نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: وقت نداریم تا ب
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

نسخه چاپي
سهام پیشکسوتان نهایی نشده است
خادم: وقت نداریم تا بازگشت افشارزاده کار را متوقف کنیم/ اسپانسرها با حمایت سیاسی به استقلال کمک کردند

نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: وقت نداریم تا بازگشت افشارزاده کار را متوقف کنیم.

خبرگزاری فارس: خادم: وقت نداریم تا بازگشت افشارزاده کار را متوقف کنیم/ اسپانسرها با حمایت سیاسی به استقلال کمک کردند
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر رضا خادم نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس عصر دوشنبه با حضور هیات مدیره استقلال و پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی جلسه داشت. در این نشست آخرین مراحل واگذاری باشگاه استقلال و شرایط آن بررسی شد.

خادم در مورد این نشست و آخرین خبرهای مربوط به روند خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت و گو کرد:

* در مورد جلسه ای که با مدیران باشگاه استقلال داشتید صحبت کنید؟

نشستی با حضور آقای پورحسینی معاون سازمان خصوصی سازی و اعضای  هیات مدیره استقلال و کارشناسان ذی حساب و همه اهالی که به نوعی می توانستند درمورد حساب های مالی باشگاه استقلال اظهار نظر کنند داشتیم.

اصل مطلب این بود که باشگاه پرسپولیس علی رغم همه ابهامات موجود در حساب های مالی اش اعضای هیات  مدیره آن را امضا کردند و صورت حساب ها را در اختیار سازمان خصوصی سازی و حسابرسی قرار دادند که کارهای این باشگاه انجام شود. اما هیات مدیره و ذی حساب باشگاه استقلال درخصوص امضای صورت های مالی با علامت سوال های خاصی روبه رو شدند، بنابراین   برای رفع این شبهات از سازمان خصوصی سازی و از دفتر دکتر طیب نیا وزیر  اقتصاد در محل وزارتخانه دعوت به عمل آمد تا به جمع بندی برسیم تا هیات مدیره  آبی پوشان پایتخت صورت های مالی را  علی رغم همه ابهاماتی که وجود دارد، امضاء کنند.

* ابهاماتی که هیات مدیره استقلال مطرح کرده چه مواردی است؟

مهم‌ترین ابهام مغایرت هایی است که در صورت های مالی وجود دارد، ضمن اینکه گزارش هایی ثبت شده که نشان دهنده بدهی ها یا طلب هایی است که مدارک‌شان در باشگاه موجود نیست و برای ذی‌حساب ابهام وجود دارد.

 همچنین بر اساس گزارش هایی که در این نشست ارائه شد ضرر و زیان هایی انباشته وجود دارد که از سال 91 به سال 92 منتقل شده که در آن برخی عدد و رقم هایی آمده که به نظر می آید، واقعی نیست. این ها مطالبی است که نگرانی هایی را برای اعضای هیات مدیره ایجاد کرده است که ممکن است 10 یا 5 سال دیگر، دستگاه های نظارتی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور آنها را مسئول این شبهات بدانند. به هرحال بحث ها، بحث های تخصصی است تا در نهایت آن ها را برای امضا آماده کنند. همین شرایط را برای پرسپولیس هم داشتیم. البته پرسپولیسی ها آنقدر روی موضوع حساس نبودند و امضا کردند.

با توجه اینکه مدیرعامل آبی پوشان پایتخت در خارج از کشور به سر می برد او مسئولیت خود را به یکی ار اعضا واگذار کرده ضمن اینکه فرصتی هم نداریم که کار را تا زمان بازگشت او متوقف کنیم چرا که هرچه سریع تر باید قیمت گذاری دو باشگاه انجام شود و مراحل واگذاری اتفاق بیفتد.

* قیمت گذاری چه زمانی به مرحله نهایی می رسد؟

آقای پورحسینی در این جلسه حضور دارد و دراین خصوص او باید اظهار نظر کند. البته اگر صورت مالی استقلال امضا شود به صورت کامل کار از دست وزارت ورزش و جوانان خارج و کاملا در اختیار سازمان خصوصی سازی و اقتصاد قرار می گیرد که دیگر باید کار فنی خود را انجام دهند.

*در خصوص سهام پرسپولیس که 20 درصد بدون درنظر گرفتن بحث مالی، به پیشکسوتان تعلق می گیرد در این مورد توضیح می دهید؟

 آخرین تصمیم گیری تنها در اندازه مشورت بوده و نهایی نشده است. اما آخرین صحبتی که با مجمع دو باشگاه که وزرای وزارت ورزش و جوانان و دادگستری و اقتصاد و دارایی هستند داشتیم و بنده و پورحسینی (از سازمان خصوصی سازی) نیز در آن حضور داشتیم و به این جمع بندی رسیدیم که بتوانیم به  اندازه یک صندلی در هیات مدیره 5 نفره را حداقل از پیشکسوتان دو باشگاه داشته باشیم که این امر مستلزم این است که حداقل 20 درصد سهام در اختیار پیشکسوتان باشد.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2595
بازدید دیروز : 3061
بازدید هفته : 7977
بازدید ماه : 93330
بازدید کل : 12955683
تعداد مطالب : 3060
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7