دکتر گودرزی :ورزش در سال 94 موفق بوده است /فضای المپیک را قربانی انتخابات نکنیم /حضور افراد موثر در
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN


دکتر گودرزی :ورزش در سال 94 موفق بوده است /فضای المپیک را قربانی انتخابات نکنیم /حضور افراد موثر در ورزش باید مهیا شود

دکتر گودرزی :ورزش در سال 94 موفق بوده است /فضای المپیک را قربانی انتخابات نکنیم /حضور افراد موثر در ورزش باید مهیا شود

وزیر ورزش و جوانان سال 94 را سال موفقی برای ورزش ایران توصیف کرد و با اشاره به 3 هزار و 163 مدال و رشد ده و نیم درصدی در حوزه همگانی ، توسعه ورزش در بخشهای مختلف را منوط به برنامه ریزی ، استعدادیابی و پرهیز ار حواشی دانست .  به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان صبح امروز با حضور در برنامه ورزش و مردم  از این برنامه ورزشی به عنوان یکی از قدیمیترین برنامه برد و سی وشمسن سال اجرای آن را به دست اندرکاران آن تبریک گفت .
 
سال 94 سال موفقی برای ورزش ایران بود
وی در این برنامه با موفق توصیف کردن ورزش در سال 94 ، روند این موفقیت را ازدو منظر توضیح داد وگفت:  در بررسی نخست، عدد و رقم  نشان می‌دهد  که سال موفقی در دو بخش قهرمانی و همگانی بوده است و از  نگاه کارشناسی و غیر آماری  به دلیل کاهش تنش‌ها در ورزش و هماهنگی بیشتر همه حوزه های ورزش و جوانان  بسیار مطلوب عمل کرده ایم .
وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش تعداد مدالهای کسب شده در سال گذشته با سال 93 را مورد توجه قرار داد و افزود :  در سال 93 هزار و 711 مدال کسب کردیم که این رقم در سال  گذشته به 3 هزار و 62 مدال رسید که تقریبا این رقم به  2 برابرافزایش یافته است.
وی ادامه داد :4هزار و 783 مدال آسیایی و جهانی هم در دو سال  93 و 94 کسب کردیم که این مسئله نسبت به سال 92 هم 2 برابر بوده است و این توفیق ما در ورزش قهرمانی است این درحالی است  که میزبان  99 رویداد بین‌المللی ورزشی بودیم .
 دکتر محمود گودرزی به برنامه های توسعه ای وزارتخانه در حوزه ورزش قهرمانی اشاره کرد و دراین راه اندازی مراکز استعدادیابی را مورد توجه قرار داد و ادامه داد : در سال 93 هدف‌گذاری ما توسعه مراکز  استعدادیابی با هدف شناسایی پتانسیلهای ورزشی بود. تا در زمینه آمایش رشته که از کارهای علمی است و در کشورهای توسعه یافته انجام می‌شود، فعالیت کنیم.
او در این خصوص توضیح داد : مراکز استعدادیابی را به  33 مرکز در سطح کشور  ارتقاء دادیم که برای احداث این مراکز همانظور که می دانید رقم قابل توجهی را  می‌طلبد که خوشبختانه انجام شد و این برنامه هم اکنون نیز به طور جدی پیگیری میشود.
 
وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش در برنامه ورزش و مردم به اهمیت ساماندهی ورزشکاران  اشاره کرد و آماری در این خصوص  بیان کرد وگفت : ورزشکاران سازمان یافته در مقایسه با سال های گذشته از 3 میلیون و 37 هزار نفر به بیش از 3 میلیون و 500 هزار نفر رسیده است که این رقم خوبی است .
 
در ورزش همگانی رشد ده و نیم درصدی داشتیم
وی همچنین به اهمیت عمومی سازی ورزش و ترغیب مردم برای پرداختن به ورزش  اشاره کرد و سال 93 و 94  را مقایسه کرد وافزود: در حوزه ورزش همگانی با توجه به فعالیت‌هایی که انجام شده در سال گذشته  10 و نیم درصد افزایش داشته‌ایم و امیدواریم این رقم همچنان افزایش پیدا کند.
دکتر گودرزی ادامه داد : همانطور که نسبت به ورزش قهرمانی که نشان دهنده اقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی در صحنه بین‌المللی است، باید به همان اندازه هم ورزش همگانی توسعه پیدا کند.
او افزود :مرکز آمار ایران عدد قابل توجهی داده است. به این صورت که در سال 88 مردم کشورمان به صورت میانگین 12 دقیقه فعالیت ورزشی داشته‌اند که این رقم در سال 94 به 16 دقیقه رسیده و این رشد قابل توجهی است که نشان می‌دهد ورزش به سبد خانواده‌ها اضافه شده است.
وزیر ورزش و جوانان در خصوص توجه و علاقه مردم برای پرداختن به ورزش را از جنبه سطح سواد مورد بررسی قرار داد و گفت : در بررسی  انجام شده  نشان داده شد که افراد بی‌سواد و دیپلمه 11 دقیقه، افراد لیسانس 17 دقیقه، فوق‌لیسانس 28 دقیقه و دانش‌آموختگان مقطع دکتری سرانه فعالیت ورزشی دارند. البته اینکه در مقطع دکتری فعالیت ورزشی کم شده که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 او یادآور شد :تا سال 92 و با آماری که ما داریم 7 الی 12 درصد مردم ورزش می‌کردند که اگر عدد 10 را به عنوان میانگین انتخاب کنیم طبق آماری که البته هنوز قطعی نشده در سال 94 و با کارهایی که انجام شده 21 درصد مردم ورزش می‌کردند . این نشان می‌دهد که اگر جمعیت ایران را 79 میلیون نفر در نظر بگیریم 16 میلیون نفر ورزش می‌کردند که با توجه به اینکه عدد خوبی است اما نسبت به کشورهای توسعه یافته فاصله داریم چرا که در این کشورها بالای 50 درصد مردم ورزش می‌کنند.
 
 

 

 

در وزارت ورزش وجوانان به ورزش بانوان  نگاه متوازنی داریم 
 
دکتر محمود گودرزی  به نقش بانوان در ورزش و اینکه مادران ورزشکار چه تاثیری بر فعالیت‌های ورزشی خواهند داشت اشاره کرد و افزود : به هر حال اساس تربیت در خانه توسط مادر است و شخصیت بچه‌ها در خانه و خانواده شکل می‌گیرد. اگر مادری اهل ورزش باشد طبعا فرزندانش هم به آن سمت و سو خواهند رفت.
او ادامه داد :بانوان بیش از 50 درصد جامعه ما را تشکیل می‌دهند و عدالت این است که نگاه متوازنی به آقایان و خانم‌ها در بحث ورزش شود. خوشبختانه در 2 سال گذشته توجه خاصی به ورزش بانوان شده و ثمره آن را در مسابقات اینچئون دیدیم. به طوری که خانم‌ها 25 درصد مدال کسب کردند و این نشان می‌دهد که آنها چه انگیزه زیادی برای ورزش دارند.
وزیر ورزش وجوانان در ادامه سخنانش به دیداری که با اعضای تیم ملی پینگ پنگ بانوان داشته اشاره کرد و گفت :روز گذشته  به اردوی تیم ملی پینگ‌پنگ آقایان و بانوان رفتیم و دیدیم که چقدر خانم‌ها با انگیزه مشغول تمرین هستند و خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده می‌کنند .
او ادامه داد:  بانوان در ورزش بسیار مورد توجه هستند و ضمن اینکه خودشان هم می‌خواهند که دیده شوند. اجازه بدهید عددی بگویم. ما 488 مدال در سطوح بین‌المللی در سال 93 و 94 کسب کردیم که 217 مدال آن برای سال 93 و 271 مدال برای سال 94 بود که عدد قابل توجهی است و حدود 60 مدال افزایش داشته است.
دکتر محمود گودرزی افزود :خوشبختانه با رویکرد دولت تدبیر و امید شاهد حضور چشمگیر بانوان در عرصه مدیریتی ورزش در هیأت‌ها، ادارات و فدراسیون‌های ورزشی بوده‌ایم و 8 هزار و 992 خانم در بحث مدیریت ورزشی و کسانی که در مدیریت مشغول به کار هستند. البته هنوز فاصله‌هایی بین آقایان و خانم‌ها وجود دارد که امیدواریم هر چه زودتر این فاصله‌ها کمتر شود.
 
با کمک‌ خیرین در سال 94 هزار پروژه را به پایان رساندیم
 
او  در ادامه صحبت‌های خود درباره همکاری خیرین برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اظهار داشت: رئیس‌جمهوری مشارکت ن مردم برای  حل و فصل مشکلات است را بسیار مورد توجه قرار داده اند دکتر روحانی معتقدند بدون حضور مردم دولت‌ها نمی‌توانند مشکلات خود را حل کنند،.بنابراین باید از پتانسیل بخش خصوصی استفاده شود .
وزیر ورزش وجوانان  افزود:  ما هم تلاش زیادی دراین باره انجام دادیم به عنوان مثال موضوع خیرین ورزش یار را به طورجدی پیگیری کردیم ،  اما ترس‌هایی وجود دارد و امیدواریم راهکارهای قانونی پیش‌بینی شود.
وی افزود : خیرین باید از طریق رسانه ملی معرفی  شوند هرچند انها خود این را نمی خواهند اما این باید انجام شود. کار خیرین  پیش از این ساختن مواردی مثل مدرسه مطرح بود،  اما حالا باید نظر جامعه را به این سمت جلب کنیم که ورزش هم می‌تواند جامعه را از آسیب دور کند.
دکتر محمود گودرزی در خصوص اقداماتی که در حوزه خیرین ورزشیار انجام شده اظهار داشت :در وزارت ورزش دفتری تحت عنوان ساماندهی امور خیرین وجود دارد و دهها برابر پولی که دولت می‌گذارد، خیرین می‌توانند به ورزش کمک کند.
وی با اشاره به پیشتازی استان اصفهان در کمک‌های خیرین، خاطرنشان کرد: این استان‌ میلیاردها تومان توسط خیرین به ورزش کمک کرده است. در توسعه زیر ساخت‌ها با توجه به محدودیت مالی امکان اتمام 4 هزار پروژه وجود ندارد، اما ما با کمک‌هایی که توسط خیرین داشتیم در سال 94 هزار پروژه را به پایان رساندیم.
 
 فدراسیونها در مجموع خوب عمل کرده اند
 
وزیر ورزش و جوانان درپاسخ به این سوال که عملکرد فدراسیون‌ها را در سال 94 چطور دیدید، گفت: شاخص‌های زیادی در این خصوص وجود دارد که یکی از آنها در بخش قهرمانی موضوع مدال‌آوری و کسب سهمیه بوده است. اگر مدال را یک شاخص در نظر بگیریم، فدراسیونی موفق است که مدال بیشتری گرفته باشد. آنهایی هم که بضاعت کسب سهمیه نداشته‌اند را باید در سطح خودشان بسنجیم.
وی با رو به رشد توصیف کردن ورزش ایران در بخش قهرمانی ،  افزود: فدراسیون‌های در مجموع خوب عمل کرده‌اند ، اما لازم است یک نکته را توضیح دهم ، همان طور که می‌دانید ورزش ارتباط مستقیمی با اقتصاد و فرهنگ دارد. قدرت‌های برتر اقتصادی قدرت‌های برتر ورزشی هم هستند..
دکتر محمود گودرزی ادامه داد : فکر می‌کنم با محدودیت‌های مالی که ما داشتیم فدراسیون‌ها کار ارزنده‌ای انجام دادند. ممکن است در سال 95 بودجه ما به 81 میلیارد نرسد و میانگین 1.2 میلیارد برای فدراسیون‌ها رقم قابل توجهی نیست.
وی با اشاره به اینکه فدراسیون‌ها باید از اسپانسرها  برای رفع مشکلات مالی شان کمک بگیرند، خاطرنشان کرد: فدراسیون‌هایی مثل کشتی، تکواندو، وزنه‌برداری و فوتبال به بودجه بیشتری نیاز دارند که آنها باید از اسپانسرها هم کمک بگیرند.
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که شما گفته‌اید در سال 95 دغدغه مالی نخواهید داشت، تصریح کرد: ما در سال جدید با افزایش 40 درصدی بودجه جاری مواجه هستیم و باید بخش عمده‌ای از آن صرف المپیک شود. رئیس‌جمهور در این خصوص دستور ویژه داده و سازمان مدیریت و خزانه‌داری باید کمک کنند تا بتوانیم این بودجه را در 3 ماهه اول سال بگیریم.
 
با نمایندگان ارتباط خوبی داریم ، مجلس کمکهای زیادی به ما کرده است
 
وی  در خصوص تعامل وزارت ورزش و جوانان  با نمایندگان مجلس، گفت: تعامل خوبی با آنها داریم و خوشبختانه نمایندگان مردم در مجلس خیلی به ما کمک کرده است. امیدواریم همان لایحه‌ای که برای ورزش به مجلس می‌رود پذیرفته شود. ما از مجلس کمک‌های معنوی می‌طلبیم.
 
 

 

 

هدف والیبالیستها کسب سکو است 
 
دکترگودرزی در مورد وضعیت والیبال و اینکه چقدر این شانس را برای این تیم قائل است تا به المپیک برود، افزود: من چند باری با مسئولان محترم فدراسیون والیبال صحبت کردم و آنها تاکید دارند که امسال تیم ملی والیبال بتواند به المپیک برود البته هدف‌گذاری مسئولان فدراسیون والیبال ورود به المپیک نیست بلکه هدف آنها کسب سکو است و دعا و تلاش می‌کنیم تا این مسئله محقق شود.
 
وی در خصوص بازدیدهای نوروزی خود از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری و اینکه چقدر به کسب مدال این رشته در المپیک امیدوار است، خاطرنشان کرد: وزنه‌برداری جزو رشته‌هایی است که همواره اتکای ما در المپیک به آن بوده است. به نظرم با کسب 5 سهمیه که عدد قابل توجهی است شانس زیادی به این رشته داریم و اگر اتفاق خاصی نیفتد می‌توانیم توفیقاتی کسب کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در خصوص وضعیت بهداد سلیمی افزود: ما امیدواریم او به المپیک برسد و بتواند نتایج خوبش را تکرار کند. او البته تمرینات خوبی انجام می‌دهد و از نزدیک با او صحبت کردم و از وضعیتش جویا شدم. خوشبختانه سلیمی دردی ندارد و کادر پزشکی هم او را زیر نظر گرفته تا کارها به خوبی انجام شود. خوشبختانه همه به طور منظم کارهایشان را انجام می‌دهند و اگر مشکلی باشد حل خواهد شد.
 
تبعیض بین رشته های ورزشی را تکذیب می کنم
 
دکترگودرزی در پاسخ به این سؤال که آیا بین رشته‌های ورزشی تبعیض قائل می‌شوید ،گفت :تحصیلات من در ورزش است و وقتی شما در مقطع کارشناسی به دانشکده وارد می‌شوید همه رشته‌ها را فرا می‌گیرید و در کارشناسی ارشد هم شرایط همین طور است. در مقطع دکتری کارهای تحقیقاتی باید انجام داد.
او افزود : بیش از 200 مقاله داخلی و خارجی نوشته لام  که صرفا برای چند رشته ورزشی نبوده و به صورت جامع در خصوص همه رشته‌ها صحبت شده است و من با مستندات این مسئله را تکذیب می‌کنم.
 وزیر ورزش وجوانان ادامه داد : برخی رشته‌ها در کشور ما شرایطی به آن تحمیل شده که از نظر برنامه‌ریزی و هزینه کردن دچار اشکالاتی هستند. اگر ما می‌خواهیم مشکلات را مرتفع کرده و در مسیر قانونی قدم برداریم نباید این مسئله تلقی شود که ضدیتی با آن رشته ورزشی وجود دارد. به هر حال وقتی شما قصد اصلاح امور را داشته باشید کسانی که ضد اصلاحات هستند پروپاگاندا به راه انداخته و برخی حرف‌های بی‌اساس می‌زنند تا شما را از اصل داستان دور کنند.
 
هرجا مشکلاتی برای فوتبال پیش آمده شخصا پای کار امدم
 
وی افزود: در عید نوروز به اردوهای تیم ملی فوتبال و وزنه‌برداری رفتم 3 بار بدون حضور دوربین و بدون خبرنگار از کمپ تیم‌های ملی بازدید کردم و گلایه‌هایی که سرمربی تیم ملی از زمین داشت را دیدم و متوجه شدم او در این باره درست می‌گوید. به همین دلیل به معاونت قهرمانی وزارت ورزش دستور داده شد تا 2 زمین دیگر برای تیم ملی پیدا کرده و اجاره کنند تا ملی‌پوشان دغدغه زمین نداشته باشند.
دکتر گودرزی  گفت : همچنین  دستور دادم زمین آکادمی  باید بازسازی شود و اینها در سه بار بازدید من از کمپ تیم ملی به دست آمد. نگاه ما اینطور است که هر گاه صحبتی از نیاز فوتبال بوده ما پای کار آمدیم. قبل از جام جهانی برای آماده‌سازی تیم ملی کارهای زیادی کردیم و مشکلات سربازی ملی‌پوشان را طی 24 ساعت حل کردیم. مشکل پاداش و بلیت هم موضوعی بود که مرتفع شد و مشکلات لباس تیم ملی برای جام جهانی را من حل کردم. ما با اسپانسر لباس تیم ملی جلسه برگزار کردیم و مشکلات را حل کردیم. چه کار باید می‌کردم که نکردم که این حرف‌ها نباشد؟‌
وی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد شما به رشته کشتی بیش از سایر رشته‌ها علاقمند هستید، خاطرنشان کرد: طبعا شما با فضایی که مانوس‌تر هستید ارتباط بیشتری دارید و نمی‌توان آن را کتمان کرد. من کشتی و وزنه‌برداری را هم دوست دارم و همانطور که فوتبال را دوست دارم.
 
دراساسنامه دو دوره برای ریاست فدراسیون فوتبال پیش بینی شده است
 
گودرزی در پاسخ به این سؤال که کفاشیان برای انتخابات ثبت‌نام نکرده آیا فکر می‌کنید علت این است که او فکر می‌کند اساسنامه به تصویب هیأت دولت نخواهد رسید و 11 اردیبهشت انتخابات برگزار نمی‌شود، گفت: دوره ریاست جمهوری در ایران دو دوره است. در اساسنامه‌ای که ادعا شده به تصویب دولت رسیده که نرسیده، هم دو دوره برای ریاست فدراسیون فوتبال پیش‌بینی شده و کفاشیان هم این را می‌داند. حالا اگر این اساسنامه به تصویب برسد دو دوره در آن لحاظ شده است.
 
وی افزود: یک مدیر می‌تواند در طول 8 سال برنامه‌هایش را اجرایی کند. شرایط باید برای افرادی که ایده‌های نو دارند فراهم شود و افرادی که از گردونه ریاست خارج می‌شوند می‌توانند در مشاغل دیگر کمک کنند. شاید خیلی زیبنده نباشد یک فرد 3-4 دوره رئیس بماند آن هم برای کشوری که ریاست‌جمهوری‌اش دو دوره است.
وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه در فدراسیون‌های دیگر این دو دوره رعایت نمی‌شود،‌خاطرنشان کرد: موضوع فوتبال فرق دارد. ما یکسری تهدیدات بیرونی هم داریم. کشورهای حاشیه خلیج فارس تاثیر زیادی در فدراسیون‌های بین‌الملی دارند که نباید بگذاریم تاثیرشان را در فوتبال ما بگذارند. حتما 11 اردیبهشت انتخابات فدراسیون فوتبال با همین نامزدها را برگزار می‌کنیم. یک کمیته هم با توجه به اساسنامه برای تائید صلاحیت‌های فنی تشکیل خواهد شد. من خوشبین هستم انتخابات راس تاریخ برگزار شود. از نامزدها و رسانه‌ها انتظار می‌رود تا فضای المپیک را قربانی این اتفاق نکنند.
وی در پاسخ به این سؤال که شما دغدغه‌ای برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ندارید، گفت: خیر. مثل سایر فدراسیون‌ها اعضای مجمع جمع می‌شوند و رای می‌دهند.
گودرزی همچنین در پاسخ به این سؤال که شما بعد از بازی با عمان گفته بودید کی‌روش باید بماند چطور می‌خواهید این مشکلات او را حل کنید، تصریح کرد: ارکان مدیریتی فدراسیون باید در جایگاه خودشان صحبت کرده و تصمیم بگیرد و اجازه ندارند به یک مجموعه دیگر اهانت کرده و یا در چارچوب وظایف آنها ورود کنند. همچنین نباید در کشمکش‌ها ورود کنند .
او با تاکید بر این نکته که باید  از رفتار سیاسی پرهیز کنیم ادامه داد : ورزش نفسا چالش دارد. اگر شرایط محیطی هم فراهم نشود فضا برای توسعه ورزش در تمامی بخش ها مطلوب نخواهد بود. خاصه این که  فوتبال به صورت طبیعی چالش‌برانگیز است و طبیعی است در یک ورزشگاه 50 یا 100هزار نفری اتفاقاتی رخ دهد.
 
کی روش باید از حواشی دوری کند فوتبال به آرامش نیاز دارد
 
وزیر ورزش وجوانان خاطرنشان کرد: کی‌روش از دانش خوبی برخوردار است. امیدوارم این دانش در اختیار مربیان لیگ برتر که تیم ملی را می‌سازند،‌قرار بگیرد. کی‌روش توفیق داشته تا ایران به جام جهانی قبلی صعود کند. امیدوارم باز هم این توفیق حاصل شود.
 
او باید از حواشی که به تیم ملی لطمه می‌زند دوری کند. ما هم تلاش می‌کنیم تا مشکلات را مرتفع کنیم. اگر کی‌روش بتواند مسائلش را با فدراسیون حل کند چه بهتر اگر نه فدراسیون به وزارت ورزش نامه بزند و ما هم در حد توان مشکلات را حل کنیم.
دکتر محمود گودرزی افزود : کی‌روش فردی متخصص است و قرارداد دارد. ما هم می‌خواهیم او را نگه داریم و او باید طبق قرارداد عمل کند و به ارکان فدراسیون هم احترام بگذارد. لازم باشد وساطت می‌کنیم تا مناقشات رفع شود.
 
ورزشکاران پاراالمپیکی کم ادعا ، پر تلاش و افتخار آفرین هستند
 
وی ورزشکاران پاراالمپیکی را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: در کسب سهمیه تا اینجا خوشبختانه موفق بوده‌ایم و بیش از 70 سهمیه کسب کرده‌ایم که فکر می‌کنم این رقم به  100 سهمیه برسد . خوشبختانه وضعیت آنها مناسب است .
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد : مسوولان فدراسیون ، کادرفنی و ورزشکاران  بسیار پرتلاش هستند با برنامه و دقیق کار می‌کنند. من گزارش عملکرد آنها را ملاحظه کردم و به نظرم علاوه بر اینکه کارها خوب پیش می‌رود نتیجه هم خواهند گرفت.
او افزود :ورزشکاران پارالمپیک کم‌ادعا، پرتلاش و افتخارافرین  هستند و باید از تلاشهای  محمود خسروی‌وفا رییس فدراسیون جانبازان و معلولان و همکارانش به خاطر موفقیتهایی که کسب می کنند قدردانی کنم ، باید از همین جا اعلام کنم آنها بدون کوچکترین تنشی کارها را پیش می‌برند که اینهم ناشی از درایت مدیریتی است که هدایت این مجموعه را برعهده دارد .
دکتر گودرزی همچنین  گزارشی کامل المپیک و حضور ورزشکاران ایرانی ارائه کرد و چنین توضیح داد : ما قبل از انقلاب در 7 دوره المپیک شرکت کردیم و 29 مدال گرفتیم اما در بعد از انقلاب 8 دوره در المپیک حضور داشتیم و 31 یا 32 مدال به دست آوردیم که اگر 32 مدال را تقسیم بر حضور در المپیک کنیم، مشخص می‌شود سهم ما در هر دوره به صورت میانگین 4 مدال بوده است .
وی  ادامه داد این نشان دهنده این است که ما بعد از انقلاب در المپیک وضعیت بهتری داشته ایم اماواقعیت این است  بضاعت ورزش ما همین است. اما باید بیشتر تلاش ک نیم  باید کار ی کنیم تا در سال‌های آینده  سکوهای بالاتر و خوش رنگ ترین مدال ها را بنام ایران کنیم.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1129
بازدید دیروز : 5769
بازدید هفته : 6898
بازدید ماه : 77240
بازدید کل : 12844945
تعداد مطالب : 3057
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7