فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

 درخشش ورزشکاران بوکانی در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی ۲۰۱۶ +تصویر

پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ ورزشکاران بوکانی با کسب یک مدال طلا و سه مدال نقره در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی ۲۰۱۶ در کشور آذربایجان خوش درخشیدند.
 

به گزارش خبرنگار زریان، هفتمین دوره مسابقات هنر های رزمی با شرکت ورزشکارانی از 40 کشور صاحب سبک در شهر باکو به مدت یک هفته روز در حال برگزاری است.

"کمال علیخواه آذر" ورزشکار بوکانی، سرمربیگری تیم ایران را در این مسابقات بر عهده دارد و فتاح نجفی، ایوب فهیمی، محسن خلیلی، علی مام خسروی دیگران ورزشکاران بوکانی  هستند که به عنوان رزمی کار عضو تیم ایران در این مسابقات حضور دارند.

فتاح نجفی موفق به کسب یک مدال ارزشمند طلا در رده سنی بزرگسالان (٤۰  الی ۵۰ سال) شد و آقایان ایوب فهیمی ،محسن خلیلی و علی مام خسروی سه مدال نقره را کسب کردند.

 در همین ارتباط خبرگزاری صداوسیما مهاباد گزارش داد شمال بالی و احمد ابراهیمیان دو رزمی کار مهابادی موفق به کسب مقام اول و دوم قهرمانی فستیوال جهانی کیک بوکسینگ آذربایجان باکو، شدند./این تصاویر توسط "کمال علیخواه آذر" به صورت اختصاصی در اختیار زریان قرار گرفته است.

 ورزشکاران بوکانی در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی

 

 ورزشکاران بوکانی در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی

 

 ورزشکاران بوکانی در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی

 

 ورزشکاران بوکانی در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی

 

 ورزشکاران بوکانی در فستیوال جهانی ورزشهای رزمی


آغاز اردوی مشترک دختران ایران با تکواندوکاران هنگ کنگ

خبرگزاری فارس: آغاز اردوی مشترک دختران ایران با تکواندوکاران هنگ کنگ

اردوی مشترک تیم ملی تکواندوی بانوان هنگ کنگ با هوگوپوشان ایرانی از صبح امروز در تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تیم‌ ملی تکواندو هنگ کنگ که به منظور برپایی اردوی مشترک شب گذشته وارد ایران شد، از صبح امروز (دوشنبه) تمرینات خود را با هوگوپوشان کشورمان زیر نظر مهرو کمرانی به عنوان سرمربی، سارا خوش جمال فکری به عنوان کمک مربی ایران و "لینگ کارمن" مربی هنگ کنگ پیگیری می‌کنند.

 

ناهید کیانی، سودابه پورصادقی، فاطمه فرزان، طیبه پارسا، فاطمه مصطفایی، اکرم خدابنده و نفیسه مخلصی 7 تکواندوکاری هستند که در این اردو با تینگ لوی، وینسی لو، سین لاو، سیو لان از کشور هنگ کنگ با یکدیگر به تمرین مشترک می‌پردازند.

 

تکواندوکاران هنگ کنگ به مدت 10 روز تمرینات مشترکی را با هوگوپوشان ایرانی در مرکز جهانی کشورمان پشت سر می‌گذارند.7 / 10 / 1395برچسب:, :: 7:54 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

سلطانی‌فر می‌خواهد تیم‌داری کند یا وزیر است؟

کریمی: وزیر ورزش مقابل تکواندو سکوت کرد/ تغییر تفکر نیاز فدراسیون تکواندو ایران است

خبرگزاری فارس: کریمی: وزیر ورزش مقابل تکواندو سکوت کرد/ تغییر تفکر نیاز فدراسیون تکواندو ایران است

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: ما از وزیر ورزش انتظار داشتیم در مقابل این اتفاقات واکنشی نشان دهد اما متاسفانه او هیچ واکنشی از خود نشان نداد و سکوت کرد.

مرتضی کریمی ، با انتقاد از سکوت وزیر ورزش و جوانان در مقابل حواشی مختلفی که تکواندو این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: ما از سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان انتظار داریم که نگاه ویژه‌ای به تکواندو داشته باشد، تکواندو رشته پرمدالی است و باید به حواشی این رشته به خاطر دلخوشی خانواده بزرگ تکواندو هم که شده ورود می‌کرد. آیا وزیر ورزش و جوانان می‌خواهد تیم‌داری کند یا وزیر ورزش کشورمان است؟!

وی در ادامه افزود: استقلال در یک بازی مقابل حریف‌اش شکست خورد و وزیر ورزش سریع به صحنه ورود پیدا کرد، اما جامعه بزرگ تکواندو با این همه مدال‌آوری در حاشیه غوطه‌ور است و وزیر ورزش به کوچکترین خواسته جامعه تکواندو اهمیت نداده و سکوت کرده است. ما از وزیر ورزش انتظار داشتیم در مقابل این اتفاقات واکنشی نشان دهد، اما متاسفانه او هیچ واکنشی از خود نشان نداد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در ادامه، گفت: این روزها بحث تغییرات در خانواده تکواندو مطرح است و ما به دنبال این نیستیم که تغییرات ایجاد شود، چرا که به دنبال تغییر تفکرات هستیم در واقع ما حرف ما این است که اگر پولادگر می‌خواهد برود، چه کسی قرار است جایگزین باشد؟ آیا یک نفر با همین تفکرات قرار است بیایید؟ بحث خانواده تکواندو تغییر فرد نیست، بحث تغییر تفکرات است. کسی باید انتخاب شود که با منتقدان برخورد نکند و با تفکرات پیشکسوتان همسو باشد. ما با تغییر مغانلو و ذوالقدر به جایی نمی‌رسیم ما باید از کارشناسان و منتقدان استفاده کنیم.

کریمی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: اگر من به عنوان رئیس سازمان تیم‌های ملی بودم در حال حاضر 50 مربی پرورش داده بودم، اما شما نگاه کنید ما الان با چه مشکلاتی در عرصه مربیگری با این همه پتانسیل روبرو هستیم.

وی در ادامه با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس فدراسیون، گفت: من نمی‌دانم چرا پشت مردان بزرگ این کشور آقایان پنهان می‌شوند. برداشت ما از صحبت‌ها و رفتاری که در چند وقت اخیر از سوی آنها داشتیم این بوده که می‌خواهند پشت مردان بزرگ این کشور که رشادت به خرج داده‌اند پنهان شوند. نمی‌خواهم پولادگر را تخریب کنم از او تعریف و تمجید هم می‌کنم، اما کسی او را می‌تواند بشناسد که با او نشست و برخواست داشته باشد. او در بحث فنی، خودسرانه بودن،‌ انتقاد پذیر نبودن و ... مشکلات زیادی دارد. اگر ما ادعای مسلمان بودن را داریم باید انتقادپذیر باشیم. یک حدیثی از امام صادق (ع) داریم که آمده است هر کسی عیب من را به من هدیه کند، او را برادر خود می‌دانم، پس چرا ما که ادعای مسلمانی داریم انتقاد خانواده بزرگ تکواندو را قبول نمی‌کنیم؟

کریمی در مورد حواشی که پیش از نشست به اعزام مسابقات جهانی مکزیک بوجود آمده بود، گفت: زمانی که سرمربی تیم ملی تکواندو در مسابقات جهانی مکزیک بودم، آقایان حواشی بسیار زیادی را در اردوهای تیم ملی برای من درست کردند آنها هر روز یک نفر را مقابل من قرار می‌دادند تا جنگ و دعوا شود و تیم وارد حاشیه شود. ما هر روز در اردوها حاشیه داشتیم و همیشه این حواشی از درون فدراسیون بود. 

وی در مورد رضا مهماندوست، گفت: اینکه رضا مهماندوست یک مربی بزرگی است را کسی نمی‌تواند انکار کند. او در آذربایجان موفقیت‌های خوبی را کسب کرده است. ما رابطه خوبی هم با هم داریم، اما بحث من این است چرا فدراسیون به مربیان میدان نمی‌دهد. آنها مدعی هستند با رضا مهماندوست مشکل دارند و حاضر نیستند او را به تکنواندوی ایران دعوت کنند. نکته مهم صحبت‌های من این است که ما در تکواندوی ایران مهماندوست‌های زیادی داریم که اگر مسئولان فدراسیون به آنها میدان دهند قطعا در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم مربیان بزرگ زیادی در کشور داشته باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پایان صحبت‌های خود، گفت: اینکه می‌گویم تفکرات باید تغییر کند برای این است. ما با مهماندوست مشکل داریم، اما با همه مربیان که مشکل نداریم پس چرا به هیچکس برای عرض اندام و پرورش مربی فرصت نمی‌دهیم. شما نگاه کنید در سه سال گذشته همه مدعی هستند که استان زنجان تحول بزرگی در تکواندو داشته است من در طول این سه سال برای تکواندوی این استان زحمات زیادی کشیده‌ام و قطعا از بین تکواندوکاران این استان نفرات زیادی بزودی در تکواندوی ایران ظهور خواهند کرد اما آقایان با مسئولان ورزش این استان تماس می‌گیرند و از آ‌نها درخواست می‌کنند که اجازه فعالیت به من در استان‌ قزوین را ندهند.پس از برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور

27 بوکسور به اردوی تیم ملی دعوت شدند/ مظاهری هم مربی تیم ملی شد

خبرگزاری فارس: 27 بوکسور به اردوی تیم ملی دعوت شدند/ مظاهری هم مربی تیم ملی شد

اسامی 27 بوکسور دعوت شده به اردوی تیم ملی از سوی مسئولان فدراسیون اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون بوکس، پس از برگزاری رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور بزرگسالان، 27 بوکسور به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند. این اردو از 10 تا 30 دی ماه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد.

اسامی دعوت شدگان به اردو به شرح زیر است:

تهران: امید احمدی صفا - سجاد محمدپور- محمدرضا کچویی

سیستان و بلوچستان: عبدالحمید شولی بر- مسلم مقصودی - معین کهرازه - مبین کهرازه

مرکزی: عرفان سلیمی - پیمان شاهپری

کردستان: دانا اسماعیل زاده

اصفهان: محسن پور شجاعی - عادل عزیزی

البرز: سجاد کاظم زاده

مازندران: صادق روحی - محی الدین هاشمی - سیاوش بیضایی

کرمان: یزدان احمدی

همدان: مرتضی کبودوندیان - مسعود خزائی

آذربایجان غربی: محمد عزیزی - وحید ابراهیمی - مهران یوسفی - حسین دانشور

کرماشاه: سالار غلامی - پوریا امیری

بوشهر: حسین موسی خانی

قم: علی مرادی سپهر

کادر فنی: علیرضا استکی، اصغر اشرفی، همایون امیری و علی مظاهری5 / 10 / 1395برچسب:, :: 7:5 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


تجلیل از مدال آوران مسابقات جهانی باکو

تجلیل از مدال آوران فستیوال جهانی باکو در شاهین دژ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ:با حضور فرماندار ,معاون فرماندار و رئیس اداره ورزش وجوانان از مدال آوران مسابقات فستیوال جهانی باکو تجلیل بعمل آمد.

آقای حسین عباسی در این مراسم با تبریک وقدردانی ازتلاشهای اثر گذار تیم رزمی این شهرستان گفت: شهرستان شاهین دژ با ظرفیت غنی انسانی همواره در حوزه های مختلف خصوصا ورزشی بخوبی درخشیده است.

فرماندار شهرستان شاهین دژ اظهار داشت: مردم ومسئولان همواره باید از وزرشکاران  حمایت وپشتیبانی نمایند.

در این مراسم با اهدا لوح وهدایایی از این ورزشکاران تجلیل بعمل آمد.

شایان ذکر است آقایان آزاد بهمنی وحسین سلطانی با مربیگری سعید سلیمانزاده عناون قهرمانی مسابقات جهانی باکو را در رشته کیک بوکسینگ کسب نمودند.

/11:54 ق.ظ5 / 10 / 1395برچسب:, :: 7:5 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       
WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN....فدراسیون جهانی بودو ...نمایندگی فدراسیون جهانی بودو در ایران


افتخار آفرینی ورزشکاران مهاباد در مسابقات فستیوال جهانی ورزشهای رزمی۲۰۱۶

افتخار آفرینی ورزشکاران مهاباد در مسابقات فستیوال جهانی ورزشهای رزمی۲۰۱۶

دیدگاه‌ها برای افتخار آفرینی ورزشکاران مهاباد در مسابقات فستیوال جهانی ورزشهای رزمی۲۰۱۶ بسته هستند, ۰۱/۱۰/۱۳۹۵, توسط , در اخبار, روابط عمومی و فرهنگی, فرهنگی, مدال آوران, مدال آوران رقابتهای جهانی (برون مرزی), مسابقات

ورزشکاران ارزنده و شایسته ی شهرستان مهاباد در مسابقات فستیوال جهانی ورزشهای رزمی ۲۰۱۶ موفق به کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره شدند.

هفتمین دوره مسابقات فستیوال جهانی ورزشهای رزمی ۲۰۱۶ از ۲۵ لغایت ۳۰ آذرماه ۱۳۹۵ به میزبانی باکو – کشور آذربایجان با حضور ۴۰ تیم برگزار گردید.

دو ورزشکار مهاباد در معیت تیم آذربایجان غربی و به نمایندگی از کشور عزیزمان در این رقابتها حضور داشتند.

درپایان رقابتها آقای جمال(شمال) بالی در وزن ۷۵ کیلوگرم رده سنی بزرگسالان استایل k1 موفق به کسب مقام اول جهانی و آقای احمد ابراهمیان اصل در وزن ۶۲کیلوگرم رده سنی بزرگسالان استایلk1 موفق به کسب مقام دوم جهانی شدند.رئیس اداره ورزش و جوانان تکاب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: تیم آذربایجان غربی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات و فستیوال جهانی ورزش های رزمی در باکو شرکت کرد.
رضا طلایی گفت: در این مسابقات پنج تن از رزمی کاران شهرستان تکاب که در این تیم حضور داشتند توانستند با شکست دادن رقیبان خود عناوین اول تا سوم در اوزان مختلف را کسب کنند.
وی با اشاره به اینکه رزمی کاران تکابی در این مسابقات با شایستگی حضور یافته و با ۵ مدال خوش رنگ به خانه بازگشتند، بیان کرد: شمس الله پیرانی، محمدصادق صادقی، محمدصادق غلامی، سینا نصرالهی و امیرحسین حرمتی توانستند در این مسابقات عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند و با کسب ۳مدال طلا، ۲ نقره و یک مدال برنز توان رزمی خود را به رخ حریفان بکشند.
وی اضافه کرد: بیش از سه هزار ورزشکار در رشته های مختلف در تکاب فعالیت می کنند و استعداد های خوبی در زمینه رشته های مختلف ورزشی دارد و ورزشکاران این شهرستان در مسابقات کشوری و جهانی در رده های انفرادی عناوین برتری کسب می کنند.
شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
این مسابقات ۲ روز پیش در باکو به پایان رسید.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت کنید.
۷۵۱۴/۳۰۹۳**خبرنگار: امیر خالق نژاد **انتشار دهنده: پیمان پاکزادرزمی کار مهابادی قهرمان مسابقات جهانی کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان

مهاباد- ایرنا- 'شمال بالی' و 'احمد ابراهیمیان' 2 رزمی کار مهابادی موفق به کسب مقام نخست و دوم قهرمانی فستیوال جهانی کیک بوکسینگ باکو جمهوری آذربایجان شدند.

 

به گزارش ایرنا، 2 رزمی کار مهابادی که در قالب تیم ملی کیک بوکسینگ ایران در مسابقات جهانی ورزش های رزمی جمهوری آذربایجان شرکت کردند مدال طلای این مسابقات را کسب کردند.
بر اساس این گزارش، تیم ملی کشورمان با 40 رزمی کار در این رقابت ها شرکت کرد که 30 ورزشکار از آذربایجان غربی است.
این مسابقات دیروز/سه شنبه/ در باکو به پایان رسید.
مهاباد با بیش از 230 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت کنید.
3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

 رزمی کار مهابادی قهرمان فستیوال جهانی مسابقات کیک بوکسینگ

شمال بالی و احمد ابراهیمیان دو رزمی کار مهابادی موفق به کسب مقام اول و دوم قهرمانی فستیوال جهانی کیک بوکسینگ آذربایجان باکو، شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزمهاباد،رئیس هیئت کیک بوکسینگ مهاباد گفت: دورزمی کارمهابادی که درقالب تیم ملی کیک بوکسینگ کشوردرفستیوال جهانی ورزشهای رزمی کشورآذربایجان دیروز به روی تاتمی رفتند موفق به کسب این مقام شدند.رزمی کار مهابادی مقام اول قهرمانی فستیوال جهانی مسابقات کیک بوکسینگ را کسب کرد

ابراهیمیان افزود: تیم ملی کشورمان با چهل رزمی کار در این رقابتها حضوردارد که سهم آذربایجانغربی 30 شرکت کننده است.

#مهاباد #کیکبوکسینگ #هیئت #مقام اول #قهرمانی


استقبال جامعه ورزش آستارا از قهرمانان تیم کیک بوکسینگ ایران در مسابقات بین المللی باکو

آستارا - ایرنا - قهرمانان تیم الیت کیک بوکسینگ فدراسیون ورزش های رزمی ایران هنگام ورود به خاک کشورمان از مرز زمینی گمرک آستارا از سوی مسئولان و جامعه ورزشی این شهرستان با شاخه های گل مورد استقبال قرار گرفتند.

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
 
 
استقبال جامعه ورزش آستارا از قهرمانان تیم کیک بوکسینگ ایران در مسابقات بین المللی باکو

به گزارش خبرنگار ایرنا، اردشیر داوطلب سرمربی تیم منتخب ایران در تورنمنت بین المللی کیک بوکسینگ باکو عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران آستارا گفت: این مسابقات به مدت چهار روز با حضور تیم هایی از کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و قزاقستان در سالن شاگان المپیک باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در این مسابقات 117 ورزشکار در دو بخش مبارزه و هنرهای فردی و در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به رقابت پرداختند، افزود: تیم ایران در بخش هنرهای فردی موفق به کسب یک مدال طلای تیمی و یک مدال طلای انفرادی و در بخش مبارزه نیز با درخشش رزمی کاران 10 مدال طلا، شش نقره و دو برنز کسب کرد.
وی اضافه کرد: در مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ باکو، تیم های ایران، آذربایجان و ترکیه به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم ایستادند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای هفت هزار ورزشکار ساماندهی شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070ورزشکار سردشتی قهرمان فستیوال جهانی هنرهای رزمی باکو شد

مصطفی ستمدیده رزمی کار سردشتی توانست مقام های اول کیک بوکسینگ و سوم فول کنتاکت مسابقات جهانی باکو را به خود اختصاص دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بُلفَت، مصطفی ستمدیده رزمی کار سردشتی به نمایندگی از کشورمان در هفتمین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی که در شهر باکو برگزار شد شرکت کرد.

ستمدیده در این دوره از رقابت ها در وزن 75 کیلوگرم رشته کیک بوکسینگ (کمربند قهرمانی تک بازی حرفه ای) با شکست حریفان خود مقام اول را به خود اختصاص داد و در وزن 80 کیلوگرم رشته فول کنتاکت نیز مقام سوم جهانی را کسب کرد.

این قهرمان ورزشی عصر امروز پنج شنبه در حالی وارد شهر سردشت شد که از ساعت ها قبل جمع کثیری از همشهریان، دوستداران و مسئولین در ورودی شهر با پخش شیرینی برای استقبال از وی منتظر بودند.

مصطفی ستمدیده دبیر هیئت بدنسازی و پرورش اندام سردشت و همچنین استاد دانشگاه آزاد و دانشجوی دکترای تربیت بدنی است.

بر اساس گزارش بُلفَت، جمعیت ورزشکاران بیمه شده شهرستان سردشت در حدود 4 هزار نفر است.

شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار دارد.9 / 9 / 1395برچسب:, :: 7:1 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

آیین نامه نظارت دوره های فنی

  • چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 12:33
  • بازدید 80 بار

 بخشنامه اجرایی آیین نامه نظارت فدراسیون به شرح زیر اعلام و لازم والاجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، بخشنامه اجرایی آیین نامه نظارت فدراسیون به شرح زیر اعلام و لازم والاجرا می باشد.آیین نامه نظارت دوره های آموزشی و مسابقات فدراسیون، مقتضی است

مفاد آن مطالعه و دقیقا توسط کلیه روسای محترم هیاتها، انجمن، کمیته و گروه های تحت پوشش این فدراسیون در زمان برگزاری دوره های آموزشی و مسابقات، رعایت گردد و همکاری لازم با ناظرین محترم فدراسیون

به عمل آید.

لازم به ذکر است که اجرای دقیق مفاد آیین نامه، مورد تاکید می باشد.

 

بخشنامه شرح وظایف ناظرین فدراسیون ورزشهای رزمی

ماده 1- تعریف

  نظارت فرآیندی است برای کسب اطمینان از اینکه دوره های آموزشی و مسابقات فدراسیون در  رشته های تحت پوشش در جهت اهداف پیش بینی شده و مطابق با مجوز صادره و قوانین مربوطه و با رعایت نکات ایمنی انجام میپذیرد.

ماده 2- شرایط ناظرین

1-    ناظرین باید از بین افراد واجد شرایط که دارای 25 سال تمام و صلاحیت اخلاقی و دانش فنی نسبت به دوره مربوطه باشند -  پس از شرکت در کلاس و آزمون که زیر نظر فدراسیون ورزشهای رزمی برگزار می گردد و اخذ نمره قبولی و دریافت گواهینامه مربوطه-  انتخاب و جهت نظارت با ابلاغ کتبی فدراسیون اعزام گردند.

تبصره افراد زیر 25 سال  پس از طی مراحل قانونی مقرر در بند 1 ، با صلاحدید و موافقت فدراسیون ورزش های رزمی می توانند به عنوان ناظر انتخاب گردند.

2-     ناظرین در سه سطح A، B ، Cو منطبق با آن دوره، آموزش می بینند و در صورت قبولی در آزمون، موفق به اخذ گواهینامه مربوطه به آن سطح می گردند.

تبصره- دستورالعمل مربوط به تعیین و تفکیک و شرایط سطوح فوق و چگونگی برگزاری کلاس و آزمون و نحوه ی اخذ گواهینامه مربوط به هر سطح ، ظرف 1 ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه تهیه و اعلام می گردد.

3-    در دوره های فنی دان 5  و بالاتر، یک  نفر ناظر از سوی کمیته آموزش و یک  نفر ناظر از سوی شورای عالی فنی تعیین می شود.

تبصره : هر دو نفر ناظرین به شرح فوق ، می بایست از بین ناظرین مشمول بند 1 ماده 2 تعیین شوند.

4-    ناظرین دوره های آموزشی، آزمون، داوری و مسابقات کشوری رشته های تحت پوشش فدراسیون توسط کمیته های تخصصی فدراسیون (آزمون، آموزش، داوران و مسابقات) با رعایت بند 1 ماده 2 از بین افراد واجد شرایط معرفی می شوند.

5-    ناظرین دوره های آموزشی، داوری و مسابقات استانی سبکهای تحت پوشش، توسط هیأت ورزشهای رزمی استان معرفی و گزارش مربوطه باید ظرف مدت 72 ساعت پس از برگزاری هر دوره به فدراسیون ارسال گردد.

تبصره 1 : هیأت های استانی موظف هستند ظرف 2 ماه از ابلاغ و لازم الاجرا شدن این بخشنامه ، با برگزاری دوره های تربیت ناظر زیر نظر و طبق ضوابط فدراسیون نسبت به معرفی ناظرین واجد شرایط به فدراسیون اقدام نمایند.

تبصره 2- شرایط برگزاری دوره های تربیت ناظر در مراکز استانها از قبیل انتخاب اساتید و سرفصل های آموزشی ، طرح سوال و صدور گواهینامه نظارت و ... با نظارت مستقیم فدراسیون ورزش های رزمی صورت خواهد گرفت. هیأت های استانی تنها مجری برگزاری دوره وفق شرایط فدراسیون می باشند.

تبصره 3 : هر استان موظف است حداقل 15 ناظر مرد و15  ناظر زن وفق شرایط مقرر در این بخشنامه و آییننامه کمیته های تخصصی فدراسیون تربیت نماید.

تبصره 3-  ناظرین فوق الذکر باید با توجه به پراکندگی جغرافیایی استانی و حتی الامکان از شهرهای مختلف استان انتخاب شوند.

6-    مدت اعتبار گواهینامه های ناظرین 1 سال است و پس از انقضای مدت ، کلیه ی ناظرین موظف به گذراندن کلاس باز آموزی و شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی می باشند.

تبصره -  هیچ ناظری اجازه ندارد پس از اتمام مدت اعتبار گواهینامه ناظرین ، به عنوان ناظر در دوره یا مسابقه

شرکت کند. بدیهی است در صورت انتخاب پس از انقضای مدت ، می بایست مراتب را به طور کتبی به مسئول مربوطه اعلام و از پذیرفتن نظارت امتناع نماید. در غیر اینصورت علاوه بر مسئولیت مدنی و حقوقی ، به لحاظ انضباطی به جریمه نقدی و ممنوعیت از نظارت به صورت موقت یا دائم محکوم می گردد.

 

ماده 3- موارد نظارت

1-    نظارت بر دوره های آموزشی داوری

2-    نظارت بر دوره های آموزشی مربیگری عملی و تئوری

3-    نظارت بر دوره های آزمون فنی

4-    نظارت بر برگزاری مسابقات کشوری سبکها از سوی کمیته مسابقات

5-    نظارت بر مسابقات داخلی و بین المللی از سوی کمیته مسابقات

6-    نظارت بر مسابقات انتخابی تیم های منتخب توسط فدراسیون

7-    نظارت بر مسابقات انتخابی تیم ملی

ماده 4- وظایف ناظرین دوره ها

1-    حضور در دوره : ناظرین معرفی شده از سوی کمیته مربوطه می بایست از آغاز دوره تا پایان دوره در محل حضور داشته باشند.

2-    بازدید از محل برگزاری : ناظرین باید محل برگزاری دوره را قبل از برگزاری رویداد - به منظور اطمینان از دارا بودن شرایط و امکانات لازم مطابق آن دوره بازدید نمایند.

3-    نظارت بر اجرای مفاد بخشنامه فدراسیون

4-    دریافت جداول و لیست قهرمانان مسابقات کشوری و ارائه به کمیته مسابقات

5-    تهیه گزارش دوره و ارائه به کمیته مربوطه حداکثر ظرف 72 ساعت

تبصره1-  در صورتیکه ناظر ظرف مهلت مقرر فوق گزارش مربوطه را به کمیته تخصصی ارائه ندهد و به طور کتبی عذر موجهی را برای تأخیر در انجام وظیفه ارائه نکند، علاوه بر درج در پرونده به جریمه نقدی محکوم می گردد.

تبصره 2- چنانچه ناظر جهت عدم ارائه گزارش خود در مهلت مقرر، کتباً عذر موجه خود را اعلام نماید، این مهلت تنها برای یکبار تمدید می گردد. 

6-    نظارت بر اصول ایمنی و بهداشتی  و پزشکی محل برگزاری دوره

7-    دریافت لیست دوره آموزشی و آزمون و ارائه به کمیته مربوطه

تبصره : ناظر موظف است لیست اسامی دوره آموزشی را با تعداد شرکت کنندگان مطابقت داده و در صورت صحت، نسبت به بستن انتهای لیست اقدام نماید.

8-    بررسی موارد ذیل :

-         بیمه نامه ورزشکاران

-          بیمه نامه ی سالن محل برگزاری رویداد

-        کارت عضویت فدراسیون

-         گواهی نامه سلامت ورزشکاران

-        معرفی نامه شرکت کنندگان از استان مربوطه

-        احکام داوران به منظور مطابقت با رشته ی ورزشی در رویداد مربوطه

-        الصاق مجوز صادره از فدراسیون بر روی دیوار سالن محل برگزاری رویداد

9-    بررسی میزان مبالغ پرداختی توسط شرکت کنندگان در دوره

تبصره -  چنانچه ناظر در حین بررسی موارد فوق قبل از شروع رویداد  ، متوجه غیر استاندارد بودن سالن از قبیل شرایط مناسب  تاتمی ، رینگ و... یا  عدم تطابق شرایط موجود با آیین نامه های کمیته های مربوطه و مجوز صادره شود ، می بایست ضمن تذکر شفاهی و کتبی به مسئول برگزاری مسابقات و حتی الامکان همکاری با وی ، تا رفع نقایص موجود از شروع رویداد مربوطه ممانعت نماید.

 

ماده 5- حدود اختیارات ناظرین

 الف -  در موارد ذیل ناظرین مسابقات اعم از استانی، کشوری،آسیایی ، بین المللی و جهانی ضمن تنظیم صورتجلسه کتبی و مستند، موظف به توقف یا ممانعت از برگزاری مسابقات می باشند:

1-    عدم حضور پزشک وفق شرایط بند 1 ماده 16 آیین نامه کمیته مسابقات

2-    عدم وجود آمبولانس و تجهیزات اولیه ایمنی مورد نیاز در محل برگزاری مسابقات

3-    در صورت وجود تشنج میان تماشاگران در مواردی که بیم آشوب و درگیری و آسیب حاضرین در سالن وجود داشته باشد.

4-    در صورت بروز حوادث غیر مترقبه در سالن ورزشی در زمان برگزاری مسابقات به نحوی که ایمنی حاضرین در سالن را به خطر اندازد. از قبیل آتش سوزی و .....

تبصره  در صورت بروز موارد پیش بینی نشده دیگر که در بندهای 4 گانه فوق پیش بینی نگردیده، 

چنانچه ضرورت اقتضا نماید ، ناظر مربوطه می بایست ضمن تنظیم صورت مجلس مستند، جهت توقف

رویداد مورد نظر با مسئول مافوق در فدراسیون تماس تلفنی برقرار و دستور توقف رویداد را به صورت

پیامک دریافت و دستورات را عیناً اجرا  نماید. 

ب- در سایر موارد مندرج در ماده 22 آیین نامه کمیته مسابقات ، در صورت وجود قصور و عدم رعایت ضوابط مقرر از سوی برگزار کننده مسابقات ،  ناظرین موظف به تهیه صورتمجلس مکتوب و مستند و تذکر شفاهی و کتبی به مسئول برگزاری مسابقات می باشند.

تبصره در صورت عدم رعایت موارد مذکور در بندهای الف و ب ، کلیه ی مسئولیت های مدنی و حقوقی حاصل از آن بر عهده ی ناظر مربوطه می باشد.

ج-  زمان مجاز برگزاری رویدادهای ورزشی از ساعت 8 صبح لغایت 21 همان روز می باشد و ناظر موظف است بعد از ساعت 21:00 برگزاری رویداد را متوقف نماید.

تبصره1 - چنانچه به دلیل موارد خارج از اراده ی مسئولین برگزاری رویداد ، از قبیل حوادث غیر قابل پیشبینی، رویداد مورد نظر به طول انجامد ، ناظر مربوطه موظف است ضمن کسب تکلیف از مسئول مربوطه در فدراسیون و تأیید مشارالیه ، اجازه ادامه رویداد را نهایتاً تا ساعت 23:00 همان روز بدهد.  

تبصره 2-  در صورت به درازا کشیده شدن زمان رویداد به بعد از ساعت 21:00 ، به ازای هر ساعت مبلغ 300000 ريال به حق الزحمه ناظر افزوده می گردد و هزینه ی ایاب و ذهاب ناظر نیز بر عهده مسئول برگزاری رویداد می باشد.

ماده 6-  مسئولیت ناظرین

1-    در صورتیکه هر یک از ناظرین در انجام وظایف بندهای 9 گانه ماده 4 کوتاهی نماید ، برای بار اول به یک جلسه محرومیت از نظارت و درج در پرونده  و در صورت تکرار به سه جلسه محرومیت از نظارت و ابطال مدت باقی مانده ی اعتبار گواهینامه نظارت و جریمه نقدی محکوم می گردد.

تبصره - چنانچه ناظری که وفق بند فوق به 3 جلسه محرومیت محکوم شده ، پس از طی دوران محرومیت مجدداً مرتکب قصور گردد ، علاوه بر جریمه نقدی و درج در پرونده ،  از شرکت در دوره های ناظری و اخذ گواهینامه مربوطه محروم  می گردد.

2-    در مواردی که ناظرین در اعمال ضوابط موجود در بندهای ماده 5 اهمال نمایند، علاوه بر ضمانت اجرای تبصره بنده ب ماده 5 ، به سه جلسه محرومیت از نظارت و ابطال باقی مانده مدت اعتبار گواهینامه و جریمه نقدی محکوم می گردند.

 

  

ماده 7- حق الزحمه ناظرین

1-    حق الزحمه ی ناظرین توسط برگزارکننده رویداد مربوطه به حساب فدراسیون واریز و فیش پرداختی تسلیم فدراسیون می گردد.

2-    حق الزحمه نظارت تمامی دوره ها اعم از آموزشی و مسابقات ( آقایان و بانوان) در داخل استان تهران روزانه 1200000 ريال می باشد که سبکهای برگزار کننده می بایستی آن را پرداخت نمایند.

3-    حق الزحمه نظارت تمامی دوره ها، اعم از آموزشی و مسابقات (آقایان و بانوان) در صورتیکه از استان دیگری اعزام شوند، مبلغ 2000000 ریال می باشد که سبکهای برگزار کننده موظف به پرداخت آن می باشند.

اگر ناظر دوره از همان استانی که دوره در آن برگزار می گردد اعزام شود، حق الزحمه آن مبلغ 1200000 ریال می باشد.9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:57 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

ه جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد

  • سه شنبه, 09 آذر 1395 ساعت 07:21
  • بازدید 20 بار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، کمیته مسابقات این فدراسیون به اطلاع کلیه مسوولین انجمن، کمیته، گروه ها و ورشکاران می رساند؛ از این تاریخ به بعد در کلیه مسابقات به جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد و کمتر از 9 نفر شرکت کننده نیز حکم سوم مشترک ندارند.

 

کمیته مسابقات این فدراسیون به اطلاع کلیه مسوولین انجمن، کمیته، گروه ها و ورشکاران می رساند؛ از این تاریخ به بعد در کلیه مسابقات به جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد و کمتر از 9 نفر شرکت کننده نیز حکم سوم مشترک ندارند.

این کمیته همچنین متذکرشد؛ برای چاپ و نصب پوستر و بنر تمامی مسابقات قبل از تهیه، جهت تایید ارسال و مجوز استفاده دریافت گردد.
تیم ارومیه مقام قهرمانی بوکس آذربایجان غربی را کسب کردتیم ارومیه مقام قهرمانی بوکس آذربایجان غربی را کسب کرد

 

 

مسابقات بوکس بزرگسالان استان آذربایجان غربی با قهرمانی تیم ارومیه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از ایزنا ،این مسابقات به میزبانی شهرستان شاهین دژ برگزار شد و جمعه شب با معرفی نفرات برتر استان به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، در رده تیمی مسابقات بوکس قهرمانی آذربایجان غربی بعد از تیم ارومیه، تیم میاندوآب نایب قهرمان و تیم بوکان به مقام سوم رسید، تیم شاهین دژ که میزبانی این مسابقات را بر عهده داشت نیز عنوان چهارم را از آن خود کرد.

در رده انفرادی نیز در پایان این مسابقات در وزن 49 کیلوگرم رسول عبادی از میاندوآب، 52 کیلوگرم شهرام جلالی از شاهین دژ، 56 کیلوگرم پژمان فرجی از میاندوآب، 60 کیلوگرم علی مقدسی از ارومیه، 64 کیلوگرم محمد نصیری از میاندوآب، 69 کیلوگرم امین بخشی زاده از سلماس، وزن 75 کیلوگرم سینا ملک محمدی از ارومیه، وزن 81 کیلوگرم حسین دانشور از نقده، وزن 91 کیلوگرم محمد عزیزی از بوکان، وزن به اضافه 91 کیلوگرم وحید ابراهیمی از ارومیه مقام اول هر وزن را بدست آوردند.

مسابقات قهرمانی بوکس استان آذربایجان غربی رده بزرگسالان در قالب 11 تیم از 11 شهرستان با شرکت 70 بوکسور در 10 وزن در ورزشگاه 2 هزار نفری شهید بهشتی شاهین دژ در 2 روز برگزار شد.خبر خوب برای بسکتبال زنان ایران

قول رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال به وزیر ورزش  و جوانان ایران

قول رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال به وزیر ورزش و جوانان ایران

رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال قول داد که حضور زنان بسکتبال یست محجبه ایرانی را مورد بررسی قرار دهد

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان
 
موارتوره رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال در پایان نشست خود با محمود مشحون در حاشیه اجلاس آسیایی این رشته در لبنان، ضمن دریافت نامه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش  و جوانان ایران ، قول داد در اولین نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی بسکتبال موضوع حضور زنان بسکتبال یست ایرانی با حجاب را مجددا مورد بررسی قرار داده و بزودی خبرهای خوشی از این موضوع برای زنان ورزش کار این رشته در ایران داشته باشد.

در این نشست محمود مشحون با اشاره به اقدامات ایران برای رفع تبعیض در این رشته برای زنان مسلمان و اجازه شرکت آنها با حجاب اسلامی در بازیهای بین المللی از رئیس فدراسیون جهانی خواست فرصتی دوباره برای این موضوع ایجاد شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران در نشست خود با موارتوره رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال ضمن تقدیم نامه مسعود سلطانی فر وزیر ورزش  و جوانان گفت: آقای سطانی‌فر به شخصه پیگیر حضور زنان ایرانی با حجاب اسلامی در میادین ورزش ی بین المللی است و از من خواسته است که این موضوع که جزو حقوق دختران مسلمان کشورهای اسلامی است به اطلاع شما برسانم و از شما بخواهم که برای رفع این مشکل هر اقدامی لازم می دانید صورت دهید.


بانوی ایرانی به عنوان بهترین مربی تکواندو 2016 جهان شناخته شد

بانوی ایرانی به عنوان بهترین  مربی تکواندو  2016  جهان شناخته شد

فاطمه صفر پور سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان دختران ایران به عنوان بهترین مربی تکواندو 2016 جهان شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان، فاطمه صفرپور مربی اهل (تالش محله) لنگرود، که به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان دختران ایران در مسابقات نوجوانان جهان در کانادا به مقام قهرمانی رسیدند، عنوان بهترین مربی جهان در سال 2016 را کسب کرد.
این مربی لنگرودی سالها در سالن پوریای ولی این شهرستان به تربیت نونهالان و نوجوانان مشغول بود و در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان تکواندو جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.


خشش نوجوانان، جوانان و امیدهای ایران در میدان آسیایی کاراته

درخشش نوجوانان، جوانان و امیدهای ایران در میدان آسیایی کاراته

تیم های ملی نوجوانان، جوانان و امیدهای کاراته ایران با کسب 25 مدال، عنوان نایب قهرمانی رقابتهای قهرمانی آسیا در کشور اندونزی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته ، پانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال، امروز در شهر ماکسار اندونزی به پایان رسید و تیم ملی کشورمان با کسب 25 مدال طلا، نقره و برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد شد.
جدول رده بندی این دوره از رقابتها:
1-ژاپن / 20 طلا- 3نقره- 8 برنز
2-ایران/ 6 طلا- 4نقره – 15 برنز
3-اندونزی/ 2طلا- 7 نقره – 12 برنز
4-عربستان سعودی/2طلا- 4نقره-5برنز
5-ویتنام/ 2 طلا-2نقره-3برنز
6-مالزی/ 1 طلا-6نقره-2برنز
7-قزاقستان/ 1 طلا-2نقره-5برنز
8-تایلند/ 1 طلا- 1نقره-2برنز
9-ازبکستان/1طلا-4برنز
10-چین تایپه/ 2نقره-4برنز
11-چین/ 2نقره-3برنز
12-اردن/ 2نقره- 3برنز
13-هنگ کنگ/ 1نقره- 2برنز
14-امارات/ 2 برنز
15-ماکائو/1 برنز
در این دوره از رقابت ها 404 کاراته کا از 24 کشور شرکت داشتند.


9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:32 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

جام جهانی موی تای2016 کازان- روسیه

4 نقره و 10برنز دستاورد موی تای از کاپ جهانی کازان

4 نقره و 10برنز دستاورد موی تای از کاپ جهانی کازان

پرونده رزمی کاران ایران با کسب 14 مدال نقره و برنز در رقابت های جام جهانی موی تای بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، رقابت های جام جهانی موی تای از عصر روز سه شنبه به وقت محلی در ورزشگاه بزرگ شهر کازان- روسیه با حضور کشور های صاحب نام جهان آغاز شد و عصر روز گذشته در روز پنجم و پایان این رقابتها میکاییل امیری در وزن 67 کیلو گرم جوانان توانست با کسب مدال نقره این وزن جمع مدال های ایران را به عدد 14 برساند تا پرونده تیم های ملی موی تای در کازان روسیه با 14 مدال بسته شود.
گفتنی است پیش از این سجاد ستارنژاد منهای57 کیلوگرم جوانان که پیش از این در برابر محمت الکیلز ترک به پیروزی رسید و فینالیست شد، در سومین روز پیکارها در فینال برای تصاحب مدال طلا به مصاف الک بیگن ترک رفت و با پیروزی حریف به مدال نقره وزنش دست یافت.
آرش دلیخون در وزن منهای 60 کیلوگرم جوانان با برتری بر حریف ازبک در روز نخست به مصاف آیان اورینبای قزاق رفت و به فینال رقابت ها راه یافت، دلیخون برای تصاحب مدال طلا با مارک ولویچ روس به رقابت پرداخت و با باخت به مدال نقره رسید.
سید محمدرضا انصاری نماینده وزن منهای 71 کیلوگرم جوانان در مصاف آندراس سهواکس از کشور کزوو به پیروزی رسید و فینالیست شد، انصاری برای رسیدن به گردن آویز طلا با چانگلا دیمتری روس مبارزه کرد و در نهایت پس از پیروزی حریف، گردن آویز نقره به نام او ثبت شد.
جمال مدنی در وزن منهای 57 کیلوگرم بزرگسالان در مقابل مخممادجون کوچکورو ازبکستانی پیروز شد و جمع ۴ نفر برتر رسید، او امروز به مصاف کنستانتین ترسیان بدلیل آسیب دیدگی از مقابله با حریف بازماند و به مدال برنز رسید.
مهرداد صیادی در وزن منهای 63/5 کیلوگرم بزرگسالان در مصاف بخزودآمانوول ازبک پیروز شد و به جمع چهار نفر برتر دست یافت، صیادی در سومین روز مسابقات به مصاف پاول واترن روس رفت و با قبول شکست مقابل او به مدال برنز رسید.
کاوه سلیمانی در وزن منهای 67 کیلوگرم بزرگسالان ازایران پس از پیروزی بر حریف ترک خود در روز نخست در مصاف با علی نظری ازافغانستان پیروز شد و به جمع ۴نفر برتر وزنش رسید،کاوه در سومین روز کاپ جهانی با سرهی کولیبا اوکراینی در یک مبارزه شانه به شانه ای به لطف داوران مغلوب حریف شد و به مدال برنز دست یافت.
حسین نصیری در وزن منهای 51 کیلوگرم بزرگسلان که در روز نخست در مصاف با حریف ازبک خود به پیروزی دست یافت بود روز گذشته با اسلانیک زیکرو روس روبرو شد و به برتری بدلیل آسیب دیدگی به توصیه پزشک و مربی از ادامه بازی بازماند و به مدال برنز بسنده کرد.
محمد قاعدی نماینده وزن منهای 75 کیلو گرم در مقابل حریف پرتغالی باخت و به مدال برنز رسید.
فاطمه یاوری در وزن منهای51 کیلوگرم طی سه راند مبارزه شانه به شانه در نهایت مغلوب حریف لهستانی خود شد و به مدال برنز این وزن بسنده کرد.
سعیده غفاری در وزن منهای 60 کیلوگرم که پیش از این از سد حریف اوکراینی گذشته بود به آنبل روسی باخت و کسب مدال برنز این رویداد بسنده کرد.
امیرحسین اکبری در وزن منهای54 کیلوگرم جوانان در خانه اول جدول با استراحت به مصاف انگیلیویل الکیل از کشور ترکیه رفت و مغلوب حریف ترک شد تا یک مدال برنز دیگر در کارنامه ایران قرار گیرد.
علی محرابی نماینده وزن منهای 63/5 کیلوگرم جوانان در مصاف با روسلان زایوکان قزاقستانی مغلوب شد و به مدال برنز رسید.
مهدی شمعی در وزن منهای 81 کیلوگرم جوانان در مصاف با ماهاسون توکر از ترکیه مغلوب شد و به مدال برنز این وزن دست یافت9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:31 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

فرصت خوب برای حضور سوارکاران ایران در فینال جام جهانی پرش با اسب

ایران میزبان مسابقات انتخابی جام جهانی سوارکاری شد

ایران میزبان مسابقات انتخابی جام جهانی سوارکاری شد

با پذیرفته شدن میزبانی ایران از مسابقات انتخابی جام جهانی سوارکاری، سوارکاران کشورمان فرصت خوبی بری راهیابی به مسابقات فینال جام جهانی پرش با اسب پیدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، با حضور رئیس و دبیر فدراسیون سوارکاری در مجمع عمومی فدراسیون سوارکاری (FEI) و رایزنی های صورت گرفته، از سال میلادی جدید، مسابقات بین المللی CSI که از سال گذشته در کشور برگزار می شد به صورت CSI-W یا همان مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار شود.
این تصمیم گیری به این مفهوم است که سوارکاران کشورمان با شرکت در این مسابقات و محاسبه امتیازات اخذ شده می توانند به مسابقات فینال جام جهانی پرش با اسب راه پیدا کنند. بیش از یک دهه است که این موضوع به عنوان یکی از آرزوهای سوارکاران و قهرمانان حرفه ای کشورمان بوده تا بتوانند با کسب امتیاز به مسابقات فینال جام جهانی پرش با اسب راه پیدا کنند.


9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:30 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

سهیل واحدی قهرمان اسنوکر جهان شد

سهیل واحدی قهرمان اسنوکر جهان شد

سهیل واحدی ملی پوش اسنوکر کشورمان با پیروزی در فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان در مقابل اندرو پاجت از ولز قهرمان جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس؛ فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان امروز سه شنبه نهم اذرماه بین سهیل واحدی قهرمان شایسته کشورمان و اندریو پاجت از کشور ولز برگزار شد و ملی پوش ایران با پیروزی 8 بر یک، قهرمان جهان در سال 2016 شد و مدال طلای رقابت های جهانی را برای کشورمان به ارمغان آورد.
واحدی با کسب این قهرمانی پس از حسین وفایی به عنوان دومین بازیکن ایرانی به جمع حرفه ای های اسنوکر دنیا می پیوندد.
پیش از این در مرحله نیمه نهایی رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان، سهیل واحدی در یک دیدار نزدیک و نفس گیر موفق شد با نتیجه 7 بر 6 در مقابل Declan Brennan از ایرلند شمالی به پیروزی دست یابد و راهی فینال این رقابت ها شود.
واحدی برای رسیدن به فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان موفق به کسب 9 پیروزی در مقابل حریفانی از کشورهای آلبانی، ایسلند، ژاپن، پاکستان، لهستان، اسکاتلند، آلمان، ایرلند و ایرلند شمالی شد.
این سومین بار است که ملی پوشان اسنوکر کشورمان موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان شدند. در سال های 2011 و 2014 حسین وفایی این عنوان را برای ایران کسب کرد.
رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان 29 آبان ماه در بخش مردان، پیشکسوتان، و بانوان به میزبانی کشور قطر آغاز شد و امروز سه شنبه 9 آبان ماه با قهرمانی سهیل واحدی بازیکن ارزنده کشورمان به پایان رسید. تیم ایران با ترکیب سهیل واحدی، امیر سرخوش، حامد ذره دوست و آرمان دیناروند در بخش مردان، اکرم محمدی در بخش بانوان و جهانگیر حبیب زاده دهکردی،علی بصیری در بخش پیشکسوتان به سرمربیگری کامران شهلا در رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان شرکت کرد.


کنش جالب وزیر ورزش و جوانان به حرکت تختی‌وار دختر شطرنج‌باز

واکنش جالب وزیر ورزش و جوانان به حرکت تختی‌وار دختر شطرنج‌باز

وزیر ورزش و جوانان از حرکت جوانمردانه استاد بزرگ شطرنج بانوان کشورمان تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در صفحه اینستاگرامی خود از حرکت جوانمردانه سارا السادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج ایران در جریان رقابتهای جهانی گراند پری تقدیر کرد
 
وزیر ورزش و جوانان برای سارا نوشت
" حرکت انسان‌دوستانه دختر عزیز و قهرمانم خانم خادم‌الشریعه در رقابت‌های جهانی، جلوه‌ای کم‌نظیر از ترجمان شعر حضرت سعدی است: بنی آدم اعضای یکدیگرند، صمیمانه از دختر شجاع و ارزشمندمان تشکر می‌کنم و مثل همیشه با علاقه پیگیر نتایج و اخبار مسابقات شما هستم"


 
در نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان

سلطانی فر : به زودی قانون وزارت ورزش و جوانان در هیات دولت طرح خواهد شد

  • یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 08:02
  • بازدید 20 بار

وزیر ورزش و جوانان در نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان گفت: قانون وزارت ورزش به زودی در هیات دولت مطرح می شود.

 

 نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان عصر شنبه با حضور مسعود سلطانی فر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در این جلسه وزیر ورزش با تاکید بر فصل الخطاب بودن قانون برای مدیران این وزارتخانه گفت : قانون اهداف ، اختیارات  و وظائف وزارت ورزش و جوانان بعد از تایید کمیسیون اجتماعی دولت به زودی در هیات دولت طرح خواهد شد.

سلطانی فر با اشاره به نام گذاری سال 95 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری گفت: ضرورت عمل به فرمایشات رهبری بر همگان روشن است و وظیفه تمام مدیران رعایت و حفظ بیت المال است.

وی با اشاره به همایش متعددی که در سطح ورزش و جوانان برگزار می شود گفت: برگزاری این همایش باید مطابق آیین نامه باشد و از برگزاری همایش غیر ضروری خودداری شود.

وزیر ورزش وجوانان با اعلام تشکیل اتاق فکر در بخش های مختلف وزارتخانه هدف آن را مشارکت بیشتر و بهتر نخبگان، پیشکسوتان و صاحب نظران اعلام کرد و افزود : این رفتار و عملکرد صحت کار ما را بالا می برد و حضور دانشگاهیان، قهرمانان، پیشکسوتان و افراد در بخشهای مختلف ورزش و جوانان، کمک و همراه من و سایر مدیران وزارت ورزش و جوانان است.

سلطانی فر همچنین از مجموعه معاونان و مدیران ورزش خواست در استانها و مناطق محروم حضور بیشتری داشته باشند و گزارشهای ارزیابی آنها از عملکرد مدیران استانی در اختیار وی  قرار گیرد.رقابت های قهرمانی جهان فیزیک- لهستان؛
آغاز پیکارهای جهانی فیزیک

پیکارهای جهانی فیزیک در حالی از امروز 22 آبان ماه در شهر بیالوستیک لهتان آغاز می شود که 131 نفر در رقابت های فیزیک بر روی استیج می روند.
به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابت های جهانی فیزیک در حالی تا ساعاتی دیگر آغاز به کار می کند که تیم ملی ایران با حضور 4 نماینده نخستین حضورش در پیکارهای جهانی را تجربه خواهد کرد.

این رقابت ها ساعت 10 صبح به وقت محلی در شهر بیالوستیک لهستان با حضور 131 فیزیک کار از سراسر جهان برگزار می شود.

آرمان ارمان فر در دسته قدی اول، اکبر سرباز در دسته قدی سوم، حمیدرضا باقری و خداداد شفیع پور در دسته قدی چهارم نمایندگان برگزیده کشورمان هستند که تا ساعاتی دیگر برابر حریفان خود بر روی استیج رقابت های جهانی 2016 لهستان می روند.

در این رقابت ها جلال نادمی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تیم ملی کشورمان را همراهی می کند.بازگشت ملی پوشان شایسته پرورش اندام و بادی کلاسیک با فتح جام قهرمانی جهان

ملی پوشان شایسته پرورش اندام و بادی کلاسیک کشورمان که با اقتدار به مقام قهرمانی جهان دست یافتند، بامداد امروز چهارشنبه در میان استقبال مسئولان وزارت ورزش و جوانان و علاقمندان به این رشته وارد تهران شدند.


به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، افتخار آفرینان بادی کلاسیک کشورمان با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز در یازدهمین دوره رقابت های جهانی اسپانیا، مقتدارنه به مقام قهرمانی دست یافتند.

همچینین نمایندگان شایسته پرورش اندام ایران با 5 مدال طلا، 2 نقره، یک برنز، یک چهارمی و دو مقام ششمی فاتح سکوی قهرمانی هفتادمین دوره رقابت های جهانی اسپانیا شد.

در مراسم استقبال ملی پوشان پرورش اندام و بادی کلاسیک دکتر شعبانی بهار، معاونت توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان و غلامرضا پارسا، مدیرکل ورزش روستایی عشایری این وزارت حضور داشتند.

عناوین بدست آمده توسط ملی پوشان پرورش اندام کشورمان در پیکارهای جهانی 2016 اسپانیا:
***مدال طلا
مهدی حیدری وزن 70 کیلو گرم
سجاد نیکنام نماینده وزن 85 کیلو گرم
حسین کلاته در وزن 90 کیلو گرم
جعفر غفارنژاد وزن 95 کیلو گرم
بهروز تابانی وزن 100 کیلو گرم

***مدال نقره
میثم کشوری وزن 95 کیلوگرم
حسن خسروی وزن 100 کیلو گرم

***مدال برنز
محسن صمدی وزن +100 کیلو گرم

***مقام چهارم
علیرضا علیزاده در وزن 65 کیلو گرم

***مقام ششم
حامد داوود آبادی در وزن 80 کیلو گرم
سالار مددی در وزن 85 کیلو گرم

***فرهاد اسدنژاد وزن 75 کیلو گرم از راهیابی به فینال بازماند

***بهروز تابانی نیز قهرمان قهرمانان پرورش اندام 2016 جهان شد.
عناوین کسب شده توسط تیم ملی بادی کلاسیک ایران:
***مدل طلا
سید روح اله میرنورالهی دسته قدی 168 سانتی متر
مهدی پروانی دسته قدی 171 سانتی متر
کیوان رضاپور دسته قدی +180 سانتی متر

***مدال نقره
حسام خسروی دسته قدی +180 سانتی متر

***مدال برنز
محمدرضا جعفری دسته قدی 180 سانتی متر

همچنین سید روح اله میرنورالهی تنها نماینده کشورمان در رشته بادی کلاسیک المپیکی موفق به کسب مقام اول و عنوان قهرمان قهرمانان جهان شد.

گفتنی است ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز تیم ملی را در این رقابت ها همراهی کرد. وحید اکبرزاده و احسان کنگرلو به عنوان مربیان کاروان اعزامی کشورمان در این رقابت ها حضور داشتندیک ایرانی نایب رییس انجمن جهانی پیکرشناسی ورزشی شد
دکتر شهرام فرج زاده موالو به عنوان نایب رییس انجمن جهانی پیکرشناسی ورزشی(ISAK) انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کنفرانس جهانی انجمن پیکرشناسی ورزشی (ISAK) طی سه روز در محل سالن همایش های بین المللی شهر مریدا کشور مکزیک برگزار شد.
در جلسات فشرده هیات رییسه این انجمن جهانی، دکتر شهرام فرج زاده موالو به عنوان نایب رییس انجمن جهانی پیکرشناسی ورزشی(ISAK) به مدت ۴ سال تا سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.
همچنین پروفسور مایک مارفل جونز از کشور نیوزیلند به عنوان رییس انجمن برگزیده شد.
در این کنفرانس نمایندگان بیش از ۳۸ کشور جهان حضور داشتند و بیش از ۶۴۰ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر در آن ارائه شد.

 چمن گلی: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است

چمن گلی: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان پس از بازگشت از سفر به استان قونیه ترکیه گفت: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است
 به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی که بمنظور دیدار و گفتگو با همتای ترک خود در استان قونیه ترکیه و بنا به دعوت رسمی عمر ارسوز مدیرکل امور جوانان و ورزش قونیه در سفری 5 روزه به کشور همسایه سفر کرده بود در این خصوص گفت: یکی از فرصت های بسیار مهم ما برای توسعه روابط همجواری با کشورهای دوست و همسایه، برقراری تعاملات دوجانبه در حوزه های فرهنگی و ورزشی می باشد و از این رو در طی سالهای گذشته تا به امروز با استان های: وان، حکاری، ایغدیر، قهرمان ماراش، آدانا و قونیه کشور ترکیه و نیز جمهوری آذربایجان، نخجوان و ارمنستان تعاملات بسیار خوبی را داشته ایم که منجر به امضای پروتکل های همکاری دوجانبه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در ادامه افزود: استفاده و بهره گیری از علم و دانش روز و تجربیات طرف های مقابل در زمینه برگزاری مسابقات مختلف بین المللی ورزشی، برپایی کمپ ها و اردوهای تمرینی و تدارکاتی، تبادل ورزشکار، مربی و داور، بهره گیری از فرصت های سرمایه گزاری در حوزه ورزش و تعامل در پروژه های عمرانی و نیز حوزه های مرتبط با امور جوانان بدلیل ظرفیت های فرهنگی و دینی مشترک از مهمترین اهداف توسعه همکاری های دوجانبه با کشورهای دوست و همسایه می باشد.
دکتر چمن گلی ابراز امیدواری کرد که در آینده توسعه همکاری های بین المللی بخصوص با کشورهای دوست و همسایه رونق بیشتری بخود گیرد.
گفتنی است هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در سفر خود به شهر قونیه ترکیه ضمن دیدار و گفتگو با همتایان ترک خود از امکانات و تأسیسات ورزشی و مراکز فرهنگی و جوانان این شهر بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان که در رأس هیأتی بمنظور دیدار و گفتگو با مسئولین ورزش و جوانان شهر قونیه کشور ترکیه به این شهر سفر کرده بود پس از استقبال رسمی، مذاکرات سازنده و مؤثری را با عمر ارسوز همتای ترک خود در قونیه بعنوان مدیرکل امور جوانان و ورزش انجام داد.
در این دیدار و گفتگوها که با هدف برقراری ارتباط و عقد همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف ورزشی، فرهنگی و امور جوانان با استان قونیه ترکیه بعنوان یک استان بزرگ و فرهنگی با ظرفیت های گسترده صورت پذیرفت، هیات عالی ورزش و جوانان استان از اماکن و تأسیسات مجهز و استاندارد شهر قونیه و نیز باشگاه قونیه اسپور ترکیه دیدن نمودند و در جریان نحوه فعالیت ها و برنامه های حوزه های مختلف قرار گرفتند.
همچنین هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی از مراکز فرهنگی، هنری و امکانات مرتبط با حوزه های جوانان نیز بازدید کردند.
بازدید از اردوهای تمرینی تیم های ملی تکواندو و شمشیربازی ترکیه، بازدید ازسالن 10000 نفری و استادیوم 45000 نفره یپیشرفته شهر قونیه و نیز تمرینات کشتی زیر نظر دکتر چمن گلی، دیدار با قهرمانان هاکی و تیم های تیراندازی و نیز میادین مجهز این رشته همچنین بازدید از پیست بزرگ اتومبیل رانی و موتورسواری، سالن ژیمناستیک و سالن های تمرینی نابینایان و کم بینایان، و بازدید از محل باشگاه فوتبال قونیه اسپور و حضور در آرامگاه مولانا شاعر و عارف شهیر ایرانی از اهم برنامه های هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این سفر بود.
گفتنی است مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز مراتب دعوت رسمی خود را از هیأت عالی ورزش و جوانان استان قونیه ترکیه انجام داده است و این هیأت در آینده ای نزدیک برای دیدار و گفتگو و بازدیدهای پیش بینی شده و نیز امضای سند تفاهمنامه های همکاری به آذربایجان غربی و شهر ارومیه خواهند آمد.
همچنین به گفته دکتر چمن گلی دیدار دوستانه تیم امید باشگاه قونیه اسپور ترکیه بعنوان یکی از باشگاه های تراز اول این کشور با منتخب آذربایجان غربی در آیین افتتاح پروژه استادیوم 15000 نفری ارومیه یکی از برنامه های آتی دوجانبه خواهد بود.برگزاری مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد استاد اخلاق ، پهلوان محمدرضا باوندپور

برگزاری مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد استاد اخلاق ، پهلوان محمدرضا باوندپور

 

مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد استاد محمد رضا باوند پور با حضور مقامات استانی ، فرهنگیان ، ورزشکاران و دوستان آن مرد اخلاق در محل سالن آمفی تئاتر شرکت برق استان برگزار شد .
 دهمین سالگرد گرامیداشت استاد اخلاق محمد رضا باوند پور با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکترسید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان غربی و استاندار آذربایجان غربی در سالن آمفی تئاتر اداره برق ارومیه برگزار شد.
شب نوزدهم آبان ماه دیدن چهره های متفاوت مقامات کشوری و لشکری ، سران عشایر با هر رنگ و نژادی در یک همایش جهت احترام به یک قهرمان اخلاق ، نکته های فراوانی همراه خود برای بیان وحدت ، همدلی ، مهربانی و انسانیت دارد.
آری محمدرضا باوندپور فرزندی بود از خاک ایران زمین که با کسوت معلمی محبتش به سبب سادگی و پاک بازی در دل هر انسانی نشست .
مرحوم باوندپور معلم نمونه و ورزشکار بااخلاق استان بود .ایثارگر و مجاهدی که خاطرات شجاعت او در عین سادگی و مهربانیت   در زمان هشست سال دفاع مقدس هنوز هم نقل محافل بزرگان شهرستان ارومیه می باشد.
باوندپور مردی می باشد که همه در ارومیه به احترام او قیام می کنند . این محبوبیت و وحدت بخاطر منش و بزرگواری این معلم اخلاق می باشد .
مرحوم باوند پور نمونه ی واقعی عملگرایی بود ، یاد و خاطره ی اسوه ی وحدت ، اخلاق و مهربانیت را گرامی میداریم


تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
زمان انتشار: ۱۷:۱۷:۴۱
منبع خبر: اخبار تولیدی
تعداد بازدید: 181
مراسم تکریم و معارفه وزرای پیشین و جدید ورزش و جوانان
سلطانی فر: اولین اصل و سیاست وزارتخانه تعامل گسترده با همه دستگاه های مرتبط است
مسعود سلطانی فر ضمن تشکر از زحمات محمود گودرزی در 3 سال گذشته اصلی ترین سیاست های خود را جهت اداره وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد

 به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در آیین تکریم و معارفه وزاری پیشین و قعلی این وزارتخانه ضمن تشکر از دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور گفت: از نمایندگان مجلس که با رای قاطع خود وظیفه من را سنگین تر کردند، همچنین از روسای فدراسیون ها و اصحاب رسانه و همکاران سابقم در سازمان میراث فرهنگی کمال تشکر را دارم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه افزود:  از دکتر محمود گودرزی به عنوان وزیر مطلع در این حوزه که با دغدغه و جدیت به صورت شبانه روزی پیگیر مشکلات وزارت خانه بودند، سپاس فراوان دارم و به ایشان خسته نباشید می گویم. امیدواریم در ادامه هم وزارت ورزش و جوانان را از راهنمایی های ارزشمند خود بهره مند کنند.

سلطانی فر در ادامه به بیان خط مشی های اصلی خود در اداره وزارت ورزش و جوانان پرداخت و 13 اصل اصلی خود را چنین بیان کرد:

 اولین اصل و سیاست وزارتخانه تعامل گسترده با همه دستگاه ها و نهادهایی است که دارای پتانسیل همکاری هستند و تعامل با همه سازمان هایی که بتوانند به شکوفایی ورزش و سازماندهی امور جوانان کمک کنند.

 نظارت دائمی به امور داخلی وزارت خانه برنامه بعدی من است. من مدیری هستم که بالای سر کار خواهم بود و به صورت ریز به همه امور نظارت و پیگیری خواهم داشت تا وزارت با حداکثر بهره وری کار کند .

رعایت اصل شایسته سالاری و استفاده بهینه از نیروهای درون سازمانی و شناسایی استعدادها، اصول دیگری بود که سلطانی فر به آن ها اشاره کرد. 

 وزیر ورزش و جوانان در ادامه به  فعال کردن اقتصاد ورزش و فراهم کردن ساز و کاری برای تشویق بخش خصوصی، اشاره کرد و افزود:  نباید به اعتبارات قطره چکانی دولت بسنده کنیم. بنده در سازمان میراث فرهنگی هم به دنبال این سیاست بودم که به جای التماس دولت به اسپانسرها برای آنها اشتیاق جهت ورود به بخش خصوصی ایجاد کنیم.

 سلطانی فر بر مبارزه با فساد در ورزش به عنوان یکی دیگر از اصول برنامه هایش اتاکید کرد و گفت:  این صحبت من به این معنی نیست که فساد در ورزش از سایر حوزه ها بسیار بیشتر است بلکه چون ورزش عرصه پاکی هاست باید کاملا از ناپاکی زدوده شود.

در بخش دیگری از این سخنان، وزیر ورزش و جوانان به اعمال مدیریت مالی و توزیع صحیج منابع به خصوص در بخش های عمرانی اشاره کرد و در توضیح این اصل گفت: به دنبال این هستیم که به جای توزیع اعتبارات در تمامی پروژه ها تمرکز را بر روی پروژه های نزدیک به اتمام بگذاریم تا ضریب بهره وری بالا برود. در حال حاضر 68 استادیوم 5000 نفری و 15000 نفری داریم که ساخت آن از سال گذشته شروع شده و تقریبا" 20 پروژه به اتمام رسیده است و سایر پروژه ها حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 ورزش بانوان در برنامه ریزی های دولت یازدهم مورد توجه ویژه بوده است. سلطانی فر گفت یکی از اصولش پردازش جدی به ورزش بانوان است که پتانسیل بسیار بالایی دارد.

 وزیر ورزش و جوانان، استفاده از دانش و تجربه پیشکسوتان که به گفته او کوهی از تجربه و اطلاعات هستند و نیز اصلاح و بهینه سازی ساختار وزارت خانه را اصول دیگر برنامه اش خواند.

 او همچنین گفت: از دیگر اصول بنده برنامه ریزی دقیق و اختصاص امکانات برای تیم های ملی به ویژه جهت رویدادهای مهم پیش رو از جمله جام جهانی 2018 فوتبال و بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و نیز  تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی توصیه شده توسط مقام معظم رهبری جهت کاهش هزینه ها است.

مسعود سلطانی فر در ادامه حاکم کردن آموزش های اخلاقی فرهنگی بر اساس آموزه های اسلام با کمک همه دستگاه ها به خصوص رسانه ملی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت این دو موضوع در برنامه هایش جایگاه ویژه ای خواهند داشت.

چابک کردن ستاد وزارتخانه از طریق واگذاری قسمتی از آن به بخش خصوصی و پرداختن وزارت خانه  به امور اجرایی، آخرین اصلی بود که وزیر جدید ورزش و جوانان بر آن تاکید کرد.

سلطانی فر در پایان صحبت های خود ابراز امیدواری کرد با همکاری و همبستگی عمومی، حضور تاریخی کاروان کشور را در المپیک 2020 توکیو شاهد باشیم و به ویژه در رشته های مادر افتخار آفرین و شگفتی ساز شویم.در دیدار با مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها
سلطانی‌فر محورهای یازدگانه فعالیت‌های استانی را تشریح کرد
وزیر ورزش و جوانان در اولین دیدارش با مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها، از آن‌ها خواست با جدیت بیشتری

 مسعود سلطانی‌فر در اولین نشست مدیران کل ورزش و جوانان استانها که در هتل المپیک برگزار شد، محورهای یازده‌گانه فعالیت‌های آنها را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، این محورها عبارت بودند از: حفظ آرامش و پرهیز از حاشیه، افزایش اختیارات و اقتدار مدیران استانی، تعامل با مسئولان استانی، توجه ویژه به امور جوانان و سازمان‌های مردم نهاد، نقش نظارتی در پروژه‌های عمرانی، بهره‌گیری از پتانسیل مدیریتی بانوان در ورزش، نظارت بر فعالیت هیات‌های ورزشی استانی، مستندسازی املاک دولتی، ساماندهی نیروی انسانی و ظرفیت خیرین و بخش خصوصی.

در این دیدار که معاونان و مدیران ستادی وزارتخانه هم حضور داشتند، وزیر ورزش و جوانان توضیحاتی درباره هر یک از این محورها داد و اظهار امیدواری کرد که با اجرای دقیق آن‌ها توسط مدیران کل استانی، حوزه ورزش و جوانان چشم‌انداز بهتری پیدا کند.

مسعود سلطانی‌فر عصر روز چهارشنبه در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس، روسای فدراسیون‌های ورزشی، مدیران کل استانی، تعدادی از قهرمانان سرشناس و نیز مدیران ، سردبیران و خبرنگاران رسانه‌ها، رسما به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شد.

در این مراسم از محمود گودرزی، وزیر پیشین ورزش و جوانان هم به پاس زحماتش قدردانی شد. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2580
بازدید دیروز : 3061
بازدید هفته : 7962
بازدید ماه : 93315
بازدید کل : 12955668
تعداد مطالب : 3060
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content