فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN
24 / 3 / 1395برچسب:, :: 3:20 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

دو طلا دستاورد منتخب واسکو ایران

 

دهمین دوره مسابقات جهانی سازمان WASCO ایتالیا در سال 2016 در شهر سابیادورو با حضور بیش از 40 کشور برگزار و تیم منتخب ین به د مدال طلا دست یافت.

تیم منتخب WASCO فدراسیون ورزشهای رزمی ایران با ترکیب 1 مربی علیرضا روح پرور و 2 شرکت کننده محمد جمشیدی90- کیلو گرم و جلال امیری 100- کیلو گرم در این دوره از مسابقات شرکت داشت.

محمد جمشیدی بعد از پشت سر گذاشتن حریفان خود از کشورهای فرانسه و مجارستان به یک چهارم نهایی راه یافت و جلال امیری ماوی در مصاف با حریفان خود از کشور نروژ و ایتالیا توانست به یک چهارم نهایی مسابقات راه یابد، محمد جمشیدی درادامه بازی های در یک چهارم نهایی بعد از شکست حریفی از ازبکستان با پیروزی مقابل آذربایجان به مدال طلا دست یافت، جلال امیری ماوی در یک چهارم نهایی با برتری مقابل لیتوانی به فینال راه یافت و در فینال مقابل آذربایجان پیروز شد و به مدال طلا رسیدرشیدی عضو شورای برگزاری بازی های ساحلی آسیا 2016 ویتنام شد

محمود رشيدي رييس فدراسيون ورزشهاي رزمي ايران به عنوان رييس كميته اجرايي وكوتورين  در مسابقات بيچ گيمزو عضو  شوراي برگزاري پنجمين دوره بازی های ساحلي آسيا ٢٠١٦ ويتنام شد.

هوانگ نايب رييس شوراي المپيك آسيا و نايب رييس هيات اجرايي بيچ گيمز ٢٠١٦ ويتنام در خلال جلسه مجمع عمومي فدراسيون آسيايي وكوتورين اعلام كرد محمود رشيدي رييس فدراسيون ورزشهاي رزمي ايران به عنوان رييس كميته اجرايي وكوتورين  در مسابقات بيچ گيمز و عضو  شوراي برگزاري پنجمين دوره بازی های ساحلي آسيا ٢٠١٦ ويتنام شد.

شاهرخ شهنازي دبير كل كميته ملي المپيك در پايان جلسه امروز  ضمن  ابراز تبريك در خصوص  عضويت محمود رشيدي در شوراي برگزاري بيچ گيمز  و اعلام اين خبر توسط نايب رييس شوراي المپيك آسيا ابراز اميدواري كرد كه تمامي اين دستاورها موجب پيشرفت ورزش كشور و دستيابي به اهداف غايي نظام در حوزه ورزش شودوزارت ورزش و جوانان قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد را تبریک گفت
وزارت ورزش و جوانان در پیامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی 2016 آمریکا را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وزارت ورزش و جوانان در پیامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی 2016 که به میزبانی ایالات متحده آمریکا و شهر لس آنجلس برگزار شد را تبریک گفت.    

متن این پیام به شرح ذیر است:

 بار دیگر ورزشکاران این مرز و بوم با افتخار آفرینی موجب نشاط ملت سرافراز ایران اسلامی شدند. قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در چهل و چهارمین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در سالن فوروم لس آنجلس  و طنین  سرود مقدس ایران اسلامی و  اهتزاز پرچم پرافتخار کشورمان  موجی از نشاط را در جامعه ورزش بوجود آورده که شایسته تقدیر است.   

این افتخار آفرینی کشتی آزاد می تواند در آستانه المپیک ریو امیدواری به  مدال آوری را در  پرافتخارترین  ورزش ایران در المپیک دوچندان کند که برای این عزیزان و تک تک کاروان ورزشی امام رضا (ع) و شهدای منا در المپیک و پارالمپیک ریو آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.   

وزارت ورزش و جوانان ضمن تبریک کسب این عنوان با ارزش به مسئولین فدراسیون کشتی، کادر فنی و سرپرستی و کشتی گیران آزادکار و مردم شریف ایران اسلامی، عزت و افتخار آفرینی در رویداد عظیم المپیک و پارالمپیک را از خداوند منان برای تمامی ورزشکاران ایرانی طلب می نماید.اعضای هیأت مدیره باشگاه پیشکسوتان حکم های خود را دریافت کردند
اعضای هیأت مدیره پیشکسوتان صندوق در مراسمی با حضور معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و مدیرعامل صندوق حکم های خود را دریافت کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، عبدالحمید احمدی، معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در این جلسه با تأکید براین که سازماندهی به وضعیت پیشکسوتان از اولویت های وزارت ورزش است، گفت: این سازمان از سیاست های باشگاه حمایت می کند و به هیچ وجه نگاه تشریفاتی به این موضوع ندارد زیرا مسئولان وزارت ورزش بر این باورند که پیشکسوتان می توانند در ارتقای فرهنگ جامعه مثمر ثمر باشند.

 معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان افزود: متأسفانه این روزها در جامعه منش پیشکسوتی از منظر اخلاقی بسیار کمرنگ شده است و امیدواریم با برنامه ریزی فرهنگی بتوانیم به تعامل پیشکسوتان و جوانان ورزشکار کمک کنیم و شاهد ارتقای سطح فرهنگی در این قشر از جامعه باشیم.

 

 جعفر کاشانی رئیس باشگاه پیشکسوتان هم با اشاره به حفظ شأن و جایگاه پیشکسوتان بیان داشت: این قشر می توانند نقش مهمی در رفع چالش های اجتماعی و پیوند دادن همه اقشار جامعه داشته باشند.جایگاه پیشکسوت باید در نظام مشخص شود و این وظیفه خطیری است.

 کاشانی در پایان نیز از جمشیدی و اعضای هیأت مدیره باشگاه به پاس خدمات تشکر کرد.

 منوچهر زندی عضو هیأت مدیره باشگاه پیشکسوتان نیز بیان کرد: مجوز باشگاه به صورت رسمی صادر شده است. 20 رشته ورزشی که شرایط لازم را دارا بودند کار را آغاز کردند، در 10 رشته هم کمیته تشکیل شده است.

 وی اضافه کرد: ما قصد داشتیم مجامع رشته های مختلف را هم برگزار کنیم که تاکنون بنا به دلایلی این اتفاق نیفتاده است اما از تیر ماه این مجامع که کاری نو و یکی از نیازهای جامعه ورزش است برگزار می شود.

 زندی خاطرنشان کرد: برنامه رادیو پیشکسوت نیز با تعامل رادیو ورزش و با دستور دکتر قاسمی روزهای پنجشنبه و جمعه اجرا خواهد شد. الان به دلیل ترافیک برنامه های رادیو ورزش باتوجه به زمان کوتاه باقی مانده تا المپیک این اتفاق نیفتاد ولی تصمیمات آن گرفته شده است. کنگره ورزش و سالمندی هم در مهرماه برگزار می شود.

 وی تصریح کرد: نحوه امکانات صندوق نیز بازبینی و سرفصل ها برای تعیین حقوق پیشکسوتان بررسی شد.الان حقوق ها براساس مدال های آسیایی، جهانی و المپیک است و 20 سرفصل مغفول مانده که از جمله مقایسه رشته ها، سن ورزشکار و سابقه آن رشته در ایران را شامل می شود.

 همچنین هادی نیز در این جلسه خواستار رفع تبعیض بین قهرمانان امروز و دیروز و همچنین قهرمانان سالم و معلول شد.

 نوآموز نیز گفت: باید به مشکلات پیشکسوتان به خصوص کسانی که بیماری دارند رسیدگی بیشتری شود.
22
رئیس جمهوری قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی 2016 آمریکا را تبریک گفت
دکتر روحانی، رییس جمهور کشورمان در پیامی، قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جام جهانی سال 2016 در آمریکا را تبریک گفت.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پهلوانان تیم ملی‌کشتی آزاد کشورمان در رقابت‌های جام‌جهانی 2016 آمریکا، مقتدرانه و با پیروزی بر تمام رقبا و برای پنجمین بار متوالی، پرچم پرافتخار ایران اسلامی را در برابر دیدگان جهانیان به اهتزاز درآورده و دل ایرانیان را شادتر و امیدوارتر کردند.

اینجانب با تبریک این پیروزی غرورآفرین به هموطنان عزیز و تقدیر از مربیان، دست اندرکاران و یکایک ملی‌پوشان سرافراز تیم ملی کشتی آزاد، موفقیت روزافزون همه ورزشکاران و جوانان شایسته کشورمان را از خداوند بزرگ مسألت می‌دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایرانجام جهانی کشتی آزاد - لُس‌آنجلس

قهرمانی شیرین با رولت روسی/ فتح جام هفتم در خاک آمریکا

خبرگزاری فارس: قهرمانی شیرین با رولت روسی/ فتح جام هفتم در خاک آمریکا

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با غلبه بر روسیه در فینال رقابت‌های جام جهانی، هفتمین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

، در روز دوم و پایانی جام جهانی کشتی آزاد که از بامداد دیروز (یکشنبه)‌ با حضور 8 تیم برتر جهان در شهر لُس‌آنجلس آمریکا آغاز شد، تیم ملی کشورمان در فینال به مصاف روسیه رفت که با پیروزی در این دیدار برای هفتمین بار و پنجمین مرتبه متوالی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

در این دیدار که از ساعت 5:55 بامداد در سالن فوروم آغاز شد تیم کشورمان با نتیجه 5 بر 3 از سد روسیه گذشت و برای پنجمین سال متوالی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرد.

تیم گرجستان نیز با برتری مقابل آمریکا در دیدار رده‌بندی سوم شد.

* نتایج انفرادی این مسابقات به شرح زیر است: (اسامی کشتی‌گیران ایران در ابتدا آمده است)

57 کیلوگرم: حسن رحیمی برنده - حاجی مراد رشید اف (3-3)

61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل‌پور برنده - ویکتور راسادین (12-6)

65 کیلوگرم: میثم نصیری - ماگومد قربان علی‌یف برنده (1-4)

70 کیلوگرم: مصطفی حسین‌خانی برنده - خلیل امین اف (10-1)

74 کیلوگرم: حسن یزدانی برنده - ختیگ سابالوف (14-4)

86 کیلوگرم: علیرضا کریمی - شامیل کودیا ماگومدوف برنده (3-6)

97 کیلوگرم: امیر محمدی - عبدالسلام گادیسوف برنده (2-10)

125 کیلوگرم: کمیل قاسمی برنده - مرادین خوشحوف (3-2)نیاز دارم تا المپیک یک فیزیوتراپ تمام وقت کنارم باشد

بهداد سلیمی: به دکتر نوروزی نیاز دارم تا با آمادگی کامل راهی المپیک شوم/ هدفم مدال طلای ریو است

خبرگزاری فارس: بهداد سلیمی: به دکتر نوروزی نیاز دارم تا با آمادگی کامل راهی المپیک شوم/ هدفم مدال طلای ریو است

قوی‌ترین وزنه بردار جهان در خصوص اینکه آیا به المپیک خواهد رسید یا خیر؛ گفت: برای حاضر شدن در المپیک 2016 ریو تمام تلاش خود را انجام می دهم و از نظر بدنی شرایط خوبی دارم.

به گزارش سرویس ورزشی فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بهداد سلیمی وزنه بردار ملی پوش کشورمان در خصوص آخرین وضعیت زانوی آسیب دیده خود تصریح کرد: به آمادگی جسمانی مطلوبی رسیده ام و در مسابقات جام فجر گزینشی المپیک شرکت کردم. فدراسیون، کمیته پزشکی، کادر پزشکی، جراح، فیزیوتراپ، روانشناس، دکتر تغذیه همه زحمات زیادی برای بهبودی ام کشیدند. کار حرفه ای دنبال شد تا دوره درمانی ام در زمان کوتاهی سپری شود. این مراحل درمانی تا المپیک ادامه دارد و زمان زیادی تا حضوری قدرتمندانه در این رویداد بزرگ باقی نمانده است.

وی ادامه داد: روند درمانی آسیب دیدگی زانویم خیلی خوب پیش می رود تا جایی که فشار تمرینات را زیاد کرده ام و مشکل خاصی وجود ندارد. دردی از ناحیه آسیب دیده ندارم. از نظر بدنی و جسمانی در شرایط خوبی هستم.

دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن برای حضور پرقدرت در المپیک از مسئولان ورزش درخواستی دارد که در این خصوص تاکید کرد: دو ماه تا المپیک باقی مانده و دراین زمان کوتاه احتیاج دارم تا امین نوروزی فیزیوتراپ کاربلد کشورمان در کنارم باشد تا آمادگی زانویم نیز به فرم خوب و ایده آل برسد. مسئولان تدابیری اتخاذ کنند تا این اتفاق رخ دهد.

سلیمی در خصوص وزنه زدن درمسابقات بین المللی جام فجر و گزینشی المپیک 2016 ریو خاطر نشان کرد: در مسابقات جام فجر و در حرکت یکضرب وزنه 205 کیلوگرمی و در حرکت دوضرب وزنه 231 کیلوگرم را مهار کردم. اگر می خواهم صاحب دومین نشان طلایی رنگ المپیک شوم، حتما باید به وزنه های 210 در حرکت یکضرب و255 کیلوگرم در دوضرب برسم.

وی ادامه داد: با اینکه الکساندر لوچف حریف روس در دسته 105+ کیلوگرم به دلیل دوپینگ از رقابت در المپیک2016 ریو خارج شده است ولی برای موفقیت در المپیک کار سختی دارم. ابتدا وزنه ها رقیب اصلی ام خواهند بود، سپس رقبای سرسخت دیگری همچون تالاخادزه گرجستانی و آلبگف روس در المپیک پیش رو حضور دارند که هر دو از شرایط خوبی برای رقابت برخوردارند. در هر حال هدف من رسیدن به نشان طلای المپیک و قرار گرفتن برای دومین بار روی سکوی قهرمانی این آوردگاه بزرگ و معتبر است.برنده مزایده واگذاری امتیاز باشگاه نفت تهران اعلام شد

خبرگزاری فارس: برنده مزایده واگذاری امتیاز باشگاه نفت تهران اعلام شد

برنده مزایده واگذاری امتیاز باشگاه نفت تهران از سوی سایت این باشگاه اعلام شد.

به نقل از سایت رسمی باشگاه نفت تهران، کمیته واگذاری باشگاه نفت تهران به اطلاع می‌رساند براساس اطلاعیه قبلی موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران مزایده عمومی برگزار و باشگاه ملوان ضمن رعایت کلیه شرایط مزایده بالاترین نرخ پیشنهادی را داشته است بنابراین این کمیته پس از بررسی‌های لازم باشگاه ملوان را بعنوان برنده مزایده اعلام می‌کند. 

 

فرکی: باید سایپا را جوان کنم/ کارشناسان در مورد خواسته کی‌روش نظر بدهند

خبرگزاری فارس: فرکی: باید سایپا را جوان کنم/ کارشناسان در مورد خواسته کی‌روش نظر بدهند

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: باید میانگین سنی تیم سایپا را کاهش بدهم و این تیم را جوان کنم.

، حسین فرکی پس از آنکه سرمربی تیم سایپا شد تا امروز هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌ها انجام نداد. او به دلیل کسالتی که داشت و همچنین توصیه پزشک کمتر با تلفن همراهش صحبت کرد. امروز بعد از 40 روز 

فارس: چرا بعد از سرمربی شدن در سایپا با رسانه ها صحبت نکردید؟

ابتدا باید از دوستان رسانه‌ای عذرخواهی کنم. من به خاطر کسالتی که داشتم و همچنین توصیه پزشکم کمتر صحبت می‌کردم و در روزهای گذشته به خاطر شرایط کاری در سایپا و وضعیت بدنی خودم مصاحبه‌ای انجام ندادم.

فارس: چطور شد سایپا را به عنوان سرمربی انتخاب کردید؟

از تیم‌های شهرستانی و تهرانی پیشنهاد داشتم اما بعد از 4-5 سال کار در خارج از تهران ترجیح دادم در تهران باشم. در این فصل هم از پیکان و سایپا پیشنهاد داشتم که در نهایت سایپا را انتخاب کردم. در 3-4 فصل گذشته سایپا همواره در ابتدای فصل به من پیشنهاد مربیگری کرد اما من به دلیل آنکه به جایی دیگر متعهد بودم نمی‌توانستم به سایپا بیایم و در این فصل به این باشگاه آمدم.

فارس: با توجه به شرایط جسمی که دارید و لیگ پراسترس ما مربیگری برای سلامتی شما خطری ندارد؟

با توجه به شرایطی که دارم و همچنین مشورت با پزشکم تمامی مسائل را پیش‌بینی کرد‌ه‌ام و پزشک مجوز کارم را صادر کرده است و مشکلی ندارم. سایپا یک تیم بی‌حاشیه و باشخصیت است و خوشحالم که در خدمت این باشگاه هستم.

فارس: خیلی‌ها معتقدند باشگاه سایپا انتخاب خوبی انجام داده و شما را به عنوان سرمربی انتخاب کرده است اما ظاهرا هدف این باشگاه کسب سهمیه آسیایی است. می‌توانید به این هدف برسید؟

تیم‌های لیگ برتر را باید به دو بخش تقسیم کنیم. بخش اول تیم‌هایی که همیشه مطرح هستند و مدعی قهرمانی و همچنین کسب سهمیه هستند و بخش دیگر هم تیم‌هایی که به کسب سهمیه آسیایی امیدوارند. سایپا هم از این دسته تیم‌هاست. تیمی که در گذشته‌های دور قهرمان لیگ هم شده است و ما تلاش می‌کنیم که سهمیه آسیایی بگیریم و حتی به دنبال قهرمانی هم هستیم البته تلاش می‌کنیم به این اهداف برسیم.

فارس: مهدی ترابی را جذب کردید چه بازیکنان دیگری در نقل و انتقالات جذب خواهید کرد؟

هدف اول من این است که میانگین سنی تیم سایپا را پایین بیاورم. طبق آمار و همانطور که در برنامه نود هم اعلام شد میانگین سنی سایپا در نیم‌فصل گذشته 29.5 بود و از نظر سنی تیم یکی مانده به آخر لیگ بود. هدف من این است که با جذب بازیکنان جوان میانگین سنی تیم را کاهش بدهم. در حال حاضر سعید لطفی را از نفت جذب کرده‌ایم. باید ببینیم در فصل نقل و انتقالات چقدر موفق خواهیم بود. 12-13 بازیکن ما قراردادشان تمام شده بود و بخشی از انرژی خود را برای توافق با آنها صرف کردیم. تمرینات‌مان را هم از فردا شروع می‌کنیم. من برنامه‌های تیم را تا روز شروع مسابقات به باشگاه داده‌ام.

فارس: گفته می‌شود به دنبال یک دروازه‌بان برزیلی هستید؟

یکسری مسائل را در ذهن خود داریم اما هنوز هیچ چیز صددرصد و عملی نشده است. ماهر وقت مسئله‌ای قطعی شود اعلام می‌کنیم. ما به دنبال گزینه‌های داخلی و خارجی هم هستیم.

فارس: تیم ملی و باشگاه‌ها در فصل آینده چالش بزرگی پیش رو دارند. به نظر شما وضعیت چگونه خواهد شد؟

من این فضا را تجربه کرده‌ام. در هر تیمی هم که بودم اولویت را با تیم ملی قرار دادم. هرچند از این مسئله هم بسیار آسیب دیده‌ام اما همواره تیم ملی و منافع ملی در اولویت من بوده است. به هر حال ما شاید فقط یک ملی‌پوش داشته باشیم و مشکلات تیم سایپا نسبت به سایر باشگاه‌ها کمتر است.

فارس: کارلوس کی‌روش از باشگاه‌ها خواسته تا قبل از شروع لیگ بازیکنان ملی‌پوش خود را در اختیار نداشته باشند. به نظر شما این خواسته منطقی است؟

من اگر صحبتی بکنم چون ذی‌نفع هستم شاید صورت خوشی نداشته باشد. بهتر است که کارشناسان فوتبال در این مورد صحبت کنند. آنها قطعا نظرشان را بی‌طرفانه اعلام خواهند کرد و می‌گویند که این مسئله به نفع فوتبال است یا نه. من بحث شخص را ندارم بلکه منافع کل فوتبال را در نظر می‌گیرم و قطعا کارشناسان فوتبال هم با توجه به همین شرایط نظر خواهند داد.17 / 3 / 1395برچسب:, :: 5:51 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

رینگ ایتالیا منتظر کیک بوکسورهای ایران

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی؛ مردان تیم منتخب کمیته کیک بوکسینگ تاچ اسپرینگ WASCO ، 20 خرداد تهران را به مقصد لینگانو  ایتالیا ترک خواهند کرد.

مسابقات قهرمانی جهان این رشته 21 لغایت 23 خرداد ماه سال جاری به میزبانی لینگانو ایتالیا برگزار خواهد شد.

تیم تاچ اسپرینگ فدراسیون ورزش‌های رزمی در سه مرحله اردو آماده سازی با وقفه استراحتی 2 روزه از آمادگی کاملی به سر می‌برند.

 تیم منتخب کمیته کیک بوکسینگ تاچ اسپرینگ WASCO کشورمان به سرپرستی و مربیگری علیرضا روح پرور رئیس سبک این رشته، محمد جمشیدی و جلال امیر ماوی به عنوان ورزشکار به این مسابقات اعزام خواهند شد.

تیم کیک بوکسینگ تاچ اسپرینگ کشورمان در در رقابت‌های جهانی 2015 که در کشور ایتالیا برگزار شد توانست 2 مدال طلا، 2 نقره و 1 برنز کسب کننگاهی به زندگی محمدعلی کلی قهرمان افسانه‌ای بوکس

مشت‌های سهمگین به بهانه صلح و دوستی+تصویر

خبرگزاری فارس: مشت‌های سهمگین به بهانه صلح و دوستی+تصویر

محمدعلی کلی قهرمان بوکس سنگین وزن جهان در حالی که قلب میلیاردها انسان را تصاحب کرده بود چشم از جهان فرو بست.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد علی کلی قهرمان بوکس سنگین وزن جهان در حالی که قلب میلیاردها انسان را تصاحب کرده بود بامداد دیروز در سن 74 سالگی چشم از جهان بست ولی کمتر کسی روی زمین حضور دارد که نام او را به صلح، مهربانی، قهرمانی و مردانگی و حمایت از حقوق مدنی انسان‌ها نشنیده باشد.

در گزارش زیر نگاهی کلی به زندگی حرفه‌ای محمد علی کلی قهرمان 3 دوره بوکس سنگین وزن جهان می‌اندازیم.

محمدعلی با نام قبلی کاسیوس مارسلوس کلی در 17 ژانویه 1942 در لویی ویل کنتاکی آمریکا چشم به جهان گشود و از 12 سالگی مشت‌زنی را آغاز کرد و در سال 1960 در المپیک رم صاحب مدال طلا شد.

محمد علی که از سال 1984 با بیماری پارکینسون دست به گریبان بود، دسامبر سال 2014 هم به علت مشاهده عفونت در مجاری ادراری در بیمارستان بستری شد.

محمد علی پس از گرویدن به دین اسلام در سال 1372 به تهران آمد و در نماز جمعه شرکت کرد.

محمد علی در کنار نلسون ماندلا مشاهده می‌کنید.

 

محمد علی هیچگاه در درون رینگ از رقص پا و جنب و جوش و جای خالی دادن به حریف دست نکشید و در مبارزه با جو فریزر هم این عادت را ترک نکرد و درنهایت در بسیاری از مبارزه‌های بزرگ با این تکنیک از رینگ برنده خارج شد.

عکس زیر در مسابقات قهرمانی جهان در  سال 1971 قبل از مبارزه با جو فریزر گرفته شده که محمد علی در حال کری خوانی دیده می‌شود.

 

در مبارزه محمد علی و لئون ایپینکس، مسلمان امریکایی مشتی محکم از فاصله نزدیک به صورت حریف زد که این ضربه باعث ناک اوت شدن و پیروزی وی بر رقیب سخت کوش شد.

تصویر زیر یکی از ارزشمند‌ترین تصاویر محمد علی است. او در جواب انتقادات و سوال‌های مبنی بر اینکه در چند راند حریف را شکست خواهد داد اینگونه واکنش نشان داد

بوکسور آزادی‌خواه از حضور در جنگ علیه ویتنام با اشاره به اینکه برادرهای خود را نمی کشد به جریمه و دوری از رینگ محکوم شد،‌در تصویر زیر محمد علی در جشن بعد از کسب عنوان قهرمانی بوکس سنگین وزن جهان در بین دوستانش  مشاهده می شود.

وی در سال‌های بعد به عنوان سفیر صلح سازمان ملل در بسیاری از کشورهای جنگ زده حضور پیدا کرد.زبان محمد علی به اندازه مشت‌هایش پر کار و تیز بود و همواره با سخنان چالش برانگیزش حریفان و سیاستمداران را غافلگیر می‌کرد.

محمد علی در المپیک سال1960 وقتی مدال طلا را به گردن آویخت تنها 18 سال سن داشت

کلی در حال تمرین برای مبارزه سخت مقابل فریزر

 

یکی از بهترین جلد‌های مجله زمان قهرمانی کلی در جهان این تصویر را به صورت اختصاصی از محمد علی گرفت که بسیار مورد توجه قرار گرفت و پیام بسیاری خوبی به کسانی بود  که مخالف کلی بودند.

 

بعد از پایان دوران محرومیت و دوری از رینگ مقابل جورج فورمن قهرمان سنگین وزن جهان قرار گرفت و در مبارزه‌ای سخت و نفس‌گیر عنوان قهرمانی را باز پس گرفت.

این تصویر که بعد از قهرمانی وی در مسابقات سنگین وزن جهان برای جلد مجله‌ای گرفته شده است نشان از محبوبیت و به اوج رسید وی در جهان دارد.

 

محمد علی همواره در مواجه با دوربین‌ها ژست مناسب و جالبی از خود بروز می‌داد و همیشه نگاه‌ها را به سوی خود جلب می‌کرد.

علی خارج از رینگ هم مورد توجه و سوژه مناسبی برای ستاره ها بود و در عکس زیر در کنار سامی دیویس خواننده معروف امریکایی، در حال آموزش بوکس به وی است.

 

این عکس جزو معروف‌ترین تصاویر محمد علی است که وی در سال 1965 در حال شکست سونی لیستون مشاهده می‌شود این تصویر به عنوان عکس سال برگزیده شد.

علی در 34 سالگی به این شکل مقابل دوربین ها قرار گرفت که کفش‌های او بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

کلی در سال 1964 پس از 7 راند بر لیستون غلبه کرد و پس از پیروزی به این شکل خوشحالی کرد.

این تصویر در سال 2003 از طرف اوبسرور به عنوان برترین عکس ورزشی انتخاب شد. تصویر زیر در سال 1966 در حالی گرفته شده است که کلی موفق شده کلیولند ویلیامز را نقش بر زمین کند.

محمد علی در سال 2003 بعد از مدت‌ها مقابل دوربین قرار گرفت اما اینبار قاب عکس خود را با حریف دیرینه‌اش فریزر تقسیم کرد.

 

محمد علی در سال‌های پایانی عمرش بر خلاف دوران پر طراوت جوانی به جای چالاکی با متانت و شخصیت جذابش مورد علاقه همگان بود و در مراسم حمل مشعل المپیک تا حمایت از حقوق مدنی انسان ها و مبارزه با نژادپرستی حضور موثر داشت17 / 3 / 1395برچسب:, :: 5:48 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

کوبا چهارمین حریف ایران در المپیک

کوبا چهارمین حریف ایران در المپیک

 

چهارمین حریف تیم ملی والیبال در بازی‌های المپیک مشخص شد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی با صعود کانادا به المپیک 2016 ریو برزیل دیگر هم‌گروه تیم ملی والیبال ایران در این بازی‌ها مشخص شد.
کوبا که در رقابت‌های انتخابی آمریکای شمالی به مقام قهرمانی رسیده بود، همراه با ایران، آرژانتین، لهستان و روسیه در گروه B این رقابت‌ها قرار گرفت.
تیم ملی کانادا نیز که به عنوان چهارمین تیم در رقابت‌های انتخابی المپیک که به میزبانی ژاپن برگزار شد سهمیه المپیک گرفت، در گروه A در کنار آمریکا، برزیل، ایتالیا و فرانسه ایستاد.
از میان تیم‌های تونس، الجزایر، شیلی و مکزیک نیز یک تیم سهمیه المپیک را می‌گیرد و پس از آن گروه مصر که به عنوان قهرمان رقابت‌های انتخابی آفریقا سهمیه المپیک را گرفته، مشخص می‌شود.
بازی‌های المپیک در رشته والیبال در دو گروه 6 تیمی برگزار می‌شود.


کسب 4 مدال ارزشمند نقره و برنز ملی پوشان رویینگ آذربایجان غربی در پایان مسابقات کاپ 1 روئینگ آسیا

کسب 4 مدال ارزشمند نقره و برنز ملی پوشان رویینگ آذربایجان غربی در پایان مسابقات کاپ 1 روئینگ آسیا

 

مسابقات کاپ 1 روئینگ آسیا پس از برگزاری رقابت های فینال مسافت 1000 متر در دریاچه آزادی به پایان رسید و 4 ملی پوش شایسته استان آذربایجان غربی دو مدال نقره و برنز کسب کردند..
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات کاپ 1 روئینگ آسیا که از روز گذشته در دریاچه آزادی آغاز شده بود عصر امروز 16 خردادماه در دریاچه آزادی به پایان رسید. در پایان مسابقات امروز قایقرانان کشورمان در مسافت 1000 متر 3 مدال طلا، 1 مدال نقره و 5 مدال برنز بدست آوردند. نمایندگان ایران در 8 ماده به مصاف حریفان خود رفتند.
در روئینگ یکنفره سنگین وزن بانوان مهسا جاور مدال طلا، پریسا احمدی مدال نقره و مریم کرمی مدال برنز بدست آوردند.
در روئینگ تکنفره سبک وزن بانوان نازنین ملائی اول، نماینده اندونزی دوم و نماینده تایلند سوم شدند.
در روئینگ تکنفره سبک وزن مردان نمایندگان اندونزی و کره شمالی مدال طلا و نقره و حامد خدری مدال برنز بدست آورد.
در روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان نماینده قزاقستان مقام اول، نماینده کره شمالی مقام دوم و نماینده تایلند مقام سوم را بدست آوردند.
در روئینگ دونفره تک پاروی مردان نماینده قزاقستان مدال طلا و وحید جوهری و میثم جوهری ملی پوشان آذربایجان غربی دو مدال نقره و فرزاد کربلائی قلی زاده و فرهاد کربلائی قلی زاده دیگر ملی پوشان آذربایجان غربی دو مدال برنز بدست آوردند.
در روئینگ دونفره سنگین وزن جفت پاروی مردان تیم قزاقستان مدال طلا بدست آورد، نازنین رحمانی و حمیرا برزگر صاحب مدال نقره شدند و مدال برنز از آن نمایندگان اندونزی شد.
در روئینگ دونفره سبک وزن جفت پاروی مردان تیم اندونزی مدال طلا، محمدحسین حقی و امیرحسین محمودپور مدال نقره و علی نقیبی و علی نیکوخصال مدال برنز بدست آوردند.
در روئینگ دونفره سنگین وزن جفت پاروی مردان پریسا احمدی و فرحناز عشقی صاحب مدال طلا شدند، نمایندگان قزاقستان در رده دوم جای گرفتند و مهسا جاور و نازنین رحمانی مدال برنز بدست آوردند.
در پایان 2 روز مسابقه پاروزنان ایران 4 مدال طلا، 7 مدال نقره و 6 مدال برنز بدست آوردند.


گودرزی: امیدوارم والیبال در المپیک روی سکو برود/ جهانگیری نقطه امید ما در دولت است

خبرگزاری فارس: گودرزی: امیدوارم والیبال در المپیک روی سکو برود/ جهانگیری نقطه امید ما در دولت است

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم تیم ملی والیبال در ریو هم حریف خوبی برای تیم‌های قدرتمند باشد و موضوع نگاه به سکو محقق شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، محمد گودرزی در مراسم دیدار رؤسای فدراسیون‌های المپیکی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: ابتدا از جهانگیری و تمام مسئولانی که در این جلسه حضور دارند، تشکر می‌کنم. امیدوارم خدا عنایت خاصی داشته باشد تا کاروان ایران در المپیک نتایجی درخور ایران کسب کنند.از اعضای تیم ملی جوانان که پشتوانه والیبال هستند و آینده این رشته را تضمین می‌کنند هم تشکر می‌کنم که در این جلسه حاضر شدند.

وی ادامه داد: باید از زحمات مسئولان والیبال تشکر می‌کنم و موفقیت اخیر این رشته را تبریک می‌گویم. با حمایتی که مسئولان داشتند والیبال توانست برای اولین بار در تاریخ مقتدرانه به المپیک برود و امیدوارم در ریو هم حریف خوبی برای تیم‌های قدرتمند باشد و موضوع نگاه به سکو محقق شود.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در گذشته بار اصلی کاروان ایران بر عهده رشته‌هایی مانند کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو بود اما حالا امیدوارم رشته‌هایی مانند تیراندازی با کمان، دو و میدانی، والیبال و ... در عرصه‌های المپیک و پارالمپیک موفق باشند و به خوبی عرض اندام کنند.

گودرزی افزود: جهانگیری در دولت همیشه محکم از ورزش و مطالبات ما دفاع می‌کند و به نوعی نقطه امید ما در دولت است.

وی اخیرا تیم فوتسال را پذیرفت و ملاقاتی با مسئولان این رشته داشت و امیدوارم این جلسه کمک کند تا کاروان ایران در المپیک موفق باشد.

در ادامه این جلسه داورزنی با ارائه گزارشی از روند المپیکی شدن ایران گفت: اتفاقی که در والیبال افتاد بر اساس یک برنامه‌ریزی درازمدت بود. اهداف ما قهرمانی در آسیا، رفتن به لیگ جهانی، موفقیت در قهرمانی جهان و ... بود که در آن زمان تیم ما در جایگاه 27 جهان قرار داشت.

وی ادامه داد: رفته رفته در رنکینگ جهانی صعود کرده و حالا در جایگاه هشتم هستیم. ما بر اساس برنامه گام به گام از آسیا عبور کردیم و بر همین اساس تمام برنامه‌های ما عملی شد که البته مسئولان در این راه کمک زیادی کردند.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: استراتژی فدراسیون تلاش در جهت خودکفایی بود تا منابع مالی خودش را تامین کند. ما از مجموعه استعدادهای کشور استفاده کردیم و تیم ملی کنونی را تشکیل دادیم که توانست بالاتر از لهستان و به عنوان تیم دوم به المپیک برود. تیم ما از 7 بازی توانست 6 بازی را به سود خود رقم بزند که بازتاب گسترده‌ای در سایت فدراسیون جهانی داشت.

وی افزود: تیم جوانان ما هم اواخر خرداد ماه عازم بازی‌های آسیایی است و ما می‌خواهیم از این تیم برای المپیک 2020 استفاده کنیم. من فکر می‌کنم این تیم می‌تواند مسیر رشد والیبال را ادامه دهد تا همچنان در جمع برترین‌ها بمانیم.

داورزنی گفت: تیم ملی والیبال نماد قدرت ملی و توانمندی جوانان این مرز و بوم است که با وجود تمام سختی‌ها در چند سال اخیر توانسته در جمع برترین‌ها قرار بگیرد. والیبال در المپیک باعث عزت و سربلندی ملت خواهد شد.پیام تبریک دکتر چمن گلی در پی صعود والیبال ایران به المپیک

پیام تبریک دکتر چمن گلی در پی صعود والیبال ایران به المپیک

 

 
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در پیامی صعود غرور آفرین تیم ملی والیبال کشورمان به رقابت های المپیک را تبریک گفت.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در متن پیام عبدالله چمن گلی آمده است:
صعود ارزشمند والیبال ایران به رقابت های المپیک، بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان بعد از 52 سال موجی از خوشحالی و مسرت را برای مردم قهرمان پرور کشورمان بویژه علاقمندان به ورزش بوجود آورد.
بی شک این افتخار بزرگ و غرور آفرین نتیجه همت و غیرت جوانان شایسته و قهرمان تیم ملی والیبال و حمایت و مدیریت وزارت ورزش و جوانان و بخصوص فدراسیون والیبال و مسئولین و دلسوزین ورزش کشور بوده است.
اینجانب این موفقیت پرافتخار را به ملی پوشان عزیز کشورمان بویژه سعید معروف و میلاد عبادی پور دو عضو موثر تیم ملی از استان آذربایجان غربی، مهد والیبال آسیا و کانون عاشقان والیبال و مردم عزیز کشورمان تبریک و تهنیت عرض نموده تداوم این پیروزی ها و توفیقات غرور آفرین را در رقابت های المپیک 2016 ریو برای فرزندان غیور این مرز و بوم آرزو دارم.


عده‌ای منتقد نادان دروغ می‌گویند و صحبت‌ها را تحریف می‌کنند

کی‌روش: کشتی تیم‌ملی غرق شده و کار دشواری برای بازگشت داریم/کفاشیان به حرف‌هایم گوش نکرد

خبرگزاری فارس: کی‌روش: کشتی تیم‌ملی غرق شده و کار دشواری برای بازگشت داریم/کفاشیان به حرف‌هایم گوش نکرد

سرمربی تیم فوتبال کشورمان گفت: واقعیت امر این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و در حال حاضر اگر بخواهد کشتی را به سطح آب بیاوریم کار دشواری داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص برنامه‌های آماده سازی تیم ملی گفت: ما در تیم ملی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه کوتاه مدت است.

وی ادامه داد: واقعیت امر این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و در حال حاضر اگر بخواهد کشتی را به سطح آب بیاوریم کار دشواری داریم. البته امیدوارم با حضور مهدی تاج و اعضای جدید هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال این کار انجام شود.

کی‌روش تصریح کرد: شرایط به گونه‌ای است که ما در حال از دست دادن زمان هستیم و مطمئنا باید تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شود تا آماده‌سازی تیم ملی تا قبل از بازی با قطر در مقدماتی جام جهانی انجام شود.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که آیا سورپرایز حضور بازیکنان جوان در تیم ملی باز هم ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: در حال حاضر تلاش ما این است که تجربه را به بازیکنان بدهیم تا رشد کنند. در فوتبال معجزه‌ای وجود ندارد و اگر این طور تصور کنید که باید ترکیب را عوض کنیم اشتباه می‌کنید. قدم جادویی در فوتبال وجود ندارد. هدف ما انتخاب بازیکنان باکیفیت است تا به آنها فرصت کسب تجربه بدهیم.

وی عنوان کرد: در برهه‌ای قرار داریم که باید دستاوردهای خود را ارائه دهیم و فرصت نداریم چیزی را خلق کنیم. این یک مثال است. شاید کسانی باشند که زمین را سوراخ کنند و نفت بیرون بیاید. این یک معجزه است اما فوتبال اینطور نیست. برنامه‌ریزی و نظم و انضباط بالایی می‌خواهد. اینها عواملی هستند که بازنده را از برنده متمایز می‌کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه او گفته بود در جام جهانی 2018 تیم ایران می‌تواند از مرحله مقدماتی جام جهانی به دور دوم صعود کند، اظهار داشت: باید بگویم من این حرف را یکسال و نیم پیش مطرح کردم و الان برای انجام چنین کاری دیر شده است. متاسفانه در دوره ریاست کفاشیان او به حرف‌های من گوش نکرد و الان برای این مسئله دیر شده است. ما یکسال و نیم زمان را برای کارهای ساختاری و بهبود تجهیزات از دست دادیم و در حال حاضر تنها ایده ما این است که در هر بازی برنده بیرون بیاییم و به فکر بازی بعد باشیم.

کی‌روش در خصوص اینکه تیم ملی خیلی هجومی بازی نمی‌کند و آیا شاهد تغییر سبک در بازی ملی‌پوشان خواهیم بود یا خیر، افزود: فوتبال یک بازی آزادانه است و هر کسی می‌تواند نظرش را بیان کند. وقتی شما بازیکنانی مثل ژاوی، مسی و اینیستا را دارید قطعا نوع فوتبالی که ارائه می‌دهید متفاوت خواهد بود. وقتی در تیم شما رونالدو و بیل بازی می‌کنند قطعا باید فوتبال متفاوتی با سایر تیم‌ها نشان دهید. البته برخی اوقات یکسری منتقدان حرف‌هایی می‌زنند که جای بحث ندارد چرا که آنها یک بازی فوتبال را هم نمی‌بینند و تفاوت توپ را با خیلی از مسائل تشخیص نمی‌دهند. این صحبت‌ها برای من مهم نیست.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که اشتباهات بازیکنان ما در ضربات آخر زیاد است و آیا این موضوع به کمبود تجربه یا بازی بین‌المللی بازمی‌گردد یا خیر، گفت: ضربات آخر موضوعی است که باید روی آن کار کنیم و می‌توانیم پیشرفت کنیم اما وقتی تا این اندازه فرصت گلزنی خلق می‌کنیم و 3 گل می‌زنید باید از نتیجه خوشحال باشید.

وی در مورد این که رسانه‌های ورزشی چه نقشی می‌توانند در موفقیت یک تیم ایفا کنند‌، گفت:‌ مطمئنا نقش بسزایی دارند و آن هم به این دلیل است که نمی‌توان فراموش کنیم که پل بین ما و رسانه‌ها هستند. هواداران برای ما بسیار مهم هستند و ما برای آنها بازی می‌کنیم. رسانه‌ها می‌توانند حقایق را بازگو کنند و بگویند فوتبالیست‌های ما در چه شرایط سختی تمرین می‌کنند. بازیکنان ما در مواقعی بدترین شرایط را از لحاظ امکانات داشتند اما باز هم سخت کار کردند. کمک آنها این است که حقایق را بازگو کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: وقتی عده‌ای منتقد انگشت‌شمار که دروغ می‌گویند و صحبت‌ها را تحریف می‌کنند، نقش رسانه این است که شفاف‌سازی کنند. یک منتقد نادان می‌گوید که تیم ملی فرصت رویارویی با ایتالیا و یونان را از دست داده و با آنها بازی نکرده است، این‌ها صحبت‌های نادرستی است. نقش اصلی رسانه این است که انتقادهای مثبت و سازنده را بگوید که این موضوع به ما هم کمک می‌کند. طبیعتا وقتی ما در زمین بازی می‌کنیم نقاط ضعفی داریم. اگر رسانه‌ها آن را بگویند قطعا به ما کمک خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: فردا بازی متفاوتی را مقابل قرقیزستان ارائه خواهیم داد و بازیکنان جوان این فرصت را دارند که بازی خوبی را به نمایش بگذارند و تجربه کنند.ده مدال آسیایی رزمی کاران سامبو ایران دستاورد آوردگاه ترکمنستان/ ملی پوشان آذربایجان غربی دو برنز گرفتند

ده مدال آسیایی رزمی کاران سامبو ایران دستاورد آوردگاه ترکمنستان/ ملی پوشان آذربایجان غربی دو برنز گرفتند

 

مسابقات سامبو قهرمانی آسیا با کسب 10 مدال توسط رزمی کاران شایسته کشورمان در عشق آباد ترکمنستان به پایان رسید.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در روز پایانی مسابقات قهرمانی سامبو آسیا به میزبانی شهرک المپیک عشق آباد ترکمنستان با حضور 400 ورزشکار از 17 کشور آسیا،تیم 16 نفره ایران خوش درخشید و مسعود قدرتی و ایوب فهیمی دو ملی پوش شایسته آذربایجان غربی صاحب دو مدال برنز شدند.
در روز پایانی بهنام هدهدی در وزن 100+ کیلو با پیروزی مقابل حریف ازبک به مدال طلا دست یافت ، حسین طلوع ثبوتی نیز در وزن 100+ با شکست درمقابل حریف ازبک به مدال نقره دست یافت و در ادامه زمان تقی زاده در وزن 75 کیلو و مسعود قدرتی در وزن68کیلو نیز با قبول شکت در مقابل حریفان به مدال برنز بسنده کردند تا دستاورد تیم ایران از این آوردگاه 1طلا،1نقره و 8 مدال برنز شود. مدال آوران این رقابت ها عبارتند از:
بهنام هدهدی / وزن 100+ کیلوگرم/ مدال طلا / سامبو / بزرگسالان
حسین طلوع ثبوتی/ وزن 100+ کیلوگرم/ مدال نقره/ سامبو / نوجوانان    
عارف کاظمی توسه/ وزن 65 کیلوگرم/ مدال برنز / سامبو / نوجوانان
زمان تقی زاده / وزن 75 کیلوگرم/ مدال برنز/ سامبو/ نوجوانان
ایمان پژوهیده / وزن 62 کیلوگرم / مدال برنز / کامبت سامبو / بزرگسالان
مسعود قدرتی / وزن 68 کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان
ایرج امیرخانی / وزن 100 کیلوگرم / مدال برنز/ سامبو / بزرگسالان
حامد عباسی / وزن 100+ کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان
ایوب فهیمی / وزن 82 کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان
 
عباس علیزاده / وزن 100- کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان
مسعود قدرتی، ایوب فهیمی و حمزه وهابی بعنوان ورزشکار و کمال علیخواه آذر بعنوان مربی از آذربایجان غربی در ترکیب تیم ملی سامبو کشورمان در این مسابقات حضور داشتند.


12 / 3 / 1395برچسب:, :: 7:44 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


سالن کشتی چایپاره با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد

سالن کشتی چایپاره با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد

 

با حضور شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده سالن ورزشی کشتی شهرستان چایپاره افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی همزمان با بیست و هشتمین سفر استانی ریاست محترم جمهوری و هیأت دولت به استان، روز یکشنبه 9 خرداد ماه با حضور شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، شهلا تاجفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و دکتر چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان، سالن کشتی شهرستان چایپاره با مساحت 625 متر مربع و اعتباری بالغ بر 5800 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.
کلنگ احداث سالن کشتی چایپاره در خرداد ماه سال 94 به زمین زده شد و 9 خرداد ماه سال 95 به بهره برداری رسید.


مدال نقره و برنز جایزه بزرگ ایران بر گردن پرتابگران آذربایجان غربی

مدال نقره و برنز جایزه بزرگ ایران بر گردن پرتابگران آذربایجان غربی

 

اکبر هلالی و علی مرادی دو ورزشکار پرتاب چکش آذربایجان غربی به ترتیب موفق به کسب مدال های نقره و برنز رقابت های جایزه بزرگ ایران شدند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی مسابقه های جایزه بزرگ مردان ایران در مواد 100 متر، 200 متر، 400 متر، 800 متر، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرتاب چکش، پرش طول و پرش ارتفاع با حضور برترین ورزشکاران کشور در مجموعه اختصاصی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.
در ماده پرتاب چکش اکبر هلالی و علی مرادی هر دو از آذربایجان غربی به ترتیب با ثبت رکوردهای 54.81 متر و 53.23 متر بر جایگاه دوم و سوم این رقابتها ایستادند.
در این ماده مهدی محمدی پرتابگری از استان گلستان با رکورد 63.32 متر به مقام قهرمانی رسید.
مسابقه های دو و میدانی جایزه بزرگ ایران با عنوان جام آسان پرداخت روز هشتم خرداد ماه جاری با هدف انتخاب نماینده تیم ملی برای حضور در رقابت های بین المللی ترکیه و قزاقستان برگزار شد.
 دو و میدانی آذربایجان غربی قطب مهم پرتاب چکش کشور است.
میرکاوه موسوی اهل شهرستان ارومیه، رکوردار ایران و تنها ورزشکار المپیکی ایران در رشته پرتاب چکش هم اکنون در اردوی آمادگی مجارستان برای کسب سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل حضور دارد.
موسوی که چندین مقام قهرمانی آسیایی و بین المللی در کارنامه دارد، در المپیک 2012 لندن حضور داشت ولی موفق به کسب مدال نشد.
میرصادق موسوی پدر کاوه موسوی نیز مقام قهرمانی ارتش های جهان(سیزم) را در اختیار دارد و پیش از پسرش رکورددار ایران در ماده پرتاب چکش بوده است.
پریناز ابراهیمی قهرمان غرب آسیا و ایران و فاطمه مهرآور دارنده عنوان نایب قهرمانی ایران دیگر ورزشکاران استان آذربایجان غربی در بخش بانوان ایران هستند.


دکتر گودرزی: موفقیت روزبهانی در المپیک برای مجموعه ورزش مهم است
وزیر ورزش و جوانان با تاکید به این نکته که موفقیت بوکس کشور به خصوص احسان روزبهانی در المپیک برای ما بسیار حائز اهمیت است، گفت: امیدوارم احسان نتیچه زحمات خود را بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزات ورزش و جوانان،

دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان با تاکید به این نکته که موفقیت بوکس کشور به خصوص احسان روزبهانی در المپیک برای ما بسیار حائز اهمیت است، گفت: فدراسیون باید از قهرمانان خود حمایت کامل کند و امیدوارم احسان نتیچه زحمات خود را در المپیک بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان از احسان روزبهانی خواست با جدیت تمرینات خود را برای موفقیت و نتایج مناسب در بازیهای ریو دنبال کند و تمام مواردی که نیاز به حمایت و پشتیانی وزارت ورزش دارد به فدراسیون و حوزه قهرمانی اعلام کند

احسان روزبهانی مشت زن وزن 81 کیلوگرم تیم ملی تیم ایران است که نخستین سهمیه ورزش کشورمان برای حضور در المپیک 2016 ریودوژانیرو را کسب کرده است.رقابت های روز دوم جام فجر؛
اوزان 94 و 105 کیلوگرم امروز روی تخته می روند
دومین روز رقابت های وزنه برداری جام بین المللی فجر امروز (چهارشنبه) با پیکارهای اوزان 94 و 105 کیلوگرم پیگیری می شود.
 
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از فدراسیون وزنه برداری، رقابتهای بین المللی جام فجر در روز دوم با مسابقات اوزان 94 کیلوگرم و 105 کیلوگرم در تالار وزنه برداری ورزشگاه آزادی پیگیری می شود که از ساعت 16 امروز، «علی هاشمی» و «سهراب مرادی» دو وزنه بردار خوب کشورمان به مصاف 7 وزنه بردار دیگر در این دسته می روند.
همچنین در این وزن سهراب مرادی دارنده مدال برنز جوانان جهان و طلای قهرمانی آسیا، حالا پس از دو سال دوری از میادین بین المللی، سخت در تلاش است تا مدال خوش رنگ المپیک را به اندوخته مدال هایش بیافزاید. 
سهراب مرادی که به دسته 94 کیلوگرم آمده است، در هفته پایانی لیگ وزنه برداری با حدنصاب مجموع 393 کیلوگرم عنوان بهترین وزنه بردار را به دست آورد. 
مرادی که یکی از شانس های کاروان ایران برای کسب مدال المپیک به شمار می رود برای حضور در المپیک 2016 ریو علاوه بر جام فجر باید در رقابتهای گزینشی پان امریکن هم شرکت کند.
علی هاشمی دیگر نماینده کشورمان امسال نیز در مسابقات قهرمانی آسیا یکی از مدال آوران تیم ملی بود و موفق شد با رسیدن به حدنصاب مجموع 374 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد.
رقابت وزنه برداران دسته 105 کیلوگرم امروز (چهارشنبه) 12 خرداد از ساعت 18:30 آغاز می شود. تنها نماینده کشورمان، «محمدرضا براری» در این وزن با حریفانی همچون «سرگیس مارتیروسجان» از اتریش و همچنین «رودیون بوچکوف» از روسیه مصاف خواهد داشت. محمدرضا براری در مسابقات قهرمانی آسیا 2016 که در ازبکستان برگزار شد با ثبت رکورد 401کیلوگرم در مجموع، بهترین رکورد شخصی را به نام خودش به ثبت رساند.


مدال برنز دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین دژ در مسابقات اواسپرت آسیا

 

 سعید سلیمانزاده دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین دژ در مسابقات اواسپرت آسیا به مدال برنز دست یافت.

 

 این مسابقات در قالب تیم ملی اواسپرت جمهوری اسلامی ایران در ششمین دوره مسابقات اواسپرت قهرمانی آسیا برگزار گردید.10 / 3 / 1395برچسب:, :: 8:38 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

دستاورد ایران از آوردگاه آسیایی سامبو

در روز پایانی مسابقات قهرمانی سامبو آسیا به میزبانی شهرک المپیک عشق آباد ترکمنستان با حضور 400 ورزشکار از 17 کشور آسیا،تیم 16 نقره ایران خوش درخشید.

در روز پایانی بهنام هدهدی در وزن 100+ کیلو با پیروزی مقابل حریف ازبک به مدال طلا دست یافت ، حسین طلوع ثبوتی نیز در وزن 100+ با شکست درمقابل حریف ازبک به مدال نقره دست یافت و در ادامه زمان تقی زاده در وزن 75 کیلو و مسعود قدرتیدر وزن68کیلو نیز با قبول شکت در مقابل حریفان به مدال برنز بسنده کردند تا دستاورد تیم ایران از این آوردگاه 1طلا،1نقره و 8 مدال برنز شود. مدال آوران این رقابت ها عبارتند از:

 

بهنام هدهدی / وزن 100+ کیلوگرم/ مدال طلا / سامبو / بزرگسالان

حسین طلوع ثبوتی/ وزن 100+ کیلوگرم/ مدال نقره/ سامبو / نوجوانان     

عارف کاظمی توسه/ وزن 65 کیلوگرم/ مدال برنز / سامبو / نوجوانان

زمان تقی زاده / وزن 75 کیلوگرم/ مدال برنز/ سامبو/ نوجوانان

ایمان پژوهیده / وزن 62 کیلوگرم / مدال برنز / کامبت سامبو / بزرگسالان

مسعود قدرتی / وزن 68 کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان

ایرج امیرخانی /  وزن 100 کیلوگرم / مدال برنز/ سامبو / بزرگسالان

حامد عباسی / وزن 100+ کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان

ایوب فهیمی / وزن 82 کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان

عباس علیزاده / وزن 100- کیلوگرم / مدال برنز/ کامبت سامبو / بزرگسالان

 سه مدال برنز در کارنامه موی تای ایران/ ملی پوش شایسته آذربایجان غربی سوم جهان شد

سه مدال برنز در کارنامه موی تای ایران/ ملی پوش شایسته آذربایجان غربی سوم جهان شد

 

در ادامه مسابقات قهرمانی جهان در سوئد ، ملی پوشان ایران در سه مبارزه با شکست روبرو شد تا ایران به سه مدال برنز از این رقابت ها بسنده کند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در ادامه مسابقات قهرمانی جهان در سوئد ، ملی پوشان ایران در سه مبارزه با شکست روبرو شد تا ایران به سه مدال برنز از این رقابت ها بسنده کند.
عبدالهی نماینده وزن ٤٨ کیلو در مصاف با حریف قدرتمند تایلندی، چوبات تیواکوران به میدان رفت و نتیجه را به حریف واگذار و به مدال برنز این وزن دست یافت.
در دومین رقابت ملی پوشان موی تای در مسابقات جهانی سوئد این حسین نصیری ملی پوش شایسته  دسته ٥١ کیلو گرم آذربایجان غربی بود که مقابل کوهلم ریکیموف روس قرار گرفت و با قبول شکست مقابل این حریف آماده از راهیابی به فینال بازماند و به مدال برنز مسابقات جهانی ٢٠١٦ سوئد رسید.
مجید فلاح دیگر نماینده کشورمان در وزن ٩١ کیلوگرم تیم ملی در حالی مقابل پریماچوف اوکراینی به رقابت پرداخت که عملا آخرین نفر تیم ایران بود که برای فینالیست شدن باید با تمام قوا می جنگید.
نتیجه سه راند مبارزه این وزن نیز با برتری حریف بلند قامت اوکراینی به پایان رسید تا به این ترتیب پرونده تیم ملی موتای ایران با سه برنز از مسابقات جهانی ٢٠١٦ سوئد بسته شود.
پیش از این محمود ستاری، حسین کرمی و کاوه سلیمانی به رغم تلاشی که از خود نشان داد، نا کام ماندند و از گردونه رقابتها حذف شدند.
گفتنی است بیش از یکصد کشور جهان در این رقابت‌ها حضور دارند.  تیم ملی موی تای ایران در سال 2014 از آوردگاه جهانی صاحب یک مدال نقره و دو مدال برنز بود.
موی تای ایران در رقابت‌های آسیایی 2015 با کسب عنوان سوم آسیا جایگاه ویژه‌ای برای کسب عناوین جهانی به خود اختصاص داد.
تیم ملی موی‌تای ایران در شش وزن به این مسابقات اعزام شده است که حسین نصیری ورزشکار شایسته وزن 51 کیلوگرم اهل آذربایجان غربی می باشد.
علی گرشاسبی به عنوان سرپرست و سر مربی تیم ملی و همچنین سید بهمن رضوی به عنوان مربی تیم ملی ایران را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.


هیات بیلیارد، بولینگ و بولس آذربایجان غربی رتبه اول کشور را کسب کرد

هیات بیلیارد، بولینگ و بولس آذربایجان غربی رتبه اول کشور را کسب کرد

 

هیأت بیلیارد، بولینگ و بولس آذربایجان غربی در ارزیابی کشوری سال 94 انجام گرفته توسط فدراسیون در رتبه اول قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی با توجه به شاخص های ارزیابی عملکرد هیأت های استانی از قبیل: توسعه منابع مالی، توسعه رفتار سازمانی، توسعه عمومی ، توسعه نیروی انسانی ، توسعه نرم افزاری، توسعه سخت افزاری، توسعه فرهنگی، توسعه محیط حقوقی، استاندارد سازی و ارزیابی، توسعه قهرمانی و توسعه علمی، پژوهشی  و برگزاری دوره های آموزشی، میزبانی مسابقات و حضور در لیگ های کشوری و توسعه استعدادیابی و همگانی سازی این رشته در جامعه که بخشی از مهمترین شاخص های ارزیابی می باشند، هیأت بیلیارد، بولینگ و بولس آذربایجان غربی که در سال 91 عنوان ششم، در سالهای 92 و 93 عنوان پنجم را به خود اختصاص داده بود با رشدی جهشی در سال 94 رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.


10 / 3 / 1395برچسب:, :: 8:36 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


رحمان‌ نامزدعضویت‌درانجمن‌ورزشکاران‌پارالمپیکی

رحمان‌ نامزدعضویت‌درانجمن‌ورزشکاران‌پارالمپیکی

 

وزنه‌بردار دسته فوق سنگین ایران به همراه ۲۱ ورزشکار دیگر نامزد انتخابات انجمن ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک شده است.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، در نامه‌ای که از سوی IPC در اختیار کمیته ملی پارالمپیک قرار گرفته نام سیامند رحمان به عنوان یکی از نامزدها به چشم می‌خورد. از میان این فهرست 22 نفره در نهایت شش نفر به انجمن ورزشکارانIPC‏ راه پیدا خواهند کرد.
این انتخابات در طول برگزاری بازی‌های پارالمپیک در ریو دو ژانیرو برگزار خواهد شد.
خاویر گونزالس، مدیر ارشد اجرایى کمیته بین‌المللى پارالمپیک، در نامه ارسالی به کمیته‌های ملی تاکید کرده که حضور ورزشکاران در این انتخابات الزامی است و ورزشکار باید برای حضور در این انتخابات آموزش داده شود و نیز به حضور در آن ترغیب شود


منصوریان می‌تواند چند سال دستیار یک مربی خارجی باشد

جباری: رحمتی نمی‌تواند برای استقلال کاپیتان خوبی باشد/ افشارزاده کلک‌های فوتبالی را بلد نبود

خبرگزاری فارس: جباری: رحمتی نمی‌تواند برای استقلال کاپیتان خوبی باشد/ افشارزاده کلک‌های فوتبالی را بلد نبود

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: کاپیتانی مسؤولیت بزرگی است که برخی‌ ممکن است از پس آن برنیایند و رحمتی نمی‌تواند برای استقلال کاپیتان خوبی باشد.

علی جباری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اینکه استقلال شب گذشته در فینال جام حذفی ناکام ماند و نتوانست در پایان فصل جامی را بالای سر ببرد، اظهار داشت: استقلال از ابتدا مشکلاتی داشت. به نظرم تیمی که بسته شد در قواره‌های یک استقلال نبود. تعدادی از بازیکنان ضعیف‌تر از نام استقلال بودند و همین موضوع باعث شد که تیم نتواند نتایج مطلوبی کسب کند.

* صدرنشینی انگیزه را از بازیکنان گرفت

وی ادامه داد: وقتی استقلال صدر جدول را در اختیار داشت بازیکنان انگیزه خود را از دست دادند و در حالی که تیم‌های دیگر هم ناکام بودند باز هم استقلال نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و حتی وقتی رقیب تیم یعنی قرمزها نتیجه می‌گرفتند و به استقلال نزدیک می‌شدند باعث نشد که بازیکنان به خود بیایند. در واقع استقلالی‌ها خیلی دیر از خواب بیدار شدند. البته نباید از این موضوع غافل باشیم که استقلال از بازیکنان جوان وخوبی استفاده می‌کرد.

* رحمتی نباید کاپیتان تیم باشد

پیشکسوت استقلال در مورد کاپیتانی رحمتی خاطرنشان کرد: به نظرم رحمتی یکی از بهترین گلرهای ایران است. اما او به عنوان یک کاپیتان صلاح نیست در دروازه بایستد چرا که به نظرم کاپیتان باید در میانه زمین باشد تا تسلط کافی را در همه خطوط داشته باشد. همچنین کاپیتانی مسئولیت بزرگی است که ممکن است هر کسی نتواند از پس آن برآید و او را به حاشیه ببرد و از بار فنی او کم کند.

 

* استقلال نیاز به مربی خارجی دارد

جباری در مورد برکناری مظلومی و حضور علی منصوریان تاکید کرد: به نظرم هم اکنون استقلال نیازمند به یک مربی خارجی توانمند است. ما در شروع فصل گذشته هم تاکید داشتیم مربی خارجی به تیم بیاید اما پس از اتفاقاتی پرویز مظلومی سرمربی تیم شد. وقتی مربی خارجی در تیم حاضر شود انگیزه خاصی در بازیکنان به وجود می‌آید. من شما را به گذشته می‌برم زمانی که استقلال به لیگ دسته دوم سقوط کرد و سوکوموروخوف سرمربی تیم شد و باعث ایجاد انگیزه در بین بازیکنان شد و تیم به قهرمانی رسید.

* منصوریان می‌تواند 2-3 سال دستیار مربی خارجی باشد و تجربه کسب کند

وی افزود: منصوریان مربی خوب و باهوشی است اما نیاز به کسب تجربه دارد که می‌تواند 2-3 سال در کنار یک مربی خوب خارجی باشد و بتواند تجربه کافی را به دست آورد. به نظرم حضور مربی خارجی می‌تواند شوک خوبی به تیم بدهد و باعث انگیزه در بین بازیکنان شود.

* افشارزاده کلک‌های فوتبالی را بلد نبود

جباری در خصوص حضور بهرام افشارزاده در راس مدیریت باشگاه استقلال تاکید کرد: افشارزاده مدیر بزرگ ورزشی است و همواره احترام خاصی برای او قائل هستم اما در فوتبال مدیریت متفاوت است چراکه کلک‌ها و ترفندهای خاصی دارد و بازیکنان با شگردهای خاصی به تیم می‌آیند که به نظرم بهرام افشارزاده این ترفندها را بلد نبود. استقلال نیاز به افرادی دارد که با این ترفندها آشنا باشند. در هیأت مدیره هم باید پول و بودجه وجود داشته باشد نه اینکه دائم دعوا بر سر اسپانسر باشد. امیدوارم این مسائل حل شود و فصل آینده استقلال با تیم قدرتمندی در لیگ حاضر شود.
مسابقات پرس سینه و ددلیفت قهرمانی باشگاههای استان برگزار شد

مسابقات پرس سینه و ددلیفت قهرمانی باشگاههای استان برگزار شد

 

مسابقات پرس سینه و ددلیفت قهرمانی باشگاههای استان ( بدون لوازم) در شهرستان ارومیه برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، به مناسبت نیمه شعبان مسابقات پرس سینه و ددلیفت قهرمانی باشگاههای استان ( بدون لوازم) به همت هبأت بدنسازی و پرورش اندام استان 30 تا 31 اردیبهشت ماه در محل سالن شهیدان آهندوست ارومیه برگزار شد.
در این مسابقات حدود 100 ورزشکار از باشگاه های سراسر استان در سه رده سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان حضور داشتند که در نهایت نتایج زیر حاصل شد :
در رشته ددلیف نوجوانان :
ارومیه با 56 امتیاز اول
سردشت با 4 امتیاز دوم
بوکان با 36 امتیاز سوم شد .
در رشته ددلیفت جوانان :
خوی با 57 امتیاز اوا
بوکان با 49 امتیاز دوم
ارومیه با 46 امتیاز سوم شد
در رشته ددلیفت بزرگسالان :
خوی با 53 امتیاز اول
بوکان با 46 امتیاز دوم
ارومیه با 44 امتیاز سوم شد
در رشته پرس سینه نوجوانان :
ارومیه الف با 59 امتیاز اول
ارومیه ب با 41 امتیاز دوم
سردشت با 39 امتیاز سوم شد
در رشته پرس سینه جوانان :
ارومیه با 72 امتیاز اول
مهاباد با 52 امتیاز دوم
شوط با 22 امتیاز سوم شد
در رشته پرس سینه بزرگسالان :
ارومیه الف با 70 امتیاز اول
مهاباد با 66 امتیاز دوم
شوط و ارومیه مشترکا با 24 امتیاز سوم شد
در پایان از طرف هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان از نفرات و تیم های برتر با اهداء مدال و لوح و کاپ قهرمانی تجلیل شد


محمد صادق صادقی نائب قهرمان مسابقات اواسپرت آسیا شد

محمد صادق صادقی نائب قهرمان مسابقات اواسپرت آسیا شد

 

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجا غربی ، این رزمی کار شایسته تکابی که در قالب تیم ملی اواسپرت جمهوری اسلامی ایران در ششمین دوره مسابقات اواسپرت قهرمانی آسیا شرکت میکرد رقبای عراقی و افغانستانی خود را شکست داد و در فینال به حریفی از ایران باخت و صاحب گردن آویز نقره این مسابقات شد.
در این مسابقات از استان آذربایجان غربی 3 رزمیکار شایسته حضور داشتند ؛ احد قربانی از میاندوآب در وزن 95 کیلو طلایی شد ، محمدصادق صادقی از تکاب در وزن 54 کیلو نائب قهرمان و سعید سلیمان زاده از شاهیندژ به مدال برنز این مسابقات بسنده کرد.
این مسابقات از روز جمعه 31 خردادماه با شرکت تیمهایی از کشورهای : اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، هندوستان، بنگلادش، فلسطین، افغانستان ، پاکستان و دو تیم از ایران به میزبانی استان اصفهان برگزار گردید


عاقبت کارشکنی و بهانه‌جویی سعودی‌ها

خودزنی عربستانی‌ها با نیامدن به ایران ؛AFC سهمیه سعودی‌ها را کم می‌کند

خبرگزاری فارس: خودزنی عربستانی‌ها با نیامدن به ایران ؛AFC سهمیه سعودی‌ها را کم می‌کند

کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به نمایش ضعیف نمایندگان سعودی‌ در لیگ قهرمانان آسیا تصمیم به کاهش سهمیه عربستان در آسیا گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بهانه‌جویی سعودی‌ها در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برای نیامدن به ایران در نهایت به ضرر آنها به پایان رسید زیرا بازی خانگی خود را مقابل نمایندگان ایران از دست دادند و به کشور ثالث آمدند. نتیجه این کارشکنی این شد که  3 نماینده از 4 نماینده‌شان در مرحله گروهی حذف شدند و تنها الهلال توانست از این مخمصه قصر در رود.

تیم لوکوموتیو ازبکستان توانست در مرحله یک هشتم‌نهایی الهلال تنها نماینده باقی مانده را از این رقابت‌ها حذف کرد تا کارنامه ضعیفی با این همه بهانه‌جویی و کارشکنی برای سعودی‌ها ثبت شود.

در این راستا سایت المدرج عربستان به نقل از منابع آگاه خبر داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته است تا سهمیه عربستان را به خاطر نمایش بسیار ضعیف نمایندگانش در آسیا از سه و نیم سهمیه به دو و نیم سهمیه کم کند.سانداکاران راه یافته به اردوی تیم ووشوی بانوان مشخص شدند

خبرگزاری فارس: سانداکاران راه یافته به اردوی تیم ووشوی بانوان مشخص شدند

سانداکاران راه یافته به اردوی تیم ملی ووشوی بانوان ایران در پایان مسابقات انتخابی مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون ووشو، نهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان آسیا طی روزهای 10 الی 15 شهریورماه به میزبانی تایوان برگزار می شود.

براین اساس، پیکارهای انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان صبح امروز (پنجشنبه) در آکادمی ووشو آغاز شد که ابتدا 32 سانداکار در 6 وزن به مبارزه پرداخته و در نهایت، 12 نفر اردونشین شدند.

همچنین بین دو نفر برتر هر وزن، یک رقابت انتخابی دیگر برگزار شد. طبق تصمیم کادر فنی، بین دو سانداکار برتر هر وزن مسابقه انتخابی برگزار می شود و هر ووشوکاری که به دو پیروزی دست یابد به عنوان نفر فیکس وزن خود انتخاب می شود.

بانوان تالوکار نیز عصر امروز به اجرای فرم می پردازند تا برترین ها به اردوی تیم ملی راه یابند. اردوهای آماده سازی تیم ملی ووشوی بانوان ایران از فردا (جمعه) آغاز به کار می کند.

*اسامی سانداکاران راه یافته به اردوی تیم ملی از این قرار است:

* وزن 48 کیلوگرم: آرزو سلیمی و صغری ابراهیمی

در دیدار انتخابی، صغری ابراهیمی به پیروزی رسید.

*وزن 52 کیلوگرم: سهیلا منصوریان و پریسا عزیزی

در دیدر انتخابی، سهیلا منصوریان صاحب برتری شد.

*وزن 56 کیلوگرم: الهه منصوریان و هانیه قدرتی پور

در مبارزه انخابی، الهه منصوریان به برد دست یافت.

*وزن 60 کیلوگرم: زهرا بساطی و صدیقه دریایی

در مبارزه انتخابی، صدیقه دریایی صاحب پیروزی شد.

*وزن 65 کیلوگرم: شهربانو منصوریان و زینب قطرانی

زنیب قطرانی در دیدار انتخابی حاضر نشد تا منصوریان برنده اعلام شود.

*وزن 70 کیلوگرم: فریناز نذیری و مریم هاشمی

در مبارزه انتخابی، مریم هاشمی پیروز شد.قرعه‌کشی مسابقات فوتبال زیر 16 سال آسیا

ایران با عربستان همگروه شد

خبرگزاری فارس: ایران با عربستان همگروه شد

مراسم قرعه‌کشی مسابقات فوتبال پسران زیر 16 سال آسیا برگزار شد و حریفان ایران مشخص شدند.

ب، مسابقات فوتبال پسران زیر 16 سال آسیا دقایقی پیش در هند برگزار شد. تیم ملی ایران در این مسابقات با امارات، عربستان، هند همگروه شد.

گروه بندی تیم‌ها به شرح زیر است:

A: امارات، عربستان، ایران، هند

B: قرقیزستان، ویتنام، ژاپن، استرالیا

C: عراق، عمان، مالزی، کره

D: یمن، تایلند، ازبکستان، کره شمالی

این مسابقات به میزبانی هند از 15 سپتامبر تا 2 اکتبر برابر با 25 شهریور تا 11 مهر برگزار می شود.ایران با اقتدار قهرمان رقابت های آسیایی او- اسپرت شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی؛ ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیایی او - اسپرت در ورزشگاه پیروزی و همزمان در استخر پردیس اصفهان به مدت سه روز ادامه داشت. رقابت های فوق در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور118 شرکت کننده در غالب 9 تیم خارجی و دو تیم از ایران با قهرمانی ایران در کلیه بخش ها به پایان رسید.

در خاتمه این دروه از مسابقات دربخش رزمي؛ تيم هاي ايران ، افغانستان و تركيه مقام هاي اول تا سوم - دربخش ساحلي ؛تيم هاي ايران، افغانستان و اندونزي مقام هاي اول تا سوم - در بخش هنري تيم هاي ايران، افغانستان، عراق- دربخش ذهني؛ تيم هاي ايران،هندوستان و اندونزي مقام هاي اول تا سوم را بدست آوردند.

در ششمین دوره رقابت‌های آسیایی کشورهای اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، هندوستان، بنگلادش، فلسطین، افغانستان و پاکستان شرکت داشتند. این پیکارها در رشته های؛رزمی، ساحلی، هنری و ذهنی برگزار و در این دوره از رقابت ها 61 مدال طلا توزیع شد .

9 داور بانو و 9 داور مرد از کشورمان که دارای رنکینگ بین المللی هستند به همراه 14 داور از دیگر کشورهاقضاوت این رقابت ها را برعهده داشتند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون اروپا نیز به عنوان سرپرست داوران قضاوت ها را هدایت کرد. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4167
بازدید دیروز : 1832
بازدید هفته : 5999
بازدید ماه : 72551
بازدید کل : 12736261
تعداد مطالب : 3051
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content