های خوبی در بخش های مختلف داشته و تفاهمنامه هایی نیز بین ادارات کل ورزش و جوانان باکو و این استان موجود بوده موید این ارتباطات دوستانه در سطوح مختلف بوده است.

جهانگیر زاده در خاتمه گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان تمامی تلاش خود را  برای تسهیل و گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه ورزش و جوانان بکار خواهد بست.

چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت ها و تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه ارتباطات بین المللی بین دو کشور، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت همکاری های دوجانبه آذربایجان غربی و باکو از عزم جدی وزارت ورزش و جوانان و استانداری بر تعمیق مناسبات فرهنگی و ورزشی و توسعه دیپلماسی ورزشی تاکید نمود.

همچنین در جریان چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو، فایق رئیس فدراسیون جهانی بودو، ابلاغ مسئولیت ریاست کنفدراسیون آسیایی این رشته رزمی را به دکتر چمن گلی اهداء نمود.

کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در همین راستا بعنوان دبیر کنفدراسیون آسیایی بودو انتخاب شد.

دکتر چمن گلی و هیات عالی ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی همچنین میهمان منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری نخجوان و آزاد جباروف وزیر جوانان و ورزش نخجوان بود که در این جلسه مشترک نیز توسعه و گسترش همکاری های دوجانبه بخصوص در زمینه برگزاری مسابقات دو جانبه و چندجانبه، اردوهای مشترک، تبادل داور و مربی و بازیکن، حوزه آموزش و برگزاری همایش ها و جشنواره های فرهنگی و ورزشی و فعالیت های تشکل ها و جوانان در قالب نمایشگاه ها و سمینارها موضوعی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

جمهوری آذربایجان و نخجوان که در همسایگی استان آذربایجان غربی می باشند در حوزه ارتباطات فرهنگی و ورزشی سالهاست که در چارچوب تفاهمنامه هایی همکاری های بسیار خوبی داشته اند.

عبدالله چمن‌گلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
عبدالله چمن‌گلی
مدال‌ها
شرکت‌کنندهٔ کشور  ایران
کشتی فرنگی مردان
قهرمانی آسیا
برنز ۱۹۸۹ اورائی ایباراکی ۶۸ ک‌گ
طلا ۱۹۹۱ تهران ۶۸ ک‌گ
طلا ۱۹۹۲ تهران ۶۸ ک‌گ
نقره ۱۹۹۳ هیروشیما ۶۸ ک‌گ

عبدالله چمن‌گلی (زادهٔ ۱۳۵۰ در سقز، کردستان) کشتی‌گیر فرنگی‌کار سابق ایرانی است که دو مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز قهرمانی آسیا را در دستهٔ ۶۸ کیلوگرم به‌دست آورده‌است. چمن‌گلی در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون هم به مقام ششم رسید. او که سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران بود در سال ۲۰۱۲ از سوی فیلا به‌عنوان برترین مربی کشتی فرنگی جهان انتخاب شد.

چمن گلی، سابقاً ریاست اداره تربیت بدنی شهرستان سقز در سال ۷۶، معاون اداره کل ورزش وجوانان استان کردستان، مدیرنمونه کشوری در سال ۸۸–۸۷، معاون مدیرکل امور هماهنگی استانهای وزارت ورزش و جوانان و مشاور معاون وزیر این وزرات را نیزدر کارنامه کاری خود دارد.

وی در اردیبهشت سال ۹۴ به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی انتخاب ش

 

 

مذاکرات دوجانبه مسئولین اجرایی و حوزه ورزش و جوانان باکو و آذربایجان غربی

 

هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی به ریاست عبدالله چمن گلی قبل از آغاز چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و در حاشیه این رقابت های مهم و معتبر در بدو ورود به باکو با معاون مجلس ملی آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی به ریاست عبدالله چمن گلی قبل از آغاز چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و در حاشیه این رقابت های مهم و معتبر در بدو ورود به باکو با معاون مجلس ملی آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

 
دکتر چمن گلی که در صدر هیأتی عالی از ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و به دعوت رسمی وزیر جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان و همتای خود در باکو و بمنظور شرکت در چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به این کشور سفر کرده است با حضور در شهرداری و مرکز اجرایی ناریمانوف منطقه بیناغدی باکو یکی از مناطق شهری جدید و زیبای این شهر با آیدین یورسیفوف معاون مرکز و نجف نوروز اف رئیس اداره جوانان و ورزش باکو دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آیدین یورسیفوف با اشاره به اشتراکات و تقارب سیاسی و فرهنگی و مناسبات قابل توجه دو کشور دوست و مسلمان به ارائه توضیحاتی درباره وجه تاریخی منطقه بیناغدی پرداخت.
چمن گلی نیز وجود مناسبات فرهنگی و ورزشی بین باکو و آذربایجان غربی را زمینه ساز تحکیم پیوندهای دوستی بین دو کشور برشمرد و از میزبانی شایسته دست اندرکاران و برگزارکنندگان چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو تقدیر و تشکر کرد.
نجف نوروزاف رئیس اداره جوانان و ورزش بیاغدی باکو نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه و تعمیق مناسبات ورزشی و حوزه جوانان و روابط دوستی بین دو طرف تأکید کرد.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با معاون مجلس ملی جمهوری آذربایجان و عادل علی اف رئیس فدراسیون کیک بوکسینگ این کشور دیدار و گفتگو کرد.
پس از این دیدار دو طرف از مرکز بزرگ حیدرعلی اف بازدید نمودند.
همچنین روز پنجشنبه هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی با رامیز گویوشوف مسئول سازمان تشکیلات اجرایی منطقه بیناغدی و قدسی بایراموف رئیس اداره جوانان و ورزش باکو دیدار و گفتگو کردند.
قدسی بایراموف در این دیدار در خصوص چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و برنامه های انجام گرفته در این میزبانی به ارائه گزارشی پرداخت.
همچنین النور ایمانوف و آیگون الی یوا مدیر اداری و معاون اجرایی شهردار و مرکز مدیریت شهری بیناغدی باکو ضمن دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و هیأت همراه از آنها پذیرایی کردند.
بازدید از پارک یادمان حیدر علی اف رئیس جمهور فقید جمهوری آذربایجان و نیز مراکز فرهنگی تئاتر و موسیقی و نیز بخش های ورزشی بیناغدی باکو از دیگر برنامه های دکتر چمن گلی در روز پنجشنبه بود.
روز جمعه نیز ورزشکاران، مربیان، داوران و عوامل اجرایی و سرپرستی بیش از ۵۷ کشور مسلمان حاضر در چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی با هدف تجلی وحدت و همبستگی آحاد مختلف اهل تشیع و تسنن با حضوری واحد در مسجد حیدر بزرگترین مسجد قفقاز ضمن اقامه نماز وحدت بخش جمعه، پیام دوستی و محبت و نفرت از جنگ و خونریزی را به گوش همگان رساندند.
برپایی نماز وحدت بخش جمعه پیام رسای مهر و محبت و دوستی و وحدت مسلمانان بو که جلوه خاصی را به همراه داشت .
چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی از 12 لغایت 22 ماه می میلادی با شرکت ورزشکارانی از 57 کشور اسلامی در باکو برگزار می شود.
مراسم افتتاحیه این بازی ها جمعه شب با حضور الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، غلامرضا شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و مسئولین ارشد بیش از 54 کشور در استادیوم المپیک شهر باکو با شکوه خاصی برگزار شد.
 

 

 
22 / 12 / 1395برچسب:, :: 7:10 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده

نماینده افغانستان قهرمان جام جهانی کیک بوکسینگ شد

خبرگزاری فارس: نماینده افغانستان قهرمان جام جهانی کیک بوکسینگ شد

نماینده افغانستان عنوان قهرمانی در نخستین دوره مسابقات جام جهانی کیک بوکسینگ تهران را کسب کرد.

 نخستین دوره جام جهانی کیک بوکسینگ با حضور هشت رزمی کار روز جمعه در سالن پیام تهران برگزار و در نهایت نماینده افغانستان موفق به کسب عنوان نخست شد.

این رقابت‌ها به عنوان نخستین رویداد جهانی کیک بوکسینگ در کشورمان با استقبال خوب علاقمندان به این رشته با برگزاری خوب سیدحمیدرضا حجازی نماینده سازمان جهانی در ایران برگزار شد.

در این مسابقات محمد حسین درودیان (ایران)، کریستوفر روتین (مالت)، اریک انسینگا (کامرون)، ایلان دوراند (فرانسه)، ماتیا پدیو (ایتالیا)، آندریاس چاریتو (قبرس)، تسویوشی هارونو (ژاپن) و علی اصغر حسینی (افغانستان) در وزن 70- کیلوگرم و در یک جدول به رقابت پرداختند.

در نهایت و پس از برگزاری رقابت‌های مقدماتی محمد حسین درودیان از کشورمان و علی اصغر حسینی از افغانستان با پیروزی در برابر حریفان به دیدار نهایی راه پیدا کردند. دیدار نهایی برای نماینده افغانستان که یکبار مقابل دردویان بازنده شده بود، یک دیدار انتقامی بود که علاقمندان حاضر در سالن شاهد یک مبارزه جذاب و دیدنی بودند. 

نماینده افغانستان با شروع مبارزه تسلط و کنترل خود را بر رینگ و روند مبارزه نشان داد و توانست درودیان را ناک دان کند. مبارزه خوب حسینی در راندهای دوم و سوم نیز ادامه داشت. موتور درودیان برای جبران امتیازات از دست داده، از راند چهارم شروع شد، اما حسینی آنقدر امتیاز جمع کرده بود که در نهایت پیروز از رینگ خارج شده و جایزه دلاری را به خود اختصاص دهد.

اما در سایر مبارزات این رقابت‌ها، در بخش سوپر کروزرویت سینا کریمیان (ایران) با ضربه پرشی زانو نیل آکونیو از آلمان را شکست داد. در مبارزه عنوان نیمه سنگین وزن وحید مهدوی از ایران با ضربه های کیک گئوری گرجستانی  را از پیش رو برداشت.

در مبارزه عنوان بین المللی WKN (وزن 75 کیلوگرم) محمد مرادی (ایران) با امتیاز سورافون چوبون تایلندی را شکست داد.  مبارزه عنوان بین المللی WKN (وزن 800 کیلوگرم) آرمین ابراهیم پور از ایران با امتیاز مقابل پیراپونگ چنچوم از لائوس صاحب  پیروزی شد.


سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

 

28 بازیکن به نخستین اردوی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال کشور دعوت شدند که سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در این اردو حضور دارند .
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون، سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان اسامی بازیکنان دعوت شده به مرحله نخست اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال را به شرح زیر اعلام کرد:
سمیه خرمی-بینا کریمی از کردستان
طوبی القاصی- خاطره جمال از لرستان
الهام عسکری- هانیه خداپرست از فارس
الهام فرهمند- فاطمه عادلی- زمرد سلیمانی- وحیده ایثاری- فروغ موری- شهربانو محمودی- افروز کربکندی از اصفهان
مهسا محمدی- یاسمن فرمانی-سمیرا اسماعیلی آذربایجان غربی
زهرا حاتم نژاد- طاهره آزادی از ایلام
فاطمه قاسمی- فاطمه شجاعی از خوزستان
سارا قمی-زهرا قنبری- کویستان خسروی- نرگس کوهستانی-سهیلا نظام آبادی- طاهره سلیم پور- مهدیه آمیغی- پروین فرهادی خواه از کرمان
بازیکنان فوق از روز یکم تا پنجم بهمن ماه زیر نظر کادر فنی تمرینات خود را آغاز می کنند.
ملی پوشان باید روز یکم بهمن ماه خود را در کمپ تیم های به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند
13 / 10 / 1395برچسب:, :: 8:5 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده

برای هدایت تیم ملی ایران

مربی کوبایی تیم ملی بوکس وارد تهران شد

خبرگزاری فارس: مربی کوبایی تیم ملی بوکس وارد تهران شد

فرناندز خیمنز مربی کوبایی تیم ملی بوکس وارد تهران شد.

، سرانجام بعد از ماهها انتظار باربارو فرناندز خیمنز مربی کوبایی تیم ملی بوکس کشورمان که قرار است هدایت مشتزنان کشورمان را برعهده بگیرد، بامداد امروز(دوشنبه) وارد تهران شد.

وی صبح امروز ابتدا جلسه ای با مسئولان فدراسیون بوکس داشته و سپس بعد از ظهر در تمرینات تیم ملی بوکس حضور می یابد.

دعوت از برانکو ایوانکوویچ به کمیته انضباطی

خبرگزاری فارس: دعوت از برانکو ایوانکوویچ به کمیته انضباطی

به دنبال مصاحبه برانکو ایوانکوویچ - سرمربی پرسپولیس، کمیته انضباطی وی را به این کمیته دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسماعیل حسن زاده در این باره گفت: با توجه به شکایت واصله از سوی سازمان لیگ فوتبال در خصوص اظهارات برانکو ایوانکوویچ - سرمربی پرسپولیس، اگرچه محتوای شکایت در برخی از موارد در صلاحیت کمیته اخلاق فدراسیون است که به آن کمیته ارجاع و در آنجا رسیدگی خواهد شد، اما بخش‌های مربوط به کمیته انضباطی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
وی در پایان گفت: مطمئنا در اولین فرصت وقت رسیدگی برای بررسی این شکایت تعیین و سرمربی پرسپولیس می بایست به موضوعات مربوطه پاسخ های خود را ارائه کند

مشورتم با قلعه‌نویی کذب محض است؛ شرطی برای رحمتی نگذاشتیم و او در استقلال می‌ماند

منصوریان: تا زمانی که ورودی نداشته باشیم خروجی هم نداریم/اسپانسر، باشگاه ما را خریده است!

خبرگزاری فارس: منصوریان: تا زمانی که ورودی نداشته باشیم خروجی هم نداریم/اسپانسر، باشگاه ما را خریده است!

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تا زمانی که با بازیکنان مدنظرمان قرارداد نبندیم فهرست خروجی هم نخواهیم داشت، تا پایان ماه نتوانیم بازیکن خوبی جذب کنیم دو نفر دیگر کلا از تیم ما خارج می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علیرضا منصوریان بعد از خروج از نشست هیأت مدیره باشگاه استقلال گفت: به این دلیل در نشست هیأت مدیره حاضر شدم که گزارش عملکرد تیم را به هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه بدهم و آخرین بحث‌ها و پیشنهادات را درباره نفرات به آنها مطرح کنم.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف لیست خروجی استقلال چه شد، گفت: ما به این نتیجه رسیدیم که تا زمانی که بازیکنان جدید و ورودی نداشته باشیم لیست خروجی را هم اعلام نکرده و در واقع بازیکنی از ما جدا نشود. اگر بازیکنی اضافه شد حتما لیست خروج و نفرات مد نظر ما برای خروج از تیم اعلام می‌شود.

وی در خصوص آرش افشین نیز گفت:‌ ما به نقطه مشترکی در مورد افشین رسیدیم. همانطور که در ابتدای فصل با او قرارداد بسته بودیم. افشین طی چند روز آینده به باشگاه می آید و رضایتنامه می‌گیرد. دست ما هم باز است چون تا هفته بیستم نقل و انتقالات ادامه دارد و نمی‌خواهیم تیم را وارد حاشیه کنیم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که لیست ورودی استقلال کی اعلام می‌شود، گفت: ما دست روی هر بازیکنی می‌گذاریم یا قرارداد دارد و یا باشگاهش سخت به او رضایتنامه می‌دهد.

وی افزود: اگر تا پایان ماه نتوانیم بازیکن خوبی جذب کنیم دو نفر دیگر کلا از تیم ما خارج می‌شوند. ضمن اینکه وریا غفوری و روزبه چشمی هم به جمع ما اضافه خواهند شد که در واقع آنها هم لیست ورودی ما محسوب می‌شوند. محسن هم بعد از آ‌سیب‌دیدگی به جمع ما اضافه شد که باید از تیم پزشکی‌مان تشکر کنم. وریا هم برگشته است.

منصوریان در مورد بختیار رحمانی و مهدی رحمتی و لیست مازاد گفت: این دو بازیکن با ما تمرین می‌کنند و در جلسه امروز هم در مورد همین مسائل صحبت شد. هیأت مدیره با اعتقاد راسخ اعلام کرد که هر تصمیمی سرمربی می‌تواند در مورد بازیکنان ورودی و خروجی بگیرد.

سرمربی استقلال در مورد اینکه سه شرط برای مهدی رحمتی گذاشتند، گفت:‌ شرطی با رحمتی نگذاشته‌ایم. او محکم به کارش ادامه می‌دهد. ما هیچ شرطی با رحمتی نداشته‌ایم. در حوزه فنی همه بازیکنان مثل هم هستند و هیچکس نسبت به دیگری برتری ندارد. رحمتی هم مثل سایر بازیکنان استقلال است و همه قابل احترام هستند.

وی در مورد اینکه درست است که قبل از حضور در جلسه با امیر قلعه‌نویی مشورت کرده است، گفت:‌ این دروغ محض است. به این مسئله پردازش نکنید. من قبل از اینکه اینجا بیایم در رستورانم مشغول غذا خوردن بودم.

منصوریان درباره اینکه چه قولی به هواداران برای حضور قدرتمند در نیم‌فصل دوم لیگ برتر و پلی‌آف آسیا می‌دهد، گفت: هیچ سرمربی نمی‌تواند قول بدهد. اما می‌توانم به هواداران قول بدهم که فضای مثبتی که در تیم ایجاد شده را ادامه می‌دهیم و همچنین به بنزین سبزی که در بازی با سپاهان استفاده کردیم ادامه می‌دهیم. جوانان خوبی در تیم داریم. ما به یک بلند شدن قوی نیاز داشتیم که امیدوارم این بلند شدن قوی را در بازی با سپاهان شروع کردیم و ادامه بدهیم.

وی افزود: در پلی‌آف آسیا هم بازی بسیار سختی داریم. حریف ما در غرب آسیا مثل ما رکورددار است ضمن اینکه آنها از نظر مالی بسیار قدرتمند هستند. امیدوارم 19 بهمن ماه از سد السد قطر بگذریم که در این صورت می‌توانیم خوب در آسیا نتیجه بگیریم. در لیگ هم ناامید نیستیم. شرایط جدول به گونه‌ای نیست که نتوان به لیگ برگشت.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه ظاهرا باشگاه به زمان برگزاری دربی اعتراض داشته است، گفت: همین حالا که بالا بودم تصمیم گرفتیم نامه‌ای تنظیم و برای ارسال به سازمان لیگ تنظیم شود. دو پلنی که سازمان لیگ در اختیار ما قرار داد یکی در تاریخ 24 و یکی در تاریخ 28 بود. قرار بود ما به شرطی روز 28 با پرسپولیس بازی کنیم که هر دو تیم در لیگ همزمان به مصاف رقبایشان در هفته قبل بروند ولی اگر قرار باشد ما در تاریخ 24 بازی کنیم و در تاریخ 19 بهمن به مصاف السد برویم قطعا از لحاظ روحی آسیب دیده و ممکن است آسیب فیزیکی و بدنی هم به بازیکنان‌مان وارد شود.

وی افزود:‌ به نظر من ما باید در یک شرایطی کاملا برابر با پرسپولیس بازی کنیم و می‌توانیم خودمان را آماده این مسابقه در فاصله‌ای که به وجود می‌آید کرده و با شرایط مناسب به مصاف رقیب دیرینه برویم.

به گزارش فارس،‌ در پایان مصاحبه منصوریان خبرنگاران تلویزیونی نسبت به عدم مصاحبه کادر فنی و بازیکنان با دوربین‌ها در پایان بازی‌ها به سرمربی استقلال گلایه کردند که منصوریان گفت: نمی‌دانم چرا این اتفاق می‌افتد اما باید در این زمینه با افتخاری صحبت کنم. فکر می‌کنم اسپانسر، باشگاه ما را خریده است! حتی بارسلونا و رئال مادرید هم اینگونه نیستند و باید شرایطی فراهم شود که دوربین‌ها هم بتوانند مصاحبه کنند.

رقابت های جهانی MMA - ژاپن

گوش شکسته ایران به فینال مسابقات MMA راه یافت/ شکست دومین حریف مقابل علی اکبری

خبرگزاری فارس: گوش شکسته ایران به فینال مسابقات MMA راه یافت/ شکست دومین حریف مقابل علی اکبری

امیرعلی اکبری نماینده سابق تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با شکست نماینده روسیه به فینال مسابقات جهانی MMA راه یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت‌های جهانی MMA در حالی به میزبانی کشور ژاپن در حال پیگیری است که علی اکبری نماینده سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز در این رقابت‌ها حضور دارد.

علی‌اکبری امروز (شنبه) در استان سایتاما و سالن سوپر آرینا به مصاف والنتین موردوفسکی از کشور روسیه رفت و با شکست دومین حریف خود به فینال این مسابقات راه یافت.

امیر علی اکبری نماینده ایران در رقابت‌های جهانی MMA روز (پنجشنبه) با هیت هرینگ آمریکایی ملقب به گاو تگزاس مبارزه کرد و با شکست حریف خود به جمع چهار فایتر برتر راه یافت

با کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات جهانی MMA

علی اکبری 10 میلیون ین پاداش گرفت/ 340 میلیون در حساب نماینده ایران

خبرگزاری فارس: علی اکبری 10 میلیون ین پاداش گرفت/ 340 میلیون در حساب نماینده ایران

امیر علی اکبری با کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات جهانی 10 میلیون ین پاداش دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت‌های جهانی MMA در حالی به میزبانی کشور ژاپن در حال پیگیری است که امیر علی اکبری نماینده سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران به تازگی وارد این رشته شده و در حال حاضر به رقابت در این مسابقات پرداخته است.

علی اکبری امروز شنبه در استان سایاتاما و سالن سوپر آرینا به مصاف والنتین موردوافسکی از کشور روسیه رفت و با شکست حریف خود به فینال این مسابقات راه یافت.

وی در ادامه این مسابقات در بخش فینال به مصاف میکرو فیلیپوویچ از کشور کروات رفت که در پایان مقابل این حریف شکست خورد.

امیر علی اکبری نماینده ایران در رقابت‌های جهانی MMA روز پنج‌شنبه نماینده آمریکا را شکست داد و به جمع 4 سایتر برتر راه یافت. وی با کسب عنوان نایب قهرمانی 10 میلیون ین(معادل 340 میلیون تومان) پاداش دریافت کرد.


مدیرکل ورزش و جوانان: استعدادیابی نیاز اصلی ورزش آذربایجان غربی است

مدیرکل ورزش و جوانان: استعدادیابی نیاز اصلی ورزش آذربایجان غربی است

 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اجرای طرح های استعدادیابی، پایه و اساس موفقیت بخش ورزش در کشور و استان است و در حال حاضر این نیاز در آذربایجان غربی به میزان زیادی احساس می شود.
 عبدالله چمن گلی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به تقویت ورزش آذربایجان غربی دارد و در این راستا برگزارش جشنواره همگانی استعدادیابی را در هفت رشته ورزشی به این استان سپرده است.
وی اظهار کرد: این جشنواره جهت نام نویسی کودکان خانواده های علاقه مند در هفت رشته ورزشی از اول تا سوم دی ماه امسال در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار می شود.
چمن گلی بیان کرد: والیبال، تکواندو، دو و میدانی، شمشیربازی، قایقرانی، تیراندازی و کشتی رشته هایی هستند که در این جشنواره به ارائه نمایش دستاوردهای خود و نام نویسی از کودکان علاقه مند می پردازند.
وی گفت: استفاده از مربیان تحصیل کرده و با دانش نیز از ضروریات اجرای طرح استعدادیابی است تا نخبه های ورزشی گزینش شده را به خوبی آموزش و تربیت کنند.
چمن گلی افزود: در این جشنواره ز میان دختران و پسران استعدادیابی اولیه انجام شده و نفرات برگزیده شده به پایگاه قهرمانی معرفی می شوند.
 

احکام مربیگری درجه سه، دو و یک فدراسیونی صادر شد

  • شنبه, 11 دی 1395 ساعت 09:11
  • بازدید 63 بار
احکام مربیگری  درجه سه، دو و یک فدراسیونی صادر گردید.
 
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، کمیته صدور احکام این فدراسیون احکام مربیگری درجه سه، دو و یک فدراسیونی صادر کرده و اسامی پذیرفته شدگان را طی روزهای آتی اعلام می نماید.

آغاز اردوی مشترک دختران ایران با تکواندوکاران هنگ کنگ

خبرگزاری فارس: آغاز اردوی مشترک دختران ایران با تکواندوکاران هنگ کنگ

اردوی مشترک تیم ملی تکواندوی بانوان هنگ کنگ با هوگوپوشان ایرانی از صبح امروز در تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تیم‌ ملی تکواندو هنگ کنگ که به منظور برپایی اردوی مشترک شب گذشته وارد ایران شد، از صبح امروز (دوشنبه) تمرینات خود را با هوگوپوشان کشورمان زیر نظر مهرو کمرانی به عنوان سرمربی، سارا خوش جمال فکری به عنوان کمک مربی ایران و "لینگ کارمن" مربی هنگ کنگ پیگیری می‌کنند.

 

ناهید کیانی، سودابه پورصادقی، فاطمه فرزان، طیبه پارسا، فاطمه مصطفایی، اکرم خدابنده و نفیسه مخلصی 7 تکواندوکاری هستند که در این اردو با تینگ لوی، وینسی لو، سین لاو، سیو لان از کشور هنگ کنگ با یکدیگر به تمرین مشترک می‌پردازند.

 

تکواندوکاران هنگ کنگ به مدت 10 روز تمرینات مشترکی را با هوگوپوشان ایرانی در مرکز جهانی کشورمان پشت سر می‌گذارند.

پس از برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور

27 بوکسور به اردوی تیم ملی دعوت شدند/ مظاهری هم مربی تیم ملی شد

خبرگزاری فارس: 27 بوکسور به اردوی تیم ملی دعوت شدند/ مظاهری هم مربی تیم ملی شد

اسامی 27 بوکسور دعوت شده به اردوی تیم ملی از سوی مسئولان فدراسیون اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون بوکس، پس از برگزاری رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور بزرگسالان، 27 بوکسور به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند. این اردو از 10 تا 30 دی ماه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد.

اسامی دعوت شدگان به اردو به شرح زیر است:

تهران: امید احمدی صفا - سجاد محمدپور- محمدرضا کچویی

سیستان و بلوچستان: عبدالحمید شولی بر- مسلم مقصودی - معین کهرازه - مبین کهرازه

مرکزی: عرفان سلیمی - پیمان شاهپری

کردستان: دانا اسماعیل زاده

اصفهان: محسن پور شجاعی - عادل عزیزی

البرز: سجاد کاظم زاده

مازندران: صادق روحی - محی الدین هاشمی - سیاوش بیضایی

کرمان: یزدان احمدی

همدان: مرتضی کبودوندیان - مسعود خزائی

آذربایجان غربی: محمد عزیزی - وحید ابراهیمی - مهران یوسفی - حسین دانشور

کرماشاه: سالار غلامی - پوریا امیری

بوشهر: حسین موسی خانی

قم: علی مرادی سپهر

کادر فنی: علیرضا استکی، اصغر اشرفی، همایون امیری و علی مظاهری

5 / 10 / 1395برچسب:, :: 7:5 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده
WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN....فدراسیون جهانی بودو ...نمایندگی فدراسیون جهانی بودو در ایران


تجلیل از مدال آوران مسابقات جهانی باکو

تجلیل از مدال آوران فستیوال جهانی باکو در شاهین دژ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ:با حضور فرماندار ,معاون فرماندار و رئیس اداره ورزش وجوانان از مدال آوران مسابقات فستیوال جهانی باکو تجلیل بعمل آمد.

آقای حسین عباسی در این مراسم با تبریک وقدردانی ازتلاشهای اثر گذار تیم رزمی این شهرستان گفت: شهرستان شاهین دژ با ظرفیت غنی انسانی همواره در حوزه های مختلف خصوصا ورزشی بخوبی درخشیده است.

فرماندار شهرستان شاهین دژ اظهار داشت: مردم ومسئولان همواره باید از وزرشکاران  حمایت وپشتیبانی نمایند.

در این مراسم با اهدا لوح وهدایایی از این ورزشکاران تجلیل بعمل آمد.

شایان ذکر است آقایان آزاد بهمنی وحسین سلطانی با مربیگری سعید سلیمانزاده عناون قهرمانی مسابقات جهانی باکو را در رشته کیک بوکسینگ کسب نمودند.

/11:54 ق.ظ

رئیس اداره ورزش و جوانان تکاب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: تیم آذربایجان غربی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات و فستیوال جهانی ورزش های رزمی در باکو شرکت کرد.
رضا طلایی گفت: در این مسابقات پنج تن از رزمی کاران شهرستان تکاب که در این تیم حضور داشتند توانستند با شکست دادن رقیبان خود عناوین اول تا سوم در اوزان مختلف را کسب کنند.
وی با اشاره به اینکه رزمی کاران تکابی در این مسابقات با شایستگی حضور یافته و با ۵ مدال خوش رنگ به خانه بازگشتند، بیان کرد: شمس الله پیرانی، محمدصادق صادقی، محمدصادق غلامی، سینا نصرالهی و امیرحسین حرمتی توانستند در این مسابقات عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند و با کسب ۳مدال طلا، ۲ نقره و یک مدال برنز توان رزمی خود را به رخ حریفان بکشند.
وی اضافه کرد: بیش از سه هزار ورزشکار در رشته های مختلف در تکاب فعالیت می کنند و استعداد های خوبی در زمینه رشته های مختلف ورزشی دارد و ورزشکاران این شهرستان در مسابقات کشوری و جهانی در رده های انفرادی عناوین برتری کسب می کنند.
شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
این مسابقات ۲ روز پیش در باکو به پایان رسید.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت کنید.
۷۵۱۴/۳۰۹۳**خبرنگار: امیر خالق نژاد **انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

رزمی کار مهابادی قهرمان مسابقات جهانی کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان

مهاباد- ایرنا- 'شمال بالی' و 'احمد ابراهیمیان' 2 رزمی کار مهابادی موفق به کسب مقام نخست و دوم قهرمانی فستیوال جهانی کیک بوکسینگ باکو جمهوری آذربایجان شدند.

 

به گزارش ایرنا، 2 رزمی کار مهابادی که در قالب تیم ملی کیک بوکسینگ ایران در مسابقات جهانی ورزش های رزمی جمهوری آذربایجان شرکت کردند مدال طلای این مسابقات را کسب کردند.
بر اساس این گزارش، تیم ملی کشورمان با 40 رزمی کار در این رقابت ها شرکت کرد که 30 ورزشکار از آذربایجان غربی است.
این مسابقات دیروز/سه شنبه/ در باکو به پایان رسید.
مهاباد با بیش از 230 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت کنید.
3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

 

ورزشکار سردشتی قهرمان فستیوال جهانی هنرهای رزمی باکو شد

مصطفی ستمدیده رزمی کار سردشتی توانست مقام های اول کیک بوکسینگ و سوم فول کنتاکت مسابقات جهانی باکو را به خود اختصاص دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بُلفَت، مصطفی ستمدیده رزمی کار سردشتی به نمایندگی از کشورمان در هفتمین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی که در شهر باکو برگزار شد شرکت کرد.

ستمدیده در این دوره از رقابت ها در وزن 75 کیلوگرم رشته کیک بوکسینگ (کمربند قهرمانی تک بازی حرفه ای) با شکست حریفان خود مقام اول را به خود اختصاص داد و در وزن 80 کیلوگرم رشته فول کنتاکت نیز مقام سوم جهانی را کسب کرد.

این قهرمان ورزشی عصر امروز پنج شنبه در حالی وارد شهر سردشت شد که از ساعت ها قبل جمع کثیری از همشهریان، دوستداران و مسئولین در ورودی شهر با پخش شیرینی برای استقبال از وی منتظر بودند.

مصطفی ستمدیده دبیر هیئت بدنسازی و پرورش اندام سردشت و همچنین استاد دانشگاه آزاد و دانشجوی دکترای تربیت بدنی است.

بر اساس گزارش بُلفَت، جمعیت ورزشکاران بیمه شده شهرستان سردشت در حدود 4 هزار نفر است.

شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار دارد.

9 / 9 / 1395برچسب:, :: 7:1 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده

آیین نامه نظارت دوره های فنی

  • چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 12:33
  • بازدید 80 بار

 بخشنامه اجرایی آیین نامه نظارت فدراسیون به شرح زیر اعلام و لازم والاجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، بخشنامه اجرایی آیین نامه نظارت فدراسیون به شرح زیر اعلام و لازم والاجرا می باشد.آیین نامه نظارت دوره های آموزشی و مسابقات فدراسیون، مقتضی است

مفاد آن مطالعه و دقیقا توسط کلیه روسای محترم هیاتها، انجمن، کمیته و گروه های تحت پوشش این فدراسیون در زمان برگزاری دوره های آموزشی و مسابقات، رعایت گردد و همکاری لازم با ناظرین محترم فدراسیون

به عمل آید.

لازم به ذکر است که اجرای دقیق مفاد آیین نامه، مورد تاکید می باشد.

 

بخشنامه شرح وظایف ناظرین فدراسیون ورزشهای رزمی

ماده 1- تعریف

  نظارت فرآیندی است برای کسب اطمینان از اینکه دوره های آموزشی و مسابقات فدراسیون در  رشته های تحت پوشش در جهت اهداف پیش بینی شده و مطابق با مجوز صادره و قوانین مربوطه و با رعایت نکات ایمنی انجام میپذیرد.

ماده 2- شرایط ناظرین

1-    ناظرین باید از بین افراد واجد شرایط که دارای 25 سال تمام و صلاحیت اخلاقی و دانش فنی نسبت به دوره مربوطه باشند -  پس از شرکت در کلاس و آزمون که زیر نظر فدراسیون ورزشهای رزمی برگزار می گردد و اخذ نمره قبولی و دریافت گواهینامه مربوطه-  انتخاب و جهت نظارت با ابلاغ کتبی فدراسیون اعزام گردند.

تبصره افراد زیر 25 سال  پس از طی مراحل قانونی مقرر در بند 1 ، با صلاحدید و موافقت فدراسیون ورزش های رزمی می توانند به عنوان ناظر انتخاب گردند.

2-     ناظرین در سه سطح A، B ، Cو منطبق با آن دوره، آموزش می بینند و در صورت قبولی در آزمون، موفق به اخذ گواهینامه مربوطه به آن سطح می گردند.

تبصره- دستورالعمل مربوط به تعیین و تفکیک و شرایط سطوح فوق و چگونگی برگزاری کلاس و آزمون و نحوه ی اخذ گواهینامه مربوط به هر سطح ، ظرف 1 ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه تهیه و اعلام می گردد.

3-    در دوره های فنی دان 5  و بالاتر، یک  نفر ناظر از سوی کمیته آموزش و یک  نفر ناظر از سوی شورای عالی فنی تعیین می شود.

تبصره : هر دو نفر ناظرین به شرح فوق ، می بایست از بین ناظرین مشمول بند 1 ماده 2 تعیین شوند.

4-    ناظرین دوره های آموزشی، آزمون، داوری و مسابقات کشوری رشته های تحت پوشش فدراسیون توسط کمیته های تخصصی فدراسیون (آزمون، آموزش، داوران و مسابقات) با رعایت بند 1 ماده 2 از بین افراد واجد شرایط معرفی می شوند.

5-    ناظرین دوره های آموزشی، داوری و مسابقات استانی سبکهای تحت پوشش، توسط هیأت ورزشهای رزمی استان معرفی و گزارش مربوطه باید ظرف مدت 72 ساعت پس از برگزاری هر دوره به فدراسیون ارسال گردد.

تبصره 1 : هیأت های استانی موظف هستند ظرف 2 ماه از ابلاغ و لازم الاجرا شدن این بخشنامه ، با برگزاری دوره های تربیت ناظر زیر نظر و طبق ضوابط فدراسیون نسبت به معرفی ناظرین واجد شرایط به فدراسیون اقدام نمایند.

تبصره 2- شرایط برگزاری دوره های تربیت ناظر در مراکز استانها از قبیل انتخاب اساتید و سرفصل های آموزشی ، طرح سوال و صدور گواهینامه نظارت و ... با نظارت مستقیم فدراسیون ورزش های رزمی صورت خواهد گرفت. هیأت های استانی تنها مجری برگزاری دوره وفق شرایط فدراسیون می باشند.

تبصره 3 : هر استان موظف است حداقل 15 ناظر مرد و15  ناظر زن وفق شرایط مقرر در این بخشنامه و آییننامه کمیته های تخصصی فدراسیون تربیت نماید.

تبصره 3-  ناظرین فوق الذکر باید با توجه به پراکندگی جغرافیایی استانی و حتی الامکان از شهرهای مختلف استان انتخاب شوند.

6-    مدت اعتبار گواهینامه های ناظرین 1 سال است و پس از انقضای مدت ، کلیه ی ناظرین موظف به گذراندن کلاس باز آموزی و شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی می باشند.

تبصره -  هیچ ناظری اجازه ندارد پس از اتمام مدت اعتبار گواهینامه ناظرین ، به عنوان ناظر در دوره یا مسابقه

شرکت کند. بدیهی است در صورت انتخاب پس از انقضای مدت ، می بایست مراتب را به طور کتبی به مسئول مربوطه اعلام و از پذیرفتن نظارت امتناع نماید. در غیر اینصورت علاوه بر مسئولیت مدنی و حقوقی ، به لحاظ انضباطی به جریمه نقدی و ممنوعیت از نظارت به صورت موقت یا دائم محکوم می گردد.

 

ماده 3- موارد نظارت

1-    نظارت بر دوره های آموزشی داوری

2-    نظارت بر دوره های آموزشی مربیگری عملی و تئوری

3-    نظارت بر دوره های آزمون فنی

4-    نظارت بر برگزاری مسابقات کشوری سبکها از سوی کمیته مسابقات

5-    نظارت بر مسابقات داخلی و بین المللی از سوی کمیته مسابقات

6-    نظارت بر مسابقات انتخابی تیم های منتخب توسط فدراسیون

7-    نظارت بر مسابقات انتخابی تیم ملی

ماده 4- وظایف ناظرین دوره ها

1-    حضور در دوره : ناظرین معرفی شده از سوی کمیته مربوطه می بایست از آغاز دوره تا پایان دوره در محل حضور داشته باشند.

2-    بازدید از محل برگزاری : ناظرین باید محل برگزاری دوره را قبل از برگزاری رویداد - به منظور اطمینان از دارا بودن شرایط و امکانات لازم مطابق آن دوره بازدید نمایند.

3-    نظارت بر اجرای مفاد بخشنامه فدراسیون

4-    دریافت جداول و لیست قهرمانان مسابقات کشوری و ارائه به کمیته مسابقات

5-    تهیه گزارش دوره و ارائه به کمیته مربوطه حداکثر ظرف 72 ساعت

تبصره1-  در صورتیکه ناظر ظرف مهلت مقرر فوق گزارش مربوطه را به کمیته تخصصی ارائه ندهد و به طور کتبی عذر موجهی را برای تأخیر در انجام وظیفه ارائه نکند، علاوه بر درج در پرونده به جریمه نقدی محکوم می گردد.

تبصره 2- چنانچه ناظر جهت عدم ارائه گزارش خود در مهلت مقرر، کتباً عذر موجه خود را اعلام نماید، این مهلت تنها برای یکبار تمدید می گردد. 

6-    نظارت بر اصول ایمنی و بهداشتی  و پزشکی محل برگزاری دوره

7-    دریافت لیست دوره آموزشی و آزمون و ارائه به کمیته مربوطه

تبصره : ناظر موظف است لیست اسامی دوره آموزشی را با تعداد شرکت کنندگان مطابقت داده و در صورت صحت، نسبت به بستن انتهای لیست اقدام نماید.

8-    بررسی موارد ذیل :

-         بیمه نامه ورزشکاران

-          بیمه نامه ی سالن محل برگزاری رویداد

-        کارت عضویت فدراسیون

-         گواهی نامه سلامت ورزشکاران

-        معرفی نامه شرکت کنندگان از استان مربوطه

-        احکام داوران به منظور مطابقت با رشته ی ورزشی در رویداد مربوطه

-        الصاق مجوز صادره از فدراسیون بر روی دیوار سالن محل برگزاری رویداد

9-    بررسی میزان مبالغ پرداختی توسط شرکت کنندگان در دوره

تبصره -  چنانچه ناظر در حین بررسی موارد فوق قبل از شروع رویداد  ، متوجه غیر استاندارد بودن سالن از قبیل شرایط مناسب  تاتمی ، رینگ و... یا  عدم تطابق شرایط موجود با آیین نامه های کمیته های مربوطه و مجوز صادره شود ، می بایست ضمن تذکر شفاهی و کتبی به مسئول برگزاری مسابقات و حتی الامکان همکاری با وی ، تا رفع نقایص موجود از شروع رویداد مربوطه ممانعت نماید.

 

ماده 5- حدود اختیارات ناظرین

 الف -  در موارد ذیل ناظرین مسابقات اعم از استانی، کشوری،آسیایی ، بین المللی و جهانی ضمن تنظیم صورتجلسه کتبی و مستند، موظف به توقف یا ممانعت از برگزاری مسابقات می باشند:

1-    عدم حضور پزشک وفق شرایط بند 1 ماده 16 آیین نامه کمیته مسابقات

2-    عدم وجود آمبولانس و تجهیزات اولیه ایمنی مورد نیاز در محل برگزاری مسابقات

3-    در صورت وجود تشنج میان تماشاگران در مواردی که بیم آشوب و درگیری و آسیب حاضرین در سالن وجود داشته باشد.

4-    در صورت بروز حوادث غیر مترقبه در سالن ورزشی در زمان برگزاری مسابقات به نحوی که ایمنی حاضرین در سالن را به خطر اندازد. از قبیل آتش سوزی و .....

تبصره  در صورت بروز موارد پیش بینی نشده دیگر که در بندهای 4 گانه فوق پیش بینی نگردیده، 

چنانچه ضرورت اقتضا نماید ، ناظر مربوطه می بایست ضمن تنظیم صورت مجلس مستند، جهت توقف

رویداد مورد نظر با مسئول مافوق در فدراسیون تماس تلفنی برقرار و دستور توقف رویداد را به صورت

پیامک دریافت و دستورات را عیناً اجرا  نماید. 

ب- در سایر موارد مندرج در ماده 22 آیین نامه کمیته مسابقات ، در صورت وجود قصور و عدم رعایت ضوابط مقرر از سوی برگزار کننده مسابقات ،  ناظرین موظف به تهیه صورتمجلس مکتوب و مستند و تذکر شفاهی و کتبی به مسئول برگزاری مسابقات می باشند.

تبصره در صورت عدم رعایت موارد مذکور در بندهای الف و ب ، کلیه ی مسئولیت های مدنی و حقوقی حاصل از آن بر عهده ی ناظر مربوطه می باشد.

ج-  زمان مجاز برگزاری رویدادهای ورزشی از ساعت 8 صبح لغایت 21 همان روز می باشد و ناظر موظف است بعد از ساعت 21:00 برگزاری رویداد را متوقف نماید.

تبصره1 - چنانچه به دلیل موارد خارج از اراده ی مسئولین برگزاری رویداد ، از قبیل حوادث غیر قابل پیشبینی، رویداد مورد نظر به طول انجامد ، ناظر مربوطه موظف است ضمن کسب تکلیف از مسئول مربوطه در فدراسیون و تأیید مشارالیه ، اجازه ادامه رویداد را نهایتاً تا ساعت 23:00 همان روز بدهد.  

تبصره 2-  در صورت به درازا کشیده شدن زمان رویداد به بعد از ساعت 21:00 ، به ازای هر ساعت مبلغ 300000 ريال به حق الزحمه ناظر افزوده می گردد و هزینه ی ایاب و ذهاب ناظر نیز بر عهده مسئول برگزاری رویداد می باشد.

ماده 6-  مسئولیت ناظرین

1-    در صورتیکه هر یک از ناظرین در انجام وظایف بندهای 9 گانه ماده 4 کوتاهی نماید ، برای بار اول به یک جلسه محرومیت از نظارت و درج در پرونده  و در صورت تکرار به سه جلسه محرومیت از نظارت و ابطال مدت باقی مانده ی اعتبار گواهینامه نظارت و جریمه نقدی محکوم می گردد.

تبصره - چنانچه ناظری که وفق بند فوق به 3 جلسه محرومیت محکوم شده ، پس از طی دوران محرومیت مجدداً مرتکب قصور گردد ، علاوه بر جریمه نقدی و درج در پرونده ،  از شرکت در دوره های ناظری و اخذ گواهینامه مربوطه محروم  می گردد.

2-    در مواردی که ناظرین در اعمال ضوابط موجود در بندهای ماده 5 اهمال نمایند، علاوه بر ضمانت اجرای تبصره بنده ب ماده 5 ، به سه جلسه محرومیت از نظارت و ابطال باقی مانده مدت اعتبار گواهینامه و جریمه نقدی محکوم می گردند.

 

  

ماده 7- حق الزحمه ناظرین

1-    حق الزحمه ی ناظرین توسط برگزارکننده رویداد مربوطه به حساب فدراسیون واریز و فیش پرداختی تسلیم فدراسیون می گردد.

2-    حق الزحمه نظارت تمامی دوره ها اعم از آموزشی و مسابقات ( آقایان و بانوان) در داخل استان تهران روزانه 1200000 ريال می باشد که سبکهای برگزار کننده می بایستی آن را پرداخت نمایند.

3-    حق الزحمه نظارت تمامی دوره ها، اعم از آموزشی و مسابقات (آقایان و بانوان) در صورتیکه از استان دیگری اعزام شوند، مبلغ 2000000 ریال می باشد که سبکهای برگزار کننده موظف به پرداخت آن می باشند.

اگر ناظر دوره از همان استانی که دوره در آن برگزار می گردد اعزام شود، حق الزحمه آن مبلغ 1200000 ریال می باشد.

ه جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد

  • سه شنبه, 09 آذر 1395 ساعت 07:21
  • بازدید 20 بار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، کمیته مسابقات این فدراسیون به اطلاع کلیه مسوولین انجمن، کمیته، گروه ها و ورشکاران می رساند؛ از این تاریخ به بعد در کلیه مسابقات به جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد و کمتر از 9 نفر شرکت کننده نیز حکم سوم مشترک ندارند.

 

کمیته مسابقات این فدراسیون به اطلاع کلیه مسوولین انجمن، کمیته، گروه ها و ورشکاران می رساند؛ از این تاریخ به بعد در کلیه مسابقات به جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد و کمتر از 9 نفر شرکت کننده نیز حکم سوم مشترک ندارند.

این کمیته همچنین متذکرشد؛ برای چاپ و نصب پوستر و بنر تمامی مسابقات قبل از تهیه، جهت تایید ارسال و مجوز استفاده دریافت گردد.


تیم ارومیه مقام قهرمانی بوکس آذربایجان غربی را کسب کردتیم ارومیه مقام قهرمانی بوکس آذربایجان غربی را کسب کرد

 

 

مسابقات بوکس بزرگسالان استان آذربایجان غربی با قهرمانی تیم ارومیه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از ایزنا ،این مسابقات به میزبانی شهرستان شاهین دژ برگزار شد و جمعه شب با معرفی نفرات برتر استان به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، در رده تیمی مسابقات بوکس قهرمانی آذربایجان غربی بعد از تیم ارومیه، تیم میاندوآب نایب قهرمان و تیم بوکان به مقام سوم رسید، تیم شاهین دژ که میزبانی این مسابقات را بر عهده داشت نیز عنوان چهارم را از آن خود کرد.

در رده انفرادی نیز در پایان این مسابقات در وزن 49 کیلوگرم رسول عبادی از میاندوآب، 52 کیلوگرم شهرام جلالی از شاهین دژ، 56 کیلوگرم پژمان فرجی از میاندوآب، 60 کیلوگرم علی مقدسی از ارومیه، 64 کیلوگرم محمد نصیری از میاندوآب، 69 کیلوگرم امین بخشی زاده از سلماس، وزن 75 کیلوگرم سینا ملک محمدی از ارومیه، وزن 81 کیلوگرم حسین دانشور از نقده، وزن 91 کیلوگرم محمد عزیزی از بوکان، وزن به اضافه 91 کیلوگرم وحید ابراهیمی از ارومیه مقام اول هر وزن را بدست آوردند.

مسابقات قهرمانی بوکس استان آذربایجان غربی رده بزرگسالان در قالب 11 تیم از 11 شهرستان با شرکت 70 بوکسور در 10 وزن در ورزشگاه 2 هزار نفری شهید بهشتی شاهین دژ در 2 روز برگزار شد.

خشش نوجوانان، جوانان و امیدهای ایران در میدان آسیایی کاراته

درخشش نوجوانان، جوانان و امیدهای ایران در میدان آسیایی کاراته

تیم های ملی نوجوانان، جوانان و امیدهای کاراته ایران با کسب 25 مدال، عنوان نایب قهرمانی رقابتهای قهرمانی آسیا در کشور اندونزی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته ، پانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال، امروز در شهر ماکسار اندونزی به پایان رسید و تیم ملی کشورمان با کسب 25 مدال طلا، نقره و برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد شد.
جدول رده بندی این دوره از رقابتها:
1-ژاپن / 20 طلا- 3نقره- 8 برنز
2-ایران/ 6 طلا- 4نقره – 15 برنز
3-اندونزی/ 2طلا- 7 نقره – 12 برنز
4-عربستان سعودی/2طلا- 4نقره-5برنز
5-ویتنام/ 2 طلا-2نقره-3برنز
6-مالزی/ 1 طلا-6نقره-2برنز
7-قزاقستان/ 1 طلا-2نقره-5برنز
8-تایلند/ 1 طلا- 1نقره-2برنز
9-ازبکستان/1طلا-4برنز
10-چین تایپه/ 2نقره-4برنز
11-چین/ 2نقره-3برنز
12-اردن/ 2نقره- 3برنز
13-هنگ کنگ/ 1نقره- 2برنز
14-امارات/ 2 برنز
15-ماکائو/1 برنز
در این دوره از رقابت ها 404 کاراته کا از 24 کشور شرکت داشتند.


چمن گلی: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است

چمن گلی: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان پس از بازگشت از سفر به استان قونیه ترکیه گفت: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است
 به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی که بمنظور دیدار و گفتگو با همتای ترک خود در استان قونیه ترکیه و بنا به دعوت رسمی عمر ارسوز مدیرکل امور جوانان و ورزش قونیه در سفری 5 روزه به کشور همسایه سفر کرده بود در این خصوص گفت: یکی از فرصت های بسیار مهم ما برای توسعه روابط همجواری با کشورهای دوست و همسایه، برقراری تعاملات دوجانبه در حوزه های فرهنگی و ورزشی می باشد و از این رو در طی سالهای گذشته تا به امروز با استان های: وان، حکاری، ایغدیر، قهرمان ماراش، آدانا و قونیه کشور ترکیه و نیز جمهوری آذربایجان، نخجوان و ارمنستان تعاملات بسیار خوبی را داشته ایم که منجر به امضای پروتکل های همکاری دوجانبه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در ادامه افزود: استفاده و بهره گیری از علم و دانش روز و تجربیات طرف های مقابل در زمینه برگزاری مسابقات مختلف بین المللی ورزشی، برپایی کمپ ها و اردوهای تمرینی و تدارکاتی، تبادل ورزشکار، مربی و داور، بهره گیری از فرصت های سرمایه گزاری در حوزه ورزش و تعامل در پروژه های عمرانی و نیز حوزه های مرتبط با امور جوانان بدلیل ظرفیت های فرهنگی و دینی مشترک از مهمترین اهداف توسعه همکاری های دوجانبه با کشورهای دوست و همسایه می باشد.
دکتر چمن گلی ابراز امیدواری کرد که در آینده توسعه همکاری های بین المللی بخصوص با کشورهای دوست و همسایه رونق بیشتری بخود گیرد.
گفتنی است هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در سفر خود به شهر قونیه ترکیه ضمن دیدار و گفتگو با همتایان ترک خود از امکانات و تأسیسات ورزشی و مراکز فرهنگی و جوانان این شهر بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان که در رأس هیأتی بمنظور دیدار و گفتگو با مسئولین ورزش و جوانان شهر قونیه کشور ترکیه به این شهر سفر کرده بود پس از استقبال رسمی، مذاکرات سازنده و مؤثری را با عمر ارسوز همتای ترک خود در قونیه بعنوان مدیرکل امور جوانان و ورزش انجام داد.
در این دیدار و گفتگوها که با هدف برقراری ارتباط و عقد همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف ورزشی، فرهنگی و امور جوانان با استان قونیه ترکیه بعنوان یک استان بزرگ و فرهنگی با ظرفیت های گسترده صورت پذیرفت، هیات عالی ورزش و جوانان استان از اماکن و تأسیسات مجهز و استاندارد شهر قونیه و نیز باشگاه قونیه اسپور ترکیه دیدن نمودند و در جریان نحوه فعالیت ها و برنامه های حوزه های مختلف قرار گرفتند.
همچنین هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی از مراکز فرهنگی، هنری و امکانات مرتبط با حوزه های جوانان نیز بازدید کردند.
بازدید از اردوهای تمرینی تیم های ملی تکواندو و شمشیربازی ترکیه، بازدید ازسالن 10000 نفری و استادیوم 45000 نفره یپیشرفته شهر قونیه و نیز تمرینات کشتی زیر نظر دکتر چمن گلی، دیدار با قهرمانان هاکی و تیم های تیراندازی و نیز میادین مجهز این رشته همچنین بازدید از پیست بزرگ اتومبیل رانی و موتورسواری، سالن ژیمناستیک و سالن های تمرینی نابینایان و کم بینایان، و بازدید از محل باشگاه فوتبال قونیه اسپور و حضور در آرامگاه مولانا شاعر و عارف شهیر ایرانی از اهم برنامه های هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این سفر بود.
گفتنی است مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز مراتب دعوت رسمی خود را از هیأت عالی ورزش و جوانان استان قونیه ترکیه انجام داده است و این هیأت در آینده ای نزدیک برای دیدار و گفتگو و بازدیدهای پیش بینی شده و نیز امضای سند تفاهمنامه های همکاری به آذربایجان غربی و شهر ارومیه خواهند آمد.
همچنین به گفته دکتر چمن گلی دیدار دوستانه تیم امید باشگاه قونیه اسپور ترکیه بعنوان یکی از باشگاه های تراز اول این کشور با منتخب آذربایجان غربی در آیین افتتاح پروژه استادیوم 15000 نفری ارومیه یکی از برنامه های آتی دوجانبه خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
زمان انتشار: ۱۱:۵۸:۰۹
تعداد بازدید: 100
تیم ملی او ـ اسپرت ایران قهرمان جهان شد
ملی پوشان اواسپورت ایران در نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان به مقام قهرمانی دست یافتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان او ـ اسپرت از 13 تا 17 آبان ماه در شهر آنتالیای ترکیه  برگزار شد و ملی پوشان ایرانی در دو بخش مردان و زنان در مجموع با کسب 58 مدال طلا و نقره و برنز به عنوان تیم اول بر سکوی قهرمانی جهان ایستادند.
در این مسابقات، ترکیه به عنوان میزبان مسابقات، نایب قهرمان جهان شد.
 

گزارش فارس از آخرین تغییرات در وزارت ورزش، ارشاد و آموزش و و پرورش

فانی، جنتی و گودرزی از قطار دولت پیاده شدند/ بطحائی، صالحی و سجادی سرپرستان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش

خبرگزاری فارس: فانی، جنتی و گودرزی از قطار دولت پیاده شدند/ بطحائی، صالحی و سجادی سرپرستان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش

پس از کش و قوس های فراوان پیرامون استعفای وزرای ارشاد، ورزش و آموزش و پرورش، بالاخره امروز استعفای این سه وزیر مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت و سرپرستان این سه وزارتخانه نیز مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، روز گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان از سمت خود استعفا دادند. همچنین استعفای علی‌اصغر فانی از وزارت آموزش و پرورش نیز عنوان می شد که وی در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی استعفای خود را تکذیب کرد.

در این گزارش آخرین جزئیات تغییرات سه وزارتخانه ارشاد، ورزش و جوانان و آموزش و رورش آمده است:

* جزئیات نشست امروز هیأت دولت/ روحانی استعفای جنتی و گودرزی را پذیرفت

گمانه‌زنی‌ها درخصوص استعفای سه وزیر ادامه داشت تا اینکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با فارس از پذیرش استعفای جنتی و گودرزی توسط رئیس جمهور خبر داد و اینکه «آقای رئیس جمهور در جلسه امروز هیأت دولت از اعلام استعفای نامبردگان و ضرورت ترمیم کابینه صحبت کرد که معلوم شد عدم حضور آن دو وزیر بعلت پذیرش استعفا توسط رئیس جمهور بوده است.»

وی افزود: صبح امروز آقای فانی وزیر آموزش و پرورش در جلسه دولت حضور داشت اما وزرای ورزش و جوانان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه حضور نداشتند. همچنین فراکسیون امید مجلس نیز ضمن حمایت از عملکرد آقای فانی از وی خواسته‌اند حالا که رئیس جمهور تصمیم به ترمیم کابینه گرفته است، وی نیز وزارت آموزش و پرورش را به شخص دیگری واگذار کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: فراکسیون امید طی نامه دیگری به رئیس جمهور از وی خواسته‌اند با استعفای وزیر آموزش و پرورش موافقت کند تا احساس ثبات در کابینه قطعی و به گمانه‌زنی ها پایان داده شود و اعضای دولت با ثبات کامل و محکم و متقن به امور مربوطه برسند.

*«سید عباس صالحی» سرپرست وزارت ارشاد شد/ دوشنبه مراسم تودیع و معارفه

پس از انتشار اخبار مختلف درباره سرپرستی وزارت ارشاد در رسانه ها، قرعه به نام «سید عباس صالحی» معاون فرهنگی وزیر ارشاد رقم خورد و رئیس جمهور حکم سرپرستی وی را امضا کرد.

 دوشنبه آینده ساعت 10 مراسم تودیع علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معارفه سید عباس صالحی در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

*وزیر ورزش و جوانان استعفا کرد/ سجادی سرپرست وزارت ورزش و جوانان می‌شود؟

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان جلسه‌ای را با محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان برگزار کرده بود. پس از آن اعلام شد محمود گودرزی از سمت خود در این وزارتخانه استعفا کرده است.

بر طبق قانون معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش به عنوان سرپرست این وزارتخانه موقتا امور کار را در دست خواهد گرفت تا دولت به طور رسمی سرپرست را معرفی کند. بر این اساس «سیدمناف هاشمی» موقتا زمام امور وزارتخانه ورزش و جوانان را برعهده خواهد گرفت اما عمر سرپرستی مناف شاید به چند ساعت هم نرسد چرا که رایزنی ها خیلی زود برای معرفی سرپرست وزارت ورزش و جوانان آغاز شده است.

علاوه بر این در میان گزینه های مطرح شده، دو نفر به صندلی سرپرستی وزارت ورزش نزدیکترند؛ نخست «رضا صالحی امیری« یکی از نزدیکان حسن روحانی و رئیس کتابخانه ملی ایران که در ابتدای دولت روحانی و بعد از عدم رای اعتماد مجلس به مسعود سلطانی فر گزینه اصلی رئیس جمهوری برای وزارت ورزش و جوانان، مدتی سرپرستی این وزارتخانه را تجربه کرد و البته به عنوان دومین وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد اما رای اعتماد نگرفت و حالا گفته می شود که روحانی دوباره به او نظر دارد.

گزینه اصلی اما «نصرالله سجادی» است؛ معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و سومین گزینه دولت روحانی برای وزارت ورزش و جوانان که او هم موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشد اما اعتماد دستگاه تصمیم گیرنده دولت به او به اندازه ای بود که کلیدی ترین معاونت وزارت ورزش و جوانان را به او سپرد.

*وزیر ورزش با معاونانش خداحافظی کرد

وزیر ورزش و جوانان پس از استعفا از سمت خود با معاونانش تشکیل جلسه داد. وی در این جلسه خبر استعفای خود را رسما اعلام کرد و به نوعی با آن‌ها خداحافظی کرد. با خروج محمود گودرزی از ساختمان وزارت ورزش در سئول طبق قانون سید مناف هاشمی به عنوان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارتخانه زمام امور را در دست خواهد گرفت.

*متن استعفاى وزیر ورزش و جوانان/ گودرزی: چند ماه قبل خواستار خدمت در سنگری دیگر بودم

 متن استعفای محمود گودرزی بدین شرح است: «بابت اعتمادی که ظرف سه سال گذشته به اینجانب مبذول فرمودید بسیار سپاسگزارم و خشنودم اگر توانسته‌ام باری ولو اندک و حقیر از دوش دولت بزرگوار بردارم. همانگونه که استحضار دارید چند ماه قبل نیز استدعا کردم که اجازه بفرمایید تا در سنگری دیگر ارائه خدمت بدهم. مجددا استدعا دارم با استعفای اینجانب موافقت بفرمایید.
همواره دعاگوی حضرتعالی هستم و آرزو دارم در تحقق اهداف عالیه نظام و برنامه های دولت کریمه تدبیر و امید موفق و موید باشید.»

*نامه فانی به روحانی: علی‌رغم آمادگی برای استیضاح تابع تصمیم شما هستم

در این بین علی‌اصغر فانی نامه‌ای به رئیس جمهور ارسال می کند و خود را تابع تصمیم رئیس جمهور اعلام می‌کند. وزیر آموزش و پرورش در نامه خود به رئیس جمهور آورده است: «پس از اطلاع از نظر جنابعالی درخصوص ضرورت ترمیم کابینه که در جلسه روز چهارشنبه 28 مهرماه 95 هیأت محترم دولت ابراز فرمودید؛ علیرغم آمادگی کامل برای حضور در جلسه استیضاح و ارائه گزارش عملکرد سه ساله وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید و پاسخ به سؤالات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، بدین وسیله آمادگی خود را برای عمل به هرگونه تصمیم حضرتعالی درخصوص ادامه کار خویش نیز اعلام می‌نمایم. والامرالیکم».

* نبود فانی در دیدار نخبگان با رهبر انقلاب/ ستاری وزیر آموزش و پرورش را تودیع کرد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار صبح امروز جمعی از نخبگان کشور با رهبر معظم انقلاب در غیاب فانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های وزیر آموزش و پرورش تلویحاً خاطرنشان کرد «آقای فانی روزهای آخر خدمت خود را سپری می‌کند».

*فانی از آموزش و پرورش رفت/ بطحایی سرپرست شد

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس پیرامون استعفای وزیر آموزش و پرورش گفت: استعفای وزیر آموزش و پرورش از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شد و بدین ترتیب استیضاح وی در هفته آینده لغو می‌شود. بطحائی معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس در همین زمینه اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور برای اتخاذ هرگونه تصمیم اعلام آمادگی کرده و رئیس جمهور نیز این نامه را به عنوان استعفای وی قلمداد کرده است.

*استعفاهای درِگوشی وزرا در خواب زمستانی تیم اطلاع‌رسانی دولت/ وقتی کسی پاسخگو نیست!

در کنار خبر استعفای سه وزارتخانه و احتمال استعفای برخی وزرای دیگر، هیچ یک از اعضا و رسانه‌های شورای اطلاع‌رسانی دولت و نهاد ریاست جمهوری بطور رسمی خبری از وقایع رخ داده در کابینه را اعلام نکردند و تنها از بیرون ناظر اتفاقات رخ داده بودند.

با این حال عدم موضع‌گیری دولتمردان درخصوص استعفای وزرا را باید ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت دانست چرا که این امر مسبوق به سابقه است و در طول عمر دولت یازدهم بارها مشاهده شده است.

سیامند رحمان بهترین ورزشکار ماه سپتامبر انتخاب و معرفی شد

سیامند رحمان بهترین ورزشکار ماه سپتامبر انتخاب و معرفی شد

 سیامند رحمان قهرمان معلول وزنه برداری جهان در نظر سنجی کمیته بین المللی پارالمپیک با کسب 65 درصد آرا بهترین ورزشکار ماه سپتامبر انتخاب و معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از سایت رسمی فدراسیون جانبازان و معلولان، در این نظر سنجی سیامند رحمان به همراه پنج ورزشکار دیگر برای کسب عنوان بهترین ورزشکار ماه سپتامبر انتخاب شده است.
نتیجه این نظر سنجی روز جمعه 22 مهر ماه جاری از طریق وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام شد که طی آن سیامند رحمان با کسب 65 درصد آرا به عنوان ورزشکار برتر ماه سپتامبر در سال 2016 میلادی معرفی شد.
پس از سیامند رحمان، کارلوس سرانو شناگر کلمبیایی در جایگاه دوم ایستاد و عنوان سوم این نظر سنجی به ایهار بوکی شناگر بلاروس رسید.
سیامند رحمان، در جریان بازی های پارالمپیک ریودوژانیروی برزیل با ثبت رکورد تاریخی 310 کیلوگرم موفق شد ضمن رکورد شکنی های پیاپی برای دومین بار به نشان طلای بازی های پارالمپیک دست یابد و عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان را برای ایران حفظ کند.
سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
سیامند رحمان روز 30 بهمن ماه سال 94 در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات نیز به ترتیب با مهار وزنه های 275، 286 و 296کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم را از آن خود کند.
قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون 13 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.
رحمان در پاراالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پاراالمپیک را به نام خود ثبت کند.

ایران با اقتدار قهرمان رقابت های آسیایی او- اسپرت شد

  • دوشنبه, 28 تیر 1395 ساعت 22:19
  • بازدید 20 بار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی؛ ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیایی او - اسپرت در ورزشگاه پیروزی و همزمان در استخر پردیس اصفهان به مدت سه روز ادامه داشت. رقابت های فوق در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور118 شرکت کننده در غالب 9 تیم خارجی و دو تیم از ایران با قهرمانی ایران در کلیه بخش ها به پایان رسید.

در خاتمه این دروه از مسابقات دربخش رزمي؛ تيم هاي ايران ، افغانستان و تركيه مقام هاي اول تا سوم - دربخش ساحلي ؛تيم هاي ايران، افغانستان و اندونزي مقام هاي اول تا سوم - در بخش هنري تيم هاي ايران، افغانستان، عراق- دربخش ذهني؛ تيم هاي ايران،هندوستان و اندونزي مقام هاي اول تا سوم را بدست آوردند.

در ششمین دوره رقابت‌های آسیایی کشورهای اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، هندوستان، بنگلادش، فلسطین، افغانستان و پاکستان شرکت داشتند. این پیکارها در رشته های؛رزمی، ساحلی، هنری و ذهنی برگزار و در این دوره از رقابت ها 61 مدال طلا توزیع شد .

9 داور بانو و 9 داور مرد از کشورمان که دارای رنکینگ بین المللی هستند به همراه 14 داور از دیگر کشورهاقضاوت این رقابت ها را برعهده داشتند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون اروپا نیز به عنوان سرپرست داوران قضاوت ها را هدایت کرد.


دیدار فرماندار شهرستان با ملی پوش شاهین دژی

فرماندارشهرستان شاهین دژ با حضور درمنزل قهرمان ملی پوش او اسپورت شهرستان سعید سلیمانزاده  با وی دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ: آقای حسین عباسی فرماندارشاهین دژظهرروز گذشته به همراه برخی از مدیران دستگاههای اجرایی با حضور درمنزل قهرمان ملی پوش او اسپورت شهرستان سعید سلیمانزاده  با وی دیدار و گفتگو کرد .
فرماندار شهرستان شاهین دژ با تبریک کسب مقام سومی مسابقات جهانی آنتالیا آنرا  نشانه تلاش و زحمتهای موثر  سعید سلیمانزاده دانست .

فرماندار شهرستان شاهین دژ اظهار داشت: در کشورهرگاه شرایط برای فعالیت جوانان فراهم شده انصافا جوانان ایران اسلامی خوش درخشیدند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد دیگر جوانان و نوجوانان شهرستان با تاسی از عملکرد  ورزشی  سعید سلیمانزاده  پله های ترقی و پیشرفت را با تلاش و فعالیت سالم کسب نمایند.

سعید سلیمانراده نیز دراین نشست از حمایت ها وپشتیبانی های مستمر فرماندار شهرستان واداره ورزش وجوانان که زمینه حضور در مسابقات را فراهم نمودند قدردانی وتشکر نمود.

شایان ذکر است  فرماندار را در این مراسم معاون فرماندار,عضو شورای شهر,رئیس اداره ورزش وجوانان وجمعی از ورزشکاران همراهی می نمودند.

 

/08:48 ق.ظ

کد خبر:  55302
فرستنده: shahindezh Admin
گروه:
تاریخ انتشار : 17 /9 /1394 ساعت 08:48 ق.ظ
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

فقط کاربران عضو می توانند نظر بدهند
   
     
    تابلو اعلانات  چاپ   کمينه 

 

 

   
     
       چاپ   کمينه 

 

   
     
       چاپ   کمينه 
   
     
       
    آدرس فرمانداري  چاپ   کمينه 

شاهین دژ - خیابان شریعتی - فرمانداری شهرستان شاهین دژ

شماره پیامک 30007957952613 آماده

دریافت شکایات،انتقادات نظرات همشهریان عزیز می باشد.

   
     

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری شاهین می باشد   شرایط استف

دیدار + اهدای جوایز به قهرمانان مسابقات بین المللی مچ اندازی در نماز جمعه ۱۲-۶-۹۵

 
* لطفا تا لود شدن کامل تصاویر صبور باشید ...


کد خبر : 6392

 

دیدار + اهدای جوایز به قهرمانان مسابقات بین المللی مچ اندازی در نماز جمعه ۱۲-۶-۹۵

دیدار با قهرمان مسابقات بین المللی مچ اندازی کشور در شاهین دژ در محل دفتر امام جمعه و  اهدای جوایز به قهرمانان مسابقات بین المللی مچ اندازی در بین الصلاتین نماز جمعه ۱۲-۶-۹۵ که این قهرمانان از کشور های مختلف اعم از ترکیه – آذربایجان – روسیه و …  در این مسابقات حضور داشتند.

اعضای تیم باید متشکل از همان استانی باشند که برای حضور در مسابقات به کمیته معرفی شده اند . در صورت درخواست کمیته . اعضای تیم به صورت گروهی و یا انفرادی باید مدارک خواسته شده را آماده وبرای دادن حسن نیت و جدیت خود برای حضور در مسابقات آن را تحویل کمیته دهند . واژه تیم به کلیه مقاصد و اهداف مچ اندازی . رده ها . مچ اندازی با دست چپ و راست. همچنین گروه زنان و مردان اطلاق می گردد . جوایزی که به تیم ها اعطاء می شود . بر اساس جمع کلیه امتیازات در تمامی رده ها و گروههای مردان و زنان می باشد . برای رده بندی گروه مردان و زنان در یک استان می توان تیم ها را به دو گروه مردان و زنان تقسیم نمود . همچنین تیم ها را می توان به دو گروه مچ اندازی با دست راست و چپ آن هم بر اساس جنسیت ( زن و مرد ) تقسیم نمود که این نوعی دیگر برای رده بندی مردان و زنان می باشد . جوایز در چنین گروه های کوچک. در صورت موافقت و تمایل میزبان مسابقات و با کسب اجازه کتبی از کمیته مچ اندازی .اعطا می گردد .

شماره ۲ : تعداد ورزشکاران در یک تیم
از هر استان حد اکثر دو نفر می توانند در یک تیم به رقابت بپردازند که این تعداد برای مچ اندازان در گروههای چپ دست و راست دست نیز صدق می کند .
همچنین این مطالب شامل مسابقات گروههای ۴۰ سال و بالای ۴۰ سال می باشد . ولی شامل گروه معلولین نمی باشد .

شماره ۳ : رده بندی وزنها
الف) مچ اندازی با دست چپ و راست در گروه بزرگسالان :
مردان می توانند در اوزان ۵۵ . ۶۰ . ۶۵ . ۷۰ . ۷۵ . ۸۰ . ۸۵ . ۹۰ . ۱۰۰ . ۱۱۰ . ۱۱۰ + . کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .
زنان می توالنند در اوزان ۵۰ . ۵۵ . ۶۰ . ۶۵ . ۷۰ . ۸۰ . ۸۰ + کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .

ب) مچ اندازی با دست چپ و راست در گروه بالای ۴۰ سال آقایان و بانوان :
مردان می توانند در اوزان ۷۰ . ۸۰ . ۹۰ . ۱۰۰ . ۱۰۰ + .کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .
زنان می توانند در اوزان ۶۰ . ۷۰ . ۸۰ . ۸۰ + . کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .

ج) مچ اندازی با دست چپ و راست در گروه بالای ۵۰ سال آقایان :
در این گروه مچ اندازی تنها با دست راست آن هم در اوزان ۷۵ . ۹۰ . ۹۰ + .کیلو گرم امکان پذیر است .
چ)مچ اندازی با دست چپ و راست در گروه جانبازان و معلولین :
مردان میتوانند در اوزان ۶۰ . ۷۵ . ۹۰ . ۹۰ + کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .
زنان میتوانند در اوزان ۶۰ . ۶۰ + کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .
خ)مچ اندازی با دست چپ و راست در گروه جوانان :
آقایان میتوانند در اوزان ۵۰ . ۵۵ . ۶۰ . ۶۵ . ۷۰ . ۸۰ . ۸۰ + کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت کنند .
زنان میتوانند در اوزان ۴۵ . ۵۰ . ۵۵ . ۶۰ . ۷۰ + کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی شرکت نمایند .

د) وزن کشی :
وزن کشی در طول مسابقات به صورت برهنه صورت می گیرد و ورزشکاران در حین وزن کشی هیچگاه نباید لباس بر تن داشته باشند . این برای صلاحیت و شایستگی حضور ورزشکاران در رده وزنی خاصی صورت می گیرد . معمولا” وزن کشی از صفر تا وزن واقعی شخص می باشد . یعنی آنکه چنانچه وزن فردی ۷۰ کیلو گرم باشد می تواند در رده و.زنی صفر الی ۷۰ کیلو گرم به رقابت بپردازد . سنجش وزن بدون هیچگونه تعصب و یا تبعیض صورت می گیرد . چنانچه ورزشکاری دارای اندام مصنوعی می باشد و در حین مسابقات می خواهد با داشتن آنها به رقابت بپردازد . سنجش وزن با داشتن این اندام مصنوعی بر تن صورت می گیرد .

ه) هیچ اعتراضی در طول مراحل وزن کشی وارد نیست . پس از وزن کشی . وزن ها بر اساس ترتیب صورت گرفته ثبت می شوند . به عنوان مثال : اولین تیمی که وزن آنها سنجیده شده است . وزن آنها توسط دبیر کمیته مچ اندازی ثبت می گردد و به همین ترتیب وزن دیگر تیمها . کمیته مچ اندازی می تواند از حضور استانی که صلاحیت و شایستگی به حضور در رقابتها را ندارد و یا استانی که ورزشکاران آن منجر به ایجاد بی نظمی می شوند را جلوگیری نماید .

ن) وزن کشی ورزشکاران توسط دستگاههای مجهز و مورد تایید و تصدیق کمیته مچ اندازی صورت می گیرد و معمولا” ۲۴ ساعت قبل از آغاز روز مسابقات صورت می گیرد .

و) در طول وزن کشی . ورزشکار می تواند به همراه یکی از مسؤلین تیم خود حاضر شود .

ی) برای وزن کشی می توان از یک دستگاه و یا بیشتر استفاده نمود .

و) رئیس وزن کشی . آخرین فردی است که در مورد نحوه و مراحل وزن کشی تصمیم اتخاذ می نماید.

پ ) ورزشکار می تواند در وضعیت و وزن عادی خود یا یک رده وزنی بالاتر در مسابقات به رقابت بپردازد .

شماره ۴ : طبقه بندی رده های سنی
این طبقه بندی برای مردان و زنان یکسان می باشد .
رده نوجوانان : افراد ۱۲ سال و زیر ۱۲ سال .
رده جوانان : افراد ۱۸ سال و زیر ۱۸ سال .
رده بزرگسالان : افراد ۱۸ سال به بالا .
رده برتر : افراد ۴۰ سال و ۴۰ سال به بالا .
رده ارشدی و استادی : افراد ۵۰ سال و ۵۰ سال به بالا .

نکته :
چنانچه کمیته از ورزشکار مدارکی برای اثبات سن درخواست نماید . وی باید با ارائه شناسنامه(کارت ملی) و یا هر گونه مدارک پزشکی به اثبات سن خود بپردازد .
چنانچه کمیته برای اثبات جنسیت ورزشکار مدارکی درخواست نماید . مدارک باید تحت نظر پزشکان منصوب کمیته جمع آوری و به کمیته تحویل شود .

شماره ۵ : امتیازات تیمی
نحوه اعطاء امتیاز به نفرات و یا تیم های اول الی هفتم به شکل زیر می باشد:
مقام اول : ۱۰ امتیاز .
مقام دوم : ۷ امتیاز .
مقام سوم : ۵ امتیاز .
مقام چهارم : ۴ امتیاز .
مقام پنجم : ۳ امتیاز .
مقام ششم : ۲ امتیاز .
مقام هفتم : ۱ امتیاز .
مسئولین (جزئی) کمیته. عهده دار جدول بندی امتیازات و رده بندی گروههای مختلف می باشند .

شماره ۶ : مشخصات تجهیزات و وسایل مورد استفاده در مسابقات
الف) میز
چنانچه مسابقه مچ اندازی در حالت نشسته صورت پذیرد . میز باید ۲۸ اینچ از زمین فاصله داشته باشد یا به عبارت دیگر فاصله زمین تا روی میز باید ۲۸ اینچ باشد .
چنانچه مسابقه مچ اندازی در حالت ایستاده صورت پذیرد . میز باید ۴۰ اینچ از زمین فاصله داشته باشد. یا به عبارت دیگر فاصله زمین تا روی میز باید ۴۰ اینچ باشد .
دیگر مشخصات برای هر دو حالت نشسته و ایستاده یکسان می باشد .

ب) سطح میز
سطح میز باید به صورت ۲۶ * ۳۸ اینچ باشد .

ج) لایه های زیر آرنجی
این زیر دستی ها به شکل مربع و در اندازه ۷ * ۷ اینچ می باشد که حدود ۲ اینچ نیز ضخامت دارند . این زیر دستی ها معمولا از جنس فوم می باشند که دارای پوششی نیزمیباشند . که این زیر دستی ها می توانند به یک ورقه فلزی که در اندازه ۷ * ۷ اینچ می باشد و ضخامت حدود ۸/۱ اینچ دارد به کمک ۲ پیچ بر روی ورقه فلزی بسته میشود . واین مانع حرکت زیر دستی ها بر روی سطح میز می شود .
معمولا از یک خط که معمولا رنگی ویا نوار رنگی می باشد برای مشخص کردن وسط میز استفاده می نمایند .

د) زیر دستی هایی که با آنها تماس ایجاد می شود معمولا ۱۴ اینچ عرض * ۲ اینچ ضخامت * ۴ اینچ ارتفاع دارد و معمولا با چیزی پوشیده نمی شوند .

نحوه قرار گیری وسایل: زیر آرنجی ها بایستی توسط پیچ ها بر روی سطح میز به فاصله ۲ اینچی از لبه میز بسسته شوند .

تشکچه های تماس: بایستی که در گوشه میز باشند و تقریبا” ۵ اینچ دورتر از زیر آرنجی ها قرار گیرند. و حدودا” ۲/۱ اینچ با میز (لبهء میز فاصله داشته باشند) فاصله میان دستگیره ها و تشکچه تماس باید ۴/۳/۲ باشد .

ه) دستگیره های (پینهای ) دستی:
این پیم ها یا اصطلاحا” دستگیره ها بایستی در عرض میز نصب شوند و در فاصله ۱۳ اینچی از ورزشکار و حدودا” ۱ اینچ به سمت داخل میز نصب گردند . و این دستگیره بایستی در اندازه ۶ اینچ ارتفاع و ۱ اینچ قطر باشد .

شماره ۷ : صندلی ها
صندلی ها باید ۱۸ * ۱۸ اینچ به شکل مربع باشند و حدود ۱۸ اینچ از سطح زمین فاصله داشته باشند . سطحی که ورزشکار بر روی آن می نشیند باید حدود ۱۸ اینچ از سطح زمین فاصله داشته باشد و بایستی دقیقا” مقابل میز باشد .
صندلی ها ومیز بایستی در جایی امن بر روی زمین ویا سکویی قرار گیرند .

شماره ۸ :
بهترین جنس و موادی که می توان برای صندلی ها و سطح میز استفاده نمود . ورقه های فلزی آهن می باشند که نباید بیش از ۲ اینچ ضخامت ویا قطر داشته باشد . سطح میز و صندلی معمولا” از تخته های چند لایه به ضخامت ۴/۳ اینچ می باشند .
سطح میز و صندلی با یک لایه نازکی از فوم پوشیده می شود که بر روی این فوم لایه ای دیگر قرار میگیرد که برای راحتی بیشتر می باشد .
هیچگاه نباید از پتکسی گلس و یا نوارهایی که نور را بازتاب می کنند بر روی سطح میز و صندلی استفاده نمود .

شماره ۹ : محل قرار گیری
مکانی که برای گذاشتن گچ ویا پودر برای استفاده ورزشکاران در دستانشان می باشد . باید در دو طرف میز باشد اما به طوری که مزاحمتی برای حضور داوران و یا مقامات دیگر ایجاد نکنند .

شماره ۱۰ : صحنه مسابقه
چنانچه ورزشکاران در سطحی بالاتر از سطح زمین به رقابت می پردازند . میزبان مسابقات عهده دار نصب میله ها ویا حفاظ های امنیتی در اطراف صحن مسابقه می باشند تا از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری شود . همچنین صحنه مسابقه باید طوری طراحی شده باشد که به دور از تماشاگران باشد .

شماره ۱۱ : سکوهای بالا برنده
تخته و یا سکوهای بالا برنده برای رقبایی که دارای قد کوتاه می باشند استفاده می گردد. از این تخته می توان به همراه کفش ها یا به تنهایی برای بالا بردن ورزشکار استفاده نمود . با این کار می توان حداقل تا کمی رقیب را بالا برد و به سطح میز رساند . رقبا می توانند از تخته ها ویا سکوهای بالا برنده شخصی خود البته با کسب اجازه از رئیس داوران استفاده نماید .
در کل این وسیله از تخته های چند لایه به ضخامت ۲/۱ اینچی و به ارتفاع ۴ اینچ * ۳۶ اینچ پهنا و ۳۲ عرض ساخته می شود . آنها می توانند در روی پایه های میز برای جلوگیری از لغزش رقبا نصب گردند. در واقع در بین شکافی که در دو طرف پایه های میز ایجاد شده نصب می گردد .
یک حفره ویا سوراخی بهتر است در مرکز ایجاد شود تا بتوان به آسانی به نصب و خارج کردن سکوهای بالا برنده استفاده نمود .

شماره ۱۲ : باندها
چنانچه از باندها در طول مسابقه استفاده شود . باید از نوع استاندارد باشد و به همراه سگکی پلاستیکی و یا فلزی باشد . چنانچه از جنس پارچه باشد . مورد قبول نمی باشد .

شماره ۱۳ : لباس ها
کلیه شرکت کنندگان در مسابقات . اعم از ورزشکاران و مسئولین تیم ها باید با قوانین و نوع لباسهای کمیته مچ اندازی آشنا باشند . ورزشکاران هر استان باید به راحتی قابل تشخیص باشند و لباس هر ورزشکار به عنوان نماد و نمایندگی آن استان می باشد .
بلوزهایی که ورزشکاران بر تن دارند می توانند آستین کوتاه یا بدون آستین باشد . و شلوارک های کوتاه (البته نباید از جنس جین باشد) در حین مسابقات جائز است تبلیغات بر روی البسه ورزشکاران در حد بسیار کم و محدودی امکان پذیر است .
از جمله دیگر موارد برای شرکت در مسابقه . داشتن کفش ورزشی مناسب است .

شماره ۱۴ : داوران
الف) رئیس داوران
وظایف رئیس داوران را می توان به صورت زیر بیان نمود :
– انتخاب و تخصیص داوران در طول و هنگام مسابقه .
– نظارت بر نحوه عملکرد داوران در طول مسابقه و همچنین صدور گزارش و نحوه عملکرد آن داوران پس از اتمام مسابقه .
– بر کناری داورانی که غیر مسئول هستند و یا از نظر فنی مناسب با سطح داوری در آن مسابقات نمی باشند .
– تطابق وتطبیق دادن لباس داوران با نظامنامه و قوانین لباس کمیته .
– آگاه کردن هیئت اجرایی مسابقات از داورانی که در حین مسابقات بی نظم و یا اعمال غیر اخلاقی ویا راهنمایی نادرست در حین مسابقات انجام داده اند .

ب) رئیس تعلیم و آموزش داوران
می توان گفت که از جمله وظایف وی به صورت زیر می باشد:
– حصول اطمینان از صلاحیت فیزیکی و فنی داوران شرکت کننده در مسابقات .
– نظارت بر برنامه های آموزشی داوران و انجام این برنامه ها .
– دنبال کردن مسابقات و نظارت کامل بر اجرای آنها برای جلوگیری از هر گونه تغییر در قوانین بازی .

ج ) داور مسابقات
داور مسابقات باید لباس مناسب که مطابق با قوانین و نظامنامه کمیته برای داوران شرکت کننده در مسابقات تعیین شده است را بر تن کنند . لباس داور یک بلوز آستین کوتاه . سیاه و سفید و به صورت راه راه می باشد که هر کدام از این رنگها به فاصله ۱ اینچی هستند .
همچنین داور باید شلوار مشکی و جوراب و کفش مناسب داشته باشد . اسامی هر کدام از داوران باید بر روی پشت پیراهن حک شده باشد و همچنین رده واستان داور نیز بر روی آستین های بلوز حک شود . پرچم جمهوری اسلامی ایران و استان داور باید بر روی آستین دست چپ . ۱ اینچ بالاتر از سر آستین و رده داور بر روی آستین دست راست ۱ اینچ بالاتر از سر آستین دوخته شود .

داور مسابقات در حین مسابقات وظایف زیر را بر عهده دارد :
– آشنایی با کلیه قوانین و مقررات کمیته و حضور در کنگره قبل از آغاز مسابقات .
– قضاوت بی طرفانه و منصفانه و بدون تعصب . و همچنین وی نباید پیروزی ورزشکاران را به صورت انفرادی تبریک گوید . وی بایستی به هر دو ورزشکار پس از پایان مسابقه تبریک گوید.

شماره ۱۵ :
دو داور در کناره های میز می ایستند و مسابقه را قضاوت می کنند . داوری که مسابقه را آغاز می نماید . به عنوان رئیس داور میز در آن مسابقه شناخته می شود . کمک داور در آغاز بازی مراقب خطاها وفول آرنج می باشد. پس از آغاز مسابقه دو داور در کناره های میز مراقب خطاها و فول ها می باشند .
دو داور در کناره های میز باید مراقب خطاهای پا و کفل باشند .

شماره ۱۶ : مچ اندازی در حالت ایستاده
همان دو داور در کناره های میز نیز حضور دارند .
الف ) داوری که مسابقه را آغاز می نماید به عنوان رئیس داور میز در آن مسابقه شناخته می شود . کمک داور مراقب خطاهای آرنج در آغاز مسابقه می باشد و همچنین به آغاز مسابقه منصفانه و جوانمردانه کمک می نماید پس از آغاز مسابقه دو داور مراقب خطاها و فول ها در دو طرف میز می باشند .

ب) پس از حضور داور بر سر میز . وی اجازه ترک میز را به هیچ وجه ندارد مگر آنکه بی صلاحیتی و یا نداشتن دانش فنی وی ثابت شود .

شماره ۱۷ : پروتوکل
الف) رویدادها و مسابقات مچ اندازی با دست راست و چپ در روزهای مختلفی صورت می گیرد .

ب) هیچ فردی (اعم از ورزشکار و یا غیره) مگر با اجازه رئیس داور میز . اجازه نزدیک شدن به میز مسابقه را ندارد یا به عبارت دیگر هیچ فردی اجازه نزدیک شدن به ۲۰ قدمی میز را ندارد . در صورت مشاهده چنین عملی . جریمه سنگینی در نظر گرفته میشود .

ج) در صورت مشاهده بی انضباطی و نقص نظم و انضباط و ضعف ورزشکار . امتیازاتی از تیم کسر می شود .

د) افراد در هر رده وزنی . هنگامی که نوبت رقابت آنها باشد . به پای میز یا روی صحنه خوانده می شوند سپس مسابقه آغاز می شود .

ه) استفاده از هر گونه مچ بند . نوار . باندهایی به دور آرنج . باندهای حفاظتی . انگشتر و غیره بر روی دست و بازوان در حین مسابقه ممنوع می باشد . منظور از دست آن قسمت از بدن است که از شانه تا نوک انگشتان است .

و) آزمایشات دوپینگ در کلیه مسابقات جهانی . بین المللی . قاره ای . و مسابقات قهرمانی کشورها جایز می باشد و جزء مجوزات کمیته می باشد .

ن) حضور ورزشکاران و رقبای ضعیف در این مسابقات جایز نمی باشد و حضور آنها در این مسابقات منجر به وقفه ویا اتمام سریع بازی می گردد .

قوانین ومقررات مسابقات
بخش ۲
شماره ۱ :
مسابقات قهرمانی کمیته مچ اندازی همیشه دو مرحله حذفی دارد . همه رقبا باید دو بار در رقابت با حریف خود با زنده شوند و در پی دو بار باخت از مسابقات حذف می گردند .
اعضای تیم یک استان هیچگاه در راند اول در مقابل یکدیگر به رقابت نمی پردازند .

شماره ۲ :
رقبا در هر رده وزنی پس از خوانده شدن نامشان بر روی صحنه می آیند .

شماره ۳ :
پس از خوانده شدن اسامی رقبا ۶۰ ثانیه برای حضور در صحنه رقابت وقت داده می شود .
چنانچه پس از ۶۰ ثانیه رقبا در کنار میز حاضر نشوند . یک امتیاز منفی کسب می نمایند . وقتی رقبا بر سر میز حاضر می شوند با یکدیگر دست می دهند و سپس به مچ انداختن می پردازند .

شماره ۴ :
نحوه گرفتن دست رقبا بدین شکل است که کف دست یکدیگر را در دست می گیرند به طوری که انگشتان شصت دو ورزشکار آشکار باشد .
دست دیگر ( دست آزاد ) باید دستگیره ها را که در لبه میز وجود دارد را بگیرد این دست می تواند با سطح میز تماس پیدا کند ویا نکند . ناخونها باید کوتاه باشد تا به رقیب و حریف آسیب وارد ننماید . استفاده از گچ ویا پودر مجاز می باشد .

شماره ۵ :
هیچگاه نباید به سمت عقب خم شد . زیرا با این کار منجر به کشیده شدن دست رقیب به وسط میز می شوید که ممنوع می باشد . واین همان آغاز غلط بازی اطلاق می گردد .

شماره ۶ :
هر کدام از رقبا که دارای موهای بلند باشند باید آنها را ببندند و از ریختن آنها بر روی صورت جلوگیری نمایند . از هد بند می توان برای بستن موها استفاده نمود . استفاده از کلاه در حین مسابقه ممنوع می باشد .

شماره ۷ :
قبل از آغاز مسابقه شانه ها باید با میز به صورت موازی قرار گیرد و بعد از آغاز مسابقه می تواند به هر طرف انحراف پیدا کند .

شماره ۸ :
میان شانه ها و ساعد هر ورزشکار به اندازه یک مشت باید فاصله باشد و همچنین این فاصله میان چانه و دست نیز قبل از آغاز مسابقه باید حفظ گردد .

شماره ۹ :
داورها برای ایجاد فشار بر روی دستان حریفان هیچگاه تلاش ننمایند . داوران در مواقع زیر به صورت بسیار سبک دستان حریفان را می فشارند :
– برای قرار گرفتن دستها در یک خط .
– برای صاف کردن مچ های دست رقبا و قرار گیری دستان رقبا در مرکز میز .

شماره ۱۰ :
رئیس داور میز برای آغاز مسابقه گفتن ۱- آماده ۲- حرکت . را اعلام می کند و در پایان مسابقه نیز فرمان پایان را برای اتمام بازی اعلام می کند وبرنده مسابقه را با بالا بردن دست خود و اشاره به سمت برنده اعلام می دارد . داور باید تمام سعی خود را بکند تا رقبا متوجه پایان بازی بشوند .

شماره ۱۱ :
هر گاه مچ دست ویا نوک انگشتان با تشکچه برخورد کنند ویا اینکه از تشکچه عبور کنند پایان اعلام می شود .در واقع حریف موفق به خواباندن دست حریف بر روی تشکچه شود پایان اعلام می گردد .

شماره ۱۲ : مچ اندازی در حالت نشسته
پاها در حین مسابقه باید در زیر میز و یا اینکه خارج از زیر میز و در کنار پایه های میز به طوریکه مزاحمتی برای حریف به وجود نیاورد قرار گیرند . پاها نباید با زمین برخورد نمایند . یکی از کفل ها باید با صندلی در تمام طول مسابقه برخورد نماید .

شماره ۱۳ : مچ اندازی در حالت ایستاده
پاهای رقبا می تواند به دور پایه های میز پیچیده شود و یا قرار گیرد . همچنین پاها می توانند به صورت جفت در مقابل پایه های میز طرف حریف قرار گیرند . پاها می توانند در طول مسابقه با زمین برخورد نمایند ویا اینکه در هر جهت در صورتی که مزاحمتی برای حریف مقابل پیش نیاید حرکت کند .

شماره ۱۴ :
چنانچه در حین مسابقه یکی از رقبا آسیب و صدمه ای ببیند . نام وی تا زمانیکه دو بار شکست متحمل شود حذف نمی گردد . مسابقه ای که در آن یکی از رقبا آسیب می بیند . به عنوان شکست برای آن ورزشکار محسوب می گردد .

شماره ۱۵ :
هیچ محدودیت زمانی ویا در کل زمان قانونی برای مچ اندازی در نظر گرفته نمی شود .
چنانچه رئیس داوران و یا پزشک کمیته مچ اندازی تشخیص دهند که یکی از ورزشکاران قادر به ادامه مسابقه نیست بلافاصله مسابقه متوقف می گردد .

شماره ۱۶ :
هیچ توقفی در حین مسابقه جایز نمی باشد مگر آنکه مشکلی در وسایل ویا تجهیزات ویا نحوه عملکرد مسئولین به وجود آید .

شماره ۱۷:
هیچ ورزشکاری برای دو بار در مقابل یک رقیب به رقابت نمی پردازند مگر آنکه این مسابقه در مقام رده بندی باشد .

شماره ۱۸:
گاهی اوقات داوران به ورزشکاران معلول برای برخی موارد آوانس می دهند .

بخش ۳
خطاها و فول ها در طول مسابقات

نکته:
دو اخطار برابر با یک فول می باشد . به عبارت دیگر چنانچه یکی از رقبا دو بار اخطار بگیرد یک فول برای وی محسوب می گردد .
پس از دریافت دو فول ورزشکار آن مسابقه را از دست می دهد و برای وی شکست محسوب می گردد.

شماره ۱ :
چنانچه رقبا پس از خوانده شدن نامشان در ظرف ۶۰ ثانیه بر سر میز حاضر نشوند . فردی که تاخیر در حضور داشته است . آن مسابقه را از دست می دهد . اسامی آنها از همان رده که شرکت کرده بودند خارج می شود و به عنوان شکست در مچ اندازی حساب می گردد . چنانچه این رقیب شکست دیگری داشته باشد. از صحنه مسابقات به طور کل خارج می گردد.

شماره ۲ :
چنانچه رقبا پس از یک دقیقه پس از آغاز مسابقه دست یکدیگر را نگیرند . داور اعلام گرفتن دست به کمک داور را می نماید که این شامل مراحل زیر می باشد :
داور دستان دو رقیب را در دست یکدیگر می گذارد و انگشتان شصتها را به سمت پایین می فشارد و انگشتان رقبا یکی پس از دیگری به سمت پایین آورده می شود . در هنگام انجام این امور داور می تواند از رقبا در مورد علاقه آنها برای آزاد ماندن انگشت شصتشان سؤال کند .بند انگشت شصت باید نمایان باشد و ساعدهای دستان دو حریف باید در یک سطح قرار بگیرند و مچ های دست صاف باشد و پس از آنکه این عملیات و طرز قرار گیری توسط داور انجام شد . رقبا اجازه تغییر این وضعیت را ندارند و همچنین نمی توانند دستانشان را حرکت دهند .
منظور از حرکت دستان اعمالی چون باز کردن انگشتان وسعی در گرفتن مجدد دست حریف – ایجاد فشار به سمت پشت – خم کردن مچ دست یا در اصطلاح شکستن مچ دست وبالا بردن آرنج دستان از روی زیر آرنجی . هر کدام از رقبا که قبل از آغاز مسابقه دستانشان را حرکت دهند مرتکب فول می گردد .

شماره ۳ :
هنگامی که آرنج دست یکی از رقبا از روی زیر آرنجی بالا رود ودر اصطلاح با زیر آرنجی دیگر تماس نداشته باشد . از سوی داور اعلام فول می گردد . هنگامی می گوییم که آرنج دست با زیر آرنجی تماس ندارد که :
الف ) هرگاه آرنج به صورت عمدی و قائم از زیر آرنجی جدا شود . به طوری که فاصله ایجاد شده میان زیر آرنجی و آرنج دیده شود . آنگاه اعلام فول می گردد . چنانچه آرنج دست از زیر آرنجی جدا شود . ولی ساعد دست همچنان با زیر آرنجی تماس داشته باشد . اعلام فول می گردد .

ب ) چنانچه یکی از رقبا بر روی عضله سه سر و یا ساعد خود فشار آورد . به طوری که آرنج دست کشیده شود و از سطح زیر آرنجی بیرون رود . اعلام فول می گردد .

ج ) چنانچه در آغاز و یا حین مسابقه . آرنج های هر دو حریف همزمان با یکدیگر بالا رود و در اصطلاح از سطح زیر آرنجی ها جدا شوند . بازی متوقف می گردد و مجددا” شروع می گردد .
این رویداد به عنوان تخلف همزمان میباشد که هیچ کدام از حریفان صاحب فول نمی گردند .

شماره ۴ :
داور هنگامی که لغزش واز دست در رفتن دست حریف از داخل دست دیگر حریف رخ دهد اعلام فول می کند . که می تواند به گروه های زیر تقسیم شود :
الف) هنگامی که یکی از رقبا انگشتان دست خود را از دست حریف جدا نماید .
ب) هنگامی که انگشتان دست به قدری محکم دست حریف را بگیرد که ناراحتی ایجاد نماید .
ج) هنگامی که مچ دست یکی از رقبا خم شده باشد . در اصطلاح شکسته باشد و وی سعی کند انگشتان دست خود را در داخل دست حریف بفشارد که در این صورت دستشان از دست حریف جدا شده واعلام فول می گردد .
د) استفاده از بندها و نوارها به دور دستان تنها پس از پایان مسابقه ممکن است زیرا که ممکن است منجر به لغزش و در رفتن دست رقبا گردد که در پی آن امتیاز فول محسوب می شود . هنگامی که لغزش و در رفتن دست از دست حریف صورت می گیرد که کاملا” دست دو حریف از یکدیگر جدا گردد. مسئولین قبل از اعلام فول باید از جدا شدن دست حریفان کاملا” مطمئن باشند . چنانچه مسئولین از جدا شدن دستان مطمئن نباشند و ندانند چه کسی منجر به انجام آن شده است . به هیچ کدام از حریفان امتیاز فول نمی دهند ودر اینجا می توانند از نوارها وباندها استفاده نمایند .
ه) هنگامی که از بندها ونوارها استفاده می شود . مسئولین از دو حریف درخواست برگردن به حالت اولیه قبل از آغاز مسابقه می کنند . دستان در دست یکدیگر قرار می گیرد . انگشتان بر روی دستان حریف . انگشتان شصت به سمت پایین فشار آورده می شوند و دست آزاد دستگیره ها را که از قبل در کنار میز فراهم شده است . را در اختیار می گیرد . در چنین حالتی نوارها ویا بندها قرار داده می شوند . رقبا می توانند از مسئولین درخواست شل کردن ویا تغییر محل آن را بکنند . نوارها و بندها نمی توانند و نباید ۱ اینچ پایین تر از خط مچ قرار گیرند .
و) پس از قرار گیری نوارها وبندها . رقبا دست یکدیگر را می گیرند و آرنج های دستشان را در محل دلخواه خود قرار می دهند .
ی) چنانچه یکی از رقبا در حین مسابقه لغزش صورت بگیرد و در حالتی نزدیک به شکست باشد . (حالت شکست به زمانی اطلاق می شود که ۳/۲ دست حریف نزدیک به زیر آرنجی توسط حریف آورده شود) آن رقیب مسابقه را می بازد . هر گونه لغزش و یا دررفتن دست عمدی منجر به اخذ فول می گردد.

شماره ۵ : اخطارها
الف) هر گونه حرکت در شانه . بازوان . دست یا انگشتان دست قبل از آغاز مسابقه خطا می باشد . مگر آنکه دستان رقبا در دست داور باشد که در این زمان اعلام فول می گردد .
ب) چنانچه یکی از ورزشکاران در گرفتن دست حریف درنگ کند . داور به آن فرد خطا کار (خاطی) اخطار می دهد .
ج) نگرفتن دستگیره ها ویا پیمها . بر روی میز منجر به گرفتن اخطار می شود و این بدون توقف بازی صورت می گیرد . چنانچه یکی از رقبا از گرفتن دستگیره ها صاحب امتیاز گردد . مسابقه متوقف می گردد و فرد خاطی (که دستگیره را نگرفته است) اعلام فول می گردد . گرفتن و تماس با دستگیره ها باید روی سطح میز صورت گیرد . معلولین (افرادی که یک دست دارند) نباید از دستگیره ها در طول مسابقه استفاده نمایند .

شماره ۶ :
الف)شانه های رقبا هیچگاه نباید از خط وسط میز عبور نماید. درغیر اینصورت صاحب فول می گردند .
ب) رقبا نباید به غیر از دست حریف نقاط دیگر بدن حریف همچون سر – شانه – چانه – را بگیرند .در صورت انجام. امتیاز فول کسب می نمایند .
ج) چنانچه به صورت عمدی فشار بر روی دست حریف وارد گردانید امتیاز فول دارد .
د) چنانچه رقبا در وضعیت خطرناک همچون شکستن دست حریف قرار گیرند . داور مسابقه با صدای بلند به وی اخطار می دهد .

شماره ۷ :
پس از هر فول ۳۰ ثانیه توقف محسوب می شود .

شماره ۸ :
چنانچه بی ادبی نسبت به حریف و یا داور صورت گیرد و یا اینکه رقبا بسیار ضعیف باشند . فول کسب می نمایند . چنانچه این امر ادامه یابد . مسئولین وی را از ادامه مسابقات منع می نمایند .

(( کلیه مسائل مربوط به مچ اندازی تابع قوانین و مقررات انظباتی سازمان تربیت بدنی می باشد ))

ارومیه؛
اولین دوره رقابتهای بین المللی مچ اندازی جام شهدا با حضور 205 ورزشکار در شاهین دژ در حال برگزاری است.

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،  در این مسابقات 17 تیم داخلی و 4 خارجی شامل روسیه، بلاروس، آذربایجان و عراق حضور دارند.

مسئول فنی این مسابقات گفت: این دور از رقابتها به صورت دو حذفی برگزار می شود.

: ورزشکاران در این مسابقات در 11 وزن با دست چپ و 11 وزن با دست راست باهم رقابت می کنند.

انتهای پیام/س

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 93 صفحه بعد

درباره وبلاگ


سعید سلیمانزاده. نماینده فدراسیون جهانی بدو در ایران و رئیس و سبک دابل فول کنتاکت کیک بوکسینگ و یو اف سی (ufc) و کشتی با کمر استان آذربایجان غربی و انجمن ورزشی ایرانیان و عضو تیم ملی قهرمانی جهان و اسیا و بین المللی را در کارنامه خود دارد این وب مخصوص اخبار ورزشی می باشد
آخرین مطالب

نويسندگان



آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2270
بازدید دیروز : 6407
بازدید هفته : 23090
بازدید ماه : 78020
بازدید کل : 12290664
تعداد مطالب : 3005
تعداد نظرات : 106
تعداد آنلاین : 7



Alternative content