دکتر گودرزی در جمع خبرنگاران: دولت با تمام توان پشتیبان ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی است/رسانه ها
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

52
دکتر گودرزی در جمع خبرنگاران:
دولت با تمام توان پشتیبان ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی است/رسانه ها هم به توسعه ورزش همگانی کمک کنند
وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران دولت را پشتیبان و حامی ورزشکاران اعزامی به بازیهای المپیک وپارالمپیک عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ دکتر محمود گودرزی پس از پایان نشست شورای ورزش همگانی کشور در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آن ها پاسخ داد.

وزیر ورزش و جوانان درباره مراسم بدرقه کاروان المپیک و پارالمپیک گفت: با توجه به این که روز چهارشنبه مراسم بدرقه کاروان ورزشی  المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها با حضور رییس جمهور برگزار می‌شود من معتقدم که تا به امروز دولت در حد توان خود پشتیبان کاروان اعزامی به بازی‌های  المپیک و پارالمپیک بوده است و آنچه که در توان داشته است چه مادی و چه معنوی سعی کرده است کاروان اعزامی به بازی‌های المپیکی و پارالمپیکی را حمایت کند. من امیدوارم که  ورزشکاران ما با حضور موفق در این رویداد بزرگ باعث نشاط و شادمانی جامعه شوند.


دکترگودرزی در پاسخ به این سوال که آیا برای تماشای بازی‌های المپیک به ریو خواهد رفت، پاسخ داد:
حضور من در  بازی‌های المپیک ریو  هنوز مشخص نیست و تصمیمی در این زمینه  نگرفته‌ام.

 

وزیر ورزش و جوانان درباره شورای ورزش همگانی کشور اظهار داشت: درشورای ورزش همگانی نمایندگان دستگاه‌های مختلف در آن حضور دارند و سیاست‌های کلی ورزش برای همه تبیین می‌شود. امروز نیز گزارشی از فعالیت‌های یک‌ساله هر دستگاه ارائه و جمع‌بندی شد. در این راستا تلاش می‌شود که تعداد ورزش‌کنندگان در کشور افزایش پیدا کند.


دکتر گودرزی در همین خصوص ادامه داد: در سال 94 با افزایش 10.5 درصدی حضور مردم در حوزه ورزش همگانی آمار 21 درصد از مشارکت مردم به دست آمد که البته این آمار در استان‌های مختلف متفاوت است. برای مثال آمار ورزش همگانی در استان تهران 27.5 درصد و در استان قم 11 درصد گزارش شده است که باید تلاش کنیم این آمارها تقویت شود. همچنین رسانه‌ها باید به توسعه ورزش کمک کنند و در این نهضت سهیم باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که در این آمار 21 درصدی چه میزان متعلق به مردان و چه میزان نیز متعلق به زنان است، خاطر نشان کرد: هنوز تفکیکی صورت نگرفته و ما جمعیت را به صورت عام در این آمار در نظر گرفته‌ایم. امیدوارم که بتوانیم در آینده این آمار را به صورت تفکیک جنسیتی و در رده‌های مختلف سنی اعلام کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان همچنین در ادامه در پاسخ به این پرسش که شهرداری تهران با توجه به حضور فعالی که در توسعه ورزش همگانی دارد آیا در توسعه ورزش قهرمانی نیز می‌تواند ایفای نقش کند یا خیر، توضیح داد: البته در این میان شهرداری ها نقش بسزایی خواهند داشت و عملکرد شهرداری تهران در توسعه ورزش همگانی قابل توجه است.

دکتر گودرزی افزود: به خاطر این که شهرداری تهران اعتبارات خوبی را در دست دارد و با بوستان‌های خوبی که در اختیار دارد می‌تواند در توسعه ورزش همگانی تلاش های بیشتری انجام دهد. در رابطه با حوزه ورزش قهرمانی، به اعتقاد من در این زمینه  شهرداری می‌تواند تاثیرگذار باشد و با توسعه ورزش همگانی در جهت حمایت ورزش قهرمانی نیز گام های موثری بردارد همچنان که در سال گذشته دو ورزشگاه در اختیار دو تیم بزرگ کشور قرار داد که تلاش های این دو باشگاه در جهت توسعه ورزش همگانی و پشتوانه ای که در این زمینه  انجام می‌دهند می‌تواند در جهت بهبود ورزش قهرمانی نیز تاثیر خود را بر جای بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که وظیفه اصلی شهرداری ها ورزش همگانی است ، ولی برای ورزش قهرمانی با توجه به این که دست آن ها بسته نیست، می توانند پیش قدم باشند و از ورزش قهرمانی حمایت کنند.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 644
بازدید دیروز : 1865
بازدید هفته : 11390
بازدید ماه : 81732
بازدید کل : 12849437
تعداد مطالب : 3057
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7