مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه برای ورود به مباحث فرهنگی باید برنامه ریزی دقیقی داشته
 
فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
زمان انتشار: ۱۴:۵۵:۱۹
منبع خبر: اخبار تولیدی
تعداد بازدید: 30
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس:
نمی توان مسائل فرهنگی را به جامعه دیکته کرد
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه برای ورود به مباحث فرهنگی باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم ،گفت: نمی توان مسائل فرهنگی را به جامعه دیکته کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدر علی کامیاب که شامگاه سه شنبه 26 مرداد در نشست روسای هیأت ورزشی استان سخن می گفت، با پر اهمیت خواندن بخش فرهنگ در جامعه افزود:همه کسانیکه دغدغه ایجاد ثبات برای نظام و امنیت کشور را دارند باید برای غنی سازی بخش فرهنگ در جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی،به ارزش های حاکم بر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:در تقویم و تاریخ این انقلاب بزرگ روزهایی ثبت شده است که توجه و تاکید برآنها موجب برقراری ارتباط نسل های جدید با ارزش ها،باورها و چارچوب های این انقلاب می شود.

کامیاب با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود که ریشه های عمیقی در باورها و اعتقادات مردم سرزمینمان دارد افزود:این انقلاب یک شبه ایجاد نشده بود تا تنها موجی سیاسی را در جامعه ایجاد کند.

وی فرهنگ و مسائل مرتبط با آن را یکی از مهمترین مباحث در حوزه ورزش و ورزات ورزش و جوانان عنوان کرد و افزود:اهمیت این موضوع باعث شده است یک معاونت مستقل در وزارتخانه به مسائل فرهنگی بپردازد.

کامیاب ارائه خوراک فرهنگی توسط هیأت های ورزشی را یک ضرورت اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت:هیأت های ورزشی استان ضمن تهیه و تدوین یک تقویم فرهنگی در کنار تقویم ورزشی خود می بایست در تهیه و ارائه خوراک فرهنگی به جامعه دارای وحدت رویه با یکدیگر باشند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش هیأت های ورزشی را خط مقدم جبهه سلامت در جامعه معرفی کرد و با مثبت ارزیابی کردن عملکرد این هیأت ها ،سال 94 را یکی از سال های خوب این تشکل ها در چند سال اخیر دانست.

کامیاب میزبانی بیش از 20رویداد بزرگ ملی و بین المللی در طول یک سال گذشته را یکی از اتفاقات خوب در ورزش استان عنوان کرد وگفت:در حالیکه استان فارس در بحث حمایت های مالی بخش های مختلف صنعت نسبت به دیگر استان های همجوار بی بهره است و تامین حامی مالی با توجه به کشاورزی بودن این استان کارسخت و دشواری است،اما رشته هایی نظیر والیبال،دو میدانی ،هندبال و فوتسال توانستندعملکرد قابل قبولی را در سال گذشته از خود به نمایش بگذارند.

وی در عین حال به مشکلات موجود در برخی رشته های ورزشی در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری اشاره کرد و افزود:این مشکلات یک شبه به وجود نیامده اند که یک شبه نیز مرتفع شوند.

کامیاب با هشدار به روسای هیأت های ورزشی نسبت به اهمیت دادن به حضور خود در در راس هیأت هایی که مسئولیت آنها را برعهده گرفته اند افزود: ملاک باقی ماندن در راس این هیأت ها عملکرد مثبت و قبول مسئولیت این دوستان در این مسئولیت است.

وی با بیان اینکه هیچ رئیس هیأتی به واسطه مسئولیت غیرورزشی که دارد در هیأت های ورزشی از حاشیه امن برخوردار نیست،خواستار جدی گرفتن این مسئولیت توسط روسای هیأت ها شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از صحبت هایش به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اشاره کرد و افزود:برداشت برخی ها از اقتصاد مقاومتی اقتصادی برمبنای ریاضت کشیدن است در حالیکه مفهوم فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بر پایه خود اتکایی و پرهیز از وابستگی به اقتصاد غیر بومی است.

کامیاب با انتقاد از نبود برنامه در حوزه اقتصاد ورزش در طول سالهای گذشته گفت: در طول این سالیان هیچ کس برای برون سپاری ورزش و رخت بربستن نگاه دولتی به این مقوله تلاش نکرده است.

وی برگزاری و میزبانی مسابقات بین المللی ،جهانی وآسیایی در رشته های مختلف را یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ورزش عنوان کرد و افزود:میزبانی این گونه رویدادها ضمن ایجاد زمینه برای معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی ما به دنیا می تواند زمینه ارز آوری را برای کشور فراهم سازد.

کامیاب توجه به تولیدات بومی را  یکی دیگر از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود:سالهای نچندان دور تیم ها و هیأت های ورزشی ما مجبور بودند برای تهیه اقلام ورزشی مورد نیاز خود ارزمملکت را به جیب واسطه های حاضردربرخی کشور های همسایه بریزند اما تاکید برحمایت از تولید داخلی توسط مقام معظم رهبری و رئیس جمهور باعث گردیده تا ضمن رونق گرفتن تولید ملی در این بخش نیز صرفه جوئی های قابل توجهی انجام شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش با ورود به مباحث عمرانی در حوزه ورزش استان گفت:میراث دولت قبل برای این دولت ،در حوزه عمرانی ورزش دراستان 350پروژه نا تمام بوده است که از شهریور 94 تا کنون 150پروژه از این تعداد پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

کامیاب با قابل توجه خواندن اقدامات دولت یازدهم در حوزه ورزش خصوصا بخش عمرانی گفت:درحالیکه برخی با فروش نفت به قیمت بشکه ای 140 دلار در حوزه ورزش آجری را روی آجر دیگر نگذاشتند و برای کشور کاری انجام ندادند گفت: این دولت با نفت بشکه ای 30 دلار بسیاری از پروژهای ناتمام را به سرانجام رساند تا امید را درجامعه و در بین مردمی که دل در گرو این نظام و انقلاب بسته اند گسترش دهد.

وی خواستار انعکاس اقدامات انجام شده در خصوص رشته های مختلف ورزشی توسط روسای هیأت های ورزشی شد و گفت:در حالیکه برخی ذره بین دست گرفته اند به دنبال آن هستند تا کوچکترین ضعف دولت را به بزرگترین چالش موجود در کشور تبدیل کنند،انصاف نیست تا اقدامات گسترده انجام شده در این بخش به اطلاع مردم نرسد.

کامیاب در ادامه برنامه های پیش روی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش عمرانی را به سه دسته تقسیم کرد گفت:اولین برنامه ما در این بخش تکمیل 200 پروژه باقی مانده از دولت قبل است.

وی با انتقاد از هزینه کرد غیرکارشناسی در این حوزه در سالهای قبل گفت:برخی از این پروژه ها ،درمناطقی برنامه ریزی شده و چند درصد پیشرفت فیزیکی دارند که به هیچ عنوان کارشناسی شده نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در عین حال گفت:با توجه به توقعی که در گذشته با تصویب این پروژه ها درجامعه ایجاد شده است،دولت به خواست مردم و تصمیم دولت قبل احترام می گذارد و این پروژه ها را تکمیل و افتتاح می کند.

وی با ابراز تاسف از در اختیار نبودن اماکن اختصاصی استاندارد توسط هیأت های ورزشی استان گفت:دومین برنامه اداره کل ورزش و جوانان استان استاندارد و اختصاصی سازی اماکن برای رشته های مختلف ورزشی است.

کامیاب بابیان اینکه در ساخت خانه های اختصاصی برای رشته های مختلف ورزشی طرح آمایش مدنظرقرارگرفته است افزود:درهفته دولت امسال پروژه خانه اسب سواری و پیست این رشته ورزشی در لپوئی به زمین زده خواهد شد.

وی باتقدیر از حمایت های استاندار فارس از ورزش گفت:با حمایت های مهندس افشانی و افزایش اعتبارات عمرانی کلنگ خانه کاراته،ورزش های رزمی،تیراندازی و چند رشته ورزشی دیگر درآینده ای نزدیک به زمین می خورد.

وی تکمیل و افتتاح خانه اسکواش و افزایش اعتبار و پیشرفت فیزیکی 50 درصدی ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز را یکی دیگر از اقدامات مثبت انجام شده در حوزه عمرانی ورزش عنوان کرد و افزود:با برنامه ریزی های انجام شده،حمایت های استاندار و توجه دولت به حوزه ورزش بالاخره طلسم ربع قرن خاک خوردن ورزشگاه میانرود شکسته خواهد شد و این ورزشگاه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

کامیاب رویکرد و برنامه سوم اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در حوزه عمرانی را مرمت و بازسازی فضای های کنونی اماکن ورزشی عنوان کرد و گفت:برخی فضا های موجود به هیچ عنوان در شان ورزشکاران استان ما نیستند.

وی با بیان اینکه اهمیت کرامت انسانی باعث می شود تا توجه ویژه ای به این حوزه شود گفت:یکی از دغدغه های ما ایجاد اماکن ورزشی در شان مردم و ورزشکاران استان است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در این نشست گفت: ترویج اخلاق در ورزش باعث اغنای فرهنگی جامعه می شود.

علی رضایی با تاکید بر لزوم توجه به اخلاق پهلوانی در ورزش افزود: قهرمانان، ورزشکاران و مربیان ما باید به این باور برسندکه تمام کوشش ها در ورزش اهداف اجتماعی و فرهنگی را دنبال می کند که سبب توسعه اخلاقی می شود.

وی بابیان اینکه باید دربرنامه ریزی ها و در کنار تقویت ابعاد جسمانی به تقویت ابعاد روحانی، معرفتی و انسانی نیز پرداخته شودبیان کرد:در این صورت شاهد ظهور قهرمان‌های پهلوان‌ صفت و دارای معرفت انسانی و اسلامی در عرصه‌های قهرمانی خواهیم بود.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس با تاکید بر لزوم توجه روسای هیأت های ورزشی به مسائل فرهنگی در رشته تحت مدیریتشان گفت:یکی از ملاک های ارزیابی عملکردهیأت های ورزشی فعالیت های فرهنگی این هیأت ها د رقالب کمیته فرهنگی است.

رضایی بسنده کردن هیأت های ورزشی به حضور دربرنامه های مناسبتی را به عنوان فعالیت فرهنگی مورد نقد قرارداد و افزود:حضور در راهپیمایی 22 بهمن ویا مناسبت های این چنینی وظیفه تک تک آحاد ملت است از این رو نمی توان آن را به عنوان یک عملکرد فرهنگی خاص برای یک هیأت ورزشی پذیرفت.

وی یکی از کارکردهای کمیته فرهنگی هیأت های ورزشی را فرهنگ سازی برای جذب بانوان در رشته های مختلف ورزشی عنوان کرد و افزود: بانوان ستون اصلی خانواده هستند، از این‌ رو با تدوین برنامه های فرهنگی درحوزه ورزش همگانی می‌توان این افراد را هر چه بیشتر به سمت ورزش کردن ترغیب کرد.

رضایی یکی از شروط داشتن یک جامعه سالم را توجه به‌ سلامت جسمی و روانی بانوان عنوان کردو افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش ورزش همگانی، هیأت های ورزشی استان باید برنامه هایی را برای ترویج ورزش همگانی در میان زنان استان در دستور کار قرار دهند.

در این نشست و پیش از صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان استان تعدادی از روسای هیات های ورزشی استان به بیان دیدگاه و مشکلات مرتبط بارشته های ورزشی خود پرداختند.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان هيات پرورش اندام،هيات رزمي و سبك دابل فول کنتاکت و آدرس prd.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 714
بازدید دیروز : 2584
بازدید هفته : 714
بازدید ماه : 27555
بازدید کل : 12999146
تعداد مطالب : 3064
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7