رئیس مالزیایی پارالمپیک آسیا گفت: من دو بار به ایران سفر کرده‌ام و از نزدیک با فعالیت‌های ایران در و
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بازی‌های پاراآسیایی جوانان - مالزی
رئیس پارالمپیک آسیا: تحت تاثیر فعالیت‌های ورزش معلولین در ایران قرار گرفته‌ام

رئیس مالزیایی پارالمپیک آسیا گفت: من دو بار به ایران سفر کرده‌ام و از نزدیک با فعالیت‌های ایران در ورزش معلولین آشنا شده و تحت تاثیر این فعالیت‌ها قرار گرفته‌ام.

خبرگزاری فارس: رئیس پارالمپیک آسیا: تحت تاثیر فعالیت‌های ورزش معلولین در ایران قرار گرفته‌ام

از مالزی،‌ سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان کم کم به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. مالزی، میزبان مسابقات، با وجود تمام کاستی ها میزبانی موفقیت آمیزی را از تیم های شرکت کننده داشت. داتو زینال ابوزرین، رئیس مالزیایی پارالمپیک آسیا در این مدت روزهای بسیار پر جنب و جوشی داشت و تقریباً در تمام مسابقات حاضر بود.

خبرنگاران اعزامی به این مسابقات در فرصتی که از سوی او در اختیارشان قرار گرفت زمانی را برای گفت و گو به وی اختصاص دادند. مصاحبه زیر حاصل گفت و گوی کوتاه خبرنگاران اعزامی به این رقابت ها با رئیس خونگرم و همیشه خندان پارالمپیک آسیا است. متن این گفت و گو را می توانید در زیر بخوانید: 

* سومین دوره مسابقات جوانان برگزار می‌شود، چه تفاوتهایی بین این مسابقات و مسابقات قبلی مشاهده می کنید؟

این سومین دوره بازی های آسیایی جوانان است و عمده ترین تفاوت آن در تعداد رشته های ورزشی و تعداد شرکت کنندگان است. در دوره قبلی 5 رشته ورزشی شرکت داشتند و در این دوره 14 رشته شرکت دارند. همچنین ورزشکاران و کشورهای بیشتری حضور دارند و جوانان مناسب ترین عنصر در برنامه های توسعه محسوب می شوند.

* عملکرد APC در مقایسه با  سایر مناطق IPC چگونه بوده است؟

ما فعالیت های زیادی داشته ایم و تلاش می کنیم که یکی از فعال ترین مناطق IPC باشیم. اروپا قبلا ًاز نظر فعالیت در سطح بسیار بالاتری قرار داشت، اما امروز اگر عملکرد ما بهتر از اروپا نباشد، حداقل در سطح اروپا است.

* شما رئیس منطقه آسیا هستید و با عملکرد NPC های منطقه آشنا هستید؛ جایگاه ایران را در بین این NPC ها چگونه ارزیابی می کنید؟

ایران برای من ویژگی خاصی دارد؛ من دو بار به ایران سفر کرده ام و از نزدیک با فعالیت های ایران آشنا شده و تحت تاثیر این فعالیت ها قرار گرفته ام. امیدوارم سایر کشورها ایران را الگو قرار داده و دنباله رو راه کشور شما باشند. 

* نقش رسانه ها در توسعه ورزش های پارالمپیک را چگونه می بینید؟

وقتی صحبت از المپیک می شود، مردم به خوبی با آن آشنا هستند و آن را درک می کنند، اما آشنایی مردم با پارالمپیک کافی نیست. آشنایی مردم با پارالمپیک در سطوح منطقه ای به اندازه آشنایی آنها با المپیک نیست؛ در سطوح جهانی مردم پارالمپیک را درک می کنند، اما در سطوح منطقه ای قضیه فرق می کند. رسانه ها در معرفی نهضت پارالمپیک نقش حیاتی ایفا می کنند. بازی های پارالمپیک لندن نشان داد که رسانه ها پشت سر این نهضت قرار دارند. در سطح جهانی رسانه ها در ارتباط با پارالمپیک فعالیت های خوبی دارند، اما در سطوح منطقه ای اینطور نیست و ما باید این ضعف را برطرف کنیم.

* شما برای NPC ها چه توصیه ای دارید؟

توصیه من به کشورهای منطقه آسیا این است که مودت و دوستی و همکاری بین یکدیگر را توسعه دهند. این کشورها باید کشورهایی که در این زمینه پیشرفت چشمگیر داشته اند را الگو قرار دهند و ایران می تواند الگوی بسیار خوبی برای این کشورها باشد. من از ایران بازدید کرده ام و فعالیت های هزاران جوان و نوجوان در جشنواره پارالمپیک را از نزدیک شاهد بوده ام؛ این رویداد می تواند در همه کشورهای آسیایی عضو اجرایینظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 95
بازدید دیروز : 2771
بازدید هفته : 2866
بازدید ماه : 29707
بازدید کل : 13001298
تعداد مطالب : 3064
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7