وزیر ورزش و جوانان گفت: یک مربی هفته‌ها وقت رسانه ملی را می‌گیرد در حالی که می‌توان به مسائل مهمتری
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

نسخه چاپي
گودرزی: یک مربی هفته‌ها وقت یک رسانه ملی را می‌گیرد/عده‌ای از سیاسیون به فکر درد ورزش نیستند

وزیر ورزش و جوانان گفت: یک مربی هفته‌ها وقت رسانه ملی را می‌گیرد در حالی که می‌توان به مسائل مهمتری در ورزش بپردازیم.

خبرگزاری فارس: گودرزی: یک مربی هفته‌ها وقت یک رسانه ملی را می‌گیرد/عده‌ای از سیاسیون به فکر درد ورزش نیستند
  •  

از کرمان، محمود گودرزی ظهر امروز در آیین تشریح سند توسعه ورزش همگانی و قهرمانی استان کرمان اظهار داشت: رویکرد دولت تدبیر و امید، عدالت‌محور و اعتدالی است و  دولت با مشی ‌تدبیر به دنبال‌ آن است تا امید در جامعه ایجاد شود تا بتوان بدین واسطه و نگاه مدبرانه بر مشکلات غلبه کرد.

وی افزود: کرمان به عنوان استان پیشرو و پیشتاز به دنبال اجرای استراتژی و سیاستی است‌ که ما برای تدوین کرده‌ایم،‌ امیدوارم استان کرمان به عنوان مجری طرح پایلوت بتواند تجربیات خود را در این زمینه در اختیار سایر استان‌های کشور قرار دهد‌.

گودرزی حمایت همه جانبه از ورزش همگانی را رویکرد دولت تدبیر و امید در حوزه ورزش دانست و بیان داشت: توجه به ورزش همگانی نیاز امروز جامعه ماست و مبنای علمی دارد که با توسعه آن می‌توان در جامعه شاخصه‌های زیادی را ارتقا بخشید، ورزش ما نباید صرفا یک یا چند رشته محدود خلاصه و منابع ورزشی ما در همان رشته‌های خاص مصرف شود‌.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد‌: در کشورهای توسعه یافته‌ دولت‌ها به رونق ورزش همگانی اهمیت می‌دهند، عموما دولت‌ها در این کشورها مسئولیت فراهم کردن اسباب و ابزار را برای مهیا شدن بستر رونق  ورزش ‌بر عهده دارند و دیدگاه هم ارتقای شاخصه‌های سلامتی در جامعه و پیشگیری از آسیب‌ها اجتماعی به واسطه ورزش است‌.

وی خاطرنشان کرد: رایگان کردن ورزش و آماده کردن فضاها برای ورزش کردن برای همه مردم‌ مطابق با اصل سوم قانون اساسی‌ از وظایف دولت است، نگاه ما باید به ورزش در جامعه رونق ورزش همگانی باشد‌.

گودرزی گفت: وزرات ورزش و جوانان از تلفیق دو حوزه ورزش و جوانان تشکیل شده است، ممکن است در این زمینه به واسطه جذابیت‌ها و فضای حاکم بر ورزش مسئله جوانان مغفول واقع شود و شاید این موضوع یکی از ضعف‌هایی است که گریبان وزارت ورزش را هم بگیرد.

وی ادامه داد: البته در بخش جوانان هیچ تکلیفی بر عهده وزارتخانه نیست که حتما در حوزه جوانان هزینه کند‌، بر اساس قانون در حوزه جوانان 18 وزارتخانه، سازمان، نهاد فرهنگی و تبلیغی مسئولیت دارند و وظیفه بخش جوانان ما هماهنگ‌سازی و فعال‌سازی تکلیفی است که به عهده این سازمان‌هاست‌.

گودرزی خاطرنشان کرد: در واقع وظیفه ما هماهنگ‌سازی، ‌فعال‌سازی و آشنا‌سازی این مراکز با وظایف قانونی آنها در مورد جوانان است‌.

وزیر ورزش و جوانان در مورد توسعه زیر‌ساخت‌های ورزشی گفت: باید نگاه متوازنی‌ در زمینه توسعه زیر‌ساخت‌ها در ورزش ما حاکم شود، نگاه دولت‌های  گذشته‌ در توسعه زیر‌ساخت‌ها ‌نگاهی، علمی، منطقی و مبتنی بر آمایش‌ نبوده است‌.

گودرزی بیان داشت‌: مثلا در استان‌هایی همچون تهران و البرز که جوانان ما در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند، سرانه فضاهای ورزشی بسیار پایین است و‌ در برخی شهرستان‌ها با توجه به تراکم جمعیت سرانه فضاهای ورزشی بیش از یک متر و نیم است، این سرانه در تهران چیزی در حدود 33 سانتیمتر است.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام خبری مبنی بر اینکه بیش از 4 هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: این پروژه‌ها پیشرفت 10 تا 98 درصدی داشته‌ و برای تکمیل آنها‌ 7 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است‌.

گودرزی افزود: سالانه تنها 200 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیر‌ساخت‌های ورزشی به ما اختصاص داده می‌شود که از این بین حدود 100 میلیارد تومان آن با توجه به مشکلات مالی و منابع نهایی می‌شود.

-fنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4946
بازدید دیروز : 3088
بازدید هفته : 8034
بازدید ماه : 62219
بازدید کل : 13033810
تعداد مطالب : 3067
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7