فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو

پاداش نقدی عبدولی و رضایی پرداخت شد

خبرگزاری فارس: پاداش نقدی عبدولی و رضایی پرداخت شد

کمتیه ملی المپیک پاداش نقدی دو مدال آور کشتی فرنگی در ریو را به آنها اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو،  بعد از اتمام رقابت های کشتی فرنگی از سوی کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک پاداش نقدی 3هزار دلاری قاسم رضایی و سعید عبد ولی که موفق به کسب مدال برنز شده بودند اهدا شد.

هاشمی ضمن قدردانی از زحمات این عزیزان پاداش نقدی 3 هزار دلاری را به هر کدام از این قهرمانان اهدا کرد.

همچنین از سوی کمیته فرهنگی کمیته ملی المپیک بمناسبت سالروز تولد قاسم رضایی مراسم جشن تولدی با حضور جمعی از مسولان، مربیان و قهرمانان در محل دهکده ورزشکاران برگزار شد28 / 5 / 1395برچسب:, :: 7:43 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

طلا کایاک ۲۰۰ متر مردان به اوکراین رسید

خبرگزاری فارس: طلا کایاک ۲۰۰ متر مردان به اوکراین رسید

قایقران اوکراینی در ماده کایاک ۲۰۰ متر طلا المپیک ریو ۲۰۱۶ را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌ها در سیزدهمین روز المپیک در مسابقات در ادامه مسابقات قایقرانی در ماده کایاک 200 متر یوری چبان از اوکراین طلا گرفت.

این قایقران اوکراینی موفق شد با ثبت 39 دقیقه و 27 ثانیه مقام اول این ماده را کسب کرد. قایقرانان آذربایجان و برزیل به ترتیب دوم و سوم شدند.
درخشش اسکواش بازان آذربایجان غربی در رده نونهالان و نوجوانان

درخشش اسکواش بازان آذربایجان غربی در رده نونهالان و نوجوانان

 

 
درسا ایرانی و تارا باقری در رده سنی زیر 9سال و ایتن نجد مکاری در رده سنی زیر11سال و سرکار خانم مختاری مربی اسکواش ارومیه به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
 سلمان فرضعلی پور در این خصوص گفت: این اردو از تاریخ 23 لغایت 29مرداد ماه در تهران برگزار خواهد شد.
وی همچنین افزود:این اردو در چهار مرحله برگزار می شود و بمدت چهار ماه در هر ماه یک هفته اولین مرحله در تهران و مرحله سوم در ارومیه برگزار خواهد شد .
رئیس هیأت اسکواش استان گفت: نکته قابل توجه که در رده سنی زیر 9سال در مجموع پنج ورزشکار به اردو دعوت شده اند که دو ورزشکار از ارومیه می باشند.
فرضعلی پور از میزبانی قهرمانی کشور دختران در رده سنی زیر 13و15سال خبر داد و گفت: دختران اسکواش باز استان  از تاریخ   17لغایت19 شهریور ماه در ارومیه با شرکت بیش از 120ورزشکار از 32استان کشور با احتساب جزیره کیش به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود: 10ورزشکار به مسابقات بین المللی ایران جونیور در دهه دوم شهریور ماه به تهران اعزام خواهند شد و ورزشکاران زیر 13و15سال نیز به مسابقات قهرمانی کشور پسران راهی اراک می شوند.راه اندازی دستگاه آنالایزر در مرکز ورزش قهرمانی استان

راه اندازی دستگاه آنالایزر در مرکز ورزش قهرمانی استان

 

دستگاه بادی کامپوزیشن( آنالایزر) در مرکز ورزش قهرمانی استان آذربایجان غربی روز یکشنبه ۲۴ مرداد ۹۵ خرید ،نصب و راه اندازی شد.
 به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی دستگاه تجزیه و تحلیل ترکیبات بدن به همت دکتر چمن گلی و پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل خریداری و در محل مرکز قهرمانی نصب شد.
این دستگاه قابلیت اندازه گیری وزن ،تعیین میزان پروتئین ،تعیین کل آب بدن،تعیین میزان مواد معدنی،تعیین میزان عضلات و چربی ،تعیین میزان عضله دست چپ و راست ،تنه ،پای چپ و راست،تعیین وزن مناسب ،میزان عضله و چربی ایده آل ،انرژی مصرفی پایه ،مساحت چربی احشایی ، نسبت باسن به کمر میزان عضله و چربی نواحی ، تعادل عضله و چربی بدن ، کنترل پیشرفت عضلات و چربی و گزارش آنالیز ترکیبات بدن را دارا می باشد .
همچنین این دستگاه بر اساس برنامه ریزی و سیاستگذاری جهت توسعه و تکمیل تجهیزات پایگاه ورزش قهرمانی برای بسترسازی هرچه بهتر برای ورزشکاران و قهرمانان ورزشی خرید و نصب گردیده است.
پس از نصب و راه اندازی این دستگاه کارگاه آموزشی کارشناسان حوزه ورزش برگزار شد .
این کارگاه بمنظور آشنایی با کارکرد دستگاه بادی کامپوزیشن و نحوه کار و تجزیه و تحلیل داده ها توسط مهندس مهاجر برگزار گردید و در پایان هرکدام از کارشناسان ورزش مورد آنالیز توسط دستگاه آنالایزر قرار گرفتند. این دستگاه در دو مولفه ورزش قهرمانی و ورزش همگانی می تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد


نظر به اعلان فراخواني از سوي فردي در فضاي مجازي كه خود را دبير كل موي تاي كشور معرفي نموده و اذعان داشته كه روز ٢٧ مرداد تمامي نمايندگان انجمن موي تاي بنا به در خواست فدراسيون در محل فدراسيون ورزشهاي رزمي جلسه خواهند داشت، به اطلاع ميرساند چنين فراخواني از سوي فدراسيون هيچگاه صورت نپذيرفته و تكذيب ميشود و ضمناً نامبرده هيچ سمتي در انجمن موي تاي ايران ندارند.

 


با توجه به اطلاعيه سابق فدراسيون مبني بر معرفي نمايندگان انجمن موي تاي " تا" تاريخ ٢٧ مرداد به آموزش فدراسيون، به اطلاع ميرساند تا كنون بيش نيمي از نمايندگان به واحد آموزش فدراسيون مراجعه نموده و مدارك خود را تحويل داده اند و فدراسيون در حال بررسي تمديد نمايندگي آنهاست و الباقي نفراتي كه هنوز موفق به ارائه مدارك خود نشده اند فقط تا پايان وقت اداري روز ٢٧ مرداد زمان دارند تا با مراجعه انفرادي به واحد آموزش فرم درخواست تمديد نمايندگي استاني را پر نمايند.
بديهي عدم تكميل فرم درخواست تمديد نمايندگي از سوي هر يك از نمايندگان تا پايان وقت مذكور، به منزله اعلام انصراف تلقي شده و نماينده جديد از اول شهريور به هياتهاي استاني معرفي خواهد شد.سونامی تکواندوی ایران به روی شیاپچانگ می رود
برنامه مسابقات ورزشکاران ایران در روز دوازدهم المپیک ریو 2016
ورزشکاران کشورمان در روز دوازدهم بازی های المپیک ریو در چهار رشته ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در دوازدهمین روز از بازی ای المپیک ریو ورزشکاران کشورمان در چهار رشته ورزشی قایقرانی، دوومیدانی، تکواندو و والیبال به مصاف حریفان خود می روند.

در رشته قایقرانی عادل مجللی تنها نماینده کانوی تک نفره 200 متر ایران در بازی‎های المپیک 2016 ریو، امروز (چهارشنبه) و از ساعت 17:07 به وقت ایران در گروه چهارم این رشته به مصاف حریفانی از ایتالیا، آذربایجان، لیتوانی، استرالیا و بلغارستان می‎رود.

در دوومیدانی کاوه موسوی در گروه A رقابت‎های پرتاب چکش از ساعت 17:10 به مصاف 15 حریف پرتاب‎گر می‎رود و پژمان قلعه‎نویی در گروه B این رقابت‎ها و از ساعت 18:35 به وقت ایران با 15 ورزشکار پیکار می‎کند.

مسابقات تکواندو نیز از امروز آغاز خواهد شد و فرزان عاشورزاده یکی از شانس های اصلی کسب مدال ایران در وزن 58 کیلوگرم از 18:15 روی شیاپچانگ می رود.

همچنین در رشته والیبال نیز تیم ملی کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی از ساعت 1:30 بامداد پنجشنبه به وقت ایران برابر ایتالیا صف آرایی می کند.تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
زمان انتشار: ۰۰:۳۴:۲۹
تعداد بازدید: 89
دکترگودرزی: به بهداد پاداش مدال طلا تعلق می‌گیرد/ تاماش آیان از ما ذهنیت داشت
وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش بهداد سلیمی برای ما ارزشمند بود و ما برای او پاداش مدال طلا را در نظر خواهیم گرفت.

 به گزارش  پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان ، وزیر ورزش و جوانان در گفت‌و‌گویی درباره اتفاقات رخ داده در رقابت بهداد سلیمی و ناداوری که در رقابت او صورت گفت، اظهار داشت: این اتفاقات عقبه‌ای دیرینه دارد و زمانی که قرار بود انتخابات وزنه برداری در ایران برگزار شود، تاماش آیان ذهنیتی داشت که ما از او خواستیم رفتاری نکند که احساس کنیم می‌خواهد در انتخابات دخالت کند، به نظر من آن ذهنیت‌ها در اتفاقات دیشب دخیل بود.

وی درباره میزان پاداشی که برای سلیمی درنظر گرفته خواهد شد، گفت: تلاش بهداد برای ما ارزشمند است و برای بهداد سلیمی پاداشی به اندازه مدال طلا در نظر می‌گیریم و برای عابدینی هم پاداش در نظر خواهیم گرفت
 سی و یکمین دوره بازیهای المپیک تابستانی2016؛
بهداد سلیمی پشت سه چراغ قرمز ماند و حذف شد
بهداد سلیمی وزنه بردار المپیکی ایران در حرکت دو ضرب سه بار متوالی به سد داوران خورد و از جدول مسابقات وزنه برداری اوت شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ایران، در آخرین روز رقابت های وزنه برداری المپیک ریو، بهداد سلیمی به عنوان تنها نماینده ایران  در دسته  105+کیلوگرم برای دفاع از عنوان قهرمانی خود با 10 وزنه بردار دیگر به رقابت پرداخت.

سلیمی در یک ضرب با ثبت رکورد 216 کیلوگرم رکورد جهان را که در اختیار خودش بود، یک کیلوگرم ارتقا داد.

او همچنین رکورد یک ضرب المپیک (212 کیلوگرم) که در اختیار حسین رضا زاده بود را شکست. این در حالی بود که وزنه‌بردار گرجستانی در حرکت  سوم خود رکورد 215 کیلوگرم را ثبت کرده بود و در واقع دوبار رکورد جهان و المپیک شکسته شد.

 حرکت یک ضرب

سلیمی در نخستین حرکت یک ضرب پشت وزنه 206 کیلوگرم قرار گرفت و به راحتی آن را بالای سر برد.

دومین وزنه درخواستی انوشیروانی سرمربی تیم ملی برای سلیمی 211 کیلوگرم بود که این وزنه را نیز مهار کرد.

لاشا تالاخادزه در نخستین حرکت 205 کیلوگرم را مهار کرد. در دومین حرکت 210 کیلوگرم را زد . او در سومین حرکت برای زدن وزنه 215 کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را بالای سر برد و رکورد جهان و المپیک را شکست.

سلیمی در آخرین حرکت برای مهار 216 کیلوگرم آمد و با ثبت آن  رکورد جهان را در عرض چند دقیقه از دست لاشا تالاخادزه گرجستانی در آورد و دوباره به نام خود ثبت کرد.

او همچنین رکورد یک ضرب المپیک را که در اختیار رضازاده بود چهار کیلوگرم ارتقا داد.

حرکت دوضرب

سلیمی کار خود را باید در دوضرب با مهار 245 کیلوگرم آغاز می کرد و با وجود این که وزنه را بالای سر برد اما دو چراغ قرمز دریافت کرد.

برای دومین مرتبه دوباره پشت وزنه 245 کیلوگرم قرار گرفت که این مرتبه سه چراغ سفید دریافت کرد اما مورد موافقت هیئت ژوری قرار نگرفت.

نماینده ایران در سومین مرتبه برای زدن وزنه 245 کیلوگرم روی تخته آمد اما آن را انداخت و از جدول مسابقات حذف شد.

مسئولان تیم ایران و همچنین تماشاگران به شدت به تصمیم هیئت ژوری اعتراض کردند اما بی فایده بود.

 

نتایج دسته 105+کیلوگرم:

 

1-لاشا تالاخادزه از گرجستان با رکورد 215 یک ضرب 258 دوضرب و مجموع 473 کیلوگرم (مدال طلا)

2-گور میناسیان از ارمنستان با رکورد 210 یک ضرب 241 دوضرب و مجموع 451 کیلوگرم (مدال نقره)

 

3-ایراکیل تورمانیدزه از گرجستان با رکورد 207 یک ضرب 241 دوضرب و مجموع 448 کیلوگرم (مدال برنز)تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
زمان انتشار: ۰۰:۳۴:۲۹
تعداد بازدید: 89
دکترگودرزی: به بهداد پاداش مدال طلا تعلق می‌گیرد/ تاماش آیان از ما ذهنیت داشت
وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش بهداد سلیمی برای ما ارزشمند بود و ما برای او پاداش مدال طلا را در نظر خواهیم گرفت.

 به گزارش  پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان ، وزیر ورزش و جوانان در گفت‌و‌گویی درباره اتفاقات رخ داده در رقابت بهداد سلیمی و ناداوری که در رقابت او صورت گفت، اظهار داشت: این اتفاقات عقبه‌ای دیرینه دارد و زمانی که قرار بود انتخابات وزنه برداری در ایران برگزار شود، تاماش آیان ذهنیتی داشت که ما از او خواستیم رفتاری نکند که احساس کنیم می‌خواهد در انتخابات دخالت کند، به نظر من آن ذهنیت‌ها در اتفاقات دیشب دخیل بود.

وی درباره میزان پاداشی که برای سلیمی درنظر گرفته خواهد شد، گفت: تلاش بهداد برای ما ارزشمند است و برای بهداد سلیمی پاداشی به اندازه مدال طلا در نظر می‌گیریم و برای عابدینی هم پاداش در نظر خواهیم گرفتتاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
زمان انتشار: ۱۴:۵۵:۱۹
منبع خبر: اخبار تولیدی
تعداد بازدید: 30
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس:
نمی توان مسائل فرهنگی را به جامعه دیکته کرد
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه برای ورود به مباحث فرهنگی باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم ،گفت: نمی توان مسائل فرهنگی را به جامعه دیکته کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدر علی کامیاب که شامگاه سه شنبه 26 مرداد در نشست روسای هیأت ورزشی استان سخن می گفت، با پر اهمیت خواندن بخش فرهنگ در جامعه افزود:همه کسانیکه دغدغه ایجاد ثبات برای نظام و امنیت کشور را دارند باید برای غنی سازی بخش فرهنگ در جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی،به ارزش های حاکم بر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:در تقویم و تاریخ این انقلاب بزرگ روزهایی ثبت شده است که توجه و تاکید برآنها موجب برقراری ارتباط نسل های جدید با ارزش ها،باورها و چارچوب های این انقلاب می شود.

کامیاب با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود که ریشه های عمیقی در باورها و اعتقادات مردم سرزمینمان دارد افزود:این انقلاب یک شبه ایجاد نشده بود تا تنها موجی سیاسی را در جامعه ایجاد کند.

وی فرهنگ و مسائل مرتبط با آن را یکی از مهمترین مباحث در حوزه ورزش و ورزات ورزش و جوانان عنوان کرد و افزود:اهمیت این موضوع باعث شده است یک معاونت مستقل در وزارتخانه به مسائل فرهنگی بپردازد.

کامیاب ارائه خوراک فرهنگی توسط هیأت های ورزشی را یک ضرورت اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت:هیأت های ورزشی استان ضمن تهیه و تدوین یک تقویم فرهنگی در کنار تقویم ورزشی خود می بایست در تهیه و ارائه خوراک فرهنگی به جامعه دارای وحدت رویه با یکدیگر باشند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش هیأت های ورزشی را خط مقدم جبهه سلامت در جامعه معرفی کرد و با مثبت ارزیابی کردن عملکرد این هیأت ها ،سال 94 را یکی از سال های خوب این تشکل ها در چند سال اخیر دانست.

کامیاب میزبانی بیش از 20رویداد بزرگ ملی و بین المللی در طول یک سال گذشته را یکی از اتفاقات خوب در ورزش استان عنوان کرد وگفت:در حالیکه استان فارس در بحث حمایت های مالی بخش های مختلف صنعت نسبت به دیگر استان های همجوار بی بهره است و تامین حامی مالی با توجه به کشاورزی بودن این استان کارسخت و دشواری است،اما رشته هایی نظیر والیبال،دو میدانی ،هندبال و فوتسال توانستندعملکرد قابل قبولی را در سال گذشته از خود به نمایش بگذارند.

وی در عین حال به مشکلات موجود در برخی رشته های ورزشی در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری اشاره کرد و افزود:این مشکلات یک شبه به وجود نیامده اند که یک شبه نیز مرتفع شوند.

کامیاب با هشدار به روسای هیأت های ورزشی نسبت به اهمیت دادن به حضور خود در در راس هیأت هایی که مسئولیت آنها را برعهده گرفته اند افزود: ملاک باقی ماندن در راس این هیأت ها عملکرد مثبت و قبول مسئولیت این دوستان در این مسئولیت است.

وی با بیان اینکه هیچ رئیس هیأتی به واسطه مسئولیت غیرورزشی که دارد در هیأت های ورزشی از حاشیه امن برخوردار نیست،خواستار جدی گرفتن این مسئولیت توسط روسای هیأت ها شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از صحبت هایش به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اشاره کرد و افزود:برداشت برخی ها از اقتصاد مقاومتی اقتصادی برمبنای ریاضت کشیدن است در حالیکه مفهوم فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بر پایه خود اتکایی و پرهیز از وابستگی به اقتصاد غیر بومی است.

کامیاب با انتقاد از نبود برنامه در حوزه اقتصاد ورزش در طول سالهای گذشته گفت: در طول این سالیان هیچ کس برای برون سپاری ورزش و رخت بربستن نگاه دولتی به این مقوله تلاش نکرده است.

وی برگزاری و میزبانی مسابقات بین المللی ،جهانی وآسیایی در رشته های مختلف را یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ورزش عنوان کرد و افزود:میزبانی این گونه رویدادها ضمن ایجاد زمینه برای معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی ما به دنیا می تواند زمینه ارز آوری را برای کشور فراهم سازد.

کامیاب توجه به تولیدات بومی را  یکی دیگر از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود:سالهای نچندان دور تیم ها و هیأت های ورزشی ما مجبور بودند برای تهیه اقلام ورزشی مورد نیاز خود ارزمملکت را به جیب واسطه های حاضردربرخی کشور های همسایه بریزند اما تاکید برحمایت از تولید داخلی توسط مقام معظم رهبری و رئیس جمهور باعث گردیده تا ضمن رونق گرفتن تولید ملی در این بخش نیز صرفه جوئی های قابل توجهی انجام شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش با ورود به مباحث عمرانی در حوزه ورزش استان گفت:میراث دولت قبل برای این دولت ،در حوزه عمرانی ورزش دراستان 350پروژه نا تمام بوده است که از شهریور 94 تا کنون 150پروژه از این تعداد پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

کامیاب با قابل توجه خواندن اقدامات دولت یازدهم در حوزه ورزش خصوصا بخش عمرانی گفت:درحالیکه برخی با فروش نفت به قیمت بشکه ای 140 دلار در حوزه ورزش آجری را روی آجر دیگر نگذاشتند و برای کشور کاری انجام ندادند گفت: این دولت با نفت بشکه ای 30 دلار بسیاری از پروژهای ناتمام را به سرانجام رساند تا امید را درجامعه و در بین مردمی که دل در گرو این نظام و انقلاب بسته اند گسترش دهد.

وی خواستار انعکاس اقدامات انجام شده در خصوص رشته های مختلف ورزشی توسط روسای هیأت های ورزشی شد و گفت:در حالیکه برخی ذره بین دست گرفته اند به دنبال آن هستند تا کوچکترین ضعف دولت را به بزرگترین چالش موجود در کشور تبدیل کنند،انصاف نیست تا اقدامات گسترده انجام شده در این بخش به اطلاع مردم نرسد.

کامیاب در ادامه برنامه های پیش روی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش عمرانی را به سه دسته تقسیم کرد گفت:اولین برنامه ما در این بخش تکمیل 200 پروژه باقی مانده از دولت قبل است.

وی با انتقاد از هزینه کرد غیرکارشناسی در این حوزه در سالهای قبل گفت:برخی از این پروژه ها ،درمناطقی برنامه ریزی شده و چند درصد پیشرفت فیزیکی دارند که به هیچ عنوان کارشناسی شده نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در عین حال گفت:با توجه به توقعی که در گذشته با تصویب این پروژه ها درجامعه ایجاد شده است،دولت به خواست مردم و تصمیم دولت قبل احترام می گذارد و این پروژه ها را تکمیل و افتتاح می کند.

وی با ابراز تاسف از در اختیار نبودن اماکن اختصاصی استاندارد توسط هیأت های ورزشی استان گفت:دومین برنامه اداره کل ورزش و جوانان استان استاندارد و اختصاصی سازی اماکن برای رشته های مختلف ورزشی است.

کامیاب بابیان اینکه در ساخت خانه های اختصاصی برای رشته های مختلف ورزشی طرح آمایش مدنظرقرارگرفته است افزود:درهفته دولت امسال پروژه خانه اسب سواری و پیست این رشته ورزشی در لپوئی به زمین زده خواهد شد.

وی باتقدیر از حمایت های استاندار فارس از ورزش گفت:با حمایت های مهندس افشانی و افزایش اعتبارات عمرانی کلنگ خانه کاراته،ورزش های رزمی،تیراندازی و چند رشته ورزشی دیگر درآینده ای نزدیک به زمین می خورد.

وی تکمیل و افتتاح خانه اسکواش و افزایش اعتبار و پیشرفت فیزیکی 50 درصدی ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز را یکی دیگر از اقدامات مثبت انجام شده در حوزه عمرانی ورزش عنوان کرد و افزود:با برنامه ریزی های انجام شده،حمایت های استاندار و توجه دولت به حوزه ورزش بالاخره طلسم ربع قرن خاک خوردن ورزشگاه میانرود شکسته خواهد شد و این ورزشگاه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

کامیاب رویکرد و برنامه سوم اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در حوزه عمرانی را مرمت و بازسازی فضای های کنونی اماکن ورزشی عنوان کرد و گفت:برخی فضا های موجود به هیچ عنوان در شان ورزشکاران استان ما نیستند.

وی با بیان اینکه اهمیت کرامت انسانی باعث می شود تا توجه ویژه ای به این حوزه شود گفت:یکی از دغدغه های ما ایجاد اماکن ورزشی در شان مردم و ورزشکاران استان است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در این نشست گفت: ترویج اخلاق در ورزش باعث اغنای فرهنگی جامعه می شود.

علی رضایی با تاکید بر لزوم توجه به اخلاق پهلوانی در ورزش افزود: قهرمانان، ورزشکاران و مربیان ما باید به این باور برسندکه تمام کوشش ها در ورزش اهداف اجتماعی و فرهنگی را دنبال می کند که سبب توسعه اخلاقی می شود.

وی بابیان اینکه باید دربرنامه ریزی ها و در کنار تقویت ابعاد جسمانی به تقویت ابعاد روحانی، معرفتی و انسانی نیز پرداخته شودبیان کرد:در این صورت شاهد ظهور قهرمان‌های پهلوان‌ صفت و دارای معرفت انسانی و اسلامی در عرصه‌های قهرمانی خواهیم بود.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس با تاکید بر لزوم توجه روسای هیأت های ورزشی به مسائل فرهنگی در رشته تحت مدیریتشان گفت:یکی از ملاک های ارزیابی عملکردهیأت های ورزشی فعالیت های فرهنگی این هیأت ها د رقالب کمیته فرهنگی است.

رضایی بسنده کردن هیأت های ورزشی به حضور دربرنامه های مناسبتی را به عنوان فعالیت فرهنگی مورد نقد قرارداد و افزود:حضور در راهپیمایی 22 بهمن ویا مناسبت های این چنینی وظیفه تک تک آحاد ملت است از این رو نمی توان آن را به عنوان یک عملکرد فرهنگی خاص برای یک هیأت ورزشی پذیرفت.

وی یکی از کارکردهای کمیته فرهنگی هیأت های ورزشی را فرهنگ سازی برای جذب بانوان در رشته های مختلف ورزشی عنوان کرد و افزود: بانوان ستون اصلی خانواده هستند، از این‌ رو با تدوین برنامه های فرهنگی درحوزه ورزش همگانی می‌توان این افراد را هر چه بیشتر به سمت ورزش کردن ترغیب کرد.

رضایی یکی از شروط داشتن یک جامعه سالم را توجه به‌ سلامت جسمی و روانی بانوان عنوان کردو افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش ورزش همگانی، هیأت های ورزشی استان باید برنامه هایی را برای ترویج ورزش همگانی در میان زنان استان در دستور کار قرار دهند.

در این نشست و پیش از صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان استان تعدادی از روسای هیات های ورزشی استان به بیان دیدگاه و مشکلات مرتبط بارشته های ورزشی خود پرداختند.تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
زمان انتشار: ۰۰:۱۹:۴۴
تعداد بازدید: 45
دکتر گودرزی: میانگین کسب مدال ایران در المپیک چهار است/اعتقاد دارم تیم استقلال بهتر خواهد شد
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در 15 دوره بازی های المپیک کاروان ایران در مجموع صاحب 60 مدال شده است، گفت: میانگین هر دوره برای ایران چهار مدال و این موضوع یک واقعیت است.


 به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان دکتر محمود گوردزی در حاشیه تمرین عصر امروز (چهارشنبه) استقلال در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالات بی شمار آنان درباره نتایج کاروان ایران در بازی های المپیک ریو گفت: من بر اساس نرخ روند و وضعیتی که تیم ها داشتند، حرف هایم را قبل از المپیک زده بودم؛ بارها هم گفتم اما هربار می گفتند نظرات من بدببینانه است یا ایراد می گرفتند که توقع زدایی می کنی، اما این طور نبود.
وی با بیان اینکه ایران در 15 دوره از بازی های المپیک (7 دوره قبل و 8 دوره بعد از انقلاب اسلامی) شرکت کرده است، اظهار داشت: جمع کل مدال های ایران در المپیک 60 مدال است که اگر میانگین این عدد را در نظر بگیرید، 4 مدال برای هر دوره می شود و این واقعیتی است که باید آن را بپذیریم.
وزیر ورزش با ابراز امیدواری برای کسب نتایج در خور شان از سوی ورزشکاران خاطرنشان کرد: همواره این را گفته بودم و قبل از المپیک ریو هم گفتم در شرایط خوش بینانه ممکن است تعداد مدال های ورزشکاران ایران بیش از 4 مدال شود و در حالت بدبینانه کمتر از چهار مدال بگیریم؛ به هر حال جایگاه ورزش ایران در دنیا همین است.
دکترگودرزی با ابراز امیدواری به کسب موفقیت کاروان ایران در رشته تکواندو با اشاره به شکست فرزان عاشورزاده تصریح کرد: گرچه عاشورزاده آسیب بدی خورد و بازی اول خود را باخت، اما امیدواریم دیگر تکواندوکاران به موفقیت برسند.
وی درباره کشتی آزاد تصریح کرد: در کشتی آزاد هم خوش بین هستیم و امیدوارم بچه ها نتیجه خوبی بگیرند.
عضو کابینه تدبیر و امید درباره ناکامی تیم کشتی فرنگی ایران در المپیک گفت: در کشتی فرنگی یک نقص بزرگ را دیدیم که آن هم بیش تمرینی بود؛ فشارهای خارج از حد توان و متعارف بچه ها باعث آن شرایط بود.
گودرزی اضافه کرد: باید کادر مدیریتی و مربیگری چنان عمل می کردند که بچه ها دچار بیش تمرینی، خستگی و کوفتگی بدنی نشوند؛ من این موضوع را در اغلب بچه ها در کشتی فرنگی دیدم.
وزیر ورزش اردوهای پرفشار و دوران استراحت کم را عاملی برای نوسان کشتی فرنگی عنوان کرد و گفت: بدن کشتی گیران به این فشارها جواب نداد گرچه تلاش خود را کردند.
وی با بیان اینکه طرح هایی برای ثبات تعداد مدال های ایران در المپیک وجود دارد، اظهار داشت: توقع نداشتیم که تعداد مدال های ایران در المپیک بالاتر رود، ولی به هر حال خوش بین هستیم و امیدواریم بچه ها نتایج بهتری بگیرند.
دکترگودرزی خطاب به مربیان تیم های ملی گفت: مربیان باید یاد بگیرند از پیشکسوتان و دانشمندان استفاده کرده و از آنها یاد بگیرند؛ مربی نباید تیم را متعلق به خود بداند و دیواری بین تیم خود و دیگران بکشد.

** استقلال بهتر خواهد شد
وزیر ورزش همچنین درباره علت حضور در تمرین تیم استقلال گفت: بازی های تیم استقلال را دیده ام و اعتقاد دارم این تیم بهتر خواهد شد.
وی افزود: خوشبختانه بدنسازهای تیم کار می کنند و شرایط بازیکنان بهتر می شود؛ اگر استقلال و پرسپولیس تقویت شوند فوتبال ملی و تیم ملی هم تقویت می شود.
دکترگودرزی ابراز امیدواری کرد که استقلال به زودی و با تصمیماتی که گرفته شده است، از بحران خارج شود.
وی با اشاره به وضعیت مشابه تیم پرسپولیس در فصل گذشته گفت: بازیکنان استقلال نیاز به حمایت دارند؛ فصل گذشته پرسپولیس چنین وضعیتی داشت اما آرام آرام از بحران خارج شد.
دکترگودرزی اضافه کرد: قرار است به تمرین پرسپولیس هم بروم که در اولین فرصت، این کار را انجام می دهم.

** منطقی در رفتار هیات ژوری وزنه برداری ندیدم
دکترگودرزی در مورد ناداوری ها صورت گرفته در مسابقه بهداد سلیمی، وزنه بردار فوق سنگین ایران گفت: اتفاقی که افتاد ناداوری بود و منطقی نداشت؛ داوران سه چراغ سفید روی حرکت دوم بهداد سلیمی دادند، ولی هیات ژوری چراغ ها را برگرداند که منطقی در رفتارشان ندیدیم.
وی با بیان اینکه برخی فدراسیون های جهانی اجازه نمی دهند یک کشور بیش از 2 مدال طلا کسب کند، اظهار داشت: در کشتی و وزنه برداری شاهد این موضوع بوده ایم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه شکایت به مجامع جهانی باید ادامه یابد، افزود: وزارت ورزش از این شکایت ها حمایت کرده و می کند، ولی متاسفانه شرایط خوبی در داوری ها حکمفرما نیست و این اتفاقات را محکوم می کنیم.

** قرارداد اعلامی سازمان لیگ را می پذیریم
دکتر گودرزی در خصوص اعلام رقم قرارداد بازیکنان استقلال و پرسپولیس، گفت: در وهله اول آن چیزی که سازمان لیگ اعلام می کند، به عنوان یک سند رسمی می پذیریم.
وی با بیان اینکه رسانه ها می توانند در موضوع کمتر اعلام شدن رقم قرارداد بازیکنان به وزارت ورزش کمک کنند، افزود: التبه رسانه ها می توانند به فضای مسموم دیگری نیز وارد شوند که به افزایش ارقام کمک می کند؛ با این حال باید کمک کنیم تا اوضاع بهتر شود.
دکترگودرزی با انتقاد شدید از برخی رسانه ها گفت: برخی رسانه ها نیز به مسائلی دامن می زنند و به عنوان نمونه می نویسند، پرسپولیس و استقلال باید این یا آن بازیکن را جذب کنند و این موضوع باعث افزایش رقم قراردادها می شود؛ در حالی که رسانه ها باید بدنبال اصلاح امور باشند.
وزیر ورزش با بیان اینکه در فصل نقل و انتقالات اتفاقات بدی رخ می دهد، اظهار داشت: بخشی از این موضوع را رسانه ها و بخش دیگری را افرادی که «آویزان» سرخآبی ها هستند، رقم می زنند.
وی ادامه داد: افراد دیگری که به بالا رفتن رقم قرارداد بازیکنان کمک می کنند، افرادی هستند که مطالبات نامشروع از باشگاه ها دارند؛ در حال همکاری با قوه قضائیه هستیم و با کمک نهادها مربوطه، این افراد را شناسایی کرده ایم.
دکترگودرزی در پاسخ به سئوالی درباره پیش بینی خود از قهرمان فصل جاری مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: من تخصصی در فوتبال ندارم اما امیدوارم که همه تیم ها بازی خوبی از خود به نمایش بگذارند و استقلال و پرسپولیس نیز خوب بازی کنند.
عضو کابینه تدبیر و امید اضافه کرد: من تراکتورسازی، سپاهان، فولاد و همه باشگاه های ایران را دوست دارم و می خواهم همه این باشگاه ها عملکرد بهتری داشته باشند.
وی در واکنش به سئوالی درباره ثبات مدیریت در باشگاه های پرسپولیس و استقلال گفت: ان شاء الله اتفاقی رخ نخواهد داد؛ در حال حاضر افتخاری مدیرعامل استقلال هستند .تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
زمان انتشار: ۱۴:۰۲:۵۷
تعداد بازدید: 63
در پی نشست تخصصی مدیران پیام نور کشور و مسئولین ورزش و جوانان البرز
کلیه ورزشکاران اعزامی به المپیک 2016 در یک مقطع تحصیلی بالاتر بورسیه شدند
طی نشست تخصصی مدیران پیام نور کشور و مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان البرز کلیه ورزشکاران اعزامی به المپیک 2016 در یک مقطعه تحصیلی بالاتر بورسیه شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ این نشست صبح امروز با حضور مسئولان تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور، دانشگاه پیام نور استان البرز و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز برگزار شد.

پس از رایزنی های صورت گرفته و مباحث مطرح شده، کلیه ورزشکاران کاروان امام رضا (ع) اعزامی به المپیک 2016 در یک مقطع تحصیلی بالاتر توسط دانشگاه پیام نور بورسیه شدند.

بدین ترتیب تمامی ورزشکاران حاضر در رقابت های المپیک می توانند به صورت رایگان در یک مقطع بالاتر به تحصیلات خود در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور ادامه دهند.

در همین راستا امیر عفراتی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان البرز با قدردانی از دانشگاه پیام نور اظهار کرد: این اقدام و خبر خوش از طرف دانشگاه پیام نور باعث خواهد شد تا هم روحیه ی ورزشکاران حاضر در المپیک ریو بالاتر رفته و هم تعامل و همکاری بیشتری بین دستگاه های ورزشی با این دانشگاه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم ورزشکاران المپیکی کشورمان از این فرصت بسیار مناسب ایجاد شده برای ارتقای سطح تحصیلی و دانش خود بهره ی لازم را ببرند.تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
زمان انتشار: ۱۰:۴۳:۴۳
منبع خبر: اخبار تولیدی
تعداد بازدید: 47
محمود صیدانلو در آیین گشایش فعالیت ورزشی موتورسوارن زن در پیست موتورکراس آزادی:
دریچه های جدیدی به روی ورزش بانوان گشوده شده است
مراسم تجلیل بانوان ورزشکار موتورسوار از رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و مسئولان وزارت ورزش و جوانان برای کسب مجوز ورزش موتورسواری بانوان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، مراسم تجلیل بانوان ورزشکار موتورسوار از رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و مسئولان وزارت ورزش و جوانان برای کسب مجوز ورزش موتورسواری بانوان روز سه‌شنبه ساعت 18 در پیست موتورکراس مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

محمود صیدانلو در آیین آغاز فعالیت موتورسواری بانوان، با تشکر از امتنان وزارت ورزش و جوانان گفت: خیلی خوشحالیم که شاهد اتفاقات خوبی در ورزش بانوان هستیم. علاقمندی زنان و دختران و وجود استعدادهای فراوان در این رشته، ما را بر آن داشت تا اقدامی در این زمینه صورت دهیم.

به گفته صیدانلو، علاقمندی زنان سبب شد، با تشکیل جلسات متعدد به خصوص با دکتر احمدی معاون فرهنگی و شهریان معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، تصمیم برای فراهم سازی ورزش موتورسواری بانوان فراهم شود و با ساماندهی قوانین و ضوابط و ایجاد شرایط جدید این اقدام امروز عملی شود.

وی افزود: هر ملتی که به تفاوت های موجود در جامعه احترام بگذارد راه پیشرفت طبقات و قشرهای مختلف اجتماعی را در پیش گرفته است و ما با مجوز به ورزش بانوان موتورسوار به این تفاوت احترام گذاشته ایم.

صیدانلو اضافه کرد: مجوز به نگاه متفاوت، امید به حرکت و پویایی در جامعه را بیشتر می کند و امیدواریم در سراسر کشور با برنامه ریزی که در حوزه آموزش بانوان ورزشکار این رشته صورت می گیرد، شاهد حضور قوی و حرفه ای موتورسواران زن تمامی استان ها در عرصه مسابقات داخلی و جهانی خواهیم بود.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با بیان اینکه احترام به این مجوز و احترام به این تفاوت باید در عمل از سوی ورزشکاران هم صورت گیرد، گفت: باید نهایت دقت صورت گیرد تا از این فرصت بهترین استفاده را ببریم و نباید با ایجاد حواشی و مسائلی که مانع پیشرفت است، این فرصت را از بین ببریم.

وی خطاب به ورزشکاران زن حاضر در این نشست تاکید کرد: با توجه به اینکه بحث ورزش موتورسواری ورزشی انفرادی است، باید مسائل فرهنگی، آموزشی، اخلاقی، حجاب و ... مورد توجه همه باشد.

صیدانلو با اعلام اینکه دریچه های جدیدی به روی ورزش بانوان در حوزه موتورسواری گشوده شده است، وعده داد که امکانات مورد نیاز ورزشکاران زن در این رشته فراهم می شود و از امروز پیست های موتورسواری در سراسر کشور به روی بانوان ورزشکار باز است و شرایط برای حضور حرفه ای آنها فراهم شده است که با برنامه ریزی دقیق و جامع در کل کشور، شاهد حضور زنان ورزشکار موتورسوار در مسابقات پیش بینی شده خواهیم بود.سونامی تکواندوی ایران به روی شیاپچانگ می رود
برنامه مسابقات ورزشکاران ایران در روز دوازدهم المپیک ریو 2016
ورزشکاران کشورمان در روز دوازدهم بازی های المپیک ریو در چهار رشته ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در دوازدهمین روز از بازی ای المپیک ریو ورزشکاران کشورمان در چهار رشته ورزشی قایقرانی، دوومیدانی، تکواندو و والیبال به مصاف حریفان خود می روند.

در رشته قایقرانی عادل مجللی تنها نماینده کانوی تک نفره 200 متر ایران در بازی‎های المپیک 2016 ریو، امروز (چهارشنبه) و از ساعت 17:07 به وقت ایران در گروه چهارم این رشته به مصاف حریفانی از ایتالیا، آذربایجان، لیتوانی، استرالیا و بلغارستان می‎رود.

در دوومیدانی کاوه موسوی در گروه A رقابت‎های پرتاب چکش از ساعت 17:10 به مصاف 15 حریف پرتاب‎گر می‎رود و پژمان قلعه‎نویی در گروه B این رقابت‎ها و از ساعت 18:35 به وقت ایران با 15 ورزشکار پیکار می‎کند.

مسابقات تکواندو نیز از امروز آغاز خواهد شد و فرزان عاشورزاده یکی از شانس های اصلی کسب مدال ایران در وزن 58 کیلوگرم از 18:15 روی شیاپچانگ می رود.

همچنین در رشته والیبال نیز تیم ملی کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی از ساعت 1:30 بامداد پنجشنبه به وقت ایران برابر ایتالیا صف آرایی می کند.چرا از جذب بازیکنان اوکراینی می‌پرسید، اما از خریدهای استقلال نمی‌پرسید؟

برانکو: ماهینی یا سیدجلال را کنار بگذارم و رضائیان را بیاورم؟/ مقابل صبا از گزینه قهرمانی انصراف نمی‌دهیم

خبرگزاری فارس: برانکو: ماهینی یا سیدجلال را کنار بگذارم و رضائیان را بیاورم؟/ مقابل صبا از گزینه قهرمانی انصراف نمی‌دهیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:بازی سختی مقابل صبا در پیش داریم، اما ما از گزینه قهرمانی‌مان انصراف نمی‌دهیم.

، برانکو ایوانکوویج در نشست خبری امروز خود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این آخرین بازی قبل از تعطیلی لیگ است. صبا در انتظار ماست. تیمی که پارسال خیلی مشکل مقابلش بازی کردیم و اکنون یک تیم جدید است.

وی ادامه داد: صبا اکنون با مربی جدید و روش بازی جدید به میدان می‌رود. بازی با این تیم کار آسانی نخواهد بود، اما ما هرگز از گزینه قهرمانی انصراف نمی‌دهیم.

برانکو افزود: ما می‌خواهیم خودمان را مقابل هواداران نشان دهیم و انتظار من از مردم این است همان تعداد تماشاگری که مقابل فولاد برای تشویق ما آمده بودند به استادیوم بیایند تا با هم از موفقیت‌مان لذت ببریم.

وی در خصوص شرایط تیمش گفت:‌ در تیم تنها یک مشکل کوچک برای سید جلال حسینی به وجود آمده بودکه مشکل برطرف شد و او برای بازی آماده خواهد شد. بقیه بازیکنان تیم آماده هستند به جز آرام‌طبع که به تازگی به جمع ما ملحق شده است.

خبرنگاری گفت: پرسپولیس در شهرستان‌ها بهتر بازی می‌کند و فردا شما در تهران بازی دارید که برانکو پاسخ داد: اگر منظورتان اولین بازی ما در لیگ است که این موضوع طبیعی بود ما آن بازی را عملا باید می‌بردیم و شانس‌های زیاد هم روی دروازه حریف داشتیم. وقتی در خانه مقابل رقبا بازی می‌کنیم حریف راه‌های نفوذ را می‌بندد و این کار را سخت می‌کند. در این گونه بازی‌ها گل اول بسیار کلیدی است ولی دوست داریم فردا کاملا راحت باشیم و به برتری برسیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد جذب دروازه‌بان جدید پرسپولیس گفت: یک دروازه‌بان خیلی خوب جذب کرده‌ایم. طبیعی است که او باید رقیب بیرانوند باشد. ما 50 بازی در این فصل داریم و مهمه است که نیمکت قوی داشته باشیم تا در هر جلسه که لازم بود تلاش مناسب انجام دهیم. چه در پست‌های مختلف چه درون دروازه. البته بیرانوند اولویت است و دروازه‌بان اول ماست. اما باید ببینیم در ادامه راه چه خواهد شد و چه وضعیتی پیش می‌آید. الان 2 دروازه‌بان خوب داریم. درویشوند هم دروازه‌بان خوب و آینده‌داری است که دروازه‌بان سوم ماست.

برانکو  درمورد اینکه دیشب زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت دوباره رضائیان مطرح شد، گفت: دیروز بیانیه‌ای از سوی من در سایت باشگاه منتشر شد اما وقتی در چنین موقعیتی هستیم مدام می‌نویسند که کسی را تهدید کرده‌ام، یا از این حرف‌ها. یا شرایطی برای کسی گذاشته‌ام. من هرگز چنین کاری نمی‌کنم. کار ما حرفه‌ای است و بازیکن حرفه‌ای هم حق دارد به دنبال شرایط بهتر باشد و هر جا بهتر است به آنجا برود. رضائیان و سایر بازیکنان هم همین راه را رفته‌اند. ما تیم را بسته‌ایم و از کادرمان راضی هستم. دلیلی ندارد که من ناراحت باشم یا عصبانی باشم. رضائیان ترکیه را انتخاب کرد. این انتخاب خودش بود. بنده کادرمان را شکل دادم و اکنون عملا دیگر جایی برای رضائیان نداریم. 

وی در ادامه نشست خبری در خصوص اینکه پرسپولیس امسال چشم‌نواز بازی می‌کند آنهم بدون طارمی و اینکه کی قرار است این بازیکن به ترکیب اصلی اضافه شود و بعد از این اتقاق قرار است چه بازیکنی بیرون بماند، گفت: طارمی با ما هست و در هر سه بازی ما بازی کرد. وحید امیری هم با کیفیت خوب برای ما بازی می‌کند. قبلا هم گفته‌ام طارمی دو ماهی بود با تیم ما تمرین نداشت و هفته به هفته باید شرایط بهتر پیداکند. از سوی دیگر ولادیمیر بازیکن اوکراینی را در اختیار داریم که اگر او مقابل فولاد شانس گلزنی‌اش را استفاده می‌کرد الان همه می‌گفتند عجب بازیکن خوبی است. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که چه تمهیدی برای تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس دفاعی بازی می‌کنند، دارد، گفت: خیلی از تیم‌ها بسته بازی می‌کنند و فوتبال مقابل این تیم‌ها راحت نیست ولی ما سعی می‌کنیم مدام بازی پرسپولیس را ساماندهی کنیم.

برانکو در ادامه در خصوص اینکه هافبک‌های پرسپولیس توپ را خوب در اختیار می‌گیرند، می‌چرخند، حرکت می‌کنند و در ضربات آخر بی‌دقت هستند، گفت: اینها طبیعی است. روشی که ما بازی می‌کنیم اصرار به روی سرعت است و می‌خواهیم تهاجمی بازی کنیم. شاید این مسائل باعث شود که در زدن ضربات آخر آرامش کافی را نداشته باشند و این را هم بگویم ما فعلا در ابتدای فصل هستیم و این مسائل طبیعی است. 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه شما پیش از این هم گفتید طارمی را نمی‌خواهید ولی او را جذب کردید و از شما انتقاد شد و آیا رضائیان تاوان این مسئله را می‌دهد، گفت: شما بگویید من چه زمانی گفته‌ام آنها را نمی‌خواهم. خود شما این مسئله را نوشتید. 2 دقیقه پیش هم در مورد رضائیان توضیح دادم. گفتم بازیکنان حق دارند هر کجا که فکر می‌کنند بهتر است بروند. کسی هم حق ندارد از آنها ناراحت شودو حالا که انتخاب خوبی داشته یا نداشته‌اند مشکلی است که به خودشان مربوط است.طارمی بعد از بازگشت با باشگاه ارتباط گرفت و در نهایت تصمیم بر حضور او شدو بحث انتقام و این مسائل نیست. در مورد رضائیان توضیح دادم. شما اگر جای من بودید چه کسی را بیرون می‌گذاشتید تا رضائیان را بیاورید. ماهینی را کنار بگذارم تا رضائیان را بگیرم؟ چه کسی را بیرون بگذارم؟ سیدجلال را بیرون بگذارم؟ این بازیکنان قرارداد دارند. ما تیم را بسته‌ایم و من مشکلی نمی‌بینم. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به اینکه از قول او در یک خبرگزاری نوشته شده تا نیم فصل برای رضائیان صبر می‌کنم گفت: چه کسی این حرف را زده است. (مترجم برانکو اعلام کرد برانکو مصاحبه با خبرگزاری نداشته چون من باید آن مصاحبه را ترجمه کنم. پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس هم گفت که ما فایل تصویری برانکو را منتشر کرده‌ایم تا جای شک و شبهه نماند).

برانکو در مورد جذب بازیکنان اوکراینی و گزارش برنامه 90 گفت: چرا در مورد بازیکنان استقلال نمی‌پرسید که آنها چطور جذب شدند. چرا وقتی بازیکنی از هندوراس و برزیل می‌آید سؤال نیست اما وقتی بازیکن از اوکراین می‌آید سؤال می‌کنید.اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو توسط دفتر محیط زیست و توسعه پایدار اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی

اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو توسط دفتر محیط زیست و توسعه پایدار اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی

 

 هر روزی که از راندن خودروهای شخصی خود صرف نظر کنیم، یعنی اکسیژن روزانه مورد نیاز 365 انسان را ذخیره ساخته ایم. چه توشه ای از این ارزشمندتر برای آخرت خویش سراغ دارید؟
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در راستای بستر سازی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و جلب مشارکت ها و همکاری شهروندان در بهبود وضعیت محیط زیست شهری بویژه کاهش استفاده از خودروهای شخصی ، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری سازمان محیط زیست و مشارکت نهادهای موثر و همچنین سازمانهای مردم نهاد در حوزه محیط زیست ، کارگروهی را با طرح " پویش سه شنبه های بدون خودرو " تشکیل دادند .
در این راستا تاکنون استانهای تهران ، گیلان ، کرمانشاه ، تبریز ، چهارمحال بختیاری ، خراسان ضوی آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، همدان ، شیراز ، اصفهان ، یزد ، خوزستان حمایت خود را از این طرح اعلام داشتند .
همانگونه که می دانیم آلودگی هوای ناشی از حمل و نقل و وسایل نقلیه به شکل گازهای خروجی از اگزوز ، ذرات معلق ، صدا و ... می باشد که به طرق گوناگونی می تواند آثار زیانبار دراز مدت و کوتاه مدتی بر سلامت انسانها بگذارد . این آلودگی ها با اتخاذ روشهای برنامه ریزی کشوری ، منطقه ای و شهری و همینطور اعمال تکنولوژی کنترل آلودگی به حداقل می رسد که در این میان استفاده کمتر از وسایل نقلیه موتوری کم هزینه ترین راه ممکن است .
بیاییم با پویش سه شنبه های بدون خودرو همراه شویم و یادمان باشد که این پیوستن می تواند تا ابد در دل و جان خاطره شهرمان ماندگار بماند .
این طرح از صبح روز سه شنبه 19 مرداد ماه به همت دفتر محیط زیست و توسعه پایدار اداره کل ورزش و جوانان و هیات دوچرخه سواری استان برگزار گردید و رکابزنان مسیر اداره کل ورزش و جوانان تا اداره کل محیط زیست را رکاب زدند.


مسابقات رنکینگ اسنوکر قهرمانی مردان کشور در ارومیه آغاز شد

مسابقات رنکینگ اسنوکر قهرمانی مردان کشور در ارومیه آغاز شد

 

دومین دوره مسابقات رنکینگ اسنوکر قهرمانی زیر 21 سال مردان کشور از امروز شنبه در باشگاه توپ سیاه ارومیه آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی رئیس هیات بیلیارد، بولینگ و بولس استان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقات که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) برگزار می شود، 78 ورزشکار از سراسر کشور به مدت یک هفته با هم رقابت خواهند کرد.
علیرضا رزمجو اظهار کرد: حضور ملی پوشانی همچون آرمان آتش سخن، علیرضا رضایی، شروین امیدوار و مهران ارشادی به عنوان اعضای تیم ملی زیر 21 سال ایران در این مسابقات، بر کیفیت فنی رقابتها افزوده و انگیزه دیگر بازیکنان را برای انجام بازی های بهتر بالا برده است.
وی بیان کرد: 13 اسنوکر باز برتر استان آذربایجان غربی نیز با حضور در این مسابقات شانس خود را برای مبارزه با برترین های کشور می آزمایند.
رزمجو گفت: جدول گروهی این رقابتها به مدت چهار روز با انجام 120 بازی طراحی شده است که در نهایت 32 اسنوکوباز برتر به جدول حذفی راه می یابند.
 این مسابقات از 16 تا 22 مرداد ماه جاری در باشگاه توپ سیاه ارومیه در حال برگزاری استچمن گلی: سیامند رحمان به امید خدا رکورد بالای 300 کیلوگرم را در پارالمپیک می زند

چمن گلی: سیامند رحمان به امید خدا رکورد بالای 300 کیلوگرم را در پارالمپیک می زند

 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان قویترین وزنه بردار معلول جهان با ثبت رکورد رویایی بالای 300 کیلوگرم در پارالمپیک دل میلیونها ایرانی را شاد می کند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی عبدالله چمن گلی روز یکشنبه در مراسم بدرقه سیامند رحمان به پارالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل و مراسم گرامیداشت روز خبرنگار افزود: رحمان یکی از ورزشکاران خوش اخلاق و بی حاشیه ای است که در طول 9 سال گذشته همواره توانسته در میادین مختلف آسیایی، جهانی و پارالمپیک قهرمان بلامنازع باشد و رقیبان خود را قدرتمندانه کنار بزند.
وی اظهار کرد: امیدواریم این قهرمان اشنویه ای که با سختی های فراوان موفق به کسب مقام های متعدد شده است، در پارالمپیک ریودوژانیرو نیز درخشش خوبی داشته باشد و نام ایران اسلامی را بر سر زبانها بیاورد.
چمن گلی بیان کرد: به طور یقین پهلوانی و جوانمردی بسیار مهمتر و ارزشمندتر از قهرمانی است و سیامند رحمان در اخلاق نیز نمره بسیار عالی کسب کرده است.
وی با اشاره به برگزاری مراسم بدرقه برای میرکاوه موسوی طی هفته گذشته افزود: قدردانی از زحمات سعید معروف و میلاد عبادی پور به عنوان دو والیبالیست المپیکی ارومیه ای نیز در دستور کار اداره ورزش و جوانان استان قرار دارد که به زودی انجام می شود.
 در این مراسم کیک لوگو و پیراهن پاراالمپیک سیامند رحمان رونمایی شد و کیک بدرقه این ورزشکار به همراه کیک روز خبرنگار بریده شد.
همچنین هدیه نقدی 50 میلیون ریالی توسط رئیس هیات ورزشهای جانبازان و معلولان آذربایجان غربی به سیامند رحمان اهدا شد.
در این مراسم بیش از 30 نفر خبرنگار ورزشی نویس با اهدای لوح و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.
سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان روز 30 بهمن ماه سال 94 در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات به ترتیب با مهار وزنه های 275، 286 و 296 کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم را از آن خود کند.
قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون 9 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.
رحمان در پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزن 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.
رحمان رکورد قبلی آسیا و جهان را با 292 کیلوگرم در اختیار خودش داشت که در بازی های آسیایی 2014 اینچئون به ثبت رسانده بود.
بازی های پارالمپیک 2016 برزیل طی روزهای 17 تا 28 شهریور سال جاری با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 70 کشور جهان در 22 رشته ورزشی برگزار می شود.


نعمتی: استرس المپیک بیشتر از پارالمپیک است/نگذارید معلولیت شما را شکست دهد
پرچمدار کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه مسابقات المپیک ریودوژانیرو در گفت‌وگویی گفت:حریفم قوی بود و استرس مسابقات المپیک بیشتر از پارالمپیک است.
 زهرا نعمتی، قهرمان کشورمان در رشته تیراندازی با کمان در مسابقات المپیک و پارالمپیک ریو 2016 در مصاحبه‌ای که روزنامه گاردین انگلیس انجام داده، اظهارداشت:مثل یک نوازنده پیانو که دستانش را از دست داده، به عنوان یک قهرمان تکواندو قادر به استفاده از پاهایم نبودم.
 
در مسابقات لندن، می‌خواستم جوانان ایران را نشان دهم. به خصوص دختران را و بگویم که خانم‌های ایرانی چیزی کم از دیگران ندارند و ما می‌توانیم برنده مسابقات پارالمپیک شده و مدال بگیریم.می‌خواستم این کلیشه را بشکنم و خوشحالم که این کار را کردم
 
وی که کسب یک مدال طلا از پارالمپیک دیگر را هدف خود قرارداده، افزود: مهم‌ترین چیز این است که خودت را باور داشته باشی. آنوقت هر رویایی می‌تواند تحقق یابد.
 
گزارشگر روزنامه انگلیسی به نقل از خانم فاطمه،‌مادر زهرا نعمتی عنوان کرد زمانی که فرزندش چند سال قبل دچار حادثه شد، همواره لبخند بر چهره داشت و هیچگاه ناله و گریه نکرد.
 
نشریه مذکور همچنین به نقل از یکی از هم‌تیمی‌هایش عنوان کرد نعمتی همیشه مصمم در تمرینات شرکت کرده و زمانی که دیگران خسته از کار دست کشیده‌اند، وی همچنان با شور و اشتیاق به تمرین ادامه داده است.
 
در مصاحبه انجام گرفته قهرمان رشته تیراندازی با کمان کشورمان ادامه داده است: تیراندازی باعث مرا مستحکم می‌کند و معنای قدرت و توانایی را برایم مشخص می‌کند. وقتی 18 ساله بودم، قابلیت قدم زدن را در یک حادثه رانندگی از دست دادم. نزدیک بود زندگی‌ام را از دست دهم. اما من شانس زندگی کردن داشتم.
 
نعمتی در مورد عملکردش در ریو نیز اظهارداشت : تیراندازی همچنین نیاز به قلبی آرام دارد. من نهایت تلاشم را کرد و بهترین توان خود را ارائه کردم. اما حریف من واقعا خوب بود. همین خود عاملی برای شکستم بود.
 
وی در مورد تفاوت مسابقات با پارالمپیک نیز عنوان کرد: تفاوت پیکارها در استرسی است که اینجا داشتم.مسابقات المپیک بیشتر استرس دارد.
 
نعمتی در پایان خطاب به همه ورزشکاران معلول جهان عنوان کرد: اجازه ندهید معلولیت شما را شکست58
برنامه مسابقات ورزشکاران ایران در روز پنجم المپیک ریو 2016
کاروان ورزشی ایران در پنجمین روز بازی‌های المپیک ریو در سه رشته ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کاروان ورزشی ایران امروز چهارشنبه 20 مرداد ماه و در پنجمین روز بازی‌های المپیک ریو در رشته‌های دوچرخه سواری، شمشیربازی و قایقرانی با حریفان رقابت می‌کنند.

در رشته دوچرخه‌سواری قادر میزبانی که در روزهای ابتدایی دچار سانحه و مصدومیت شده بود در تایم تریل انفرادی تنها نماینده کشورمان است که ساعت 8:30 صبح به وقت محلی روز سه‌شنبه و ساعت 16 به وقت تهران رقابت می‌کند.

در رشته شمشیربازی علی پاکدامن و مجتبی عابدینی نمایندگان شمشیربازی ایران در رشته سابر رقابت‌های المپیک 2016 ریو کار خود را در مرحله مقدماتی آغاز خواهند کرد. مسابقات این رشته از ساعت 8:30 به وقت محلی و 16 به وقت تهران شروع می شود. در صورت رسیدن این دو شمشیرباز به فینال، آنها از ساعت یک بامداد باید به مصاف حریفان خود بروند.

در قایقرانی نیز مهسا جاور، نماینده روئینگ تک نفره ایران در رقابت‌های المپیک که توانست به فینال E راه پیدا کند در پنجمین روز بازهم باید به مصاف حریفان خود برود. این مسابقات هم از ساعت 8:30 به وقت محلی و 16 به وقت تهران آغاز خواهد شد.نیمی از ترکیب اعزامی به ریو جوانان هستند/ پیشرفت ملی پوشان در نیمه ی دوم اردوها شگفت انگیز است
مریم ایران منش، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان در آستانه برگزاری یازدهمین مرحله تمرینات آماده سازی بازی های ریو گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

 مریم ایران منش با اشاره به اعلام ترکیب نهایی تیم ملی برای بازی های پارالمپیک ریو گفت: در اردوهایی که پس از مسابقات جام بین قاره ای و در سال جدید برگزار شد، شاهد رقابت سازنده ای بین ورزشکاران بودیم و طی دو اردوی اخیر ریزش های لازم انجام شد. در اردوی ساری 16 نفر بودیم و در اردوی کاشان این تعداد به 14 نفر تقلیل پیدا کرد و در نهایت با نظر کادر فنی در این اردو به ترکیب 12 نفره ی مورد نظر رسیدیم.
ایران منش افزود: بانوان تیم والیبال نشسته پس از مسابقات جام بین قاره ای با انگیزه ی بسیار خوبی در تمرینات ظاهر شدند و در هر اردو نسبت به اردوی قبل پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشتند که شگفت انگیز است. به غیر از اردوی یازدهم، دو اردوی دیگر نیز پیش رو داریم که یک مرحله در تهران و متصل به اعزام خواهد بود و مرحله ی دیگر، در صورت فراهم شدن شرایط، در روسیه برگزار می شود و با تیم ملی این کشور دیدار خواهیم داشت. تیم روسیه از تیم های خوب پارالمپیکی است که اگرچه در گروه ایران قرار ندارد، اما اگر از مرحله ی گروهی بازی های پارالمپیک صعود کنیم، امکان روبرویی با این تیم وجود دارد.
سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: در اردوی پیش رو بیشتر از همیشه برهماهنگی های تیمی، تاکتیک ها، امتیاز گیری ،سرعت عمل و مسائل فنی تمرکز داریم و البته برای بدن سازی هم از پیش برنامه های ویژه تدارک دیده شده و انجام می شود.
وی گفت: در مورد ترکیب منتخب تیم برای بازی های پارالمپیک ریو می توان گفت که ترکیبی نسبی از بازیکنان جدید و جوان و بازیکنان باسابقه است. همه بازیکنان تجربه حضور در مسابقات برون مرزی را دارند و در این میان نیروی بازیکنان جوان همراه با تجربه ی بازیکنان قدیمی تر می تواند اثر بخش باشد.
نسرین فرهادی، طیبه جعفری (چهارمحال‌وبختیاری)، زهرا عبدی، سمیرا خالقی (زنجان)، معصومه زارعی(خراسان رضوی)، عشرت کردستانی، بتول خلیل‌زاده(کرمان)، مهری فلاحی( گیلان)، زینب ملکی (اصفهان)، سکینه کشوری (لرستان)، زهرا نجاتی عارف (همدان)، زهرا دانایی (گلستان) ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل می دهند و به یازدهمین مرحله تمرینات نیز دعوت شده اند.
تمرینات این مرحله زیر نظر مریم ایران منش به عنوان سرمربی، فرید صائبی و بتول مهرانپور به ترتیب به عنوان مدیر فنی و مربی تیم ملی برگزار خواهد شد.
سرپرستی اردو بر عهده معصومه مهرورز است و پوران سرلک و لیلی توکلی نیز به ترتیب به عنوان نماینده فرهنگی و ناظر، در کنار ملی پوشان حضور دارند.
یازدهمین مرحله تمرینات تیم ملی والیبال نشسته از 29 تیر تا 7 مرداد در تهران، کمپ تیم های ملی جانبازان و معلولین برپاست.چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:
✳️هم اکنون 4 ورزشکار در لیست المپیکی ها داریم و احتمالا یک نفر دیگر که والیبالیست است نیز اضافه خواهد شد.
✳️مسابقات قهرمانی جهان در رشته مچ اندازی در شاهین دژ برگزار میشود
✳️ برنامه های مدونی برای ورزش استان ، امسال اجرا خواهد شد
✳️ مسابقات تنیس جونیورز با حضور  25 کشور مختلف در استان برگزار خواهد شد
✳️آذربایجان غربی ظرفیت های زیادی در ورزش دارد
https://telegram.me/wazsport

پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی
آخرین اخبار حوزه های ورزش، فرهنگی، عمرانی و امور جوانان استان
تیم والیبال امید آذربایجان غربی نایب قهرمان ایران شد

تیم والیبال امید آذربایجان غربی نایب قهرمان ایران شد

 تیم والیبال امید آذربایجان غربی در دیدار فینال با قبول شکست مقابل خراسان رضوی به مقام نایب قهرمانی کشور رسید.

در دیدار فینال که به میزبانی شهرستان فیروزکوه برگزار شد، تیم آذربایجان غربی در دیدار نزدیک و نفس گیر با نتیجه 3 بر 2 مغلوب خراسان رضوی شد و از رسیدن به کاپ طلایی باز ماند.
تیم آذربایجان غربی در ست های اول و چهارم با امتیازات 25 بر 16 و 43 بر 41 پیروز شد ولی در ست های دوم، سوم و پنجم با امتیازات 25 بر 14، 25 بر 23 و 15 بر 11 مقابل حریف مغلوب شد.
کسب نتیجه 43 بر 41 در ست چهارم و ماراتن سخت و نفس گیر این ست از نکات جالب جلب توجه این مسابقه است که کار را به ست پنجم کشاند.
جاوید محسنی نیا سرمربی و امیر ملک زاده مربیگری تیم امید آذربایجان غربی را بر عهده داشتند.
از تیم آذربایجان غربی امیر خداپرستی به عنوان بهترین دریافت کننده و سجاد سیفی نیا به عنوان بهترین پاسور مسابقات انتخاب شدند.
در دیدار رده بندی امروز نیز تیم تهران با شکست 3 بر یک تیم مازندران به مقام سوم این رقابت ها دست یافت.
مسابقات والیبال قهرمان امیدهای کشور با شرکت 9 تیم در دو گروه پنج و چهار تیمی از 21 تا 27 تیر ماه جاری به میزبانی شهرستان فیروز کوه برگزار شد.
بر اساس این گزارش، تیم های امید آذربایجان غربی، توابع تهران، خراسان رضوی، گلستان و اصفهان در گروه یک و تیم های تهران، آذربایجان شرقی، البرز و مازندران در گروه 2 قرار داشتند.


درخواست میناوند از تماشاگران برای پایان فحاشی

بدرقه تاسف‌آور پرسپولیسی‌ها از فروزان

خبرگزاری فارس: بدرقه تاسف‌آور پرسپولیسی‌ها از فروزان

هواداران پرسپولیس به شدت علیه دروازه‌بان اسبق استقلال فحاشی کردند.

، در جریان بازی دوستانه پرسپولیس و خونه به خونه هنگام تعویض محسن فروزان دروازه‌بان اسبق استقلال که اکنون در تیم خونه به خونه حضور دارد هواداران پرسپولیس به شدت علیه این بازیکن فحاشی کردند و با پرتاب بطری آب و اشیا مختلف بدرقه تاسف آوری را برای فروزان رقم زدند.

این حرکات به قدری زننده بود که مهرداد میناوند و برخی از بازیکنان پرسپولیس از هواداران خواستند که شعارهای زشت خود را پایان بدهند.

دیدار دو تیم اکنون با نتیجه مساوی یک بر یک در جریان است.ادره کل ورزش استان امروز اولین جلسه هماهنگی برای برگزاری مسابقات بین المللی جایزه بزرگ شاهیندژ 

باحضور معاونت محترم اداره کل ورزش استان حاج اقا ایراندوست و اقای کهنمویی مسعول شورای برون مرزی استان

و اقای نوری ریس اداره ورزش شاهیندژ و قهرمانان ملی  اقای مهدی فلاح و سعید سلیمانزاده29 / 4 / 1395برچسب:, :: 11:21 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

قهرمانی تیم ارومیه در مسابقات واترپلوی استان

قهرمانی تیم ارومیه در مسابقات واترپلوی استان

 تیم ارومیه الف قهرمان مسابقات واترپلوی زیر17 سال استان درسلماس شد.

در این دوره ازمسابقات 6 تیم ارومیه الف،ارومیه ب،سلماس،مهاباد،نقده وبوکان به مدت دوروز دراستخر اداره ورزش وجوانان سلماس باهم رقابت کردند.
درروزپایانی این مسابقات تیم ارومیه الف 15 بر2 تیم مهابادراشکست داد وتیم سلماس هم باحساب 13 بر6 برتیم واترپلوی نقده پیروز شد وتیمهای ارومیه ب وبوکان به تساوی دست یافتند. درپایان این مسابقات درمجموع تیمی تیم واترپلوی ارومیه الف با8 امتیاز اول،تیم سلماس با6 امتیازدوم وتیم بوکان نیزبا5 امتیازسوم شدند.
تیم منتخب این دوره ازمسابقات به مسابقات منطقه دو کشوری که مهرماه سالجاری درشهرزنجان برگزارخواهدشداعزام می شود.


29 / 4 / 1395برچسب:, :: 11:21 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


لیست 63 ورزشکار ایرانی در المپیک

لیست 63 ورزشکار ایرانی در المپیک

 رئیس کمیته ملی المپیک در نامه ای به سرپرست کاروان ورزشی ایران نام 63 ورزشکار المپیکی ایران را اعلام کرد.

المپیکی‌های ایران در ریو مشخص شدند
به گزارش "ورزش سه"، بعد از برگزاری مسابقات انتخابی و پایان فصل کسب سهیمه المپیک، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک ایران نام 63 ورزشکار ایرانی در ریو را به سرپرست کاروان ورزشی معرفی کرد. بر این اساس نماینده های ایران در ریو این نفرات خواهند بود:
1 بوکس؛ احسان روزبهانی
2 تکواندو؛ کیمیا علیزاده
3 تکواندو؛ فرزان آشورزاده
4 تکواندو؛ مهدی خدا بخشی
5 تکواندو؛ سجاد مردانی
6 تنیس روی میز؛ نیما عالمیان
7 تنیس روی میز؛ نوشاد عالمیان
8 تنیس روی میز؛ ندا شهسواری
9 تیراندازی؛ نجمه خدمتی
10 تیراندازی؛ مه لقا جام بزرگ
11 تیراندازی؛ پوریا نوروزیان
12 تیراندازی؛ گلنوش سبقت الهی
13 تیراندازی؛ الهه احمدی
14 تیروکمان؛ زهرا نعمتی
15 جودو؛ علیرضا خجسته
16 جودو؛ جواد مهجوب
17 جودو؛ سعید ملائی
18 دو  ومیدانی (100متر)؛ حسن تفتیان
19 دو  ومیدانی (ماراتن)؛ محمد جعفر مرادی
20 دو  ومیدانی (پیاده روی)؛ حمیدرضا زورآوند
21 دو  ومیدانی (پرتاب دیسک)؛ محمود صمیمی
22 دو  ومیدانی (پرتاب دیسک)؛ احسان حدادی
23 دو  ومیدانی (پرتاب وزنه)؛ لیلا رجبی
24 دو و میدانی (پرتاب چکش)؛ پژمان قلعه نویی
25 دو و میدانی (100متر)؛ رضا قاسمی
26 دو و میدانی(پرتاب چکش)؛  کاوه موسوی
27 دو ومیدانی (پرش طول)؛ محمد ارزنده
28 دوچرخه سواری؛  قادر میزبانی
29 دوچرخه سواری؛ آروین معظمی گودرزی
30 دوچرخه سواری؛ سید صمد پور سیدی
31 شمشیربازی؛ علی پاکدامن
32 شمشیربازی؛ مجتبی عابدینی
33 شنا؛ آریا نسیمی شاد
34 قایقرانی؛ مهسا جاور
35 کشتی آزاد؛ حسن یزدانی چراتی
36 کشتی آزاد؛ علیرضا کریمی
37 کشتی آزاد؛ میثم نصیری
38 کشتی آزاد؛ حسن رحیمی
39 کشتی آزاد؛ کمیل قاسمی
40 کشتی آزاد رضا یزدانی (گزینه اول) در صورت لزوم امیر محمدی (گزینه دوم) طبق مقررات مربوطه با نظر فدراسیون جایگزین می گردد.
41 کشتی فرنگی؛ سعید عبدولی
42 کشتی فرنگی؛  بشیر باباجان زاده
43 کشتی فرنگی؛ حمید سوریان
44 کشتی فرنگی حبیب الله اخلاقی (گزینه اول) در صورت لزوم رامین طاهری (گزینه دوم) طبق مقررات مربوطه با نظر فدراسیون جایگزین می گردد.
45 کشتی فرنگی؛ امید نوروزی 
46 کشتی فرنگی؛ قاسم رضایی
47 والیبال؛ مجتبی میرزاجانپور
48 والیبال؛ میلاد عبادی پور
49 والیبال؛ امیر غفور
50 والیبال؛ فرهاد قائمی
51 والیبال؛ شهرام محمودی
52 والیبال؛ سیدمحمد موسوی
53 والیبال؛ مصطفی شریفات
54 والیبال؛ مهدی مرندی
55 والیبال؛ میرسعید معروف
56 والیبال؛ حمزه زرینی
57 والیبال؛ عادل غلامی
58 والیبال؛ مهدی مهدوی
59 وزنه برداری؛ بهداد سلیمی
60 وزنه برداری؛ کیانوش رستمی
61 وزنه برداری؛ سهراب مرادی
62 وزنه برداری 
63 وزنه برداری
* نفرات چهارم و پنجم وزنه برداری از بین آقایان محمدرضا براری، بهادر مولایی و علی هاشمی با نظر فدراسیون ملی با توجه به محدودیت زمانی معرفی می گردد.


29 / 4 / 1395برچسب:, :: 11:20 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
زمان انتشار: ۰۹:۱۹:۱۲
تعداد بازدید: 20
روزبهانی: راه سختی برای کسب مدال المپیک پیش رو دارم
بوکسور المپیکی کشورمان گفت: با توجه به اینکه تمام مدعیان وزن 81 کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کرده اند، مسیر سختی برای کسب مدال المپیک پیش رو دارم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بوکس، احسان روزبهانی تنها نماینده بوکس ایران در بازی های المپیک 2016 آخرین روزهای تمرینات آماده سازی خود را پیش از اعزام به برزیل انجام می دهد.روزبهانی 10 مردادماه همراه با کاروان اول تهران را به مقصد ریودوژانیرو برزیل ترک خواهد کرد.
بوکسور المپیکی کشورمان در گفت و گو با سایت فدراسیون بوکس در خصوص میزان آمادگی خود اظهار داشت: روزانه دو نوبت تمرینات پرفشار را زیر نظر کادر فنی انجام می دهم و شرایط بدنی خوبی دارم.زمان زیادی تا المپیک باقی نمانده و باید با حداکثر آمادگی در المپیک ریو به روی رینگ بروم.
روزبهانی با اشاره به برطرف شدن آسیب دیدگی بینی خود گفت: در تورنمنت تدارکاتی چین باز هم بینی ام دچار شکستگی شد اما خداراشکر الان مشکل خاصی از این لحاظ وجود ندارد.
وی ضمن اشاره به سیدبندی در قرعه کشی بوکس در بازی های المپیک ادامه داد: با توجه به رنکینگ خوبی که در بوکس APB دارم به احتمال فراوان در سید 3 یا 4 قرار خواهم گرفت.
روزبهانی در پاسخ به این سوال که چه شناختی از حریفان خود دارد، گفت: تمام بوکسورهای صاحب نام دنیا در وزن 81 کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کرده اند و تقریبا از تمام آنها شناخت دارم.به جرات می گویم در جدول وزن 81 کیلوگرم هیچ بوکسور نامداری غیبت ندارد.
وی در پایان با اشاره به اینکه آرزویش کسب مدال المپیک است، تصریح کرد: راه سختی برای کسب مدال المپیک پیش رو دارم زیرا تمام مدعیان این وزن در المپیک حضور دارند.من زحمات زیادی در این مدت کشیده ام و تمام تلاش خود را برای موفقیت در بازی های المپیک ریو انجام خواهم داد.
52
دکتر گودرزی در جمع خبرنگاران:
دولت با تمام توان پشتیبان ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی است/رسانه ها هم به توسعه ورزش همگانی کمک کنند
وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران دولت را پشتیبان و حامی ورزشکاران اعزامی به بازیهای المپیک وپارالمپیک عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ دکتر محمود گودرزی پس از پایان نشست شورای ورزش همگانی کشور در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آن ها پاسخ داد.

وزیر ورزش و جوانان درباره مراسم بدرقه کاروان المپیک و پارالمپیک گفت: با توجه به این که روز چهارشنبه مراسم بدرقه کاروان ورزشی  المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها با حضور رییس جمهور برگزار می‌شود من معتقدم که تا به امروز دولت در حد توان خود پشتیبان کاروان اعزامی به بازی‌های  المپیک و پارالمپیک بوده است و آنچه که در توان داشته است چه مادی و چه معنوی سعی کرده است کاروان اعزامی به بازی‌های المپیکی و پارالمپیکی را حمایت کند. من امیدوارم که  ورزشکاران ما با حضور موفق در این رویداد بزرگ باعث نشاط و شادمانی جامعه شوند.


دکترگودرزی در پاسخ به این سوال که آیا برای تماشای بازی‌های المپیک به ریو خواهد رفت، پاسخ داد:
حضور من در  بازی‌های المپیک ریو  هنوز مشخص نیست و تصمیمی در این زمینه  نگرفته‌ام.

 

وزیر ورزش و جوانان درباره شورای ورزش همگانی کشور اظهار داشت: درشورای ورزش همگانی نمایندگان دستگاه‌های مختلف در آن حضور دارند و سیاست‌های کلی ورزش برای همه تبیین می‌شود. امروز نیز گزارشی از فعالیت‌های یک‌ساله هر دستگاه ارائه و جمع‌بندی شد. در این راستا تلاش می‌شود که تعداد ورزش‌کنندگان در کشور افزایش پیدا کند.


دکتر گودرزی در همین خصوص ادامه داد: در سال 94 با افزایش 10.5 درصدی حضور مردم در حوزه ورزش همگانی آمار 21 درصد از مشارکت مردم به دست آمد که البته این آمار در استان‌های مختلف متفاوت است. برای مثال آمار ورزش همگانی در استان تهران 27.5 درصد و در استان قم 11 درصد گزارش شده است که باید تلاش کنیم این آمارها تقویت شود. همچنین رسانه‌ها باید به توسعه ورزش کمک کنند و در این نهضت سهیم باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که در این آمار 21 درصدی چه میزان متعلق به مردان و چه میزان نیز متعلق به زنان است، خاطر نشان کرد: هنوز تفکیکی صورت نگرفته و ما جمعیت را به صورت عام در این آمار در نظر گرفته‌ایم. امیدوارم که بتوانیم در آینده این آمار را به صورت تفکیک جنسیتی و در رده‌های مختلف سنی اعلام کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان همچنین در ادامه در پاسخ به این پرسش که شهرداری تهران با توجه به حضور فعالی که در توسعه ورزش همگانی دارد آیا در توسعه ورزش قهرمانی نیز می‌تواند ایفای نقش کند یا خیر، توضیح داد: البته در این میان شهرداری ها نقش بسزایی خواهند داشت و عملکرد شهرداری تهران در توسعه ورزش همگانی قابل توجه است.

دکتر گودرزی افزود: به خاطر این که شهرداری تهران اعتبارات خوبی را در دست دارد و با بوستان‌های خوبی که در اختیار دارد می‌تواند در توسعه ورزش همگانی تلاش های بیشتری انجام دهد. در رابطه با حوزه ورزش قهرمانی، به اعتقاد من در این زمینه  شهرداری می‌تواند تاثیرگذار باشد و با توسعه ورزش همگانی در جهت حمایت ورزش قهرمانی نیز گام های موثری بردارد همچنان که در سال گذشته دو ورزشگاه در اختیار دو تیم بزرگ کشور قرار داد که تلاش های این دو باشگاه در جهت توسعه ورزش همگانی و پشتوانه ای که در این زمینه  انجام می‌دهند می‌تواند در جهت بهبود ورزش قهرمانی نیز تاثیر خود را بر جای بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که وظیفه اصلی شهرداری ها ورزش همگانی است ، ولی برای ورزش قهرمانی با توجه به این که دست آن ها بسته نیست، می توانند پیش قدم باشند و از ورزش قهرمانی حمایت کنند.برای حضور در بازی‌های المپیک ریو

ترکیب تیم‌های کشتی ترکیه و اوکراین اعلام شد

خبرگزاری فارس: ترکیب تیم‌های کشتی ترکیه و اوکراین اعلام شد

ترکیب تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ترکیه و اوکراین برای حضور در بازی های المپیک 2016 برزیل اعلام شد.

، ترکیب تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ترکیه برای حضور در المپیک 2016 برزیل اعلام شد که در این میان طاها آکگول و رضا کایالپ قهرمانان سنگین وزن جهان در کشتی آزاد و فرنگی، سرشناس‌ترین کشتی‌گیران ترک‌ها در این رقابت‌ها خواهند بود.

*‌ اسامی تیم‌های کشتی ترکیه در المپیک 2016 به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

57 کیلوگرم: سلیمان آتلی (قهرمان جوانان جهان)
65 کیلوگرم: مصطفی کایا (دارنده مدال نقره اروپا و برنز بازی‌های اروپایی)
74 کیلوگرم: سونر دمیرتاش (قهرمان اروپا و نقره بازی‌های اروپایی)
86 کیلوگرم: سلیم یاشار (دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان)
97 کیلوگرم: ابراهیم بلوکباشی
125 کیلوگرم: طاها آکگول (دارنده 2 مدال طلا و یک برنز جهان، قهرمان اروپا و بازی‌های اروپایی)

کشتی فرنگی:

75 کیلوگرم: سلجوق جبی (دارنده 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز جهان در اوزان 74 و 80 کیلوگرم)
98 کیلوگرم: چنگ ایلدیم (دارنده 2 برنز جهان و نقره و برنز اروپا و بازی‌های اروپایی)
130 کیلوگرم: رضا کایالپ (دارنده مدال برنز المپیک، 2 مدال طلا و 2 نقره جهان، دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا و بازی‌های اروپایی)

* ترکیب تیم‌های کشتی اوکراین نیز برای حضور در این رقابت‌ها به شرح زیرا ست:

کشتی آزاد:

65 کیلوگرم: آندری کیویاتکوفسکی
97 کیلوگرم: والری آندریتسف (دارنده مدال نقره المپیک لندن، برنز جهان، برنز بازی‌های اروپایی و نقره اروپا)
125 کیلوگرم: الکساندر خوتسیانیوسکی (برنز اروپا، پنجم جهان)

کشتی فرنگی:

85 کیلوگرم: جان بلینیوک (دارنده مدال طلا، نقره و برنز جهان، قهرمان اروپا و نقره بازی‌های اروپایی)
98 کیلوگرم: دمیتری تیمچنکو (دارنده مدال برنز جهان و نقره بازی‌های اروپایی)
130 کیلوگرم: الکساندر چرنیتسکی (دارنده مدال برنز جهان و نقره اروپا) 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2585
بازدید دیروز : 3061
بازدید هفته : 7967
بازدید ماه : 93320
بازدید کل : 12955673
تعداد مطالب : 3060
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content