فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

گل‌محمدی نامه تسویه حسابش را به باشگاه تراکتورسازی فرستاد

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی برای انجام کارهای جدایی از این تیم نامه تسویه حساب خود را به باشگاه فرستاد.

به گزارش خبرگزاری فارس، باشگاه تراکتورسازی و یحیی گل‌محمدی به دلیل اختلافاتی که بین سرمربی و مدیرعامل به وجود آمد به بن بست رسیدند تا اینکه جدایی گل‌محمدی از این تیم قطعی شود.

در همین راستا گل‌محمدی نامه تسویه حساب خود را برای انجام کارهای جدایی به باشگاه فرستاد و منتظر است مصطفی آجورلو این نامه را امضا کند تا کارهای جدایی را انجام دهد. گل‌محمدی حاضر شده بخش زیادی از درصد مابقی قراردادش را به تراکتورسازی ببخشد.به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شاهین دژ

ضمنن سعیدسلیمانزاده پس از کسب مقام سوم مسابقات آسیایی او اسپرت از دنیایی رینگ خداحافظی کرد.


ادامه مطلبمسابقات کیک بوکسینگ بین المللی کارگران جهان/ملی پوشان کشورمان نایب قهرمان شدند
تیم ملی کیک بوکسینگ کارگری در نخستین دوره مسابقات بین المللی ورزش های رزمی کارگران که در گرجستان برگزار شد توانست با کسب 2 مدال طلا، 2 نقره ،5 برنز و مقام دوم تیمی بر سکوی نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها قرار گیرد.

مسابقات کیک بوکسینگ بین المللی کارگران جهان/ملی پوشان کشورمان نایب قهرمان شدند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، تیم ملی کیک بوکسینگ فدراسیون ورزش کارگری موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی رشته کیک بوکسینگ در مسابقات بین المللی ورزشهای رزمی 2017 در کشور گرجستان شدند.

ملی پوشان کیک بوکسینگ کارگر کشورمان که در این دوره از رقابت ها حاضر گردیده بودند طی 2 روز رقابت نفس گیر توانستند با غلبه بر حریفان خود عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود کنند.

بر همین اساس میلاد امیری کیا و علی امیری پریان در اوزان 70 و 70-  کیلوگرم توانستند با کسب مدال طلا بر سکوی نخست این دوره از رقابت ها قرار گیرند.محمد کوشکی و محمود ریگی در اوزان 75 و 90+ بالاتر مدال نقره این دوره از رقابت ها را از آن خود کردند.امیرمحمد حیدری، روح الله بیات، امیررضا بسطامی محمدی، سعیده غلامی و صادق منصور آبادی نیز با کسب مدال برنز در این دوره از رقابت ها به کار خود پایان دادند.ملی پوشان کشورمان در بخش تیمی نیز توانستند مقام دوم تیمی رقابت های بین المللی گرجستان را از آن خود کنند.

گفتنی است استاد مهدی ذوالقدر (سرمربی تیم ملی) ، محمد تقی زمانی (مربی تیم)، آقای بیژن خراسانی (نماینده فدراسیون)، جمشید همتی (مدیر فنی تیم)، محسن مرادی(سرپرست تیم) و علیرضا نبی پور(مدیر روابط بین الملل) تیم ملی کارگران کشورمان در این دوره از رقابت ها را همراهی کردند.نشست انجمن ورزش های رزمی کارگری کشور برگزار گردید
نشست انجمن ورزش های رزمی با مسئولین فدراسیون ورزش کارگری در محل فدراسیون برگزار شد.
نشست انجمن ورزش های رزمی کارگری کشور برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، نشست مسئولین انجمن ورزش های رزمی فدراسیون کارگری با محوریت بررسی در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و توسعه این رشته ورزشی در جامعه کار و تلاش برگزار گردید.

در این نشست سید امیر حسینی ریاست فدراسیون با تاکید بر نقش اساسی انجمن های ورزشی در پیشبرد اهداف فدراسیون به نقش استان ها بعنوان بازوان اجرائی انجمن ها اشاره کرد و گفت: فدراسیون ورزش کارگری درجهت توسعه و تنوع رشته های مختلف با هماهنگی فدراسیون های متناظرگام بر می دارد و از هرگونه تداخل مسئولیت پرهیز میکند. انجمن های ورزشی فدراسیون کارگری نیز باید با رعایت این موضوع در راستای پیشبرد اهداف فدراسیون و همچنین گسترش رشته های ورزشی خود متناظر با قوانین و مقررات فدراسیون های مربوطه عمل کنند.

در ادامه این نشست اسماعیلی دبیر فدراسیون ورزش کارگری نیز با اشاره به وضعیت بودجه و مشکلات مالی فدراسیون اظهار داشت: انجمن های ورزش کارگری باید با توجه به وضعیت نامطلوب بودجه که فدراسیون با آن روبرو است، کمترین هزینه را در راستای اقتصاد مقاومتی که از منویات رهبری می باشد، در برکزاری برنامه ها و مسابقات ورزشی داشته باشند و از طرفی باید به بالاترین سطح کیفی در برگزاری مسابقات کشوری بیاندیشند.

 


 
 

 

مطالب دیگر این گروه

قزوین، قهرمان مسابقات والیبال دسته اول قهرمانی کشور مسابقات پرورش اندام انتخابی تیم ملی کارگران اعزامی به رقابت های مستر المپیا برگزار شد سید امیر حسینی در پیامی؛ انتخاب نجفی را به عنوان شهردار تهران تبریک گفت اطلاعیه مهم/دستورالعمل صعود سراسری کوهنوردان کارگر به قله حوض دال(دنا) اطلاعیه مهم/ دستورالعمل مسابقات بدنسازی قهرمانی کارگران کشور فدراسیون ورزش کارگری به نمایندگی از جامعه ورزش کارگری انتخاب مجدد دکترسلطانی فر به عنوان وزیرورزش و جوانان را تبریک گفت فدراسیون ورزش کارگری به نمایندگی از جامعه ورزش کارگری انتخاب مجدد دکتر ربیعی به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را تبریک گفت استمرار حمایت وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون ورزش کارگری ربیعی و سلطانی فر بهترین گزینه های حاضر برای خدمت در راس این دو وزارتخانه هستند اصفهان مقام نخست مسابقات آمادگی جسمانی بانوان کارگر کشور را از آن خود کرد0
محبوب
مسابقات پرورش اندام انتخابی تیم ملی کارگران اعزامی به رقابت های مستر المپیا برگزار شد
مسابقات پرورش اندام کارگران کشور انتخابی تیم ملی اعزامی به رقابت های مستر المپیا هند به میزبانی استان تهران برگزار گردید.
مسابقات پرورش اندام انتخابی تیم ملی کارگران اعزامی به رقابت های مستر المپیا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، سومین دوره مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی کارگران (جام تعاون) اعزامی به مسابقات مستر المپیا (هند) با حضور ۱۵۶ ورزشکار از سراسر کشور در سه رشته بادی کلاسیک، فیزیک و بادی بیلدینگ در مجموعه ورزشی قمربنی هاشم تهران برگزار گردید. در این رقابت ها که با استقبال گسترده مسئولین و چهره های ورزشی روبرو شد، نفرات برتر تیم ملی پرورش اندام کارگران کشور جهت حضور در مسابقات مستر المپیا هند مشخص شدند.

بر همین اساس و در رشته بادی کلاسیک آقایان محمد رمضان خانی، اصغر ماهر، حسین زمانیان، بهزاد عدالت اقبال و علیرضا شوری بعنوان نفرات برتر این رشته انتخاب شدند.

در رشته پرورش اندام آقایان ایمان صفائی، حسین علی گزمه، سجاد داودی، داود فلاح، مهدی مصطفی لو و مرتضی روشن ضمیر بالاتر از سایر رقیبان خود قرار گرفتند.

در بخش فیزیک نیز پوریا محمدی، مانی سالاری، سپهر حاجی قربان، حسین عبدی، اکبر سرباز و یاسین لک توانستند بعنوان نفرات برتر این بخش بالاتر از سایر شرکت کنندگان قرار گیرند.

گفتنی است اسامی نفرات انتخابی تیم ملی  فوق پس از بررسی و بازبینی فیلم های مسابقات، توسط انجمن پرورش اندام کارگری اعلام می گردد.


 
 

 

مطالب دیگر این گروه

قزوین، قهرمان مسابقات والیبال دسته اول قهرمانی کشور نشست انجمن ورزش های رزمی کارگری کشور برگزار گردید سید امیر حسینی در پیامی؛ انتخاب نجفی را به عنوان شهردار تهران تبریک گفت اطلاعیه مهم/دستورالعمل صعود سراسری کوهنوردان کارگر به قله حوض دال(دنا) اطلاعیه مهم/ دستورالعمل مسابقات بدنسازی قهرمانی کارگران کشور فدراسیون ورزش کارگری به نمایندگی از جامعه ورزش کارگری انتخاب مجدد دکترسلطانی فر به عنوان وزیرورزش و جوانان را تبریک گفت فدراسیون ورزش کارگری به نمایندگی از جامعه ورزش کارگری انتخاب مجدد دکتر ربیعی به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را تبریک گفت استمرار حمایت وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون ورزش کارگری ربیعی و سلطانی فر بهترین گزینه های حاضر برای خدمت در راس این دو وزارتخانه هستند اصفهان مقام نخست مسابقات آمادگی جسمانی بانوان کارگر کشور را از آن خود کردمدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:

۸۰ مدال آور المپیک و جهانی آذربایجان غربی تجلیل شدند

شناسه خبر: 1457683 سرویس: استانها
۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
آئین تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک، جهانی، آسیایی و هیئت‌های ورزشی برتر کشور-ارومیه

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: ۸۰ مدال آور المپیک، جهانی و بین المللی آذربایجان غربی که در سطح جهان افتخارات ورزشی آفریده‌اند در کنار هیئت‌های ورزشی برتر کشوری تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، عبدالله چمن گلی شامگاه پنج شنبه در همایش تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک، آسیایی و هیئت‌های ورزشی برتر  کشور که در سالن شرکت توزیع برق آذربایجان غربی برگزار شد اظهار کرد: این آیین برای تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک، جهانی و آسیایی آذربایجان‌غربی و نیز هیئت‌های ورزشی بر‌تر کشور است. 

 وی افزود:  بر پایی این مراسم برای قدردانی از کسانی است که نام و آوازه ایران اسلامی را در همه جا سر می دهند بنابراین این تجلیل وظیفه ماست. 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: در این آیین،80 مدال آور المپیک، جهانی و بین المللی آذربایجان غربی که در سطح جهان افتخارات ورزشی آفریده‌اند در کنار هیئت‌های ورزشی برتر کشوری در حضور مسئولان استانی و کشوری تجلیل می‌شوند. 

چمن گلی بیان کرد:  ورزش همانند اسلحه ای است که باید دست افراد صالحی باشد و ما نیز در این میان باید نهایت استفاده از این مهم را ببریم. 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت این استان در رتبه بندی‌های کشوری گفت: این استان در رتبه‌بندی میزان سرانه ورزشی کشور  رتبه26 را به خود اختصاص داده است. 

وی تصریح کرد: این در حالی است که آذربایجان غربی از لحاظ جمعیت رتبه 8کشوی را دارد بنابراین بر اساس برنامه چهارم توسعه سرانه فضای ورزشی باید به یک متر مربع ارتقا یابد که تمام تلاش‌ها در استان برای تحقق این هدف صورت می‌گیرد. 

چمن گلی گفت:  هم‌اینک سرانه ورزشی در آذربایجان غربی فقط 43 سانتی‌متر  است. 

انتهای پیام/

http://tn.ai/1457683با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی:

مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و هیات های ورزشی برتر آذربایجان غربی برگزار شد+ آلبوم تصویری


 مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و هیات های ورزشی برتر آذربایجان غربی برگزار شد+ آلبوم تصویری

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران المپیک، جهانی، آسیایی و هیات های ورزشی برتر آذربایجان غربی با حضور تعدادی از مسوولان کشوری و استانی در ارومیه برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر آقازاده معاون وزیر ورزش و جوانان، رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان، قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، سردار خرم فرمانده سپاه شهدای استان و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان و همچنین با حضور ورزشکاران و قهرمانان ورزشی استان در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق ارومیه برگزار شد.

در این آیین، 80 تن از مدال‌آوران و قهرمانان المپیک، جهانی و آسیایی و نیز هیات‌های ورزشی برتر آذربایجان‌غربی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 


photo_۲۰۱۷-04DG410FDs001 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs002 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs003 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs004 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs005
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs006 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs007 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs008 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs009 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs010
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs011 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs012 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs013 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs014 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs015
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs016 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs017 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs018 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs019 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs020
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs021 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs022 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs023 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs024 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs025
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs026 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs027 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs028 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs029 photo_۲۰۱۷-04DG410FDs030
photo_۲۰۱۷-04DG410FDs031        


14 / 6 / 1396برچسب:, :: 11:46 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۶/۱۴
 

بازی ایران و سوریه برای تماشاگران رایگان شد

اسپانسر تیم ملی فوتبال با خرید بلیط‌های بازی امروز حضور تماشاگران را در مسابقه تیم ملی با سوریه رایگان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اسپانسر تیم ملی با خرید بلیط‌های دیدار تیم ملی با سوریه حضور تماشاگران برای دیدار امروز را رایگان اعلام کرد تا هواداران تیم ملی بدون پرداخت پول بتوانند بازی را تماشا کنند.

قرار است جشن صعود تیم ملی به جام جهانی امشب در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

دیدار تیم ملی ایران مقابل سوریه از ساعت 19:30 برگزار خواهد شدافتتاح مجموعه ورزشی مروارید شهرستان زیوه با حضور وزیر ورزش و جوانان

افتتاح مجموعه ورزشی مروارید شهرستان زیوه با حضور وزیر ورزش و جوانان

افتتاح مجموعه ورزشی مروارید شهرستان زیوه با حضور وزیر ورزش و جوانان

وزیر ورزش و جوانان گفت: اشتغال جوانان ما در مناطق محروم و مرزی جزو سیاست های ۴ سال دولت دوازدهم خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، دکتر سلطانی فر در آیین افتتاح مجموعه ورزشی مروارید شهرستان زیوه گفت: این مجموعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همکاری بخش هایی از دولت احداث شده و خوشحالیم که نماد و تجلی همکاری دولت و مردم در دورترین نقاط کشور دیده می شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به عنوان عضوی از دولتی که با پشتوانه رای بالا و حماسی مردم برگزیده شده است، خودمان را موظف می دانیم با همه توان و امکان در خدمت همه اقوام و مذاهب و مناطق مرزی باشیم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: در مناطق اهل سنت با توجه به سیاست حمایتی و جدی دولت, از اقوام سنی مذهب و بانوان و جوانان استفاده خواهیم کرد.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت ورود بخش خصوصی به ورزش تصریح کرد: این چنین کارهای ارزشمند بخش خصوصی باید به بخش های دیگر نیز تصری یابد.

دکتر سلطانی فر بار دیگر به موضوع جوانان و اشتغال آنها تاکید کرد و افزود: اشتغال جوانان ما در مناطق محروم و مرزی جزو سیاست های ۴ سال دولت دوازدهم خواهد بودحمدی: توجه ویژه به استانها دستور کار دولت و وزارت ورزش و جوانان است

احمدی: توجه ویژه به استانها دستور کار دولت و وزارت ورزش و جوانان است

احمدی: توجه ویژه به استانها دستور کار دولت و وزارت ورزش و جوانان است

نشست شورای اداری شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی در دفتر فرمانداری این شهرستان با حضور معاون فرهنگی, آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، شورای اداری شهرستان ماکو با حضور معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در سفر یکروزه او به این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این نشست حجت الاسلام رنجبری امام جمعه این شهرستان حضور احمدی در ماکو همزمان با حضور وزیر ورزش و جوانان و مدیران ارشد این وزارتخانه در استان آذربایجان غربی را نشان از همت مسوولین در رفع مشکلات مردم در دولت دوازدهم خواند.
در ادامه عبدالحمید احمدی با اشاره به شکل گیری دولت دوازدهم همراه با حضور پرشور و حماسی مردم در انتخابات گفت: هر فردی در هر سمت و جایگاه مدیریتی در کشور باید خود را در برابر مردم و جامعه مسوول و پاسخگو بداند و مدیران باید به این نکته واقف باشند که حتی کوچکترین اشتباهات آنان در جایگاههای مدیریتی می تواند زیان های غیرقابل جیرانی را به مردم وارد کند. بنابراین مراقبت در تصمیمات و اقدامات یک اصل بسیار مهم برای همه مدیران است که باید بطور کامل و دقیق رعایت شود.
وی در ادامه گفت: هم در دولت و هم در وزارت ورزش جوانان توجه ویژه به استانها و شهرستان ها و رسیدگی بیشتر به مشکلات انها رویکرد اصلی است.
معاون فرهنگی, آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت و ضرورت نگاه همه جانبه و متوازن به ورزش، بر اثربخشی تعمیم ورزش و همگانی کردن آن در عموم مردم و سطح جامعه تاکید کرد و گفت: دستیابی به اهداف سند چشم انداز میسر نمی شود مگر با توجه به موضوع سلامت و داشتن یک جامعه سالم که راه میانبر و سربع آن نیز ترویج ورزش در سطح عموم و همگانی شدن آن است. با این دیدگاه، علاوه بر توسعه زیرساخت ها، باید فرهنگ سازی به مراتب جدی تر از گذشته صورت بگیرد. در عین حال ورزش قهرمانی و تاثیرات شورانگیز و نشاط اور اجتماعی ان را نباید کمرنگ کرد.
احمدی توجه به جامعه زنان کشور به عنوان نیمی از جمعیت کشور را دلیل بر اهمیت ورزش بانوان دانسته و یاداوری کرد که توجه جدی به توسعه کمی و کیفی ورزش بانوان هم از اولویت های ورزش کشور است و وزارت ورزش و جوانان به این حوزه هم توجه جدی خواهد داشت.
معاون فرهنگی, اموزش و پژوهش در ادامه به موضوع جوانان کشور اشاره کرده و به بیان اقدامات چهارسال اخیر وزارت در حوزه جوانان پرداخت و گفت: مهم ترین اولویت دولت دوازدهم اشتغال است و براساس تاکید ریاست محترم جمهوری عزم همه دستگاه های اجرایی کشور و از جمله وزارت ورزش وجوانان مشارکت در حل مسئله اشتغال است .
وی ایجاد زمینه برای توسعه فضای مشارکت جوانان در مسایل اجرایی را از دیگر اولویت های وزارت ورزش و جوانان دانست و گفت یکی از بهترین گزینه ها برای مدیریت أمور جوانان توسعه سمن ها و حمایت از آنها و مشارکت دادن جوانان در أمور مدیریتی و اجرایی کشور است و این مسیر می تواند مشکل گشای مسائل جوانان کشور باشد. در بحث ازدواج جوانان و با توجه به اهمیت امر آموزش و ارایه مشاوره های بهنگام و دقیق، ایجاد و تقویت مراکز مشاوره ازدواج را با جدیت دنبال کرده ایم که ان شاءالله همین روند با مشارکت کارشناسان و صاحبنظران این عرصه ادامه خواهد یافت.
دکتر احمدی در پایان به ایجاد و تأسیس خانه های جوان در استان ها و شهرستان ها به منظور ارائه خدمات تخصصی به جوانان اشاره کرد و گفت که روند تأسیس این خانه ها با حمایت دولت و مشارکت بخش خصوصی و خیرین ادامه خواهد یافت و امیدواریم بتوانیم در جهت خدمت به جوانان عزیز همچنان گام های بلندتری برداریم.
لازم به ذکر است که در این جلسه علیزاده فرماندار و برخی مسوولین نظامی و انتظامی نیز حضور داشتند که در ادامه جلسه به بحث و ثبادل نظر در خصوص مشکلات حوزه ورزش و جوانان در شهرستان ماکو و توابع ان پرداختند.


14 / 6 / 1396برچسب:, :: 11:16 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       
داورزنی: کمبودهای ورزش مهاباد را پیگیری می کنم/مهاباد افتخار سرزمین ایران است

داورزنی: کمبودهای ورزش مهاباد را پیگیری می کنم/مهاباد افتخار سرزمین ایران است

داورزنی: کمبودهای ورزش مهاباد را پیگیری می کنم/مهاباد افتخار سرزمین ایران است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از مهاباد به عنوان یکی از مهمترین شهرهای کردنشین نام برد که همواره در ورزش کشور نقش آفرینی کرده است .

 
به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان ،محمدرضا داورزنی در جلسه شورای اداری مهاباد که روز پنجشنبه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این خطه دلاور در هشت سال دفاع مقدس ، انسجام و همدلی مردم این منطقه را ستایش کرد و اظهار داشت : انچه از مهاباد در اذهان مردم وجود دارد شهری با عزت و عظمت است که رمز ماندگاری آنها انسجام و همدلی مردم است .
داورزنی از دلاورمردی و جانفشانی مردم شهرستان مهاباد به عنوان شهری با قدمت و تمدن غنی در هشت سال دفاع مقدس به نیکی نام برد و عزت و اقتدار ایران را مرهون ایثارگری و ایستادگی مقابل دشمن در دفاع مقدس عنوان کرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از مهاباد به عنوان شهری که به عنوان نگین انگشتری در ورزش کشور درخشیده یاد کرد و از موفقیت ورزشکاران این خطه در میادین مختلف تقدیر کرد و اظهار داشت : پیروت پور کاپیتان تیم ملی والیبال دانشجویان ایران که قهرمان یونیورسیاد شدند ، یکی از چهره های درخشان ورزش مهاباد است از طرفی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در حالی قهرمان نوجوانان جهان شد که چهار بازیکن از استان آذربایجان غربی را به همراه داشت .
داورزنی در بخش دیگری از صحبتهایش از تاریخ و تمدن ایران به عنوان یکی از برترین و بزرگترین تاریخ و تمدن جامعه بشری یاد کرد و خطه مهاباد را یکی از افتخارات ایران اسلامی دانست که همواره انسان های با هوش و وطن پرست در آن زندگی می کرده اند.
به گفته داورزنی در طی چهل سال گذشته نیز مهاباد یکی از اصلی ترین شهرهای کردنشین منطقه بوده و جزو افتخارات سرزمین ایران محسوب می شود و دلیل آن هم حضور انسان های اندیشمند و بزرگی است که همواره نام نیکی از این خطه به جا گذاشته اند.
داورزنی با اشاره به کمبودها ی ورزشی این منطقه که در جلسه شورای اداری مطرح شد ،اظهار داشت : درباره حل مشکلات و کمبودها قطعا پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.
وی با بیان اینکه دکتر سلطانی فر تاکید زیادی بر حل مشکلات و بهبود اوضاع ورزش شهرستان ها دارد ،اظهار داشت: اهتمام جدی دولت نیز تلاش برای بهبود اوضاع شهرستان هاست بطوریکه بخش زیادی از اعتبار ٢٧ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده هم به هیات های استانی و شهرستان ها تعلق می گیرد که می تواند به تکمیل پروژه های عمرانی ،کمک به ورزش قهرمانی و ساماندهی امور جوانان منجر شود.
داورزنی از شور و هیجان مردم مهاباد در رویدادهای مختلف ورزشی به عنوان یک شاخصه بزرگ نام برد و اظهار امیدواری کرد با اهتمام وزارت ورزش و جوانان،این شور استمرار و دوام یابد.
در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد ملا قادر سهرابیانی نماینده ولی فَقِیه و امام جمعه شهرستان نیز دقایقی پیرامون أهمیت مقوله ورزش و تاکید بر ترویج ورزش به منظور حفظ سلامت مردم و جلوگیری از آسیب های اجتماعی صحبت کرد.
ایرج شجاعی معاون استاندار آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان مهاباد نیز گزارشی از شرایط فعلی منطقه ارایه داد.

قرنی مصطفی پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد نیز گزارش عملکرد حوزه ورزش و امور جوانان این شهرستان را ارایه داد و بزرگترین مشکل ورزش را کمبود سرانه فضای ورزشی پایین عنوان کردمعاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان: امسال 300 میلیارد ریال اعتبار به ورزش آذربایجان غربی اختصاص یافته است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان: امسال 300 میلیارد ریال اعتبار به ورزش آذربایجان غربی اختصاص یافته است

معاون  توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان: امسال 300 میلیارد ریال اعتبار به ورزش آذربایجان غربی اختصاص یافته است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: امسال به غیر از اعتبارات استانی ورزش و جوانان آذربایجان غربی، 300 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای توسعه بخش ورزشی این استان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی سید علی آقازاده روز پنجشنبه در همایش تجلیل از قهرمانان و مدال آوران المپیک، جهانی و آسیایی و هیات های ورزشی برتر کشوری آذربایجان غربی افزود: افتخارآفرینی ورزشکاران در عرصه های ملی و بین المللی و به اهتزار در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران مایه اقتدار و عظمت چهره ایران در عرصه های جهانی است و باید از ورزشکاران حمایت های لازم صورت گیرد.
وی اضافه کرد: آذربایجان غربی نیز با دارا بودن رتبه های برتر ورزشی در کشور، ورزشکاران ملی و بین المللی مقتدری را تربیت کرده که در عرصه های جهانی حضور دارند که این نشان از ظرفیت بالای ورزشی این خطه از کشور است.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیز از ورزشکاران و فعالان این عرصه حمایت های لازم را می کند و امید است که شاهد افتخار آفرینی ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران درتمامی عرصه های جهانی باشیم.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: ورزشگاه 15 هزارنفری شهید باکری ارومیه به زودی به شهرداری واگذار می شود و ادامه عملیات اجرایی آن را شهرداری ارومیه برعهده می گیرد.
آقازاده بیان کرد: در این استان پیشرفت های قابل توجهی در بخش اماکن ورزشی و تربیت ورزشکاران را شاهد هستیم و امید است با راه اندازی ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه نیز شاهد رشد بیش از پیش رشته های ورزشی در این استان باشیم.
سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 12000 شهید والامقام استان گفت: حرکت قهرمانان ورزشی در عرصه های بین المللی و کسب مدال های افتخار موجب اقتدار نظام شده است و این به معنای ادامه دادن راه شهدا و امام شهداست.
وی افزود: شهدا جان خود را فدا کردند تا جمهوری اسلامی ایران مقابل مستکبران تعظیم نکند و قهرمانان ورزشی هم با اهتزاز پرچم و نشان ملی در عرصه جهانی هویت ایرانی و اسلامی به جهان نشان می دهند.
عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این همایش اظهار کرد: یکی از برنامه های ما قدردانی از تلاش و غیرت ورزشکاران و قهرمانانی است که نام ایران و آذربایجان غربی را در عرصه های ملی و بین المللی زنده نگه می دارند.
وی ادامه داد: ورزش، اسلحه ای است که باید دست اشخاص صالح باشد و باید از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در آیینی باشکوه که با عنوان گرامیداشت 12000 شهید والامقام استان آذربایجان غربی عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه با حضور دکتر سیّد علی آقازاده معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در تالار همایش های شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، 144 نفر از قهرمانان و مدال آوران، مربیان و داوران و مدیران و خیّرین ورزشی و هیأت های برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتندیین باشکوه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران برتر ورزشی آذربایجان غربی در ارومیه

با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید

آیین باشکوه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران برتر ورزشی آذربایجان غربی در ارومیه

آیین باشکوه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران برتر ورزشی آذربایجان غربی در ارومیه

طی مراسمی باشکوه که عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در ارومیه برگزار شد از 144 نفر از قهرمانان و مدال آوران، مربیان و داوران و مدیران و خیّرین ورزشی و هیأت های برتر استان تجلیل بعمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در آیینی باشکوه که با عنوان گرامیداشت 12000 شهید والامقام استان آذربایجان غربی عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه با حضور دکتر سیّد علی آقازاده معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در تالار همایش های شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، 144 نفر از قهرمانان و مدال آوران، مربیان و داوران و مدیران و خیّرین ورزشی و هیأت های برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتند.
در این مراسم که با استقبال پرشور خانواده ورزش استان آذربایجان غربی مواجه شده بود قهرمانان موفق و نام آشنای ورزش کشور از جمله جهان پهلوان سیامند رحمان حضور داشتند و البته تعدادی نیز همچون سعید معروف و میلاد عبادی پور به دلیل حضور در اردوهای تیم های ملی و رقابت های آسیایی و جهانی و باشگاهی حضور نداشتند و بستگان و خانواده های آنها برای شرکت در این آیین حضور داشتند.
در این مراسم از خانواده شهید ورزشکار مدافع حرم سعید شبان تجلیل بعمل آمد.
همچنین 4 نفر از مصدومین ورزشی رشته های کبدی، ژیمناستیک و کشتی، 31 هیأت برتر ورزشی استان در ارزیابی فدراسیون ها، 9 نفر از قهرمانان و ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی و جهانی در رشته های وزنه برداری و تنیس روی میز جانبازان و معلولین، والیبال، قایقرانی، دو ومیدانی و وزنه برداری، 15 مربی و داور بین المللی، 7 خیّر ورزش یار، 8 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته قایقرانی، 6 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته بدنسازی و پرورش اندام، 4 ورزشکار عضو تیم ملّی از استان در رشته شمشیربازی، 3 ورزشکار عضو تیم ملی از استان در رشته کبدی، 8 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی والیبال دانش آموزی ایران از استان، 5 ورزشکار عضو تیم ملی ایران از استان در رشته کوهنوردی، 3 ورزشکار عضو تیم ملی از استان در رشته تنیس، 5 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته های رزمی، 3 ورزشکار و مربی عضو تیم ملی از استان در رشته کونگ فو، 3 ورزشکار عضو تیم ملی از استان در رشته ژیمناستیک در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین از مجموع 31 هیأت برتر ورزشی استان در ارزیابی فدراسیون ها، سهم آذربایجان غربی شامل: 5 رتبه اول، 3 رتبه عالی،4 رتبه دوم، 4 رتبه سوم، یک رتبه چهارم، 2 رتبه پنجم، 2 رتبه ششم، 2 رتبه هشتم و 2 رتبه نهم بود که رؤسای آنها مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین در این مراسم از فریدون سید مصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش استان به دلیل همکاری های بسیار تنگاتنگ و مؤثر با حوزه ورزش بعنوان مدیر موفق همیار ورزش و 6 نفر از مدیران موفق و برتر اداره کل ورزش و جوانان استان تجلیل بعمل آمد.

برپایی نمایشگاه عکس اعتیاد و کمپین " با ورزش به مبارزه با اعتیاد برویم" بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر که در درب ورودی سالن و قبل از شروع مراسم با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان مواجه شده بود و نیز اجرای زیبای برنامه زورخانه و =پهلوانی بمناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای از نکات بارز این همایش بودبرای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

تیم ملی جوانان بوکس راهی بانکوک می‌شود

خبرگزاری فارس: تیم ملی جوانان بوکس راهی بانکوک می‌شود

اعضای تیم ملی بوکس جوانان کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا امشب راهی بانکوک خواهند شد.

، اعضای تیم ملی بوکس جوانان پس از پایان اردوی ا اردوی آمادگی(کرمانشاه) صبح امروز (چهارشنبه) به تهران بازگشتند تا ساعت 22 امشب تهران را به مقصد بانکوک محل برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا ترک کنند.

وزن‌کشی و قرعه کشی این رقابت‌ها روز جمعه هفته جاری انجام می شود و مسابقات از صبح روز شنبه آغاز خواهد شد.

ترکیب تیم بوکس جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا تایلند به شرح زیر است:

52 کیلوگرم: پیمان شاهپری

56 کیلوگرم: اشکان رضایی

60 کیلوگرم: حسین موسی خانی

64 کیلوگرم: اشکان رشید

69 کیلوگرم: محمد عسگری

75 کیلوگرم: مهدی ماکویی

81 کیلوگرم: رضا حسن‌نیا

91 کیلوگرم: سیدسجاد موسوی

به اضافه 91 کیلوگرم: امیرحسین ثقفی

 

کادر فنی: امید رشید، رضا مهدی پور و مرتضی سپهوند

سرپرست: ابراهیم عبادیمسابقات تکواندو قهرمانی جهان - کره جنوبی

حسینی با شکست ترکیه به برنز جهانی نزدیک شد

خبرگزاری فارس: حسینی با شکست ترکیه به برنز جهانی نزدیک شد

میرهاشم حسینی وزن 63- کیلوگرم تیم ملی تکواندو مردان با شکست نماینده ترکیه به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور از روز شنبه (3 تیرماه) در سالن "تی‌وان آرنا" موجو آغاز و تا روز جمعه (9 تیرماه) ادامه دارد. امروز (پنج شنبه) و در ششمین روز این مسابقات، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان 57- کیلوگرم گروه زنان و 63- کیلوگرم گروه مردان برگزار می‌شود.

در ادامه مسابقات امروز، میرهاشم حسینی هوگوپوش وزن 63- کیلوگرم در نخستین گام رو در روی «عمر حجامی» از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه (25 بر 5) از شیاپ‌چانگ خارج شد. این تکواندوکار پیش از این در المپیک ریو 2016 و مسابقات قهرمانی جهان 2015 حضور داشته، اما دستش از کسب مدال کوتاه مانده است. 

میرهاشم حسینی در دومین مبارزه خود به مصاف آلجاندرو چانگ از آمریکا رفت. راند اول این دیدار با نتیجه 5 بر 2 به سود پارسا رقم خورد. در راند دوم این رقابت‌ها نماینده کشورمان با نتیجه 8 بر 4 هوگوپوش آمریکایی را شکست داد. این رقابت‌ در راند سوم با نتیجه به سود نماینده ایران به پایان رسید.

حسینی در سومین مبارزه به مصاف "هاکان رسبر"نماینده ترکیه رفت. در راند اول این مبارزه نماینده ترکیه بازی را با نتیجه 13 بر واگذار کرد. راند دوم این مسابقه به نتیجه 20 بر 6 به سود هوگوپوش کشورمان به پایان رسید. حسینی با این پیروی به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.مهاجم پرسپولیس به تیم های آسیایی تمایل ندارد

مذاکرات براى لژیونر شدن طارمى ادامه دارد/ هدف؛ قرارداد یکساله یا مشروط با باشگاه‌هاى اروپایی

خبرگزاری فارس: مذاکرات براى لژیونر شدن طارمى ادامه دارد/ هدف؛ قرارداد یکساله یا مشروط با باشگاه‌هاى اروپایی

مذاکرات مدیر برنامه مهاجم ملى پوش تیم فوتبال پرسپولیس جهت حضور در لیگ‌هاى خارجى کماکان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزارى فارس، مذاکرات فاضلی مدیر برنامه مهدی طارمی با باشگاه های اروپایی ادامه دارد.

 

در حالی که باشگاه پرسپولیس موافقت خود را با ترنسفر طارمی مشروط به پرداخت حق فسخ یک میلیون یورویی اعلام کرده ، مدیر برنامه هاى این بازیکن به دنبال انجام انتقال او به اروپاست.

 

طارمی از کشورهایی مانند چین و قطر پیشنهاداتی دارد که مبلغ درخواستی پرسپولیس را پرداخت می کنند اما وی تمایلی به رفتن به این کشورها ندارد.

 

هدف مدیر برنامه وی عقد قرارداد یکساله یا مشروط با داشتن حق فسخ پس از یکسال است تا وی در سال قبل از جام جهانی ضمن آشنایی نسبت به شرایط فوتبال حرفه ای اروپا، بتواند پس از جام جهانی ترنسفر بهتری را تجربه کند.مسابقات قهرمانی کشور جوانان در بخش بانوان برگزار می شود.
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، انجمن موی تای این فدراسیون رقابت های جوانان در بخش بانوان خود را برگزار می نماید.
 دراین مسابقات  مدعیان در استایل موی تای و جوانان 14تا15 سال  و اوزان 42-/45-/51-/57-/63.5-/71-/75-/81+ و جوانان 16 تا 17 سال و اوزان42-/ 45-/48-/51-/54-/57-/60-/63.5-/67-/71-/75-/75+ به مصاف یکدیگر می روند.
مسئول برگزاری این رقابت ها مهرک صنوبری و ناظر آن سمیه غلامی می باشد.
زمان و مکان ثبت نام ، وزن کشی  و تحویل خوابگاه 17 تیرماه از ساعت 8 لغایت 12 در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند می باشد.

رقابت های فوق در روزهای 17 و 18 تیرماه در سالن اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار می گردد 
با توجه به عدم تمدید مجوز سیستم کاراکو از سوی فدراسیون ورزش های رزمی کلیه فعالیت های سیستم فوق کان لم يكن تلقی می گردد.
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی،  با توجه به دريافت گزارش های مستند ارسالی به این فدراسیون در خصوص نشر اخبار در فضای مجازی در ارتباط با اعزام غیرقانونی اين سيستم به نام  "تیم ملی سیستم "و موارد متعدد تخطی از تعهد نامه ١٢ بندی فعاليت سيستم ها ، برگزاری هرگونه دوره و يا هر فعاليت ديگر از سوی این سیستم از نظر فدراسیون غير قانونی مى باشد.
لازم به ذکر است ورزشکاران و خانواده های محترمشان جهت اطلاع از شرایط و یا اعلام شکایت می توانند در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰ با کمیته حقوقی فدراسیون در تماس باشند.


بزرگترین جشنواره بین المللی بازیهای بومی و محلی در آذربایجان غربی برگزار می شود

بزرگترین جشنواره بین المللی بازیهای بومی و محلی در آذربایجان غربی برگزار می شود

ارومیه شهریورماه امسال میزبان یکی از بزرگترین جشنواره های بین المللی بازیهای بومی و محلی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه هماهنگی نخستین جشنواره بین المللی بازیهای بومی و محلی که صبح دوشنبه 29 خرداد ماه در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه این استان به خاطر وجود تکثر قومی، مذهبی و فرهنگی یکی از غنی ترین استان ها از لحاظ بازی های بومی محلی است، افزود: ارومیه شهریورماه امسال میزبان میهمانانی از 6 کشور خارجی جمهوری ترکیه، جمهوری آذربایجان، نخجوان، گرجستان و تاتارستان است و 8 استان از کشور عزیزمان نیز میهمانان بخش داخلی این جشنواره را تشکیل می دهند.
هوشنگ عطاپور در ادامه با اشاره به اینکه ثبت، گسترش و هویت بخشی به بازی های بومی محلی بستر ساز توسعه فرهنگی است، افزود: موضوع مقابله با تهاجم فرهنگی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و باید از تمام بسترها برای تقویت فرهنگ در جامعه استفاده کرد که برگزاری بازی های بومی محلی نیز در همین راستا برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد: توسعه ورزش های بومی محلی و روستایی و توجه به حوزه های فرهنگی و ورزشی از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است و دستگاه های استانی برای برگزاری این جشنواره نهایت همکاری را با اداره کل ورزش و جوانان استان داشته باشند.
هوشنگ عطاپور همچنین ثبت جهانی آداب و سنن و فرهنگ های بومی و محلی استان را حایز اهمیت دانست و عنوان داشت: آذربایجان غربی به دلیل فرهنگ غنی و همسایگی با چند کشور دارای فرهنگ ها و آداب گوناگونی است و امروز شاهد آن هستیم که برخی از کشورهای همسایه که قوم و خویش فرهنگی هستند به دنبال ثبت جهانی برخی آثار و مالکیت معنوی آنان هستند.
وی برگزاری جشنواره بین المللی باری های بومی و محلی در استان را یک رویداد فرهنگی ورزشی خواند و گفت: ما شاهد یک رویداد تمام عیار فرهنگی ورزشی خواهیم بود چرا که از یک طرف به روستاییان عزیز و عشایر مرزدار غیور توجه می شود و از طرف دیگر در حوزه فرهنگی و اجتماعی به مقوله ورزش روستاییان توجه می شود و هم یکی از مهمترین ساخت های کشور یعنی فرهنگ بومی و محلی مورد توجه و تحلیل قرار می گیرد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی به اهمیت تقویت هویت دینی و محلی مردم اشاره کرد و افزود: یکی از وسیله های دشمن تضعیف هویت ملی و ایرانی است.بفرموده امام راحل انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است. تلاش این است که ایران با تکیه بر فرهنگ و ارزش های بومی و اسلامی و ایرانی، هویت مردم ما تقویت بشود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری و همراهی کلیه دستگاه های مرتبط با برگزاری این جشنواره، آذربایجان غربی بتواند میزبان خوبی برای ورزشکاران بازی های بومی و محلی ملی و بین المللی باشد.
دکترچمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از انجام مقدمات برگزاری این جشنواره بین المللی گفت : برای برگزاری این مسابقات 16 کمیته با چهار معاونت برنامه ریزی شده و مسابقات در 2 بخش مسابقه ای و فرهنگی و هنری برگزار می شود.
وی اظهار کرد: برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران و هیات های ورزشی برتر استان، دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام صلح و دوستی با حضور کشور های صاحب نام و رئیس فدراسیون جهانی، جشنواره پاراگلایدر، تور بین المللی دوچرخه سواری، همایش ملی ورزش و سلامت، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در ارومیه، همایش بزرگ دوچرخه سواری در میاندوآب بعنوان شهر دوچرخه ایران، همایش کوه روی در نقده، رونمایی از کتاب شهدای ورزشکار، برگزاری رژه بزرگ ورزشکاران، تجلیل از خانواده های معظم شهدای ورزشکار از جمله برنامه های ورزشی استان در 6 ماهه نخست سال جاری است.
در ابتدای این جلسه کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل به تشریح اقدامات انجام گرفته برای برگزاری این جشنواره پرداخت و نشان دادن فرهنگ غنی روستاها و آداب و رسوم بومی و محلی را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد.
در ادامه این جلسه سعید هاشمی نیا سرپرست هیأت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان و مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی حاضر به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.


برگزاری اردوی تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان در ارومیه

برگزاری اردوی تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان در ارومیه

هفتمین مرحله اردوی تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در تیرماه به میزبانی استان آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، این اردو به مدت 6 روز از مورخه 29 خرداد الی 3 تیرماه در محل سالن 6000 نفری ارومیه با حضور 10 ورزشکار جهت اعزام به مسابقات آسیایی قزاقستان که در 18 تیر ماه صورت خواهد گرفت برگزار می شود . اسامی نفرات اردو به شرح ذیل می باشد :
نوجوانان / پویا اقدسی از البرز - حسین خدری از قم - عرفان داودی از همدان - امیر حسین بیگلری از قزوین و کامران بصیری از اراک جوانان / علیرضا علیزاده - محمد رضا مرادی - سید علی کریمی - باربد صداقت هر چهار نفر از آذربایجان غربی و مجید نیکو همت از اراک


29 / 3 / 1396برچسب:, :: 1:32 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

موارد مصرف ناندرولون

ناندرولون برای درمان استئوپروز دوران یائسگی و نیز آنمی آپلاستیک، درمان روندهای کاتابولیک و سرطان پستان بکار می‌رود.

مکانیسم اثر

ناندرلون آگونیست آندروژنها بوده با افزایش ساخت پروتئین و تحریک اشتها، افزایش تولید اریتروپوئیتین و احتمالاً اثر مستقیم بر مغز استخوان، افزایش میزان هموگلوبین و گلبول‌های قرمز خون اثرات فارماکولوژیک خود را اعمال می‌نمایند.

عوارض جانبی

آکنه، احتباس سدیم به همراه خیز، بروز صفات جنسی مردانه مانند تغییر صدا ( گاهی غیر قابل برگشت)، فقدان قاعدگی، مهار اسپرماتوژنز، انسداد اپی فیز قبل از بلوغ، آزمون‌های غیر طبیعی عملکردی کبدی و بلوغ زودرس مردان. تومورهای کبدی گاهی بدنبال درمان طولانی مدت با استروئیدهای آنابولیک بروز می‌کند.

جستارهای وابسته29 / 3 / 1396برچسب:, :: 1:23 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

عوارض مصرف هورمون ها و استروئید ها در بدن

 

esteroid-anabolic-danger

esteroid-anabolic-danger

 

: متاسفانه این روزها با افزایش تب تناسب اندام و عضلانی شدن مصرف استروئید ها و هورمون ها میان ورزشکاران رواج پیدا کرده.

هم اکنون بعضی از ورزشکاران که هم ورزشکار حرفه ای و هم مبتدی جزو آن ها هستند بدون توجه به عوارض استروئید ها اقدام به مصرف انها میکنند وسلامتی خود را در معرض خطر قرار میدهند !

در ادامه با عوارض و دیدگاه های متخصصان آشنا خواهیم شد….

 

در دهه ۱۹۳۰ میلادی دانشمندان دریافتند استروئیدهای آنابولیک می‌توانند رشد ماهیچه های اسکلتی را در جانوران آزمایشگاهی تقویت کنند. پس از این کشف، وزنه برداران و بدنسازان و سپس ورزشکاران سایر رشته های ورزشی از این ترکیبات استفاده کردند. به این ترتیب، استفاده نادرست از استروئیدها در میان ورزشکاران شایع شد.

این داروها بر اساس تنوعی که دارند، تأثیرات منفی مختلفی بر سیستم غدد بدن بر  جای می گذارند و به شدت بر غدد جنسی تأثیر منفی دارند. برخی از این داروها می تواند کاهش عملکرد و اندازه غدد جنسی، عقیم شدن و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد. گذشته از این موارد، عوارض هورمون های رایج در بدنسازی حتی آثار منفی بر کبد و کلیه ها هم می گذارند.

هورمون‌های استروئیدی

 انواعی از داروها که از هورمون جنسی مردانه مشتق شده و برای تقویت عضلات استفاده غیرقانونی دارد. وجود این مواد در خون و ادرار ورزشکاران به عنوان دوپینگ محسوب می‌شود. استفاده از این داروها بخصوص در خانم‌ها باعث ریزش موی سر، عضلانی شدن بیش از حد و به صورت مردانه، پرمویی، اختلال سیستم باروری، بم شدن صدا و کوچک شدن پستان‌ها می‌شود و گاه این عوارض حتی بعد از قطع مصرف داروها نیز باقی خواهد ماند و ورزشکار ممکن است کاملا” نازا شود. استفاده از این داروها در مردان هم با وجود این که این مواد مشتقات تستوسترون هستند، به خاطر سرکوب سیستم ترشح هورمون مردانه درونی، باعث کوچک شدن بیضه‌ها، عقیمی و بیماری پروستات می‌شود. علاوه بر این عوارض کبدی مثل سرطان‌های کبد و عوارض روانی شدید این داروها تا سال‌ها بعد بیمار را آزار خواهد داد.

هورمون رشد (سوماتوتروپین)

این هورمون باعث زیاد شدن عضله و کم شدن چربی می‌شود و باید گفت که هورمون رشد حجم خالص عضلانی بدن را به‌ واسطه تحرک سنتز پروتئین و افزایش احتباس نیتروژن اضافه می‌کند. متأسفانه در سال‌های اخیر به صورت بی‌رویه برای زیاد شدن عضله در ورزشکاران به عنوان دوپینگ به کار می‌رود و مهمترین خطر آن این است که ایجاد انواع سرطان‌ها مانند سرطان خون را تسریع می‌کند. از دیگر عوارض این هورمون، ایجاد فشار خون و دیابت است و در بسیاری موارد به قیمت جان ورزشکار تمام می‌شود. یکی از ورزشکاران که با نشریه سلامت مصاحبه ای  داشته است، در رابطه با استفاده از این هورمون  می گوید: دهانم زود خشک می‌شد و به شدت احساس تشنگی می‌کردم، دچار حالت تهوع می‌شدم، سرم مدام درد می‌گرفت، سرگیجه داشتم و این‌طور که می‌گویند کمی‌ هم اخلاقم تند شده بود.

تزریق انسولین برای افزایش انرژی

انسولین جزو داروهای بیماران دیابتی است که بدن آن ها به طور طبیعی قدر به ترشح این  هورمون نیست. برخی ورزشکاران علاوه بر سوماتوتروپین  (هورمون رشد)  انسولین را هم بکار می گیرند تا اینکه اثر هورمون رشد را بهبود بخشند. افراد عادی ممکن است با یک بار تزریق انسولین دچار افت قند خون شدید و شوک هیپوگلیسمی ناشی از آن شوند، به کما بروند  و هیچ وقت هم از این کما زنده و سالم بیرون نیایند. به این ترتیب تزریق انسولین به هیچ فرد سالمی صرفا بر ای افزایش حجم و یا انرژی توصیه نمی شود.

استروئید های آنابولیک، تهدید سلامت قلب و عروق

زمانی که فردی خودسرانه شروع به مصرف استروئیدهای آنابولیک می کند، تعادل کلسترول خونش بهم می ریزد. از طرف دیگر می تواند خشکی و شکنندگی عروق خونی را  هم به دنبال داشته باشد همچنین استروئید ها می توانند پارگی مویرگ ها و افزایش فشار خون را هم به دنبال داشته باشند. گاهی این افزایش فشار خون تا ابد با فرد خواهد ماند. مصرف مداوم انواع استروئیدها افزایش چربی بد و تری گلیسرید خون و کاهش چربی خوب خون را در پی خواهد داشت. با این حساب تمام این عوامل دست به دست  هم می دهند و زمینه ابتلای فرد به بیماری مزمن و  ناگهانی قلب و  عروق را فراهم می کنند.

و در پایان

کسی که می خواهد سالم  ورزش کند و به هدفش برسد، باید بداند که در این راه لازم است سخت تلاش و تمرین کند، استراحت کافی و تغذیه مناسب داشته باشد. هیچ ورزشکار حرفه ای و سالمی یک شبه با مصرف هورمون به نتیجه نرسیده است و  نخواهد رسید.

در این مطلب از نظریات متخصصین زیر نیز استفاده شده است:

دکتر رضا کریمی، فوق تخصص بیماری‌های غدد

علم ورزش

دکتر محمدرضا مهاجرتهرانی، فوق تخصص غدد و متابولیسم

امین قنبری،کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

 

نویسنده این پست

ایمیل : Mag.Takandam@Gmail.Com

پست های مرتبط

1 Comment
کد خبر: 574794

تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۵:۳۷:۰۱

سخنان شنیدنی قهرمان کشتی جهان در حضور رییس جمهور

کمیل قاسمی، قهرمان کشتی جهان در سخنانی خطاب به روحانی از تلاش های او در چهار سال گذشته تقدیر کرد و گفت که ورزشکاران تا ایران ۱۴۰۰ از او حمایت خواهند کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کمیل قاسمی، مدال آور المپیکی ایران و قهرمان کشتی جهان به عنوان نماینده ورزشکاران مرد در ضیافت افطاری ورزشکاران با رییس جمهوری سخنرانی کرد.

متن کامل سخنان شنیدنی کمیل قاسمی به این شرح است:

جناب آقای حسن روحانی؛ سلام

بهانه حماسه بزرگ مردم ایران در ۲۹ اردبیهشت ماه ۹۶؛ سلام

سلام به شما و به مردمی که ساعت ها در گرمای پایان اردیبهشت پای صندوق های رای ایستادند تا نام شما را درون صندوق های رای بیاندازند.

جناب آقای روحانی به نیابت از بیش از ۲۶۰۰ ورزشکاری که از شما در جریان مبارزات انتخاباتی حمایت کردند صحبت می کنم. ورزش در این انتخابات سهم بزرگی در تشویق و ترجیح مردم به انتخابات و شما داشت، این تشویق نه از روی احساس که به واسطه عملکرد چهار ساله دولت شما در ورزش بود. در چهار سالی که گذشت ورزش ما رنگ آرامش و توسعه گرفت، گامهای رو به جلو برداشته شد، امید جریان یافت و اهالی ورزش لبخند رضایت بر لبانشان نشست، به  همین دلیل هم بود که برای اولین بار این تعداد ورزشکار پای یک سیاستمدار ایستادند و مردم را تشویق کردند به شما رای دهند.

آقای روحانی عزیز؛ همه اینها بود ولی هنوز ورزش، این عامل وحدت و غرور ملی همچنان نیازمند توجهات دولت شماست، در چهار سال دوم امیدواریم با حمایت بیش از پیش از ورزش و جناب آقای دکتر سلطانی فر، زمینه توسعه و پیشرفت بیشتر ورزش را فراهم آورید. ما درکنار شما بودیم، چون شما چهار سال کنار ما بودید، ما همچنان در کنار شما خواهیم بود و شما هم همچنان کنار ما باشید تا پرچم ایران را با هم بر قله های افتخار برافراشته کنیم.

آقای رییس جمهور؛ اگر دیپلمات های شما با برجام، اقتصاددانان شما با کاهش تورم و افزایش رشد اقتصادی، مردان نفتی شما با برجام نفتی، تیم تحول سلامت شما با عدالت درمانی، کشاورزان شما با خودکفایی گندم وصنعتگران شما با افزایش رشد اقتصادی امید را به کشور بازگرداندند، ورزشکاران شما هم با شکستن رکورد مدال آوری در عرصه های جهانی غرور را به ایران هدیه دادند، همه اینها نمی شد مگر با تدبیری که شما به کار بردید و کشور را نه جزیره ای که مثل یک تن واحد اداره کردید، این تدبیر را ادمه دهید تا ملتی که اسیر شعارهای توخالی نشدند و به عملکرد شما رای دادند همچنان پیش روند.

پایان کلام اینکه؛ آقای روحانی؛ ما بر آن عهد که در خرداد ۹۲ با شما بسته بودیم تا ۱۴۰۰ هستیم.کد خبر: 574782

تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۲۲:۴۹:۳۳

حاشیه نگاری برنا از افطاری رییس جمهور با ورزشکاران؛

ضیافت امید در ماه خدا/ تدبیر قهرمانانه تا 1400/ سلفی‌هایی که ماندگار شد

ورزشکاران در ضیافت افطاری رییس جمهور اعلام کردند تا ۱۴۰۰ از دولت تدبیر و امید حمایت می‌کنند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مراسم ضیافت افطاری ورزشکاران با دکتر روحانی رییس جمهوری امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

همانطور که از قبل هم انتظار می‌رفت ورزشکاران استقبال بسیار خوبی از این مراسم کردند. یک ساعت قبل از شروع مراسم ورزشکاران، روسای فدراسیونها و اهالی ورزش خودشان را به سالن برگزاری مراسم رساندند. نکته جالب در این مراسم حضور زودتر از موقع مصطفی میرسلیم رییس فدراسیون نجات غریق و رقیب انتخاباتی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بود که در حضورش در سالن خودنمایی میکرد. 

از اولین ورزشکارانی که در سالن حاضر شدند بچه های تیم ملی بسکتبال بانوان بودند که با توجه به اتفاق خوبی که برای جامعه بسکتبال بانوان افتاده با ذوق بیشتری منتظر حضور دکتر روحانی بودند. ساره جوانمردی قهرمان طلایی پارالمپیک ریو زودتر از دیگر ورزشکاران در سالن حاضر بود و متنی را که قرار بود در این مراسم بخواند با خودش زمزمه میکرد.

در صف اول حضور احمدرضا عابدزاده عقاب آسیا در کنار جواد زرینچه برای همه حاضرین جالب بود و خیلی ها برای گرفتن عکس یادگاری پیش دروازه بان خوب کشور می آمدند.

بانوان ورزشکار استقبال خوبی از این مراسم داشتند و قطعا این موضوع به خاطر دستاوردهای مهمی است که ورزش بانوان در چهار سال گذشته بدست آورده است. نکته جالب در این مراسم حضور فوتبالیست های مطرح کشور از نسل جدید و نسل گذشته بود. با ورود دکتر روحانی و دکتر سلطانی فر به سالن حاضرین به صورت ایستاده تشویق کردند. ساره جوانمردی اولین سخنران این مراسم بود و جملات بسیار زیبایی را درخصوص موفقیت دولت یازدهم در ورزش بیان کرد. این بانوی ورزشکار اعلام کرد که ورزشکاران تا ۱۴۰۰ از دولت دکتر روحانی حمایت می‌کنند.

کمیل قاسمی دیگر سخنران این مراسم به عنوان نماینده ورزشکاران بود که از دکتر روحانی و دکتر سلطانی فر به خاطر حمایتشان از ورزش تشکر کرد. علی دایی و علی پروین دو اسطوره فوتبال ایران در اواسط برنامه در سالن حاضر شدند و با توجه به شلوغی سالن ولی بازهم نیروهای اجرایی توانستند در ردیف جلو برای این دو فوتبالیست صندلی خالی کنند. این در حالی است که دیگر فوتبالی ها در ردیف های پشتی نشسته بودند. دیگر نکته جالب این مراسم حضور همزمان کیانوش رستمی طلایی المپیک ریو و عادل فردوسی پور مجری و گزارشگر فوتبال در سالن بود که به خاطر ازدهام جمعیت هر دو لحظاتی را مجبور شدند به صورت ایستاده به سخنان دکتر روحانی گوش کنند که بعد از یکی دو دقیقه دو صندلی برایشان آوردند.

قبل از شروع سخنرانی دکتر روحانی، سارا اعتماد بانوی بسکتبالیست تیم ملی ایران و فرشته کریمی بهترین بازیکن فوتسال آسیا به عنوان نماینده ورزشکاران لوح تقدیر و سپاسی به رییس جمهور اهدا کردند.

با اتمام مراسم هنگامی که دکتر روحانی به طرف سالن پذیرایی می‌رفت میرسلیم نیز همراه او بود. بعد از افطاری نیز جمعیت زیادی از ورزشکاران و مسئولین دور دکتر روحانی جمع شدند که عکس سلفی بگیرند. همچنین ورزشکاران در کنار وزیر ورزش و جوانان جمع شده بودند و گفتگوی صمیمی با دکتر سلطانی فر داشتنددایی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس:

قهرمانی پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد/ نکونام و هاشمیان چهره دیگری به فوتبال ما می‌دهند/ به خاطر مسئولان پرسپولیس حساب‌هایم مسدود شد

خبرگزاری فارس: قهرمانی پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد/ نکونام و هاشمیان چهره دیگری به فوتبال ما می‌دهند/ به خاطر مسئولان پرسپولیس حساب‌هایم مسدود شد

سرمربی موفق فصل گذشته تیم فوتبال نفت تهران گفت: بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود و اتومبیل‌هایم توقیف شد.

مجتبی نورعلی_ به گزارش خبرگزاری فارس، دیروز پنج‌شنبه برابر بود با اولین هفته‌ای که تیم نفت تهران با بی‌بضاعتی محض توانست شگفتی بیافریند و قهرمان جام حذفی کشور شود. این در حالی است که همانطور که همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند تیم نفت در فصلی که گذشت یکی از سخت‌ترین و بی‌پول‌ترین فصل‌های تاریخ تیم‌های ایرانی را پشت‌سر گذاشت به طوری که برخی از روزها این تیم نه زمین تمرین داشت و نه تغذیه‌ای برای بازیکنان اما با همه این شرایط علی دایی، کاری کرد کارستان و علاوه بر هت‌تریک کردن خودش در قهرمانی جام حذفی در کسوت مربی، یکبار دیگر ثابت کرد که در فوتبال همه چیز به پول و امکانات ختم نمی‌شود. هر چند که قهرمان شدن چنین تیم بی‌بضاعتی شاید بدعت بدی در فوتبال کشورمان به جای بگذارد.

با علی دایی سرمربی موفق فصل گذشته نفت تهران که این فصل قرار است تیم سایپا را هدایت کند از هر دری صحبت کردیم و او هم با عنوان اینکه اولین مصاحبه‌اش را بعد از قهرمانی جام حذفی انجام می‌دهد با سعه صدر پاسخگوی سؤالاتی بود که جواب آنها را مدت‌ها در دل خود نگه داشته بود. در زیر قسمتی از صحبت‌های علی دایی را می‌خوانید.

* در فوتبال ما همیشه اول هر چیزی گل و بلبل است!

* در نفت اتفاقاتی را دیدم که در تاریخ حضورم در فوتبال ندیدم

* فدراسیون فوتبال در انتقال تیم‌ها ضعیف عمل کرد

* ما قهرمان جام حذفی شدیم اما نه با شانس یا اقبال بلکه با بردن سه تیم مقتدر

* آقایان روز اول به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار

* هیچ گاه دنبال رکورد شکنی و رکورد زدن نبودم اما عاشق قهرمان شدنم

* بدانید که هر چقدر خرج کنید محبوب نمی‌شوید

* گذشته‌ام را فراموش نمی‌کنم چون فراموش کردن گذشته یعنی سقوط

* علی دایی پشت و رو ندارد همینی هستم که می‌بینید و مردم به همین خاطر دوستم دارند

* نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود

* اشتباهاتی داشتم که اگر نداشتم شاید خیلی موفق‌تر می‌شدم

* جواد نکونام ها و وحید هاشمیان ها به فوتبال ما چهره‌ای دیگری می‌دهند

* با سایپا سفید امضا کردم چون آنجا خانه خودم است

* مسائل مدنظرم انجام شود سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید

* 4 هفته زودتر قهرمان شدن در لیگ برتر نشان‌دهنده اقتدار تیم پرسپولیس است

* همیشه معتقدم که لیاقت هواداران پرسپولیس خیلی بیشتر از این حرف‌هاست

* دست‌های پشت پرده شاید یکی،‌ دو امتیاز به تیم کمک کنند اما این طور قهرمان شدن پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد

* پرسپولیس تیمی است که با تقویت می‌تواند قهرمان آسیا شود

* طارمی می‌تواند در آِینده بهتر از من هم بشود

* مسئولان باشگاه پرسپولیس در دو سال پاسخ بیش از ١٣ نامه ما را ندادند

* رفتار مدیران باشگاه توهین به افرادی است که سال‌ها در این باشگاه بزرگ و مردمی کار کرده‌اند

* بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود شد

* نامه‌ای که با دست ‌خط خودم به مسئولان پرسپولیس را نوشتم منتشر می‌کنم تا مردم همه چیز را بدانند

* آقایان مسئول در پرسپولیس گره‌ای که می‌شد با دست باز کرد را به جایی رساندند که شاید با دندان هم باز نشود

مشروح گفت‌وگوی تفصیلی علی دایی با خبرگزاری فارس را در زیر می‌خوانید.

فارس: این روزها به صورت مرتب در کلاس‌های پیشرفته مربی‌گری شرکت می‌کنید. برای شروع مصاحبه از این کلاس‌ها بگویید و اینکه سطح کیفی این کلاس‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به هر حال کلاس‌ها با اینکه فشرده است و انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما باید بگویم کلاس‌های خوبی است و مدرس سطح بالایی به این کلاس‌ها آمده است. باید همه سعی خودمان را انجام دهیم تا چیزهایی که در فوتبال امروز دنیاست را یاد گرفته و اطلاعات آن را به دست بیاوریم. فدراسیون فوتبال کار خیلی خوبی کرده و همین که می‌توانیم با یک مدرس بزرگ کار کنیم جای شکرش باقی است.

فارس: همه مربیان لیگ برتری در این دوره شرکت کردند. به نظر شما حضور در چنین کلاس‌هایی چه تأثیری می‌تواند در افزایش بینش و دانش مربیان جوان کشورمان داشته باشد؟

مطمئناً این کلاس‌ها تأثیر دارد و بدون اثر نیست. حتی کوچک‌ترین موضوعی که در این کلاس‌ها یاد بگیریم به ما کمک زیادی می‌کند. همه ما دوست داریم نکات جدیدی یاد بگیریم و مطمئناً کسی نمی‌تواند ادعا کند که من همه چیز را می‌دانم. ما باید همیشه یاد بگیریم و این روال کار را باید ادامه دهیم.

فارس: هفته گذشته و با قهرمانی نفت مأموریت شما در این تیم به پایان رسید؛ آن هم در حالی که فصل بسیار سختی را پشت‌سر گذاشتید. در روزهای ابتدایی عقد قرارداد قول‌های زیادی به شما داده شد اما در عمل هیچ کدام اجرایی نشد.

این مسائل در فوتبال ما طبیعی است همیشه اول همه چیز گل و بلبل است. قول می‌دهند که فلان کار را انجام می‌دهند اما متأسفانه در ادامه راه همیشه تنها می‌مانیم. متأسفانه وقتی بحث بخش خصوصی به میان می‌آید نظارتی انجام نمی‌شود و نمی‌گوییم که آنها چه هدفی را دنبال می‌کنند. باید مشخص شود آنها چه کاره هستند و باید از آنها یک ضمانت گرفته شود تا مشخص شود که آنها چه کاره هستند. باید مشخص شود برنامه و هدف آنها چیست. به نظر می‌رسد ما فقط می‌خواهیم تیم را از سر خودمان باز کنیم. در این بین مشکلاتی پیش آمد که من هیچ‌وقت ندیده بودم. در عمر فوتبالی‌ام خیلی چیزها دیده بودم اما این مدلی را تا به حال ندیده بودم. تا به حال ندیده بودم که یک نیم فصل مدیرعامل یا سرپرست موقت هم نداشته باشد. ما هیچ هیأت مدیره‌ای ندیدیم و نه کسی سراغ تیم آمد. تیم نفت به امان خدا رها شده بود و تا به حال چنین مسائلی ندیده بودم. بازیکنان از نظر تغذیه مشکل داشتند و این اواخر بچه‌های تیم خودشان کمک می‌کردند تا کارها انجام شود. من امسال خیلی چیزها یاد گرفتم؛ از بازیکنانم مسائلی یاد گرفتم که می‌توانم به مردانگی و غیرت آنها اشاره کنم. آنها خیلی مرد بودند که تا آخر کار پای تیم ایستادند و در نهایت هم قهرمان جام حذفی شدند. البته چیزهای منفی هم از آقایانی که باشگاه را خریدند یاد گرفتم. بزرگترین حسنی که امسال تیم نفت داشت این بود که با یکسری مرد کار کردم. آنها تا روز آخر بدون هیچی کار کردند و به خواسته خودشان هم رسیدند و قهرمان شدند. به همه آنها تبریک می‌گویم البته از جانب خودم و آنها از خانواده بازیکنان عذرخواهی می‌کنم چون متأسفانه بازیکنان نتوانستند به قول‌هایی که به آنها داده بودند عمل کنند.

فارس: آقای دایی!‌ که چرا تیم‌های خصوصی در فوتبال ایران محکوم به فنا و شکست هستند؟

باید مشخص شود که هدف آنها از تیم‌داری چیست؟ اگر هدف من درست نباشد به نتیجه نمی‌رسم. کسی که نقشه و هدف نداشته باشد به جایی نمی‌رسد. باید برنامه کوتاه‌مدت ، میان مدت و بلندمدت داشته باشد، آقایانی که تیم نفت را خریدند شما بروید و از آنها بپرسید آیا نقشهو برنامه‌ای داشتند؟ ببینید اصلاً به کجا می‌خواستند برسند؟ چطور می‌خواستند برسند؟ چشم انداز یا ویژن آنها چه بود؟  البته من جواب همه این سؤالات را دارم و می‌دانم آنها برای چه این تیم را خریدند که البته بماند و آن را توضیح نمی‌دهم. متأسفانه فدراسیون و ادارات کل ما در این زمینه‌ها خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

فارس: فکر نمی‌کنید بهتر است که شما این مسائل ناگفته را بگویید تا همه چیز برای همه مشخص شود و دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم؟

به نظر شما چه چیزی مشخص می‌شود؟ همه چیز مشخص شده است، تیمی که از نظر بودجه جزو سه تیم آخر بوده به بعضی از بازیکنان 30 درصد پول داده و به برخی دیگر 33 یا 34 درصد. متأسفانه فردی که سمتی در این باشگاه نداشت و ما او را اصلاً ندیدیم مصاحبه‌ای کرده بود و گفته بود که همه بازیکنان 41 درصد پول گرفته‌اند. در حالی که ایگورپراهیچ پول کمی گرفته و خیلی از بازیکنان جوان هم پول کمی گرفتند. بازیکنانی مثل آندو یا شهباززاده که نیم‌فصل دوم به تیم اضافه شدند فکر نمی‌کنم اصلاً پولی گرفته باشند و نمی‌دانم چطور این فرد قسم می‌خورد که بازیکنان 41 درصد پول گرفتند. باید بگویم من و همکارانم در کادر فنی 41 درصد پول گرفته‌ایم و تعدادی از بازیکنان هم 41 درصد گرفته‌اند اما بازیکنانی هم بوده‌اند که 30 درصد یا 35 درصد پول گرفته‌اند. چطور این مقام ناآگاه چنین صحبتی انجام می‌دهد و قسم می‌خورد؟ شما ببینید که  در سایت باشگاه نفت یکی از همکاران شما چقدر برای خودش بیانیه و مطلب نوشت، شما ببینید اینها چند درصد پول گرفتند یا  اینکه چطور پول گرفتند. من کار تجاری کرده‌ام و هیچ‌وقت در کاری وارد نمی‌شوم که در آن موفق نشوم.

فارس: شما در صبای قم هم که بودید شرایطی مشابه همین اتفاقات را لمس کردید.

ببینید صبا که خصوصی نبود! صبا دولتی بود و یک اسپانسر آمد تا مالکیت را به آن بدهند اما نتوانستند وگرنه می‌توان گفت که باشگاه نفت کاملاً خصوصی است. شما نمی‌توانید بگویید صبا خصوصی است. این تیم زیرمجموعه استانداری قم است و آنها اسپانسر آوردند تا اگر امکانش بود اسپانسر تیم را بخرد اما نخرید.

فارس: شما نفت بدون پول و امکانات را قهرمان جام حذفی کردید اما به نظر شما برای فوتبال ایران بد نیست که تیمی این چنین قهرمان شود اما تیم‌هایی که نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه کرده‌اند قهرمان نشوند؟

در فوتبال که تنها پول ضامن موفقیت نیست. برای موفقیت خیلی عوامل دخیل است که یکی از مهمترین آن عوامل پول و پرداخت دستمزد به موقع بازیکنان است. البته مطمئناً پول نقش زیادی در موفقیت دارد. برای همین گفتم بازیکنانم مردانگی کردند چون در فوتبالی که بخش عمده ای را انضباط مالی مشخص می‌کند بدون پول و بدون اینکه 5 ماه چیزی بگیرند قهرمان جام حذفی شدند؛ آن هم نه با شانس یا اقبال. ما در این مسابقات استقلال را بردیم و سپاهان را در خانه‌اش شکست دادیم. در فینال هم تراکتورسازی را شکست دادیم، از 5 تیم بالای جدول 3 تیم را شکست دادیم. تیم‌های دوم، سوم و پنجم لیگ را شکست دادیم تا قهرمان جام حذفی شویم پس بازیکنانم کار بسیار بزرگی کردند. در این فوتبال حرفه‌ای امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خیلی حرف‌ها می‌زند. ما تیمی بودیم که خیلی مواقع نمی‌توانستیم حتی تمرین کنیم چون زمین تمرین نداشتیم. اینها مسائلی است که باید درباره آن صحبت کرد. این چه باشگاهی است که نمی‌تواند یک زمین چمن برای تیمش فراهم کند؟ اینجا لازم می‌دانم از حاج مهدی اربابی و همه کسانی که به ما زمین یا سالن بدنسازی دادند تشکر کنم چرا که از ما پول هم نمی‌گرفتند. برخی از دوستان خود من یا دوستان محسن خلیلی هم به ما کمک زیادی کردند. ما نیم فصل دوم نفت را مثل یک تیم محلی نگه داشتیم. حالا به لطف خدا تیم قهرمان شده و یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند!!!! اما یکی به من بگوید این فرد تا حالا کجا بوده که الان سر و کله‌اش پیدا شده است. این اولین مصاحبه من بعد از قهرمانی در جام حذفی است. این همه فشار و سختی کشیدیم اما یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند و پیگیر تیم نفت شده است! این مسائل به آدم فشار می‌‌آورد.

فارس: این افراد همان کسانی بودند که در خرمشهر می‌خواستند روی سکوی قهرمانی رفته و جام را بالای سر ببرند اما این اجازه به آنها داده نشد؟

باشگاه باید مدیرعامل یا سرپرست داشته باشد که بتواند کسی را معرفی کند. وقتی باشگاهی مدیر ندارد چه کسی این آقایان را معرفی می‌کند؟ شما به من بگویید که این آقایان اول باید وجاهت داشته باشند یا نه؟ کسانی که وجاهت قانونی ندارند و کاره‌ای نیستند چرا باید جام را بالای سرش ببرند؟ من اصلاً در قید و بند دنبال جام و کاپ و این حرف‌ها رفتن نیستم و اگر هم روی سکو می‌رفتند ناراحت نمی‌شدم اما بازیکنانم اجازه این کار را به آنها ندادند چون دوست نداشتند آنها روی سکو بروند. آنها کسانی بودند که روز فینال یک دفعه سر و کله‌شان پیدا شد. یکی به من بگوید که آنها تا الان کجا بودند و چه کمکی به ما کردند؟ در این یک سال که من در نفت بودم آنها چه کمکی به ما کردند؟ این مسائل است که انسان را اذیت می‌کند.

فارس: البته همین افراد در مصاحبه‌هایشان از اینکه تعداد زیادی همراه با تیم نفت به خرمشهر آمده بودند گله‌مند بودند اما عنوان کردند که ما هزینه‌های آنها را هم داده‌ایم. این در حالی است که برخی تیم‌ها تا حدود 30 میلیارد تومان هم هزینه کردند اما موفقیت تیم شما را به دست نیاوردند.

من 60، 70 نفر را ندیدم اما در هر حال تیم نفت به خرمشهر رفته است. اگر شما این کار را نمی‌کردید دیگر می‌خواستید چه کار کنید؟ این حرف‌ها معنا دارد؟ خیلی از تیم‌ها به گفته شما نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه می‌کنند و آرزوی‌شان این است که قهرمان جام حذفی بشوند اما ببینید سطح آقایان چقدر پایین است که درباره این مسائل صحبت می‌کنند. آنها در حالی این حرف‌ها را می‌زنند که کل هزینه‌ها که برای قهرمانی نفت انجام شد به 5 میلیارد تومان هم نمی‌رسید. برای یک قهرمانی پول اسکان 60، 70 نفر مگر چقدر می‌شود؟ مگر اقوام و خانواده من به این سفر آمدند که این حرف‌ها را می‌زنند؟ اگر دوستان من هم که 4، 5 نفر بودند که به خرمشهر آمدند بلیط‌‌شان را خود من خریده بودم و پول هتل را هم خودم پرداخت کردم. اگر کسی اضافه به خرمشهر آمده لشکر خود آقایان بوده که به این شهر ‌آمده است. این چه حرفی است که الان می‌زنند؟ اگر حرفی است بیایند و بگویند که یکی از دوستان من با پول باشگاه آمده است. خود من همه این هزینه‌ها را دادم. خدا را شکر از روز اول یک دانه بلیط هم روی دست باشگاه نینداختم و همه را خودم دادم. این حرف‌ها خنده‌دار است. اگر خودشان را هم بکشند نهایتاً برای فینال حذفی 60 میلیون تومان هزینه کردند و این در حالی است که خیلی از تیم‌ها آرزو دارند 10 میلیارد هزینه کنند تا قهرمانی جام حذفی را بیاورند. نفت حدود 8-9 سال است که در لیگ برتر کار می‌کند و یک قهرمانی آورده است. با همه این مشکلات ما یک مسیر سخت را سپری کردیم و سه تیم بزرگ ایران را بردیم تا قهرمان شویم.

فارس: خواسته مدیران و مسئولان باشگاه نفت در ابتدای فصل از شما چه بود؟

روز اولی که من با آقایان قرارداد بستم به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار. هدف باشگاه باقی ماندن در لیگ بود اما ما در حالی در لیگ برتر نهم شدیم که خیلی راحت می‌توانستیم جزو سه تیم اول باشیم. البته اگر آقایان به قول‌هایی که در ابتدای فصل دادند عمل می‌کردند می‌توانستیم به این جایگاه هم برسیم. به نظر من باید آقایان کلاهشان را خیلی بالا بیندازند.

فارس: با همه این شرایط شما خالق یک رکورد خیلی خوب در جام حذفی شدید و با سه بار حضور در فینال، سه قهرمانی در این رقابت‌ها به دست آوردید این مسأله را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قسم می‌خورم به این مسائل فکر نمی‌‌کنم. هیچ گاه به دنبال رکورد و این مسائل نیستم اما وقتی به فینال می‌رسم مشخص است که دوست دارم قهرمان شوم اما اینکه نفر اول جام حذفی باشم یا نه، مسائلی نیست که بخواهم به آن فکر کنم.

فارس: از نفت بگذریم؛ با عملکردی که شما در تیم ملی و سال‌های بازی در تیم‌های باشگاهی داشتید یکی از ویژه‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌آیید. این را در نظر بگیرید که ما در روزهایی زندگی می‌کنیم که فوتبالیست‌های حرفه‌ای به هیچ عنوان به اندازه‌ای که شما بازی می‌کردید محبوب نیستند. دلیل این مسأله را در چه می‌دانید؟

اولین چیز لطف خداست چون خدا به ما خیلی لطف داشته است. یک آدم خیلی راحت می‌تواند مشهور شود اما محبوب بودن یک موضوع دیگر است. اینکه مردم شما را دوست داشته باشند یک موضوع دیگر است. با هیچ چیزی در دنیا شما نمی‌توانید این را عوض کنید. هر چقدر هم خرج کنید نمی‌توانید محبوب شوید. مطمئناً ما به آن جایگاه که می‌رسیم نباید همه چیز را فراموش کنیم. فراموش کردن گذشته یعنی سقوط کردن. هیچ گاه گذشته ام را فراموش نکردم که  از کجا آمدم و چطور آمدم. هیچ وقت هم فراموش نخواهم کرد. کسی که گذشته‌اش را به یاد داشته باشد خیلی سخت راهش کج می‌شود. من هر چه هستم همین هستم و پشت و رو ندارم و به خاطر همین است که مردم به من لطف دارند.

فارس: بحث لطف خدا به جای خود اما قاعدتاً شما و بازیکنان محبوبی نظیر خود شما رفتارهایی هم داشته‌اید که مردم را به سمت خود کشیده‌اید.

من که نمی‌توانم از خودم تعریف کنم اما من همینی هستم که می‌بینید. نه رو دارم و نه پشت. علی دایی در همین خلاصه شده است. من روی دیگری ندارم که بخواهم آن را نشان دهم.

فارس: از اینجایی از زندگی که در حال حاضر قرار دارید راضی هستید؟

آدمی که راضی باشد خیلی زود متوقف می‌شود. من همیشه خدا را شکر می‌کنم اما اشتباهاتی داشتم که اگر آن اشتباهات را نداشتم خیلی بهتر از این می‌توانستم موفق باشم. هم در زندگی ورزشی و هم در زندگی خصوصی منظورم بود. هیچ گاه انسان نمی‌تواند بگوید از همه چیز راضی است. البته از آنچه خدا داده راضی هستم اما می‌خواهم از راه درست پیشرفت کنم. هیچ وقت دوست ندارم از راه نادرست به چیزی برسم. نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود.

فارس: همه می‌دانند که شما یک میل به برتری به خصوصی دارید که این موضوع بدون تعارف شما را از خیلی‌ افراد شاغل در ورزش متمایز می‌کند. در این باره هم صحبت کنید.

هیچ گاه یک جا بودن را دوست ندارم. دوست ندارم همین جایی که هستم مرا راضی کند. می‌دانم که با تلاش کردن به خیلی چیزها می‌توان دست یافت. در زندگی من همیشه همین طور بوده که کار و تلاش کردم تا چیزی که می‌خواهم را به دست بیاورم. مهم این است که انسان در زندگی هدفگذاری درستی داشته باشد. وقتی هدف شما درست باشد و راهتان را درست انتخاب کنید حتماً موفق می‌شوید. در رسیدن به موفقیت نقش همسر و فرزندان و همچنین خانواده بسیار مهم است. شما باید دوست‌های خوبی کنارتان داشته باشید. خدا را شکر حداقل توانسته‌ام دور و بر خودم دوست‌های خوبی داشته باشم. آنها به من کمک کرده‌اند و از اعماق وجودشان با من همراه بوده‌اند. مطمئناً ایرادی داشته باشم دوستان و خانواده‌ام به من می‌گویند. دور و بر خودم کسانی را جمع نکرده‌ام که بی‌جهت مرا تمجید کنند و هر کاری می‌کنم احسنت بگویند.

فارس: شما جزو معدود مربیان موفق نسل طلایی سال 98 تیم ملی بودید که در کسوت مربی‌گری نتایج خوبی گرفتید. این در حالی است که مربیان جوانی مثل جواد نکونام و وحید هاشمیان هم در آستانه اضافه شدن به چرخه مربیان لیگ برتر هستند، شما حضور مربیان جوان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مطمئناً حضور مربیان جوان به فوتبال ما کمک می‌کند به خصوص کسی مثل وحید هاشمیان که در آلمان دوران مربی‌گری را در بالاترین مرحله سپری کرده است. به نظر من جواد نکونام هم می‌تواند تجربیاتش را به بهترین شکل به بازیکنان منتقل کند. اینها می‌توانند فکر و ایده نو بیاورند. آنها دوست دارند موفق باشند و برای موفق بودن باید یاد گرفت و تلاش کرد. به نظر من این جوان‌ها بیایند به فوتبال ما چهره دیگری می‌دهند.

فارس: بعد از قهرمانی با نفت در جام حذفی حالا به سایپا برگشتید که یک بار این تیم را قهرمان لیگ برتر کردید. فصل بعد سایپا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

سایپا تیم خود من بوده و من با این تیم قرارداد سفید امضا کردم. آقای درویش از دوستان من است و ما شاید باور نکنید که زیاد صحبت خاصی نکردیم و من فقط انتظارات باشگاه را شنیدم. من هم انتظاراتی که داشتم را گفتم و قرارداد را امضا کردم و بیرون آمدم. اصلاً نمی‌دانم چقدر قراردادم را امضا کردم و در آن چه بوده است! همیشه گفته‌ام که سایپا مثل خانه خود من است و من به خانه خودم برگشتم. اگر بتوانیم در زمانی که داریم تیم خوبی ببندیم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم از امروز یا فردا هم بحث جذب بازیکن را آغاز می کنیم تا یک تیم قدرتمند تشکیل دهیم و مطمئن باشید که سایپا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته مهم این است که تیم بیرونی چطور به من کمک کند و بتوانیم بازیکنانی که می‌خواهیم را جذب کنیم تا سایپای قدرتمندی بسازیم.

فارس: با اینکه فوتبال و نتایج تیم‌ها را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما فکر می‌کنید فصل بعد سایپا می‌تواند جزو 4 تیم اول ایران باشد؟

اصلاً کسی نمی‌تواند این طور نظر بدهد. معجزه که نمی‌شود کرد. آن چیزهایی که مدنظر من است اگر انجام شود و بازیکنانی که می‌خواهیم جذب کنیم مطمئناً سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید.

فارس: با شما که صحبت می‌کنیم نمی‌توانیم به سراغ پرسپولیس نرویم. پرسپولیسی که قهرمان لیگ برتر شد را چطور می‌بینید؟

نتایج پرسپولیس نشان می‌دهد که در لیگ چه عملکرد فوق‌العاده داشت. آنها خیلی خوب بودند و نتایج خوبی هم گرفتند. بعد از مدت‌ها تیمی را دیدیم که 3، 4 هفته مانده به پایان لیگ قهرمان لیگ برتر شد. این موضوع نشان‌دهنده اقتدار یک تیم است. تنها سالی بود که پرسپولیس فراز و نشیبی نداشت و هفته‌های زیادی صدرنشین بود. تیمی که با اقتدار قهرمان می‌شود نشان می‌دهد که تیم خوبی است و بازیکنان و کادرفنی بسیار خوبی هم دارد. آنها همه جوره ساپورت شدند و نتایج خوبی هم گرفتند. به نظر من لیاقت تماشاگران پرسپولیس خیلی بیشتر از اینهاست. امیدوارم روزی برسد که پرسپولیس قهرمان آسیا شود و من هم برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. ان‌شاءالله آنها بتوانند این دوره از مسابقات قهرمانان لیگ آسیا را به خوبی پشت‌سر بگذارند و به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

فارس: در لیگی که گذشت مربیان و مدیران برخی تیم‌ها مدعی بودند که دست‌هایی در کار است تا پرسپولیس قهرمان شود. شما به عنوان یک مربی شاغل در فوتبال ایران آیا چنین دست‌هایی را حس کردید؟

چنین چیزهایی وجود ندارد و من به این مسائل اعتقاد ندارم. دست‌های پشت‌ پرده نهایتاً یکی، دو امتیاز به یک تیم کمک می‌کند اما تیمی که 4 هفته مانده به پایان لیگ این طور با اقتدار قهرمان می‌شود دیگر ربطی به دست پشت پرده ندارد و این موضوع به توانایی مربیان و بازیکنان برمی‌گردد.

فارس: شما گفتید که آرزوی قهرمانی پرسپولیس در آسیا را دارید و این در حالی است که این تیم در این دو هفته دو بازی حساس با لخویای قطر دارد، فکر می‌کنید پرسپولیس توان قهرمانی در آسیا را دارد؟

مطمئناً پرسپولیس آن تیمی که بتواند قهرمان آسیا شود به نظر من نیست. هنوز آن پرسپولیسی که بخواهد در قامت قهرمانی آسیا باشد نیستند اما می‌توانند باشند. ان‌شاءالله وقتی لخویا را حذف کردند مطمئناً با یارگیری فصل بعد نقاط ضعف تیم را رفع می‌کنند و می‌توانند قهرمان آسیا هم شوند. در فوتبال هیچ چیزی غیرممکن نیست و همت و غیرت ایرانی باعث می‌شود این اتفاق رقم بخورد. بازیکنان ایرانی چیزی کم ندارند اما باید پذیرفت که تیم‌های مدعی آسیا خیلی بیشتر از چند ده میلیون‌ دلار هزینه می‌کنند. آنها توز را می‌آورند و هفته‌ای 50 هزار پوند به او می‌دهند حالا شما فکرش را بکنید که آنجا چه خبر است. مطمئناً فوتبال ما از نظر بازیکن و استعداد عقب نیست و بازیکنان خیلی خوبی داریم. به نظر من مهدی طارمی همین حالا می‌تواند در آلمان یا اسپانیا بازی کند. در پرسپولیس از خط دروازه گرفته تا خط حمله بازیکنان خیلی خوبی دارد. این تیم تقویت شود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

فارس: صحبت از مهدی طارمی شد شما این بازیکن را به پرسپولیس آوردید و محصول اعتماد شما به جوان‌هاست. برخلاف شما که یک مهاجم تمام‌کننده تمام عیار بودید طارمی فرصت ‌سوزی ‌های زیادی انجام می‌دهد.

به نظر من این طور نیست مهدی طارمی بازیکن خیلی خوبی است و باید با او بیشتر کار کنند، خودش هم باید تمرکز زیادی در تمرینات در بازی‌ها به خرج دهد. او حتی می‌تواند بهتر از من شود.

فارس: شما زمانی که بازی می‌کردید در انتخاب تیم‌هایتان هوشمندانه رفتار می‌کردید به طور مثال به آرمینیابیله‌فلد رفتید که تیم معتبری نبود اما از همین تیم به بایرن‌مونیخ و هرتابرلین رفتید و حتی به فینال لیگ قهرمان اروپا رسیدید. این در حالی است که طارمی فصل گذشته انتخاب خوبی نداشت و با انتخابی عجولانه به تیم ترکیه‌ای رفت که در نهایت به ایران بازگشت. به نظر می‌رسد تفکر حرفه‌ای که شما یا مهدی مهدوی‌کیا و کریم باقری داشتید در بازیکنان امروزی وجود ندارد.

ببینید شما به نکته درستی اشاره کردید خیلی مهم است که یک نفر در انتخاب‌هایش تصمیم درست بگیرد. شما باید مشاوران و دوستان خوبی داشته باشید تا به شما کمک کنند. مهدی طارمی می‌تواند این موضوع را در نظر بگیرد و با داشتن دوستان و مشاوران خوب بتواند بهترین گزینه را انتخاب کند.

فارس: بحث شکایت شما از باشگاه پرسپولیس کماکان موضوع روز فوتبال ایران است.

متأسفانه همیشه گفته‌ام که آقایان شاغل در باشگاه پرسپولیس برای خودشان ارزش قائل نمی‌شوند نه اینکه فکر کنند برای من ارزش قائل نشدند. آنها در دو سال جواب ١٣ نامه ما را ندادند. آنها جواب اداره مالیات را هم ندادند و باعث شدند حسابم مسدود شده و اتومبیل‌هایم توقیف شوند. بعد از رفتن من از باشگاه پرسپولیس این باشگاه باید طبق قراردادی که با هم داشتیم مالیات من را پرداخت می‌کرد اما این کار را انجام ندادند. بارها به مدیران باشگاه نامه زدم اما توجهی به نامه‌هایم نکردند. 13 نامه به باشگاه زده شد اما حتی یک بار هم جوابی به نامه‌های ما ندادند. در طول زندگی‌ام سابقه نداشت که حسابم مسدود شود اما به لطف آقایان این اتفاق رخ داد. حالا شما در نظر بگیرید در همه این سال‌ها بابت پرداخت به موقع مالیاتم بارها و بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم. این در حالی است که هنوز چک مالیات سال 93 در دست من است و نقد هم نشده است. این موضوع مشکلات زیادی برای من به وجود آورد. به نظر شما من نباید برای رسیدن به حقم شکایت کنم؟ این را در نظر بگیرید که به 13 نامه من پاسخی داده نشد. آقایان همه چیز را به شوخی گرفته‌اند. این مسائل متاسفانه در مورد بسیاری از دوستان و بازیکنان سابق هم رخ داده که این یک توهین آشکار به افرادی است که در تیم بزرگ و پر هوادار پرسپولیس کار کرده‌اند. اینها متأسفانه این کارها را کردند و من این مسائل را از دید پرسپولیسی‌ها نمی‌بینم. عده‌ای به باشگاه آمده‌اند که میهمان هستند و امروز هستند و فردا نیستند. این افراد متاسفانه اکثر مواقع پشت نام بزرگ پرسپولیس و هواداران مخفی می‌شوند. دوران آنها هم روزی تمام می‌شود و آنها هستند که این مسائل را به وجود آوردند. گره‌ای که خیلی راحت می‌شد با دست باز کنیم را به جایی رساندند که با دندان هم نمی‌شود آن را باز کرد. همه این کارها را مسئولان باشگاه پرسپولیس کردند. مردم دوست داشته باشند یک روز نامه‌ای که با دست خط خودم نوشتم را منتشر می‌کنم تا ببینید که علی دایی چطور از همه چیز گذشت و دنبال چیزی نبود و فقط دنبال گرفتن حق طبیعی‌اش بود. آن هم صد و خرده‌ای میلیون پولی بود که برای مالیاتم از جیب خودم پرداخت کردم. متأسفانه‌ آنها ایناستکی: علی اکبری سوم مرداد‌ با «کینگ تیلور» مبارزه خواهد کرد/ راهی تایلند می‌شوم تا کنار امیر باشم

خبرگزاری فارس: استکی: علی اکبری سوم مرداد‌ با «کینگ تیلور» مبارزه خواهد کرد/ راهی تایلند می‌شوم تا کنار امیر باشم

مربی نماینده ایران در مسابقات MMA گفت: امیرعلی اکبری خوشبختانه شرایط روحی و روانی خوبی دارد و سوم مرداد‌ماه باید به مصاف «کینگ تیلور» نماینده آمریکا برود.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ درمورد زمان اعزام امیر علی‌اکبری برای حضور در مسابقات MMA در کشور ژاپن، گفت: مرحله جدید مسابقات MMA سوم مردادماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد، به همین دلیل امیر علی‌اکبری تقریباً دو هفته است که در کشور تایلند حضور دارند و تمرینات خود را پیگیری می‌کند. قرار است روز جمعه راهی تایلند شوم و یازده روز کنار علی‌اکبری حضور داشته باشم. پس از پایان تمرینات علی‌اکبری در تایلند به تهران بازخواهیم گشت و ادامه تمریناتمان تا پیش از اعزام به ژاپن در تهران خواهد بود.

مربی امیرعلی اکبری در مورد حضور جواد محجوب در مسابقات MMA، خاطرنشان کرد: سعید خسروی‌نژاد مربی محجوب است، این دو نفر مدت‌ها پیش از من مشورت خواستند، بنده اعلام کردم که می‌توانم تمرینات محجوب را زیر نظر  داشته باشیم، اما بهتر است در مورد مسائل دیگر و شرایط حضور در مسابقات از امیر علی‌اکبری مشورت بگیرید،به آنها گفتم که به هر حال او بهتر می‌تواند شما را راهنمایی کند. در حال حاضر هم شنیده‌ام محجوب در خراسان تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

استکی در مورد شرایط روحی روانی علی‌ اکبری پیش از مسابقات ژاپن، گفت: از لحاظ روحی روانی امیر علی‌اکبری شرایط خوبی را دارد،‌ بعد از موفقیتی که او در ژاپن کسب کرد اعتماد به نفس بسیار بالایی گرفت. در حال حاضر هم در تایلند تمرینات فوق‌ العاده‌ای را پیگیری می‌کندو انشاء الله بتواند در مرداد ما در ژاپن حریف آمریکایی خود را شکست دهد. "کینگ تیلور" حریف امیر در ژاپن است.لیگ جهانی والیبال 2017

۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی مشخص شدند/ ایران در رده یازدهم

خبرگزاری فارس: ۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی مشخص شدند/ ایران در رده یازدهم

۶ تیم صعودکننده به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته سوم لیگ جهانی والیبال شب گذشته به پایان رسید و تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله نهایی مشخص شد.

براین اساس روسیه، کانادا و آمریکا با پیروزی مقابل حریفانشان در گروه اول لیگ جهانی جواز حضور در مرحله نهایی را به دست آوردند که این مرحله به میزبانی برزیل برگزار خواهد شد.

همچنین پیش از این صعود فرانسه و صربستان به فینال نهایی شده بود. این مرحله 4 تا 8 جولای برگزار می‌شود. 

روسیه شب گذشته موفق شد با شکست ایران با 3 امتیاز این دیدار به 14 امتیاز برسد و جایگاه خود را در جدول رده‌بندی ارتقا ببخشد. کانادا نیز با برتری مقابل ایتالیا به جایگاه پنجم صعود کرد.

تیم ملی والیبال کشورمان در بین 12 تیم در رده یازدهم قرار گرفتحال ورزش ایران خوب است ، شرایط حضور خانواده ها را در ورزشگاه ها مهیا می کنیم

حال ورزش ایران خوب است ، شرایط حضور خانواده ها را در ورزشگاه ها مهیا می کنیم

وزیر ورزش و جوانان در جلسه هم اندیشی با مدیران و سردبیران رسانه ای به تشریح وضع ورزش کشور پرداخت و حال ورزش را خوب توصیف کرد و در عین حال نوید داد که به مرور هماهنگی های لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر مسعود سلطانی فر در جلسه هم اندیشی با مدیران و سردبیران رسانه ای به تشریح وضع ورزش کشور پرداخت و حال ورزش را خوب توصیف کرد و در عین حال نوید داد که به مرور هماهنگی های لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها فراهم شود.
وزیر ورزش و جوانان ، افتخارات ورزشی در چهار سال گذشته را ناشی از تلاش گسترده مسئولان ورزش ،مربیان ، مدیران باشگاه ها ،فدراسیون ها و رسانه های ورزشی عنوان کرد و گفت : خوشبختانه حال ورزش کشور خوب است به نحوی که فکر می کنم در طی ده تا پانزده سال گذشته هیچگاه نتایجی را در طی یکی دو سال گذشته بدست آورده ایم ؛ نداشته ایم
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تمام رده های سنی فوتبال، تیم های ملی ایران به جام جهانی راه یافته اند ،تیم ملی فوتبال ایران در آستانه صعود مقتدرانه به جام جهانی 2018 روسیه است .در هفت بازی تیم ملی 17 امتیاز بدست آورده و هیچ گلی هم نپذیرفته است .به همین دلیل اختلاف امتیاز خوبی بوجود آمده و با یک پیروزی ازسه دیدار پیش رو صعود ایران به جام جهانی قطعی می شود و ما از همین حال باید به فکر صعود و برنامه ریزی از گروه خود در جام جهانی 2018 روسیه باشیم
وزیر ورزش و جوانان صعود مقتدرانه به جام جهانی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در گذشته معمولا یک در میان به جام جهانی فوتبال صعود می کردیم ،بطوریکه بعد از انقلاب اسلامی بعد از حضور در جام جهانی 1998 به جام جهانی 2006 صعود کردیم و پس از غیبت در جام جهانی 2010 به برزیل در سال 2014 رفتیم و اکنون در آستانه صعود به جام جهانی 2018 هستیم تا برای اولین بار برای دو دوره متوالی این اتفاق خوب را رقم بزنیم.
دکتر سلطانی فر گفت: با این صعود به جام جهانی 2018 ، انتظار مردم حضور خوب در جام جهانی و صعود از مرحله گروهی است که البته این مهم بستگی به قرعه کشی دارد اما امیدوارم سطح کیفی را بالا ببریم که بتوانیم از مرحله گروهی هم صعود کنیم.
دکتر سلطانی فر صعود سه نماینده از چهار نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را نیز موفقیت خوبی نام برد و دستاوردهای فوتبالی را در این سالها خوب توصیف کرد و گفت : امیدوارم بعد از سالها جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در دستان جوانان فوتبال ایران ببینیم
دکتر سلطانی فر در ادامه بحث فوتبال خاطرنشان کرد: تا الان همه حمایت ها را از تیم ملی فوتبال انجام داده ایم و در آینده هم این حمایت ها صورت می گیرد .آنچه مسلم است ده ها میلیون نفر از جمعیت ما روی نتایج فوتبال حساس هستند و با یک پیروزی ذهن همه خوشحال و با نشاط می شوند و خدای نکرده یک باخت نیز باعث آزردگی خاطر آنها می شود که البته خوشبختانه تیم ملی فوتبال پشت سر هم در این مدت نتایج خیلی خوبی گرفته و امیدوارم نتایج به گونه ایی پیش رود که در 22 خردادماه صعودمان به جام جهانی قطعی شود و منتظر بقیه بازیها نمانیم.
وزیر ورزش و جوانان شرایط والیبال را نیز خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در والیبال هم تقریبا در همه رده های سنی به مسابقات جهانی صعود کردیم ،هفته گذشته هم تیم ملی امید های ایران با قهرمانی آسیا در اردبیل جواز حضور در رقابت های جهانی را بدست آورد.در مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم جوانان ایران عربستان را سه بر صفر مغلوب کرد.
دکتر سلطانی فر پتانسیل کشتی در ایران را هم بالا دانست و به ارزیابی اجمالی از موفقیت های اخیر این رشته پرافتخار پرداخت و توضیح داد:در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه قهرمان شدیم و در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان هم اگر در رقابت با روسیه ناداوری صورت نمی گرفت به جای شکست ، به پیروزی 5 بر 3 می رسیدیم و به قهرمانی این مسابقات دست پیدا می کردیم .
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد در کشتی آزاد و فرنگی هم همیشه دو تا سه تیم ملی خوب داریم و شرایط پیشرفت خوب است
وزیر ورزش و جوانان به برگزاری رویدادهای بین المللی در کشورمان بعد از اجرای برجام نیز اشاره کرد و با بیان اینکه 66 میزبانی مسابقات بین المللی بعد از این پیروزی بزرگ سیاسی داشتیم اظهار داشت: مسابقات بانوان شطرنج جهان را در تهران برگزار کردیم و میزبانی مسابقات دو بین المللی پارس در تهران بودیم و رویدادهای مختلف دیگر که خوشبختانه وضعیت ما در رشته های مختلف خوب است و دستاوردهای خوبی داشته ایم.
وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم ،افتخارت ورزش ایران در ابعاد مختلف را ماحصل تلاش و همکاری همه دست اندرکاران و ثبات و آرامشی که ایجاد شده دانست و اظهار داشت : تلاش کردیم حاشیه ها را کم کنیم و به کار حرفه ای خودمان در ورزش بپردازیم.
دکتر سلطانی فر به برنامه ریزی خوب برای رسیدن به موفقیت های مختلف ورزشی اشاره کرد وگفت: امیدواریم با برنامه ریزی خوبی که انجام دادیم ،شرایطی فراهم شود تا در مناسبت های مختلف نتایج خوبی کسب کنیم که اوج آن بازی های اسیایی 2018 جاکارتا اندونزی خواهد بود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تلاشیم به امید خدا بتوانیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در المپیک 2020 توکیو علاوه بر چهار رشته ای که در ادوار گذشته مدال گرفته ایم در رشته های جدید هم موفق به کسب مدال شویم .در کاراته و سنگ نوردی با توجه به استعدادهای خوبی که از آن بهره می بریم می توانیم مدال آور باشیم یا در تیراندازی دیگر زمان آن فرا رسیده است که از 45 مدال توزیعی سهمی هم از آن داشته باشیم .بطورکلی تلاش ما این است که در رشته های پایه و پرمدال هم بتوانیم برنامه ریزی کنیم که به مرور در مسابقات مختلف سهم خودمان را ازمدال ها و سکوهای افتخار بگیریم.
دکتر سلطانی فر در مورد مطالبه بانوان و خانواده ها برای حضور در ورزشگاه ها نیز نوید داد که این اتفاق خوب در اینده با هماهنگی های لازم رخ خواهد داد .
وی تصریح کرد: تلاش می کنیم همفکری ، هماهنگی و زمینه های لازم برای حضور خانواده ها در استادیوم ها فراهم شود. مطمئنم که مردم و هوادارانی که در اماکن ورزشی حاضر می شوند از لحاظ فرهنگی در درجه بالایی از فهم و درایت قرار دارند و ملاحظات لازم را برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها رعایت می کنند و از این لحاظ مشکلی وجود نخواهد داشت.
وزیر ورزش و جوانان افزود : به مرور تلاش می کنیم با زمینه سازی ،توجیه کردن و هماهنگی بین همه عناصر دست اندکار بتوانیم شاهد حضور خانواده ها در ورزشگاه ها باشیم.


دعوت از 6 والیبالیست‌ آذربایجان‌غربی به اردوی تیم‌‌ ملی نوجوانان

دعوت از 6 والیبالیست‌ آذربایجان‌غربی به اردوی تیم‌‌ ملی نوجوانان

دبیر هیئت والیبال ارومیه گفت: 6 والیبالیست آذربایجان‌غربی در لیست سومین اردوی تیم های ملی نوجوانان قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، غلامحسین کردستانچی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه 16 نفر در پست‌های مختلف به این اردوی دعوت شده است، افزود: اسامی میلاد مرتضی شریفی، امیرمحمد فلاحت‌ خواه، امیرحسین توخته، محمدرضا حضرت‌ پور، مهدی جعفروند، سالار غنی ‌دل از این استان در این لیست وجود دارد.
کردستانچی ادامه داد: این بازیکنان باید از تاریخ 27 خرداد سال جاری در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند و این اردو تا اواسط تیر ماه به کار خود ادامه می دهد.
وی اظهار کرد: این اردو به منظور آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی کشور بحرین در مرداد سال 96 برگزار می شود.
سرمربی تیم نوجوانان ایران حمید وکیلی است و یاشار جوادی از ارومیه به عنوان کمک مربی این تیم را همراهی می کند.
آذربایجان غربی از استان های مستعد در ورزش والیبال در بخش مردان و بانوان است و پیش از این نیز 9 والیبالیست دختر از این استان در سال 95 شمسی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شده بودند. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2567
بازدید دیروز : 3061
بازدید هفته : 7949
بازدید ماه : 93302
بازدید کل : 12955655
تعداد مطالب : 3060
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content