فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN
3 / 12 / 1395برچسب:, :: 6:48 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

در پی میزبانی شایسته از جام جهانی کشتی آزاد صورت گرفت

تقدیر وزیر ورزش  و جوانان از استاندار کرمانشاه

تقدیر وزیر ورزش و جوانان از استاندار کرمانشاه

وزیر ورزش  و جوانان در نامه ای از استاندار کرمانشاه به منظور میزبانی شایسته از مسابقات جام جهانی کشتی آزاد تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در نامه ای خطاب به دکتر رازانی، استاندار کرمانشاه، میزبانی شایسته مسابقات جام جهانی کشتی آزاد را مورد تقدیر قرار داد. متن این نامه به شرح زیر است:
میزبانی شایسته مسابقات جام جهانی کشتی آزاد همراه با مهمان نوازی گرم و صمیمانه مردم فهیم و ورزش  دوست استان کرمانشاه، خاطره خوشی را برای قهرمانان خارجی شرکت کننده در این رقابت ها و همه علاقه مندان و دوستداران ورزش  کشتی به یادگار گذاشته است.
بدینوسیله ضمن قدردانی و سپاس دوباره از زحمات جنابعالی و سایر مسئولان محترم آن استان که با تامین بهترین شرایط و امکانات، فرصت مغتنمی را در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کردند، امیدوارم در آینده باز هم در ورزش  کشور شاهد برگزاری این گونه رویدادهای بزرگ و معتبر همراه با موفقیت روز افزون برای قهرمانان سربلند ایران و شادی و نشاط مردم ورزش  دوست کشورمان باشیم.


می‌خواهیم نشان دهیم که قوی‌ترین تیم در جهان هستیم

سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم

سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه گفت: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم و هدفمان تنها کسب عنوان قهرمانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، گوگی کوگیاشویلی، سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه درباره ترکیب این تیم برای حضور در جام جهانی گفت: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم و هدفمان تنها کسب عنوان قهرمانی است. کاری به ترکیب سایر تیم‌ها نداریم چون اساسی‌ترین مسابقه ما دیدار با ایران است.

دارنده مدال برنز المپیک افزود: البته هنوز قرعه کشی انجام نشده و معلوم نیست که گروه‌بندی به چه نحو باشد، اما مطمئن هستم ایرانی‌ها نیز بدنبال کسب عنوان قهرمانی هستند. اگر ایران میزبان نبود، ما با ترکیب اول خود در جام جهانی شرکت نمی‌کردیم، اما می‌دانیم که این رقابت در ایران است و مصمم به قهرمانی در آنجا هستیم.

دارنده 5 مدال طلای جهان گفت: می‌خواهیم نشان دهیم که قوی‌ترین تیم در جهان هستیم البته ایرانی‌ها نیز با طرفداران خود مقابل ما می‌ایستند و فقط برای مدال طلا مبارزه می‌کنند. اردوی ما برای حضور در جام جهانی از 10 اسفند ماه در مسکو آغاز می‌شود و 23 اسفند برای حضور در جام جهانی عازم ایران می‌شویم.

انتهای پیام/سپس از نایب قهرمانی در جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه

روایت نیویورک تایمز از گشت و گذار کشتی‌گیران آمریکایی‌ها در ایران؛ بهتر از المپیک ریو!

خبرگزاری فارس: روایت نیویورک تایمز از گشت و گذار کشتی‌گیران آمریکایی‌ها در ایران؛ بهتر از المپیک ریو!

زمانی که تیم کشتی آمریکا ساعت ۳ صبح شنبه وارد هتل فرودگاه تهران شد، کارمندان و اعضا پیتزا سفارش دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کشتی، نیویورک‌تایمز نوشت: ریچ بندر، مدیر اجرایی تیم آمریکا گفت: «ما همه در لابی مشغول خوردن بودیم.» کشتی‌گیران آمریکا سپس به کرمانشاه رفتند؛ جایی که در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد مغلوب ایران شدند.

اما سؤال اصلی این است که در دوره تنش‌های روزافزون میان دو کشور، چطور از ورزشکاران آمریکا استقبال شد و آن‌ها در مورد ایران چطور فکر می‌کردند؟

کایل اسنایدر، برنده مدال طلای المپیک گفت زمانی که به مادرش گفته که به ایران سفر می‌کند، او کمی نگران شده است. اما او گفت که تیم آمریکا تنها با رفتاری دوستانه مورد استقبال قرار گرفت.

اسنایدر گفت: «آن‌ها در فرودگاه به ما گل رز دادند، ساک‌هایمان را آوردند، همه می‌خواستند با ما سلفی بگیرند. این بهترین دوره مسابقاتی بود که تاکنون شرکت کرده بودم، حتی از المپیک ریو هم بهتر بود.»

تیم کشتی آمریکا در ادامه روز شنبه به گشت‌وگذار در شهر پرداختند، به برج میلاد رفتند و ایرانی‌هایی که هیجان‌زده شده بودند با آن‌ها عکس گرفتند.

جردن باروز، قهرمان المپیک گفت که طرفدارانش در تهران بیش از هر شهر دیگری در جهان است.

برای مدتی به نظر می‌رسید که کشتی‌گیران آمریکایی مجبور خواهند بود که در خانه بمانند. پس‌ازآنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد ایران جزو فهرست ممنوعیت سفر است، این کشور تصمیم گرفت در اقدامی تلافی‌جویانه مانع از ورود تیم کشتی آمریکا شود. اما مقامات ایرانی پس از اعتراضات گسترده در آمریکا علیه این دستور ترامپ تصمیم خود را تغییر دادند.

باروز گفت زمانی که از مسئله ممنوعیت سفر مطلع شد واقعاً ناامید شده بود. وی تصریح کرد: «من لزوماً با تمام تصمیمات دولتم موافق نیستم و در مورد این تصمیم نیز مسلماً مخالف بودم.»

وی در ادامه افزود: «من هرگز مورد حمله تروریستی قرار نگرفته‌ام اما در ایران هیچ رفتار نامناسبی علیه خود احساس نکردم.»

در طول مسابقات تیم آمریکا با رقبای آذربایجانی، روسی و گرجستانی، تماشاگران کشتی‌گیران ایالات‌متحده را تشویق می‌کردند. بیل زادیک، سرمربی تیم آمریکا در مورد باروز گفت: «تماشاگران بی‌وقفه فریاد می‌زدند جردن، جردن. جردن در مسابقات قبلی برخی از قهرمانان آن‌ها را در مسابقات مهم شکست داده بود و آن‌ها او را تحسین می‌کنند.»

بندر در چهار سفر تیم آمریکا به ایران آن‌ها را همراهی کرده است. او گفت: «تا جایی که به یاد دارم ما هرگز مشکلی نداشته‌ایم.»

کشتی‌گیران آمریکا پس از انقلاب 1979 تا سال 1998 هیچ سفری به ایران نداشتند اما ازآن‌پس، بیش از 10 بار به ایران آمده‌اند.

بندر گفت که کشتی می‌تواند یک ورزش بسیار احساسی باشد اما ورزشکاران می‌دانند که به چشم سفرای کشورشان به آن‌ها نگاه می‌شود. بندر تصریح کرد: «کشتی یک ورزش بسیار رقابتی و تک‌به‌تک است. بعضی مواقع انگشت یکی به چشم دیگری می‌خورد. ممکن است مردم عصبانی شوند. بنابراین باید تأکید کنم که حفظ موقعیت و دست دادن با رقیب از اهمیت مضاعفی برخوردار است. خوشبختانه، همه بچه‌ها می‌دانند که داخل و خارج از تشک کشتی، نمایندگان آمریکا هستند.»

در پایتخت نیز درست مانند کرمانشاه، ایرانیان تنها با لبخند بود که از آن‌ها استقبال می‌کردند. یکی از اعضای تیم گفت باور اینکه ایران ضد آمریکا باشد، بسیار دشوار است.

بندر می‌خواست بداند: «آیا واقعیت دارد که دیواری در مرکز این شهر با شعار «مرگ بر آمریکا» روی آن وجود دارد؟ چراکه من اصلاً چنین چیزی حس نکردم.»چرا برای برگزاری جام در استانی که مردمش برای نفس کشیدن مشکل دارند، باید ۲ میلیارد هزینه کنیم؟

عطار اشرفی: هیچکس جرات برکناری من را ندارد/ تا وقتی مرادی هست پایم را به فدراسیون نخواهم گذاشت

خبرگزاری فارس: عطار اشرفی: هیچکس جرات برکناری من را ندارد/ تا وقتی مرادی هست پایم را به فدراسیون نخواهم گذاشت

عضو پیشین شورای عالی فنی وزنه‌برداری گفت: تا زمانی که مرادی در فدراسیون حضور دارد، نه‌تنها در جلسات شورا شرکت نخواهم کرد، بلکه پایم را هم به فدراسیون نخواهم گذاشت.

مهدی عطار اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با انتقاد از فضای موجود در فدراسیون وزنه‌برداری و تصمیمات یک‌نفره گفت: با توجه به وضع موجود دیگر علاقه‌ای به شرکت در جلسات شورا ندارم؛ استعفا نکرده‌ام و هیچ کس جرأت برکناری من را ندارد، اما وقتی فضا با مرام من سازگار نیست، علاقه‌ای به شرکت در جلسات ندارم.

وی ادامه داد: فضای شورا تک‌بعدی است و تنها یک نفر تصمیم می‌گیرد. اعضای شورای فنی همه کارمندان فدراسیون هستند، در حالی که نباید این‌طور باشد و اعضا باید قدرت انتقاد داشته باشند. چنین شورایی هیچ‌وقت نمی‌تواند تصمیم‌ساز و قانون‌گذار باشد. یک ماه است که به رئیس فدراسیون پیام داده‌ام، اما جوابی به من نداده است.

عطار اشرفی با بیان اینکه من دیگر عضو سابق شورای فنی هستم، گفت: تا زمانی که علی مرادی در مسند ریاست فدراسیون وزنه‌برداری حضور دارد، من و همکارانِ پیشکسوتم به فدراسیون پا نخواهیم گذاشت، چون او همه ما را فریب داد. ما به دنبال منافع خودمان نبودیم؛ نه پول می‌خواستیم و نه پُست، اما بی‌احترامی هم نخواستیم! وقتی به همکاران و هم‌دوره‌ای‌های من بی‌احترامی می‌شود، جای من در این فدراسیون نیست، البته جای او هم نیست و مسئولان ورزش باید در این خصوص تصمیم‌گیرنده باشند.

عضو پیشین شورای عالی فنی وزنه‌برداری تصریح کرد: اخیراً هم مرادی با پول بیت‌المال به کشورهای مختلف سفر کرده تا صاحب پست و مقام بین‌المللی شود. این سفرها هزینه‌های سنگینی در بر داشته است، برای پست و مقامی که به درد ما نمی‌خورد، کما اینکه در گذشته هم این‌طور بوده است.

عطار اشرفی با انتقاد از هزینه 2 میلیاردی برای برگزاری جام فجر گفت: سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه برگزاری جام فجر شد و امسال هم درخواستی 2 میلیارد تومانی داشته‌اند. درست است که نام این جام (فجر) برای ما مقدس است و اهمیت دارد، اما چرا باید 2 میلیارد تومان برای برگزاری یک جام در استانی که مردمش برای نفس کشیدن مشکل دارند، هزینه کنیم؟

عضو پیشین شورای عالی فنی وزنه‌برداری گفت: بنا بر فرموده رهبری امسال، سالِ اقتصاد مقاومتی است و نباید شاهد صرف چنین هزینه‌های بی‌ثمری باشیم. معلوم نیست خروجی این مسابقات چیست و چرا باید چنین هزینه سنگینی در استانی که مردمش زندگی‌شان به‌سختی می‌گذرد، شود؟

عطار اشرفی خاطرنشان کرد: قرار است نفراتی به مسابقات پیشکسوتان که البته به‌صورت جشنواره برگزار می‌شود، اعزام شوند که هزینه‌ها را خودشان پرداخت می‌کنند، اما وزنه‌برداران میانسال ما برای کسب مدال در مسابقاتی که اهمیت چندانی هم ندارد، مبادرت به استفاده از داروهایی می‌کنند که مضرات بسیاری برای آنها در این سن دارد. از طرفی نفراتی هستند که سال‌هاست هر ساله اعزام می‌شوند، درست است که با هزینه خودشان اعزام می‌شود، اما چرا نباید فرصت به بقیه هم برسد؟

انتهای پیام/سحضور آمریکا با شرایط خاص باعث شد نگاه‌ها بالاتر از حوزه ورزش، به مسابقات جلب شود

خادم: هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل بُردیم و هم جام‌جهانی را در کشتی/یزدانی به این شکست نیاز داشت

خبرگزاری فارس: خادم: هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل بُردیم و هم جام‌جهانی را در کشتی/یزدانی به این شکست نیاز داشت

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با برگزاری جام‌جهانی کشتی و حضور تیم آمریکا هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل بردیم و هم جام قهرمانی را در حوزه کشتی.

؛ رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی در شرایطی پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با حضور 8 تیم برتر جهان به میزبانی کرمانشاه برگزار شد که تصمیمات خلق‌الساعه رئیس جمهور جدید آمریکا نزدیک بود کار را به جایی بکشاند که حضور تیم این کشور بدلیل تصمیمات نابخردانه ترامپ در این مسابقات منتفی شود، اما در نهایت، زمینه حضور این کشور در این مسابقات فراهم شد.

* خوشحالم با لطف خدا شرمنده مردم نشدیم

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی که نه تنها به عنوان مسئول اصلی برگزاری جام جهانی مسئولیت سنگینی بر عهده داشت، بلکه حتی گهگاهی توصیه‌هایی هم در امور فنی می‌کرد درخصوص برگزاری این رقابت‌ها در کرمانشاه گفت: واقعا مسابقات سنگینی بود. با توجه به میزبانی خوب کرمانشاه و حضور پرشور مردم شاهد فضای متفاوتی بودیم. انتظارات مردم این فضا را مضاعف کرده بود و خوشحالم که پاسخ خوبی به حمایت‌های مردم دادیم تا شرمنده آنها نشویم.

وی ادامه داد: تیم ایران به هر صورت با شرایط متفاوتی به مسابقات آمد و ممنون خدا هستیم که قهرمانان تیم‌ملی توانستند توقع مردم را با مبارزات جوانمردانه و قهرمانی به خوبی پاسخگو باشند. با وجود اینکه 3 سال قبل مسابقات در آمریکا برگزار شده بود، اما در کرمانشاه با حضور پرشور مردم شاهد فضایی متفاوت بودیم. انتظار از تیم ایران هم در کنار حمایت صمیمانه مردم، این تفاوت فضا را مضاعف کرده بود.

* رحیمی و قاسمی کارشان را به نحو احسن، انجام دادند

رئیس فدراسیون کشتی درباره نتایج بدست آمده تصریح کرد: نتایج هم نسبتاً رضایتبخش بود؛ در فینال شاهد رقابت سنگینی بودیم. در اوزان 61، 65 و 70کیلوگرم کشتی‌گیران ما به خوبی برنامه‌های کادر فنی را پیاده کردند در حالی که آمریکایی‌ها در این 3 وزن پیروزی را به حساب خود نوشته بودند. رحیمی و قاسمی به عنوان بزرگان تیم در آغاز و پایان مثل همیشه کاری را که باید انجام می‌دادند را به نحو احسن انجام داده‌اند.

* حضور خاص آمریکا باعث شد نگاه‌ها بالاتر از حوزه ورزش، به مسابقات جلب شود

وی درباره مصاحبه منتشر شده از قول او در شبکه خبری CNN آمریکا مبنی بر اینکه اگر آمریکا در جام جهانی حضور پیدا نمی‌کرد، جام جهانی واقعی نبود، گفت: نه تنها آمریکا، بلکه هرکدام از تیم‌های ایران، روسیه، آذربایجان و حتی گرجستان نیز در این رقابت‌ها نبودند از جذابیت مسابقات کم می‌شد و تأثیری جدی بر کیفیت مسابقات می‌گذاشت. آمریکا هم با شرایط خاص به ایران آمد و همین موضوع باعث شد نگاه‌ها بالاتر از حوزه ورزش، به این مسابقات جلب شود.

* یزدانی به این شکست در مسیر کسب افتخاراتش نیاز داشت

رسول خادم درباره شکست حسن یزدانی در این فینال جام جهانی مقابل حریف آمریکایی گفت: شرایط یزدانی به دلیل سرماخوردگی سنگین هفته گذشته و مصرف آنتی‌بیوتیک متفاوت بود و فرصت ریکاوری را به طور کامل نداشت. البته این موضوع در مسابقات اول و دوم به نشان نداد و به چشم نیامد، اما در دیدار مقابل حریف آمریکایی بدنش خالی شد. یزدانی پس از المپیک کارش را بدون حاشیه دنبال کرد و این اتفاقات صرفاً تجربیاتی است که او گاهی در ادامه مسیر کسب افتخارات خودش نیاز دارد کسب کند، اما مهم این است که هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل و هم جام قهرمانی را در حوزه کشتی بُردیم.

رئیس فدراسیون کشتی درباره برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در آبادان گفت: برنامه‌ها را دنبال می‌کنیم، آبادان هم با مردم صمیمی و صمیمیتی که دارند، میزبانی خوبی از 8 کشور برتر جهان خواهند دهفته بیستم لیگ برتر فوتبال

پیروزی خوزستانی‌ها در لحظات پایانی/ آبی‌ها از تساوی فرار کردند

خبرگزاری فارس: پیروزی خوزستانی‌ها در لحظات پایانی/ آبی‌ها از تساوی فرار کردند

دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پدیده در پایان با پیروزی خوزستانی‌ها خاتمه پیدا کرد.

، دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پدیده از ساعت 15:30 در ورزشگاه غدیر اهواز در حضور حدود هزار تماشاگر آغاز شد.

این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود استقلال خوزستان به پایان رسید.

 حمید حاج ملک

تورج عیوض محمدی و حمید غمزه

-

 -

 مهدی مومنی (39) و محمد طیبی (90+3) برای استقلال خوزستان، دریسا دیاراسوبا (78) برای پدیده

اتفاق مهم بازی

هوا سرد است و تماشاگر زیادی به ورزشگاه نیامدند. این در حالی است که تماشای این مسابقه برای تماشاگران رایگان اعلام شده بود.

در دقیقه 28 معین عباسیان مصدوم شد و جای خود را به رضا ناصحی داد.

در این مسابقه هیچ بازیکنی از دو تیم کارت زردی از داور مسابقه دریافت نکرد.

برای مشاهده جدول اینجا را کلیک کنید.ساعات پایانی نقل و انتقالات سرخ‌پوشان

رایزنی پرسپولیسی‌ها برای جذب بازیکن ادامه دارد/ اما و اگرهای لیست قرمزها

خبرگزاری فارس: رایزنی پرسپولیسی‌ها برای جذب بازیکن ادامه دارد/ اما و اگرهای لیست قرمزها

در حالی که ساعات پایانی فصل نقل و انتقالات زمستانی را سپری می‌کنیم به جز ۲ بازیکنی که چند روز قبل پیراهن سرخ پرسپولیس را به تن کرده‌‌اند هنوز بازیکن یا بازیکنان جدیدی به این تیم اضافه نشده‌ است.

، در حالی که امروز آخرین فرصت برای نقل و انتقالات زمستانی به شمار می‌رود اما باشگاه پرسپولیس تا این لحظه نتوانسته است در زمینه جذب بازیکنان مدنظر کادر فنی‌اش اقدامی انجام دهد.

با وجود مذاکرات فراوان با بازیکنان مختلف از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس تنها سروش رفیعی و سامان نریمان‌جهان پرسپولیسی شدند. این در حالی است که برانکو بیش از هر چیزی به مدافع و هافبک دفاعی نیاز دارد. به طوری که مذاکرات مختلفی با سعد ناطق ملی‌پوش عراقی و روزبه چشمی که پیش از این در استقلال بازی می‌کرد صورت گرفت اما هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده است.

ناطق فرصت دارد تا پایان امروز رضایت‌نامه خود را از باشگاه نیروی هوایی عراق بگیرد تا بتواند به پرسپولیس بپیوندد. اما با وجود مذاکرات متعددی که مدیر برنامه‌های این بازیکن  خود این بازیکن انجام داده‌اند هنوز اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده است.

روزبه چشمی اما یکی  از جدی‌ترین گزینه‌های برای پیوستن به پرسپولیس است که البته این بازیکن هم بعید است امروز با پرسپولیس قرارداد ببندد و شاید طی روزهای آینده شاهد اتفاقات تازه‌تری در این باره باشیم. هرچند که شاید اتفاقات دیگری تا امشب رقم بخورد.

از طرف دیگر تا لحظه انتشار این خبر قرارداد محمدامین ‌‌آرام‌طبع و حتی پال‌یانسکی ‌مدافع اکراینی که زمزمه‌هایی درباره او گفته می‌شد هم قراردادش فسخ نشده است و این موضوع به خصوص در مورد آرام‌طبع وضعیت او را با اما و اگر روبه‌رو کرده است چرا که از طرفی باشگاه پرسپولیس به این بازیکن اجازه حضور در تمرینات را نمی‌دهد و از طرف دیگر خود این بازیکن قبل از پایان نیم‌فصل اول زمزمه جدایی را سر داده بود.

طبق قانون نقل و انتقالات هر تیم می‌تواند 3 بازیکن آزاد جذب کند و باید این را هم در نظر گرفت که آنتونی گولچ مدافع استرالیایی پرسپولیس هم از لیست سرخ‌پوشان خارج شده و این به این منزله است که پرسپولیس می‌تواند یک بازیکن آسیایی هم جذب کند.

با همه این تفاسیر مسئولان باشگاه پرسپولیس در تلاش هستند تا بازیکنان مدنظر کادر فنی خود را به تیم اضافه کنند که البته باید منتظر ساعات آینده و حتی روزهای دیگر بود تا ببینیم آیا بازیکن یا بازیکنان دیگری پیراهن سرخ پرسپولیس را به تن می‌کنند یا نه.

امروز هم علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس به همراه حمیدرضا گرشاسبی و جعفر کاشانی 2 عضو هیأت مدیره این باشگاه جلسات طولانی را در محل باشگاه پرسپولیس برگزار کردند تا آخرین وضعیت نقل و انتقالات مورد بررسی قرار گیرد.14 / 11 / 1395برچسب:, :: 5:57 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

کوسه‌غراوی در واکنش به جان باختن کولبران:

دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد

خبرگزاری فارس: دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد

عضو کمیسیون عمران درباره ضرورت توجه دولت به اشتغال مرزنشینان به منظور رهایی آنان از راه‌هایی همچون کولبری برای امرار معاش گفت: دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد.

شهرام کوسه‌غراوی نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره ضرورت توجه دولت به اشتغال مرزنشینان به منظور رهایی آنان از راه‌هایی همچون کولبری برای امرار معاش گفت: امنیت مرزهای ما را مرزنشینان تأمین می‌کنند از این رو باید از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت ایجاد اشتغال برای آنان باشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در برنامه ششم توسعه به منظور اشتغال‌زایی برای ساکنین مناطق مرزی کشور خاطرنشان کرد: دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم کمک دولت به بهره‌برداری از فرصت‌های اشتغال در مناطق مرزی کشور از دولت خواست ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در مرز‌ها را فعال کند.

به گزارش فارس، شنبه شب، پنج نفر از کولبران در مرزهای غربی کشور بر اثر ریزش بهمن، جان خود را از دست دادند. 

خاطرنشان می‌شود روز سه‌شنبه نیز جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس در جریان طرح سوال خود از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه مرزها را باید به عنوان یک فرصت حساب کرد و نه تهدید، اظهار داشت: شاهد کشته شدن 5 نفر از کولبران در مرزهای غربی کشور به خاطر سقوط بهمن بودیم که به خاطر 100 هزار تومان کولبری می‌کنند را امرار معاش کنند اما در مقابل حال افرادی با یک تلفن و بدون طی مراحل قانونی جلوی چشم مسئولان هزاران تن محصول وارد می‌کنند و میلیاردها تومان به جیب می‌زنند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که جوانان برای 100 هزار تومان باید 300 کیلو بار به دوش بکشند؛ آیا این عدالت و انصاف است؟

وی با اشاره به این که برای پیگیری وضعیت کولبران بارها با وزیر کشور، گمرک و ناجا جلسه گذاشته شده است اما کسی درد این کولبران را درک نکرد، اظهار داشت: اینها که بدون مجوز از مرزها واردات انجام می‌دهند چه کسانی هستند؟ و توسط چه کسانی از سوی دولت حمایت می‌شوند؟

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کولبران را زندانی می‌کنیم اما با افرادی را که با یک تماس تلفنی هزاران تن کالا و محصول وارد کشور می‌کنند کاری نداریم.مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان خبر داد:

آغاز فرایند جذب قهرمانان و مدال آوران

 آغاز فرایند جذب قهرمانان و مدال آوران

مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان از آغاز فرایند جذب قهرمانان و مدال آوران مشمول تصویبنامه هیات وزیران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بهروز منتقمی، مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تصویبنامه شماره « 47069/ت51514 ه » مورخ 23 تیرماه 95 هیات محترم وزیران گفت: آن دسته از قهرمانان و مدال آوران مشمول این تصویبنامه « آیین نامه اجرایی جذب و استخدام قهرمانان مشمول قانون سرباز قهرمان » که مایل به استخدام در دستگاه های اجرایی هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر و پیگیری فرآیند جذب، به ادارات کل ورزش و جوانان استان های سراسر کشور یا اداره کل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان مراجعه نمایند.
منتقمی تصریح کرد: ورزش کاران مشمول این تصویبنامه جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه درخواست خود با همراه داشتن مدارک « اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر شناسنامه، اصل و تصویر احکام قهرمانی، اصل و تصویر مدرک تحصیلی » به ادارات کل ورزش و جوانان استان های سراسر کشور یا اداره کل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان مراجعه نمایند.
فایل PDF این آئین نامه به پیوست همین خبر درج شده است.


14 / 11 / 1395برچسب:, :: 5:48 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

حضور کشتی  گیران آمریکایی منتظر نظر وزارت خارجه

حضور کشتی گیران آمریکایی منتظر نظر وزارت خارجه

وزارت ورزش اعلام کرد حضور تیم کشتی  آمریکا در جام فجر منوط به اظهار نظر دستگاه دیپلماسی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگوی تلفنی با اخبار ورزشی صبح امروز شبکه خبر اعلام کرد باوجود علاقه فراوان کشتی  گیران آمریکایی برای حضور در این رقابت ها، ورود آنها منوط به اظهار نظر دستگاه دیپلماسی کشور است.
به دنبال اقدام جدید دولت آمریکا در ممنوع کردن ورود شهروندان ایران ی به این کشور و واکنش متقابل ایران که بر اساس آن ورود آمریکای ها به کشور ممنوع شده است، حضور کشتی  گیران آمریکایی در جام فجر با مشکل مواجه شده است.
این موضوع واکنش اتحادیه جهانی کشتی  را نیز به دنبال داشته است.
این اتحادیه در خصوص این موضوع بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن آمده است؛ اتحادیه جهانی کشتی  خود را نسبت به فراهم آوردن فرصت رقابت در تورنمنت‌های طراز اول در سراسر جهان برای بهترین کشتی ‌گیران دنیا متعهد می‌داند و جام جهانی کشتی  آزاد در کرمانشاه ایران یکی از آن رویدادهای برتر جهانی است. اگرچه ما هیچ بینشی در خصوص اختلافات سیاسی میان ایالات متحده و ایران نداریم، اما همکاری میان فدراسیون کشتی  دو کشور برای رشته ورزشی ما مانند یک معیار طلایی بوده است. کشتی ‌گیران این دو کشور همیشه اوج روحیه ورزشکاری را به نمایش گذاشته‌اند و تعاملاتی برخواسته از قلب‌شان که به تصویر هم کشیده شده است، مترادف با نام کشتی  و توانایی آن با رفتن ورای مرزهای سیاست است.
در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است: «فدراسیون‌های هر دو کشور تمایل خود را برای حضور آمریکا در جام جهانی کشتی  آزاد ابزار کرده‌اند. مایه مباهات است دانستن این موضوع که گاهی اوقات کشتی  مسبب چنین همکاری‌های بین‌المللی می‌شود و ما امیدواریم که وزارت امور خارجه ایران بتواند با حضور کشتی ‌گیران آمریکایی در جام جهانی موافقت کند.
در همین حال نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی  هم در این خصوص به سایت اتحادیه متبوعش گفته است: همان‌طور که در تلاش جهانی برای بازگرداندن کشتی  به برنامه‌های رشته‌های ورزشی المپیک هم نشان داده شد، قدرت ورزش ما مستقیماً از اشتیاق و تعهد ورزشکاران و هواداران نشأت می‌گیرد. ما از آنها بابت حمایت بی‌وقفه‌شان از اتحادیه جهانی کشتی  و فدراسیون‌های ملی‌مان قدردانی می‌کنیم.


اولين نشست هم انديشي نمايندگان استانی و مسئولين كميته های انجمن موای تای فدراسيون ورزش های رزمى 5بهمن ماه 1395/تهران

  • سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 09:13
  • بازدید 14 بار

اولين نشست هم انديشي نمايندگان استانی و مسئولين كميته های انجمن موای تای فدراسيون ورزش های رزمى 5بهمن ماه 1395/تهراناطلاعیه دپارتمان داوری: ۲ پنالتی پرسپولیس گرفته نشد/ سیدجلال باید اخراج می‌شد!

خبرگزاری فارس: اطلاعیه دپارتمان داوری: ۲ پنالتی پرسپولیس گرفته نشد/ سیدجلال باید اخراج می‌شد!

دپارتمان داوری درخصوص بازی‌های هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،به نقل از سایت فدراسیون، دپارتمان داوری درباره دیدارهای ماشین سازی- صبای قم، پیکان و تراکتورسازی تبریز، پدیده و نفت تهران، استقلال تهران و صنعت نفت آبادان، ذوب آهن و فولاد خوزستان اعلام کرد که هیچ اشتباهی که در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته باشد، شاهد نبودیم و تمامی تصمیمات داوران  مورد تایید  است. حتی در صحنه برخورد مهاجم تراکتور در محوطه جریمه تیم پیکان، با توجه به اینکه هر دو بازیکن (مدافع و مهاجم) به یک اندازه نیرو وارد می‌کنند، هیچ خطایی اتفاق نیفتاده و تصمیم داور در ادامه بازی صحیح است.

در بازی استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان تصمیم داور در اعلام صحنه پنالتی درست بوده است. هر چند در صحنه دوم با توجه  به عدم پوشش تصویری مناسب لحظه وقوع خطای هند کاملا به وضوح دیده نمی شود، تصمیم داور مورد تایید است.

در بازی سایپا و سیاه جامگان گلی که توسط تیم سایپا در دقیقه 46 به ثمر رسید باید به علت خطای هند مهاجم تیم سایپا  گل را مردود و به بازیکن خاطی یک اخطار داده می‌شد. در نهایت باید گفت تصمیم داور در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته است.

در مسابقه تیم‌های پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز داور مسابقه باید دو خطای پنالتی به نفع تیم پرسپولیس اعلام می‌کرد و در صحنه منجر به اخطار دقایق 35 و 81  با توجه به تصاویر تلویزیونی، گزارش بازی و گزارش داوران،هر چند که صبح امروز در مصاحبه با رسانه‌های گروهی با استناد مطالب یاد شده، موضع گیری شده است اما هنوز به دلایل قطعی نرسیده‌ایم که به محض مشخص شدن آن، به سرعت اذهان عمومی را مطلع خواهیم کرد. همچنین کاپیتان تیم پرسپولیس تهران باید به علت تحریک تماشاگران با کارت زرد دوم از بازی اخراج می‌شد.

اما باید عنوان کرد با روندی که به وجود آمده قطعا داوری کشور متضرر خواهد شد. زیرا اگر قرار باشد بازیکنان، کادر فنی، تماشاگران و به تازگی گزارشگران تلویزیونی در مقابل هر تصمیم داور موضع گیری کرده و آن را زیر سوال ببرند، نمی‌شود از داوران انتظار داشت که در زمین به خوبی به قضاوت بپردازند.

یکی از نکات مهم در امر قضاوت آرامش است لذا از همه دست اندرکاران درگیر در مسابقات اعم از بازیکنان، مربیان، مدیران عامل، تماشاگران و اصحاب رسانه درخواست می شود در حفظ آرامش فضای داوری کشور اهتمام لازم را به عمل آورند.حضور خاکسار و خوش قدم در لیگ جهانی کاراته وان هم قطعی شد

بانوی طلایی بازی‌های آسیایی اینچون فردا راهی فرانسه می‌شود

خبرگزاری فارس: بانوی طلایی بازی‌های آسیایی اینچون فردا راهی فرانسه می‌شود

حمیده عباسعلی دارنده نشان برنز مسابقات جهانی اتریش فردا صبح برای حضور در نخستین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان راهی فرانسه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در سال 2017 در حالی از هشتم تا دهم بهمن‌ماه به میزبانی کشور فرانسه پیگیری خواهد شد که حمیده عباسعلی و طراوت خاکسار برای حضور در این رقابت‌ها ساعت 6 صبح فردا(چهارشنبه) راهی کشور فرانسه خواهند شد.

سمانه خوش قدم نیز به عنوان مربی، این دو کاراته‌کا را در این مسابقات همراهی خواهد کرد. البته این سه نفر نیز با هزینه شخصی راهی این مسابقات خواهند شد.

لازم به ذکر است، ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، ابراهیم حسن بیگی، هادی عرب، مهدی خدابخشی، احسان و سامان حیدری و بهمن عسگری کاراته کاهای ایرانی حاضر در این رقابت‌ها هستند که در حالا حاضر در اردوهای مشترک در فرانسه حضور دارند.

علی اصغر آسیابری دیگر کاراته‌کای کشورمان امروز صبح راهی فرانسه شده است.

البته شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته و شهاب سلطانی نیز ساعت 7 صبح فردا( چهارشنبه) راهی فرانسه خواهند شد.رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال خبر داد

جلسه استقلالی‌ها با معاون وزیر امورخارجه برای حل مشکل نقل و انتقالات بازیکن

خبرگزاری فارس: جلسه استقلالی‌ها با معاون وزیر امورخارجه برای حل مشکل نقل و انتقالات بازیکن

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال از برگزاری جلسه با معاون وزیر امورخارجه برای حل مشکل نقل وانتقالات بازیکن در این تیم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، شهاب جهانیان رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال پس از برگزاری جلسه با معاون وزیر امور خارجه جهت حل مشکل نقل و انتقالات بازیکن در استقلال خبر داد.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در همین خصوص گفت: خبری که امروز منتشر شد، خبر خوب و خوشایندی برای هواداران این تیم نبود. این اتفاقی است که افتاده و حالا باید همه سعی و تلاش خود را برای برطرف شدن این مشکل، داشته باشیم.

وی افزود: باشگاه استقلال تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل نقل و انتقالات بازیکنان به کار گرفته و رایزنی و مکاتباتی را با فیفا انجام داده‌ایم. در همین راستا فردا نیز همراه با مدیرعامل باشگاه آقای افتخاری جلسه‌ای با معاون محترم وزارت امور خارجه در محل این وزارت خانه خواهیم داشت. هواداران اطمینان داشته باشند باشگاه از هیچ کوششی برای حل این مشکل دریغ نخواهد کرد.به بهانه اشتباه محاسباتی مدیران استقلال و محرومیت از سوی فیفا

نامه‌نگاری دیرهنگام آبی‌ها ، پوششی برای عدم مدیریت/رئال و بارسا تسلیم شدند شما که جای خود دارید

خبرگزاری فارس: نامه‌نگاری دیرهنگام آبی‌ها ، پوششی برای عدم مدیریت/رئال و بارسا تسلیم شدند شما که جای خود دارید

تلاش مقامات باشگاه استقلال برای گرفتن تخفیف از فیفا در فضایی غیرحرفه‌ای اهالی فن و کارشناسان را به یاد گزینه‌های مشابه در باشگاه‌های بزرگ دنیا و رفتار حرفه‌ای آنها می‌اندازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، از حکم سنگین فیفا علیه باشگاه رئال‌مادرید مدت‌زمان زیادی نمی‌گذرد؛ حکمی که طی آن یکی از ثروتمندترین باشگاههای بزرگ جهان از خرید و فروش بازیکن تا فصل 2017- 2018 منع شد و مقامات این باشگاه پس از تلاش فراوان در قالب قانون و پیگیری‌های منطقی آن را به قبل از فصل نقل و انتقالات تابستانی کاهش دادند. جرم باشگاه رئال‌مادرید البته سنگین بود و بدرفتاری با نوجوانان در آکادمی رئال‌مادرید و عدم رعایت قوانین مربوط به عقد قرارداد در مقطع سنی پایه باعث شد تا فیفا پس از بارسلونا به مادرید نیز حمله کند.

جرم باشگاههای بزرگی مثل بارسلونا و رئال‌مادرید هرچه بود مدیریت اشتباه یا عدم مدیریت نبود و هیأت مدیره چاره‌ای جز قبول جرم بخشی از سازمان خود را نداشت. اما اکنون شاهد صدور حکمی بین‌المللی از سوی فیفا علیه باشگاه استقلال هستیم؛

حکمی که علیه عدم مدیریت و عدم وضوح در این باشگاه صادر شده است. پول یک بازیکن خارجی دیر پرداخت شده و در پی شکایت و پیگیری وکیل این بازیکن، فیفا باشگاه استقلال را از خرید و فروش بازیکن محروم کرده است. تا اینجا موضوع شفاف به نظر می‌رسد اما نامه‌نگاری استقلال (اگر صحت داشته و صورت بگیرد) ممکن است به جای حل مشکل به سوژه خبری رسانه‌های خارج از کشور تبدیل شود. به خصوص اگر ادعای مقامات استقلال در رابطه با استدلال داخل نامه صحت داشته باشد. آیا باید تا ابد عدم مدیریت و بی‌تدبیری را به تحریم‌های آمریکا و اروپا گره بزنیم؟

سوال مهم اینجاست؛ در زمان عقد قرارداد با این بازیکن، از مشکلات بانکی و تحریم‌های بین‌المللی بی‌خبر بودیم؟ آیا این اولین بازیکن خارجی بود که فوتبال باشگاهی ایران خریداری کرده است؟ قرارداد با این بازیکن توسط چه کسانی و با چه سطح از دانش حقوقی مطالعه شده است و اصولا نامه مذکور توسط چه کسانی قرار است نوشته شود؟ (یادمان نرود در طول چند سال گذشته چه نامه‌نگاری‌هایی از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها سوژه خبری برنامه‌های مختلف شده است)

ماجرای بد این داستان قرارداد رسمی است که استقلال با جباروف بسته است. قراردادی قانونی که طبق آن باشگاه استقلال متعهد است به اجرای مفاد آن که از همه مهمتر مسائل مالی است. باشگاه استقلال به همین سرعت نمی تواند این مشکل را حل کند و طبیعی است که اکنون بازیکن تازه خریداری شده این باشگاه طلب مطالبات مالی خود را داشته باشد. این وسط داستان آندو تیموریان و روزبه چشمی هم که تازه به لیست استقلال اضافه شده جای خود. بازیکن خارجی خیلی راحت می تواند به فیفا شکایت کند و از مجاری قانونی و بین المللی حق خود را بخواهد. 

در پایان باید به این موضوع اشاره شود که باشگاه استقلال حق دارد تمام تلاش خود را برای حفظ بیت‌المال و جلب رضایت هواداران دلسوز خود صرف کند اما ای کاش مدیریت امور نیز با همین انگیزه از ابتدا راه را درست بپیماید تا کار به نامه‌نگاری‌های دلهره‌آور نکشد. 

هنوز یادمان نرفته در ماجرای دیر ارسال شدن لیست استقلال به آسیا مقداد نجف نژاد مدیرعامل وقت استقلال به صورت حضوری در AFC به دنبال این بود تا با دیپلماسی هدیه دادن فرش ایرانی مسئله را ختم به خیر کند و حالا شنیده می شود باشگاه استقلال به دنبال نامه نگاری است. 

رئال مادرید و بارسلونا که حکم مشابهی از همین محرومیت از سوی فیفا گرفته اند نتوانستند این محرومیت را برطرف کنند و تمام تلاش رئال به این منجر شد که محرومیت را کاهش دهد، بارسا اما جز صبوری کار دیگری برابر این حکم نداشت، آیا باشگاه استقلال که در فیفا سابقه خوبی هم بابت پرداختی به بازیکنان خارجی ندارد می تواند مانع از اجرای این حکم شود؟ آیا زمان نامه نگاری های دیرهنگام تمام نشده است؟
سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

 

28 بازیکن به نخستین اردوی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال کشور دعوت شدند که سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در این اردو حضور دارند .
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون، سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان اسامی بازیکنان دعوت شده به مرحله نخست اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال را به شرح زیر اعلام کرد:
سمیه خرمی-بینا کریمی از کردستان
طوبی القاصی- خاطره جمال از لرستان
الهام عسکری- هانیه خداپرست از فارس
الهام فرهمند- فاطمه عادلی- زمرد سلیمانی- وحیده ایثاری- فروغ موری- شهربانو محمودی- افروز کربکندی از اصفهان
مهسا محمدی- یاسمن فرمانی-سمیرا اسماعیلی آذربایجان غربی
زهرا حاتم نژاد- طاهره آزادی از ایلام
فاطمه قاسمی- فاطمه شجاعی از خوزستان
سارا قمی-زهرا قنبری- کویستان خسروی- نرگس کوهستانی-سهیلا نظام آبادی- طاهره سلیم پور- مهدیه آمیغی- پروین فرهادی خواه از کرمان
بازیکنان فوق از روز یکم تا پنجم بهمن ماه زیر نظر کادر فنی تمرینات خود را آغاز می کنند.
ملی پوشان باید روز یکم بهمن ماه خود را در کمپ تیم های به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند


5 / 11 / 1395برچسب:, :: 7:28 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

سیامند رحمان نامزد دریافت‌جایزه جهانی لاروس

سیامند رحمان نامزد دریافت‌جایزه جهانی لاروس

 

قویترین مرد پارالمپین جهان و دارنده مدال طلای فوق سنگین بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۱۲ لندن، کاندید دریافت نشان و جایزه جهانی لاروس شد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از"ورزش سه" «دانیل دیاس» سفیر بنیاد «لاروس» عصر چهارشنبه نام سیامند رحمان و پنج ورزشکار دیگر را به عنوان کاندیداهای دریافت جایزه ورزشی جهانی لاروس اعلام کرد.
بنیاد لاروس در سال ۱۹۹۹ توسط شرکت ریچموند و دایملر تاسیس شد و دو سال بعد جایزه ورزش جهانی لاروس را بنیاد نهاد که در شهر موناکو با حضور «نلسون ماندلا» به برگزیدگان اهدا شد.
مراسم اهدای جوایز هرساله برگزار و به بهترین ورزشکاران جهان در بخش‌های مختلف اعطا می شود.
این جایزه یکی از بزرگترین جوایز ورزشی جهان است و از میان برندگان ادوار گذشته این جایزه می توان به نواک جوکوویچ، یوسین بولت ، سرنا ویلیامز و دانیل دیاس اشاره کرد.
سیامند رحمان قهرمان جهان و پارالمپیک نیز در میان برترین پارالمپین‌های جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است. مراسم اهدای جوایز لاروس در تاریخ ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه) در موناکو برپا خواهد شد.


20 / 10 / 1395برچسب:, :: 4:57 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

برخی از مربیان همیشه کنار بوکس هستند

روزبهانی: خمینز معتقد است خوب مبارزه می‌کنم/ شناختی از مربی کوبایی ندارم

خبرگزاری فارس: روزبهانی: خمینز معتقد است خوب مبارزه می‌کنم/ شناختی از مربی کوبایی ندارم

تنها نماینده بوکس ایران در المپیک برزیل گفت: به طور اتفاقی با سرمربی تیم ملی بوکس در آکادمی روبه‌رو شدم و او مدعی شد که مبارزات من را بارها دیده و مسابقات خوبی داشته‌ام.

، مسئولان فدراسیون بوکس سرانجام از بین تمام گزینه‌هایی که مطرح کرده بودند طی چند روز گذشته با "باربارو فرناندز خیمنز"، سرمربی کوبایی برای هدایت تیم ملی بوکس به توافق رسیدند. خمینز مربی 59 ساله ای است که مهمترین رزومه او هدایت تیم ملی ونزوئلا، اندونزی و پاراگوئه است؛ او مربی دو ستاره ای است که حالا برای هدایت تیم ملی بوکس ایران از چند روز گذشته وارد تهران شده است.

مسولان فدراسیون طی چند روز گذشته به نقل از او مدعی شدند که او، احسان روزبهانی تنها ستاره بوکس ایران که سال ها در مسابقات لیگ حرفه ای حضور داشت را نمی‌شناسد؛ اما وی طی چند روز گذشته با احسان روزبهانی در آکادمی ملی المپیک روبرو شده و مدعی شده مبارزات او را بارها تماشا کرده و از نوع مبارزات روزبهانی مطلع است.

در همین رابطه خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گفت‌و‌گویی با احسان روزبهانی داشته است.

روزبهانی در واکنش به صحبت‌های سرمربی کوبایی تیم ملی ایران که مدعی شده او را نمی‌شناسد، گفت: طی چند روز گذشته در آکادمی ملی المپیک خمینز سرمربی کوبایی تیم ملی بوکس را دیدم با او خوش و بش کردیم و حتی یکی از بازیکنان تیم فوتبال نیز شاهد این موضوع بود. مربی کوبایی مدعی شد که بازی‌های من را بارها و بارها تماشا کرده و مدعی شد که من مبارزات خوبی را انجام می‌دهم.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: مترجم سرمربی تیم ملی شاهد بود که او از من سؤال کرد که چرا در اردوهای تیم ملی حضور پیدا نمی‌کنم و من نیز اعلام کردم که از تیم ملی بوکس اخراج شده‌ام و حالا نمی‌دانم مترجم او صحبت‌های من را به خمینز انتقال داد یا خیر.

تنها نماینده بوکس ایران در المپیک در پاسخ به این سؤال که آیا از این مربی شناخت دارید یا خیر، گفت: من شناختی از مربی کوبایی ندارم و فقط امیدوارم بتواند به بوکس ایران کمک کند.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که آیا مربیانی که به عنوان دستیاران سرمربی کوبایی انتخاب شدند آیا می‌توانند به بوکس کمک کنند یا خیر؟، گفت: برخی از مربیانی که در حال حاضر کنار تیم ملی هستند همیشه بوده‌اند. (با خنده)

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما را در اردوی تیم ملی خواهیم دید یا خیر، گفت: فعلاً که از اردوی تیم ملی اخراجم و نمی‌دانم که تکلیفم چیست.

روزبهانی در مورد موفقیت امیر علی‌اکبری در مسابقات جهانی MAA گفت: مبارزات علی‌اکبری را در این رقابت‌ها دیدم به او تبریک می‌گویم که توانست در اولین حضور خود در این مسابقات به فینال راه پیدا کند این کار بزرگی بود که او انجام داد. پیش از المپیک برزیل او زیر نظر اکبر احدی تمرین می‌کرد و در اردوها تمرینات او را شاهد بودم که چقدر جدی تمرین می‌کند. احسنت به او که توانست نایب قهرمان جهان شود.

تنها نماینده بوکس ایران در المپیک برزیل در پاسخ به این سؤال آیا برنامه‌ای مثل امیر علی‌اکبری برای خود دارید یا خیر، گفت: من برای حضور در مسابقات بوکس حرفه‌ای برنامه دارم.واکنش جالب سرمربی پرسپولیس به سوال در مورد حواشی اخیر

برانکو:تا جایی که امکان دارد تیم را تقویت می‌کنیم/به صداقت ملی‌پوشان خود شکی نداریم

خبرگزاری فارس: برانکو:تا جایی که امکان دارد تیم را تقویت می‌کنیم/به صداقت ملی‌پوشان خود شکی نداریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما نسبت به صداقت بازیکنانمان در قبال باشگاه، هواداران و خانواده پرسپولیس هیچ شکی نداریم و می‌دانیم آنها همه تلاششان را می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس گفت: درگذشت آیت‌الله رفسنجانی را تسلیت می‌گوییم. با اینکه ایرانی نیستم اما اتفاق تلخی افتاده و به‌طور قطع برنامه تمرینی فردا را با مراسم تشییع پیکر ایشان هماهنگ خواهیم کرد تا مشکلی پیش نیاید.

وی تأکید کرد: سایپا روز گذشته 2 بر صفر از حریف خود عقب بود ولی با زدن گل نشان داد که می‌تواند به بازی برگردد. مطمئناً این تیم می‌تواند از بحران خودش را بیرون بکشد و فرکی نیز شخصی است که از دوستان خوب و بزرگ من است و مطمئن هستم این تیم شرایطش در جدول در نیم‌فصل دوم تغییر خواهد کرد.

برانکو افزود: طبیعتاً ترابی که بهترین بازیکن سایپا است، در این مسابقه به میدان نمی‌رود ولی بازیکنان این تیم هرکدام 20 درصد به توانشان اضافه می‌کنند که جای خالی او پر شود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه عدم جذب بازیکنان جدید باعث نگرانی شده است، گفت: من قبلاً هم گفته‌ام زمان کمی برای گرفتن بازیکنان داریم، اما نمی‌توان این موضوع را یک‌شبه حل کرد. به‌خصوص وقتی که ما بازیکنانی را می‌خواهیم که با باشگاه‌شان قرارداد دارند، تا آنجا که امکان داشته باشد، تیم را تقویت می‌کنیم.

برانکو در خصوص اینکه هواداران پرسپولیس از ربیع خواه و عملکرد او ناراحت هستند، گفت: ربیع‌خواه 15 هفته بدون اشتباه بازی کرده و شاید فقط یک اشتباه کوچک مقابل فولاد خوزستان مقابل عبدالله ناصری داشت که همان صحنه می‌توانست یک خطا به سود تیم ما باشد. او بازیکنی عاقل و باهوش است که طوری بازی می‌کند که می‌تواند به‌خوبی بازیکن مقابلش را پوشش دهد.او مقابل خسرو حیدری و خیلی از بازیکنان دیگر عملکرد خوبی داشته است. 

برانکو در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود قرار است تیم‌های حاضر در جام جهانی افزایش پیدا کنند و نظر شما چیست، اظهار داشت: طبیعی است که فیفا دلایل خاص خودش را دارد. مربیان می‌دانند که قبل و بعد از جام جهانی چه فشاری به بازیکنانی وارد می‌شود و این می‌تواند یک پوئن برای تیم‌هایی باشد که تاکنون به جام جهانی نرفتند.

وی در مورد شرایط رامین رضائیان برای مسابقه با سایپا، تصریح کرد: نمی‌دانم وضعیت او چگونه است و باید این مسئله را بررسی کنم. رضائیان برای بازی در 90 دقیقه آماده نخواهد بود چرا که بعد از آخرین مسابقه ما عملا فقط یک تمرین داشته است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه شائبه کم کاری بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس مطرح شده است، خاطرنشان کرد: آن مسابقه که شکست خوردیم بازی دوستانه بود و این مسئله طبیعی بود. ملی‌پوشان ما در شرایط خاصی قرار داشتند. ما نسبت به صداقت بازیکنانمان در قبال باشگاه، هواداران و خانواده پرسپولیس هیچ شکی نداریم و می‌دانیم آنها همه تلاششان را می‌کنند. به این مسئله هیچ شکی نداریم.

برانکو در مورد اینکه مهدی تاج اعتقاد داشته مصاحبه روز گذشته او جو را آرام کرده و به سعید فتاحی به خاطر اظهاراتی که داشته تذکر داده است، گفت: این مسائل را رها کنید و از سایپا بپرسید.لحظه به لحظه با مراسم بهترین‌های فیفا

مارادونا، میهمان ویژه مراسم/بازی دوستانه با اینفانتینو + عکس

خبرگزاری فارس: مارادونا، میهمان ویژه مراسم/بازی دوستانه با اینفانتینو + عکس

مراسم انتخاب‌ بهترین‌های فوتبال جهان از ساعت ۲۱ به وقت تهران در شهر زوریخ آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس دیگو مارادونا به دعوت فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» وارد شهر زوریخ شد. وی براساس خواسته جیانی اینفانتینیو، رئیس کنونی فیفا در مراسمی که امشب برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

     

در کنار مارادونا چهره‌های بزرگی همچون کارلوس پویول و کارلی لیود، وارد سوئیس شده اند.

آنها در دیدار فوتبال دستگرمی همراه با اینفانتینیو در میدان حضور یافته و بازی کردند.

مارادونا پس از پایان این مسابقه جالب اظهارداشت: این بازی یکی از راه‌های بود که فیفا در پیش گرفت تا خانواده بزرگ فوتبال جهان به هم نزدیک‌تر شوند. اینفانتنیو سعی دارد این خانواده در مسیر اتحاد قدم بردارد.


مراسم بهترین‌های فیفا امشب از ساعت 21 به صورت رسمی و 19 و 30 دقیقه به صورت غیررسمی و از روی فرش قرمز در شهر زوریخ آغاز خواهد شد.

این مراسم در حالی برگزار خواهد شد که در نخستین روزهای سال 2017 فیفا با برپایی چنین رویدادی، نتیجه کلی آرا کارشناسان، مربیان و کاپیتان‌ تیم‌های ملی را در بخش‌های مختلف اعلام خواهد کرد و دنیای فوتبال نیز با چهره‌های برتر سال پایان یافته آشنا خواهد شد.

هم اکنون در بخش بهترین بازیکنان مرد، کریستیانو رونالدو، آنتوان گریژمن و لیونل مسی نامزد هستند.

همچنین ملانی بهرینگر، کارلی لیود و مارتا نامزد بهترین فوتبالیست زن سال هستند.

در بخش مربیان نیز کلادیو رانیری،مربی لسترسیتی، فرناندو سانتوس، سرمربی پرتغال و زین‌الدین زیدان، مسئول فنی رئال مادرید نامزد دریافت جایزه هستند.پوشش لحظه‌‌به‌لحظه مراسم بزرگداشت و اخبار درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

حضور سرلشکر قاسم سلیمانی در منزل آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی/ پیام‌های تسلیت سپاه پاسداران، خبرگان، جامعتین و نمایندگان مجلس/ مراسم ترحیم از سوی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: حضور سرلشکر قاسم سلیمانی در منزل آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی/ پیام‌های تسلیت سپاه پاسداران، خبرگان، جامعتین و نمایندگان مجلس/ مراسم ترحیم از سوی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود

لحظه‌ به لحظه مراسم بزرگداشت و مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این خبر به روزرسانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از عمری مجاهدت و تلاش در مسیر آرمان‌های انقلاب عصر روز گذشته یکشنبه 19 دی ماه در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

برپایه این خبر محمد حاجی‌آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت در خصوص اقدامات پزشکی انجام شده برای آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان در ساعت 18 امروز به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شدند.

وی افزود: ایشان بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده و در اورژانس با حضور یک تیم کامل پزشکی و مجرب عملیات احیا آغاز شد.

حاجی آقاجانی گفت: متاسفانه در ساعت 19.30 تلاش پزشکان بی‌نتیجه ماند و روح ایشان به ملکوت اعلی پیوست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسئولیت‌های مهمی همچون عضویت در شورای انقلاب اسلامی، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

به گزارش فارس، رهبر انقلاب اسلامی صبح فردا (سه‌شنبه) با حضور در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه تهران، نماز را بر پیکر ایشان اقامه می‌کنند و شروع این مراسم از ساعت 8:30 صبح خواهد بود.

 

لحظه‌ به لحظه مراسم بزرگداشت و مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه این خبر به روزرسانی می‌شود:

فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ ملی است

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای تصریح کرد: فقدان حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ ملی است.

قرار بود این هفته گزارش برنامه ششم خدمت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ارائه شود/ ایشان یکی از نیروهای انقلاب بود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ما روز شنبه جلسه مجمع تشخیص مصلحت داشتیم و آقای هاشمی با روحیه شاد درباره برنامه ششم نظر می‌داد که قرار بود یکی دو روز بعد گزارش داده شود اما اجل به ایشان امان نداد.

نظر علیزاده طباطبایی درباره وصیت‌نامه سیاسی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی

محمود علیزاده طباطبایی وکیل خانوادگی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در جمع خبرنگاران درباره وصیت‌نامه سیاسی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: در این رابطه خانواده ایشان اظهارنظر می‌کنند.

پیام تسلیت حزب کارگزاران درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حزب کارگزاران سازندگی با صدور پیامی ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: نقش بی‌بدیل وی در تمام شئون سیاسی و اجتماعی از ایشان چهره‌ای ساخته بود که تکرار آن در تاریخ ناممکن است.

خیال‌مان راحت بود از حضور همیشگی و حمایت گرانه‌اش/ آیت‌الله با ایده‌های علمی همراهی می‌کرد

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور در پیامی ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: آیت‌الله هاشمی آنقدر اراده کار کردن و همت ساختن داشت که خیال‌مان راحت بود از حضور همیشگی و حمایت گرانه‌اش.

نقش آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انقلاب اسلامی از ذهن هیچ ایرانی منصفی نخواهد رفت

در پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی‌رفسنجانی آمده است: تأثیر انکارنشدنی او در شکل گیری انقلاب اسلامی در دوران مبارزات و پس از پیروزی، از ذهن و زبان هیچ ایرانیِ انقلابی و میهن دوست منصفی نخواهد رفت.

سرلشکر قاسم سلیمانی در منزل آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور یافت

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه امروز دوشنبه با حضور در منزل آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت وی را به خانواده او تسلیت گفت.

فرمانده کل سپاه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، سردار سرلشکر محمّدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد.

بی‌تردید نام «هاشمی رفسنجانی» و جلوه‌ خدمات این مبارز کهنسال در ذهن همه دلسوزان نظام باقی خواهد ماند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی تاکید کرده است که بی تردید نام «هاشمی رفسنجانی» و جلوه‌های خدمات این مبارز کهنسال و یار دیرین رهبری در ذهن همه دلسوزان و علاقه‌مندان ایشان باقی خواهد ماند.

مجمع نمایندگان کرمان درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت

مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت.

خبر درگذشت ناگهانی آقای هاشمی‌رفسنجانی موجب تأسف و تاثر شد

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المبرئیسسلمین هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، خانواده محترم و علاقمندان به ایشان تسلیت گفت.

ارتحال آیت الله هاشمی بیدار باش برای ما است/ مردم و روحانیت نسبت به جدایی از یکدیگر هوشیار باشند/ آمریکا می خواهد ملت را از آرمان های انقلاب دور کند

رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی خستگی ناپذیر و شخصیتی موثر در فراز و نشیب های انقلاب توصیف کرد و گفت: ارتحال ناگهانی و تکان دهنده ایشان، بیدار باشی برای همه مسئولان است تا خود را برای مسیر دشوار و بی نهایت پس از مرگ آماده کنند.

حجت‌الاسلام اکرمی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

تسلیت شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران بزرگ در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی

مسئول شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران بزرگ، طی پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

حزب موتلفه اسلامی رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مقاومت در برابر کاپیتولاسیون آمریکایی شاه یار شهدای بزرگوار موتلفه اسلامی امانی، بخارایی، نیک نژاد و هرندی بود.

پیام تسلیت حزب همبستگی درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حزب همبستگی ایران اسلامی به مناسبت ارتحال عالم مجاهد و ربانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیانیه‌ای صادر کرد.

ضدانقلاب غلط کرد/دلایل درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دلایل درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است گفت: مرحوم هاشمی خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی راهنمای خوبی برای مسائل انقلاب بود

وزیر علوم و تحقیقات گفت: ما در دوره اول وزارت فرهنگ و آموزش عالی دنبال بودجه بودیم و اقای هاشمی هم رئیس مجلس بودند، از ایشان خواستیم اعتبارات بیشتری برای دانشگاه منظور کنند که ایشان هم نظر لطف داشتند و همین کار انجام شد.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نقش مهمی در پیروزی و تثبیت انقلاب ایفا کرد

وزیر نیرو گفت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در تمامی مراحل انقلاب چه قبل و چه بعد از پیروزی و چه در جنگ تحمیلی و بعد از آن نقش بسیار مهمی در پیروزی و تثبیت انقلاب ایفا کردند.

عقلانیت و میانه‌روی ویژگی آیت‌الله هاشمی بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتدال،‌عقلانیت و میانه‌روی از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی بود گفت: ایشان از ابتدای انقلاب خارج از جناح‌بندی‌های سیاسی مسیر انقلاب را پیش گرفتند و ما شخصیت بزرگ و پدر انقلابی را از دست دادیم.

آیت‌الله هاشمی پشتوانه محکمی برای نظام جمهوری اسلامی بود/ دولت احساس می‌کند پشتوانه شجاع خود را از دست داد

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی پشتوانه و استوانه نظام، مسئولین و رهبر انقلاب بود، خاطرنشان کرد: ایشان چه در دوران قبل از انقلاب و چه پس از آن، در مسیر آرمان‌های انقلاب و یاریگر امام(ره) و رهبر انقلاب بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا ‏آخرین لحظه عمر پر برکت خود یار رهبری بود/ مشکلات هرگز او را از مسیرش جدا نکرد‎

رئیس جمهور با تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ملت ‏ایران به ویژه مقام معظم رهبری گفت: آیت‌الله هاشمی ‏رفسنجانی همواره در کنار امام(ره) و تا ‏آخرین لحظه زندگی و عمر پربرکت خود نیز یار مقام معظم رهبری بود.‎

آیت‌الله هاشمی را به عنوان یار رهبری می‌شناسیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه از دوران دفاع مقدس خاطراتی با آیت‌الله هاشمی داریم که با شجاعت تمام برای شناسایی و ابلاغ تدابیر تا اهواز نیز رفتند، گفت: ایشان یار و یاور و تأییدکننده رهبر انقلاب بودند.

آیت‌الله هاشمی بیش از نیم‌قرن در راه عزت و اقتدار ملت کوشید

نایب‌رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم کشور دوباره سوگوار مردی هستند که یار امام و انقلاب بود، گفت:‌ مردم با شخصیتی وداع می‌کنند که بیش از نیم‌قرن در راه عزت، اقتدار و آزادی ملت کوشید.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی زندگی خود را صرف مبارزه با رژیم ستمشاهی و تثبیت نظام کرد

در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد.

صبر و آرامش از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شخصیتی نمونه ساخته بود

زهرا مصطفوی دختر حضرت امام(ره) با صدور پیامی رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

با درگذشت آیت‌الله هاشمی، ان‌شاءالله دعواهای سیاسی تمام می‌شود/ آقای هاشمی یار نزدیک امام(ره) و رهبری بود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با رفتن آیت‌الله هاشمی، ان‌شاءالله دعواهای سیاسی تمام می‌شود، گفت: ایشان یار نزدیک امام(ره)، شهید مطهری و رهبر انقلاب بودند.

آیت‌الله هاشمی هیچ جایگزینی ندارد/ ایشان همواره در مقاطع حساس کنار امام و رهبر انقلاب بودند

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی همواره در مقاطع مختلف در کنار امام و رهبر انقلاب بودند، گفت: فقدان ایشان بسیار عظیم است و باید بگویم اییشان هیچ جایگزینی ندارد.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی خدمات فراوانی نسبت به نظام اسلامی داشتند/ دعا می‌کنیم خداوند ایشان را با امام راحل محشور کند

آیت‌الله مصباح‌یزدی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: آقای هاشمی‌رفسنجانی قبل و بعد از انقلاب اسلامی در خدمت نظام اسلامی بود و خدمات فراوانی نسبت به نظام اسلامی داشتند.

آیت‌الله هاشمی جزئی از هیأت امنای انقلاب بود/ خلأ ایشان بسیار محسوس است

حجت‌الاسلام محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم اولین روز سوگواری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران و در جمع خبرنگاران درباره سیره مبارزه انقلابی ـ سیاسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب هستند.

زبان‌ها از وصف آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قاصر است

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران عصر امروز (دوشنبه 20 دی 95) در حسینیه جماران و در جمع خبرنگاران درباره سیره انقلابی و سیاسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت:‌ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از مبارزینی بود که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مؤثری داشتند.

شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در هیچ یک از جریان‌های سیاسی نمی‌گنجید

استاندار سمنان گفت:‌ شخصیت جامع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به نحوی بود که در هیچ یک از جریان‌های سیاسی نمی‌گنجید و فوق جریانات سیاسی اجتماعی بود.

پیام تسلیت آیت‌الله حائری شیرازی درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

 

آیت الله محی الدین حائری شیرازی عضو سابق مجلس خبرگان رهبری  طی پیامی ارتحال آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.رفیعی: با دل و قلبم به پرسپولیس آمدم، مدت قراردادم مهم نیست/امیدوارم لایق شماره ۷ باشم

خبرگزاری فارس: رفیعی: با دل و قلبم به پرسپولیس آمدم، مدت قراردادم مهم نیست/امیدوارم لایق شماره ۷ باشم

بازیکن جدید تیم فوتبال پرسپولیس گفت:گفته بودم که اولویت برای من این بود که لژیونر شوم اما با موقعیتی خوب باید این اتفاق می افتاد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سروش رفیعی بازیکن جدید تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری که در این باشگاه برگزار شد در خصوص حضورش در تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ذهنیتی داشتم و گفته بودم که اولویت برای من این بود که لژیونر شوم اما با موقعیتی خوب باید این اتفاق می افتاد. بعد از کلی وقتی که برای مشورت سپری کردن در این برهه زمانی به آن چیزی که برای خارج از کشور رفتن بود نرسیدم.

وی ادامه داد: با همه تفاسیر تصمیم گرفتم که به پرسپولیس بیایم و از آنجایی که بازیکن آزاد بودم صحبت‌هایی را انجام دادم. باید بگویم که از بچگی دوست داشتم که بتوانم در پرسپولیس بازی کنم. من از ابتدا هم پرسپولیسی بودم قلبا هم دوست داشتم در این تیم بازی کنم و با قلبم به پرسپولیس آمدم هر چند که در فوتبال حرفه‌ای گاهی نمی‌شود از قلب پیروی کرد. با این همه با حمایت‌های برانکو و طاهری به پرسپولیس آمدم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که در یک فضای خوب در خدمت پرسپولیس باشم. خوشحالم که این تصمیم را گرفتم و امیدوارم کنار مجموعه بزرگ پرسپولیس بتوانم موفقیت‌هایی کسب کنم.

بازیکن جدید پرسپولیس در مورد مدت قراردادش با این باشگاه تصریح کرد: همانطور که گفتم من با دل و قلبم به پرسپولیس آمدم و تا زمانی که بتوانم به تیم کمک کنم در پرسپولیس خواهم ماند. مدت قرارداد برای من مهم نیست چون با دلم به پرسپولیس آمدم و امیدوارم که با حمایت و پشتیبانی باشگاه پرسپولیس و هوادارانش به آن چیزی که در ذهنم است که همان لژیونر شدن است برسم. 

رفیعی در مورد شماره 7 پرسپولیس که به تن خواهد کرد، اظهار داشت: می‌دانستم که این شماره برای آقای پروین است و او هم بزرگ پرسپولیس است. به همین دلیل از طاهری خواستم که بتوانم این شماره را بپوشم. امیدوارم که لایق پیراهن پرسپولیس و شماره 7 این باشگاه باشم. می‌دانم که این شماره متعلق به سلطان علی پروین بزرگ فوتبال ایران است و امیدوارم با این پیراهن به موفقیت‌هایی برسم.

وی درباره اینکه فکر نمی‌کنید شماره 7 پرسپولیس برایت مشکل‌ساز شود، تصریح کرد: شماره 7 شماره مورد علاقه من است و قبلا هم در برخی تیم‌ها این شماره را پوشیده بودم. به شخصه حس خوبی به شماره 7 دارم و از آن انرژی مثبت می‌گیرم. فکر می‌کنم همین ذهنیت خوب به من کمک می‌کند که بتوانم به پرسپولیس کمک کنم.

رفیعی در ادامه تأکید کرد: از شما و هواداران پرسپولیس ممنون هستم و مطمئن باشید یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک بازیکن حمایت هوادار است. من همه جا این حمایت هواداران پرسپولیس را دیده‌ام و شاید در این چند وقت به خاطر موقعیتی که داشتم نمی‌توانستم در این تیم بازی کنم.

وی افزود: من با قلبم به پرسپولیس آمدم و امیدوار هستم با تمام توان و فنی که دارم در اختیار کادر فنی باشم و آن چیزی را که سرمربی می‌خواهد برای پرسپولیس اجرا کنم.

خبرنگاری از حضور رفیعی به عنوان یک ملی‌پوش در پرسپولیس سوال کرد که وی گفت: پرسپولیس تیمی است که همیشه باید بازیکنان خوبی داشته باشد و این سعادت نصیب من شده که یکی از ملی‌پوشان پرسپولیس باشم و ان‌شاءالله بتوانم از پس مسئولیت سنگینی که به من محول شده به خوبی بربیایم. به مرحله بعد هم صعود به جام جهانی است که یک کار بزرگ محسوب می‌شود و امیدوارم بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.20 / 10 / 1395برچسب:, :: 4:52 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


مجمع انتخاباتی هیأت ورزش سه گانه استان برگزار شد

مجمع انتخاباتی هیأت ورزش سه گانه استان برگزار شد

 

رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه گفت: این فدراسیون با دریافت 6 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار در مقایسه با سایر فدراسیون ها سهم ناچیزی از اعتبارهای وزارت ورزش و جوانان دارد و این مبلغ کفاف هزینه های سالیانه این فدراسیون را نمی کند.
محمدعلی صبور روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های سه گانه آذربایجان غربی افزود: فدراسیون ورزش های سه گانه مکلف به تخصیص تنها 10 درصد اعتباری دریافتی خود به هیات های ورزشی است که در این صورت سهم هر هیات استانی تنها 20 میلیون ریال است.
وی اظهار کرد: این فدراسیون برای تامین هزینه های خود مجبور به جذب و تزریق اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال از بخش خصوصی و سایر منابع برای برنامه هایی چون برگزاری مسابقات، دوره های آموزشی و برگزاری اردوهای تیم ملی و اعزام ملی پوشان به مسابقات برون مرزی شده است.
وی برگزاری مستمر لیگ های باشگاهی، اخلاق مداری در ورزش و اجرای طرح استعدادیابی با ایجاد بستر همکاری مشترک مربیان استان با مربیان تیم ملی و استعدادیاب فدراسیون را رکن های مهم در تقویت پایه های فرهنگی و قهرمانی ورزش عنوان کرد.
صبور گفت: طی چهار سال اخیر تعداد ورزشکاران این رشته در سطح کشور از 38 ورزشکار به 18 هزار ورزشکار بیمه شده ساماندهی و افزایش یافته است که در این راستا سعی داریم بیشتر به کیفی سازی در رده های تیم ملی بپردازیم تا برای سایر تیم های آسیایی و جهانی زنگ تفریح نباشیم.
وی کسب رتبه سوم کشوری توسط هیات ورزش های سه گانه آذربایجان غربی در سال 94 را موفقیت مهم عنوان کرد و افزود: عناوین برتر این رشته ورزشی همواره در اختیار استان هایی همچون اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، آذربایجان شرقی، زنجان و کرمانشاه بوده است و صعود بیش از 20 پله ای آذربایجان غربی نشان از توانایی بالقوه و بالفعل این استان است.
عبدالله چمن گلی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این مجمع گفت: هیات ورزش های سه گانه استان یک هیات خودگران است و تاکنون بار مالی زیادی بر دوش این اداره کل نداشته است.
وی اظهار کرد: ورزشکاران این رشته به علت تبحر و استقامت بالایی که در رشته دو و میدانی، شنا و دوچرخه سواری به مسافت های طولانی نیازمند حمایت مادی و معنوی بیشتری هستند و از مسئولان هیات درخواست داریم به مسائل و نیازهای آنها پاسخ بدهند.
وی حضور آزادانه در مجامع انتخاباتی هیات های ورزشی استان را حق تمامی مربیان، داوران و ورزشکاران دانست و افزود: شرکت کنندگان برای پیشرفت ورزش استان در جهت انتخاب افراد اصلح و دلسوز گام بردارند.
امیر کیومرث شرفی، رئیس جدید هیات ورزش های سه گانه آذربایجان غربی نیز گفت: مدیریت جدید با همکاری و مشارکت تمامی دست اندرکاران این رشته سعی دارد با حفظ جایگاه موجود در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی آن نیز تلاش کند.
وی اظهار کرد: تامین نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری ورزشکاران و برگزاری دوره های آموزش داوری و مربیگری این رشته از جمله برنامه هایی است که در دستور کار گنجانده شده است.
مجمع انتخاباتی هیات ورزش های سه گانه آذربایجان غربی روز یکشنبه با حضور رئیس فدراسیون در ارومیه برگزار شد.
در این مجمع امیر کیومرث شرفی، فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال غرب کشور تنها کاندیدای مجمع، با کسب اکثریت آراء به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات انتخاب و معرفی شد


با شکست حریفم در فینال می‌توانستم به پاداش میلیاردی برسم

علی‌اکبری: ژاپن من را به دنیای MMA معرفی کرد/ اندازه 10 سال کشتی پاداش گرفتم

خبرگزاری فارس: علی‌اکبری: ژاپن من را به دنیای MMA  معرفی کرد/ اندازه 10 سال کشتی پاداش گرفتم

نایب‌ قهرمان مسابقات جهانی MMA گفت: رقابت‌هایی که در ژاپن برگزار شد من را به دنیای این رشته معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت‌های جهانی MMA در حالی به میزبانی کشور ژاپن طی چند روز گذشته  پیگیری شد که امیر علی اکبری نماینده سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران که به تازگی وارد این رشته شده به فینال مسابقات راه یافت و در پایان این رقابت‌ها به عنوان نایب قهرمانی دست یافت که این افتخار بزرگی برای نماینده کشورمان بود.

امیر علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از کسب عنوان نایب‌ قهرمانی در مسابقات جهانی MMA که در کشور ژاپن برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم از اینکه سال 2016 را با موفقیت در این رشته به پایان رساندم. این عنوان برای من تمام شده و از امروز برای کسب بهترین نتایج در سال 2017 تلاش خواهم کرد. 

وی در ادامه افزود: در طول این مدت در تورنمنت‌ها شرکت می‌کردم و حالا برنامه‌ریزی کرده‌ام تا در آینده در مسابقاتی شرکت کنم که تک مبارزه باشد. حالا باید به تجربیاتم اضافه کنم، چرا که احساس می‌کنم نیاز به تجربه بیشتری در این رشته دارم. با مبارزه کردن در مسابقاتی که تک رقابت است بیشتر می‌توانم ایرادهای خودم را پیدا کنم.

نایب‌ قهرمان مسابقات جهانی MMA در ادامه، عنوان کرد: قبل از اینکه در ژاپن مبارزه کنم، راهی تایلند شدم و در آنجا رقابت‌های خوبی داشتم. پیش از این دو بار در ژاپن مبارزه کرده بودم. این برای سومین بار بود که در ژاپن رقابت می‌کردم. خوشحالم از اینکه در ژاپن مزد زحماتم را کسب کردم؛ هر چند که اگر مصدومیت برایم رخ نمی‌داد، بهتر از این می‌توانستم خودم را نشان دهم.

علی‌اکبری در پاسخ به این رشته که گویا ژاپنی‌ها به این رشته علاقه زیادی دارند، گفت: واقعا ژاپنی‌ها علاقه بسیار زیادی به این رشته دارند. بیش از 30 هزار نفر در سالن این مسابقات حضور داشتند و از نزدیک این رقابت‌ها را تماشا می‌کردند. بلیت تماشای این رقابت‌ها بیش از 3 میلیون تومان بود. خوشحالم از اینکه خودم را به ژاپنی‌ها نشان دادم. این مسابقات من را به دنیای MMA معرفی کرد. پیش از این سه مبارزه کرده بودم که هیچکس شناختی از علی‌‌ اکبری نداشت اما در ژاپن 6 شبکه تلویزیونی به صورت مستقیم این رقابت‌ها را دنیا نشان می‌داد. فقط افسوس می‌خورم که در فینال مصدوم بودم و خستگی زیاد باعث شد مقابل حریفم شکست بخورم در غیر اینصورت می‌توانستم عنوان قهرمانی را کسب کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید یک مقدار در مبارزات بوکس باید بیشتر تجربه کسب کنید، گفت: دقیقا همینطور است. هر ورزشکاری یک تاکتیک خاصی دارد. در واقع هر کسی در مبارزات MMA با یک شگرد مبارزه می‌کند. من 16 سال کشتی کار کردم و اولویت من در این مبارزات کشتی گرفتن بود و بعد از آن مقابل حریفانم بوکس کار می‌کردم. من نیاز به زمان دارم که مبارزه در بخش بوکس را قوی‌تر کنم. در بازی‌های ابتدایی بیشتر روی کشتی کار می‌کردم، اما هر چه رو به جلوتر می‌رویم از فنون بوکس در مبارزاتم بیشتر استفاده می‌کنم. 

علی‌اکبری در ادامه، خاطرنشان کرد: من به زمان زیادی نیاز دارم و در واقع در این رشته تازه‌ کار هستم. من دو سال است در این رشته فعالیت می‌کنم و نمی‌توانم خودم را با کسی که 20 سال در این رشته فعالیت کرده مقایسه کنم. این مسابقات جدای اینکه من را به دنیای این رشته معرفی کرد؛ این رشته را بیشتر در ایران برجسته کرد. مردم با این رشته در کشورمان بیشتر آشنا شدند. در این مسابقات که کاملا حرفه‌ای است می‌توانستم پاداش بیشتری دریافت کنم و حتی می‌توانستم اگر قهرمان شوم بیش از 2.5 میلیارد تومان پاداش دریافت کنم، اما نشد.

علی‌اکبری در پاسخ به این سوال که آیا پاداش دریافتی راضی کننده بود، گفت: سازمان ریزین یک قانون مشخصی دارد. برای ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت می‌کنند، یک پاداش جداگانه‌ای پرداخت می‌کنند. برای هر مبارزه یک پاداش و برای کسب عنوان در این مسابقات پاداش ویژه‌ای به ورزشکار پرداخت می‌کند. من در این مسابقات پاداش خوبی را دریافت کردم. فقط اینطور می‌توانم بگویم در طول 10 سالی که به صورت حرفه‌ای کشتی گرفتم نتوانستم به این اندازه که در این دو سه روز پاداش گرفتم، پاداش دریافت کنم.

وی در پایان صحبت‌های خود با تشکر از کمک‌های علیرضا استکی گفت: در طول این مدت علیرضا استکی مربی بوکس من بود که تأثیر زیادی روی پیشرفت من داشت. او در این رقابت‌ها در موفقیت‌های من تأثیر زیادی داشت.فیلم/رونالدو و نمایش توپهای طلایش در برنابئو در حضور اسطوره‌ها

خبرگزاری فارس: فیلم/رونالدو و نمایش توپهای طلایش در برنابئو در حضور اسطوره‌ها

فوق ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا توپ طلای خود را پیش از بازی تیمش برابر گرانادا مقابل هواداران قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کریستیانو رونالدو در آستانه بازی تیمش برابر گرانادا از چهارمین توپ طلای خود رونمایی کرد و هواداران رئال مادرید او را مورد تشویق قرار دادند.

هواداران رئال مادرید در برنابئو بنرهای طلایی رنگ در دست داشتند تا فتح توپ طلای او را این‌گونه به وی تبریک بگویند. در این مراسم کوتاه، فیگو، کاکا، کاناوارو و رونالدوی برزیلی با پیام تصویری استادیوم را به وجد آوردند.دیدار دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک و رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک

اعلام آمادگی ایران برای میزیانی مسابقات بین المللی آسیایی و منطقه ای

خبرگزاری فارس: اعلام آمادگی ایران برای میزیانی مسابقات بین المللی آسیایی و منطقه ای

همزمان با نخستین دوره مسابقات بین‌المللی اسکی معلولین که به میزبانی کشورمان برگزار می‌شود، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک و رئیس مسابقات زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این نشست که با حضور عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن اسکی فدراسیون جانبازان و معلولین و خانم‌ها ساندرا دتی تلر و کاترینا موگکو دو کلاسبند بین‌المللی از هلند و یونان برپا شد، پیشنهادات رئیس بازی‌های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک در راستای توسعه ورزش های زمستانی در کشورمان مطرح شد و با استقبال مسئولان ورزش پارالمپیک کشورمان قرار گرفت.

در آغاز این نشست مسعود اشرفی دبیرکل کمیته با اشاره به جامعه بزرگ و سازمان یافته ورزش معلولین، جانبازان، نابینایان و کم بینایان در کشورمان به حضور حدود 20 هزار ورزشکار فعال در 20 رشته ورزشی در کشورمان اشاره کرد.

وی ادامه داد: 2 سال قبل با پیشنهاد عیسی ساوه شمشکی و برنامه های او ورزش اسکی معلولان در کشورمان وارد مرحله جدید توسعه و پیشرفت شد و مسابقات بین المللی اسکی و استقبال ویژه ای که از این رقابت ها شد مرهون تلاش های ایشان است.

اشرفی با بر شمردن موانع مقابل توسعه ورزش های زمستانی گفت: زمان محدود پرداختن به ورزش های زمستانی و تجهیزات پر هزینه از مهمترین موانع پیشرفت ورزش های زمستانی است. علیرغم همه مشکلات با حمایتی که امروز از فدراسیون اسکی شاهد هستیم و کمک های کمیته بین المللی پارالمپیک به رشد، توسعه و حرکت رو به جلو ورزش های زمستانی باور داریم و این حرکت هدفمند را ادامه می دهیم.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در پایان سخنان خود بر آمادگی کمیته برای میزبانی مسابقات بین المللی و منطقه ای خبر داد و افزود: خوشحال هستم که به کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام کنم که کشورمان آمادگی میزبانی مسابقات بین المللی و منطقه ای را در ایران دارد و از مسابقاتی که در منطقه برگزار می‌شود حمایت و پشتیبانی می نماییم. اعتقاد کمیته بر آن است که این میزبانی ها ظرفیت ما را در ورزش های زمستانی افزایش می دهد و توسعه  و پیشرفت فراگیر را در ورزش های زمستانی برای کشورمان به دنبال خواهد داشت.

* لازاروسکی: به توسعه و ارتقا ورزش‌های زمستانی در ایران کمک می‌کنیم

دیمیتری لازاروسکی رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک با اظهار رضایت از میزبانی کشورمان در اولین دوره مسابقات بین المللی اسکی گفت: باید صادقانه بگویم کاری که در مدت دو سال در ایران انجام دادید من در کشورم صربستان در مدت پنج سال موفق به اجرا نشدم.

وی با اظهار رضایت از امکانات دو پیست اسکی بین المللی دیزین و دربندسر گفت: پیست دربندسر شرایط میزبانی مسابقات جهانی برای معلولین را دارد ولی در مجموع لازم است زیر ساخت های امکانات در دسترس برای ورزشکاران فراهم شود.

لازاروسکی با اشاره به مسابقات ورودی اسکی پارالمپیک گفت: در شرایط کنونی اسکی بازان ایران توانایی کسب دو ورودی پارالمپیک را در مسابقات ورودی دارند و اگر برنامه ریزی مناسبی برای حضور پیوسته در مسابقات بین المللی فراهم شود امکان پیشرفت برای ورزشکاران رشته های زمستانی وجود دارد.

رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک افزود: سال آینده فدراسیون جهانی اسکی میزبان اسکی بازان قاره‌های مختلف در کمپ آلمان است و ما سال آینده آمادگی حضور 3 اسکی‌باز ایران برای شرکت در کمپ تمرینی و مسابقات را خواهیم داشت که سهمیه کشورهای آسیایی به 3 کشور ایران، ارمنستان و لبنان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات اسکی پارالمپیک گفت: مسابقات کره و ایتالیا دو فرصت استثنایی برای اسکی بازان ایران و کسب سهمیه پارالمپیک است. در شرایط کنونی ایران حداقل چهار اسکی باز دارد که پتانسیل کسب سهمیه ورودی پارالمپیک را دارد و ما در سازمان ورزشهای زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک آمادگی حمایت از برنامه های ایران را برای رسیدن به اهداف توسعه ای و پیشرفت را داریم.

* ساوه شمشکی: به دنبال کشف استعدادها در رده کمتر از 20 سال هستیم

نشست چند جانبه امروز کمیته ملی پارالمپیک با ارائه گزارش عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن اسکی فدراسیون جانبازان و معلولین از روند رو به رشد ورزش اسکی جانبازان و معلولین همراه بود.

وی با اشاره به نیاز اسکی ایران برای حضور در میادین بین المللی گفت: در سال 2017 دو مسابقه بین المللی جوانان پیش بینی شده است که امارات متحده عربی میزبان اولین دوره رقابتها است و اظهار امیدواری نمود که کشورمان میزبانی دومین دوره مسابقات بین المللی جوانان را بر عهده داشته باشد.

ساوه شمشکی ادامه داد: استقبال از اسکی افزایش داشته است و به دنبال استعدادیابی و پرورش و آموزش جوانان کمتر از بیست سال در راه توسعه در مسیر قهرمانی هستیم.

در پایان این نشست 2 ساعته لوح یادبود و هدایای ویژه کمیته ملی پارالمپیک به دیمیتری لازاروسکی رئیس مسابقات زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک و هیات همراه اعطا شد و دفتر یادبود کمیته توسط میهمانان امضاء شد.سروش رفیعی به پرسپولیس بیاید خوب است

پروین: فدراسیون استعفای کی‌روش را قبول نمی‌کند/ پیروانی تلفنم را جواب نداد

خبرگزاری فارس: پروین: فدراسیون استعفای کی‌روش را قبول نمی‌کند/ پیروانی تلفنم را جواب نداد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال استعفای کی‌روش را قبول نمی‌کند.

 علی پروین در حاشیه بازی دوستانه امروز پرسپولیس که با شکست همراه بود گفت:من دوست دارم بیشتر بازی‌های پرسپولیس را بیایم از نزدیک ببینم اما هوا سرد است و نمی‌آیم. امروز هم در نیمه دوم بازیکنان ذخیره برای پرسپولیس بازی کردند. برانکو می‌خواست بازیکنانی را مورد تست قرار دهد. هر کسی فکری دارد.

پروین در مورد اینکه امروز قرار بود به فرودگاه برود تا با کی‌روش صحبت کند اما این مربی ظاهرا استعفا کرده است،‌گفت: من قرار نبود به فرودگاه بروم. فکر نمی‌کنم استعفای کی‌روش را فدراسیون قبول کند. اگر می‌گویید کی‌روش استفعا کرده باشد اما فدراسیون این استعفا را قبول نمی‌کند. به نظر شما فدراسیون چنین استعفایی را می‌پذیرد؟

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد اختلاف کی‌روش و برانکو گفت:‌این دو باید کنار هم بنشینند تا اختلاف را حل کنند. این اختلاف به ضرر فوتبال است. پرسپولیس بازی‌های فشرده‌ای در آسیا دارد بنابراین این دو مربی باید کنار هم بنشینند و مشکلات را حل کنند. من به افشین پیروانی هم زنگ زدم تا ببینم قضیه استعفای کی‌روش چیست ولی متاسفانه جواب من را نداد.

پروین در مورد تقویت پرسپولیس گفت: پرسپولیس 11-12 بازیکن دارد و با آنها نمی‌تواند فصل را تمام کند. باید با 4-5 بازیکن تیم را تقویت کرد. 

وی در مورد حضور سروش رفیعی در پرسپولیس گفت: اگر بیاید خوب است.سکوت فدراسیون بابت یک مسأله مهم و پنهان‌نشدنی

استعفای کی‌روش چقدر صحت دارد؟/ جلسه اضطراری فردا در فدراسیون برای بررسی تصمیم جدید سرمربی تیم ملی

خبرگزاری فارس: استعفای کی‌روش چقدر صحت دارد؟/ جلسه اضطراری فردا در فدراسیون برای بررسی تصمیم جدید سرمربی تیم ملی

جلسه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به منظور بررسی حواشی اخیر در پیرامون تیم ملی، عصر فردا در محل این فدراسیون برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بعد از اینکه طی روزهای اخیر بر سر برگزاری اردوی اخیر تیم ملی در کشور امارات اختلافات زیادی به وجود آمد که طی آن حتی امروز شایعه استعفای کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران نیز منتشر شده، قرار است اعضای هیأت رئیسه این فدراسیون فوتبال عصر فردا دور یکدیگر جمع شده و در خصوص راهکارهای برون‌رفت از مشکلات پیش‌آمده جلسه‌ای را برگزار کنند.

هدایت ممبینی با تأیید این خبر به فارس گفت:باید در حال حاضر کمک کنیم تا آرامش به فوتبال ایران برگردد و جلسه فوق نیز بر همین رابطه برگزار می‌شود. هرچند که صحبت‌هایی در رابطه با استعفای کی‌روش به صورت غیررسمی منتشر شده، اما در جلسه فردا در مورد همه زوایای اختلافات پیش‌آمده صحبت می‌کنیم و تصمیم‌گیری‌هایی را خواهیم داشتیم.

 

، قطعا سفر ناگهانی مهدی تاج به امارات نمی تواند بی دلیل باشد. برای آرام کردن کی روش و یا کنترل حواشی به وجود آمده در اردوی تیم ملی قطعا نیاز به این نبود در فاصله یک روز مانده به پایان اردو رئیس فدراسیون شال و کلاه کند و راهی امارات شود. 

از روز گذشته خبرهایی مبنی بر استفعای کی‌روش به گوش می رسید. شکل رسانه ای اخبار تیم ملی از امارات گواه این را می داد که این اردو با اردوهای گذشته فرق دارد و خبرهایی در راه است.

اینکه استعفای کی روش چقدر می تواند صحت داشته باشد مشخص نیست. اگر این استعفا رسمی باشد مسئولان فدراسیون فوتبال که به طرز عجیبی سکوت اختیار کرده اند تا چه زمان می خواهند این مسئله به این مهمی را پنهان کنند؟ آیا با جلسات پنهانی و لاپوشانی می شود چنین مسئله مهمی را پنهان کرد؟ پس همین که تا الان تاج سکوت کرده و بابت این شایعات اظهار نظری نکرده و حتی به مسئولان دیگر فدراسیون پیغامی برای موضع گیری رسمی در این زمینه نداده است می تواند نشانه این باشد که هنوز استعفای رسمی در کار نیست و یا شاید مثل دفعات گذشته قرار است همه چیز به نفع کی‌روش تمام شود و جای حرف و حدیثی باقی نماند. 

تا ساعاتی دیگر رئیس فدراسیون و تیم ملی به ایران باز می گردند و شاید تاج مجبور شود در بدو ورود به ایران همه را از این شایعات خلاص کند.مربی کوبایی رزومه خوبی ندارد، اما فدراسیون بوکس باید حمایت کند

گل‌محمدی: سوگلی‌های ناکام هنوز مربی تیم ملی هستند/سر مسئولان فدراسیون بوکس کلاه گذاشتند

خبرگزاری فارس: گل‌محمدی: سوگلی‌های ناکام هنوز مربی تیم ملی هستند/سر مسئولان فدراسیون بوکس کلاه گذاشتند

مربی سابق تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان گفت: برخی از مربیان با تمام رزومه ضعیف و ناکامی که داشته و دارند همچنان در کنار تیم ملی به عنوان مربی فعال هستند.

، سرانجام بعد از ماه‌ها انتظار "باربارو فرناندز خیمنز" مربی کوبایی تیم ملی بوکس کشورمان که قرار است هدایت مشتزنان کشورمان را برعهده بگیرد، بامداد روز(دوشنبه) وارد تهران شد.

عیسی گل‌محمدی ،‌ در مورد حضور مربی جدید تیم ملی بوکس، گفت:‌ مسئولان فدراسیون این مربی جدید را باید مورد حمایت قرار دهند، هر چند رزومه زیادی ندارد، اما به نظرم از مربیان داخلی بهتر است. سال گذشته مربی اوکراینی در بوکس ایران فعالیت می‌کرد و با فشارهایی که روی او آوردند ناچار شد از ایران برود، اما شاهد بودیم که او رفت و برای کشور الجزایر چطور چهار سهمیه المپیک کسب کرد. این در حالی بود که مربیان ما پس از رفتن مربی اوکراینی مدعی بودند که سه تا چهار سهمیه در مسابقات کسب خواهند کرد، اما حتی یک سهمیه هم نتوانستند کسب کنند و در واقع سر مسئولان فدراسیون را کلاه گذاشتند.

وی در ادامه، افزود: متاسفم از اینکه، برخی از مربیان با تمام رزومه ضعیف و ناکامی که داشته و دارند همچنان در کنار تیم ملی به عنوان مربی فعال هستند. سوال همه خانواده بوکس از مسئولان فدراسیون این است که آنها بر اساس چه متر و معیاری مربی تیم ملی هستند؟ این نفرات قبل از المپیک نتوانستند برای بوکس کاری انجام دهند، اما همچنان در کنار تیم ملی فعالیت می‌کنند. سوال ما این است که آقایان آیا سوگلی فدراسیون هستند؟! چه گلی بر سر بوکس ایران زده‌اند که همچنان مربی تیم ملی بوکس هستند؟

سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان، گفت: برخی‌ها مربی اوکراینی را به قدری تخریب کردند تا‌ آخر فدراسیون ناچار شد عذر او را بخواهد. این اتفاقات به ضرر بوکس کشورمان است. مربیانی که امتحان خود را به خوبی پس نداده‌اند و نتیجه نگرفته‌‌اند باید کنار گذاشته شوند و مربیان جوان و تازه نفس کنار مربی کوبایی تجربه کسب کنند.

گل‌محمدی در ادامه صحبت‌های خود با گلایه از یکی از مربیان تیم ملی گفت: یکی از مربیان تیم ملی بیشتر به درد کار تشریفات فدراسیون و روابط عمومی می‌خورد. او فقط خوش‌تیپ است و هیچ کجا رزومه مربیگری ندارد. او فقط مربی بدنساز خوبی است، اما سوال من این است که کجای بوکس ایران در گذشته مربیگری کرده که حالا مدعی مربیگری در تیم ملی است؟ در سال گذشته تنها یک بار در یکی از کشورهای آسیایی یک دوره مربیگری دیده است و دیگر هیچ رزومه‌ای ندارد. او چرا به همراه امیر علی‌اکبری قهرمان کشتی فرنگی راهی مسابقات MMA می‌شود. به نظرم این رشته هیچ ربطی به این مربی ندارد. 

سرمربی سابق تیم پیوند ساپکو در لیگ برتر بوکس، گفت: من در بوکس ایران پنج دوره تیم پیوند ساپکو را قهرمان لیگ برتر کرده‌ام. در سه یا چهار تورنمنت بین‌المللی 14 مدال طلا و نقره کسب کردم و حالا بیرون گود هستم، اما این دوستان با تمام ناکامی که در رویدادهای مختلف کسب کرده‌اند همچنان در تیم ملی فعالیت می‌کنند. ناطق نوری رئیس فدراسیون پیش از المپیک با تمام گرفتاری‌هایی که فدراسیون بوکس دارد پول هزینه اعزام تیم ملی به یک دیدار دوستانه در اوکراین را فراهم کرد تا بوکسورهای کشورمان پیش از کسب سهمیه المپیک بتوانند آماده باشند، اما شاهد بودیم که آقایان تیم را به یک روستا در اوکراین بردند و پس از آن در مسابقات قهرمانی آسیا در چین شرکت کردند و تمام نفرات یکی پس از دیگری از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه ناکامی‌ها در مسابقات قهرمانی آسیا به گردن رئیس فدراسیون افتاد. هر چند که او هیچ سهمی در این ناکامی نداشت اما تاوان زیادی را به خاطر اشتباهات برخی‌ها پرداخت کرد. در حال حاضر نیز امیدوارم مسئولان فدراسیون از این سرمر بی جدید حمایت کنند تا دوباره اتفاقاتی که برای مربی اوکراینی رخ داده برای وی نیز رخ ندهد. 14 / 10 / 1395برچسب:, :: 6:32 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

غیبت رونالدو در اولین دیدار رئال در سال 2017

خبرگزاری فارس: غیبت رونالدو در اولین دیدار رئال در سال 2017

فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید از لیست این تیم برای دیدار با سویا در رقابت‌های کوپا دل ری خارج شد.

، تیم فوتبال رئال مادرید در رقابت‌های کوپا دل ری در سانتیاگو برنابئو میزبان سویا خواهد بود.

بر این اساس زین‌الدین زیدان سرمربی فرانسوی، نام کریس رونالدو را در میان بازیکنانی که برای این دیدار در نظر گرفته است، قرار نداده است.

19 بازیکن زیدان برای این بازی به شرح زیر است: 

دروازه‌بانان: ناواس، کاسیا و یانز

مدافعان: کارواخال، واران، ناچ.، مارسلو، کوئنترائو و دانیلو

هافبک‌ها: کروس، خامس، کاسیمیرو، آسنسیو، مودریچ، اودگارد و ایسکو

مهاجمان: موراتا، بن‌زما و ماریانو 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 6250
بازدید دیروز : 1832
بازدید هفته : 8082
بازدید ماه : 74634
بازدید کل : 12738344
تعداد مطالب : 3051
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content