رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با ابراز تاسف از دوپینگ وزنه‌برداران نوجوان کشورمان گفت: متاسفانه تعداد وز
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

نسخه چاپي
وزنه‌برداران خاطی طی نامه‌ای مسبب اصلی دوپینگ خود را معرفی کردند
رضازاده: از غفلت وزنه‌برداران نوجوانان سوءاستفاده شد/ دوپینگی‌ها ۴ نفر هستند

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با ابراز تاسف از دوپینگ وزنه‌برداران نوجوان کشورمان گفت: متاسفانه تعداد وزنه‌برداران دوپینگی تیم نوجوانان چهار نفر است و ما توانستیم مسبب اصلی این رفتار غیرورزشی را شناسایی کنیم.

خبرگزاری فارس: رضازاده: از غفلت وزنه‌برداران نوجوانان سوءاستفاده شد/ دوپینگی‌ها ۴ نفر هستند
  •  

ب و به نقل از سایت فدراسیون وزنه‌برداری، حسین رضازاده با بیان اینکه علاوه بر مهدی فروتن و رامین ولی پور، نمونه دوپینگ مصطفی خلیلی و مهرشاد محمودی هم مثبت اعلام شده است خاطرنشان کرد: ما تمام تلاشمان را برای مبارزه با دوپینگ، به خصوص در رده های سنی پایه انجام دادیم اما متاسفانه خود ورزشکاران نسبت به این موضوع بی توجه بودند. ما جلسات متعددی با ورزشکاران خاطی و شخص حسین توکلی برگزار کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که سرمربی تیم ملی هم مقصر نبوده است. به گفته این ورزشکاران که اتفاقا هر چهار نفر مازندرانی هستند، یکی از مربیان مازندرانی از غفلت و ناآگاهی آنها سوء استفاده کرده و به بهانه افزایش رکورهایشان، داروهایی را به آنها داده که غیر مجاز بوده اند. او برای این کار غیر اخلاقی از وزنه برداران مبالغی نیز دریافت کرده است. این اتفاق در خارج از اردوی تیم ملی صورت گرفته و هر چهار وزنه بردار دوپینگی، با امضای نامه ای، کتبا نسبت به این موضوع اعتراف کرده اند.

رضازاده با بیان اینکه به زودی درباره مربی خاطی که در پرونده دوپینگ وزنه برداران نوجوانان نقش داشتند تصمیم گیری خواهد شد گفت: از زمانی که ریاست فدراسیون وزنه برداری به بنده واگذار شد، توجه به رده های سنی پایه همیشه در اولویت های کاری ام قرار داشته است. این توجه در دو بخش صورت گرفته؛ اول بحث استعدادیابی و پرورش آن و دیگری بحث مبارزه با دوپینگ. ما در این چهار سال هشت اعزام مهم جهانی و آسیایی در رده های سنی پایه داشتیم اما جز رقابتهای اخیر قهرمانی نوجوانان آسیا در تایلند، هیچ یک از نمونه های ورزشکاران کشورمان مثبت اعلام نشده که این خودی گویای اهمیت بحث مبارزه با دوپینگ در فدراسیون وزنه برداری است.

وی افزود: ما سال 2010 در رقابتهای جوانان جهان و المپیک نوجوانان شرکت کردیم،  سال 2011 هر دو تیم نوجوانان و جوانان را به رقابتهای جهانی فرستادیم، سال 2012 با تیم جوانان در رقابتهای جهانی شرکت داشتیم، سال 2013 تیم نوجوانان را به دو رقابت قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا اعزام کردیم و بالاخره امسال نیز تیم نوجوانان رقابتهای قهرمانی آسیا حضور پیدا کرد. در خلال این چهار سال علاوه بر مدال ها و عناوین با ارزشی چون طلای المپیک نوجوانان، قهرمانی جوانان جهان یا کسب هر دو سهمیه المپیک بعدی، بالغ بر 20 مرتبه از وزنه برداران کشورمان پس از دریافت مدال های جهانی یا آسیایی تست دوپینگ گرفته شد که تا قبل از مسابقات امسال تایلند همه آنها منفی بودند. سوای این ماموران وادا و نادو نیز در این سالها با حضور در اردوهای تیم ملی بیش از 100 نمونه دوپینگ از وزنه برداران نوجوان و جوانان کشورمان گرفتند که آنها نیز همگی منفی بودند.

رضازاده با اشاره به امضای تفاهم نامه با فدراسیون پزشکی ورزشی و بیان این موضوع که پرونده نتایج تمام این نمونه ها در فدراسیون پزشکی موجود است ادامه داد: فدراسیون وزنه برداری در این سالها بخش زیادی از توان خود را صرف مبارزه با دوپینگ کرده است اما باید پذیرفت که در بحث استفاده از مواد نیرو زا، خود مربیان و ورزشکار هم باید رفتاری صادقانه  و حرفه ای داشته باشند و با جدیت و احساس مسئولیت بیشتری به موضوع نگاه کند.

رضازاده در پایان با تکذیب شایعه تعلیق فدراسیون وزنه برداری گفت: بحث تعلیق به هیچ عنوان مطرح نیست اما به دلیل اشتباه یک مربی و چهار وزنه برداری که از روی ناآگاهی مبادرت به استفاده از داروهای نیروزا کرده اند فدراسیون وزنه برداری باید طبق مقررات فدراسیون جهانی مبلغی را به عنوان جریمه بپردازد که ما مشغول رایزنی برای نحوه پرداخت این جریمه هستیم.

-نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 347
بازدید دیروز : 7370
بازدید هفته : 14262
بازدید ماه : 41103
بازدید کل : 13012694
تعداد مطالب : 3067
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7