فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN
29 / 3 / 1396برچسب:, :: 1:32 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

موارد مصرف ناندرولون

ناندرولون برای درمان استئوپروز دوران یائسگی و نیز آنمی آپلاستیک، درمان روندهای کاتابولیک و سرطان پستان بکار می‌رود.

مکانیسم اثر

ناندرلون آگونیست آندروژنها بوده با افزایش ساخت پروتئین و تحریک اشتها، افزایش تولید اریتروپوئیتین و احتمالاً اثر مستقیم بر مغز استخوان، افزایش میزان هموگلوبین و گلبول‌های قرمز خون اثرات فارماکولوژیک خود را اعمال می‌نمایند.

عوارض جانبی

آکنه، احتباس سدیم به همراه خیز، بروز صفات جنسی مردانه مانند تغییر صدا ( گاهی غیر قابل برگشت)، فقدان قاعدگی، مهار اسپرماتوژنز، انسداد اپی فیز قبل از بلوغ، آزمون‌های غیر طبیعی عملکردی کبدی و بلوغ زودرس مردان. تومورهای کبدی گاهی بدنبال درمان طولانی مدت با استروئیدهای آنابولیک بروز می‌کند.

جستارهای وابسته29 / 3 / 1396برچسب:, :: 1:23 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

عوارض مصرف هورمون ها و استروئید ها در بدن

 

esteroid-anabolic-danger

esteroid-anabolic-danger

 

: متاسفانه این روزها با افزایش تب تناسب اندام و عضلانی شدن مصرف استروئید ها و هورمون ها میان ورزشکاران رواج پیدا کرده.

هم اکنون بعضی از ورزشکاران که هم ورزشکار حرفه ای و هم مبتدی جزو آن ها هستند بدون توجه به عوارض استروئید ها اقدام به مصرف انها میکنند وسلامتی خود را در معرض خطر قرار میدهند !

در ادامه با عوارض و دیدگاه های متخصصان آشنا خواهیم شد….

 

در دهه ۱۹۳۰ میلادی دانشمندان دریافتند استروئیدهای آنابولیک می‌توانند رشد ماهیچه های اسکلتی را در جانوران آزمایشگاهی تقویت کنند. پس از این کشف، وزنه برداران و بدنسازان و سپس ورزشکاران سایر رشته های ورزشی از این ترکیبات استفاده کردند. به این ترتیب، استفاده نادرست از استروئیدها در میان ورزشکاران شایع شد.

این داروها بر اساس تنوعی که دارند، تأثیرات منفی مختلفی بر سیستم غدد بدن بر  جای می گذارند و به شدت بر غدد جنسی تأثیر منفی دارند. برخی از این داروها می تواند کاهش عملکرد و اندازه غدد جنسی، عقیم شدن و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد. گذشته از این موارد، عوارض هورمون های رایج در بدنسازی حتی آثار منفی بر کبد و کلیه ها هم می گذارند.

هورمون‌های استروئیدی

 انواعی از داروها که از هورمون جنسی مردانه مشتق شده و برای تقویت عضلات استفاده غیرقانونی دارد. وجود این مواد در خون و ادرار ورزشکاران به عنوان دوپینگ محسوب می‌شود. استفاده از این داروها بخصوص در خانم‌ها باعث ریزش موی سر، عضلانی شدن بیش از حد و به صورت مردانه، پرمویی، اختلال سیستم باروری، بم شدن صدا و کوچک شدن پستان‌ها می‌شود و گاه این عوارض حتی بعد از قطع مصرف داروها نیز باقی خواهد ماند و ورزشکار ممکن است کاملا” نازا شود. استفاده از این داروها در مردان هم با وجود این که این مواد مشتقات تستوسترون هستند، به خاطر سرکوب سیستم ترشح هورمون مردانه درونی، باعث کوچک شدن بیضه‌ها، عقیمی و بیماری پروستات می‌شود. علاوه بر این عوارض کبدی مثل سرطان‌های کبد و عوارض روانی شدید این داروها تا سال‌ها بعد بیمار را آزار خواهد داد.

هورمون رشد (سوماتوتروپین)

این هورمون باعث زیاد شدن عضله و کم شدن چربی می‌شود و باید گفت که هورمون رشد حجم خالص عضلانی بدن را به‌ واسطه تحرک سنتز پروتئین و افزایش احتباس نیتروژن اضافه می‌کند. متأسفانه در سال‌های اخیر به صورت بی‌رویه برای زیاد شدن عضله در ورزشکاران به عنوان دوپینگ به کار می‌رود و مهمترین خطر آن این است که ایجاد انواع سرطان‌ها مانند سرطان خون را تسریع می‌کند. از دیگر عوارض این هورمون، ایجاد فشار خون و دیابت است و در بسیاری موارد به قیمت جان ورزشکار تمام می‌شود. یکی از ورزشکاران که با نشریه سلامت مصاحبه ای  داشته است، در رابطه با استفاده از این هورمون  می گوید: دهانم زود خشک می‌شد و به شدت احساس تشنگی می‌کردم، دچار حالت تهوع می‌شدم، سرم مدام درد می‌گرفت، سرگیجه داشتم و این‌طور که می‌گویند کمی‌ هم اخلاقم تند شده بود.

تزریق انسولین برای افزایش انرژی

انسولین جزو داروهای بیماران دیابتی است که بدن آن ها به طور طبیعی قدر به ترشح این  هورمون نیست. برخی ورزشکاران علاوه بر سوماتوتروپین  (هورمون رشد)  انسولین را هم بکار می گیرند تا اینکه اثر هورمون رشد را بهبود بخشند. افراد عادی ممکن است با یک بار تزریق انسولین دچار افت قند خون شدید و شوک هیپوگلیسمی ناشی از آن شوند، به کما بروند  و هیچ وقت هم از این کما زنده و سالم بیرون نیایند. به این ترتیب تزریق انسولین به هیچ فرد سالمی صرفا بر ای افزایش حجم و یا انرژی توصیه نمی شود.

استروئید های آنابولیک، تهدید سلامت قلب و عروق

زمانی که فردی خودسرانه شروع به مصرف استروئیدهای آنابولیک می کند، تعادل کلسترول خونش بهم می ریزد. از طرف دیگر می تواند خشکی و شکنندگی عروق خونی را  هم به دنبال داشته باشد همچنین استروئید ها می توانند پارگی مویرگ ها و افزایش فشار خون را هم به دنبال داشته باشند. گاهی این افزایش فشار خون تا ابد با فرد خواهد ماند. مصرف مداوم انواع استروئیدها افزایش چربی بد و تری گلیسرید خون و کاهش چربی خوب خون را در پی خواهد داشت. با این حساب تمام این عوامل دست به دست  هم می دهند و زمینه ابتلای فرد به بیماری مزمن و  ناگهانی قلب و  عروق را فراهم می کنند.

و در پایان

کسی که می خواهد سالم  ورزش کند و به هدفش برسد، باید بداند که در این راه لازم است سخت تلاش و تمرین کند، استراحت کافی و تغذیه مناسب داشته باشد. هیچ ورزشکار حرفه ای و سالمی یک شبه با مصرف هورمون به نتیجه نرسیده است و  نخواهد رسید.

در این مطلب از نظریات متخصصین زیر نیز استفاده شده است:

دکتر رضا کریمی، فوق تخصص بیماری‌های غدد

علم ورزش

دکتر محمدرضا مهاجرتهرانی، فوق تخصص غدد و متابولیسم

امین قنبری،کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

 

نویسنده این پست

ایمیل : Mag.Takandam@Gmail.Com

پست های مرتبط

1 Comment
کد خبر: 574794

تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۵:۳۷:۰۱

سخنان شنیدنی قهرمان کشتی جهان در حضور رییس جمهور

کمیل قاسمی، قهرمان کشتی جهان در سخنانی خطاب به روحانی از تلاش های او در چهار سال گذشته تقدیر کرد و گفت که ورزشکاران تا ایران ۱۴۰۰ از او حمایت خواهند کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کمیل قاسمی، مدال آور المپیکی ایران و قهرمان کشتی جهان به عنوان نماینده ورزشکاران مرد در ضیافت افطاری ورزشکاران با رییس جمهوری سخنرانی کرد.

متن کامل سخنان شنیدنی کمیل قاسمی به این شرح است:

جناب آقای حسن روحانی؛ سلام

بهانه حماسه بزرگ مردم ایران در ۲۹ اردبیهشت ماه ۹۶؛ سلام

سلام به شما و به مردمی که ساعت ها در گرمای پایان اردیبهشت پای صندوق های رای ایستادند تا نام شما را درون صندوق های رای بیاندازند.

جناب آقای روحانی به نیابت از بیش از ۲۶۰۰ ورزشکاری که از شما در جریان مبارزات انتخاباتی حمایت کردند صحبت می کنم. ورزش در این انتخابات سهم بزرگی در تشویق و ترجیح مردم به انتخابات و شما داشت، این تشویق نه از روی احساس که به واسطه عملکرد چهار ساله دولت شما در ورزش بود. در چهار سالی که گذشت ورزش ما رنگ آرامش و توسعه گرفت، گامهای رو به جلو برداشته شد، امید جریان یافت و اهالی ورزش لبخند رضایت بر لبانشان نشست، به  همین دلیل هم بود که برای اولین بار این تعداد ورزشکار پای یک سیاستمدار ایستادند و مردم را تشویق کردند به شما رای دهند.

آقای روحانی عزیز؛ همه اینها بود ولی هنوز ورزش، این عامل وحدت و غرور ملی همچنان نیازمند توجهات دولت شماست، در چهار سال دوم امیدواریم با حمایت بیش از پیش از ورزش و جناب آقای دکتر سلطانی فر، زمینه توسعه و پیشرفت بیشتر ورزش را فراهم آورید. ما درکنار شما بودیم، چون شما چهار سال کنار ما بودید، ما همچنان در کنار شما خواهیم بود و شما هم همچنان کنار ما باشید تا پرچم ایران را با هم بر قله های افتخار برافراشته کنیم.

آقای رییس جمهور؛ اگر دیپلمات های شما با برجام، اقتصاددانان شما با کاهش تورم و افزایش رشد اقتصادی، مردان نفتی شما با برجام نفتی، تیم تحول سلامت شما با عدالت درمانی، کشاورزان شما با خودکفایی گندم وصنعتگران شما با افزایش رشد اقتصادی امید را به کشور بازگرداندند، ورزشکاران شما هم با شکستن رکورد مدال آوری در عرصه های جهانی غرور را به ایران هدیه دادند، همه اینها نمی شد مگر با تدبیری که شما به کار بردید و کشور را نه جزیره ای که مثل یک تن واحد اداره کردید، این تدبیر را ادمه دهید تا ملتی که اسیر شعارهای توخالی نشدند و به عملکرد شما رای دادند همچنان پیش روند.

پایان کلام اینکه؛ آقای روحانی؛ ما بر آن عهد که در خرداد ۹۲ با شما بسته بودیم تا ۱۴۰۰ هستیم.کد خبر: 574782

تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۲۲:۴۹:۳۳

حاشیه نگاری برنا از افطاری رییس جمهور با ورزشکاران؛

ضیافت امید در ماه خدا/ تدبیر قهرمانانه تا 1400/ سلفی‌هایی که ماندگار شد

ورزشکاران در ضیافت افطاری رییس جمهور اعلام کردند تا ۱۴۰۰ از دولت تدبیر و امید حمایت می‌کنند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مراسم ضیافت افطاری ورزشکاران با دکتر روحانی رییس جمهوری امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

همانطور که از قبل هم انتظار می‌رفت ورزشکاران استقبال بسیار خوبی از این مراسم کردند. یک ساعت قبل از شروع مراسم ورزشکاران، روسای فدراسیونها و اهالی ورزش خودشان را به سالن برگزاری مراسم رساندند. نکته جالب در این مراسم حضور زودتر از موقع مصطفی میرسلیم رییس فدراسیون نجات غریق و رقیب انتخاباتی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بود که در حضورش در سالن خودنمایی میکرد. 

از اولین ورزشکارانی که در سالن حاضر شدند بچه های تیم ملی بسکتبال بانوان بودند که با توجه به اتفاق خوبی که برای جامعه بسکتبال بانوان افتاده با ذوق بیشتری منتظر حضور دکتر روحانی بودند. ساره جوانمردی قهرمان طلایی پارالمپیک ریو زودتر از دیگر ورزشکاران در سالن حاضر بود و متنی را که قرار بود در این مراسم بخواند با خودش زمزمه میکرد.

در صف اول حضور احمدرضا عابدزاده عقاب آسیا در کنار جواد زرینچه برای همه حاضرین جالب بود و خیلی ها برای گرفتن عکس یادگاری پیش دروازه بان خوب کشور می آمدند.

بانوان ورزشکار استقبال خوبی از این مراسم داشتند و قطعا این موضوع به خاطر دستاوردهای مهمی است که ورزش بانوان در چهار سال گذشته بدست آورده است. نکته جالب در این مراسم حضور فوتبالیست های مطرح کشور از نسل جدید و نسل گذشته بود. با ورود دکتر روحانی و دکتر سلطانی فر به سالن حاضرین به صورت ایستاده تشویق کردند. ساره جوانمردی اولین سخنران این مراسم بود و جملات بسیار زیبایی را درخصوص موفقیت دولت یازدهم در ورزش بیان کرد. این بانوی ورزشکار اعلام کرد که ورزشکاران تا ۱۴۰۰ از دولت دکتر روحانی حمایت می‌کنند.

کمیل قاسمی دیگر سخنران این مراسم به عنوان نماینده ورزشکاران بود که از دکتر روحانی و دکتر سلطانی فر به خاطر حمایتشان از ورزش تشکر کرد. علی دایی و علی پروین دو اسطوره فوتبال ایران در اواسط برنامه در سالن حاضر شدند و با توجه به شلوغی سالن ولی بازهم نیروهای اجرایی توانستند در ردیف جلو برای این دو فوتبالیست صندلی خالی کنند. این در حالی است که دیگر فوتبالی ها در ردیف های پشتی نشسته بودند. دیگر نکته جالب این مراسم حضور همزمان کیانوش رستمی طلایی المپیک ریو و عادل فردوسی پور مجری و گزارشگر فوتبال در سالن بود که به خاطر ازدهام جمعیت هر دو لحظاتی را مجبور شدند به صورت ایستاده به سخنان دکتر روحانی گوش کنند که بعد از یکی دو دقیقه دو صندلی برایشان آوردند.

قبل از شروع سخنرانی دکتر روحانی، سارا اعتماد بانوی بسکتبالیست تیم ملی ایران و فرشته کریمی بهترین بازیکن فوتسال آسیا به عنوان نماینده ورزشکاران لوح تقدیر و سپاسی به رییس جمهور اهدا کردند.

با اتمام مراسم هنگامی که دکتر روحانی به طرف سالن پذیرایی می‌رفت میرسلیم نیز همراه او بود. بعد از افطاری نیز جمعیت زیادی از ورزشکاران و مسئولین دور دکتر روحانی جمع شدند که عکس سلفی بگیرند. همچنین ورزشکاران در کنار وزیر ورزش و جوانان جمع شده بودند و گفتگوی صمیمی با دکتر سلطانی فر داشتنددایی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس:

قهرمانی پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد/ نکونام و هاشمیان چهره دیگری به فوتبال ما می‌دهند/ به خاطر مسئولان پرسپولیس حساب‌هایم مسدود شد

خبرگزاری فارس: قهرمانی پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد/ نکونام و هاشمیان چهره دیگری به فوتبال ما می‌دهند/ به خاطر مسئولان پرسپولیس حساب‌هایم مسدود شد

سرمربی موفق فصل گذشته تیم فوتبال نفت تهران گفت: بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود و اتومبیل‌هایم توقیف شد.

مجتبی نورعلی_ به گزارش خبرگزاری فارس، دیروز پنج‌شنبه برابر بود با اولین هفته‌ای که تیم نفت تهران با بی‌بضاعتی محض توانست شگفتی بیافریند و قهرمان جام حذفی کشور شود. این در حالی است که همانطور که همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند تیم نفت در فصلی که گذشت یکی از سخت‌ترین و بی‌پول‌ترین فصل‌های تاریخ تیم‌های ایرانی را پشت‌سر گذاشت به طوری که برخی از روزها این تیم نه زمین تمرین داشت و نه تغذیه‌ای برای بازیکنان اما با همه این شرایط علی دایی، کاری کرد کارستان و علاوه بر هت‌تریک کردن خودش در قهرمانی جام حذفی در کسوت مربی، یکبار دیگر ثابت کرد که در فوتبال همه چیز به پول و امکانات ختم نمی‌شود. هر چند که قهرمان شدن چنین تیم بی‌بضاعتی شاید بدعت بدی در فوتبال کشورمان به جای بگذارد.

با علی دایی سرمربی موفق فصل گذشته نفت تهران که این فصل قرار است تیم سایپا را هدایت کند از هر دری صحبت کردیم و او هم با عنوان اینکه اولین مصاحبه‌اش را بعد از قهرمانی جام حذفی انجام می‌دهد با سعه صدر پاسخگوی سؤالاتی بود که جواب آنها را مدت‌ها در دل خود نگه داشته بود. در زیر قسمتی از صحبت‌های علی دایی را می‌خوانید.

* در فوتبال ما همیشه اول هر چیزی گل و بلبل است!

* در نفت اتفاقاتی را دیدم که در تاریخ حضورم در فوتبال ندیدم

* فدراسیون فوتبال در انتقال تیم‌ها ضعیف عمل کرد

* ما قهرمان جام حذفی شدیم اما نه با شانس یا اقبال بلکه با بردن سه تیم مقتدر

* آقایان روز اول به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار

* هیچ گاه دنبال رکورد شکنی و رکورد زدن نبودم اما عاشق قهرمان شدنم

* بدانید که هر چقدر خرج کنید محبوب نمی‌شوید

* گذشته‌ام را فراموش نمی‌کنم چون فراموش کردن گذشته یعنی سقوط

* علی دایی پشت و رو ندارد همینی هستم که می‌بینید و مردم به همین خاطر دوستم دارند

* نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود

* اشتباهاتی داشتم که اگر نداشتم شاید خیلی موفق‌تر می‌شدم

* جواد نکونام ها و وحید هاشمیان ها به فوتبال ما چهره‌ای دیگری می‌دهند

* با سایپا سفید امضا کردم چون آنجا خانه خودم است

* مسائل مدنظرم انجام شود سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید

* 4 هفته زودتر قهرمان شدن در لیگ برتر نشان‌دهنده اقتدار تیم پرسپولیس است

* همیشه معتقدم که لیاقت هواداران پرسپولیس خیلی بیشتر از این حرف‌هاست

* دست‌های پشت پرده شاید یکی،‌ دو امتیاز به تیم کمک کنند اما این طور قهرمان شدن پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد

* پرسپولیس تیمی است که با تقویت می‌تواند قهرمان آسیا شود

* طارمی می‌تواند در آِینده بهتر از من هم بشود

* مسئولان باشگاه پرسپولیس در دو سال پاسخ بیش از ١٣ نامه ما را ندادند

* رفتار مدیران باشگاه توهین به افرادی است که سال‌ها در این باشگاه بزرگ و مردمی کار کرده‌اند

* بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود شد

* نامه‌ای که با دست ‌خط خودم به مسئولان پرسپولیس را نوشتم منتشر می‌کنم تا مردم همه چیز را بدانند

* آقایان مسئول در پرسپولیس گره‌ای که می‌شد با دست باز کرد را به جایی رساندند که شاید با دندان هم باز نشود

مشروح گفت‌وگوی تفصیلی علی دایی با خبرگزاری فارس را در زیر می‌خوانید.

فارس: این روزها به صورت مرتب در کلاس‌های پیشرفته مربی‌گری شرکت می‌کنید. برای شروع مصاحبه از این کلاس‌ها بگویید و اینکه سطح کیفی این کلاس‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به هر حال کلاس‌ها با اینکه فشرده است و انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما باید بگویم کلاس‌های خوبی است و مدرس سطح بالایی به این کلاس‌ها آمده است. باید همه سعی خودمان را انجام دهیم تا چیزهایی که در فوتبال امروز دنیاست را یاد گرفته و اطلاعات آن را به دست بیاوریم. فدراسیون فوتبال کار خیلی خوبی کرده و همین که می‌توانیم با یک مدرس بزرگ کار کنیم جای شکرش باقی است.

فارس: همه مربیان لیگ برتری در این دوره شرکت کردند. به نظر شما حضور در چنین کلاس‌هایی چه تأثیری می‌تواند در افزایش بینش و دانش مربیان جوان کشورمان داشته باشد؟

مطمئناً این کلاس‌ها تأثیر دارد و بدون اثر نیست. حتی کوچک‌ترین موضوعی که در این کلاس‌ها یاد بگیریم به ما کمک زیادی می‌کند. همه ما دوست داریم نکات جدیدی یاد بگیریم و مطمئناً کسی نمی‌تواند ادعا کند که من همه چیز را می‌دانم. ما باید همیشه یاد بگیریم و این روال کار را باید ادامه دهیم.

فارس: هفته گذشته و با قهرمانی نفت مأموریت شما در این تیم به پایان رسید؛ آن هم در حالی که فصل بسیار سختی را پشت‌سر گذاشتید. در روزهای ابتدایی عقد قرارداد قول‌های زیادی به شما داده شد اما در عمل هیچ کدام اجرایی نشد.

این مسائل در فوتبال ما طبیعی است همیشه اول همه چیز گل و بلبل است. قول می‌دهند که فلان کار را انجام می‌دهند اما متأسفانه در ادامه راه همیشه تنها می‌مانیم. متأسفانه وقتی بحث بخش خصوصی به میان می‌آید نظارتی انجام نمی‌شود و نمی‌گوییم که آنها چه هدفی را دنبال می‌کنند. باید مشخص شود آنها چه کاره هستند و باید از آنها یک ضمانت گرفته شود تا مشخص شود که آنها چه کاره هستند. باید مشخص شود برنامه و هدف آنها چیست. به نظر می‌رسد ما فقط می‌خواهیم تیم را از سر خودمان باز کنیم. در این بین مشکلاتی پیش آمد که من هیچ‌وقت ندیده بودم. در عمر فوتبالی‌ام خیلی چیزها دیده بودم اما این مدلی را تا به حال ندیده بودم. تا به حال ندیده بودم که یک نیم فصل مدیرعامل یا سرپرست موقت هم نداشته باشد. ما هیچ هیأت مدیره‌ای ندیدیم و نه کسی سراغ تیم آمد. تیم نفت به امان خدا رها شده بود و تا به حال چنین مسائلی ندیده بودم. بازیکنان از نظر تغذیه مشکل داشتند و این اواخر بچه‌های تیم خودشان کمک می‌کردند تا کارها انجام شود. من امسال خیلی چیزها یاد گرفتم؛ از بازیکنانم مسائلی یاد گرفتم که می‌توانم به مردانگی و غیرت آنها اشاره کنم. آنها خیلی مرد بودند که تا آخر کار پای تیم ایستادند و در نهایت هم قهرمان جام حذفی شدند. البته چیزهای منفی هم از آقایانی که باشگاه را خریدند یاد گرفتم. بزرگترین حسنی که امسال تیم نفت داشت این بود که با یکسری مرد کار کردم. آنها تا روز آخر بدون هیچی کار کردند و به خواسته خودشان هم رسیدند و قهرمان شدند. به همه آنها تبریک می‌گویم البته از جانب خودم و آنها از خانواده بازیکنان عذرخواهی می‌کنم چون متأسفانه بازیکنان نتوانستند به قول‌هایی که به آنها داده بودند عمل کنند.

فارس: آقای دایی!‌ که چرا تیم‌های خصوصی در فوتبال ایران محکوم به فنا و شکست هستند؟

باید مشخص شود که هدف آنها از تیم‌داری چیست؟ اگر هدف من درست نباشد به نتیجه نمی‌رسم. کسی که نقشه و هدف نداشته باشد به جایی نمی‌رسد. باید برنامه کوتاه‌مدت ، میان مدت و بلندمدت داشته باشد، آقایانی که تیم نفت را خریدند شما بروید و از آنها بپرسید آیا نقشهو برنامه‌ای داشتند؟ ببینید اصلاً به کجا می‌خواستند برسند؟ چطور می‌خواستند برسند؟ چشم انداز یا ویژن آنها چه بود؟  البته من جواب همه این سؤالات را دارم و می‌دانم آنها برای چه این تیم را خریدند که البته بماند و آن را توضیح نمی‌دهم. متأسفانه فدراسیون و ادارات کل ما در این زمینه‌ها خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

فارس: فکر نمی‌کنید بهتر است که شما این مسائل ناگفته را بگویید تا همه چیز برای همه مشخص شود و دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم؟

به نظر شما چه چیزی مشخص می‌شود؟ همه چیز مشخص شده است، تیمی که از نظر بودجه جزو سه تیم آخر بوده به بعضی از بازیکنان 30 درصد پول داده و به برخی دیگر 33 یا 34 درصد. متأسفانه فردی که سمتی در این باشگاه نداشت و ما او را اصلاً ندیدیم مصاحبه‌ای کرده بود و گفته بود که همه بازیکنان 41 درصد پول گرفته‌اند. در حالی که ایگورپراهیچ پول کمی گرفته و خیلی از بازیکنان جوان هم پول کمی گرفتند. بازیکنانی مثل آندو یا شهباززاده که نیم‌فصل دوم به تیم اضافه شدند فکر نمی‌کنم اصلاً پولی گرفته باشند و نمی‌دانم چطور این فرد قسم می‌خورد که بازیکنان 41 درصد پول گرفتند. باید بگویم من و همکارانم در کادر فنی 41 درصد پول گرفته‌ایم و تعدادی از بازیکنان هم 41 درصد گرفته‌اند اما بازیکنانی هم بوده‌اند که 30 درصد یا 35 درصد پول گرفته‌اند. چطور این مقام ناآگاه چنین صحبتی انجام می‌دهد و قسم می‌خورد؟ شما ببینید که  در سایت باشگاه نفت یکی از همکاران شما چقدر برای خودش بیانیه و مطلب نوشت، شما ببینید اینها چند درصد پول گرفتند یا  اینکه چطور پول گرفتند. من کار تجاری کرده‌ام و هیچ‌وقت در کاری وارد نمی‌شوم که در آن موفق نشوم.

فارس: شما در صبای قم هم که بودید شرایطی مشابه همین اتفاقات را لمس کردید.

ببینید صبا که خصوصی نبود! صبا دولتی بود و یک اسپانسر آمد تا مالکیت را به آن بدهند اما نتوانستند وگرنه می‌توان گفت که باشگاه نفت کاملاً خصوصی است. شما نمی‌توانید بگویید صبا خصوصی است. این تیم زیرمجموعه استانداری قم است و آنها اسپانسر آوردند تا اگر امکانش بود اسپانسر تیم را بخرد اما نخرید.

فارس: شما نفت بدون پول و امکانات را قهرمان جام حذفی کردید اما به نظر شما برای فوتبال ایران بد نیست که تیمی این چنین قهرمان شود اما تیم‌هایی که نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه کرده‌اند قهرمان نشوند؟

در فوتبال که تنها پول ضامن موفقیت نیست. برای موفقیت خیلی عوامل دخیل است که یکی از مهمترین آن عوامل پول و پرداخت دستمزد به موقع بازیکنان است. البته مطمئناً پول نقش زیادی در موفقیت دارد. برای همین گفتم بازیکنانم مردانگی کردند چون در فوتبالی که بخش عمده ای را انضباط مالی مشخص می‌کند بدون پول و بدون اینکه 5 ماه چیزی بگیرند قهرمان جام حذفی شدند؛ آن هم نه با شانس یا اقبال. ما در این مسابقات استقلال را بردیم و سپاهان را در خانه‌اش شکست دادیم. در فینال هم تراکتورسازی را شکست دادیم، از 5 تیم بالای جدول 3 تیم را شکست دادیم. تیم‌های دوم، سوم و پنجم لیگ را شکست دادیم تا قهرمان جام حذفی شویم پس بازیکنانم کار بسیار بزرگی کردند. در این فوتبال حرفه‌ای امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خیلی حرف‌ها می‌زند. ما تیمی بودیم که خیلی مواقع نمی‌توانستیم حتی تمرین کنیم چون زمین تمرین نداشتیم. اینها مسائلی است که باید درباره آن صحبت کرد. این چه باشگاهی است که نمی‌تواند یک زمین چمن برای تیمش فراهم کند؟ اینجا لازم می‌دانم از حاج مهدی اربابی و همه کسانی که به ما زمین یا سالن بدنسازی دادند تشکر کنم چرا که از ما پول هم نمی‌گرفتند. برخی از دوستان خود من یا دوستان محسن خلیلی هم به ما کمک زیادی کردند. ما نیم فصل دوم نفت را مثل یک تیم محلی نگه داشتیم. حالا به لطف خدا تیم قهرمان شده و یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند!!!! اما یکی به من بگوید این فرد تا حالا کجا بوده که الان سر و کله‌اش پیدا شده است. این اولین مصاحبه من بعد از قهرمانی در جام حذفی است. این همه فشار و سختی کشیدیم اما یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند و پیگیر تیم نفت شده است! این مسائل به آدم فشار می‌‌آورد.

فارس: این افراد همان کسانی بودند که در خرمشهر می‌خواستند روی سکوی قهرمانی رفته و جام را بالای سر ببرند اما این اجازه به آنها داده نشد؟

باشگاه باید مدیرعامل یا سرپرست داشته باشد که بتواند کسی را معرفی کند. وقتی باشگاهی مدیر ندارد چه کسی این آقایان را معرفی می‌کند؟ شما به من بگویید که این آقایان اول باید وجاهت داشته باشند یا نه؟ کسانی که وجاهت قانونی ندارند و کاره‌ای نیستند چرا باید جام را بالای سرش ببرند؟ من اصلاً در قید و بند دنبال جام و کاپ و این حرف‌ها رفتن نیستم و اگر هم روی سکو می‌رفتند ناراحت نمی‌شدم اما بازیکنانم اجازه این کار را به آنها ندادند چون دوست نداشتند آنها روی سکو بروند. آنها کسانی بودند که روز فینال یک دفعه سر و کله‌شان پیدا شد. یکی به من بگوید که آنها تا الان کجا بودند و چه کمکی به ما کردند؟ در این یک سال که من در نفت بودم آنها چه کمکی به ما کردند؟ این مسائل است که انسان را اذیت می‌کند.

فارس: البته همین افراد در مصاحبه‌هایشان از اینکه تعداد زیادی همراه با تیم نفت به خرمشهر آمده بودند گله‌مند بودند اما عنوان کردند که ما هزینه‌های آنها را هم داده‌ایم. این در حالی است که برخی تیم‌ها تا حدود 30 میلیارد تومان هم هزینه کردند اما موفقیت تیم شما را به دست نیاوردند.

من 60، 70 نفر را ندیدم اما در هر حال تیم نفت به خرمشهر رفته است. اگر شما این کار را نمی‌کردید دیگر می‌خواستید چه کار کنید؟ این حرف‌ها معنا دارد؟ خیلی از تیم‌ها به گفته شما نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه می‌کنند و آرزوی‌شان این است که قهرمان جام حذفی بشوند اما ببینید سطح آقایان چقدر پایین است که درباره این مسائل صحبت می‌کنند. آنها در حالی این حرف‌ها را می‌زنند که کل هزینه‌ها که برای قهرمانی نفت انجام شد به 5 میلیارد تومان هم نمی‌رسید. برای یک قهرمانی پول اسکان 60، 70 نفر مگر چقدر می‌شود؟ مگر اقوام و خانواده من به این سفر آمدند که این حرف‌ها را می‌زنند؟ اگر دوستان من هم که 4، 5 نفر بودند که به خرمشهر آمدند بلیط‌‌شان را خود من خریده بودم و پول هتل را هم خودم پرداخت کردم. اگر کسی اضافه به خرمشهر آمده لشکر خود آقایان بوده که به این شهر ‌آمده است. این چه حرفی است که الان می‌زنند؟ اگر حرفی است بیایند و بگویند که یکی از دوستان من با پول باشگاه آمده است. خود من همه این هزینه‌ها را دادم. خدا را شکر از روز اول یک دانه بلیط هم روی دست باشگاه نینداختم و همه را خودم دادم. این حرف‌ها خنده‌دار است. اگر خودشان را هم بکشند نهایتاً برای فینال حذفی 60 میلیون تومان هزینه کردند و این در حالی است که خیلی از تیم‌ها آرزو دارند 10 میلیارد هزینه کنند تا قهرمانی جام حذفی را بیاورند. نفت حدود 8-9 سال است که در لیگ برتر کار می‌کند و یک قهرمانی آورده است. با همه این مشکلات ما یک مسیر سخت را سپری کردیم و سه تیم بزرگ ایران را بردیم تا قهرمان شویم.

فارس: خواسته مدیران و مسئولان باشگاه نفت در ابتدای فصل از شما چه بود؟

روز اولی که من با آقایان قرارداد بستم به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار. هدف باشگاه باقی ماندن در لیگ بود اما ما در حالی در لیگ برتر نهم شدیم که خیلی راحت می‌توانستیم جزو سه تیم اول باشیم. البته اگر آقایان به قول‌هایی که در ابتدای فصل دادند عمل می‌کردند می‌توانستیم به این جایگاه هم برسیم. به نظر من باید آقایان کلاهشان را خیلی بالا بیندازند.

فارس: با همه این شرایط شما خالق یک رکورد خیلی خوب در جام حذفی شدید و با سه بار حضور در فینال، سه قهرمانی در این رقابت‌ها به دست آوردید این مسأله را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قسم می‌خورم به این مسائل فکر نمی‌‌کنم. هیچ گاه به دنبال رکورد و این مسائل نیستم اما وقتی به فینال می‌رسم مشخص است که دوست دارم قهرمان شوم اما اینکه نفر اول جام حذفی باشم یا نه، مسائلی نیست که بخواهم به آن فکر کنم.

فارس: از نفت بگذریم؛ با عملکردی که شما در تیم ملی و سال‌های بازی در تیم‌های باشگاهی داشتید یکی از ویژه‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌آیید. این را در نظر بگیرید که ما در روزهایی زندگی می‌کنیم که فوتبالیست‌های حرفه‌ای به هیچ عنوان به اندازه‌ای که شما بازی می‌کردید محبوب نیستند. دلیل این مسأله را در چه می‌دانید؟

اولین چیز لطف خداست چون خدا به ما خیلی لطف داشته است. یک آدم خیلی راحت می‌تواند مشهور شود اما محبوب بودن یک موضوع دیگر است. اینکه مردم شما را دوست داشته باشند یک موضوع دیگر است. با هیچ چیزی در دنیا شما نمی‌توانید این را عوض کنید. هر چقدر هم خرج کنید نمی‌توانید محبوب شوید. مطمئناً ما به آن جایگاه که می‌رسیم نباید همه چیز را فراموش کنیم. فراموش کردن گذشته یعنی سقوط کردن. هیچ گاه گذشته ام را فراموش نکردم که  از کجا آمدم و چطور آمدم. هیچ وقت هم فراموش نخواهم کرد. کسی که گذشته‌اش را به یاد داشته باشد خیلی سخت راهش کج می‌شود. من هر چه هستم همین هستم و پشت و رو ندارم و به خاطر همین است که مردم به من لطف دارند.

فارس: بحث لطف خدا به جای خود اما قاعدتاً شما و بازیکنان محبوبی نظیر خود شما رفتارهایی هم داشته‌اید که مردم را به سمت خود کشیده‌اید.

من که نمی‌توانم از خودم تعریف کنم اما من همینی هستم که می‌بینید. نه رو دارم و نه پشت. علی دایی در همین خلاصه شده است. من روی دیگری ندارم که بخواهم آن را نشان دهم.

فارس: از اینجایی از زندگی که در حال حاضر قرار دارید راضی هستید؟

آدمی که راضی باشد خیلی زود متوقف می‌شود. من همیشه خدا را شکر می‌کنم اما اشتباهاتی داشتم که اگر آن اشتباهات را نداشتم خیلی بهتر از این می‌توانستم موفق باشم. هم در زندگی ورزشی و هم در زندگی خصوصی منظورم بود. هیچ گاه انسان نمی‌تواند بگوید از همه چیز راضی است. البته از آنچه خدا داده راضی هستم اما می‌خواهم از راه درست پیشرفت کنم. هیچ وقت دوست ندارم از راه نادرست به چیزی برسم. نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود.

فارس: همه می‌دانند که شما یک میل به برتری به خصوصی دارید که این موضوع بدون تعارف شما را از خیلی‌ افراد شاغل در ورزش متمایز می‌کند. در این باره هم صحبت کنید.

هیچ گاه یک جا بودن را دوست ندارم. دوست ندارم همین جایی که هستم مرا راضی کند. می‌دانم که با تلاش کردن به خیلی چیزها می‌توان دست یافت. در زندگی من همیشه همین طور بوده که کار و تلاش کردم تا چیزی که می‌خواهم را به دست بیاورم. مهم این است که انسان در زندگی هدفگذاری درستی داشته باشد. وقتی هدف شما درست باشد و راهتان را درست انتخاب کنید حتماً موفق می‌شوید. در رسیدن به موفقیت نقش همسر و فرزندان و همچنین خانواده بسیار مهم است. شما باید دوست‌های خوبی کنارتان داشته باشید. خدا را شکر حداقل توانسته‌ام دور و بر خودم دوست‌های خوبی داشته باشم. آنها به من کمک کرده‌اند و از اعماق وجودشان با من همراه بوده‌اند. مطمئناً ایرادی داشته باشم دوستان و خانواده‌ام به من می‌گویند. دور و بر خودم کسانی را جمع نکرده‌ام که بی‌جهت مرا تمجید کنند و هر کاری می‌کنم احسنت بگویند.

فارس: شما جزو معدود مربیان موفق نسل طلایی سال 98 تیم ملی بودید که در کسوت مربی‌گری نتایج خوبی گرفتید. این در حالی است که مربیان جوانی مثل جواد نکونام و وحید هاشمیان هم در آستانه اضافه شدن به چرخه مربیان لیگ برتر هستند، شما حضور مربیان جوان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مطمئناً حضور مربیان جوان به فوتبال ما کمک می‌کند به خصوص کسی مثل وحید هاشمیان که در آلمان دوران مربی‌گری را در بالاترین مرحله سپری کرده است. به نظر من جواد نکونام هم می‌تواند تجربیاتش را به بهترین شکل به بازیکنان منتقل کند. اینها می‌توانند فکر و ایده نو بیاورند. آنها دوست دارند موفق باشند و برای موفق بودن باید یاد گرفت و تلاش کرد. به نظر من این جوان‌ها بیایند به فوتبال ما چهره دیگری می‌دهند.

فارس: بعد از قهرمانی با نفت در جام حذفی حالا به سایپا برگشتید که یک بار این تیم را قهرمان لیگ برتر کردید. فصل بعد سایپا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

سایپا تیم خود من بوده و من با این تیم قرارداد سفید امضا کردم. آقای درویش از دوستان من است و ما شاید باور نکنید که زیاد صحبت خاصی نکردیم و من فقط انتظارات باشگاه را شنیدم. من هم انتظاراتی که داشتم را گفتم و قرارداد را امضا کردم و بیرون آمدم. اصلاً نمی‌دانم چقدر قراردادم را امضا کردم و در آن چه بوده است! همیشه گفته‌ام که سایپا مثل خانه خود من است و من به خانه خودم برگشتم. اگر بتوانیم در زمانی که داریم تیم خوبی ببندیم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم از امروز یا فردا هم بحث جذب بازیکن را آغاز می کنیم تا یک تیم قدرتمند تشکیل دهیم و مطمئن باشید که سایپا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته مهم این است که تیم بیرونی چطور به من کمک کند و بتوانیم بازیکنانی که می‌خواهیم را جذب کنیم تا سایپای قدرتمندی بسازیم.

فارس: با اینکه فوتبال و نتایج تیم‌ها را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما فکر می‌کنید فصل بعد سایپا می‌تواند جزو 4 تیم اول ایران باشد؟

اصلاً کسی نمی‌تواند این طور نظر بدهد. معجزه که نمی‌شود کرد. آن چیزهایی که مدنظر من است اگر انجام شود و بازیکنانی که می‌خواهیم جذب کنیم مطمئناً سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید.

فارس: با شما که صحبت می‌کنیم نمی‌توانیم به سراغ پرسپولیس نرویم. پرسپولیسی که قهرمان لیگ برتر شد را چطور می‌بینید؟

نتایج پرسپولیس نشان می‌دهد که در لیگ چه عملکرد فوق‌العاده داشت. آنها خیلی خوب بودند و نتایج خوبی هم گرفتند. بعد از مدت‌ها تیمی را دیدیم که 3، 4 هفته مانده به پایان لیگ قهرمان لیگ برتر شد. این موضوع نشان‌دهنده اقتدار یک تیم است. تنها سالی بود که پرسپولیس فراز و نشیبی نداشت و هفته‌های زیادی صدرنشین بود. تیمی که با اقتدار قهرمان می‌شود نشان می‌دهد که تیم خوبی است و بازیکنان و کادرفنی بسیار خوبی هم دارد. آنها همه جوره ساپورت شدند و نتایج خوبی هم گرفتند. به نظر من لیاقت تماشاگران پرسپولیس خیلی بیشتر از اینهاست. امیدوارم روزی برسد که پرسپولیس قهرمان آسیا شود و من هم برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. ان‌شاءالله آنها بتوانند این دوره از مسابقات قهرمانان لیگ آسیا را به خوبی پشت‌سر بگذارند و به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

فارس: در لیگی که گذشت مربیان و مدیران برخی تیم‌ها مدعی بودند که دست‌هایی در کار است تا پرسپولیس قهرمان شود. شما به عنوان یک مربی شاغل در فوتبال ایران آیا چنین دست‌هایی را حس کردید؟

چنین چیزهایی وجود ندارد و من به این مسائل اعتقاد ندارم. دست‌های پشت‌ پرده نهایتاً یکی، دو امتیاز به یک تیم کمک می‌کند اما تیمی که 4 هفته مانده به پایان لیگ این طور با اقتدار قهرمان می‌شود دیگر ربطی به دست پشت پرده ندارد و این موضوع به توانایی مربیان و بازیکنان برمی‌گردد.

فارس: شما گفتید که آرزوی قهرمانی پرسپولیس در آسیا را دارید و این در حالی است که این تیم در این دو هفته دو بازی حساس با لخویای قطر دارد، فکر می‌کنید پرسپولیس توان قهرمانی در آسیا را دارد؟

مطمئناً پرسپولیس آن تیمی که بتواند قهرمان آسیا شود به نظر من نیست. هنوز آن پرسپولیسی که بخواهد در قامت قهرمانی آسیا باشد نیستند اما می‌توانند باشند. ان‌شاءالله وقتی لخویا را حذف کردند مطمئناً با یارگیری فصل بعد نقاط ضعف تیم را رفع می‌کنند و می‌توانند قهرمان آسیا هم شوند. در فوتبال هیچ چیزی غیرممکن نیست و همت و غیرت ایرانی باعث می‌شود این اتفاق رقم بخورد. بازیکنان ایرانی چیزی کم ندارند اما باید پذیرفت که تیم‌های مدعی آسیا خیلی بیشتر از چند ده میلیون‌ دلار هزینه می‌کنند. آنها توز را می‌آورند و هفته‌ای 50 هزار پوند به او می‌دهند حالا شما فکرش را بکنید که آنجا چه خبر است. مطمئناً فوتبال ما از نظر بازیکن و استعداد عقب نیست و بازیکنان خیلی خوبی داریم. به نظر من مهدی طارمی همین حالا می‌تواند در آلمان یا اسپانیا بازی کند. در پرسپولیس از خط دروازه گرفته تا خط حمله بازیکنان خیلی خوبی دارد. این تیم تقویت شود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

فارس: صحبت از مهدی طارمی شد شما این بازیکن را به پرسپولیس آوردید و محصول اعتماد شما به جوان‌هاست. برخلاف شما که یک مهاجم تمام‌کننده تمام عیار بودید طارمی فرصت ‌سوزی ‌های زیادی انجام می‌دهد.

به نظر من این طور نیست مهدی طارمی بازیکن خیلی خوبی است و باید با او بیشتر کار کنند، خودش هم باید تمرکز زیادی در تمرینات در بازی‌ها به خرج دهد. او حتی می‌تواند بهتر از من شود.

فارس: شما زمانی که بازی می‌کردید در انتخاب تیم‌هایتان هوشمندانه رفتار می‌کردید به طور مثال به آرمینیابیله‌فلد رفتید که تیم معتبری نبود اما از همین تیم به بایرن‌مونیخ و هرتابرلین رفتید و حتی به فینال لیگ قهرمان اروپا رسیدید. این در حالی است که طارمی فصل گذشته انتخاب خوبی نداشت و با انتخابی عجولانه به تیم ترکیه‌ای رفت که در نهایت به ایران بازگشت. به نظر می‌رسد تفکر حرفه‌ای که شما یا مهدی مهدوی‌کیا و کریم باقری داشتید در بازیکنان امروزی وجود ندارد.

ببینید شما به نکته درستی اشاره کردید خیلی مهم است که یک نفر در انتخاب‌هایش تصمیم درست بگیرد. شما باید مشاوران و دوستان خوبی داشته باشید تا به شما کمک کنند. مهدی طارمی می‌تواند این موضوع را در نظر بگیرد و با داشتن دوستان و مشاوران خوب بتواند بهترین گزینه را انتخاب کند.

فارس: بحث شکایت شما از باشگاه پرسپولیس کماکان موضوع روز فوتبال ایران است.

متأسفانه همیشه گفته‌ام که آقایان شاغل در باشگاه پرسپولیس برای خودشان ارزش قائل نمی‌شوند نه اینکه فکر کنند برای من ارزش قائل نشدند. آنها در دو سال جواب ١٣ نامه ما را ندادند. آنها جواب اداره مالیات را هم ندادند و باعث شدند حسابم مسدود شده و اتومبیل‌هایم توقیف شوند. بعد از رفتن من از باشگاه پرسپولیس این باشگاه باید طبق قراردادی که با هم داشتیم مالیات من را پرداخت می‌کرد اما این کار را انجام ندادند. بارها به مدیران باشگاه نامه زدم اما توجهی به نامه‌هایم نکردند. 13 نامه به باشگاه زده شد اما حتی یک بار هم جوابی به نامه‌های ما ندادند. در طول زندگی‌ام سابقه نداشت که حسابم مسدود شود اما به لطف آقایان این اتفاق رخ داد. حالا شما در نظر بگیرید در همه این سال‌ها بابت پرداخت به موقع مالیاتم بارها و بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم. این در حالی است که هنوز چک مالیات سال 93 در دست من است و نقد هم نشده است. این موضوع مشکلات زیادی برای من به وجود آورد. به نظر شما من نباید برای رسیدن به حقم شکایت کنم؟ این را در نظر بگیرید که به 13 نامه من پاسخی داده نشد. آقایان همه چیز را به شوخی گرفته‌اند. این مسائل متاسفانه در مورد بسیاری از دوستان و بازیکنان سابق هم رخ داده که این یک توهین آشکار به افرادی است که در تیم بزرگ و پر هوادار پرسپولیس کار کرده‌اند. اینها متأسفانه این کارها را کردند و من این مسائل را از دید پرسپولیسی‌ها نمی‌بینم. عده‌ای به باشگاه آمده‌اند که میهمان هستند و امروز هستند و فردا نیستند. این افراد متاسفانه اکثر مواقع پشت نام بزرگ پرسپولیس و هواداران مخفی می‌شوند. دوران آنها هم روزی تمام می‌شود و آنها هستند که این مسائل را به وجود آوردند. گره‌ای که خیلی راحت می‌شد با دست باز کنیم را به جایی رساندند که با دندان هم نمی‌شود آن را باز کرد. همه این کارها را مسئولان باشگاه پرسپولیس کردند. مردم دوست داشته باشند یک روز نامه‌ای که با دست خط خودم نوشتم را منتشر می‌کنم تا ببینید که علی دایی چطور از همه چیز گذشت و دنبال چیزی نبود و فقط دنبال گرفتن حق طبیعی‌اش بود. آن هم صد و خرده‌ای میلیون پولی بود که برای مالیاتم از جیب خودم پرداخت کردم. متأسفانه‌ آنها ایناستکی: علی اکبری سوم مرداد‌ با «کینگ تیلور» مبارزه خواهد کرد/ راهی تایلند می‌شوم تا کنار امیر باشم

خبرگزاری فارس: استکی: علی اکبری سوم مرداد‌ با «کینگ تیلور» مبارزه خواهد کرد/ راهی تایلند می‌شوم تا کنار امیر باشم

مربی نماینده ایران در مسابقات MMA گفت: امیرعلی اکبری خوشبختانه شرایط روحی و روانی خوبی دارد و سوم مرداد‌ماه باید به مصاف «کینگ تیلور» نماینده آمریکا برود.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ درمورد زمان اعزام امیر علی‌اکبری برای حضور در مسابقات MMA در کشور ژاپن، گفت: مرحله جدید مسابقات MMA سوم مردادماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد، به همین دلیل امیر علی‌اکبری تقریباً دو هفته است که در کشور تایلند حضور دارند و تمرینات خود را پیگیری می‌کند. قرار است روز جمعه راهی تایلند شوم و یازده روز کنار علی‌اکبری حضور داشته باشم. پس از پایان تمرینات علی‌اکبری در تایلند به تهران بازخواهیم گشت و ادامه تمریناتمان تا پیش از اعزام به ژاپن در تهران خواهد بود.

مربی امیرعلی اکبری در مورد حضور جواد محجوب در مسابقات MMA، خاطرنشان کرد: سعید خسروی‌نژاد مربی محجوب است، این دو نفر مدت‌ها پیش از من مشورت خواستند، بنده اعلام کردم که می‌توانم تمرینات محجوب را زیر نظر  داشته باشیم، اما بهتر است در مورد مسائل دیگر و شرایط حضور در مسابقات از امیر علی‌اکبری مشورت بگیرید،به آنها گفتم که به هر حال او بهتر می‌تواند شما را راهنمایی کند. در حال حاضر هم شنیده‌ام محجوب در خراسان تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

استکی در مورد شرایط روحی روانی علی‌ اکبری پیش از مسابقات ژاپن، گفت: از لحاظ روحی روانی امیر علی‌اکبری شرایط خوبی را دارد،‌ بعد از موفقیتی که او در ژاپن کسب کرد اعتماد به نفس بسیار بالایی گرفت. در حال حاضر هم در تایلند تمرینات فوق‌ العاده‌ای را پیگیری می‌کندو انشاء الله بتواند در مرداد ما در ژاپن حریف آمریکایی خود را شکست دهد. "کینگ تیلور" حریف امیر در ژاپن است.لیگ جهانی والیبال 2017

۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی مشخص شدند/ ایران در رده یازدهم

خبرگزاری فارس: ۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی مشخص شدند/ ایران در رده یازدهم

۶ تیم صعودکننده به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته سوم لیگ جهانی والیبال شب گذشته به پایان رسید و تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله نهایی مشخص شد.

براین اساس روسیه، کانادا و آمریکا با پیروزی مقابل حریفانشان در گروه اول لیگ جهانی جواز حضور در مرحله نهایی را به دست آوردند که این مرحله به میزبانی برزیل برگزار خواهد شد.

همچنین پیش از این صعود فرانسه و صربستان به فینال نهایی شده بود. این مرحله 4 تا 8 جولای برگزار می‌شود. 

روسیه شب گذشته موفق شد با شکست ایران با 3 امتیاز این دیدار به 14 امتیاز برسد و جایگاه خود را در جدول رده‌بندی ارتقا ببخشد. کانادا نیز با برتری مقابل ایتالیا به جایگاه پنجم صعود کرد.

تیم ملی والیبال کشورمان در بین 12 تیم در رده یازدهم قرار گرفتحال ورزش ایران خوب است ، شرایط حضور خانواده ها را در ورزشگاه ها مهیا می کنیم

حال ورزش ایران خوب است ، شرایط حضور خانواده ها را در ورزشگاه ها مهیا می کنیم

وزیر ورزش و جوانان در جلسه هم اندیشی با مدیران و سردبیران رسانه ای به تشریح وضع ورزش کشور پرداخت و حال ورزش را خوب توصیف کرد و در عین حال نوید داد که به مرور هماهنگی های لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر مسعود سلطانی فر در جلسه هم اندیشی با مدیران و سردبیران رسانه ای به تشریح وضع ورزش کشور پرداخت و حال ورزش را خوب توصیف کرد و در عین حال نوید داد که به مرور هماهنگی های لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها فراهم شود.
وزیر ورزش و جوانان ، افتخارات ورزشی در چهار سال گذشته را ناشی از تلاش گسترده مسئولان ورزش ،مربیان ، مدیران باشگاه ها ،فدراسیون ها و رسانه های ورزشی عنوان کرد و گفت : خوشبختانه حال ورزش کشور خوب است به نحوی که فکر می کنم در طی ده تا پانزده سال گذشته هیچگاه نتایجی را در طی یکی دو سال گذشته بدست آورده ایم ؛ نداشته ایم
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تمام رده های سنی فوتبال، تیم های ملی ایران به جام جهانی راه یافته اند ،تیم ملی فوتبال ایران در آستانه صعود مقتدرانه به جام جهانی 2018 روسیه است .در هفت بازی تیم ملی 17 امتیاز بدست آورده و هیچ گلی هم نپذیرفته است .به همین دلیل اختلاف امتیاز خوبی بوجود آمده و با یک پیروزی ازسه دیدار پیش رو صعود ایران به جام جهانی قطعی می شود و ما از همین حال باید به فکر صعود و برنامه ریزی از گروه خود در جام جهانی 2018 روسیه باشیم
وزیر ورزش و جوانان صعود مقتدرانه به جام جهانی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در گذشته معمولا یک در میان به جام جهانی فوتبال صعود می کردیم ،بطوریکه بعد از انقلاب اسلامی بعد از حضور در جام جهانی 1998 به جام جهانی 2006 صعود کردیم و پس از غیبت در جام جهانی 2010 به برزیل در سال 2014 رفتیم و اکنون در آستانه صعود به جام جهانی 2018 هستیم تا برای اولین بار برای دو دوره متوالی این اتفاق خوب را رقم بزنیم.
دکتر سلطانی فر گفت: با این صعود به جام جهانی 2018 ، انتظار مردم حضور خوب در جام جهانی و صعود از مرحله گروهی است که البته این مهم بستگی به قرعه کشی دارد اما امیدوارم سطح کیفی را بالا ببریم که بتوانیم از مرحله گروهی هم صعود کنیم.
دکتر سلطانی فر صعود سه نماینده از چهار نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را نیز موفقیت خوبی نام برد و دستاوردهای فوتبالی را در این سالها خوب توصیف کرد و گفت : امیدوارم بعد از سالها جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در دستان جوانان فوتبال ایران ببینیم
دکتر سلطانی فر در ادامه بحث فوتبال خاطرنشان کرد: تا الان همه حمایت ها را از تیم ملی فوتبال انجام داده ایم و در آینده هم این حمایت ها صورت می گیرد .آنچه مسلم است ده ها میلیون نفر از جمعیت ما روی نتایج فوتبال حساس هستند و با یک پیروزی ذهن همه خوشحال و با نشاط می شوند و خدای نکرده یک باخت نیز باعث آزردگی خاطر آنها می شود که البته خوشبختانه تیم ملی فوتبال پشت سر هم در این مدت نتایج خیلی خوبی گرفته و امیدوارم نتایج به گونه ایی پیش رود که در 22 خردادماه صعودمان به جام جهانی قطعی شود و منتظر بقیه بازیها نمانیم.
وزیر ورزش و جوانان شرایط والیبال را نیز خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در والیبال هم تقریبا در همه رده های سنی به مسابقات جهانی صعود کردیم ،هفته گذشته هم تیم ملی امید های ایران با قهرمانی آسیا در اردبیل جواز حضور در رقابت های جهانی را بدست آورد.در مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم جوانان ایران عربستان را سه بر صفر مغلوب کرد.
دکتر سلطانی فر پتانسیل کشتی در ایران را هم بالا دانست و به ارزیابی اجمالی از موفقیت های اخیر این رشته پرافتخار پرداخت و توضیح داد:در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه قهرمان شدیم و در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان هم اگر در رقابت با روسیه ناداوری صورت نمی گرفت به جای شکست ، به پیروزی 5 بر 3 می رسیدیم و به قهرمانی این مسابقات دست پیدا می کردیم .
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد در کشتی آزاد و فرنگی هم همیشه دو تا سه تیم ملی خوب داریم و شرایط پیشرفت خوب است
وزیر ورزش و جوانان به برگزاری رویدادهای بین المللی در کشورمان بعد از اجرای برجام نیز اشاره کرد و با بیان اینکه 66 میزبانی مسابقات بین المللی بعد از این پیروزی بزرگ سیاسی داشتیم اظهار داشت: مسابقات بانوان شطرنج جهان را در تهران برگزار کردیم و میزبانی مسابقات دو بین المللی پارس در تهران بودیم و رویدادهای مختلف دیگر که خوشبختانه وضعیت ما در رشته های مختلف خوب است و دستاوردهای خوبی داشته ایم.
وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم ،افتخارت ورزش ایران در ابعاد مختلف را ماحصل تلاش و همکاری همه دست اندرکاران و ثبات و آرامشی که ایجاد شده دانست و اظهار داشت : تلاش کردیم حاشیه ها را کم کنیم و به کار حرفه ای خودمان در ورزش بپردازیم.
دکتر سلطانی فر به برنامه ریزی خوب برای رسیدن به موفقیت های مختلف ورزشی اشاره کرد وگفت: امیدواریم با برنامه ریزی خوبی که انجام دادیم ،شرایطی فراهم شود تا در مناسبت های مختلف نتایج خوبی کسب کنیم که اوج آن بازی های اسیایی 2018 جاکارتا اندونزی خواهد بود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تلاشیم به امید خدا بتوانیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در المپیک 2020 توکیو علاوه بر چهار رشته ای که در ادوار گذشته مدال گرفته ایم در رشته های جدید هم موفق به کسب مدال شویم .در کاراته و سنگ نوردی با توجه به استعدادهای خوبی که از آن بهره می بریم می توانیم مدال آور باشیم یا در تیراندازی دیگر زمان آن فرا رسیده است که از 45 مدال توزیعی سهمی هم از آن داشته باشیم .بطورکلی تلاش ما این است که در رشته های پایه و پرمدال هم بتوانیم برنامه ریزی کنیم که به مرور در مسابقات مختلف سهم خودمان را ازمدال ها و سکوهای افتخار بگیریم.
دکتر سلطانی فر در مورد مطالبه بانوان و خانواده ها برای حضور در ورزشگاه ها نیز نوید داد که این اتفاق خوب در اینده با هماهنگی های لازم رخ خواهد داد .
وی تصریح کرد: تلاش می کنیم همفکری ، هماهنگی و زمینه های لازم برای حضور خانواده ها در استادیوم ها فراهم شود. مطمئنم که مردم و هوادارانی که در اماکن ورزشی حاضر می شوند از لحاظ فرهنگی در درجه بالایی از فهم و درایت قرار دارند و ملاحظات لازم را برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها رعایت می کنند و از این لحاظ مشکلی وجود نخواهد داشت.
وزیر ورزش و جوانان افزود : به مرور تلاش می کنیم با زمینه سازی ،توجیه کردن و هماهنگی بین همه عناصر دست اندکار بتوانیم شاهد حضور خانواده ها در ورزشگاه ها باشیم.


دعوت از 6 والیبالیست‌ آذربایجان‌غربی به اردوی تیم‌‌ ملی نوجوانان

دعوت از 6 والیبالیست‌ آذربایجان‌غربی به اردوی تیم‌‌ ملی نوجوانان

دبیر هیئت والیبال ارومیه گفت: 6 والیبالیست آذربایجان‌غربی در لیست سومین اردوی تیم های ملی نوجوانان قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، غلامحسین کردستانچی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه 16 نفر در پست‌های مختلف به این اردوی دعوت شده است، افزود: اسامی میلاد مرتضی شریفی، امیرمحمد فلاحت‌ خواه، امیرحسین توخته، محمدرضا حضرت‌ پور، مهدی جعفروند، سالار غنی ‌دل از این استان در این لیست وجود دارد.
کردستانچی ادامه داد: این بازیکنان باید از تاریخ 27 خرداد سال جاری در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند و این اردو تا اواسط تیر ماه به کار خود ادامه می دهد.
وی اظهار کرد: این اردو به منظور آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی کشور بحرین در مرداد سال 96 برگزار می شود.
سرمربی تیم نوجوانان ایران حمید وکیلی است و یاشار جوادی از ارومیه به عنوان کمک مربی این تیم را همراهی می کند.
آذربایجان غربی از استان های مستعد در ورزش والیبال در بخش مردان و بانوان است و پیش از این نیز 9 والیبالیست دختر از این استان در سال 95 شمسی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شده بودند.برگزاری اردوی تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان در ارومیه

برگزاری اردوی تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان در ارومیه

هفتمین مرحله اردوی تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در تیرماه به میزبانی استان آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، این اردو به مدت 6 روز از مورخه 29 خرداد الی 3 تیرماه در محل سالن 6000 نفری ارومیه با حضور 10 ورزشکار جهت اعزام به مسابقات آسیایی قزاقستان که در 18 تیر ماه صورت خواهد گرفت برگزار می شود . اسامی نفرات اردو به شرح ذیل می باشد :
نوجوانان / پویا اقدسی از البرز - حسین خدری از قم - عرفان داودی از همدان - امیر حسین بیگلری از قزوین و کامران بصیری از اراک جوانان / علیرضا علیزاده - محمد رضا مرادی - سید علی کریمی - باربد صداقت هر چهار نفر از آذربایجان غربی و مجید نیکو همت از اراک


9 / 3 / 1396برچسب:, :: 11:33 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

کد خبر: 1418896/4 زمان: 18:56   1396/03/08 بازدید: 24,786

 

آخرین توضیحات در خصوص شرایط پرسپولیس

پندار خمارلو در پایان جلسه هماهنگی با مسوولان لخویا در خصوص موضوعات مطرح شده در آن به ارائه توضیح پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در ابتدا در خصوص شرایط این دیدار گفت: اگر در طول 90 دقیقه بازی با تساوی همراه با گل به پایان برسد به دلیل اینکه ما میهمان هستیم گل زده ما دو گل در خانه حریف به حساب می‌آید و پرسپولیس برنده این بازی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ناظر عربستانی این بازی اعلام کرده در وقت اضافه قانون گل زده میهمان صادق نخواهد بود گفت: طی صحبتی که نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت در صورتی که بازی در 90 دقیقه بدون گل باشد و در دو وقت 15 دقیقه‌ای با تساوی همره با گل همراه باشد بازی به ضربات پنالتی کشیده خواهد شد چرا که وقت‌های اضافه بازی سوم در زمین بی‌طرف به حساب می‌آید.

پندار خمارلو در ادامه صحبت‌هایش در خصوص جلسه هماهنگی دو تیم اعلام داشت: لخویا در بازی فرداشب با پیراهن اصلی خود که قرمز است در بازی حاضر خواهد شد و پرسپولیس سفیدپوش می‌شود. حریف اعلام کرده چیزی حدود 600 هوادار برای این بازی خواهد داشت که ما  نیز این تعداد هوادار تا هزار نفر را اعلام کرده‌ایم که باعث تعجب مسوولان AFC شد. با این حال ما اعلام کردیم در صورتی که بازی رفت با حضور تماشاگران در استادیوم آزادی برگزار می شد چیزی بیش از 80هزار هوادار حامی پرسپولیس بودند که این مساله بار دیگر حسرت ما را در پی داشت.

مدیر روابط عمومی پرسپولیس در پایان با مثبت ارزیابی کردن شرایط روحی بازیکنان از هواداران این تیم خواست برای موفقیت شان دعا کنند.9 / 3 / 1396برچسب:, :: 11:32 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

کد خبر: 1418971/1 زمان: 04:11   1396/03/09 بازدید: 115,863

از غیبت بازیکنان کلیدی تا آشفتگی تاکتیکی

نگاهی به شکست استقلال مقابل العین

منصوریان برای متوقف کردن العین روش عجیبی را انتخاب کرده بود و خیلی زود ناکارآمدی این روش مشخص شد.​​​​​​​

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایران ورزشی حتی اگر مخالفان کی‌روش دوست نداشته باشند، این مشهورترین نمونه سال­ های اخیر از هنر دفاع کردن در فوتبال است. بازی منچستریونایتد با بارسا در سال ۲۰۰۸. مایکل کریک به خاطر می­ آورد که کی­ روش با دو تشک به بازیکنان نشان داد که از چه فضایی باید مراقبت کنند. او از دو مدافع میانی و دو هافبک میانی خواست مانع رسیدن توپ به این دو تشک شوند؛ دقیقا همان فضایی که بارسا از آن استفاده می کرد. هنر دفاع در فوتبال این روزها معادل بستن فضاهاست و کی­ روش یکی از اساتید این کار است. درباره این بازی بارها نوشته شده. منچستر موفق شد بارسا را در نوکمپ با تساوی بدون گل متوقف کند و با بردن بازی برگشت به فینال لیگ قهرمانان رسید.

 

استقلال مقابل العین هم می­­ خواست فضای پشت محوطه جریمه را ببندد، ولی استراتژی دفاعی تیم برای این بازی یک هرج و مرج کامل بود. منصوریان در غیاب سه هافبک اصلی­ چاره را در تجمع بازیکنان در زمین خودی و یارگیری من تو من با عمر عبدالرحمان دیده بود. در منسوخ بودن این روش همین بس که هیچ نمونه مشابهی از آن در بایگانی ذهنی­ مان نیست، مگر چند بازی قدیمی از فوتبال ایران.

 

در بازی مشهور ایران و آرژانتین گفته می­ شود که یارگیری مسی به دستور کی­روش منطقه­ ای بود و ستاره آرژانتین با توجه به تغییر مکان زیادش مامور مشخصی برای مهار نداشت. مهمترین حسن یارگیری منطقه­ ای این است که ساختار دفاعی به هم نمی­ ریزد و تیم مجبور نیست با یک بازیکن کمتر بازی کند.

 

در بازی العین یارگیری بسکتبالی مگویان با عبدالرحمان خط میانی استقلال را کاملا به هم ریخته بود و هافبک باهوش اماراتی با جابه­­ جایی عرضی فضاهای بزرگی در بلوک دفاعی استقلال بوجود می­ آورد.

 

فرصت­ های العین در شروع بازی خیلی زود نشان داد که تصمیم منصوریان چقدر اشتباه بوده و سرانجام مقاومت تیم در هم شکست. انتظار می­ رفت سرمربی استقلال بعد از گل اول العین تغییر روش بدهد، ولی این تاکتیک ادامه پیدا کرد و با مصدومیت فرشید باقری، ماموریت مهار عبدالرحمان به جابر انصاری سپرده شد.

 

استقلال بعد از دریافت گل سوم چاره­­ ای جز حمله نداشت و از یارگیری مستقیم دست کشید، ولی تغییرات ترکیب این تیم به قدری زیاد شده بود که بازیکنان در زمین کاملا سردرگم بودند و هر حمله حریف به یک موقعیت گل تبدیل می­شد.

 

منصوریان در این بازی سه هافبک اصلی­ اش را نداشت و قابل انتظار بود که استقلال نتواند بازی همیشگی را به نمایش بگذارد، ولی با همین نفرات هم می­ توانست ساختار دفاعی مدرن­تر و منطقی­ تری تدارک ببیند، فضاها را ببندد و با مهاجمان سریعش تنها به ضدحمله فکر کند. پشتوانه برد بازی رفت هم اجازه انتخاب چنین روشی را می­داد.

 

بازیکنان استقلال هم در این بازی نمایش فردی ضعیفی داشتند، ولی نزول کیفی آنها بی­ ارتباط با آشفتگی تاکتیکی تیم نبود. وقتی شرح وظایف به خوبی تفهیم شده باشد بازیکنان با اعتماد به نفس بالاتری بازی می­ کنند. در این بازی اما ناکارآمدی سیستم دفاعی تیم خیلی زود برای بازیکنان و کادر فنی مشخص شد و تردید همه را فرا گرفت. نکته­ ای که رحمتی بعد از گل اول العین می خواست به نیمکت گوشزد کند و تعویض زودهنگام قربانی نشان می­ داد که تمام تدابیر کادر فنی که یک هفته برای آن برنامه ­­ریزی کرده شکست خورده و استقلال مجبور است ۶۰ دقیقه را با برنامه جدیدی که کسی نمی­ داند چیست بازی کند.

 

باخت سنگین ۱-۶ در خانه امارات نباید عملکرد منصوریان در بازی­ های قبلی را زیر سوال ببرد. نباید این نکته مهم را فراموش کرد که هافبک استقلال در نیم فصل دوم با مثلث ابراهیمی، نورافکن و اسماعیلی متحول شد و غیبت آنها ضربه بزرگی به تیم بود. طبیعت بازی­های حذفی مثل لیگ قهرمانان هم این است که اولین اشتباه آخرین اشتباه است و یک بازی بد همه اندوخته تیم را بر باد می­ دهد. این بازی اما نشان داد که کادر فنی استقلال نیاز به تقویت دارد. تلخ­ تر از خود باخت نمایش تیم بود که به شان قهرمان سابق آسیا لطمه زد. کادر فنی استقلال انگار می­ خواست در العین فوتبال را از نو اختراع کند؛ اختراعی که شکست خورد.جلسات فشرده کاری مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و نخجوان

عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در دیدار با مسئولین بلندپایه سیاسی و ورزشی باکو و نخجوان بر توسعه همه جانبه همکاری های فرهنگی و ورزشی و حوزه جوانان بین دو طرف تاکید کرد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی در حاشیه برگزاری چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش وجوانان آذربایجان غربی که به دعوت رسمی وزیر جوانان و ورزش این کشور و همتای خود در باکو به جمهوری آذربایجان سفر کرده است طی جلسات فشرده و مهمی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، فایق رئیس فدراسیون جهانی بودو و نیز وزیر جوانان و و ورزش جمهوری خودمختار نخجوان و منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان بر توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی و حوزه جوانان تاکید کرد.

دکتر جواد جهانگیر زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان با ابراز خرسندی از حضور هیات عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و با اشاره به سابقه طولانی و موثر همکاری ها و مناسبات دو کشور دوست و همسایه در حوزه فعالیت های مختلف بخصوص ورزش و جوانان گفت: سیاست ارتباطات همگرا و سازنده و مراودات عالی بین دولت ها و کشورهای منطقه بخصوص کشورهای مسلمان و دوست از اولویت های وزارت امور خارجه و سفارت می باشد و ما نیز در همین راستا در تلاشیم تا زمینه همکاری های مشترک دوجانبه را با توجه به ظرفیت های مهم و اثربخش این دو کشور فراهم نماییم و البته استان مرزی آذربایجان غربی نیز که سالها با جمهوری آذربایجان همکاری های خوبی در بخش های مختلف داشته و تفاهمنامه هایی نیز بین ادارات کل ورزش و جوانان باکو و این استان موجود بوده موید این ارتباطات دوستانه در سطوح مختلف بوده است.

جهانگیر زاده در خاتمه گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان تمامی تلاش خود را  برای تسهیل و گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه ورزش و جوانان بکار خواهد بست.

چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت ها و تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه ارتباطات بین المللی بین دو کشور، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت همکاری های دوجانبه آذربایجان غربی و باکو از عزم جدی وزارت ورزش و جوانان و استانداری بر تعمیق مناسبات فرهنگی و ورزشی و توسعه دیپلماسی ورزشی تاکید نمود.

همچنین در جریان چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو، فایق رئیس فدراسیون جهانی بودو، ابلاغ مسئولیت ریاست کنفدراسیون آسیایی این رشته رزمی را به دکتر چمن گلی اهداء نمود.

کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در همین راستا بعنوان دبیر کنفدراسیون آسیایی بودو انتخاب شد.

دکتر چمن گلی و هیات عالی ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی همچنین میهمان منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری نخجوان و آزاد جباروف وزیر جوانان و ورزش نخجوان بود که در این جلسه مشترک نیز توسعه و گسترش همکاری های دوجانبه بخصوص در زمینه برگزاری مسابقات دو جانبه و چندجانبه، اردوهای مشترک، تبادل داور و مربی و بازیکن، حوزه آموزش و برگزاری همایش ها و جشنواره های فرهنگی و ورزشی و فعالیت های تشکل ها و جوانان در قالب نمایشگاه ها و سمینارها موضوعی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

جمهوری آذربایجان و نخجوان که در همسایگی استان آذربایجان غربی می باشند در حوزه ارتباطات فرهنگی و ورزشی سالهاست که در چارچوب تفاهمنامه هایی همکاری های بسیار خوبی داشته اند.7 / 3 / 1396برچسب:, :: 1:2 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

عبدالله چمن‌گلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
عبدالله چمن‌گلی
مدال‌ها
شرکت‌کنندهٔ کشور  ایران
کشتی فرنگی مردان
قهرمانی آسیا
برنز ۱۹۸۹ اورائی ایباراکی ۶۸ ک‌گ
طلا ۱۹۹۱ تهران ۶۸ ک‌گ
طلا ۱۹۹۲ تهران ۶۸ ک‌گ
نقره ۱۹۹۳ هیروشیما ۶۸ ک‌گ

عبدالله چمن‌گلی (زادهٔ ۱۳۵۰ در سقز، کردستان) کشتی‌گیر فرنگی‌کار سابق ایرانی است که دو مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز قهرمانی آسیا را در دستهٔ ۶۸ کیلوگرم به‌دست آورده‌است. چمن‌گلی در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون هم به مقام ششم رسید. او که سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران بود در سال ۲۰۱۲ از سوی فیلا به‌عنوان برترین مربی کشتی فرنگی جهان انتخاب شد.

چمن گلی، سابقاً ریاست اداره تربیت بدنی شهرستان سقز در سال ۷۶، معاون اداره کل ورزش وجوانان استان کردستان، مدیرنمونه کشوری در سال ۸۸–۸۷، معاون مدیرکل امور هماهنگی استانهای وزارت ورزش و جوانان و مشاور معاون وزیر این وزرات را نیزدر کارنامه کاری خود دارد.

وی در اردیبهشت سال ۹۴ به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی انتخاب شجلسات فشرده کاری مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و نخجوان

جلسات فشرده کاری مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و نخجوان

عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در دیدار با مسئولین بلندپایه سیاسی و ورزشی باکو و نخجوان بر توسعه همه جانبه همکاری های فرهنگی و ورزشی و حوزه جوانان بین دو طرف تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی در حاشیه برگزاری چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش وجوانان آذربایجان غربی که به دعوت رسمی وزیر جوانان و ورزش این کشور و همتای خود در باکو به جمهوری آذربایجان سفر کرده است طی جلسات فشرده و مهمی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، فایق رئیس فدراسیون جهانی بودو و نیز وزیر جوانان و و ورزش جمهوری خودمختار نخجوان و منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان بر توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و ورزشی و حوزه جوانان تاکید کرد.
دکتر جواد جهانگیر زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان با ابراز خرسندی از حضور هیات عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی در باکو و با اشاره به سابقه طولانی و موثر همکاری ها و مناسبات دو کشور دوست و همسایه در حوزه فعالیت های مختلف بخصوص ورزش و جوانان گفت: سیاست ارتباطات همگرا و سازنده و مراودات عالی بین دولت ها و کشورهای منطقه بخصوص کشورهای مسلمان و دوست از اولویت های وزارت امور خارجه و سفارت می باشد و ما نیز در همین راستا در تلاشیم تا زمینه همکاری های مشترک دوجانبه را با توجه به ظرفیت های مهم و اثربخش این دو کشور فراهم نماییم و البته استان مرزی آذربایجان غربی نیز که سالها با جمهوری آذربایجان همکاری های خوبی در بخش های مختلف داشته و تفاهمنامه هایی نیز بین ادارات کل ورزش و جوانان باکو و این استان موجود بوده موید این ارتباطات دوستانه در سطوح مختلف بوده است.
جهانگیر زاده در خاتمه گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان تمامی تلاش خود را برای تسهیل و گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه ورزش و جوانان بکار خواهد بست.
چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت ها و تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه ارتباطات بین المللی بین دو کشور، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت همکاری های دوجانبه آذربایجان غربی و باکو از عزم جدی وزارت ورزش و جوانان و استانداری بر تعمیق مناسبات فرهنگی و ورزشی و توسعه دیپلماسی ورزشی تاکید نمود.
همچنین در جریان چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو، فایق رئیس فدراسیون جهانی بودو، ابلاغ مسئولیت ریاست کنفدراسیون آسیایی این رشته رزمی را به دکتر چمن گلی اهداء نمود.
کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در همین راستا بعنوان دبیر کنفدراسیون آسیایی بودو انتخاب شد.
دکتر چمن گلی و هیات عالی ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی همچنین میهمان منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری نخجوان و آزاد جباروف وزیر جوانان و ورزش نخجوان بود که در این جلسه مشترک نیز توسعه و گسترش همکاری های دوجانبه بخصوص در زمینه برگزاری مسابقات دو جانبه و چندجانبه، اردوهای مشترک، تبادل داور و مربی و بازیکن، حوزه آموزش و برگزاری همایش ها و جشنواره های فرهنگی و ورزشی و فعالیت های تشکل ها و جوانان در قالب نمایشگاه ها و سمینارها موضوعی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
جمهوری آذربایجان و نخجوان که در همسایگی استان آذربایجان غربی می باشند در حوزه ارتباطات فرهنگی و ورزشی سالهاست که در چارچوب تفاهمنامه هایی همکاری های بسیار خوبی داشته اند.


 

 

مذاکرات دوجانبه مسئولین اجرایی و حوزه ورزش و جوانان باکو و آذربایجان غربی

 

هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی به ریاست عبدالله چمن گلی قبل از آغاز چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و در حاشیه این رقابت های مهم و معتبر در بدو ورود به باکو با معاون مجلس ملی آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی به ریاست عبدالله چمن گلی قبل از آغاز چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و در حاشیه این رقابت های مهم و معتبر در بدو ورود به باکو با معاون مجلس ملی آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

 
دکتر چمن گلی که در صدر هیأتی عالی از ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و به دعوت رسمی وزیر جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان و همتای خود در باکو و بمنظور شرکت در چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به این کشور سفر کرده است با حضور در شهرداری و مرکز اجرایی ناریمانوف منطقه بیناغدی باکو یکی از مناطق شهری جدید و زیبای این شهر با آیدین یورسیفوف معاون مرکز و نجف نوروز اف رئیس اداره جوانان و ورزش باکو دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آیدین یورسیفوف با اشاره به اشتراکات و تقارب سیاسی و فرهنگی و مناسبات قابل توجه دو کشور دوست و مسلمان به ارائه توضیحاتی درباره وجه تاریخی منطقه بیناغدی پرداخت.
چمن گلی نیز وجود مناسبات فرهنگی و ورزشی بین باکو و آذربایجان غربی را زمینه ساز تحکیم پیوندهای دوستی بین دو کشور برشمرد و از میزبانی شایسته دست اندرکاران و برگزارکنندگان چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو تقدیر و تشکر کرد.
نجف نوروزاف رئیس اداره جوانان و ورزش بیاغدی باکو نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه و تعمیق مناسبات ورزشی و حوزه جوانان و روابط دوستی بین دو طرف تأکید کرد.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با معاون مجلس ملی جمهوری آذربایجان و عادل علی اف رئیس فدراسیون کیک بوکسینگ این کشور دیدار و گفتگو کرد.
پس از این دیدار دو طرف از مرکز بزرگ حیدرعلی اف بازدید نمودند.
همچنین روز پنجشنبه هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی با رامیز گویوشوف مسئول سازمان تشکیلات اجرایی منطقه بیناغدی و قدسی بایراموف رئیس اداره جوانان و ورزش باکو دیدار و گفتگو کردند.
قدسی بایراموف در این دیدار در خصوص چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و برنامه های انجام گرفته در این میزبانی به ارائه گزارشی پرداخت.
همچنین النور ایمانوف و آیگون الی یوا مدیر اداری و معاون اجرایی شهردار و مرکز مدیریت شهری بیناغدی باکو ضمن دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و هیأت همراه از آنها پذیرایی کردند.
بازدید از پارک یادمان حیدر علی اف رئیس جمهور فقید جمهوری آذربایجان و نیز مراکز فرهنگی تئاتر و موسیقی و نیز بخش های ورزشی بیناغدی باکو از دیگر برنامه های دکتر چمن گلی در روز پنجشنبه بود.
روز جمعه نیز ورزشکاران، مربیان، داوران و عوامل اجرایی و سرپرستی بیش از ۵۷ کشور مسلمان حاضر در چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی با هدف تجلی وحدت و همبستگی آحاد مختلف اهل تشیع و تسنن با حضوری واحد در مسجد حیدر بزرگترین مسجد قفقاز ضمن اقامه نماز وحدت بخش جمعه، پیام دوستی و محبت و نفرت از جنگ و خونریزی را به گوش همگان رساندند.
برپایی نماز وحدت بخش جمعه پیام رسای مهر و محبت و دوستی و وحدت مسلمانان بو که جلوه خاصی را به همراه داشت .
چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی از 12 لغایت 22 ماه می میلادی با شرکت ورزشکارانی از 57 کشور اسلامی در باکو برگزار می شود.
مراسم افتتاحیه این بازی ها جمعه شب با حضور الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، غلامرضا شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و مسئولین ارشد بیش از 54 کشور در استادیوم المپیک شهر باکو با شکوه خاصی برگزار شد.
 

 

 


مسابقات جودو قهرمانی آسیا - هنگ کنگ

قرعه کشی مسابقات تیمی جودو انجام شد/ پاکستان نخستین رقیب ایران

خبرگزاری فارس: قرعه کشی مسابقات تیمی جودو انجام شد/ پاکستان نخستین رقیب ایران

مراسم قرعه کشی رقابت‌های تیمی جودو قهرمانی آسیا در حالی برگزار شد که تیم پاکستان نخستین رقیب ایران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت‌های جودو قهرمانی آسیا عصر امروز در بخش انفرادی به پایان می رسد و مسابقات بخش تیمی با حضور 10 تیم از فردا یکشنبه آغاز خواهد شد.

 

تیم ملی کشورمان در گروه A دور نخست باید با پاکستان دیدار کند و در صورت برتری به دیدار ژاپن خواهد رفت. کره جنوبی و چین دیگر تیم های حاضر در بالای جدول و در گروه B هستند که تیم برنده دیدار ایران و ژاپن با یکی از این دو تیم در نیمه نهایی پیکار خواهد کرد. 

 

در قسمت پائین جدول هم تیم‌های ازبکستان، قزاقستان، چین تایپه، مغولستان و قرقیزستان حضور دارند.

لازم به یادآوری است که، محمد رشنونژاد در وزن 60- کیلوگرم نقره گرفت، محمد محمدی بریمانلو، علیرضا خجسته، قاسم نوری زاده و طاهره آذرپیوند در روز نخست مسابقات از دور رقابت‌ها حذف شدند.

صبح امروز نیز حمیدرضا ملک زاده نماینده وزن 100+ کیلوگرم، وحید نوری در وزن 90- کیلوگرم و دنیا آقایی در وزن 70- کیلوگرم از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. 

محمد رشنونژاد نماینده وزن 60- کیلوگرم تیم ملی در این مسابقات به مدال نقره دست یافت و سعید ملایی هم به فینال مسابقات انفرادی راه یافته است.7 / 3 / 1396برچسب:, :: 12:35 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

مسابقات جودو قهرمانی آسیا- هنگ کنگ

بریمانلو هم بدون مدال ماند/ حذف 4 جودوکار و کسب تنها یک مدال نقره در روز نخست

خبرگزاری فارس: بریمانلو هم بدون مدال ماند/ حذف 4 جودوکار و کسب تنها یک مدال نقره در روز نخست

محمد محمدی‌ بریمانلو نماینده وزن 73-کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان با شکست مقابل نماینده قزاقستان از رسیدن به مدال بازماند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ بیست و ششمین دور رقابت‌های جودوی قهرمانی آسیا از امروز جمعه در ورزشگاه ولودروم هنگ کنگ در حالی از صبح امروز آغاز شده است که نمایندگان ایران به مصاف حریفان خود رفتند.

محمد محمدی‌بریمانلو نماینده وزن منهای 73 کیلوگرم دور اول نماینده سریلانکا را شکست داد و دور دوم پس از شکست نماینده قطر به مرحله سوم راه یافت. وی مقابل نماینده مغلولستان ایپون شد و به جدول شانس مجدد راه یافت. بریمانلو در جدول شانس مجدد نماینده تاجیسکتان را شکست داد و برای کسب مدال برنز به مصاف نماینده قزاقستان رفت و در 2 دقیقه 40 ثانیه مقابل این جودوکار شکست خورد و شانس کسب مدال برنز را از دست داد.

امروز، علیرضا خجسته نماینده وزن 60 کیلوگرم تیم ملی جودوی کشورمان با شکست مقابل حریف ژاپنی از گردونه رقابت‌ها حذف شد. قاسم نوری‌زاده در وزن 66 کیلوگرم نماینده افغانستان را شکست داد و دور دوم با شکست مقابل نماینده قزاقستان ایپون شد و از گردونه مسابقات حذف شد.

محمد رشنونژاد نماینده وزن 60- کیلوگرم تیم ملی جودوی کشورمان در فینال مسابقات قهرمانی آسیا مقابل نماینده ژاپن شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

قاسم نوری‌زاده در وزن 66 کیلوگرم نماینده افغانستان را شکست داد و دور دوم با شکست مقابل نماینده قزاقستان ایپون شد و از گردونه مسابقات حذف شد.

در بخش بانوان طاهره آذرپیوند نماینده منهای 52 کیلوگرم تیم ملی بانوان دور اول مقابل نماینده کره شمالی ایپون شد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

لازم به یادآوری است، تیم ملی جودوی کشورمان با 6 جودوکار در بخش مردان و دو نماینده در بخش بانوان در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

 محمد رشنونژاد در وزن 60- کیلوگرم، علیرضا خجسته در وزن 66- کیلوگرم،  محمد محمدی بریمانلو در وزن 73- کیلوگرم،  سعید ملاییدر وزن 81- کیلوگرم،  وحیدنوری در وزن 90- کیلوگرم و حمید ملک زاده در وزن 100+ کیلوگرم در بخش مردان و  دنیا آقایی در وزن 70- و طاهره آذرپیوند در وزن 52-  در بخش بانوان نمایندگان کشورمان در این مسابقات هستند.

محمد منصوری هدایت تیم مردان و تکتم بیدل هدایت تیم بانوان را برعهده دارند.گزارش فارس در مورد ناکامی تیم ملی جوانان در جام جهانی کره جنوبی

جو کاشته، گندم درو نمی‌کند/ سقف فوتبال ایران فقط صعود به جام جهانی نیست

خبرگزاری فارس: جو کاشته، گندم درو نمی‌کند/ سقف فوتبال ایران فقط صعود به جام جهانی نیست

حضور در جام جهانی خواسته‌ای به جا از سوی دوستداران فوتبال است اما این به معنای رسیدن به سقف آرزوهای فوتبال ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال جوانان ایران بعد از 16 سال با ارائه عملکردی خوب و قابل قبول در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا توانست مجوز حضور در جام جهانی کره جنوبی را بگیرد.

تیمی که در زمان نشستن علی کفاشیان بر مسند فدراسیون فوتبال به خوبی برای رسیدن به جام جهانی حمایت شد در دوران ریاست مهدی تاج به بار نشست تا نمره‌ قبولی بدون زحمت در کارنامه مسئولان فعلی ثبت شود.

حضور در جام جهانی خواسته‌ای به جا از سوی دوستداران فوتبال بود اما این به معنای رسیدن به سقف آرزوهای فوتبال ایران نبود.

فوتبال ایران در گذشته نشان داده از چه پتانسیل بالایی برخوردار است و حتی در جام جهانی نوجوانان 2013 توانست نتایج درخشانی بگیرد.

برخلاف فوتبالدوستان و کارشناسان سقف آرزوهای مسئولان فدراسیون کوتاه بود و انگار صعود به جام جهانی باعث شد آنها انگیزه خود را برای ادامه کار از دست بدهند.

تیمی که حدود هفت ماه تا شروع مسابقات جام جهانی زمان داشت نتوانست تدارک خوبی برای شرکت در این مسابقات ببینید و بازی‌های تدارکاتی بسیار کمی داشت.

یک هفته بلافاصله بعد از اتمام مسابقات قهرمانی آسیا که تیم ملی جوانان انرژی زیادی از دست داد به تورنمنت بی فایده کره جنوبی اعزام شد.

 

در آن تورنمنت ایران با کره جنوبی، انگلیس و نیجریه بازی کرد. حریفان بسیار خوب و قدر بودند اما زمان برگزاری این تورنمنت به شکلی بود که کادرفنی به هیچ وجه راضی به شرکت در آن نبود و فقط به خاطر اینکه برنامه از قبل مشخص شده بود مجبور به شرکت در این تورنمنت شدند.

سفر 10 روزه به آلمان و بازی با چند تیم نه چندان خوب مرحله بعدی آماده‌سازی ایران را تشکیل می‌داد. 

در حالیکه امیرحسین پیروانی بارها اعلام کرده بود قبل از شروع مسابقات نیاز به برگزاری اردوی یک ماهه برای انجام تمرینات آماده‌سازی دارد اما تیم پیروانی تا 10 روز قبل از شروع مسابقات هم هنوز تکمیل نشده بود و فدراسیون نتوانست با یک رایزنی به موقع بازیکنان را از باشگاه‌ها بگیرد و در اختیار کادرفنی قرار دهد. در این شرایط که تیم هنوز کامل نبود تیم ملی جوانان دو بازی دوستانه در تهران با سنگال انجام داد تا کار خود را برای اعزام به جام جهانی به پایان برساند.

تیم ملی با تمام مشکلات و کمبودها راهی جام جهانی شد. جوانان فوتبال ایران با کسب یک پیروزی شیرین کار خود را با قدرت آغاز کردند تا به واسطه صعود چهار تیم سوم هر گروه به مرحله یک هشتم نهایی خیلی‌ها کار صعود را 90 درصد تمام شده بدانند اما رویای صعود مرگی تدریجی داشت. عدم هماهنگی، مشکل بدنی و کمبود تجربه در دیدار ایران مقابل زامبیا و پرتغال خودش را به خوبی نشان داد تا مشخص شود تیم امیر حسین پیروانی از درون مشکلات فراوانی دارد.

 

فوتبال در عرصه بین‌المللی چیزی فراتر از سطح تفکر و انتظار ما است. جام جهانی نیاز به برنامه ریزی و کار قوی دارد و شانس و احتمالات نقش بسیار کمی در رسیدن به موفقیت دارد.

جو کاشته گندم درو نمی‌کند. رسیدن به موفقیت نیاز به کار مستمر و تلاش بی وقفه دارد. آرامشی که قبل از شروع مسابقات جام جهانی از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال در قبال تیم ملی جوانان مشاهده می‌شد و بارها در مورد آن رسانه‌ها و کارشناسان نسبت به آن هشدار داده بودند حالا زنگ خطرش برای تیم ملی امید به صدا در آمده درحالی که زمان بسیار کمی تا شروع رقابت‌های انتخابی تیم ملی امید باقی مانده هنوز سرمربی این تیم معرفی نشده و معلوم نیست دست پخت جدید مسئولان فوتبال چه چیزی خواهد بود. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4191
بازدید دیروز : 1832
بازدید هفته : 6023
بازدید ماه : 72575
بازدید کل : 12736285
تعداد مطالب : 3051
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content