فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN
4 / 12 / 1392برچسب:, :: 11:37 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

 

سال 1385 | سال 1386 | سال 1387 | سال 1388 | سال 1389 | سال 1390 | سال 1391 | سال 1392
 

 

نمایش تک صفحه ای

نام و نام خانوادگی

رشته ورزشي

سبك

رده سني

تاريخ دعوت به اردوي تيم ملي

شهرستان

سپیده صفری

تکواندو

 

نوجوانان

91/01/01

ارومیه

سولماز نقی لو

تیراندازی

 

نوجوانان

91/01/06

ارومیه

مهسا اروجی

تیراندازی

 

نوجوانان

91/01/06

ارومیه

محمد باقری ساراجوق

قایقرانی

 

جوانان

91/01/07

نقده

الهه قهرمانی

شمشیربازی

 

نوجوانان

91/01/09

ارومیه

سکینه نوری

شمشیربازی

 

نوجوانان

91/01/09

ارومیه

مجتبی شاهی

نابینایان

جودو

بزرگسالان

91/01/15

ارومیه

ساسان اسدزاده

معلولین و جانبازان

 

بزرگسالان

91/01/18

ارومیه

ناصر حسن پور

معلولین و جانبازان

 

بزرگسالان

91/01/18

ارومیه

سیامند رحمان

معلولین و جانبازان

 

بزرگسالان

91/01/18

اشنویه

محمد اثنی عشری

هاکی

 نسخه چاپي
منتظریم تا وزارتخانه زمان برگزاری را به ما اعلام کند
نوحی: نامه موافقت شورای برون‌مرزی برای برگزاری فستیوال را گرفته‌ایم/ سجادی گفته مشکل را حل می‌کند

رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: نامه موافقت شورای برون مرزی را برای برگزار فستیوال هنرهای رزمی گرفته‌ و مدارک را به وزارت ورزش ارائه کرده‌ایم و تنها منتظریم زمان برگزاری مسابقات را به ما اعلام کنند.

خبرگزاری فارس: نوحی: نامه موافقت شورای برون‌مرزی برای برگزاری فستیوال را گرفته‌ایم/ سجادی گفته مشکل را حل می‌کند
  •  
  •  
  •  

محمد نوحی  در مورد صحبت‌های نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی که اگر فدراسیون ورزش‌های رزمی نامه موافقت شورای برون مرزی و مدارک خواسته شده را به وزارتخانه ارائه کند، می‌تواند چهارمین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی را برگزار کند، گفت: ما نزدیک 700 میلیون تومان برای تهیه مدال، تندیس،‌ کاپ، کت و شلوار برای قهرمانان و تیم‌های حاضر در مسابقات هزینه کرده‌ایم. از همه مهمتر زمان و مکان برگزاری مسابقات را اعلام کرده‌ایم و طبق قراردادی که با اسپانسر مسابقات داریم باید ضرر و زیان پرداخت شود.

وی افزود: نامه موافقت شورای برون مرزی با شماره 1031/32 برای برگزاری چهارمین فستیوال هنرهای رزمی موجود است. در شماره نامه دیگر وزارت ورزش به دلیل اینکه وزیرهای پیشنهادی از سوی مجلس شورای اسلامی تائید نمی‌شدند و احساس کردیم ممکن است انتخاب وزیر یک مقدار طولانی شود نامه دیگر به وزارت ورزش در آن مقطع ارسال کردیم تا تاریخ برگزاری فستیوال به زمان دیگری موکول شود. آنها نیز با این موضوع موافقت کردند، اما نمی‌دانم که الان چه مشکلی پیش آمده است. البته شاید گزارش کاملی به نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی ارائه نشده است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی در ادامه اظهار داشت: همه می‌دانند فستیوال هنرهای رزمی در بهترین سطح فنی برگزار می‌شود. البته این صحبت‌های من نیست؛ صحبت‌های مسئولان شورای المپیک آسیا، رئیس و دبیر کمیته ملی المپیک ایران و وزیر و معاون قبلی وزارت ورزش است.

نوحی در پاسخ به این سؤال که آیا در رابطه با فستیوال هنرهای رزمی با سجادی صحبت کرده‌اید یا خیر،‌ گفت: بنده با سجادی در رابطه با این موضوع صحبت کردم، او اعلام کرده موضوع را حل خواهد کرد. حتی با وزیر ورزش و جوانان صحبت کردم. خوشبختانه او برای برگزاری چهارمین دوره فستیوال هنرهای رزمی موافقت خود را اعلام کرده است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی در پایان گفت: امیدوارم زمان برگزاری چهارمین دوره فستیوال هر چه زودتر به ما اعلام شود تا ما نیز بتوانیم به کشورهای میهمان زمان جدیدی را اعلام کنیم تا آنها نیز با کمی تاخیر در مسابقات شرکت کنند. ما همه امکانات برای برگزاری این فستیوال را آماده کرده‌ایم و با صحبتی که با سجادی داشتیم همه مدارک را به آنها ارائه کرده‌ایم و تنها منتظریم زمان برگزاری مسابقات به ما اعلام شودپرسپولیس به جام خوش‌رنگ نزدیک می‌شود
نیلسون: مس را ۶تایی کردیم چون برای بُرد به کرمان رفتیم

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت:‌ در دیدار مقابل مس کرمان فقط برای برد به میدان رفتیم و به همین دلیل این تیم را با ۶ گل شکست دادیم.

خبرگزاری فارس: نیلسون: مس را ۶تایی کردیم چون برای بُرد به کرمان رفتیم

نیلسون کوریا  اظهار داشت: خوشبختانه پس از پیروزی خوب و شیرین مقابل ذوب‌آهن 3 امتیاز شیرین دیگر را از خارج از خانه کسب کردیم و به نظرم با این امتیازها به قهرمانی در پایان فصل و جام خوش‌رنگ نزدیک‌تر می‌شویم.

وی افزود: ما بازی بسیار خوبی مقابل مس انجام دادیم اما کر‌مانی‌ها هم با ما پایاپای حرکت کردند و تمرکز بالایی داشتند اما به نظرم گل زودهنگام و گل دوم ما آنها را شتاب‌زده و بسیار از هم پاشیده کرد.

نیلسون گفت: مس کرمان 70 دقیقه پایاپای باپرسپولیس حرکت کرد و اگر اشتباه نکنم آنها فقط 2 گل خوردند اما ما خیلی خوب قدر موقعیت‌های خود را دانستیم و این نشان‌دهنده هوش بالای بازیکنان ما است.

وی خاطرنشا کرد: ما در بازی مقابل مس برای مساوی به زمین نرفته بودیم و به همین دلیل از دقایق اول میل بردن داشتیم. از طرفی دیگر توانستیم به خوبی از اشتباهات مسی‌ها استفاده کنیم که این موضوع باعث شد تا 6 گل بزنیم.

وی در پاسخ سؤالی که آیا تصور می‌کردید 6 گل به مس بزنید، گفت: آمده بودیم ببریم و کاری نداشتیم که مس در کجای جدول است اما باور کنید تصور نمی‌کردیم که 6 گل به حریف بزنیم ولی این اتفاق افتاد و نشان داد که پرسپولیس برای رسیدن به صدر جدول و قهرمانی پایان فصل بی‌‌تاب است از طرفی دیگر ما به این 3 امتیاز در این روزهای حساس فوتبال ایران نیاز داشتیم و واقعاً‌ علی‌رغم اینکه پیش‌بینی نمی‌کردیم این اتفاق‌ها بیفتد اما فوتبال باز هم نشان داد که هرکس قدر موقعیت‌های خود را مخصوصاً در بازی‌های خارج از خانه بداند تیم برنده و موفق است. برای ما در این بازی کسب 3 امتیاز مهم بود.

دروازه‌بان قرمزپوشان درباره عملکرد برزیلی‌های مس کرمان نیز گفت:‌من با ادینهو دوستم و همیشه تلفنی با او حرف می‌زنم. او بازیکنی با کیفیت خوب است اما ساختار دفاعی ما به او اجازه نداد که کار خود را انجام دهد.

وی افزود: اما جنیورا را نمی‌شناختم و تازه در بازی با مس با او آشنا شدم. امیدوارم رابطه‌ام با او نیز در آینده مثل ادینهو خوب باشد. امیدوارم که بازیکنان برزیلی مس کرمان در بازی‌های آینده موفق باشند چون آنها کیفت بالای دارند.

نیلسون درباره داوری بازی با مس نیز گفت: به نظر من داور بازی مشکلی نداشت که آن اتفاقات عجیب افتاد راستش را بخواهید صحنه پنالتی را هم دیدیم که به نظرم آن پنالتی بود. حالا من نمی‌دانم چرا مردم کرمان آنقدر ناراحت بودند و یکسری حرف‌ها را زدند. ولی ما باید همیشه به داوران هم احترام بگذاریم. به نظرم داور بازی پرسپولیس و مس خیلی خوب و شجاعانه قضاوت کرد البته الان خیال نکنید ما برده‌ایم این حرف را می‌زنم چون ما با زدن 6 گل ثابت کردیم که مستحق پیروزی بودیم و نمی‌توان داوری را به بازی ربط داد اما باید خیلی زود این بازی را فراموش کنیم چون روز به روز کار ما سخت‌تر می‌شود و تیم‌ها مقابل ما که بالای جدولی هستیم انگیزه‌شان چند برابر خواهد شد.
درخشش موی تاکاران شاهین دژی با کسب 3 مدال طلا و 1 مدال نقره

 ورزشکاران شاهین دژی به نمایندگی از کشور ایران در مسابقات بین المللی موی تای جام مولانا در کشور ترکیه خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شاهین دژ سرپرست تیم اعزامی گفت : این مسابقات باعنوان جام مولانای در کشور ترکیه برگزار شد که دراین دوره از مسابقات 10 تیم از کشورهای جمهوری آذربایجان، قرقیزستان، الجزایر، جمهوری اسلامی ایران و تیم های منتخب استانهای آنتالیا، مرسین، قونیا، آنکارا، سیواس، زونقولداغ، استانبول و ارزروم و تیم ملی ترکیه حضور داشتند که 4 ورزشکار شاهین دژی به نمایندگی از تیم ایران در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند.

سرپرست تیم اعزامی از کشورمان افزود : دراین دوره از مسابقات 45 ورزشکار در 12 وزن و در دو بخش مردان و زنان در سالن سرپوشیده استادیوم آتاتورک شهر قونیه با هم رقابت کردند. که آقای مهدی امیرخانی در وزن 71 کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا عنوان فنی ترین ورزشکار و کمربند قهرمانی را به خود اختصاص داد و مصدق کوخه احمدی با شکست در مقابل حریف ترکیه ای خود به مدال نقره بسنده کرد، حجت اسدالهی با شایستگی دومین نشان طلا و سعید سلیمان زاده در سنگین وزن سومین مدال طلای تیم کشورمان را به دست آوردند.

در این مسابقات تیم ترکیه با کسب 5 مدال طلا و 6 کمربند قهرمانی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد وتیم جمهوری اسلامی ایران دوم و جمهوری آذربایجان با یک مدال طلا در جایگاه سوم ایستاد.
مسابقات بين المللي موي تاي جام مولانا/درخشش ورزشكاران آذربايجان غربي در تركيه

مسابقات بين المللي موي تاي جام مولانا/درخشش ورزشكاران آذربايجان غربي در تركيه

 نخستين دوره مسابقات بين المللي موي تاي جام مولانا با نائب قهرماني تيم آذربايجان غربي از كشورمان به پايان رسيد.

به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي تيم موي تاي آذربايجان غربي كه به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران در قالب تيمي 5 نفره بنا به دعوت فدراسيون موي تاي جمهوري تركيه به استان قونيه اين كشور سفر كرده بود، توانست در نخستين دوره تورنمنت بين المللي موي تاي جام مولانا پس از تيم ميزبان عنوان نائب قهرماني اين مسابقات را بدست آورد.
در نخستين دوره اين مسابقات كه با شركت 10 تيم از كشورهاي: جمهوري آذربايجان، قرقيزستان، الجزاير، جمهوري اسلامي ايران و تيم هاي منتخب استانهاي: آنتاليا، مرسين، قونيا، آنكارا،سيواس، زونقول داغ، استانبول و ارزروم و نيز تيم ملي تركيه شنبه شب با شركت 45 ورزشكار در 12 وزن و در دو بخش مردان و زنان در سالن سرپوشيده يكصدمين سالگرد استاديوم آتاتورك شهر قونيه برگزار گرديد، تيم آذربايجان غربي متشكل از 4 ورزشكار شاهين دژي ، مهدي اميرخاني در وزن 71 كيلوگرم، مصدق كوخا احمدي در وزن 75 كيلوگرم، حجت اسدالهي در وزن 81 كيلوگرم و سعيد سليمان زاده در وزن 91+ كيلوگرم و هاشم محمد زاده بعنوان سرپرست با كسب 3 مدال طلا و يك نقره به مقام نائب قهرماني رسيد.
در اين مسابقات مهدي اميرخاني در وزن خود ضمن كسب مدال طلا عنوان فني ترين ورزشكار و كمربند قهرماني را به خود اختصاص داد. همچنين مصدق كوخا احمدي در مقابل حريف تركيه اي خود فقط به مدال نقره بسنده كرد، حجت اسدالهي با شايستگي دومين و سعيد سليمان زاده در سنگين وزن سومين مدال طلاي تيم كشورمان را بدست آورد تا هر 4 ورزشكار اعزامي استان موفق به كسب مدالهاي ارزشمندي شوند.
نكته قابل توجه در اين مسابقات پخش نوحه هاي سوگ حضرت ابالفضل العباس(ع) در هنگام معرفي ورزشكاران كشورمان بود كه بدليل همزماني با ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني توسط تيم آذربايجان غربي جلوه زيبايي به سالن برگزاري مسابقات داده بود و ورزشكاران كشورمان به مدد الهي و توسل بر ائمه اطهار عليهم السلام علي الخصوص قمر منير بني هاشم و حضرت اباعبدا...الحسين(ع) به اين موفقيت دست يافتند.
شايان ذكر است در اين مسابقات تيم تركيه با كسب 5 مدال طلا و 6 كمربند قهرماني عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد و جمهوري آذربايجان با يك مدال طلا در جايگاه سوم ايستاد.
اين مسابقات به همت فدراسيون موي تاي تركيه و با هماهنگي دو پيشكسوت و قهرمان اسبق موي تاي اين كشور مصطفي دينچر و اسماعيل كوكسال روزشنبه 25 آبان ماه در قونيه برگزار شد.
گفتني است قونيه يكي از استانهاي تركيه است كه آرامگاه مولانا شاعر فارسي زبان سده هفتم در آنجا مي باشد.اعزام 4 ورزشکار موی تای کار شاهین دژی به مسابقات بین المللی

 4ورزشکار موی تای شاهین دژی به مسابقات جام مولانای ترکیه اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان شاهین دژ  این مسابقات بمدت 2 روز در شهر قونیه و باعنوان جام مولانا در آن کشور برگزار خواخواهد شد.

سرپرست تیم اعزامی کشورمان به این دوره ازمسابقات افزود: از شهرستان شاهین دژ آقایان: مصدق کوخه احمدی ،حجت اسدالهی و مهدی امیر خانی و سعید سلیمان زاده بهمراه 4 ورزشکار مویتای کار از شهرستان تهران و بنام تیم ملی مویتای کشورمان در این دوره از مسابقات شرکت خواهند نمود.بخشنامه مسابقات سمنان آقایان 

متن دعوت نامه  فدراسیون مو ی تای ترکیه از تیم ایران که 4 نفر از شهرستان شاهیندژ استان آ  . غ   است   که این مسابقات در شهر قنیه یا همان کونیا ترکیه جام مولوی شاعر بزرگ ایران زمین  است که در کنار مبقره ایشان برگذار خواهد شد  وهمچنین این مسابقات در مورخه 1392/8/18 ساعت 12 شب پخش مستقیم از کانال kon tv در مسیر ترکیه خواهد شد      هیات رزمی شهرستان شاهیندژگزارش خبرنگار اعزامی فارس از بازی‌های پاراآسیایی جوانان - مالزی
11 مدال طلا و یک نقره حاصل تلاش دوومیدانی‌کاران ایران در مسابقات صبح روز سوم

دوومیدانی‌کاران کشورمان در مسابقات نوبت صبح بازی‌های پاراآسیایی جوانان به 11 مدال طلا و یک نقره دست یافتند.

خبرگزاری فارس: 11 مدال طلا و یک نقره حاصل تلاش دوومیدانی‌کاران ایران در مسابقات صبح روز سوم
  •  
  •  

از مالزی،‌ در ادامه مسابقات سومین روز از سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان، رقابت‌های دوومیدانی صبح امروز در ورزشگاه بوکت چاکرا ادامه پیدا کرد که ورزشکاران کشورمان در مصاف با حریفان خوش درخشیدند.

دوومیدانی‌کاران کشورمان در 19 ماده در نوبت صبح به رقابت با حریفان پرداختند که موفق به کسب 11 مدال طلا و یک نقره شدند.

- نتایج دوومیدانی کاران به شرح زیر است:

- محمد سهرابی در پرتاب وزنه نوجوانان و در کلاس F55 با رکورد 5 متر و 76 سانتی متر به مدال نقره رسید. او در پرتاب نیزه نیز با رکورد 18 متر و 60 سانتى‌متر به مدال طلا رسید.

- سینا صفرزاده در دوی 400 متر و کلاس T38 نوجوانان با زمان 59 ثانیه و 17 صدم ثانیه به سومین مدال طلای خود رسید.

ـ در بخش بانوان مریم سلطانی در پرتاب نیزه و در کلاس F34 با رکورد 13 متر و 67 سانتی‌متر به مدال دست یافت.

ـ مصطفی افضلی در پرتاب دیسک جوانان و در کلاس F58 با رکورد 38 متر و 20 سانتی‌متر طلا گرفت. وی در پرتاب نیزه  جوانان با رکورد 27 متر بازهم با مدال طلا گرفت و مجموع مدال‌های خود در این بازی‌ها را به عدد 3 رساند. وی که سابقه نایب قهرمانی جوانان جهان در سال 2012 را نیز دارد در شرایطی که آسیب دیده بود توانست 2 مدال طلای دیگر بدست بیاورد.

- امیرحسین پرورده در پرتاب نیزه نوجوانان و در کلاس F38 با رکورد 22 متر و 26 سانتی‌متر مدال طلا گرفت و در پرتاب دیسک نوجوانان با 27 متر دومین مدال طلای خود را کسب کرد.

- فائزه کرمانی پرچمدار کاروان غدیر در پرتاب نیزه نوجوانان و در کلاس F34 با 11 متر و 70 سانتی‌متر به مدال طلا رسید و دومین مدال خوشرنگ آسیایی‌اش را به گردن انداخت.

ـ محمد قاسمی در پرتاب دیسک و در کلاس F58 با 32 متر و 14 سانتى‌متر به مدال طلا رسید و در پرتاب نیزه با رکورد 30 متر و 74 سانتی‌متر دومین مدال طلایش را بر گردن انداخت.

رقابت‌های نوبت عصر از ساعت 15 به وقت محلی پیگیری خواهد شمسابقات انتخابی تیم ملی آقایان در دو رده سنی

با هماهنگیهای بعمل آمده با هیئت ورزشهای رزمی استان سمنان و اعلام کتبی طی شماره 1052/376 مورخه 15/7/1392 ،سبک کشتی با کمربند کشور (Belt Werstling) در نظر دارد مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان و امیدهای 18 تا 21 سال آقایان خود را با شرایط ذیل ،ازتاریخ 30/8/1392 لغایت 1/9/1392در استان سمنان شهرستان سمنان برگزار نماید، لذا خواهشمند است مقرر فرمائید شرایط مسابقات را از آن طریق به کلیه استانهای کشور ابلاغ تا مسئولین سبکها، با هیات های مربوطه از هم اکنون هماهنگی های لازم را معمول فرمایند.

آدرس محل برگزاری مسابقات : سمنان خ ورزش. تقاطع نهضت. خانه کشتی.( خوابگاه: بلوار ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان

تعداد شرکت کنندگان از هر استان: در هر وزن یک نفر( نفرات میتوانند در دو استایل شرکت نمایند)

زمان معرفی تیمها به مسئول پذیرش: روز پنجشنبه مورخه 30/8/1392 از ساعت 1400 به بعد

زمان وزن کشی: راس ساعت 8 بعد از ظهر مورخه 30/8/1392 بدون ارفاق وزن در محل خوابگاه

زمان شروع مسابقات: راس ساعت 8 صبح روز جمعه مورخه 01/9/1392

رده سنی مسابقات : 18 تا 21 سال(( امیدها)) و رده سنی بزرگسالان 20 سال به بالا استایل مسابقات: فری استایل و کلاسیک

اوزان مسابقات کشتی : -56/-60/-66/-73/-81/-90/-100/+100 مبلغ ورودیه: برای هر 40000 تومان

تجهیزات مسابقه : کمربند قرمز، لباس آبی و سبز سبک. تی شرت سفید. شلوار سفید. کفش کشتی

مدارک مورد نیاز:R ارائه معرفی نامه از اداره جوانان و ورزش استان و یا هیات رزمی استان مربوطه R اصل شناسنامه و یا کارت ملیRدو قطعه عکس 4*3 رنگیRکارت بیمه ورزشی سال 1392 R ارائه گواهی صحت سلامت و ارائه کارت هوشمند فدراسیون الزامیستپخش زنده ( مستقیم ) مسابقات موی تای حرفه ای جام مولوی در شهر کنیا یا همان قنیه که قبر مولوی و حضرت ابراهیم در انجاست ترکیه در 19 آبان ماه در کانال kon tv در ساعت 10 شب می توانید از گیرنده های ماهواره ای خود در مسیر ترکیه نگاه کنید که از ایران سه نفر از شهرستان شاهیندژ  به نمایندگی از کشورمان شرکت می کنند سعید سلیمانزاده / حجت اسدلهی / مصدق کخا احمدی

 ذیرش نمایندگی سبک

سبک کشتی با کمربند در استانهای ذیل نمایندگی فعال می پذیرد.

خوزستان، هرمزگان، شهرکرد، زاهدان، کرمان، قم،کردستان، بوشهر.زنجان. قزوین

 

برگزاری مسابقات در گیلان

استان گیلان متقاضی میزبانی مسابقات امیدهای 18 تا 21 سال شد و تا روز سه شنبه نتیجه نهایی اعلام خواهد شد

اعلامی  نماینده هماهنگی سبک در استان گیلان

 
ایران میزبان پنجمین دوره مسابقات آسیایی بزرگسالان و امیدها

ایران همزمان با چهارمین دوره مسابقات فستیوال هنرهای رزمی جهان میزبان پنجمین دوره مسابقات آسیایی بزرگسالان کشتی با کمربند و دومین دوره مسابقات کشتی با کمربند امیدهای آسیاخواهد بود و انشاالله مسابقات انتخابی در حیطه آقایان و بانوان از مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد.

 
Olympics 2020-Japan

The AJJBWF would like to congratulate Tokyo on winning the bid to host the Olympic Games in 2020. The AJJBWF's President, Khalil Ahmed Khan, praised Tokyo's bid campaign and also the leadership of Tsunekazu Takeda, President of the Japanese Olympic. Committee. "Our Federation is very proud that Asia will be hosting the Summer Olympic Games in 2020 in Tokyo, Japan

 
برگزاری مسابقات 18 تا 21 سال برای دومین دوره مسابقات آسیایی

در نظر است مسابقات انتخابی قهرمانی کشور جهت رده سنی 18 تا 21 سال جهت شرکت در دومین دوره مسابقات آسیایی در مهرماه سال جاری برگزار گردد چنانچه هر نماینده ای متقاضی میزبانی است مراتب را بطور کتبی و با تائیدیه هیئت استان به دفتر سبک اعلام دارند.

 
صدورکارت هوشمند کشتی با کمربند
قابل توجه تمام ورزشکاران و مسئولین سبک
جهت صدور کارت هوشمند فدراسیون رزمی- کشتی با کمربند نیاز به مدارک ذیل است
 

عکس
روگرفت شناسنامه و کارت ملی
مدرک تحصیلی
آدرس وکد پستی و تلفن
احکام ورزشی
ضمنا نمایندگان اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی نیزهر چه سریعتر نسبت به صدور کارت هوشمند ورزشکاران خود اقدام نمایند.
آدرس ایمیل جدید سبک کشتی با کمربند beltwrestlingiran@yahoo.coنسخه چاپي
به میزبانی ارومیه
مسابقات‌ بوکس قهرمانی جوانان کشور 22 شهریور برگزار می‌شود

بیست و چهارمین دوره از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور از روز 22 شهریورماه‌ به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: مسابقات‌ بوکس قهرمانی جوانان کشور 22 شهریور برگزار می‌شود

، بیست و چهارمین دوره از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور از 22 تا 28 شهریور‌ماه به میزبانی ارومیه با حضور 210 بوکسور از سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها صبح روز جمعه برگزار و بعد‌ازظهر همان روز مسابقات آغاز ‌می‌شود. فینال این مسابقات نیز روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

طبق نامه‌ای که مسئولان فدراسیون به استان‌ها ارسال‌ کرده‌اند تمام حاضرین در این رقابت‌ها باید روز جمعه خود را به مسئولان برگزاری مسابقات معرفی کنندنسخه چاپي
خطرات مصرف مکمل‌ها برای نوجوانان و جوانان
باشگاه‌ها حق فروش مکمل‌ها را ندارند/ اعتیاد ثمره استفاده ناآگاهانه

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از خانواده ها خواست نسبت به مصرف مکمل‌‌ها توسط نوجوانان و جوانان ورزشکارشان حساسیت داشته باشند.

خبرگزاری فارس: باشگاه‌ها حق فروش مکمل‌ها را ندارند/ اعتیاد ثمره استفاده ناآگاهانه

و به نقل از سایت خبری فدراسیون پزشکی، دکتر لطفعلی پورکاظمی با بیان اینکه باشگاه مکانی ارزشمند برای تامین سلامت جوانان و بقای سلامت جسمی و روحی یک جامعه ورزشی است، گفت: بیش از 90 درصد از مربیان ورزشی باشگاه ها در دوره‌های آموزشی مبارزه با دوپینگ و استفاده از مکمل ها شرکت کردند و اطلاعات لازم را در این خصوص دارند.

وی بهترین مکمل را برای افرادی که به صورت حرفه‌ای ورزش نمی کنند، انواع غذاهای طبیعی ذکر کرد و افزود: سبزیجات، میوه ها، انواع گوشت‌ها و مواد نشاسته‌ای بهترین مکمل برای جوانانی است که به ورزش می پردازند و بدن آنها نیازی به مصرف مکمل ندارد مگر در مواردی که وزن فرد خیلی کم باشد و شرایط خاصی داشته باشد که آن هم تنها با مجوز پزشک می‌توان از این داروها استفاده کرد و مربیان باشگاه ها حق ندارند هیچ گونه مکملی تجویز کنند یا در باشگاه به فروش برسانند.

دکتر پورکاظمی با هشدار نسبت به مصرف مکمل‌ها به ویژه مکمل‌های غیر مجاز تاکید کرد: جوانان نباید تصور کنند که برای داشتن یک آناتومی زیبا باید به سراغ مکمل ها بروند. زیرا مکمل به خودی خود می تواند فرد را به سمت دوپینگ و استفاده از داروهای نیروزا پیش ببرد. ضمن اینکه مکمل‌هایی مانند ناندرولون، سوما و تستوسترون و یا پودرهای لاغری که حاوی شیشه هستند اثرات بسیار زیان آوری بر بدن به جای می گذارند و در مواردی باعث اعتیاد می شوند.

وی با بیان اینکه مکمل های مجاز نیز تنها با اجازه پزشک باید مصرف شوند، گفت: مکمل هایی مانند پودر way یا آمینو یا انواع امگا 3 و فارماتان باعث ازدیاد پروتئین و ویتامین در بدن می شود و باعث آسیب هایی به کلیه و حتی بروز بیماری نقرس خواهد شد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی مرگ ناگهانی، سکته قلبی و مغزی، نارسایی کبد، کبد چرب، نارسایی کلیه و دیالیز، اختلالات تنفسی، ناباروری، خونریزی دستگاه گوارش، اختلالات عملکردی اعصاب و عضلات و افسردگی یک قطبی و دو قطبی را از جمله عوارض استفاده غیرمجاز از مکمل های نیروزا و مکمل های غیر استاندارد ذکر کرد و بیان داشت: ممکن است در افرادی که از داروها و مکمل های غیرمجاز استفاده کرده اند عوارضی مانند دل پیچه، تهوع، استفراغ و ادرار خونی به صورت آنی ظاهر شود بنابراین خانواده ها باید نسبت به این عوارض و احتمال مصرف مکمل های غیر مجاز توسط نوجوانان و جوانان هوشیاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه بدنی که با مکمل، عضله ای می شود همچون بادکنکی است که با قطع مصرف مکمل می ترکد و چروکیده می شود، تصریح کرد: خانواده باید نسبت به سلامت باشگاه هایی که نوجوانان در آنها حضور می یابند اطمینان داشته باشند و در صورت مشاهده مواردی مانند فروش مکمل در باشگاه هیئت های پزشکی ورزشی شهرستان ها یا ادارات ورزش و جوانان را در جریان قرار دهند تا با باشگاه‌های متخلف برخورد شود.گر از نظر روانی آماده باشم رسیدن به مدال جهانی دور از دسترس نیست
علیاری: قول مدال نمی‌دهم اما بهترین کشتی‌هایم را می‌گیرم

ملی‌پوش وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی گفت: اگر از نظر روحی و روانی آماده باشم، بهترین نتیجه را خواهم گرفت و رسیدن به مدال جهانی دور از دسترس نیست.

خبرگزاری فارس: علیاری: قول مدال نمی‌دهم اما بهترین کشتی‌هایم را می‌گیرم

مهدی علیاری درباره شرایطش برای حضور در مسابقات جهانی گفت: برای اولین بار است که حضور در مسابقات جهانی را تجربه می‌کنم و سخت‌ترین میدانی است که قرار است در آن شرکت کنم. تمام تلاشم این است که موفقیت قاسم رضایی در این وزن در المپیک لندن را حفظ و تکرار کنم. البته حریفان خوبی در این وزن دارم و 7 - 8 کشتی‌گیر مطرح و مدعی در 96 کیلو حضور دارند.

وی ادامه داد: قولی برای کسب مدال نمی‌دهم، اما به مردم قول می‌دهم بهترین کشتی‌هایم را بگیرم. درست است حریفانم با تجربه هستند، اما من هم با نیروی جوانی انگیزه و غیرت، شانس رسیدن به مدال را دارم. قول دادن برای رسیدن به مدال بار روانی را زیاد می‌کند. هر قدر با خیال آسوده‌تر روی تشک کشتی بروم نتیجه بهتری خواهم گرفت. اگر از نظر روحی و روانی آماده باشم بهترین نتیجه خواهم گرفت چون از نظر بدنی بسیار آماده هستم.

علیاری تصریح کرد:‌ با 5 - 6 حریف اصلی در مسابقات دانشجویان جهان کشتی گرفتم و از تجربه کشتی مقابل آنها در مسابقات جهانی نهایت استفاده را خواهم کرد. یک سال است در اردوها شب و روز زحمت می‌کشم؛ رسیدن به مدال جهانی خیلی سخت نیست و به این خودباوری رسیده‌ام که می‌توانم مدال بگیرم چون انگیزه زیادی دارم.

وی با بیان اینکه شرایط بدنی خوبی دارم و از نظر وزنی هم مشکل خاصی ندارم و خیلی راحت سر وزن خواهم رسید، گفت: حضور در مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان تجربه خوبی بود؛ امیدوارم در مسابقات جهانی هم کشتی‌های خوبی بگیرم و با دست پر بازگردم. مربیان از عملکردم در مسابقات دانشجویان راضی بودند و اگر اشتباهاتی را که در آنجا مرتکب شدم، تکرار نکنم رسیدن به مدال جهانی چندان سخت نیست.

علیاری خاطر نشان کرد: خدا را شکر می‌کنم که تا ابنجا کمکم کرد و امیدوارم بتوانم با کسب مدال در مسابقات جهانی مزد زحماتم را بگیرم. از خانواده‌ و پدر و مادرم و مربیانم نوربخش و حضرتی‌پور هم تشکر می‌کنم که کمک و حمایت‌های زیادی از من کردند.

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان از 25 تا 31 شهریور ماه در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود.
تبریز قهرمان جشنواره ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی

تبریز قهرمان جشنواره ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی

در پنجمین جشنواره بازی های بومی و محلی و ورزش های روستایی تیم آذربایجان شرقی قهرمان شمال غرب کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، به نقل ازخبرگزاری برنا از ارومیه؛ پنجمین جشنواره بازی های بومی و محلی و ورزش های روستایی شمالغرب کشور که به میزبانی ارومیه و با حضور 850 ورزشکار به مدت دو روز در پارک ائللرباغی برگزار شد، عصر روز جمعه با قهرمانی تیم آذربایجان شرقی به کار خود پایان داد.
ورزشکاران در این جشنواره علاوه بر به نمایش گذاشتن بازی های بومی و محلی خود، در سه رشته دال پلان بانوان، کشتی آشیرما آقایان و هفت سنگ مردان به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در پایان این مسابقات تیم آذربایجان شرقی در مجموع با کسب 22 امتیاز به مقام اول، استان زنجان با 19 امتیاز به مقام دوم و تیم استان اردبیل با کسب 16 امتیاز به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافت.
در رشته دال پلان، بانوان آذربایجان شرقی با 7 امتیاز مقام اول، تیم کردستان با 6 امتیاز دوم و تیم بانوان گیلان با 5 امتیاز به مقام سوم دست یافت.
همچنین در رشته کشتی آشیرما آقایان زنجان با کسب 12 امتیاز، اردبیل با 9 امتیاز و آذربایجان شرقی با 8 امتیاز به ترتیب مقام اول تا سوم این رشته را از آن خود کردند.
در رشته هفت سنگ مردان نیز تیم آذربایجان شرقی، پیرانشهر و زنجان به ترتیب به مقام های اول تا سوم دست یافتند.
گفتنی است، این جشنواره به مدت دو روز در محل بوستان ائللرباغی ارومیه با حضور 25 تیم برگزار و بیش از ۷۰ بازی بومی و محلی به نمایش گذاشته شد و عصر روز جمعه با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.نسخه چاپي
به خاطر مشکلات شخصی قادر به فعالیت در بوکس نیستم
مهدی‌پور: سلطانی باید اتهاماتی که وارد کرده را ثابت کند/ از بالاترین مراجع استعلام دارم

مربی تیم جهان فولاد غرب در لیگ برتر بوکس گفت: اگر سلطانی اتهاماتی را که به دوستان ما وارد کرده را نتواند ثابت کند تمام مدارک مالی که از او داریم را رسانه‌ای خواهیم کرد.

خبرگزاری فارس: مهدی‌پور: سلطانی باید اتهاماتی که وارد کرده را ثابت کند/ از بالاترین مراجع استعلام دارم

، سرانجام پس از مشکلات فراوانی که بین اعضا هیئت بوکس استان کرمانشاه‌ و رئیس این هیئت وجود داشت روز گذشته(سه‌شنبه) چهار نفر از اعضا هیئت بوکس این استان به این نتیجه رسیدند که از مسئولیت خود کناره گیری کنند.

بیژن باتمانی( نایب رئیس) مجتبی اسمی (دبیر هیئت بوکس)  اردشیر عرفان(رئیس کمیته داوران) و رضا مهدی پور (مشاوره هیئت بوکس) نفراتی بودند که استعفا خود را به صورت رسمی اعلام کردند. داریوش سلطانی در واکنش به این خبر اظهار داشت که هنوز هیچ نامه‌ای به طور رسمی از سوی نایب رئیس هیئت بوکس استان کرمانشاه به دست وی نرسیده و تنها رئیس کمیته داوران از سمت خود استعفا داده است.

رضا مهدی‌پور ، اظهار داشت: رئیس هیئت بوکس استان کرمانشاه اصلا قادر نیست اوزان بوکس را به ترتیب تکرار کند و حالا چطور مدعی است که بنده صلاحیت حضور در خانواده بوکس را ندارم. آقایان که مدعی هستند مدارکی از دوستان ما در سالن‌های ورزشی دارند باید این اتهامات را که به دوستان ما وارد کرده‌اند را ثابت کنند، چرا که ما مدارک  مالی و غیره از او داریم که ثابت می‌کند که چه کسی مشکل دارد.

وی افزود: سلطانی در صحبت‌های خود مدعی شده که من را از کانال های بالاتر رد صلاحیت کرده‌اند و اجازه فعالیت در بوکس را ندارم. او باید شفاف بگویید که آن کانال‌ها کجا هستند، چرا که بنده از بالاترین مراجع قضایی استعلام گرفته‌ام و هیچ گونه مشکلی ندارم. اگر سلطانی صحبت‌های خود را ثابت نکند تمام مدارکی که از او داریم را رسانه‌ای خواهیم کرد.

مربی تیم جهان فولاد غرب در ادامه گفت: بنده مشکلات شخصی دارم و چه سلطانی باشد و چه نباشد حاضر به فعالیت در بوکس استان کرمانشاه نیستم. چرا که بوکس استان کرمانشاه در دست افراد ورزشی نیست.

مهدی‌پور در پایان گفت: بنده پیگیری خواهم کرد تا ببینم که چرا سلطانی به دوستان من که سال‌ها پرچم ایران را در مقابل دشمنان به نمایش در آورده‌اند اتهام وارد کرده است.نسخه چاپي
۲۱ آبان آخرین فرصت ثبت‌نام در انتخابی لندن
۱۰ تکواندوکار ایرانی شانس کسب سهمیه المپیک دارند

فدراسیون جهانی تکواندو اسامی ۱۰ تکواندوکار برتر ایرانی برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: ۱۰ تکواندوکار ایرانی شانس کسب سهمیه المپیک دارند

  با انتشار 31 تکواندوکار برتر جهان از سوی فدراسیون جهانی تکواندو (WTF) براساس رنکینگ اوزان المپیکی، نام 10 بازیکن برتر ایرانی نیز اعلام شد.

بر این اساس در وزن اول المپیکی میثم باقری و هادی مستعان، در وزن دوم محمد باقری معتمد و بهنام اسبقی، در وزن سوم مسعود حجی زواره، فرزاد عبدالهی و علیرضا نصرآزادانی و در وزن چهارم یوسف کرمی، حسین تاجیک و سجاد مردانی نامشان در فهرست منتشره فدراسیون جهانی قرار دارد.

حداکثر دو تکواندوکار در هر وزن شانس حضور در این مسابقات را دارند که در صورت دعوت به نام فدراسیون جهانی، این نفرات به نخستین مرحله رقابت‌های انتخابی اعزام می‌شوند.

در صورت دعوت نشدن ملی پوشان منتخب از سوی کادر فنی گزینش خواهند شد و فدراسیون تکواندو تا 21 آبان فرصت دارد تا در رقابت‌های گرند پریکس لندن ثبت نام کنند.

مسابقات گرند پریکس لندن نخستین مرحله مسابقات انتخابی بازی‌های المپیک ریو است که در آذر ماه برگزار خواهد شد.نسخه چاپي
با حضور در لیگ جهانی
کاراته‌کاهای ایرانی از شنبه وارد تاتامی می‌شوند

کاراته‌کاهای ایرانی برای حضور در لیگ جهانی کاراته وان ترکیه بعدازظهر روز گذشته (چهارشنبه) راهی استانبول شدند تا از روز شنبه وارد تاتامی شوند.

خبرگزاری فارس: کاراته‌کاهای ایرانی از شنبه وارد تاتامی می‌شوند

  و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، تیم ملی کاراته کشورمان که خود را برای حضوری پرقدرت در بازی‌های کشورهای اسلامی و مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند با حضور در لیگ جهانی به روند آماده سازی خود سرعت بیشتری خواهد بخشید.

ترکیب تیم ملی کشورمان در لیگ جهانی به شرح زیر است:

در بخش آقایان:

وزن منهای 60 کیلوگرم: هامون درفشی پور

وزن منهای 67 کیلوگرم: سعید احمدی، حسین سمندر، حامد زیگساری، آروین باقری، علی اصغرآسیابری

وزن منهای 75 کیلوگرم: سعید حسنی پور، بهمن عسگری و محمدحسین اکرام زاده

وزن منهای 84 کیلوگرم: مهدی سلطانی و ذبیح اله پورشیب

وزن به اضافه 84 کیلوگرم: سجاد گنج زاده، عماد مژدهی و امیررضا پورمحمد

کاتای انفرادی: فرید حقیقی و داود شاهچراغی

هدایت تیم مردان را شهرام هروی و حسین روحانی بر عهده دارند.

در بخش بانوان:

وزن منهای 50 کیلوگرم: سحرکرجی

وزن منهای 55 کیلوگرم: شیما آل سعدی، سروناز کاظم زاده

وزن منهای 61 کیلوگرم: دلارام دوستی، سمیرا ملکی پور

وزن منهای 68 کیلوگرم: پگاه زنگنه، طراوت خاکسار

وزن به اضافه 68 کیلوگرم: الهه رضازاده

ستاره موسوی و سمانه خوش قدم تیم بانوان را در این بازی‌ها هدایت می‌کنند.

جواد سلیمی، محسن عبدیزدان، علی صاحبی و ولی حسینی نیز برای قضاوت در این بازی‌ها عازم ترکیه شدند.

محسن آشوری به عنوان سرپرست مردان و اشرف امینی به عنوان سرپرست بانوان تیم ایران را همراهی می‌کند.

این مسابقات شنبه و یکشنبه هفته آینده 16 و 17 شهریورماه برگزار می‌شونسخه چاپي
گلچین دیدارهای استقلال و پرسپولیس-2
از شوت دیدنی کاویانپور تا ضربه سر طلایی پیروز+فیلم

دربی پنجاه و هشتم برای استقلالی‌ها یادآور گل دیدنی پیروز قربانی در وقت‌های تلف شده و در نهایت برتری آبی‌ها بود.

خبرگزاری فارس: از شوت دیدنی کاویانپور تا ضربه سر طلایی پیروز+فیلم

، هفتاد و هفتمین دیدار استقلال و پرسپولیس روز جمعه برگزار خواهد شد و به همین بهانه گزیده 5 دیدار دیگر دربی پایتخت را انتخاب کرده ایم.

*شوت بیادماندنی کاویانپور و ضربه فکری از روی خط برگشت داده شد 

دربی 56 در بهمن ماه 1382 با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در این دیدار گل اول بازی توسط سید عباسی برای استقلال زده شد و در ادامه حامد کاویانپور روی ریباند با شوتی دیدنی گل تساوی را به ثمر رساند. 

در این دیدار یک موقعیت استثنایی نصیب محمود فکری بازیکن استقلال شد که پرسپولیسی ها توسط افشین پیروانی با کمک تیرک دروازه ضربه او از روی خط دروازه برگرداندند.

* دربی 57 یکی از کم هیجان ترین دیدارها

یکی از کم هیجان ترین دیدارهای استقلال و پرسپولیس دیدار پنجاه و هفتم دو تیم بود که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در این دیدار کسل کننده دو تیم موقعیت های اندکی را بر روی دروازه یکدیگر تدارک دیدند و فرصت چندانی نصیب مهاجمان نشد.

* دربی پرگل با ضربه سر طلایی پیروز و برد شیرین آبی ها

دربی 58 یک دیدار پرگل از آب درآمد. در این دیدار دوتیم بارها دروازه یکدیگر را تهدید کردند و 5 بار توپ از خط دروازه ها گذشت. سهم استقلال از گل های زده شده 3 گل بود و سهم پرسپولیس 2 گل.

اولین گل بازی توسط رضا عنایی با ضربه سر وارد دروازه سرخ ها شد؛ اما در ادامه شیث رضایی بر روی اشتباه مدافعان و دروازه بان استقلال گل تساوی را به ثمر رساندند.

پرسپولیسی ها با گلزنی سهراب انتظاری از آبی ها پیش افتادند، اما محمود فکری کاپیتان استقلال با گلی دیدنی بازی را به تساوی دو بر دو کشاند.

در شرایطی که همگان در انتظار پایان بازی بودند، سانتر فرزاد مجیدی از منطقه راست استقلال و ضربه سر پیروز قربانی گلی دیدنی و طلایی را در دقیقه 93 برای آبی ها به ارمغان داشت تا استقلال بردی شیرین را مقابل رقیبش بدست آورد و دیرترین گل تاریخ دربی ها رقم بخورد.

* گلزنی رضا عنایتی؛ مقصر اصلی مهرزاد معدنچی!

پنجاه و نهمین دیدار استقلال و پرسپولیس با برتری آبی ها با تک گل رضا عنایتی همراه شد.

در این دیدار مهرزاد معدنچی پراشتباه ظاهر شد و علی پروین سرمربی وقت پرسپولیس مقصر اصلی را هافبک تیمش قلمداد کرد.

دربی شماره 60 هم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا یک تساوی دیگر برای دو تیم رقم بخورد.

*این فیلم را ببینید.نسخه چاپي
صحبت‌های کفاشیان و سرپرست وزارت ورزش امید زیادی به من داد
کی‌روش: جلسه خوبی با صالحی داشتیم/ با امید وزارت را ترک می‌کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: جلسه بسیار خوب و شفافی با سرپرست وزارت ورزش و جوانان برای حل مشکلات تیم ملی داشتیم.

خبرگزاری فارس: کی‌روش: جلسه خوبی با صالحی داشتیم/ با امید وزارت را ترک می‌کنم

به گزارش  کارلوس کی‌روش در خصوص جلسه با صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در مجموع جلسه بسیار خوبی بود و صحبت‌هایی که صالحی امیری و کفاشیان داشتند بسیار شفاف بود امیدوارم برنامه‌های تیم ملی از این به بعد رو به جلو حرکت کند.

وی ادامه داد: باید به صحبت‌های صالحی امیری و کفاشیان اشاره کنم که امید زیادی را دادند و من ساختمان وزارت ورزش را با امید ترک می‌کنم.جشنواره بازیهای بومی و محلی و غذاهای سنتی فردا در ارومیه آغاز می شود .

جشنواره بازیهای بومی و محلی و غذاهای سنتی فردا در ارومیه آغاز می شود .

زنگ آغاز جشنواره بازیهای بومی و محلی و غذاهای سنتی فردا در ارومیه به صدا در خواهد آمد .

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، جشنواره بازیهای بومی و محلی و غذاهای سنتی فردا با حضور بیش از 700 ورزشکار در قالب تیم هایی از استان های اردبیل ، کردستان ، گیلان ، زنجان ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه ، احیاء و معرفی بازیهای بومی و محلی استان ها به یکدیگر و آحاد مختلف مردم ، توسعه و تقویت وحدت قومیتی و نیز احیاء فرهنگ سنت های محلی مناطق مختلف کشور و با ارائه بیش از 45 بازی عصر فردا پنجشنبه 14 شهریور ماه در محل بوستان ائللرباغی ارومیه در فضای آکنده از شادی و نشاط عمومی آغاز خواهد گردید و مراسم افتتاحیه این جشنواره نیز ساعت 30/17 با حضور مسولین ارشد استان و مدیران دستگاههای اجرائی استان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جامعه ورزشی استان و مردم علاقمند به ورزش درهمین محل برگزار خواهد گردید .
گفتنی است این جشنواره بعد از ظهر روز جمعه 15 شهریور ماه به کار خود خاتمه خواهد دادرقابت های بسکتبال با ویلچر قهرمانی جوانان زیر 23 سال جهان:
ملی پوشان ایرانی به مصاف 5 تیم خواهند رفت
در دیدارهای دور مقدماتی رقابت های بسکتبال با ویلچر قهرمانی جوانان جهان، تیم ملی ایران در گروه یک برابر 5 تیم هم گروه خود به میدان خواهد رفت.
به گزارش پایگاعه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عموی فدراسیون جانبازان و معلولان ،
مسابقات ایران در دور مقدماتی از روز شنبه 16 شهریور آغاز شده و روز چهارشنبه 20 شهریور به پایان می رسد و پس از آن با توجه به نتایج به دست آمده از دو گروه، دیدارهای یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و نهایی به ترتیب روزهای 21، 22 و 23 شهریور انجام خواهد شد.

برنامه مسابقات تیم ملی کشورمان در دور مقدماتی به شرح زیر اعلام شده است:

شنبه، 16 شهریور:

تیم ملی ایران/ تیم ملی آلمان ساعت 14 الی 15:45(به وقت محلی)

یکشنبه، 17 شهریور:

تیم ملی ایران/ تیم ملی مکزیک ساعت 14:30 الی 16:15(به وقت محلی)

دوشنبه، 18 شهریور:

تیم ملی ایران/ تیم ملی انگلستان ساعت 16:45 الی 18:30 (به وقت محلی)

سه شنبه، 19 شهریور:

تیم ملی ایران/ تیم ملی آفریقای جنوبی ساعت 14:30 الی 16:15(به وقت محلی)

چهارشنبه، 20 شهریور:

تیم ملی ایران/ تیم ملی کانادا ساعت 14 الی 15:45(به وقت محلی)

رقابت های دور مقدماتی در دو سالن "یارگیر" و "آدانا مندرس" در شهر آدانا، محل برگزاری این مسابقات، انجام خواهد شد.نسخه چاپي
برنامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان اعلام شد

سایت رسمی مسابقات وزنه برداری قهرمانی 2013 جهان، در فاصله 46 روز تا آغاز مسابقات جهانی برنامه این رقابت‌ها را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: برنامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان اعلام شد

، طبق اعلام کمیته برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان جهان از روز یکشنبه 20 اکتبر (28 مهرماه) با رقابت‌های دسته 48 کیلوگرم زنان در شهر وروکلای لهستان آغاز می‌شود.

وزنه‌برداران گروه B و C دسته 56 کیلوگرم مردان نیز در همین روز روی تخته می روند اما رقابت‌های گروه A این وزن در روز دوم (دوشنبه 29 مهر) برگزار می‌شود.

نخستین وزنه بردار ایرانی که روی تخته می‌رود هم به احتمال فراوان مجید عسکری است که این روزها در اردوی بجنورد خود را برای رقابت‌های جهانی آماده می‌کند.

رقابت‌های گروه A دسته 62 کیلوگرم مردان روز سه شنبه 22 اکتبر (30 مهر ماه) برگزار می‌شود و عسکری در صورت حضور در ترکیب نهایی تیم ملی از ساعت 22 و 30 دقیقه آن روز به وقت تهران، با حریفان جهانی خود رقابت می کند.

رقابت‌های جهانی لهستان تا روز یکشنبه 27 اکتبر (پنجم آبان ماه) ادامه خواهد داشت. برنامه کامل این رقابتها در زیر آمده است:

یکشنبه 28 مهر:

گروه C دسته 56 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 56 کیلوگرم مردان

دوشنبه 29 مهر:

گروه C دسته 62 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 56 کیلوگرم مردان

سه شنبه 30 مهر:

گروه C دسته 69 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 62 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 62 کیلوگرم مردان

چهارشنبه اول آبان:

گروه B دسته 69 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 69 کیلوگرم مردان، گروه C دسته 77 کیلوگرم مردان

پنجشنبه دوم آبان:

گروه B دسته 77 کیلوگرم مردان، گروه C دسته 85 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 77 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 85 کیلوگرم مردان

جمعه سوم آبان:

گروه C دسته 94 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 85 کیلوگرم مردان

شنبه چهارم آبان:

گروه C دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 94 کیلوگرم مردان، گروه B دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 105 کیلوگرم مردان

یکشنبه پنجم آبان:

گروه B دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 105 کیلوگرم مردان، گروه A دسته 105+ کیلوگرم مرداننسخه چاپي
به من گفتند مهدی‌پور دیگر صلاحیت حضور در بوکس را ندارد/ناراحتی قلبی دارم و حتی سیگار هم نمی‌کشم
سلطانی: مدارک بساط آقایان در سالن ورزشی را دارم/ باتمانی میلیاردها تومان پول برده

رئیس هیئت بوکس استان کرمانشاه گفت: برخی از دوستان بدانند که من مدارکی محکمه پسند دارم که آقایان در سالن‌های ورزشی چه بساطی را به راه انداخته‌اند که مچشان را گرفته‌اند.

خبرگزاری فارس: سلطانی: مدارک بساط آقایان در سالن ورزشی را دارم/ باتمانی میلیاردها تومان پول برده

داریوش سلطانی با رد استعفای چهار نفر از اعضا هیئت بوکس استان کرمانشاه‌ اظهار داشت: هنور مدارکی مبنی بر اینکه اعضا هیئت بوکس استان کرمانشاه از سمت خود استعفا داده‌اند به دست من نرسیده است. تنها اردشیر عرفان رئیس کمیته داوران از مسئولیت خود استعفا داده که او نیز برای اینکه بنده او را به عنوان داور ستاره دار معرفی نکرده‌ام ناراحت شده و استعفا کرده است. البته ناگفته نماند که ما داورانی را داریم که صلاحیت آنها برای ستاره شدن بیشتر از از عرفانی است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نایب رئیس هیئت بوکس استعفا داده یا خیر، گفت: به هیچ عنوان از موضوع استعفای باتمانی خبر ندارم و هنوز مدارکی به دست من نرسیده است. مهدی پور هم که اصلا مسئولیتی در بوکس ندارد که بخواهد استعفا بدهد.

سلطانی در پاسخ به این سؤال که نایب رئیس شما مدعی شده که شما پول هیئت بوکس استان را خرج تبلیغات دوستان خود در شورای شهر کرده‌اید آیا این موضوع صحت دارد، گفت: اگر آنها راست می‌گویند مدارک بیاورند. من هم می‌توانم مدعی شوم که باتمانی میلیارد‌ها تومان پول از بوکس برده است، اما این‌ها همه حرف است و من باید ثابت کنم. اصلا هیئت بوکس مگر پول دارد که من بخواهم برای دوستانم در شورای شهر هزینه کنم؟ آقایان یادشان رفته که وارد بازی‌های سیاسی شده بودند و در خانه بوکس استان کرمانشاه با کاندیدای شورای شهر جلسه گذاشته بودند. این من بودم که آنها را ناچار کردم تا جلساتشان را بیرون از خانه بوکس برگزار کنند.

وی افزود: طی چند روز گذشته با رایزنی که با نمایندگان شورای شهر داشتم توانستم مقداری پول برای کمک به هیئت بوکس استان کرمانشاه بگیرم و طی چند روز آینده چک کمک نقدی شورای شهر را دریافت خواهم کرد. پس این نشان می‌دهد که ما پول نداریم که بخواهیم برای شورای شهر تبلیغ کنیم و تازه از آنها کمک هم می‌گیریم.

رئیس هیئت بوکس استان کرمانشاه در ادامه گفت: دوستان بهانه آورده‌اند که من پیپ می‌کشم، اما یادشان رفته که من ناراحتی قلبی دارم و چندین سال است که حتی سیگار هم نمی‌کشم چه برسد به پیپ کشیدن. اصلا نمی‌دانم که این صحبت‌ها برای چیست! بنده در حضور برخی از بزرگان بوکس استان استعفای خود را اعلام کردم، اما دوستان در اتاق را بستند و گفتند که اگر من بروم بوکس کرمانشاه نابود می‌شود.

وی در پایان گفت: از یک کانال‌هایی به ما اعلام کردند که رضا مهدی پور دیگر صلاحیت حضور در بوکس را ندارد و در حال حاضر هم هیچگونه مسئولیتی در بوکس استان کرمانشاه‌ ندارد. برخی از دوستان بدانند که من مدارکی محکمه پسند دارم که آقایان در سالن‌های ورزشی چه بساطی را به راه انداخته‌اند که مچشان را گرفته‌اند. اگر لازم باشد اسناد آن را نیز رسانه‌ای خواهم کرد.نسخه چاپي
با این تفکرات باعث می‌شوند ورزشکاران به کشورهای دیگر مهاجرت کنند
عسکری: از تبعیض‌ها خسته‌ شده‌ایم/ بگویند تکواندو فرزند خوانده است

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: از تبعیض‌ها خسته شده‌ایم و باید قانون در ورزش برای همه یکسان باشد.

خبرگزاری فارس: عسکری: از تبعیض‌ها خسته‌ شده‌ایم/ بگویند تکواندو فرزند خوانده است

، شنیده می‌شود نام اعضای تیم ملی تکواندو، نایب قهرمان مسابقات جام جهانی 2012 آروبا از لیست پاداش وزارت ورزش و جوانان خارج شده است. تقدیر وزارت ورزش از قهرمانان سال گذشته، طی هفته آینده انجام خواهد شد، اما به گفته یکی از ملی پوشان تیم نایب قهرمان جام جهانی تکواندو، اسامی تکواندوکاران از لیست وزارت خارج شده است.

فریبرز عسکری  در مورد حذف نام ملی پوشان تکواندو از لیست پرداخت جوایز وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: ‌از تبعیض‌ها خسته شده‌ایم، اگر قرار قانونی در ورزش وجود دارد باید برای همه یکسان باشد. اینکه هر کسی را با یک چشم ببینند، فکر می‌کنم جالب نیست. سال گذشته تیم ملی تکواندو اولین تیمی بود که در مسابقات جام جهانی عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد، اما پس از گذشت ماه‌ها جوایزمان را هنوز دریافت نکردیم و تازه شنیده‌ایم که قرار نیست جایزه‌ای به تیم نایب قهرمان داده شود.

وی افزود: بعد از تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی را در مسابقات جام جهانی که در تهران برگزار شد، کسب کردند و در عرض یک هفته جایزه آنها را که مبلغ 30 و 20 میلیون بود، پرداخت کردند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در ادامه گفت: فوتبال تازه وارد جام جهانی شده به آنها جوایز بلافاصله جایزه نقدی، به همراه یک مجوز وارد کردن خودرو اهدا کردند. والیبالیست‌ها نیز به همین شکل جایزه گرفتند. حالا سؤال من این است که این تبعیض‌ها برای چیست؟ اگر قانون است که باید برای همه یکسان باشد، اگر نه پس قبل از اعزام تیم به مسابقات بگویند تکواندو فرزند خوانده ورزش است و کسی از این تیم انتظاری ندارد.

عسکری در مورد اینکه این تبعیض‌ها باعث می‌شود ورزشکاران به کشورهای دیگر مهاجرت کنند، گفت:‌ با این تفکر غلط، فضایی را در ورزش حاکم می‌کنند که ورزشکاران ایرانی به فکر مهاجرت کردن به تیم‌های خارجی باشند، همانطور که در برخی از رشته‌ها شاهد این اتفاق هستیم. با این وضعیت مهاجرت در بین ورزشکاران ایرانی به زودی رخ خواهد داد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در مورد اینکه دبیر فدراسیون برای گرفتن جوایز ملی‌پوشان در حال رایزنی است، خاطرنشان کرد: با ذوالقدر صحبت کردیم، او به ما اعلام کرد که برای گرفتن جوایز تکواندوکاران در حال رایزنی است، متاسفانه این اتفاقات در حالی رخ داد که تغییراتی هم در رأس وزارت ورزش ایجاد شده و مانده‌ایم که مشکلاتمان را به که بگوییم.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا امسال در لیگ برتر تیم‌داری خواهید کرد یا خیر، گفت: قرار بود امسال با تیم گاز تهران در لیگ برتر حضور داشته باشم و با آنها صحبت‌های اولیه را انجام دادم، اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی که آنها داشتند، نتوانستند تیم‌داری کنند، به هرحال با این وضعیت اقتصادی هیچ اسپانسری حاضر به سرمایه‌گذاری در ورزش نیست، به هرحال خدا بزرگ است و همچنان بیکار در خانه نشسته‌ایم تا ببینیم چه پیش می‌آید.نسخه چاپي
قاسمی در گفت‌وگو با فارس:
برای مسابقات جهانی زحمت زیادی کشیدم/ تمام هدفم رسیدن به مدال طلا است

دارنده مدال برنز کشتی آزاد المپیک لندن گفت: برای حضور در مسابقات جهانی زحمت زیادی کشیدم و تمام هدفم رسیدن به مدال طلاست.

خبرگزاری فارس: برای مسابقات جهانی زحمت زیادی کشیدم/ تمام هدفم رسیدن به مدال طلا است

کمیل قاسمی درباره شرایطش برای حضور در مسابقات جهانی گفت: اولین سالی است که در مسابقات جهانی شرکت می‌کنم، البته تجربه گرانبهای حضور در المپیک را دارم که هم باعث بالا رفتن شناخت من از حریفان و هم شناخت آنها از من شده است.

وی ادامه داد: زحمت زیادی برای حضور در مسابقات جهانی کشیده‌ام و تمام هدفم رسیدن به مدال طلاست، امیدوارم مزد زحماتم را با یک مدال خوشرنگ بگیرم.

دارنده مدال برنز المپیک لندن تصریح کرد: حریفان آنالیز شده‌اند و رقبای خوبی دارند، البته تایمازوف خداحافظی کرده است اما کشتی‌گیرانی از ترکیه، گرجستان، آذربایجان، روسیه و آمریکا حریفان خوبی هستند که باید با برنامه‌ریزی روی تشک بروند. با توجه به نزدیکی سطح کشتی‌گیران در این وزن هر کشتی‌گیری که آماده‌تر باشد روی سکوی قهرمانی خواهد رفت.نسخه چاپي
کسی دیگر، دوست ندارد با او کار کند
باتمانی: پول هیئت بوکس کرمانشاه خرج انتخابات شورای شهر شد/کشیدن پیپ برای سلطانی آزاد است

نایب رئیس هیئت بوکس استان کرمانشاه گفت: سلطانی پول هیئت بوکس را خرج دوستان خود در انتخابات شورای شهر کرد.

خبرگزاری فارس: باتمانی: پول هیئت بوکس کرمانشاه خرج انتخابات شورای شهر شد/کشیدن پیپ برای سلطانی آزاد است

بیژن باتمانی در مورد دلیل استعفای خود از هیئت بوکس استان کرمانشاه، اظهار داشت: بوکس استان کرمانشاه در طول این سال‌ها همیشه نفرات خوبی را تحویل تیم ملی داده است، اما متاسفانه در طول این مدت که داریوش سلطانی به عنوان رئیس هیئت بوکس استان حضور دارد لطمات زیادی به بوکس این استان وارد شده است. ایشان به دلیل بیماری که دارد قادر به مدیریت در این استان نیست و بارها اعلام کرده که دیگر تمایلی به ادامه فعالیت در این استان را به دلیل بیماری قلبی ندارد.

وی افزود: ما سال‌ها برای بوکس زحمت کشیده‌ایم، اما سلطانی تمام زحمات ما را به نام خودش می‌زند. ایشان پول هیئت بوکس را خرج کارهای سیاسی می‌کند. زمانی که انتخابات شورای شهر بود پول هیئت بوکس را صرف دوستان خود در انتخابات کرد و عکس آنها را در استان کرمانشاه به روی دیوارها زد.

نایب رئیس هیئت بوکس استان کرمانشاه در ادامه گفت: کشیدن پیپ در هیئت بوکس آزاد است و ایشان دوست دارد این کارها را در مجموعه ورزشی انجام دهد، اما وقتی یک ورزشکار با لباس ورزشی وارد اتقاق او می‌شود اعتراض می‌کند که در شان من نیست که بوکسورها با لباس ورزشی در دفتر من حضور داشته باشند.

وی در پایان گفت: متاسفانه اختلافات با وی به قدری زیاد شده که دیگر کسی دوست ندارد با او همکاری کند. بنده به عنوان نایب رئیس، مجتبی اسمی دبیر هیئت بوکس، اردشیر عرفان رئیس کمیته داوران و رضا مهدی پور مشاوره هیئت بوکس نفراتی هستیم که دیگر قادر به همکاری با وی نیستیم و روز گذشته به طور رسمی استعفا خود را اعلام کردیم.نسخه چاپي
امیدوارم جمعه روز پرسپولیس باشد/ برای ۳ امتیاز دربی تمرین کرده‌ایم
دایی: امیرخان را قبول دارم اما به رکوردش فکر نمی‌کنم/ هواداران تا ثانیه آخر حمایت کنند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سرمربی استقلال را قبول دارم اما من به مسائلی مانند رکورد نباختن این مربی در دربی‌ها فکر نمی‌کنم.

خبرگزاری فارس: دایی: امیرخان را قبول دارم اما به رکوردش فکر نمی‌کنم/ هواداران تا ثانیه آخر حمایت کنند

علی دایی  درباره آخرین شرایط پرسپولیس برای دربی 77 گفت: خدا را شکر می‌کنم که با بازگشت مصدومان‌مان همه چیز در آستانه دربی حساس برای ما خوب است. هم تیم خوب تمرین کرده و هم با انگیزه‌ای که دارند خدا را شکر می‌کنم تا الان همه چیز خوب است.

وی افزود: انگیزه بچه‌ها برای من بسیار جالب است. خدا را شکر همه چیز خوب است و انشاءالله بچه‌ها در روز بازی بتوانند کیفیت خود را در زمین مسابقه هم نشان دهند.

وی در پاسخ به سوالی که آیا شما در دربی فقط به برد فکر می‌کنید، گفت: مطمئن باشید همین طور است. ما با تمام تمرینات‌مان تمرکز خود را روی 3 امتیاز دربی گذاشته‌ایم. اما لحظه آخر و همه چیز دست آن بالا‌سری است که چه تصمیمی می‌گیرد. یعنی دست خداست.

دایی ادامه داد: ما شناخت خوبی از استقلال داریم. به نظرم استقلال هم از ما شناخت کافی دارد و دو تیم خوب همدیگر را می‌شناسند. مطمئن باشید تیمی برنده خواهد شد که با تمرکز در این بازی در زمین مسابقه حاضر شود و با تلاش بیشتر توپ و میدان را در دست بگیرد. امیدوارم که جمعه روز پرسپولیس باشد.

سرمربی قرمزپوشان درباره تقابلش با امیر قلعه‌نویی که تا کنون شکستی مقابل پرسپولیس نداشته، گفت: اصلا من به این مسائل فکر نمی‌کنم. امیر قلعه‌نویی دوست و همکار من است و من قبولش دارم.

وی افزود: فوتبال این چیزها در آن معنی نمی‌دهد و من به این مسائل فکر نمی‌کنم. امیرخان دوست و مربی است که برای تیمش زحمت کشیده و انشاءالله باید سعی کنیم که در روز بازی فوتبال قشنگی ببینیم. من هیچ تقابلی با امیرخان ندارم و این بحث‌ها نیز من دنبالش نیستم.

دایی درباره هواداران نیز گفت: هر تلاشی که ما می‌کنیم به خاطر رضایت دل هواداران پرسپولیس است. اما قبل از دربی آنها باید این را بدانند که ما تا ثانیه و سوت پایان بازی نیاز به حمایت هواداران از تیم خودشان داریم. در دربی اتفاقات زیاد می‌افتد اما هواداران باید تا انتهای بازی پشت سر تیم خود باشند و این موضوعی بسیار مهم در دربی است.

وی در پایان یادآور شد: ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا انشاءالله روز جمعه بتوانیم در یک دیدار سخت مقابل تیم خوب استقلال به هدف‌مان برسیم. خوشبختانه از لحاظ روحی و روانی بچه‌ها در شرایط خوبی هستند و با آرامش و تمرکز به بازی روز جمعه فکر می‌کنند. دیگر همه چیز دست خدای بزرگ است.
در نخستین نشست با مدیران ورزش و جوانان استان ها ،دکتر صالحی : ورزش نیازمند یک تحول بنیادین فرهنگی است

در نخستین نشست با مدیران ورزش و جوانان استان ها ،دکتر صالحی : ورزش نیازمند یک تحول بنیادین فرهنگی است

دکتر سید رضا صالحی امیری در نخستین نشست خود با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها ، بر تحول بنیادین فرهنگی در حوزه ورزش تاکید کرد . به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان ، سرپرست وزارت ورزش و جوانان در نخستین نشست خود با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها ، رئوس سیاستها و فرآیندهای مدیریتی که در دوره جدید وزارت مورد توجه خواهد بود را به سمع و نظر مدیران استان ها رساند و تصریح کرد:در مجموع مطالعات کارگروه تخصصی و در مجموع جلسات اینجانب با یکصد تن از نخبگان ورزش 5 مساله استرتژیک درحوزه ورزش نیازمند ساماندهی و همچنین 25 برنامه عملیاتی از جمله در دستور کار اینجانب است .

وی گفت: تصویب نظام جامع باشگاه داری ، تعیین تکلیف حقوق فدراسیونها ، راهبردها و راهکارهای احیای فرهنگ در عرصه ورزش ، بازنگری ساختار نیروی انسانی وزارت ورزش و جوانان ، تعیین تکلیف سازوکار بهره برداری از 3هزار پروژه نیمه تمام و ایجاد سازوکار یافتن حلقه مفقوده پژوهش در وزارت ورزش از جمله برنامه های استراتژیک وزارت ورزش و جوانان است .
دکتر صالحی امیری اضافه کرد : همچنین برنامه های کلان در حوره ورزش و جوانان حرکت در مسیر استقلال مالی و خودکفایی فدراسیونها ، برنامه ریزی جامع برای حضور در بازیهای آسیایی اینچوئن کره ، تعیین تکلیف فدراسیونهای بلاتکلیف ، توجه به ورزش مدارس و دانشگاهها ، توجه به صنعت ورزش و حمایت از تولیدکنندگان داخلی ، استفاده از ظرفیت ورزش در عرصه دیپلماسی را از رئوس کارهایی دانست که در دوره جدید وزارت ورزش و جوانان مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی همچنین با تبریک هفته دولت و تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) بر برگزاری جلسات مستمر با مدیران استان ها طبق برنامه ای مدون و زمان بندی شده تاکید کرد و گفت : الحمدالله امروز نظام با خلق حماسه سیاسی و باور مردم به دولت تدبیر و امید که بر مبنای منویات مقام معظم رهبری در جهت انجام انتخاباتی پرشور و اطمینان بخش برگزار شد ، در عرصه داخلی و بین المللی حضوری قدرتمندانه تر از پیش دارد و بطور مسلم گردش قدرت در ایران به موقعیت مستحکم نظام اسلامی بر می گردد که منبعث از اندیشه های امام راحل (ره ) و خون های شهدایی است که امروز گرچه در جمع ما نیستند اما روح شان ناظر بر اقدامات و عملکرد تمام مسوولان کشور است .
کار فرهنگی صرف تبلیغ نیست
دکتر صالحی در ادامه سخنان خود بحث ورود به ورزش را از دریچه مباحث فرهنگی و اجتماعی مورد توجه قرار داد و گفت : ابتدا باید بگویم که کار فرهنگی به منزله کارهای تبلیغی و پخش تراکت و سی دی نیست، بلکه تبلیغ جزء کوچکی از مباحث فرهنگی است .انقلاب ما بعنوان انقلابی فرهنگی باید در کلیه عرصه های اجتماعی و زیستی ، اقتصادی و سیاسی ، مباحث فرهنگی در آن متجلی باشد و اگر خوب توجه نماییم ملاحظه می کنیم که ریشه بسیاری از ناهنجاریها ، انحراف ها و از مسیر قانون خارج شدن ها و حق و حقوق دیگران را نادیده گرفتن ، افول فضیلت و اخلاق در جامعه است . در حالی که اخلاق جوهر فرهنگ است و جامعه بدون فرهنگ زیست اخلاقی نخواهد داشت .
سرپرست وزارت ورزش و جوانان ، با اشاره به اینکه دو نگرش ، یکی نگرش تقدم زیست اقتصادی و معیشتی و دوم تقدم زیست فرهنگی بر معیشتی در این زمینه مورد توجه است ، تاکید نمود : بدون شک جامعه را نمی توان بدون زیست فرهنگی به مقصد رساند و توسعه همه جانبه و پایدار اتفاق نخواهد افتاد ، مگر آنکه جامعه در درجه اول دچار یک تحول فرهنگی و اخلاقی شود . بطور طبیعی اخلاق و فرهنگی که ما در اینجا مد نظر داریم ، اخلاق و فرهنگ از منظر عملی آن است ، نه فرهنگ و اخلاق فلسفی که آن بحث مجزای دیگری است.
تاکید بر فضیلت اخلاقی در ورزش
وی با اشاره به اینکه در عرصه ورزش و جوانان انبوهی از مسائل جوانان پیش روی مسوولان و برنامه ریزان قرار می گیرد که ظرفیت ملی کشور برای پاسخگویی بدان ها کمتر از حجم مطالبات و نیازهای آنان است ، این مساله را ناشی از تراکم سه دهه مطالبات دانست و گفت : در عرصه ورزش بعنوان پازلی از جامعه، مبانی اخلاقی موجود منطبق با مبانی متعالی نظام اسلامی نیست ،ما معتقدیم اخلاق در ورزش کمرنگ شده است . یکی از دلایل این مسئله این است که ساختار اجرایی ورزش مبتنی بر مجموعه ای از تکالیف و وظایف است که در آن کمتر به وظایف فرهنگی توجه می شود . عمده توجه ما در ورزش معطوف قهرمانی و مدال آوری شده است.
دکتر صالحی امیری تصریح کرد : بدیهی است کمرنگ شدن فضیلت اخلاقی در نظام ورزشی ما ، خود تابع ناکارآمدی نظام مدیریت فرهنگی است و باید دید که ما در این پروسه برای قهرمانان و ورزشکاران خود چه کرده ایم . آنچه مسلم است نمی توان جامعه را بدون فرهنگ و اخلاق اداره کرد ، می توان از مردم انتظار داشت که فقر را تحمل کنند ولی نمی توان هیچ جامعه ای را بدون فرهنگ اداره کرد و تقدم اخلاق بر قانون در اینجاست که هر کسی که در اداره ای کار می کند تکلیف قانونی دارد و آنچه به وی انگیزه کار و خدمت بیشتر به مردم را می دهد باور درونی به اخلاق است که از باور ناشی می شود نه نظام باید ها .
وی در عین حال اضافه کرد : چگونگی نهادینه کردن فرهنگ یک علم است که با شعار و بخشنامه اتفاق نمی افتد ، ضمن آنکه شاخص سنجش کارهای فرهنگی دهه است ، چون مسائل فرهنگی در بلند مدت اتفاق می افتد و محصول هر تحول فرهنگی امروز را جامعه ده سال بعد درو خواهد کرد . بنابراین فرهنگ باید در اجزای ورزش ظهور و بروز و نمود داشته باشد .
دکتر صالحی امیری با اشاره به اینکه در اندیشه لیبرالیسم غربی آنها بر اساس اومانیسم ، سکولاریسم ، فمنیسم و پلورالیسم مباحث توسعه ای خود را دنبال کرده و نتوانسته اند به اهداف خود برسند ، تصریح کرد : در شرایطی که مقام معظم رهبری نیز بر الگوی بومی و دینی توسعه تاکید دارند ، ما راه را گم کرده ایم . یعنی نه مسیر غرب را رفته ایم و نه مسیر دینی خود را پی گرفته ایم و به نوعی هم گم گشته ایم و هم سرگشته که این سرگشتگی به بحران هویت می انجامد . ریشه همه آسیب ها را باید از این منظر مورد توجه قرار داد ، اینکه چرا مردم در حوزه اجتماعی با نشاط نیستند و چرا امید به آینده و اعتماد جامعه و سطح رضایت مندیهای عمومی پایین است ، همه ریشه در این موضوع اساسی دارند که تا تحولات فرهنگی اتفاق نیافتند ، هنجارهای اجتماعی محقق نخواهند شد .
سرپرست وزارت ورزش و جوانان ، بازنگری در عرصه برنامه های فرهنگی ورزش را مورد تاکید قرار داد و گفت : سیاست دولت آقای دکتر روحانی بر باز مهندسی فرهنگی در حوزه ورزش است و اگر در گذشته از این مساله مهم در ورزش غفلت کرده ایم باید با باز مهندسی فرهنگی در ورزش و رویکرد سیستمی را برای ورود فرهنگ به مقوله ورزش مورد توجه قرار دهیم و این وظیفه همه مسوولان ورزش در وزارتخانه و مدیران کل ورزش و جوانان در استان ها است .
دکتر صالحی امیری با تاکید بر اینکه باید در کنار مباحث ورزشی ، هویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی در استان ها برجسته باشد ، تصریح کرد : یک بال ورزش بحث قهرمانی و حرفه ای است و بال دیگرش مباحث فرهنگی و اجتماعی است و ماهیت جوان و جوانی نیز شور و نشاط و باورهای فرهنگی است که همه باید در این جهت دست به دست هم بدهیم .
وی با اشاره به اینکه ورزش نیازمند یک تحول بنیادین فرهنگی است گفت : اگر نسبت به این مساله مهم بی توجه بوده و غفلت ورزیم ، در ورزش به یک بن بست فرهنگی خواهیم رسید که می تواند حتی به بحران های دیگری نیز دامن بزند .
 تست دوپینگ مویتای‌کار بانوی ایران در بازی‌های داخل سالن آسیا مثبت اعلام شد

مویتای‌کار تیم ملی بانوان ایران در وزن 51 کیلو که در مسابقات داخل سالن آسیا شرکت کرده بود تست دوپینگش مثبت اعلام شد.

خبرگزاری فارس: تست دوپینگ مویتای‌کار بانوی ایران در بازی‌های داخل سالن آسیا مثبت اعلام شد

، کمیته ضد دوپینگ شورای المپیک آسیا به تازگی اسامی ورزشکاران دوپینگی بازی‌های داخل سالن آسیا را اعلام کرد که در بین پنج ورزشکار دوپینگی نام یک ایرانی به چشم می‌خورد.

بر اساس اعلام این کمیته مستانه سیف‌آبادی در وزن 51 کیلوی رشته مویتای از ایران، دو شناگر اندونزیایی که مدال نقره و طلا داشتند، دو ورزشکار کیک‌بوکسینگ از کویت و قزاقستان نفراتی هستند که تست دوپینگشان مثبت اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار فارس، اسامی بانوان مویتای‌کار برای حضور در بازی‌های داخل سالن آسیا در آخرین لحظات اضافه شد و دو ورزشکار بانو در یک وزن بالاتر با حریفان‌شان رقابت کردند. بر اساس قوانین وادا ورزشکاران دوپینگی در مرحله اول دو سال از حضور در میادین محروم می‌شوند این در حالی است که پیش از این نیز در یکی از دوره‌های قبلی بازی‌های داخل سالن آسیا تست دوپینگ یکی از ورزشکاران در مویتای مثبت اعلام شده بونسخه چاپي
ناچاریم با تیم ملی ترکمنستان اردوی مشترک برگزار کنیم
اردلان: جام احمد کمرت چند روز پیش تمام شده/ بوکسورها به رومانی اعزام نمی‌شوند

دبیر فدراسیون بوکس با تکذیب خبر اعزام تیم ملی به جام احمد کمرت ترکیه گفت: جام احمد کمرت ترکیه چند روزی است به پایان رسیده و ما ناچاریم یک اردوی مشترک با تیم ملی ترکمنستان در ایران برگزار کنیم.

خبرگزاری فارس: اردلان: جام احمد کمرت چند روز پیش تمام شده/ بوکسورها به رومانی اعزام نمی‌شوند

  تیم ملی بوکس در راستای برنامه های آماده سازی خود به منظور حضوری قدرتمند در مسابقات قهرمانی جهان با 10 بوکسور قرار بود بامداد امروز(سه‌شنبه) راهی رومانی شود، اما به دلیل صادر نشدن روادید تیم ملی از حضور در این مسابقات جا ماند. نایب رئیس فدراسیون بوکس در مصاحبه با فارس مدعی شد که تمام تلاش‌شان را برای اعزام تیم ملی به رومانی انجام دادند، اما سفارت رومانی با مسئولان فدراسیون هماهنگی نکرده‌اند و به همین دلیل تیم از اعزام به تورنمنت دست کش طلایی جا ماند و به همین دلیل تیم ملی را قبل از اعزام به مسابقات جهانی برای حضور در جام احمدکمرت راهی ترکیه می‌کنند، اما در کمال ناباوری دبیر فدراسیون بوکس در صحبت‌های خود مدعی شد که جام احمد کمرت در ترکیه چند روز پیش به پایان رسیده است.

همایون اردلان دبیر فدراسیون بوکس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اعزام نشدن تیم ملی به تورنمنت دست‌کش طلایی، گفت: طی این مدتی که قرار بود تیم ملی راهی تورنمنت دست‌کش طلایی شود ما تمام مراحل قانونی را یکی پس از دیگری طی کردیم. ما تمام نامه‌هایی که از فدراسیون بوکس رومانی، و وزارت امور خارجه رومانی به فدراسیون ارسال شده بود را در ایران به سفرات آنها ارائه کردیم، اما در اوج ناباوری دیدیم که لحظه آخر به ما ویزا ندادند.

دبیر فدراسیون در ادامه گفت: روز گذشته آخرین تلاشمان را هم تا ساعات پایانی شب انجام دادیم، اما آنها به ما گفتند که سفیر رومانی در ایران حضور ندارد و به همین دلیل ویزا برای ملی پوشان ایرانی صادر نمی‌شود. البته جای تعجب برای ما دارد، چرا که باید نفرات دیگری در سفارت باشند که در نبود سفیر کارها را انجام دهند.

اردلان در پاسخ به این سئوال که آیا فرصتی برای اعزام تیم ملی به رومانی باقی مانده است یا خیر، گفت: در واقع شب گذشته(دوشنبه) مشخص شد که سفارت رومانی به تیم ملی ویزا نمی‌دهد و به همین دلیل موضوع اعزام تیم ملی به تورنمنت دست‌کش طلایی به پایان رسید. البته اگر تیم می‌خواست اعزام شود هم به مسابقات نمی‌رسد؛ چرا که صبح فردا مسابقات آغاز می‌شود و تیم ملی زمانی به رومانی می‌رسد که مسابقات آغاز شده و با این حساب دیگر دلیلی ندارد که تیم اعزام شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تیم به مسابقات جام احمد کمرت اعزام می‌شود یا خیر اظهار کرد: جام احمد کمرت چند روز پیش در ترکیه برگزار و به پایان رسید.

اردلان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تورنمنت دستکش طلایی را به دلیل عدم صدور ویزا از دست دادیم و جام احمد کمرت ترکیه هم به پایان رسیده، ما ناچاریم با تیم ترکمنستان که طی چند روز آینده وارد گرگان می‌شود یک اردوی مشترک برگزار کنیم. تیم ملی ترکمنستان با 12 ورزشکار طی چند روز آینده وارد ایران می‌شوند.12 / 6 / 1392برچسب:, :: 12:11 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

در واکنش به تهدید کی‌روش مبنی بر ترک ایران:
کفاشیان: نگران نباشید؛مشکل را حل می‌کنیم/‌کی‌روش می‌گوید برنامه مشخصی داشته باشیم

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به تازه ترین اظهار نظر کی‌روش گفت: نگران نباشید مشکل را حل خواهیم کرد.

خبرگزاری فارس: کفاشیان: نگران نباشید؛مشکل را حل می‌کنیم/‌کی‌روش می‌گوید برنامه مشخصی داشته باشیم

، کارلوس کی‌روش در مصاحبه ای امروز رسما اعلام کرد که با شرایط موجود از ایران خواهد رفت.

وی صراحتا اعلام کرد:( امروز می‌روم تا مثل ایویچ یک هفته مانده به جام جهانی نگویند برو!)

در این بین کفاشیان صبح امروز در جلسه وزارت ورزش در خصوص مشکلات کی‌روش  : تاج تقصیری ندارد، او رئیس سازمان لیگ است و همه بحث‌ها برای تیم‌های حاضر در لیگ  قهرمانان آسیا است. باشگاه‌ها می‌خواهند بازیکنان تیم ملی را بگیرند. کی‌روش می‌گوید باید برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشیم تا بتوانیم بازیکنانی که می‌خواهند را بگیریم. کی‌روش و تاج و همچنین باشگاه‌ها باید تفاهم کنند تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

 

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اظهار نظر کی‌روش مبنی بر ترک ایران و اینکه فدراسیون چه تصمیم در این خصوص دارد اظهار داشت: نگران نباشید، در حال پیگیری این موضوع هستم و این مسئله را برطرف می‌کنیم.نسخه چاپي
اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با فارس:
از تجربه المپیک برای رسیدن به مدال جهانی استفاده می‌کنم/ خوش‌رنگ‌ترین مدال را می‌خواهم

کشتی‌گیر ملی‌پوش وزن دوم کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی گفت: باید ناکامی المپیک را جبران کنم و از تجربه حضور در المپیک برای رسیدن به مدال جهانی استفاده کنم.

خبرگزاری فارس: از تجربه المپیک برای رسیدن به مدال جهانی استفاده می‌کنم/ خوش‌رنگ‌ترین مدال را می‌خواهم

مسعود اسماعیل‌پور  درباره شرایطش برای حضور در مسابقات جهانی گفت: بعد از المپیک همواره در اردوهای تیم ملی حضور داشتم و تلاش زیادی کرده‌ام. می‌خواهم ناکامی المپیک را جبران کنم و از تجربه حضور در المپیک برای رسیدن به مدال جهانی استفاده خواهم کرد.

وی ادامه داد: شرایط خوب و ایده‌آلی دارم و اگر بتوانم همین روند را ادامه بدهم کسب مدال دور از دسترس نخواهد بود. زحمت زیادی کشیده‌ام و خوش‌رنگ‌ترین مدار را می‌خواهم

دارنده مدال طلای آسیا تصریح کرد: امسال دیگر باید به مدال جهانی برسم و با تمریناتی که انجام داده‌ام امید زیادی دارم، هرچند که شرایط اردوها آنچنان که باید مناسب نبوده است. البته کمی بهتر شده و ما هم کارمان را انجام می‌دهیم.9 / 6 / 1392برچسب:, :: 7:31 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

 

 رضا مددی فایتر ایرانی اصل مقیم سوئد در اولین دیدار خود در مقابل حریف کوبایی صاحب اولین پیروزی خود در مسابقات UFC شد.پیروزی کمال شعله روز مقابل ووشو کار فیلیپینی

Kamal "Prince of Persia" Shalorus vs Eduard Folayang

 

 

کمال شعله روز در اولین مبارزه خود در ONE FC مقابل ادوارد فولایانگ به پیروزی رسیدبریک به رئیس جمهور ایران جناب اقای حسن روحانی

 

بدون شک، حضور حماسی و پرشور مردم در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و لبیک به ندای مقام معظم رهبری در خلق این حماسه در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مایه مباهات است و رای اعتماد مردم شریف ایران به عنوان منتخب ملت و در جایگاه رییس‌جمهوری ایران اسلامی، یک امانت الهی محسوب می شود. و  ورزشکلران مربیان و تساتید رزمی یو اف سی ایران ، انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهور منتخب به ایشان و ملت شریف ایران تبریک عرض کرده و از درگاه خداوند سلامتی و موفقیت رئیس جمهوری را در راه پیشبرد امورات کشور آرزومند است.

با تشکر

علی دهقانی شیوا

بنیانگذار یو اف سی در ایران

www.ufciran.ir

www.ufciran.com

 باتشكر سعيد سليمانزاده

انجمن ورزشی ایرانیان و نمایندگی سبک کشتی با کمر و دبل فول کنتاکت کیک بوکسینگ و یواف سی (ufc) استان آ-غ و هیات پرورش اندام وبدن سازی و رزمی شهرستان شاهیندژ
www.ufcs.ir9 / 6 / 1392برچسب:, :: 7:22 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


 

پنجمین دوره آموزشی MMA  UFC Grappling Vale tudo شهریار کرج

که در تاریخ 25 مرداد ماه 1392 روز جمعه در تهران شهریار  برگذار شد

ساعت 8  صبح الی 12 ظهر

مکان : تهران شهریار اندیشه فاز 1 شاهد شرقی باشگاه شهید هاشمی 

 این کلاسها شامل آموزش موارد ذیل بود 

که توسط استاد دهقانی اموزش داده شد

موارد آموزشی شامل

_ آموزش قوانین مسابقات  2 _ روش مبارزه 

علی دهقانی شیوا
ایران 
00989188170161

 09

رئیس کنفدراسیون جهانی هاپکیدو(WHC) از رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی تقدیر کرد

 رئیس کنفدراسیون جهانی هاپکیدو(WHC) از رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی تقدیر کرد

در پی برگزاری اولین دوره مسابقات آسیایی هاپکیدو که به میزبانی ایران برگزار گردید ، پرفسور کیم چانگ سون با اهداء لوح زرین توسط محمدرضا هاشم پور دبیر کل کنفدراسیون جهانی هاپکیدو از مهندس نوحی رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی و دبیر فدراسیون محسن احمدی تقدیر و قدر دانی کرد.

ایشان ضمن تقدیر از مسئولین فدراسیون رزمی جایگاه رزمی ایران را در میادین جهانی قابل ستایش خوانده و این جایگاه را مدیریت مدبرانه و فنی مسئولین ورزش، خانواده رزمی ،علاقه و استعداد فراوان ایرانیان در کلیه علوم خصوصا ورزشهای رزمی دانستند.

لازم به ذکر است مسابقات آسیایی هاپکیدو با حضور 9 تیم از کشورهای آسیایی در فروردین ماه سال جاری در استان گیلان برگزار گردید و تیم ایران،افغانستان و کره جنوبی به ترتیب عناوین اول تا سوم این رویدادها را احراز نمودند.9 / 6 / 1392برچسب:, :: 7:17 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

اولین نشست کمیته ورزش کره ای برگزار شد

اولین نشست کمیته ورزش کره ای برگزار شد

بر اساس دعوتنامه ای از سوی کمیته ورزش های کره ای آ؛ن فدراسیون جهت گردهمایی رؤسای سبک های کره ای تحت پوشش فدراسیون ورزش های رزمی در تاریخ 2/6/1392 در دفتر کمیته ورزش های کره ای صورت ژذیرفت این جلسه با حضور رؤسای سبک های کره ای، نائب رئیس بانوان ، مسئول کمیته بازرسی به مسئول کمیته سبک های کره ای برگزار گردید که نتایج حاصله بر اساس موضوعات مندرجه در دعوتنامه مورد بحث و برسی قرار گرفت و کله موارد مطروحه به تصویب و امضاء حاضرین رسید که به شرح ذیل اعلام می گردد اعای حاضر در این جلسهعبارتند ازبهرام جودری ( رئیس کمیته داوری و مسابقات ورزش های رزمی فدراسیون )،داوود فلاح ( مسئول سبک تانگ سودو )، رضا خانیان ( مسئول سبک هان مو دو )،مجید سالاری ( مسئول سبک تانگ ایل مو دو )، جاوید شاهوردیان ( مسئول سبک I.T.Fهیانگ )،وحجید ولی نژاد ( نائب رئیس مدرن هاپکیدو )،مهدی نژند ( مسئول سبک هاپکیدو G.H.Fارسلان قلی زاده ( مسئول سبک شین مو هاپکیدو )،حسن مهاجر منقوش ( مسئول سبک هو جون موسول )،علیرضا یزدی زاده (مسئول سبک هاپکیدوW.H.Fسید علی مرتضائی (مسئول کمیته بازرسی و منشی جلسه)، فاطمه ژولیده (نائب رئیس بانوان)، آقای رضا ولی نژاد‌(مسئول کمیته ورزشهای رزمی کره ای فدراسیون ورزشهای رزمی)

موضوعات بررسی شده :

1-      در گرد همایی فوق الذکر اساس نامه تدوین شده کمیته سبک های کره ای بررسی و مورد قبول تمامی اعضاء قرار گرفت.

2-      انتخاب شورای فنی سبک ها که بر اساس راًی گیری با موافقت افراد مشروحه ذیل انتخاب شداند:

    اقای جاوید شاهوردیان،اقای محمود فلاح،ة اقای مهدی نژند، اقای رضا خانیان، اقای علیرضا یزدی زادهصفحه قبل صفحه بعد

 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 524
بازدید دیروز : 7038
بازدید هفته : 18093
بازدید ماه : 65236
بازدید کل : 12832941
تعداد مطالب : 3057
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content