نماینده تام‌الاختیار علی دایی جواب کمیته استیناف را داد.
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

نسخه چاپي
نماینده دایی پاسخ کمیته استیناف را داد؛ رأی صادره نادرست است

نماینده تام‌الاختیار علی دایی جواب کمیته استیناف را داد.

خبرگزاری فارس: نماینده دایی پاسخ کمیته استیناف را داد؛ رأی صادره نادرست است
  •  
  •  
  •  

بهمن دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس درباره رأی صادره کمیته استیناف مبنی بر محرومیت و جریمه علی دایی گفت:‌ با ادای احترام به اعضای کمیته محترم استیناف باید اعلام کنم متأسفانه این رأی کاملاً نادرست است.

وی افزود:‌ به استحضار اعضای کمیته استیناف می‌رساند اولاً ماده 43 آیین‌نامه انضباطی در مورد روش رسیدگی و موازین شکلی به اجرای آیین دادرسی مدنی تأکید دارد.

دهقان ادامه داد: ثانیاً بند یک ماده 17 آیین‌نامه انضباطی می‌گوید «کمیته استیناف حق دارد جز موارد استثنا شده در آیین‌نامه، احکام بدوی کمیته انضباطی فدراسیون تعیین وضعیت به بازیکنان فدراسیون را که مورد تجدیدنظر خواهی قرار گرفته است،‌ در چارچوب مقررات مربوطه رد یا اصلاح نماید.»

وی یادآور شد: نکته مهم این است طبق ماده 258 آیین داوری کیفری صراحت دارد «دادگاه تجدیدنظر نمی‌تواند مجازات تعزیری مقرر در حکم بدوی را تشدید نماید مگر در مواردی که مجازات مقرر در حکم بدوی کمتر از حداقل میزانی باشد که قانون مقرر داشته و این امر مورد اعتراض شاکی تجدیدنظرخواه قرار گیرد که در این موارد مرجع تجدیدنظر با تصحیح حکم بدوی نسبت به مجازاتی که قانون مقرر داشته اقدام خواهد کرد.»

دهقان افزود: خدمت عزیزان استیناف باید این موضوع را بگویم با توجه به موارد فوق که ذکر شد از آنجا که شاکی پرونده باشگاه سپاهان بوده و درخواست تجدیدنظرخواهی نداشته و حکم بدوی را کافی دانسته، تشدید مجازات در رأی صادره مغایر با آیین دادرسی کیفری است. باید همین جا به عرض برسانم این به آن معناست حتی اگر مجازات مقرر در رأی بدوی کمتر از میزان قانون هم باشد تنها با اعتراض شاکی می‌توان آن را تشدید کرد و فقط با اعتراض شاکی تشدید می‌شود. اگرچه جواز اصلاح رأی بدون توجه در آیین‌نامه انضباطی فدراسیون موجود است اما در این موارد این اصلاح نمی‌تواند مفهوم تشدید مجازات را داشته باشد، در پرونده‌ای که شاکی خصوصی وجود دارد. شاکی باید تقاضای تشدید مجازات کند و این امر در چارچوب اصلاح نمی‌تواند قانونی باشد.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1696
بازدید دیروز : 714
بازدید هفته : 5128
بازدید ماه : 31969
بازدید کل : 13003560
تعداد مطالب : 3064
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7