فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

رزمی کار مهابادی قهرمان فستیوال جهانی مسابقات کیک بوکسینگ

شمال بالی و احمد ابراهیمیان دو رزمی کار مهابادی موفق به کسب مقام اول و دوم قهرمانی فستیوال جهانی کیک بوکسینگ آذربایجان باکو، شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزمهاباد،رئیس هیئت کیک بوکسینگ مهاباد گفت: دورزمی کارمهابادی که درقالب تیم ملی کیک بوکسینگ کشوردرفستیوال جهانی ورزشهای رزمی کشورآذربایجان دیروز به روی تاتمی رفتند موفق به کسب این مقام شدند.رزمی کار مهابادی مقام اول قهرمانی فستیوال جهانی مسابقات کیک بوکسینگ را کسب کرد

ابراهیمیان افزود: تیم ملی کشورمان با چهل رزمی کار در این رقابتها حضوردارد که سهم آذربایجانغربی 30 شرکت کننده است.

#مهاباد #کیکبوکسینگ #هیئت #مقام اول #قهرمانی


استقبال جامعه ورزش آستارا از قهرمانان تیم کیک بوکسینگ ایران در مسابقات بین المللی باکو

آستارا - ایرنا - قهرمانان تیم الیت کیک بوکسینگ فدراسیون ورزش های رزمی ایران هنگام ورود به خاک کشورمان از مرز زمینی گمرک آستارا از سوی مسئولان و جامعه ورزشی این شهرستان با شاخه های گل مورد استقبال قرار گرفتند.

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
 
 
استقبال جامعه ورزش آستارا از قهرمانان تیم کیک بوکسینگ ایران در مسابقات بین المللی باکو

به گزارش خبرنگار ایرنا، اردشیر داوطلب سرمربی تیم منتخب ایران در تورنمنت بین المللی کیک بوکسینگ باکو عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران آستارا گفت: این مسابقات به مدت چهار روز با حضور تیم هایی از کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و قزاقستان در سالن شاگان المپیک باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در این مسابقات 117 ورزشکار در دو بخش مبارزه و هنرهای فردی و در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به رقابت پرداختند، افزود: تیم ایران در بخش هنرهای فردی موفق به کسب یک مدال طلای تیمی و یک مدال طلای انفرادی و در بخش مبارزه نیز با درخشش رزمی کاران 10 مدال طلا، شش نقره و دو برنز کسب کرد.
وی اضافه کرد: در مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ باکو، تیم های ایران، آذربایجان و ترکیه به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم ایستادند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای هفت هزار ورزشکار ساماندهی شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070ورزشکار سردشتی قهرمان فستیوال جهانی هنرهای رزمی باکو شد

مصطفی ستمدیده رزمی کار سردشتی توانست مقام های اول کیک بوکسینگ و سوم فول کنتاکت مسابقات جهانی باکو را به خود اختصاص دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بُلفَت، مصطفی ستمدیده رزمی کار سردشتی به نمایندگی از کشورمان در هفتمین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی که در شهر باکو برگزار شد شرکت کرد.

ستمدیده در این دوره از رقابت ها در وزن 75 کیلوگرم رشته کیک بوکسینگ (کمربند قهرمانی تک بازی حرفه ای) با شکست حریفان خود مقام اول را به خود اختصاص داد و در وزن 80 کیلوگرم رشته فول کنتاکت نیز مقام سوم جهانی را کسب کرد.

این قهرمان ورزشی عصر امروز پنج شنبه در حالی وارد شهر سردشت شد که از ساعت ها قبل جمع کثیری از همشهریان، دوستداران و مسئولین در ورودی شهر با پخش شیرینی برای استقبال از وی منتظر بودند.

مصطفی ستمدیده دبیر هیئت بدنسازی و پرورش اندام سردشت و همچنین استاد دانشگاه آزاد و دانشجوی دکترای تربیت بدنی است.

بر اساس گزارش بُلفَت، جمعیت ورزشکاران بیمه شده شهرستان سردشت در حدود 4 هزار نفر است.

شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار دارد.9 / 9 / 1395برچسب:, :: 7:1 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

آیین نامه نظارت دوره های فنی

  • چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 12:33
  • بازدید 80 بار

 بخشنامه اجرایی آیین نامه نظارت فدراسیون به شرح زیر اعلام و لازم والاجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، بخشنامه اجرایی آیین نامه نظارت فدراسیون به شرح زیر اعلام و لازم والاجرا می باشد.آیین نامه نظارت دوره های آموزشی و مسابقات فدراسیون، مقتضی است

مفاد آن مطالعه و دقیقا توسط کلیه روسای محترم هیاتها، انجمن، کمیته و گروه های تحت پوشش این فدراسیون در زمان برگزاری دوره های آموزشی و مسابقات، رعایت گردد و همکاری لازم با ناظرین محترم فدراسیون

به عمل آید.

لازم به ذکر است که اجرای دقیق مفاد آیین نامه، مورد تاکید می باشد.

 

بخشنامه شرح وظایف ناظرین فدراسیون ورزشهای رزمی

ماده 1- تعریف

  نظارت فرآیندی است برای کسب اطمینان از اینکه دوره های آموزشی و مسابقات فدراسیون در  رشته های تحت پوشش در جهت اهداف پیش بینی شده و مطابق با مجوز صادره و قوانین مربوطه و با رعایت نکات ایمنی انجام میپذیرد.

ماده 2- شرایط ناظرین

1-    ناظرین باید از بین افراد واجد شرایط که دارای 25 سال تمام و صلاحیت اخلاقی و دانش فنی نسبت به دوره مربوطه باشند -  پس از شرکت در کلاس و آزمون که زیر نظر فدراسیون ورزشهای رزمی برگزار می گردد و اخذ نمره قبولی و دریافت گواهینامه مربوطه-  انتخاب و جهت نظارت با ابلاغ کتبی فدراسیون اعزام گردند.

تبصره افراد زیر 25 سال  پس از طی مراحل قانونی مقرر در بند 1 ، با صلاحدید و موافقت فدراسیون ورزش های رزمی می توانند به عنوان ناظر انتخاب گردند.

2-     ناظرین در سه سطح A، B ، Cو منطبق با آن دوره، آموزش می بینند و در صورت قبولی در آزمون، موفق به اخذ گواهینامه مربوطه به آن سطح می گردند.

تبصره- دستورالعمل مربوط به تعیین و تفکیک و شرایط سطوح فوق و چگونگی برگزاری کلاس و آزمون و نحوه ی اخذ گواهینامه مربوط به هر سطح ، ظرف 1 ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه تهیه و اعلام می گردد.

3-    در دوره های فنی دان 5  و بالاتر، یک  نفر ناظر از سوی کمیته آموزش و یک  نفر ناظر از سوی شورای عالی فنی تعیین می شود.

تبصره : هر دو نفر ناظرین به شرح فوق ، می بایست از بین ناظرین مشمول بند 1 ماده 2 تعیین شوند.

4-    ناظرین دوره های آموزشی، آزمون، داوری و مسابقات کشوری رشته های تحت پوشش فدراسیون توسط کمیته های تخصصی فدراسیون (آزمون، آموزش، داوران و مسابقات) با رعایت بند 1 ماده 2 از بین افراد واجد شرایط معرفی می شوند.

5-    ناظرین دوره های آموزشی، داوری و مسابقات استانی سبکهای تحت پوشش، توسط هیأت ورزشهای رزمی استان معرفی و گزارش مربوطه باید ظرف مدت 72 ساعت پس از برگزاری هر دوره به فدراسیون ارسال گردد.

تبصره 1 : هیأت های استانی موظف هستند ظرف 2 ماه از ابلاغ و لازم الاجرا شدن این بخشنامه ، با برگزاری دوره های تربیت ناظر زیر نظر و طبق ضوابط فدراسیون نسبت به معرفی ناظرین واجد شرایط به فدراسیون اقدام نمایند.

تبصره 2- شرایط برگزاری دوره های تربیت ناظر در مراکز استانها از قبیل انتخاب اساتید و سرفصل های آموزشی ، طرح سوال و صدور گواهینامه نظارت و ... با نظارت مستقیم فدراسیون ورزش های رزمی صورت خواهد گرفت. هیأت های استانی تنها مجری برگزاری دوره وفق شرایط فدراسیون می باشند.

تبصره 3 : هر استان موظف است حداقل 15 ناظر مرد و15  ناظر زن وفق شرایط مقرر در این بخشنامه و آییننامه کمیته های تخصصی فدراسیون تربیت نماید.

تبصره 3-  ناظرین فوق الذکر باید با توجه به پراکندگی جغرافیایی استانی و حتی الامکان از شهرهای مختلف استان انتخاب شوند.

6-    مدت اعتبار گواهینامه های ناظرین 1 سال است و پس از انقضای مدت ، کلیه ی ناظرین موظف به گذراندن کلاس باز آموزی و شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی می باشند.

تبصره -  هیچ ناظری اجازه ندارد پس از اتمام مدت اعتبار گواهینامه ناظرین ، به عنوان ناظر در دوره یا مسابقه

شرکت کند. بدیهی است در صورت انتخاب پس از انقضای مدت ، می بایست مراتب را به طور کتبی به مسئول مربوطه اعلام و از پذیرفتن نظارت امتناع نماید. در غیر اینصورت علاوه بر مسئولیت مدنی و حقوقی ، به لحاظ انضباطی به جریمه نقدی و ممنوعیت از نظارت به صورت موقت یا دائم محکوم می گردد.

 

ماده 3- موارد نظارت

1-    نظارت بر دوره های آموزشی داوری

2-    نظارت بر دوره های آموزشی مربیگری عملی و تئوری

3-    نظارت بر دوره های آزمون فنی

4-    نظارت بر برگزاری مسابقات کشوری سبکها از سوی کمیته مسابقات

5-    نظارت بر مسابقات داخلی و بین المللی از سوی کمیته مسابقات

6-    نظارت بر مسابقات انتخابی تیم های منتخب توسط فدراسیون

7-    نظارت بر مسابقات انتخابی تیم ملی

ماده 4- وظایف ناظرین دوره ها

1-    حضور در دوره : ناظرین معرفی شده از سوی کمیته مربوطه می بایست از آغاز دوره تا پایان دوره در محل حضور داشته باشند.

2-    بازدید از محل برگزاری : ناظرین باید محل برگزاری دوره را قبل از برگزاری رویداد - به منظور اطمینان از دارا بودن شرایط و امکانات لازم مطابق آن دوره بازدید نمایند.

3-    نظارت بر اجرای مفاد بخشنامه فدراسیون

4-    دریافت جداول و لیست قهرمانان مسابقات کشوری و ارائه به کمیته مسابقات

5-    تهیه گزارش دوره و ارائه به کمیته مربوطه حداکثر ظرف 72 ساعت

تبصره1-  در صورتیکه ناظر ظرف مهلت مقرر فوق گزارش مربوطه را به کمیته تخصصی ارائه ندهد و به طور کتبی عذر موجهی را برای تأخیر در انجام وظیفه ارائه نکند، علاوه بر درج در پرونده به جریمه نقدی محکوم می گردد.

تبصره 2- چنانچه ناظر جهت عدم ارائه گزارش خود در مهلت مقرر، کتباً عذر موجه خود را اعلام نماید، این مهلت تنها برای یکبار تمدید می گردد. 

6-    نظارت بر اصول ایمنی و بهداشتی  و پزشکی محل برگزاری دوره

7-    دریافت لیست دوره آموزشی و آزمون و ارائه به کمیته مربوطه

تبصره : ناظر موظف است لیست اسامی دوره آموزشی را با تعداد شرکت کنندگان مطابقت داده و در صورت صحت، نسبت به بستن انتهای لیست اقدام نماید.

8-    بررسی موارد ذیل :

-         بیمه نامه ورزشکاران

-          بیمه نامه ی سالن محل برگزاری رویداد

-        کارت عضویت فدراسیون

-         گواهی نامه سلامت ورزشکاران

-        معرفی نامه شرکت کنندگان از استان مربوطه

-        احکام داوران به منظور مطابقت با رشته ی ورزشی در رویداد مربوطه

-        الصاق مجوز صادره از فدراسیون بر روی دیوار سالن محل برگزاری رویداد

9-    بررسی میزان مبالغ پرداختی توسط شرکت کنندگان در دوره

تبصره -  چنانچه ناظر در حین بررسی موارد فوق قبل از شروع رویداد  ، متوجه غیر استاندارد بودن سالن از قبیل شرایط مناسب  تاتمی ، رینگ و... یا  عدم تطابق شرایط موجود با آیین نامه های کمیته های مربوطه و مجوز صادره شود ، می بایست ضمن تذکر شفاهی و کتبی به مسئول برگزاری مسابقات و حتی الامکان همکاری با وی ، تا رفع نقایص موجود از شروع رویداد مربوطه ممانعت نماید.

 

ماده 5- حدود اختیارات ناظرین

 الف -  در موارد ذیل ناظرین مسابقات اعم از استانی، کشوری،آسیایی ، بین المللی و جهانی ضمن تنظیم صورتجلسه کتبی و مستند، موظف به توقف یا ممانعت از برگزاری مسابقات می باشند:

1-    عدم حضور پزشک وفق شرایط بند 1 ماده 16 آیین نامه کمیته مسابقات

2-    عدم وجود آمبولانس و تجهیزات اولیه ایمنی مورد نیاز در محل برگزاری مسابقات

3-    در صورت وجود تشنج میان تماشاگران در مواردی که بیم آشوب و درگیری و آسیب حاضرین در سالن وجود داشته باشد.

4-    در صورت بروز حوادث غیر مترقبه در سالن ورزشی در زمان برگزاری مسابقات به نحوی که ایمنی حاضرین در سالن را به خطر اندازد. از قبیل آتش سوزی و .....

تبصره  در صورت بروز موارد پیش بینی نشده دیگر که در بندهای 4 گانه فوق پیش بینی نگردیده، 

چنانچه ضرورت اقتضا نماید ، ناظر مربوطه می بایست ضمن تنظیم صورت مجلس مستند، جهت توقف

رویداد مورد نظر با مسئول مافوق در فدراسیون تماس تلفنی برقرار و دستور توقف رویداد را به صورت

پیامک دریافت و دستورات را عیناً اجرا  نماید. 

ب- در سایر موارد مندرج در ماده 22 آیین نامه کمیته مسابقات ، در صورت وجود قصور و عدم رعایت ضوابط مقرر از سوی برگزار کننده مسابقات ،  ناظرین موظف به تهیه صورتمجلس مکتوب و مستند و تذکر شفاهی و کتبی به مسئول برگزاری مسابقات می باشند.

تبصره در صورت عدم رعایت موارد مذکور در بندهای الف و ب ، کلیه ی مسئولیت های مدنی و حقوقی حاصل از آن بر عهده ی ناظر مربوطه می باشد.

ج-  زمان مجاز برگزاری رویدادهای ورزشی از ساعت 8 صبح لغایت 21 همان روز می باشد و ناظر موظف است بعد از ساعت 21:00 برگزاری رویداد را متوقف نماید.

تبصره1 - چنانچه به دلیل موارد خارج از اراده ی مسئولین برگزاری رویداد ، از قبیل حوادث غیر قابل پیشبینی، رویداد مورد نظر به طول انجامد ، ناظر مربوطه موظف است ضمن کسب تکلیف از مسئول مربوطه در فدراسیون و تأیید مشارالیه ، اجازه ادامه رویداد را نهایتاً تا ساعت 23:00 همان روز بدهد.  

تبصره 2-  در صورت به درازا کشیده شدن زمان رویداد به بعد از ساعت 21:00 ، به ازای هر ساعت مبلغ 300000 ريال به حق الزحمه ناظر افزوده می گردد و هزینه ی ایاب و ذهاب ناظر نیز بر عهده مسئول برگزاری رویداد می باشد.

ماده 6-  مسئولیت ناظرین

1-    در صورتیکه هر یک از ناظرین در انجام وظایف بندهای 9 گانه ماده 4 کوتاهی نماید ، برای بار اول به یک جلسه محرومیت از نظارت و درج در پرونده  و در صورت تکرار به سه جلسه محرومیت از نظارت و ابطال مدت باقی مانده ی اعتبار گواهینامه نظارت و جریمه نقدی محکوم می گردد.

تبصره - چنانچه ناظری که وفق بند فوق به 3 جلسه محرومیت محکوم شده ، پس از طی دوران محرومیت مجدداً مرتکب قصور گردد ، علاوه بر جریمه نقدی و درج در پرونده ،  از شرکت در دوره های ناظری و اخذ گواهینامه مربوطه محروم  می گردد.

2-    در مواردی که ناظرین در اعمال ضوابط موجود در بندهای ماده 5 اهمال نمایند، علاوه بر ضمانت اجرای تبصره بنده ب ماده 5 ، به سه جلسه محرومیت از نظارت و ابطال باقی مانده مدت اعتبار گواهینامه و جریمه نقدی محکوم می گردند.

 

  

ماده 7- حق الزحمه ناظرین

1-    حق الزحمه ی ناظرین توسط برگزارکننده رویداد مربوطه به حساب فدراسیون واریز و فیش پرداختی تسلیم فدراسیون می گردد.

2-    حق الزحمه نظارت تمامی دوره ها اعم از آموزشی و مسابقات ( آقایان و بانوان) در داخل استان تهران روزانه 1200000 ريال می باشد که سبکهای برگزار کننده می بایستی آن را پرداخت نمایند.

3-    حق الزحمه نظارت تمامی دوره ها، اعم از آموزشی و مسابقات (آقایان و بانوان) در صورتیکه از استان دیگری اعزام شوند، مبلغ 2000000 ریال می باشد که سبکهای برگزار کننده موظف به پرداخت آن می باشند.

اگر ناظر دوره از همان استانی که دوره در آن برگزار می گردد اعزام شود، حق الزحمه آن مبلغ 1200000 ریال می باشد.9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:57 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

ه جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد

  • سه شنبه, 09 آذر 1395 ساعت 07:21
  • بازدید 20 بار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، کمیته مسابقات این فدراسیون به اطلاع کلیه مسوولین انجمن، کمیته، گروه ها و ورشکاران می رساند؛ از این تاریخ به بعد در کلیه مسابقات به جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد و کمتر از 9 نفر شرکت کننده نیز حکم سوم مشترک ندارند.

 

کمیته مسابقات این فدراسیون به اطلاع کلیه مسوولین انجمن، کمیته، گروه ها و ورشکاران می رساند؛ از این تاریخ به بعد در کلیه مسابقات به جداول کمتر از 5 نفر حکم قهرمانی تعلق نمی گیرد و کمتر از 9 نفر شرکت کننده نیز حکم سوم مشترک ندارند.

این کمیته همچنین متذکرشد؛ برای چاپ و نصب پوستر و بنر تمامی مسابقات قبل از تهیه، جهت تایید ارسال و مجوز استفاده دریافت گردد.
تیم ارومیه مقام قهرمانی بوکس آذربایجان غربی را کسب کردتیم ارومیه مقام قهرمانی بوکس آذربایجان غربی را کسب کرد

 

 

مسابقات بوکس بزرگسالان استان آذربایجان غربی با قهرمانی تیم ارومیه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از ایزنا ،این مسابقات به میزبانی شهرستان شاهین دژ برگزار شد و جمعه شب با معرفی نفرات برتر استان به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، در رده تیمی مسابقات بوکس قهرمانی آذربایجان غربی بعد از تیم ارومیه، تیم میاندوآب نایب قهرمان و تیم بوکان به مقام سوم رسید، تیم شاهین دژ که میزبانی این مسابقات را بر عهده داشت نیز عنوان چهارم را از آن خود کرد.

در رده انفرادی نیز در پایان این مسابقات در وزن 49 کیلوگرم رسول عبادی از میاندوآب، 52 کیلوگرم شهرام جلالی از شاهین دژ، 56 کیلوگرم پژمان فرجی از میاندوآب، 60 کیلوگرم علی مقدسی از ارومیه، 64 کیلوگرم محمد نصیری از میاندوآب، 69 کیلوگرم امین بخشی زاده از سلماس، وزن 75 کیلوگرم سینا ملک محمدی از ارومیه، وزن 81 کیلوگرم حسین دانشور از نقده، وزن 91 کیلوگرم محمد عزیزی از بوکان، وزن به اضافه 91 کیلوگرم وحید ابراهیمی از ارومیه مقام اول هر وزن را بدست آوردند.

مسابقات قهرمانی بوکس استان آذربایجان غربی رده بزرگسالان در قالب 11 تیم از 11 شهرستان با شرکت 70 بوکسور در 10 وزن در ورزشگاه 2 هزار نفری شهید بهشتی شاهین دژ در 2 روز برگزار شد.خبر خوب برای بسکتبال زنان ایران

قول رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال به وزیر ورزش  و جوانان ایران

قول رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال به وزیر ورزش و جوانان ایران

رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال قول داد که حضور زنان بسکتبال یست محجبه ایرانی را مورد بررسی قرار دهد

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان
 
موارتوره رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال در پایان نشست خود با محمود مشحون در حاشیه اجلاس آسیایی این رشته در لبنان، ضمن دریافت نامه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش  و جوانان ایران ، قول داد در اولین نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی بسکتبال موضوع حضور زنان بسکتبال یست ایرانی با حجاب را مجددا مورد بررسی قرار داده و بزودی خبرهای خوشی از این موضوع برای زنان ورزش کار این رشته در ایران داشته باشد.

در این نشست محمود مشحون با اشاره به اقدامات ایران برای رفع تبعیض در این رشته برای زنان مسلمان و اجازه شرکت آنها با حجاب اسلامی در بازیهای بین المللی از رئیس فدراسیون جهانی خواست فرصتی دوباره برای این موضوع ایجاد شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران در نشست خود با موارتوره رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال ضمن تقدیم نامه مسعود سلطانی فر وزیر ورزش  و جوانان گفت: آقای سطانی‌فر به شخصه پیگیر حضور زنان ایرانی با حجاب اسلامی در میادین ورزش ی بین المللی است و از من خواسته است که این موضوع که جزو حقوق دختران مسلمان کشورهای اسلامی است به اطلاع شما برسانم و از شما بخواهم که برای رفع این مشکل هر اقدامی لازم می دانید صورت دهید.


بانوی ایرانی به عنوان بهترین مربی تکواندو 2016 جهان شناخته شد

بانوی ایرانی به عنوان بهترین  مربی تکواندو  2016  جهان شناخته شد

فاطمه صفر پور سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان دختران ایران به عنوان بهترین مربی تکواندو 2016 جهان شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان، فاطمه صفرپور مربی اهل (تالش محله) لنگرود، که به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان دختران ایران در مسابقات نوجوانان جهان در کانادا به مقام قهرمانی رسیدند، عنوان بهترین مربی جهان در سال 2016 را کسب کرد.
این مربی لنگرودی سالها در سالن پوریای ولی این شهرستان به تربیت نونهالان و نوجوانان مشغول بود و در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان تکواندو جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.


خشش نوجوانان، جوانان و امیدهای ایران در میدان آسیایی کاراته

درخشش نوجوانان، جوانان و امیدهای ایران در میدان آسیایی کاراته

تیم های ملی نوجوانان، جوانان و امیدهای کاراته ایران با کسب 25 مدال، عنوان نایب قهرمانی رقابتهای قهرمانی آسیا در کشور اندونزی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته ، پانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال، امروز در شهر ماکسار اندونزی به پایان رسید و تیم ملی کشورمان با کسب 25 مدال طلا، نقره و برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد شد.
جدول رده بندی این دوره از رقابتها:
1-ژاپن / 20 طلا- 3نقره- 8 برنز
2-ایران/ 6 طلا- 4نقره – 15 برنز
3-اندونزی/ 2طلا- 7 نقره – 12 برنز
4-عربستان سعودی/2طلا- 4نقره-5برنز
5-ویتنام/ 2 طلا-2نقره-3برنز
6-مالزی/ 1 طلا-6نقره-2برنز
7-قزاقستان/ 1 طلا-2نقره-5برنز
8-تایلند/ 1 طلا- 1نقره-2برنز
9-ازبکستان/1طلا-4برنز
10-چین تایپه/ 2نقره-4برنز
11-چین/ 2نقره-3برنز
12-اردن/ 2نقره- 3برنز
13-هنگ کنگ/ 1نقره- 2برنز
14-امارات/ 2 برنز
15-ماکائو/1 برنز
در این دوره از رقابت ها 404 کاراته کا از 24 کشور شرکت داشتند.


9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:32 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

جام جهانی موی تای2016 کازان- روسیه

4 نقره و 10برنز دستاورد موی تای از کاپ جهانی کازان

4 نقره و 10برنز دستاورد موی تای از کاپ جهانی کازان

پرونده رزمی کاران ایران با کسب 14 مدال نقره و برنز در رقابت های جام جهانی موی تای بسته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، رقابت های جام جهانی موی تای از عصر روز سه شنبه به وقت محلی در ورزشگاه بزرگ شهر کازان- روسیه با حضور کشور های صاحب نام جهان آغاز شد و عصر روز گذشته در روز پنجم و پایان این رقابتها میکاییل امیری در وزن 67 کیلو گرم جوانان توانست با کسب مدال نقره این وزن جمع مدال های ایران را به عدد 14 برساند تا پرونده تیم های ملی موی تای در کازان روسیه با 14 مدال بسته شود.
گفتنی است پیش از این سجاد ستارنژاد منهای57 کیلوگرم جوانان که پیش از این در برابر محمت الکیلز ترک به پیروزی رسید و فینالیست شد، در سومین روز پیکارها در فینال برای تصاحب مدال طلا به مصاف الک بیگن ترک رفت و با پیروزی حریف به مدال نقره وزنش دست یافت.
آرش دلیخون در وزن منهای 60 کیلوگرم جوانان با برتری بر حریف ازبک در روز نخست به مصاف آیان اورینبای قزاق رفت و به فینال رقابت ها راه یافت، دلیخون برای تصاحب مدال طلا با مارک ولویچ روس به رقابت پرداخت و با باخت به مدال نقره رسید.
سید محمدرضا انصاری نماینده وزن منهای 71 کیلوگرم جوانان در مصاف آندراس سهواکس از کشور کزوو به پیروزی رسید و فینالیست شد، انصاری برای رسیدن به گردن آویز طلا با چانگلا دیمتری روس مبارزه کرد و در نهایت پس از پیروزی حریف، گردن آویز نقره به نام او ثبت شد.
جمال مدنی در وزن منهای 57 کیلوگرم بزرگسالان در مقابل مخممادجون کوچکورو ازبکستانی پیروز شد و جمع ۴ نفر برتر رسید، او امروز به مصاف کنستانتین ترسیان بدلیل آسیب دیدگی از مقابله با حریف بازماند و به مدال برنز رسید.
مهرداد صیادی در وزن منهای 63/5 کیلوگرم بزرگسالان در مصاف بخزودآمانوول ازبک پیروز شد و به جمع چهار نفر برتر دست یافت، صیادی در سومین روز مسابقات به مصاف پاول واترن روس رفت و با قبول شکست مقابل او به مدال برنز رسید.
کاوه سلیمانی در وزن منهای 67 کیلوگرم بزرگسالان ازایران پس از پیروزی بر حریف ترک خود در روز نخست در مصاف با علی نظری ازافغانستان پیروز شد و به جمع ۴نفر برتر وزنش رسید،کاوه در سومین روز کاپ جهانی با سرهی کولیبا اوکراینی در یک مبارزه شانه به شانه ای به لطف داوران مغلوب حریف شد و به مدال برنز دست یافت.
حسین نصیری در وزن منهای 51 کیلوگرم بزرگسلان که در روز نخست در مصاف با حریف ازبک خود به پیروزی دست یافت بود روز گذشته با اسلانیک زیکرو روس روبرو شد و به برتری بدلیل آسیب دیدگی به توصیه پزشک و مربی از ادامه بازی بازماند و به مدال برنز بسنده کرد.
محمد قاعدی نماینده وزن منهای 75 کیلو گرم در مقابل حریف پرتغالی باخت و به مدال برنز رسید.
فاطمه یاوری در وزن منهای51 کیلوگرم طی سه راند مبارزه شانه به شانه در نهایت مغلوب حریف لهستانی خود شد و به مدال برنز این وزن بسنده کرد.
سعیده غفاری در وزن منهای 60 کیلوگرم که پیش از این از سد حریف اوکراینی گذشته بود به آنبل روسی باخت و کسب مدال برنز این رویداد بسنده کرد.
امیرحسین اکبری در وزن منهای54 کیلوگرم جوانان در خانه اول جدول با استراحت به مصاف انگیلیویل الکیل از کشور ترکیه رفت و مغلوب حریف ترک شد تا یک مدال برنز دیگر در کارنامه ایران قرار گیرد.
علی محرابی نماینده وزن منهای 63/5 کیلوگرم جوانان در مصاف با روسلان زایوکان قزاقستانی مغلوب شد و به مدال برنز رسید.
مهدی شمعی در وزن منهای 81 کیلوگرم جوانان در مصاف با ماهاسون توکر از ترکیه مغلوب شد و به مدال برنز این وزن دست یافت9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:31 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

فرصت خوب برای حضور سوارکاران ایران در فینال جام جهانی پرش با اسب

ایران میزبان مسابقات انتخابی جام جهانی سوارکاری شد

ایران میزبان مسابقات انتخابی جام جهانی سوارکاری شد

با پذیرفته شدن میزبانی ایران از مسابقات انتخابی جام جهانی سوارکاری، سوارکاران کشورمان فرصت خوبی بری راهیابی به مسابقات فینال جام جهانی پرش با اسب پیدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، با حضور رئیس و دبیر فدراسیون سوارکاری در مجمع عمومی فدراسیون سوارکاری (FEI) و رایزنی های صورت گرفته، از سال میلادی جدید، مسابقات بین المللی CSI که از سال گذشته در کشور برگزار می شد به صورت CSI-W یا همان مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار شود.
این تصمیم گیری به این مفهوم است که سوارکاران کشورمان با شرکت در این مسابقات و محاسبه امتیازات اخذ شده می توانند به مسابقات فینال جام جهانی پرش با اسب راه پیدا کنند. بیش از یک دهه است که این موضوع به عنوان یکی از آرزوهای سوارکاران و قهرمانان حرفه ای کشورمان بوده تا بتوانند با کسب امتیاز به مسابقات فینال جام جهانی پرش با اسب راه پیدا کنند.


9 / 9 / 1395برچسب:, :: 6:30 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

سهیل واحدی قهرمان اسنوکر جهان شد

سهیل واحدی قهرمان اسنوکر جهان شد

سهیل واحدی ملی پوش اسنوکر کشورمان با پیروزی در فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان در مقابل اندرو پاجت از ولز قهرمان جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس؛ فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان امروز سه شنبه نهم اذرماه بین سهیل واحدی قهرمان شایسته کشورمان و اندریو پاجت از کشور ولز برگزار شد و ملی پوش ایران با پیروزی 8 بر یک، قهرمان جهان در سال 2016 شد و مدال طلای رقابت های جهانی را برای کشورمان به ارمغان آورد.
واحدی با کسب این قهرمانی پس از حسین وفایی به عنوان دومین بازیکن ایرانی به جمع حرفه ای های اسنوکر دنیا می پیوندد.
پیش از این در مرحله نیمه نهایی رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان، سهیل واحدی در یک دیدار نزدیک و نفس گیر موفق شد با نتیجه 7 بر 6 در مقابل Declan Brennan از ایرلند شمالی به پیروزی دست یابد و راهی فینال این رقابت ها شود.
واحدی برای رسیدن به فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان موفق به کسب 9 پیروزی در مقابل حریفانی از کشورهای آلبانی، ایسلند، ژاپن، پاکستان، لهستان، اسکاتلند، آلمان، ایرلند و ایرلند شمالی شد.
این سومین بار است که ملی پوشان اسنوکر کشورمان موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان شدند. در سال های 2011 و 2014 حسین وفایی این عنوان را برای ایران کسب کرد.
رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان 29 آبان ماه در بخش مردان، پیشکسوتان، و بانوان به میزبانی کشور قطر آغاز شد و امروز سه شنبه 9 آبان ماه با قهرمانی سهیل واحدی بازیکن ارزنده کشورمان به پایان رسید. تیم ایران با ترکیب سهیل واحدی، امیر سرخوش، حامد ذره دوست و آرمان دیناروند در بخش مردان، اکرم محمدی در بخش بانوان و جهانگیر حبیب زاده دهکردی،علی بصیری در بخش پیشکسوتان به سرمربیگری کامران شهلا در رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان شرکت کرد.


کنش جالب وزیر ورزش و جوانان به حرکت تختی‌وار دختر شطرنج‌باز

واکنش جالب وزیر ورزش و جوانان به حرکت تختی‌وار دختر شطرنج‌باز

وزیر ورزش و جوانان از حرکت جوانمردانه استاد بزرگ شطرنج بانوان کشورمان تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در صفحه اینستاگرامی خود از حرکت جوانمردانه سارا السادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج ایران در جریان رقابتهای جهانی گراند پری تقدیر کرد
 
وزیر ورزش و جوانان برای سارا نوشت
" حرکت انسان‌دوستانه دختر عزیز و قهرمانم خانم خادم‌الشریعه در رقابت‌های جهانی، جلوه‌ای کم‌نظیر از ترجمان شعر حضرت سعدی است: بنی آدم اعضای یکدیگرند، صمیمانه از دختر شجاع و ارزشمندمان تشکر می‌کنم و مثل همیشه با علاقه پیگیر نتایج و اخبار مسابقات شما هستم"


 
در نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان

سلطانی فر : به زودی قانون وزارت ورزش و جوانان در هیات دولت طرح خواهد شد

  • یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 08:02
  • بازدید 20 بار

وزیر ورزش و جوانان در نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان گفت: قانون وزارت ورزش به زودی در هیات دولت مطرح می شود.

 

 نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان عصر شنبه با حضور مسعود سلطانی فر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در این جلسه وزیر ورزش با تاکید بر فصل الخطاب بودن قانون برای مدیران این وزارتخانه گفت : قانون اهداف ، اختیارات  و وظائف وزارت ورزش و جوانان بعد از تایید کمیسیون اجتماعی دولت به زودی در هیات دولت طرح خواهد شد.

سلطانی فر با اشاره به نام گذاری سال 95 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری گفت: ضرورت عمل به فرمایشات رهبری بر همگان روشن است و وظیفه تمام مدیران رعایت و حفظ بیت المال است.

وی با اشاره به همایش متعددی که در سطح ورزش و جوانان برگزار می شود گفت: برگزاری این همایش باید مطابق آیین نامه باشد و از برگزاری همایش غیر ضروری خودداری شود.

وزیر ورزش وجوانان با اعلام تشکیل اتاق فکر در بخش های مختلف وزارتخانه هدف آن را مشارکت بیشتر و بهتر نخبگان، پیشکسوتان و صاحب نظران اعلام کرد و افزود : این رفتار و عملکرد صحت کار ما را بالا می برد و حضور دانشگاهیان، قهرمانان، پیشکسوتان و افراد در بخشهای مختلف ورزش و جوانان، کمک و همراه من و سایر مدیران وزارت ورزش و جوانان است.

سلطانی فر همچنین از مجموعه معاونان و مدیران ورزش خواست در استانها و مناطق محروم حضور بیشتری داشته باشند و گزارشهای ارزیابی آنها از عملکرد مدیران استانی در اختیار وی  قرار گیرد.رقابت های قهرمانی جهان فیزیک- لهستان؛
آغاز پیکارهای جهانی فیزیک

پیکارهای جهانی فیزیک در حالی از امروز 22 آبان ماه در شهر بیالوستیک لهتان آغاز می شود که 131 نفر در رقابت های فیزیک بر روی استیج می روند.
به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابت های جهانی فیزیک در حالی تا ساعاتی دیگر آغاز به کار می کند که تیم ملی ایران با حضور 4 نماینده نخستین حضورش در پیکارهای جهانی را تجربه خواهد کرد.

این رقابت ها ساعت 10 صبح به وقت محلی در شهر بیالوستیک لهستان با حضور 131 فیزیک کار از سراسر جهان برگزار می شود.

آرمان ارمان فر در دسته قدی اول، اکبر سرباز در دسته قدی سوم، حمیدرضا باقری و خداداد شفیع پور در دسته قدی چهارم نمایندگان برگزیده کشورمان هستند که تا ساعاتی دیگر برابر حریفان خود بر روی استیج رقابت های جهانی 2016 لهستان می روند.

در این رقابت ها جلال نادمی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تیم ملی کشورمان را همراهی می کند.بازگشت ملی پوشان شایسته پرورش اندام و بادی کلاسیک با فتح جام قهرمانی جهان

ملی پوشان شایسته پرورش اندام و بادی کلاسیک کشورمان که با اقتدار به مقام قهرمانی جهان دست یافتند، بامداد امروز چهارشنبه در میان استقبال مسئولان وزارت ورزش و جوانان و علاقمندان به این رشته وارد تهران شدند.


به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، افتخار آفرینان بادی کلاسیک کشورمان با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز در یازدهمین دوره رقابت های جهانی اسپانیا، مقتدارنه به مقام قهرمانی دست یافتند.

همچینین نمایندگان شایسته پرورش اندام ایران با 5 مدال طلا، 2 نقره، یک برنز، یک چهارمی و دو مقام ششمی فاتح سکوی قهرمانی هفتادمین دوره رقابت های جهانی اسپانیا شد.

در مراسم استقبال ملی پوشان پرورش اندام و بادی کلاسیک دکتر شعبانی بهار، معاونت توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان و غلامرضا پارسا، مدیرکل ورزش روستایی عشایری این وزارت حضور داشتند.

عناوین بدست آمده توسط ملی پوشان پرورش اندام کشورمان در پیکارهای جهانی 2016 اسپانیا:
***مدال طلا
مهدی حیدری وزن 70 کیلو گرم
سجاد نیکنام نماینده وزن 85 کیلو گرم
حسین کلاته در وزن 90 کیلو گرم
جعفر غفارنژاد وزن 95 کیلو گرم
بهروز تابانی وزن 100 کیلو گرم

***مدال نقره
میثم کشوری وزن 95 کیلوگرم
حسن خسروی وزن 100 کیلو گرم

***مدال برنز
محسن صمدی وزن +100 کیلو گرم

***مقام چهارم
علیرضا علیزاده در وزن 65 کیلو گرم

***مقام ششم
حامد داوود آبادی در وزن 80 کیلو گرم
سالار مددی در وزن 85 کیلو گرم

***فرهاد اسدنژاد وزن 75 کیلو گرم از راهیابی به فینال بازماند

***بهروز تابانی نیز قهرمان قهرمانان پرورش اندام 2016 جهان شد.
عناوین کسب شده توسط تیم ملی بادی کلاسیک ایران:
***مدل طلا
سید روح اله میرنورالهی دسته قدی 168 سانتی متر
مهدی پروانی دسته قدی 171 سانتی متر
کیوان رضاپور دسته قدی +180 سانتی متر

***مدال نقره
حسام خسروی دسته قدی +180 سانتی متر

***مدال برنز
محمدرضا جعفری دسته قدی 180 سانتی متر

همچنین سید روح اله میرنورالهی تنها نماینده کشورمان در رشته بادی کلاسیک المپیکی موفق به کسب مقام اول و عنوان قهرمان قهرمانان جهان شد.

گفتنی است ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز تیم ملی را در این رقابت ها همراهی کرد. وحید اکبرزاده و احسان کنگرلو به عنوان مربیان کاروان اعزامی کشورمان در این رقابت ها حضور داشتندیک ایرانی نایب رییس انجمن جهانی پیکرشناسی ورزشی شد
دکتر شهرام فرج زاده موالو به عنوان نایب رییس انجمن جهانی پیکرشناسی ورزشی(ISAK) انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کنفرانس جهانی انجمن پیکرشناسی ورزشی (ISAK) طی سه روز در محل سالن همایش های بین المللی شهر مریدا کشور مکزیک برگزار شد.
در جلسات فشرده هیات رییسه این انجمن جهانی، دکتر شهرام فرج زاده موالو به عنوان نایب رییس انجمن جهانی پیکرشناسی ورزشی(ISAK) به مدت ۴ سال تا سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.
همچنین پروفسور مایک مارفل جونز از کشور نیوزیلند به عنوان رییس انجمن برگزیده شد.
در این کنفرانس نمایندگان بیش از ۳۸ کشور جهان حضور داشتند و بیش از ۶۴۰ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر در آن ارائه شد.

 چمن گلی: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است

چمن گلی: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان پس از بازگشت از سفر به استان قونیه ترکیه گفت: آذربایجان غربی مصمم به توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی با کشورهای همسایه است
 به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی که بمنظور دیدار و گفتگو با همتای ترک خود در استان قونیه ترکیه و بنا به دعوت رسمی عمر ارسوز مدیرکل امور جوانان و ورزش قونیه در سفری 5 روزه به کشور همسایه سفر کرده بود در این خصوص گفت: یکی از فرصت های بسیار مهم ما برای توسعه روابط همجواری با کشورهای دوست و همسایه، برقراری تعاملات دوجانبه در حوزه های فرهنگی و ورزشی می باشد و از این رو در طی سالهای گذشته تا به امروز با استان های: وان، حکاری، ایغدیر، قهرمان ماراش، آدانا و قونیه کشور ترکیه و نیز جمهوری آذربایجان، نخجوان و ارمنستان تعاملات بسیار خوبی را داشته ایم که منجر به امضای پروتکل های همکاری دوجانبه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در ادامه افزود: استفاده و بهره گیری از علم و دانش روز و تجربیات طرف های مقابل در زمینه برگزاری مسابقات مختلف بین المللی ورزشی، برپایی کمپ ها و اردوهای تمرینی و تدارکاتی، تبادل ورزشکار، مربی و داور، بهره گیری از فرصت های سرمایه گزاری در حوزه ورزش و تعامل در پروژه های عمرانی و نیز حوزه های مرتبط با امور جوانان بدلیل ظرفیت های فرهنگی و دینی مشترک از مهمترین اهداف توسعه همکاری های دوجانبه با کشورهای دوست و همسایه می باشد.
دکتر چمن گلی ابراز امیدواری کرد که در آینده توسعه همکاری های بین المللی بخصوص با کشورهای دوست و همسایه رونق بیشتری بخود گیرد.
گفتنی است هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در سفر خود به شهر قونیه ترکیه ضمن دیدار و گفتگو با همتایان ترک خود از امکانات و تأسیسات ورزشی و مراکز فرهنگی و جوانان این شهر بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان که در رأس هیأتی بمنظور دیدار و گفتگو با مسئولین ورزش و جوانان شهر قونیه کشور ترکیه به این شهر سفر کرده بود پس از استقبال رسمی، مذاکرات سازنده و مؤثری را با عمر ارسوز همتای ترک خود در قونیه بعنوان مدیرکل امور جوانان و ورزش انجام داد.
در این دیدار و گفتگوها که با هدف برقراری ارتباط و عقد همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف ورزشی، فرهنگی و امور جوانان با استان قونیه ترکیه بعنوان یک استان بزرگ و فرهنگی با ظرفیت های گسترده صورت پذیرفت، هیات عالی ورزش و جوانان استان از اماکن و تأسیسات مجهز و استاندارد شهر قونیه و نیز باشگاه قونیه اسپور ترکیه دیدن نمودند و در جریان نحوه فعالیت ها و برنامه های حوزه های مختلف قرار گرفتند.
همچنین هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی از مراکز فرهنگی، هنری و امکانات مرتبط با حوزه های جوانان نیز بازدید کردند.
بازدید از اردوهای تمرینی تیم های ملی تکواندو و شمشیربازی ترکیه، بازدید ازسالن 10000 نفری و استادیوم 45000 نفره یپیشرفته شهر قونیه و نیز تمرینات کشتی زیر نظر دکتر چمن گلی، دیدار با قهرمانان هاکی و تیم های تیراندازی و نیز میادین مجهز این رشته همچنین بازدید از پیست بزرگ اتومبیل رانی و موتورسواری، سالن ژیمناستیک و سالن های تمرینی نابینایان و کم بینایان، و بازدید از محل باشگاه فوتبال قونیه اسپور و حضور در آرامگاه مولانا شاعر و عارف شهیر ایرانی از اهم برنامه های هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این سفر بود.
گفتنی است مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز مراتب دعوت رسمی خود را از هیأت عالی ورزش و جوانان استان قونیه ترکیه انجام داده است و این هیأت در آینده ای نزدیک برای دیدار و گفتگو و بازدیدهای پیش بینی شده و نیز امضای سند تفاهمنامه های همکاری به آذربایجان غربی و شهر ارومیه خواهند آمد.
همچنین به گفته دکتر چمن گلی دیدار دوستانه تیم امید باشگاه قونیه اسپور ترکیه بعنوان یکی از باشگاه های تراز اول این کشور با منتخب آذربایجان غربی در آیین افتتاح پروژه استادیوم 15000 نفری ارومیه یکی از برنامه های آتی دوجانبه خواهد بود.برگزاری مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد استاد اخلاق ، پهلوان محمدرضا باوندپور

برگزاری مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد استاد اخلاق ، پهلوان محمدرضا باوندپور

 

مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد استاد محمد رضا باوند پور با حضور مقامات استانی ، فرهنگیان ، ورزشکاران و دوستان آن مرد اخلاق در محل سالن آمفی تئاتر شرکت برق استان برگزار شد .
 دهمین سالگرد گرامیداشت استاد اخلاق محمد رضا باوند پور با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکترسید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان غربی و استاندار آذربایجان غربی در سالن آمفی تئاتر اداره برق ارومیه برگزار شد.
شب نوزدهم آبان ماه دیدن چهره های متفاوت مقامات کشوری و لشکری ، سران عشایر با هر رنگ و نژادی در یک همایش جهت احترام به یک قهرمان اخلاق ، نکته های فراوانی همراه خود برای بیان وحدت ، همدلی ، مهربانی و انسانیت دارد.
آری محمدرضا باوندپور فرزندی بود از خاک ایران زمین که با کسوت معلمی محبتش به سبب سادگی و پاک بازی در دل هر انسانی نشست .
مرحوم باوندپور معلم نمونه و ورزشکار بااخلاق استان بود .ایثارگر و مجاهدی که خاطرات شجاعت او در عین سادگی و مهربانیت   در زمان هشست سال دفاع مقدس هنوز هم نقل محافل بزرگان شهرستان ارومیه می باشد.
باوندپور مردی می باشد که همه در ارومیه به احترام او قیام می کنند . این محبوبیت و وحدت بخاطر منش و بزرگواری این معلم اخلاق می باشد .
مرحوم باوند پور نمونه ی واقعی عملگرایی بود ، یاد و خاطره ی اسوه ی وحدت ، اخلاق و مهربانیت را گرامی میداریم


تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
زمان انتشار: ۱۷:۱۷:۴۱
منبع خبر: اخبار تولیدی
تعداد بازدید: 181
مراسم تکریم و معارفه وزرای پیشین و جدید ورزش و جوانان
سلطانی فر: اولین اصل و سیاست وزارتخانه تعامل گسترده با همه دستگاه های مرتبط است
مسعود سلطانی فر ضمن تشکر از زحمات محمود گودرزی در 3 سال گذشته اصلی ترین سیاست های خود را جهت اداره وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد

 به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در آیین تکریم و معارفه وزاری پیشین و قعلی این وزارتخانه ضمن تشکر از دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور گفت: از نمایندگان مجلس که با رای قاطع خود وظیفه من را سنگین تر کردند، همچنین از روسای فدراسیون ها و اصحاب رسانه و همکاران سابقم در سازمان میراث فرهنگی کمال تشکر را دارم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه افزود:  از دکتر محمود گودرزی به عنوان وزیر مطلع در این حوزه که با دغدغه و جدیت به صورت شبانه روزی پیگیر مشکلات وزارت خانه بودند، سپاس فراوان دارم و به ایشان خسته نباشید می گویم. امیدواریم در ادامه هم وزارت ورزش و جوانان را از راهنمایی های ارزشمند خود بهره مند کنند.

سلطانی فر در ادامه به بیان خط مشی های اصلی خود در اداره وزارت ورزش و جوانان پرداخت و 13 اصل اصلی خود را چنین بیان کرد:

 اولین اصل و سیاست وزارتخانه تعامل گسترده با همه دستگاه ها و نهادهایی است که دارای پتانسیل همکاری هستند و تعامل با همه سازمان هایی که بتوانند به شکوفایی ورزش و سازماندهی امور جوانان کمک کنند.

 نظارت دائمی به امور داخلی وزارت خانه برنامه بعدی من است. من مدیری هستم که بالای سر کار خواهم بود و به صورت ریز به همه امور نظارت و پیگیری خواهم داشت تا وزارت با حداکثر بهره وری کار کند .

رعایت اصل شایسته سالاری و استفاده بهینه از نیروهای درون سازمانی و شناسایی استعدادها، اصول دیگری بود که سلطانی فر به آن ها اشاره کرد. 

 وزیر ورزش و جوانان در ادامه به  فعال کردن اقتصاد ورزش و فراهم کردن ساز و کاری برای تشویق بخش خصوصی، اشاره کرد و افزود:  نباید به اعتبارات قطره چکانی دولت بسنده کنیم. بنده در سازمان میراث فرهنگی هم به دنبال این سیاست بودم که به جای التماس دولت به اسپانسرها برای آنها اشتیاق جهت ورود به بخش خصوصی ایجاد کنیم.

 سلطانی فر بر مبارزه با فساد در ورزش به عنوان یکی دیگر از اصول برنامه هایش اتاکید کرد و گفت:  این صحبت من به این معنی نیست که فساد در ورزش از سایر حوزه ها بسیار بیشتر است بلکه چون ورزش عرصه پاکی هاست باید کاملا از ناپاکی زدوده شود.

در بخش دیگری از این سخنان، وزیر ورزش و جوانان به اعمال مدیریت مالی و توزیع صحیج منابع به خصوص در بخش های عمرانی اشاره کرد و در توضیح این اصل گفت: به دنبال این هستیم که به جای توزیع اعتبارات در تمامی پروژه ها تمرکز را بر روی پروژه های نزدیک به اتمام بگذاریم تا ضریب بهره وری بالا برود. در حال حاضر 68 استادیوم 5000 نفری و 15000 نفری داریم که ساخت آن از سال گذشته شروع شده و تقریبا" 20 پروژه به اتمام رسیده است و سایر پروژه ها حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 ورزش بانوان در برنامه ریزی های دولت یازدهم مورد توجه ویژه بوده است. سلطانی فر گفت یکی از اصولش پردازش جدی به ورزش بانوان است که پتانسیل بسیار بالایی دارد.

 وزیر ورزش و جوانان، استفاده از دانش و تجربه پیشکسوتان که به گفته او کوهی از تجربه و اطلاعات هستند و نیز اصلاح و بهینه سازی ساختار وزارت خانه را اصول دیگر برنامه اش خواند.

 او همچنین گفت: از دیگر اصول بنده برنامه ریزی دقیق و اختصاص امکانات برای تیم های ملی به ویژه جهت رویدادهای مهم پیش رو از جمله جام جهانی 2018 فوتبال و بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و نیز  تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی توصیه شده توسط مقام معظم رهبری جهت کاهش هزینه ها است.

مسعود سلطانی فر در ادامه حاکم کردن آموزش های اخلاقی فرهنگی بر اساس آموزه های اسلام با کمک همه دستگاه ها به خصوص رسانه ملی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت این دو موضوع در برنامه هایش جایگاه ویژه ای خواهند داشت.

چابک کردن ستاد وزارتخانه از طریق واگذاری قسمتی از آن به بخش خصوصی و پرداختن وزارت خانه  به امور اجرایی، آخرین اصلی بود که وزیر جدید ورزش و جوانان بر آن تاکید کرد.

سلطانی فر در پایان صحبت های خود ابراز امیدواری کرد با همکاری و همبستگی عمومی، حضور تاریخی کاروان کشور را در المپیک 2020 توکیو شاهد باشیم و به ویژه در رشته های مادر افتخار آفرین و شگفتی ساز شویم.در دیدار با مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها
سلطانی‌فر محورهای یازدگانه فعالیت‌های استانی را تشریح کرد
وزیر ورزش و جوانان در اولین دیدارش با مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها، از آن‌ها خواست با جدیت بیشتری

 مسعود سلطانی‌فر در اولین نشست مدیران کل ورزش و جوانان استانها که در هتل المپیک برگزار شد، محورهای یازده‌گانه فعالیت‌های آنها را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، این محورها عبارت بودند از: حفظ آرامش و پرهیز از حاشیه، افزایش اختیارات و اقتدار مدیران استانی، تعامل با مسئولان استانی، توجه ویژه به امور جوانان و سازمان‌های مردم نهاد، نقش نظارتی در پروژه‌های عمرانی، بهره‌گیری از پتانسیل مدیریتی بانوان در ورزش، نظارت بر فعالیت هیات‌های ورزشی استانی، مستندسازی املاک دولتی، ساماندهی نیروی انسانی و ظرفیت خیرین و بخش خصوصی.

در این دیدار که معاونان و مدیران ستادی وزارتخانه هم حضور داشتند، وزیر ورزش و جوانان توضیحاتی درباره هر یک از این محورها داد و اظهار امیدواری کرد که با اجرای دقیق آن‌ها توسط مدیران کل استانی، حوزه ورزش و جوانان چشم‌انداز بهتری پیدا کند.

مسعود سلطانی‌فر عصر روز چهارشنبه در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس، روسای فدراسیون‌های ورزشی، مدیران کل استانی، تعدادی از قهرمانان سرشناس و نیز مدیران ، سردبیران و خبرنگاران رسانه‌ها، رسما به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شد.

در این مراسم از محمود گودرزی، وزیر پیشین ورزش و جوانان هم به پاس زحماتش قدردانی شد.20 / 8 / 1395برچسب:, :: 12:38 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       
پیروزی نابغه بدمینتون ایران برابر بازیکن رنک 40 جهان
امیر جباری در مرحله یک سی و دوم رقابتهای بدمینتون جوانان جهان برابر حریف سوئیسی خود به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک شانزدهم این پیکارها شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، جباری در این دیدار که در سالن اختصاصی شهر بیلبائو اسپانیا در جریان است در مصاف با حریف سوئیسی که دارای رنک 40 جهان است ، توانست وی را با نتیجه 2 بر 1 و امتیازهای 22-20 ، 17-21 ، 21-17 شکست دهد و راهی مرحله یک شانزدهم این پیکارها شود.
مسابقات قهرمانی بدمینتون جوانان جهان در روزهای 18 لغایت 24 آبان ماه در شهر بیلبائو اسپانیا برگزار می شود.

 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
زمان انتشار: ۱۱:۵۸:۰۹
تعداد بازدید: 100
تیم ملی او ـ اسپرت ایران قهرمان جهان شد
ملی پوشان اواسپورت ایران در نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان به مقام قهرمانی دست یافتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان او ـ اسپرت از 13 تا 17 آبان ماه در شهر آنتالیای ترکیه  برگزار شد و ملی پوشان ایرانی در دو بخش مردان و زنان در مجموع با کسب 58 مدال طلا و نقره و برنز به عنوان تیم اول بر سکوی قهرمانی جهان ایستادند.
در این مسابقات، ترکیه به عنوان میزبان مسابقات، نایب قهرمان جهان شد.
 
دیدارها و مذاکرات هیات عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در قونیه ترکیه

دیدارها و مذاکرات هیات عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در قونیه ترکیه

 

هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در سفر خود به شهر قونیه ترکیه ضمن دیدار و گفتگو با همتایان ترک خود از امکانات و تأسیسات ورزشی و مراکز فرهنگی و جوانان این شهر بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دکتر چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان که در رأس هیأتی بمنظور دیدار و گفتگو با مسئولین ورزش و جوانان شهر قونیه کشور ترکیه به این شهر سفر کرده است پس از استقبال رسمی، مذاکرات سازنده و مؤثری را با  عمر ارسوز همتای ترک خود در قونیه بعنوان مدیرکل امور جوانان و ورزش انجام داد.
در این دیدار و گفتگوها که با هدف برقراری ارتباط و عقد همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف ورزشی، فرهنگی و امور جوانان با استان قونیه ترکیه بعنوان یک استان بزرگ و فرهنگی با ظرفیت های گسترده صورت پذیرفت، هیات عالی ورزش و جوانان استان از اماکن و تأسیسات مجهز و استاندارد شهر قونیه و نیز باشگاه قونیه اسپور ترکیه دیدن نمودند و در جریان نحوه فعالیت ها و برنامه های حوزه های مختلف قرار گرفتند.
همچنین هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی از مراکز فرهنگی، هنری و امکانات مرتبط با حوزه های جوانان نیز بازدید کردند.
بازدید از اردوهای تمرینی تیم های ملی تکواندو و شمشیربازی ترکیه، بازدید ازسالن 10000 نفری و استادیوم 45000 نفره یپیشرفته شهر قونیه و نیز تمرینات کشتی زیر نظر دکتر چمن گلی، دیدار با قهرمانان هاکی و تیم های تیراندازی و نیز میادین مجهز این رشته همچنین بازدید از پیست بزرگ اتومبیل رانی و موتورسواری، سالن ژیمناستیک و سالن های تمرینی نابینایان و کم بینایان، و بازدید از محل باشگاه فوتبال قونیه اسپور و حضور در آرامگاه مولانا شاعر و عارف شهیر ایرانی از اهم برنامه های هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این سفر بود.کاوه موسوی قهرمان ارومیه ای پرتاب چکش به اردوی تیم ملی دعوت شد

کاوه موسوی قهرمان ارومیه ای پرتاب چکش به اردوی تیم ملی دعوت شد

 

میرکاوه موسوی ملی پوش ارومیه ای و المپیکی پرتاب چکش ایران به اردوی آمادگی تیم ملی دو و میدانی دعوت شد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از ایرنا حسین فهیمی رئیس هیات دو و میدانی استان در این خصوص گفت: اردوی آمادگی تیم های ملی دو و میدانی کشور در رشته های مختلف با دعوت از 30 ورزشکار به منظور حضور قدرتمند در مسابقات آسیایی از روز جمعه 14 آبان ماه آغاز می شود.
وی اظهار کرد: این اردو به مدت یک هفته در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار می شود و بر اساس برنامه ریزی فدراسیون قرار است ورزشکاران در کارگاه های آموزشی و تست سلامت نیز شرکت کنند.
فهیمی بیان کرد: میرکاوه موسوی پس از بازگشت از بازی های المپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل نخستین اردوی رسمی خود را با دعوت از سوی فدراسیون برگزار می کند.
وی گفت: شهر ارومیه علاوه بر درخشش میرکاوه موسوی پرتابگران مطرحی در بخش بانوان و مردان دارد که در سال جاری موفق به کسب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی ایران و لیگ کشور شده اند.
به گزارش ایرنا، میرکاوه موسوی، احسان حدادی، محمود صمیمی، محمد صمیمی، پژمان قلعه نویی، حسن تفتیان، علی ثمری، محمد ارزنده، امیر مرادی، حسین کیهانی، مصطفی ابراهیمی، جعفر مرادی، بهنام شیری، مسلم نیادوست، کیوان قنبزاده، محمد وظیفه دوست، سبحان طاهرخانی، کاوه موسوی، میلاد سیار، رضا قاسمی، محمد ابارقی، حمید زورآوند، میلاد دریساوی، مهران حسینی، سجاد هاشمی، علیرضا مهرصفوتی، علی خدیور، لیلا رجبی، سپیده توکلی، مریم طوسی و فرزانه فصیحی 30 ورزشکار دعوت شده به اردو هستند.
شهر ارومیه از قطب های مهم پرتاب چکش ایران است و طی چهار دهه گذشته همواره رکورد این ماده ورزشی در اختیار قهرمانان این شهر بوده است.
آبان ماه امسال شاهین احمدی و فاطمه مهرآور پرتابگران چکش نوجوان اهل ارومیه از آذربایجان غربی مدال نقره و مقام نایب قهرمانی برترین های ایران را به خود اختصاص دادند.
اکبر هلالی و فرهاد ابراهیمی دو پرتابگر چکش ارومیه ای از آذربایجان غربی مهر ماه امسال به ترتیب مقام های قهرمانی و چهارمی مرحله نهایی لیگ دو و میدانی کشور را کسب کردند.
شهریور و مهرماه امسال نیز فاطمه مهرآور، پریناز ابراهیمی و شاهین احمدی پرتابگران چکش از آذربایجان غربی موفق به کسب مقام قهرمانی و نشان طلای مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور و لیگ ایران شدند.
میرصادق موسوی پدر کاوه موسوی نخستین رکورددار ایران و قهرمان پرتاب چکش ارتش های جهان (سیزم) در این رشته است.
حمید هفت چشمه، میرصادق موسوی، قربان صلاحی، فرامرز افشاری، جعفر شکوری، میرکاوه موسوی، پریناز ابراهیمی، شاهین احمدی و فاطمه مهرآور، اکبر هلالی و فرهاد ابراهیمی از قهرمانان و ملی پوشان استان آذربایجان غربی طی پنجاه سال گذشته هستند که موفق به کسب عناوین مهم کشوری، آسیایی و بین المللی شده اند.
میرکاوه موسوی از ورزشکاران ارومیه ای تنها ورزشکاری است که 2 بار در المپیک 2012 لندن و 2016 ریودوژانیرو حضور داشته است.


گزارش فارس از آخرین تغییرات در وزارت ورزش، ارشاد و آموزش و و پرورش

فانی، جنتی و گودرزی از قطار دولت پیاده شدند/ بطحائی، صالحی و سجادی سرپرستان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش

خبرگزاری فارس: فانی، جنتی و گودرزی از قطار دولت پیاده شدند/ بطحائی، صالحی و سجادی سرپرستان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش

پس از کش و قوس های فراوان پیرامون استعفای وزرای ارشاد، ورزش و آموزش و پرورش، بالاخره امروز استعفای این سه وزیر مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت و سرپرستان این سه وزارتخانه نیز مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، روز گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان از سمت خود استعفا دادند. همچنین استعفای علی‌اصغر فانی از وزارت آموزش و پرورش نیز عنوان می شد که وی در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی استعفای خود را تکذیب کرد.

در این گزارش آخرین جزئیات تغییرات سه وزارتخانه ارشاد، ورزش و جوانان و آموزش و رورش آمده است:

* جزئیات نشست امروز هیأت دولت/ روحانی استعفای جنتی و گودرزی را پذیرفت

گمانه‌زنی‌ها درخصوص استعفای سه وزیر ادامه داشت تا اینکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با فارس از پذیرش استعفای جنتی و گودرزی توسط رئیس جمهور خبر داد و اینکه «آقای رئیس جمهور در جلسه امروز هیأت دولت از اعلام استعفای نامبردگان و ضرورت ترمیم کابینه صحبت کرد که معلوم شد عدم حضور آن دو وزیر بعلت پذیرش استعفا توسط رئیس جمهور بوده است.»

وی افزود: صبح امروز آقای فانی وزیر آموزش و پرورش در جلسه دولت حضور داشت اما وزرای ورزش و جوانان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه حضور نداشتند. همچنین فراکسیون امید مجلس نیز ضمن حمایت از عملکرد آقای فانی از وی خواسته‌اند حالا که رئیس جمهور تصمیم به ترمیم کابینه گرفته است، وی نیز وزارت آموزش و پرورش را به شخص دیگری واگذار کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: فراکسیون امید طی نامه دیگری به رئیس جمهور از وی خواسته‌اند با استعفای وزیر آموزش و پرورش موافقت کند تا احساس ثبات در کابینه قطعی و به گمانه‌زنی ها پایان داده شود و اعضای دولت با ثبات کامل و محکم و متقن به امور مربوطه برسند.

*«سید عباس صالحی» سرپرست وزارت ارشاد شد/ دوشنبه مراسم تودیع و معارفه

پس از انتشار اخبار مختلف درباره سرپرستی وزارت ارشاد در رسانه ها، قرعه به نام «سید عباس صالحی» معاون فرهنگی وزیر ارشاد رقم خورد و رئیس جمهور حکم سرپرستی وی را امضا کرد.

 دوشنبه آینده ساعت 10 مراسم تودیع علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معارفه سید عباس صالحی در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

*وزیر ورزش و جوانان استعفا کرد/ سجادی سرپرست وزارت ورزش و جوانان می‌شود؟

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان جلسه‌ای را با محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان برگزار کرده بود. پس از آن اعلام شد محمود گودرزی از سمت خود در این وزارتخانه استعفا کرده است.

بر طبق قانون معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش به عنوان سرپرست این وزارتخانه موقتا امور کار را در دست خواهد گرفت تا دولت به طور رسمی سرپرست را معرفی کند. بر این اساس «سیدمناف هاشمی» موقتا زمام امور وزارتخانه ورزش و جوانان را برعهده خواهد گرفت اما عمر سرپرستی مناف شاید به چند ساعت هم نرسد چرا که رایزنی ها خیلی زود برای معرفی سرپرست وزارت ورزش و جوانان آغاز شده است.

علاوه بر این در میان گزینه های مطرح شده، دو نفر به صندلی سرپرستی وزارت ورزش نزدیکترند؛ نخست «رضا صالحی امیری« یکی از نزدیکان حسن روحانی و رئیس کتابخانه ملی ایران که در ابتدای دولت روحانی و بعد از عدم رای اعتماد مجلس به مسعود سلطانی فر گزینه اصلی رئیس جمهوری برای وزارت ورزش و جوانان، مدتی سرپرستی این وزارتخانه را تجربه کرد و البته به عنوان دومین وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد اما رای اعتماد نگرفت و حالا گفته می شود که روحانی دوباره به او نظر دارد.

گزینه اصلی اما «نصرالله سجادی» است؛ معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و سومین گزینه دولت روحانی برای وزارت ورزش و جوانان که او هم موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشد اما اعتماد دستگاه تصمیم گیرنده دولت به او به اندازه ای بود که کلیدی ترین معاونت وزارت ورزش و جوانان را به او سپرد.

*وزیر ورزش با معاونانش خداحافظی کرد

وزیر ورزش و جوانان پس از استعفا از سمت خود با معاونانش تشکیل جلسه داد. وی در این جلسه خبر استعفای خود را رسما اعلام کرد و به نوعی با آن‌ها خداحافظی کرد. با خروج محمود گودرزی از ساختمان وزارت ورزش در سئول طبق قانون سید مناف هاشمی به عنوان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارتخانه زمام امور را در دست خواهد گرفت.

*متن استعفاى وزیر ورزش و جوانان/ گودرزی: چند ماه قبل خواستار خدمت در سنگری دیگر بودم

 متن استعفای محمود گودرزی بدین شرح است: «بابت اعتمادی که ظرف سه سال گذشته به اینجانب مبذول فرمودید بسیار سپاسگزارم و خشنودم اگر توانسته‌ام باری ولو اندک و حقیر از دوش دولت بزرگوار بردارم. همانگونه که استحضار دارید چند ماه قبل نیز استدعا کردم که اجازه بفرمایید تا در سنگری دیگر ارائه خدمت بدهم. مجددا استدعا دارم با استعفای اینجانب موافقت بفرمایید.
همواره دعاگوی حضرتعالی هستم و آرزو دارم در تحقق اهداف عالیه نظام و برنامه های دولت کریمه تدبیر و امید موفق و موید باشید.»

*نامه فانی به روحانی: علی‌رغم آمادگی برای استیضاح تابع تصمیم شما هستم

در این بین علی‌اصغر فانی نامه‌ای به رئیس جمهور ارسال می کند و خود را تابع تصمیم رئیس جمهور اعلام می‌کند. وزیر آموزش و پرورش در نامه خود به رئیس جمهور آورده است: «پس از اطلاع از نظر جنابعالی درخصوص ضرورت ترمیم کابینه که در جلسه روز چهارشنبه 28 مهرماه 95 هیأت محترم دولت ابراز فرمودید؛ علیرغم آمادگی کامل برای حضور در جلسه استیضاح و ارائه گزارش عملکرد سه ساله وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید و پاسخ به سؤالات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، بدین وسیله آمادگی خود را برای عمل به هرگونه تصمیم حضرتعالی درخصوص ادامه کار خویش نیز اعلام می‌نمایم. والامرالیکم».

* نبود فانی در دیدار نخبگان با رهبر انقلاب/ ستاری وزیر آموزش و پرورش را تودیع کرد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار صبح امروز جمعی از نخبگان کشور با رهبر معظم انقلاب در غیاب فانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های وزیر آموزش و پرورش تلویحاً خاطرنشان کرد «آقای فانی روزهای آخر خدمت خود را سپری می‌کند».

*فانی از آموزش و پرورش رفت/ بطحایی سرپرست شد

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس پیرامون استعفای وزیر آموزش و پرورش گفت: استعفای وزیر آموزش و پرورش از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شد و بدین ترتیب استیضاح وی در هفته آینده لغو می‌شود. بطحائی معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس در همین زمینه اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور برای اتخاذ هرگونه تصمیم اعلام آمادگی کرده و رئیس جمهور نیز این نامه را به عنوان استعفای وی قلمداد کرده است.

*استعفاهای درِگوشی وزرا در خواب زمستانی تیم اطلاع‌رسانی دولت/ وقتی کسی پاسخگو نیست!

در کنار خبر استعفای سه وزارتخانه و احتمال استعفای برخی وزرای دیگر، هیچ یک از اعضا و رسانه‌های شورای اطلاع‌رسانی دولت و نهاد ریاست جمهوری بطور رسمی خبری از وقایع رخ داده در کابینه را اعلام نکردند و تنها از بیرون ناظر اتفاقات رخ داده بودند.

با این حال عدم موضع‌گیری دولتمردان درخصوص استعفای وزرا را باید ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت دانست چرا که این امر مسبوق به سابقه است و در طول عمر دولت یازدهم بارها مشاهده شده است.مقابل ذوب‌آهن می‌خواهیم شکست به پرسپولیس را جبران کنیم

دایی: وزیر 3 سال دیر استعفا کرد/ با ترس به اردوی کاراته رفتم

خبرگزاری فارس: دایی: وزیر 3 سال دیر استعفا کرد/ با ترس به اردوی کاراته رفتم

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: مقابل ذوب‌آهن می‌خواهیم شکست به پرسپولیس را جبران کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی با ذوب آهن اصفهان گفت: بعد از باخت بدی که مقابل پرسپولیس آوردیم می‌خواهیم آن شکست را جبران کنیم و مقابل ذوب‌آهن پیروز شویم. در حال حاضر فاصله تیم‌های چهارم تا دهم جدول فقط 3 امتیاز است و ما می‌خواهیم 3 امتیاز این بازی را بگیریم وگرنه کارمان سخت می‌شود. امیدوارم در این بازی موفق شویم.

دایی ادامه داد: ذوب‌آهن تیم بزرگ و خوبی است و همیشه جزو تیم‌های خوب ما بوده. امسال هم فصل را مثل 3 فصول گذشته بد شروع کرده اما این تیم روز به روز بهتر می‌شود. سپاهان را 2 بر صفر برده‌اند و با تمام احترامی که برای ذوب‌آهن قائلم می‌خواهیم که در این بازی سخت پیروز شویم.

وی در مورد اینکه بازیکنان نفت به خاطر مشکلات مالی قصد اعتصاب داشتند و آیا تغییری در شرایط به وجود آمده یا نه،‌گفت: این مسائل را از مدیریت باشگاه بپرسید خیلی بهتر است اما مشکلات ما همانگونه که بوده هست و ادامه دارد و چیز خاصی حل نشده است.

سرمربی نفت تهران در مورد استعفای وزیر ورزش و مسائلی که در گذشته بین او و وزیر به وجود آمده،‌ گفت:‌ فکر می‌کنم عملکردوزیر را می‌توان در نتایج ورزش ما در المپیک دید. با توجه به این شرایط مشکلاتی در ورزش به وجود آمد که نشاندهنده عملکرد وزیر است. وزیر ورزش 3 سال دیر استعفا کرد.

دایی در مورد تعداد جلسات غیبت بوعذار گفت: او فقط 2-3 روز در تمرین ما غیبت نکرده بلکه مدت‌هاست در تمرین ما شرکت نمی‌کند. قرار بود به خاطر مشکلات قلبی پدرش 2 روز به اهواز برود اما دو هفته است که بدون هماهنگی ما از تمرینات نفت رفت و از دیروز به جمع ما اضافه شده که فقط در کنار زمین می‌دود و به هیچ عنوان در فهرست 18 نفره تیم قرار نمی‌گیرد.

وی در مورد حضورش در اردوی تیم ملی کاراته گفت: همه کسانی که برای ورزش ما افتخارآفرینی می‌کنند قابل تقدیر هستند. هروی هم از دوستان قدیمی من است و ایشان از من خواست که به تیم ملی کاراته بروم که من هم سری به تمرین تیم ملی کاراته زدم. من برای تیم ملی کاراته آروز موفقیت می‌کنم. امیدوارم با دست پر و مدال‌های رنگین به ایران برگردند.

سرمربی نفت تهران در مورد اینکه به او کمربند افتخاری اهدا شد یا خیر،‌ گفت: نه خطرناک است. من با ترس و لرز به اردوی تیم ملی کاراته رفتم. چند روز می‌خواستم به اردوی تیم ملی کاراته بروم که امروز این امر میسر شد.رئیس جمهوری قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک را ابلاغ کرد
دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این قانون در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریور ماه 1395 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲۴ به تأیید شورای نگهبان رسیده است.
متن این قانون به شرح زیر است:
قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 ماده‌واحده ـ به‌منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت‌های پارالمپیک، بین‌المللی، قاره‌ای و منطقه‌ای، با رعایت مقررات بین‌المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۴/۱۹ با اصلاحات بعدی آن قرار می‌گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
 تبصره۱ـ دو نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به‌عنوان ناظر در کمیته ملی پارالمپیک حضور خواهند داشت.
تبصره۲ـ از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون، کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می‌شوند.
تبصره۳ـ اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران همزمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
 قانون فوق مشتمل بر ماده‌واحده و سه تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲۴ به تأیید شورای نگهبان رسید.تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
زمان انتشار: ۲۲:۳۳:۳۳
منبع خبر: اخبار تولیدی
تعداد بازدید: 57
دکتر خادم: وزارت ورزش و جوانان به استانهای کمتر توسعه یافته نگاه ویژه ای دارد
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استانهای وزارت ورزش و جوانان گفت : ایلام یکی از استان های مستعد و پویا در حوزه ورزش است و با وجود کمبود منابع اقتصادی، توانسته است ورزشکاران خوبی تربیت کند. دکتر خادم بر حمایت نهادهای مختلف از ورزش استان تأکید کرد و گفت : یکی از حوزه هایی می تواند کمک قابل توجهی به ورزش استان داشته باشد حوزه نفت است . وی تعامل هیئت های ورزشی با همدیگر را یکی از راههای کاهش مشکلات مالی هیئت ها خواند و همچنین خواستار اختصاص یک سالن ورزشی در ایلام برای استفاده بانوان در ساعات شب شد . خادم از مدیران و هیئت های ورزشی خواست تا از ظرفیت نمایندگان مجلس به خوبی استفاده کنند

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛ دکتر امیر رضا خادم که به استان ایلام سفر کرده است در نشست با فعالان حوزه ورزش این استان گفت: ورزشکاران استان ایلام در رشته های مختلف ورزشی موفقیت های خوبی در سطح ملی و حتی بین المللی کسب کرده اند و این استان در مسابقات المپیک ریو دارای دو ورزشکار بود که این نشان می دهد با وجود کمبودهای زیادی که در استان وجود دارد ورزشکاران و مسئولین ورزش با تلاش و همت خود امور را پیش برده اند و خوشبختانه استان را به جایگاه خوبی در حوزه ورزش در سطح کشور رسانده اند .
دکتر خادم ادامه داد : یکی از مسائل و مشکلات بزرگی که استان هایی مانند ایلام با آن مواجه هستند نبود اسپانسر ها و منابع مالی مناسب در استان است ، از طرفی بودجه و توان مالی ادارات کل ورزش و جوانان نیز دارای محدودیت های زیادی است اما نگاه وزارت ورزش و جوانان به استان های کمتر برخوردار و کمتر توسعه یافته یک نگاه ویژه است و در تخصیص منابع توجه خاصی به این استان ها شده است.
وی افزود : به عنوان مثال اعتبار تخصیص یافته به استان ایلام با حدود ششصد هزار نفر جمعیت تقریبا برابر با اعتبار اختصاص داده شده به یک استان برخوردار با چهار میلیون نفر جمعیت بوده است و در تلاش هستیم که این روند کماکان ادامه یابد . اگر چه می دانیم با توجه به کمبودهای استان حتی با این تخصیص ها هم نمی توان همه موانع را رفع کرد و به وضع مطلوب رسید.
معاون وزیر ورزش و جوانان خواستار حمایت سایر نهادها از ورزش استان شد و گفت : یکی از فرصتهای اقتصادی مطلوب در استان ایلام ظرفیت نفت و گاز است و ورزش این استان می تواند از محل دو درصد درآمدهای نفتی حمایت های قابل توجهی جذب کند و از مسئولین مربوط انتظار داریم که مساعدت های بیشتری نسبت به گذشته در این امر داشته باشند .
دکتر خادم پس از شنیدن صحبتهای نمایندگان ورزش بانوان گفت : از مدیر کل ورزش و جوانان استان می خواهم که حداقل یک سالن ورزشی در ایلام را به استفاده بانوان در ساعات شب اختصاص دهد و این مورد را با هماهنگی حوزه ورزش بانوان انجام شود تا یک سالن که دارای شرایط و موقعیت مناسبی است انتخاب شده و مورد استفاده بانوان ورزشکار ایلامی قرار گیرد .
وی اظهار کرد : با مشکلات و کمبودهای مالی هیئت های ورزشی آشنا هستیم اما با تعامل هیات ها با همدیگر می توان برخی از کمبودها و کاستی ها را جبران کرد. برخی از هیات ها می توانند درآمد خوبی داشته باشند و ممکن است منابع مالی خاصی جذب کرده باشند که می توانند بخشی از کاستی های هیات های دیگر را تأمین کنند و تعامل ویژه و مطلوبی با هم داشته باشند .
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد : در مجلس شورای اسلامی موضوعات و مشکلات مربوط به ورزش بیان و پیگیری می شود اما واقعیت این است که در فضای حاکم بر مجلس پرداختن به مسائلی مانند راه و تأمین آب اهمیت بسیار بالاتری نسبت به ورزش دارند و بیشتر مورد استقبال و پیگیری نمایندگان قرار می گیرند . اما اگر در سطح استان ها و حوزه های انتخابی موضوعات ورزشی با نمایندگان به بحث گذاشته شود و ورزشکاران به جد تقاضای پیگیری این مسائل را داشته باشند ، مسیر هموارتر شده و می توان راحت تر در جلسات مجلس از نمایندگان استانها برای رفع مشکلات آن استان کمک گرفت28 / 7 / 1395برچسب:, :: 6:18 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       
متن استعفای وزیر ورزش و جوانان منتشر شد
قدردانی دکتر گودرزی از رئیس جمهوری
دکتر گودرزی در متن استعفای اش از وزارت ورزش و جوانان، از رئیس جمهوری به خاطر اعتمادی که به او داشت، قدردانی کرد
 

 به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، متن کامل استعفای دکتر محمود گودرزی، به این شرح است:

 

بسمه تعالی

حضرت حجت السلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با عرض سلام و احترام و ارادت

بابت اعتمادی که ظرف سه سال گذشته به اینجانب مبذول فرمودید بسیار سپاسگزارم و خشنودم اگر توانسته ام باری ولو اندک و حقیر از دوش دولت بزرگوار بردارم. همانگونه که استحضار دارید چند ماه قبل نیز استدعا کردم که اجازه بفرمایید تا در سنگری دیگر ارائه خدمت بدهم. مجددا استدعا دارم با استعفای اینجانب موافقت بفرمایید.

همواره دعاگوی حضرتعالی هستم و آرزو دارم در تحقق اهداف عالیه نظام و برنامه های دولت کریمه تدبیر و امید موفق و موید باشید 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 6254
بازدید دیروز : 1832
بازدید هفته : 8086
بازدید ماه : 74638
بازدید کل : 12738348
تعداد مطالب : 3051
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content