فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

ستقبال گسترده رزمی‌کاران سراسر کشور از استاژ بین‌المللی کیک‌بوکسینگ آقایان با مدرسی ارنست هوست

استقبال گسترده رزمی‌کاران سراسر کشور از استاژ بین‌المللی کیک‌بوکسینگ آقایان با مدرسی ارنست هوست

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، ارنست هوست قهرمان اسطوره‌ای جهان پس از برگزاری استاژ بانوان، عصر دیروز در میان استقبال گسترده رزمی‌کاران استاژ فنی آقایان را برگزار کرد.

در این استاژ که حدود 100  نفر شرکت کننده حضور داشتند استاد هوست پس از انجام حرکات کششی و گرم کردن به آموزش تکنیک‌های جدید و کاربردی کیک‌بوکسینگ پرداختند و از نزدیک اشکالات و ایرادات رزمی‌کاران را رفع کردند.

پس از اتمام کلاس هوست به تمرین با ملی‌پوشان کیک‌بوکسینگ فدراسیون ورزش‌های رزمی پرداختند و برای آنها میت گرفتند. او سطح فنی بازیکنان را بالا اعلام کرد و گفت: «رزمی‌کاران کشور ایران در رشته کیک‌بوکسینگ در سطح فنی و آمادگی بالایی قرار دارند.»

همچنین جمشید گیوه‌چی کاپیتان تیم ملی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی در خصوص حضور ارنست هوست در ایران گفت: «حضور چنین قهرمان بزرگی در کشورمان باعث بالا بردن سطح فنی و تکنیکی و همچنین ایجاد انگیزه در رزمی‌کاران خواهد شد و این اقدام فدراسیون بسیار خردمندانه و مفید بود.»
مسابقات بوکس نوجوانان قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد

مسابقات بوکس نوجوانان قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد

مسابقات قهرمانی نوجوانان آذربایجان غربی با معرفی نفرات برتر در ارومیه پایان یافت.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي محمد آبی دبیر هیات بوکس استان در این خصوص گفت: امسال این مسابقات برای نخستین بار با حضور 45 بوکسور نوجوان در رده سنی زیر 17 سال برگزار شد و این در حالی بود که شرکت این تعداد بوکسور نوجوان در سطح استان بی سابقه بود.
وی اظهار کرد: سطح کیفی و فنی مسابقات بالا بود و شرکت کنندگان به دلیل انگیزه زیادی که برای حضور در تیم استان و حضور در مسابقات کشوری داشتند، با تمام توان به میدان رفتند.
وی اضافه کرد: مربیان بوکس استان توجه بیشتری به رده های سنی پایه دارند و این امر نوید روزهای خوش برای بوکس استان دارد.
وی ادامه داد: در این مسابقات تیم میاندوآب با 18 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد، ماکو با 11 امتیاز دوم شد، تیم ارومیه با 10 امتیاز در مکان سوم جای گرفت و جام تکنیک نیز به مهدی ماکویی از ارومیه رسید.
دبیر هیات بوکس آذربایجان غربی گفت: مسابقات در 13 وزن مختلف برگزار شد که در آن امید خدادادی، امیر ولی زاده، محمد حبیب وند، امیر حسین خادم حسینی، حامد امینی، رحیم بایزیدی، علی مکاری، حسین خلیل نژاد، مهدی ماکویی، علی زمان پور، فرید مهتاب، کاروان فتاحی و شاهین خانی موفق به کسب عناوین برتر وزن های مختلف شدند.
وی افزود: این نفرات در قالب تیم منتخب استان به مسابقات نوجوانان کشور که 12 شهریور ماه امسال به میزبانی استان ایلام برگزار می شود اعزام خواهند شد.
به گزارش ایرنا ، بوکس از جمله رشته های رزمی می باشد که در آذربایجان غربی قدمتی بیش از 50 سال دارد و در سالهای اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته است.
امسال چهار بوکسور به نامهای هادی ماکویی در وزن 64 کیلوگرم، امین بخشی زاده در 69 کیلوگرم، وحید ابراهیمی در 91 کیلوگرم و یونس حسن پور در وزن 81 کیلوگرم به اردوهای تیم ملی دعوت شده اند.
طاهر جباری ، حسین مادردوست ، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی پوش آذربایجان غربی هستند که از دهه های 50 تا 80 موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین المللی برای ایران اسلامی شده اند.نسخه چاپي
افرادی که نامه نوشته‌اند کسانی هستند که منافعشان از دست رفته است
عرب‌عامری: 9 پُست در آسیا داریم، حالا باید برادر را جای برادر بکُشیم؟/ خودشان کُرسی AFC را نخواستند

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد از دست دادن کرسی بانوان به وی ارتباطی نداشته و البته کسب 9 پُست در AFC بی‌سابقه بوده است.

خبرگزاری فارس: عرب‌عامری: 9 پُست در آسیا داریم، حالا باید برادر را جای برادر بکُشیم؟/ خودشان کُرسی AFC را نخواستند
 •  

الهه عرب‌عامری  درباره از دست رفتن کُرسی بانوان در AFC و نامه اعتراض‌آمیز برخی مربیان گفت: علی کفاشیان با پُستی که در نایب‌رئیسی آسیا گرفت ما 9 پست در کنفدراسیون فوتبال آسیا داریم که این کم نیست. پست‌هایی که گرفتیم به نظرم خیلی مهم است و نمی‌خواهم به عنوان یک زن کارم را نفی کنم اما تا حالا چنین موفقیتی نداشتیم. حالا به من چه ارتباطی دارد که ترجیح دادند در کمیته بانوان نباشیم.

وی افزود: ما 8 پست را گرفته‌ایم. حالا باید برادر را به جای برادر بکشیم؟ اگر هیچ پستی در آسیا نداشتیم و کرسی بانوان آسیا را از دست می‌دادیم در این صورت مشکل ایجاد می‌شد. چه منطقی است که چنین حرف هایی می‌زنند نمی‌دانم فکر می‌کنم عده‌ای منافعشان از دست رفته و آنها هستند که شیطنت می‌کنند. من حاضرم نباشم اما بتوانیم از نمایندگانمان که در آسیا هستند استفاده کنیم.

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم‌ترین هدف برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال آسیا در بخش بانوان است اظهار داشت: کنفدراسیون آسیا نگاه جنسیتی ندارد. ما می‌توانیم با آنها نامه‌نگاری کنیم چنین مسابقاتی برگزار شود تا بانوان فوتبالیست هم انگیزه پیدا کنند.

عرب‌عامری همچنین با اشاره به دیدار دوستانه تیم ملی فوتسال بانوان با ازبکستان گفت: ما دوست داشتیم با تیمهای مطرح هم دیدار دوستانه داشته باشیم که این اتفاق رخ نداد با وجود اینکه ازبکستان با ما هم‌گروه است اما کفاشیان گفت اشکالی ندارد و ما می‌توانیم با ازبکستان بای کنیم چراکه تیم ملی به دیدارهای تدارکاتی نیاز دارد.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده شما به امیرشقاقی گفته‌اید بعد از مسابقات زیر 19 سال آسیا تیم را ترک کند عنوان کرد: خیر چنین چیزی نیست. من هم همان زمان که آمدم به او گفتم یا تیم بزرگسالان و یا تیم زیر 19 سال را برای مربیگری انتخاب کنند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره برنامه‌های فوتبال ساحلی بانوان خاطرنشان کرد: با اینکه در آسیا فعالیتی در این رشته ندارید اما بانوان ما کارشان را به خوبی انجام می‌دهند و مطمئن باشید اولین مسابقه را که برگزار کنند ما می‌توانیم جزو تیم‌های اول و یا دوم باشیم.نسخه چاپي
تلاش می‌کنیم در جام جهانی مجوز المپیک را بگیریم
کواچ: منتقدان ابتدا فکر کرده و بعد صحبت کنند/ نگران بازیکنان هستم اما آنها را درک می‌کنم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: بهتر است منتقدان ابتدا فکر کرده و سپس اظهارنظر کنند.

خبرگزاری فارس: کواچ: منتقدان ابتدا فکر کرده و بعد صحبت کنند/ نگران بازیکنان هستم اما آنها را درک می‌کنم
 •  

، اسلوبودان کواچ در پایان ‌آخرین تمرین تیم ملی والیبال ایران پیش از اعزام به مسابقات جام واگنر در لهستان در مورد شرایط تیم ملی اظهار داشت: آماده‌سازی برای مسابقات در آخرین روزها همیشه سخت است اما من از عملکرد ملی‌پوشان رضایت دارم چراکه تمرینات سختی را پشت سر گذاشتند و حالا آماده مسابقات هستند.

وی در مورد حضور در جام واگنر خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات به این دلیل حائز اهمیت است که پیش از مسابقات جام جهانی برگزار می‌شود. لهستان به عنوان قهرمان جهان ما را دعوت کرده است. از طرف دیگر فرانسه به عنوان قهرمان لیگ جهانی در این مسابقات حضور دارد و این مسابقات می‌تواند آماده‌سازی خوبی برای حضور در جام جهانی باشد.

کواچ با بیان اینکه ما یکی از تیم‌هایی هستیم که شانس حضور در المپیک را داریم عنوان کرد: غیر از مسابقات جام جهانی یک فرصت دیگر داریم تا بتوانیم به المپیک صعود کنیم. خیلی سخت کار کرده‌ایم تا بتوانیم در همین مسابقات جام جهانی به المپیک صعود کنیم. خوشبختانه تیم را به صورت کامل در اختیار دارم و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص صحبت‌هایش با صنوبر و فائزی در پایان تمرین تصریح کرد: موضوع خاصی نبود و برخی از مشکلات تاکتیکی را به آنها گوشزد کردم. امروز با این دو بازیکن صحبت کردم و روزهای قبل با سایر بازیکنان.

وی با اشاره به غیبت موسوی در تمرین امروز گفت: وی تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بود و امروز برای بررسی وضعیت مصدومیتش به پزشک مراجعه کرد و به همین دلیل امروز غایب بود. آسیب‌دیدگی وی جدی نیست. چنین مصدومیت‌هایی برای بازیکنی که 30 سال سن دارد و 15 سال والیبال بازی کرده طبیعی است.

وی در مورد شانس ایران برای حضور در المپیک خاطرنشان کرد: برگزاری 11 مسابقه در 15 روز کار بسیار سختی است. نمی‌توانم در مورد نتایج صحبت کنم ولی تلاش می‌کنیم کسب سهمیه کنیم. الان نمی‌توانم در مورد درصد شانس ایران صحبت کنم اما بعد از مسابقات می‌توانیم در خصوص نتایجی که کسب شده اظهارنظر کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد اینکه آیا در فصل نقل و انتقالات بازیکنان با وی مشورت می‌کنند یا خیر؟ تصریح کرد: سعی کردم به بازیکنان بگویم که اول باید به تیم ملی فکر کنند و اگر نتایج خوبی در تیم ملی کسب کنم تمام باشگاه‌ها خواهان جذب آنها هستند. همیشه در طول تمرینات بدنسازی نگران بودم که بازیکنان تمرکزشان به هم نخورد چراکه برخی تیم‌ها با آنها صحبت کرده بودند. از طرفی نگران آنها بودم و از طرفی شرایطشان را درک می‌کردم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص تیم ملی B تصریح کرد: برخی از این بازیکنان مانند فیاضی که به درد آینده والیبال ایران می‌خورد را من انتخاب کردم. شریفات هم در حال حاضر 27 سال سن دارد و حداقل می‌تواند 5 سال دیگر در والیبال حضور داشته باشد. بازیکنی مانند زرینی هم تاریخ والیبال ایران است. ما وظیفه داریم به وی میدان دهیم تا نشان دهد که می‌تواند بعد از مصدومیت بزرگی که پشت سر گذاشته است باز هم به تیم ملی کمک کند.كسب 8 مدال رنگارنگ نمايندگان آذربايجان غربي در مسابقات جانبازان و معلولين زير 25 سال كشور

كسب 8 مدال رنگارنگ نمايندگان آذربايجان غربي در مسابقات جانبازان و معلولين زير 25 سال كشور

ورزشكاران شايسته آذربايجان غربي شركت كننده در جشنواره مهر رضوي و مسابقات معلولين و جانبازان زير 25 سال كشور در پايان موفق به كسب 8 مدال رنگارنگ شدند.
در اين مسابقات كه با شركت استان هاي سراسر كشور از 21 مردادماه در مشهد مقدس برگزار شد، حدود 2000 ورزشكار زير 25 سال در 18 رشته آقايان و 10 رشته بانوان با يكديگر به رقابت پرداختند.
در اين مسابقات سينا صفرزاده در دوي 100 متر و 200 متر موفق به كسب 2 مدال طلا گرديد، فاطمه گل نهالي  و فرشيد داغستاني در رشته بوچيا موفق به كسب دو مدال طلا شدند.
همچنين در اين مسابقات عباس خسروي در رشته پرش طول طلايي شد و مرتضي اميديان نيز مدال نقره پرتاب نيزه و برنز پرتاب وزنه را به خود اختصاص داد.
سينا حسين زاده نيز در دوي 100 متر مدال برنز را بر گردن آويخت.
بدين ترتيب كاروان ورزشي آذربايجان غربي موفق به كسب 5 مدال طلا، يك نقره و دو برنز از اين مسابقات شدند.

 
انتخاب وزنه بردار نوجوان ارومیه ای به عنوان استعداد ویژه مسابقات کشوری

انتخاب وزنه بردار نوجوان ارومیه ای به عنوان استعداد ویژه مسابقات کشوری

 رقابت 140 وزنه بردار رده های سنی 13 و 14 سال مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور با قهرمانی مازندران در قزوین پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور که با وقفه ای چند ساله این بار و در این دوره با شکل و شمایل جدید و در دو رده ی سنی 13 و 14 سال از سوی فدراسیون وزنه برداری با حضور 25 تیم از سراسر کشور به میزبانی قزوین برگزار گردید.
تیم منتخب آذربایجان غربی متشکل از 8 ورزشکار به سرپرستی و مربیگری بابک مرادزاده در 5 وزن راهی این دوره از مسابقات شد که در دسته 50 کیلوگرم امید مردی و فرهنگ افشین به ترتیب از میاندوآب و مهاباد – 62 کیلو رضا محمد اقدم  از شوط – در دسته ی 69 محمد ارسلانی و یحیی نژاد هر دو از ارومیه – در 77 علیرضا عبدالعلیزاده از شوط و امید رجالی  از ارومیه – در دسته 94 امین فهیم از خوی توانستند با کسب 339 امتیاز در بین 25 تیم حاضر در مسابقات در جایگاه نهم کشور قرار گیرند.
تیم های مازندران با امتیاز 617- خوزستان با 533- گیلان با 488 -  فارس با 485 -  اصفهان با 461 امتیاز– کرمانشاه – تبریز و لرستان به ترتیب رتبه های اول تا هشتم این دوره مسابقات را از آن خود کردند.
در این مسابقات محمد ارسلانی  نوجوان شایسته ارومیه ای استان علارقم کسب عنوان نائب قهرمانی دسته ی 69 کیلو گرم از سوی دکتر برخواه، سرمربی تیم ملی نوجوانان به عنوان استعداد ویژه وزنه برداری، انتخاب و در ادامه از سوی کمیته استعدادیابی فدراسیون به اردوی تیم ملی که 10 شهریور ماه برگزارخواهد شد؛ دعوت گردید.
 ارسلانی در یک ضرب با بدشانسی محض نقره گرفت و دردو ضرب صاحب نشان طلا شدو در مجموع نیز نشان نقره را از آن خود کرد.
نتایج کلی مسابقات به تفکیک اوزان به شرح ذیل آمده است:
دسته 50 کیلوگرم
1-    عباس فخر زارع (اصفهان): یکضرب 67، دوضرب 78، مجموع 145 کیلوگرم
2-    ابوالفضل جمعه پور (خوزستان): یکضرب 64، دوضرب 68، مجموع 132 کیلوگرم
3-    علی کشتکار (فارس): یکضرب 52، دوضرب 67، مجموع 119 کیلوگرم
 دسته 56 کیلوگرم
1-    علی صالحی پور (خوزستان): یکضرب 65، دوضرب 81، مجموع 146 کیلوگرم
2-    امیر رضا رمضانی مقدم (مازندران): یکضرب 64، دوضرب 68، مجموع 132 کیلوگرم
3-    علی گودرزی (لرستان): یکضرب 61، دوضرب 68، مجموع 129 کیلوگرم
 دسته 62 کیلوگرم
۱- حسین بیرانوند (لرستان): یکضرب 70، دوضرب 97، مجموع 167 کیلوگرم
۲- مهدی خطیبی (خوزستان): یکضرب 68، دوضرب 80، مجموع 148 کیلوگرم
۳- امیرحسین سلامت (مازندران): یکضرب 64، دوضرب 80، مجموع 144 کیلوگرم
 
دسته 69 کیلوگرم
۱- علی آقاکوچکی (مازندران): یکضرب 85، دوضرب 100، مجموع 185 کیلوگرم
۲- محمد ارسلانی (آذربایجان غربی): یکضرب 81، دوضرب 103، مجموع 184 کیلوگرم
۳- امین انگوتی (آذربایجان شرقی): یکضرب 72، دوضرب 88، مجموع 160 کیلوگرم
 دسته 77 کیلوگرم
۱- امیر خلیلی (مازندران): یکضرب 77، دوضرب 98، مجموع 175 کیلوگرم
۲- مهدی عمران زاده (گیلان): یکضرب 75، دوضرب 91، مجموع 166 کیلوگرم
۳- مهدی کوهستانی (گلستان): یکضرب 66، دوضرب 87، مجموع 153 کیلوگرم
 دسته 84 کیلوگرم
۱- امیر رضا عسکری دون (مازندران): یکضرب 121، دوضرب 150، مجموع 271 کیلوگرم
۲- حسن رنجبر (فارس): یکضرب 90، دوضرب 91، مجموع 181 کیلوگرم
۳- علی سبزی پور (کرمانشاه): یکضرب 80، دوضرب 90، مجموع 170 کیلوگرم
 دسته 94 کیلوگرم
۱- طاها طلوعی (آذربایجان شرقی): یکضرب 108، دوضرب 135، مجموع 243 کیلوگرم
۲- رضا اسدی (قزوین): یکضرب 90، دوضرب 110، مجموع 200 کیلوگرم
۳- افشین ابراهیمی (مازندران): یکضرب 73، دوضرب 97، مجموع 170 کیلوگرم
 دسته 94+ کیلوگرم
۱- محمد شهاب انداز (مازندران): یکضرب 120، دوضرب 160، مجموع 280 کیلوگرم
۲- امیرمحمد چالاکی (مازندران): یکضرب 104، دوضرب 129، مجموع 233 کیلوگرم
۳- سجاد هادی نژاد (گیلان): یکضرب 105، دوضرب 127، مجموع 232 کیلوگرم
بنا به اعلان فدراسیون،مسابقات رده ی سنی 15 و 16 سال نیز در ادامه این دوره از مسابقات 27 مردادماه به مدت سه روز در سنندج برگزار خواهد شدکه به گفته ی رییس هیات وزنه برداری استان در این دوره از مسابقات با نفرات کامل شرکت خواهیم کرد تا یکی از سکوهای این دوره را از آن خود کنیم.
ورزش زورخانه ای و پهلوانی بايد به محلات و تمامي بخش هاي جامعه كشيده شود

ورزش زورخانه ای و پهلوانی بايد به محلات و تمامي بخش هاي جامعه كشيده شود

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: برای احیای ورزش زورخانه ای و پهلوانی استان برنامه های جدیدی داریم چرا که این رشته مغفول مانده و فراموش شده است.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي عبدالله چمن گلی روز دوشنبه در جلسه تخصصی هیات ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی استان افزود: ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی ریشه در فرهنگ و آداب و سنن ما دارد و نباید مغفول واقع شود.
وی بیان کرد: زنده نگهداشتن و پربار کردن این رشته ورزشی یکی از وظایف مهمی است که باید از رده های سنی پایه شروع شود.
وی اظهار کرد: بر همین اساس قصد داریم این ورزش را در مدارس و محلات به صورت کاملا برنامه ریزی شده و مدون نهادینه کنیم.
چمن گلی با اشاره به اینکه به هیچ وجه از وضعیت کنونی این رشته رضایت ندارم ، گفت: اعتبار ویژه ای برای انجام طرح استعدادیابی در محلات در نظر گرفته شده است و در این زمینه سه مربی و سه مرشد مجرب و کاربلد نیز با هماهنگی آموزش و پرورش و شهرداری در مدارس و پارکهای محلات به اجرای برنامه های زورخانه ای عصرگاهی می پردازند.
وی افزود: جذب ورزشکاران و علاقه مندان این رشته در رده های سنی نونهالان و نوجوانان را از دست اندرکاران هیات استان ، طی دو ماه پایانی تابستان خواستارم تا بتوانیم تیم های منتخب استان را برای حضور در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور از هم اکنون پرورش دهیم.
چمن گلی افزود: به یقین خانواده ها و والدین استقبال خوبی از این برنامه ها خواهند داشت چرا که سالن زورخانه ای و پهلوانی محیط بسیار امن برای تربیت معنوی فرزندان آنهاست.
وی گفت: ورزش پهلوانی باید به محلات کشیده شود و مردم روزانه در پارکها و محلات خود از نزدیک شاهد اجرای برنامه های زورخانه ای باشند تا علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی در راستای سوق به این رشته ورزشی تمایل پیدا کنند.
چمن گلی ادامه داد: جذب مربی مجرب و غیربومی از یکی از استانهای پهلوان خیز کشور برای حفظ آمادگی بیشتر ورزشکاران استان در برنامه کاری اداره کل قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا ، آذربایجان غربی دارای هفت سالن زورخانه ای و پهلوانی است که سالن زورخانه ای جهان پهلوان تختی ارومیه با قدمتی بیش از 50 سال از قدیمی ترین سالن ها در مرکز استان استنائب قهرماني مسابقات بين المللي كاراته جام پالان دوكن به آذربايجان غربي رسيد

نائب قهرماني مسابقات بين المللي كاراته جام پالان دوكن به آذربايجان غربي رسيد

دوازدهمين دوره مسابقات بين المللي كاراته جام پالان دوكن تركيه شب گذشته با قهرماني ميزبان و نائب قهرماني آذربايجان غربي به پايان رسيد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي دوازدهمین دوره رقابتهای جام پالان دوکن كه به همّت فدراسيون كاراته جمهوري تركيه، شهرداري ارزروم، اداره كل خدمات امور جوانان و ورزش ارزروم و باشگاه چلبي اسپور طی روزهای 15 مرداد تا 18 مرداد ماه ( 6 لغايت 9 آگوست)  در شهر ارزروم ترکیه برگزار مي گرديد شب گذشته با قهرماني ميزبان و نائب قهرماني آذربايجان غربي كه به نمايندگي از كشورمان در اين مسابقات حضور داشت به پايان رسيد.
در اين مسابقات تركيه با 13 طلا، 7 نقره و 5 برنز به عنوان نخست دست يافت و تيم آذربايجان غربي از جمهوري اسلامي ايران با كسب 8 مدال طلا و 13 برنز در جايگاه دوم ايستاد و جمهوري آذربايجان با 2 طلا و 4 برنز سوم شد. مقدونيه نيز با يك طلا و يك برنز در جايگاه چهارم اين مسابقات قرار گرفت.
اين مسابقات با شركت 2500 كاراته كا از 41 كشور جهان و در رده هاي سني نونهالان، جوانان، اميد و بزرگسالان و نيز بخش ستارگان به مدت 3 روز در سالن بزرگ 3000 نفري آرنا ياكوتيه ارزروم تركيه برگزار گرديد و تیم های منتخب آذربایجان غربی، سبک ایتوسوکای و 9 کاراته کای تیم ملی نوجوانان با ترکیبی متشکل از یکصد کاراته کا و همراه كه به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران در اين مسابقات حضور داشتند به مقام نائب قهرماني مسابقات دست يافتند.
در اين مسابقات كه در دو بخش كاتا و كوميته برگزار شد در مجموع 82 مدال در بخش انفرادي و 22 مدال در بخش تيمي توزيع گرديد و جايزه اي نقدي معادل 8000 دلار به تيم هاي برتر اهداء شد.17 / 5 / 1394برچسب:, :: 7:39 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

تيم كاراته آذربايجان غربي عازم پالان دوكن تركيه شد

تيم كاراته آذربايجان غربي عازم پالان دوكن تركيه شد

تيم كاراته آذربايجان غربي بمنظور شركت در دوازدهمين دوره مسابقات بين المللي كاراته جام پالان دوكن عازم ارزروم تركيه شد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي دوازدهمین دوره رقابتهای جام پالان دوکن به همّت فدراسيون كاراته جمهوري تركيه، شهرداري ارزروم، اداره كل خدمات امور جوانان و ورزش ارزروم و باشگاه چلبي اسپور طی روزهای 15 مرداد تا 18 مرداد ماه ( 6 لغايت 9 آگوست)  در شهر ارزروم ترکیه برگزار خواهد شد. به همين منظور تیم های منتخب آذربایجان غربی، سبک ایتوسوکای و 9 کاراته کای تیم ملی نوجوانان با ترکیبی متشکل از یکصد کاراته کا و همراه رهسپار ارزروم ترکیه شدند.
در این کاروان 8 داور بین المللی نیز جهت قضاوت در مسابقات حضور خواهند یافت.
اين مسابقات با شركت 2500 كاراته كا در رده هاي سني نونهالان، جوانان، اميد و بزرگسالان و نيز بخش ستارگان برگزار خواهد شد.
همچنين در اين مسابقات كه به مدت 3 روز در سالن 3000 نفري آرنا ياكوتيه شهر ارزروم تركيه و با شركت تيم هايي از 41 كشور جهان و در دو بخش كاتا و كوميته برگزار مي شود در مجموع 82 مدال در بخش انفرادي و 22 مدال در بخش تيمي توزيع خواهد شد و جايزه اي نقدي معادل 8000 دلار به تيم هاي برتر اهداء خواهد گرديد.
احمد احمدی ملی پوش مهابادی تیم ملی بادبانی / با حضور رقبای تمرینی قدرتمند تمرینات بسیار خوبی انجام می دهم

احمد احمدی ملی پوش مهابادی تیم ملی بادبانی / با حضور رقبای تمرینی قدرتمند تمرینات بسیار خوبی انجام می دهم

 ملی پوش مهابادی تیم ملی بادبانی کشورمان با اشاره به تمرینات سخت خود به منظور آمادگی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک گفت: از آغاز تمرینات چون برای انتخابی آماده می شوم فشار زیادی تحمل می کنم و تمرینات هر روز سنگین تر می شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی ،احمد احمدی که در حال حاضر در اردوی برون مرزی در شهر والنسیای اسپانیا به سر می برد بیان کرد: از 27 تیرماه اردو آغاز شده و در نهایت برای رقابت های کاپ جهانی و انتخابی المپیک در چین تحت نظر لوکا دووتی مربی اسپانیایی آماده می شوم.
وی ادامه داد: در 2 کلاس فین و لیزر تمریناتم را انجام می دهم البته تمرکزم بیشتر بر روی فین است چون در انتخابی المپیک قصد دارم در این کلاس شرکت کنم.
احمدی اظهار داشت: در کلاس فین با رقبایی از نیوزلند، آلمان، آمریکا کرواسی، چک، اسپانیا، اروگوئه، آرژانتین، اسلواکی، کانادا، تونس، پرتغال و مجارستان تمریناتم را انجام می دهم و در کلاس لیزر نیز با ورزشکاران اسپانیا، مجارستان و سوئیس تمریناتم را دنبال می کنم. البته بیشتر این ورزشکاران برای حضور در مسابقات شبیه ساز المپیک راهی برزیل می شوند.
وی افزود: در اولین مسابقه برای حضور در کاپ اروپای صربستان خودم را مهیا می کنم اما مهمترین مسابقه کاپ جهانی چین که انتخابی المپیک است و باید با بیشترین توان در آن رقابت حضور پیدا کنم.15

كشتي با كمربند و گراپلينگ به طور رسمي به فدراسيون كشتي پيوستند

كشتي با كمربند و گراپلينگ به طور رسمي به فدراسيون كشتي پيوستند

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش‌هاي رزمي صبح روز چهارشنبه محمود رشيدي رئيس فدراسيون ورزش‌هاي رزمي در جلسه هماهنگي في مابين روساي فدراسيون‌هاي كشتي، عشايري، جودو، باستاني و انجمن‌هاي ورزشي و سرپرست اداره كل دفتر برنامه‌ريزي سركار خانم شيوايي حضور يافته و طي بحث و گفتگوهاي كارشناسي به تفاهم رسيدند تا در راستاي ادامه عملكرد كارشناسي وزارت ورزش و جوانان در مورد انتقال رشته‌هاي تخصصي در زير مجموعه فدراسيون‌هاي مرتبط، دو رشته كشتي با كمربند و گراپلينگ به فدراسيون كشتي جمهوري اسلامي ايران انتقال يافتند.

بنا بر گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، محمود رشيدي در مورد علت رضايت خود اظهار داشت: «ما مجري منويات وزارت ورزش و جوانان هستيم و معتقديم تمامي رشته‌هاي ورزشي در راستاي توسعه پايدار و رشد همه جانبه در سطح كشور مي‌بايست تحت نظر و قيوميت فدراسيون‌هاي مرتبط و تخصصي باشند و در خصوص دو رشته كشتي با كمربند و گراپلينگ بايد خاطر نشان كنم كه هر دوي اين رشته‌ها زير مجموعه كميته كشتي‌هاي بومي محلي فدراسيون جهاني كشتي "فيلا" قرار گرفتند و فيلا با ارسال نامه‌اي به كميته‌هاي المپيك كشورهاي عضو خواستار الحاق اين رشته‌ها به فدراسيون‌هاي كشتي كشورهاي عضو شدند.»

طي اين نشست محمود رشيدي با دکتر نصرالله سجادی معاونت محترم قهرماني دکتر غلامرضا شعبانی بهار معاونت محترم همگاني دیدار داشتند و در خصوص تلاش‌هاي اين معاونت‌ها در خصوص بازگشت انجمن‌هاي رزمي به فدراسيون تخصصي خود تشكر و قدرداني نمودند و اظهار اميداوري كردند تا كماكان اين نگاه حمايتي و تخصصي شامل حال فدراسيون ورزش‌هاي رزمي باشد.نتایج ارزیابی عملکرد سال 93 ادارات کل ورزش و جوانان استان ها اعلام شد
دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان نتایج ارزیابی ادارات کل ورزش و جوانان در سال 93 را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نتایج ارزیابی عملکرد سال 1393 ادارات ورزش و جوانان استان ها در گروه های سه گانه اعلام شد.
در گروه اول با حضور 7 استان گیلان، مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان و آذربایجان شرقی، ادارات کل ورزش و جوانان استان های اصفهان، خوزستان و آذربایجان شرقی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
گروه دوم که از یازده استان یزد، زنجان، لرستان، کرمان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، اردبیل، آذربایجان غربی، گلستان و البرز تشکیل شده است، ادارات کل ورزش و جوانان استان های همدان، اردبیل و آذربایجان غربی رتبه های اول تا سوم را به دست آورده اند.
گروه سوم با حضور دوازده استان خراسان شمالی و جنوبی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، قم، سمنان، ایلام، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان، ادارات کل ورزش و جوانان استان های چهارمحال و بختیاری ، قزوین و قم موفق به کسب رتبه های اول تا سوم شده اند.
ضمناً اداره کل ورزش و جوانان استان تهران که به عنوان استانی ویژه، مورد بررسی قرار می گیرد نسبت به سال گذشته با کاهش امتیاز همراه بوده است.
 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
زمان انتشار: ۱۵:۰۲:۳۱
منبع خبر: اخبار پوششی
تعداد بازدید: 12
دعوت 21 وزنه بردار به اردوی تیم ملی جوانان
سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ،نخستین گروه از وزنه برداران جوان منتخب سراسر کشور را به اولین مرحله اردوی تیم ملی دعوت کرد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان خوزستان، رحمان اورامه در دسته 85 کیلو گرم از استان خوزستان نیز در این اردو حضور دارد.

اردو نشینان گروه (ب) جوانان قرار است پس از یک هفته تمرین در یک رکورد گیری رسمی محک جدی خورده و برای ادامه حضور در اردوی تیم ملی جوانان الک شوند.

نخستین گروه از وزنه برداران جوان که فدراسیون وزنه برداری به درخواست سجاد انوشیروانی سرمربی جوانان آنها را به اردوی تیم ملی فرا خوانده بود عصر روز شنبه 10 مرداد در کمپ تیم های ملی در حضور رییس فدراسیون وزنه برداری پشت وزنه رفتند و نخستین تمرینات با وزنه ای را که توسط کادر فنی جوانان برای آنها طراحی شده بود را انجام دادند.

بر اساس این گزارش، اسامی وزنه برداران گروه (ب) که در اردوی تیم ملی حضور دارند به ترتیب زیر است:

استان خوزستان:
رحمان اورامه (دسته 85 کیلو گرم)
استان آذر بایجان شرقی:
سعید قره داغی (دسته 56 کیلوگرم) حسین راستان (دسته 62 کیلوگرم) محمدعلی گرجی (دسته 105)
استان اردبیل:
افشین اشجع (دسته 85 کیلو گرم)، مهرداد قهرمانی (دسته 94 کیلو گرم)، علیرضا زارع پور (دسته 105کیلو گرم)، سعیدرضازاده (دسته 105+)، سید علیرضا سید سلیمانی (دسته 105+) و یاشار آقازاده (دسته 105+)
استان کرمانشاه:
میثم چغاز (دسته 56 کیلوگرم)، حامد نوری (دسته 77 کیلوگرم)
استان زنجان:
امید عزیزی(دسته 69 کیلو گرم)، مهدی کرمی (دسته 77 کیلو گرم)
استان گیلان:
مازیار محرابی (دسته 69 کیلوگرم)،محمدرضا ملکی (دسته94 کیلو گرم)
استان فارس:
رضا اسمی جهرمی (دسته 77 کیلو گرم)
استان اصفهان:
مجید قیصریه ( دسته 62 کیلوگرم)
استان چهارمحال وبختیاری:
مرتضی شاهقلیان (دسته 69 کیلوگرم)
استان مازندران:
محمدرضا قمی (دسته105 کیلوگرم)
استان مرکزی:
مصطفی زارعی (دسته 69 کیلو گرم)
خوی بااقتدار در سکوی نخست مسابقات ووشو قهرمانی استان ایستاد

خوی بااقتدار در سکوی نخست مسابقات ووشو قهرمانی استان ایستاد

 مسابقات ووشو انتخابی استان رده سنی نوجوانان وجوانان دردودسته تالووساندا باقهرمانی تیم شهرستان خوی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، بمناسبت گرامیداشت یادوخاطره 175 شهیدغواص ،مسابقات ووشوانتخابی استان رده سنی نوجوانان وجوانان دردودسته تالووساندا باشرکت 170 ووشوکار درقالب 13 تیم ازشهرستانهای تابعه استان آذربایجانغربی 8 لغایت 9 مردادماه سالجاری درمحل سالن سه هزارنفری ارومیه برگزارگردیدکه درنهایت تیم ووشو شهرستان خوی بااقتدار کامل با195 امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت وتیمهای مهابادبا140 وتکاب با100 امتیاز به ترتیب عناوین دوم وسوم را از آن خود کردند12

حمایت رئیس انجمن جوجیتسو از بازگشت این انجمن به فدراسیون ورزش‌های رزمی/ رستمیان: اقدام وزارت ورزش فنی و کارشناسی بود

حمایت رئیس انجمن جوجیتسو از بازگشت این انجمن به فدراسیون ورزش‌های رزمی/ رستمیان: اقدام وزارت ورزش فنی و کارشناسی بود
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، رئیس انجمن جوجیتسو ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: «جوجیتسو یک رشته و سبک رزمی است و کاملا با چنین ماهیتی روبروست، بنابراین قرار گرفتن این رشته رزمی در زیر مجموعه‌های فدراسیون ورزش‌های رزمی اتفاق بزرگی بود که با حمایت وزارت ورزش به درستی صورت گرفت.» وی افزود: «وزارت ورزش در بهترین زمان ممکن یک تصمیم دقیق و کارشناسی اتخاذ کرد چراکه انجمن جوجیتسو و دیگر انجمن‌های رزمی که به خانه اصلی خود بازگشته اند با چند رویداد مهم آسیایی و جهانی روبرو هستند. البته نباید فراموش کرد فدراسیون ورزش‌های رزمی با مدیریت محمود رشیدی نیز تلاش‌های فراوانی انجام داد تا این اتفاق بزرگ در خانواده ورزش‌های رزمی رخ دهد.» رستمیان با اشاره به دیدار خود با محمود رشیدی رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: «دراین دیدار مقرر شد انجمن جوجیتسو به طور رسمی کار خود را زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی از روز دوشنبه 12 مرداد ماه سال جاری طبق برنامه‌های مشخص شده آغاز کند.» وی ادامه داد: «جوجیتسو می‌بایستی در سه رویداد مسابقات ساحلی 2016، ایندور گیم 2017 عشق آباد و المپیک آسیایی 2018 اندونزی شرکت داشته باشد که حضور در این دیدارها برای ورزشکاران این رشته حائز اهمیت است.» وی تصریح کرد: «برای اعتلای این رشته و همچنین موفقیت در رویدادهای مهم جهانی و آسیایی تمام توان خود را به کار می‌گیرم تا با آمادگی کامل حضوری قدرتمندانه در تمامی رقابت‌ها داشت12

سرپرست کمیته بوکس شطرنج فدراسیون ورزش‌های رزمی منصوب شد

سرپرست کمیته بوکس شطرنج فدراسیون ورزش‌های رزمی منصوب شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، در حکم صادره از سوی محمود رشیدی رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی به فریدون پویا آمده است:

«امید است ظل توجهات حضرت بقیه ا... اعظم (عج) و تحت زعمات مقام معظم رهبری (مدطله العالی)، بهره گیری از کلیه ظرفیتهای موجود با اهتمام و برنامه ریزی متناسب در پیشبرد کمی و کیفی امور محوله کما فی السابق موفق و منصور باشید.»

پویا رئیس فدراسیون بوکس شطرنج آسیا و عضو هیئت رئیسه جهانی این رشته در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت:

 این رشته ورزشی که در سال 2003 توسط آقای اپیه رابین در کشور آلمان به ثبت رسید دارای 12 راند مسابقاتی می‌باشد که 6 راند آن شطرنج و 6 راند دیگر آن بوکس است. ورزشکاران این رشته در 4 وزن مسابقاتی و با داشتن سطح مهارتی 1600 در شطرنج فعالیت خواهند کرد. او شعار این رشته ورزشی را «باهوش ترین مرد و قوی ترین مرد در دنیا» اعلام کرد.

پویا خاطر نشان کرد: اکنون استان‌های فارس،خراسان رضوی، همدان، بوشهر، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان، زنجان، البرز، اصفهان و آذربایجان در این رشته نماینده دارند.

آقای محسن صارمی نایب و مشاور عالی کمیته بوکس شطرنج اذعان داشت: با توجه به نامه وزارت ورزش و جوانان مبنی بر ادامه فعالیت این رشته زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی و استقبال رئیس فدراسیون از آن، بسیار خرسند هستیم و ازین به بعد فعالیت‌های خود را در جایی ادامه خواهیم داد که خانه اصلی و مرتبط با این رشته می‌باشد.2

دیدار رئيس انجمن او اسپورت با رئيس فدراسيون ورزش‌های رزمی

دیدار رئيس انجمن او اسپورت با رئيس فدراسيون ورزش‌های رزمی

به گزارش روابط عمومی فدراسيون ورزش‌های رزمی، طی اين جلسه قاسم منوچهری ضمن توضيح در مورد برنامه‌های آتی انجمن به  نحوه مسابقات اين رشت پرداخت. وی در این خصوص گفت: علی رغم اينكه فقط ٣٠ درصد از فعاليت‌های اين انجمن به ورزش‌های رزمی اختصاص دارد و ٧٠ در صد ديگر فعاليت‌های آن در حوزه ورزش‌های شنا، ژيمناستيك، حركات موزون و بازی‌های بومی محلی می‌باشد، حضور او اسپورت تحت نظر فدراسيون ورزش‌های رزمی موجب اشاعه فعاليت‌های اين انجمن در سطح كشور خواهد شد.

در ادامه اين نشست محمود رشيدی ضمن اظهار خوشنودی از پيوستن اين انجمن به فدراسيون ورزش‌های رزمی عنوان کرد كه با هماهنگی با هيئت‌های استانی و توضيح نوع فعاليت اين انجمن خاص، تمام تلاش خود را در راستای اعطای استقلال كاری با نظارت كامل فدراسيون در راستای توسعه فعاليت‌ها و گسترش اين رشته جذاب بكار خواهد بست.
سیامند رحمان در مسابقات قهرمانی آسیا دو بار رکورد شکنی کرد و طلایی شد

سیامند رحمان در مسابقات قهرمانی آسیا دو بار رکورد شکنی کرد و طلایی شد

 

 دو نماینده کشورمان در دسته فوق سنگین در پنجمین و آخرین روز از رقابت های وزنه برداری قهرمانی آزاد آسیا و اقیانوسیه که در آلماتی برگزار شد ، به مصاف حریفان رفتند.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربیو به نقل از فدراسیون جانبازان و معلولان ، سیامند رحمان و احمد امین زاده در رقابت های دسته 107+ کیلوگرم امروز به روی تخته رفتند و با کسب نشان طلا و نقره ، به کار خود پایان دادند.
سیامند رحمان وزنه بردار ایرانی در حرکت اول خود وزنه 270 کیلوگرم را بالای سر برد و با موفقیت آن را مهار کرد.
وی در حرکت دوم با انتخاب وزنه 293 قصد داشت رکورد پیشین خود را که در بازی های پاراآسیایی اینچئون به ثبت رسانده بود ، ارتقاء دهد که موفق شد و در حرکت سوم نیز با انتخاب وزنه 295 کیلوگرم بار دیگر رکورد شکنی کرد و با اقتدار بر سکوی نخست جهان ایستاد.
بدین ترتیب سیامند رحمان با ثبت رکورد 295 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان ، عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان را دوباره از آن خود کرد.
احمد امین زاده دیگر نماینده جمهوری اسلامی ایران که به تازگی در جمع تیم ملی قرار گرفته است نیز با مهار وزنه های 210 ، 226 و 228 کیلوگرم ، به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی دست یافت و نماینده چین با رکورد 228 کیلوگرم به نشان برنز رسید.
بدین ترتیب ، پرونده رقابت های وزنه برداری آزاد آسیا و اقیانوسیه برای کاروان کشورمان با کسب 4 نشان طلا و 3 نشان نقره بسته شد و تیم جمهوری اسلامی ایران با کسب 70 امتیاز در بخش آسیا و 69 امتیاز در بخش آزاد ، به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافت.
رقابت های آزاد قهرمانی وزنه برداری آسیا و اقیانوسیه با حضور نمایندگان 28 کشور از چهارم مردادماه در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد و امروز به کار خود پایان داد.
تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشورمان با ترکیب سیامند رحمان ، احمد امین زاده ، علی صادق زاده ، سامان رضی ، حامد صلحی پور ، مجید فرزین ، نادر مرادی و امیر جعفری در این رقابت ها حضور یافته بود.
 سیامند رحمان زاده ۱۳۶۷شهر اشنویه آذربایجان غربی و وزنه بردار سنگین وزن ایران است.
وی در سال ۱۳۸۷برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولین ایران دعوت شد.
در سال ۲۰۱۲در مسابقات پارالمپیک لندن ۲۰۱۲با غلبه بر وزنه ۲۸۰کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری پارالمپیک در وزن ۱۰۰+ را به میزان ۱۵کیلوگرم افزایش داده و به ۲۸۰کیلوگرم برساند و به عنوان رکورددار پارالمپیک نام خود را ثبت کند.
همایش تجلیل از ورزشکاران و جوانان نخبه بوکان برگزار شد

همایش تجلیل از ورزشکاران و جوانان نخبه بوکان برگزار شد

همايش تجليل از قهرمانان ، ورزشکاران و نخبه جوانان سال۹۳ شهرستان بوكان با حضور دكتر چمن گلي مديركل ورزش و جوانان، مقصودلو  رئیس فدارسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران و نائب رئیس کنفدراسیون کبدی برگزار گرديد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربايجان غربي مراسم تجلیل از قهرمانان ، ورزشکاران و نخبگان جوان سال۹۳ شهرستان بوكان صبح پنجشنبه  در فرهنگسرای سیمرغ اين شهرستان برگزار گرديد.
در اين مراسم از مدال آوران ، قهرمان ورزشی ، مربیان ، بازنشستگان اداره ورزش و جوانان و همچنین ورزشکاران عضو تیم های ملی و دعوت شده به اردو تیم ملی شهرستان بوکان که موفق شده بودند در سال ۱۳۹۳ در میادین مختلف به این عناوین مختلف دست پیدا كنند با حضور مسئولين تجليل بعمل آمد.
این آيين با حضور فرماندار شهرستان بوکان ، امام جمعه ، نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ، رئیس فدارسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران ، نائب رئیس کنفدراسیون کبدی آسیا ، نائب رئیس کن فدارسیون کبدی جهان از کشور هندوستان ، دكتر چمن گلي مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی ، سایر مسئولین ادارات و تعدادی از ورزشکاران و قهرمانان بوکان برگزار گردید.
انور ملارحيمي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان بوكان در اين آيين گفت: ورزشکاران در کنار قهرمانی باید به اخلاق نیز توجه ویژه ای داشته باشند، چرا که مقام ها و قهرمانی ها زودگذر بوده و آنچه که در خاطره ها می ماند اخلاق و منش پهلوانی است.
دکتر عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی هم با تبريك هفته ترويج فرهنگ پهلواني و نيز انتصاب دكتر چمن گلي بعنوان مديركل ورزش و جوانان استان، روحيه پهلواني و جوانمردي را از ويژگي هاي بارز اين قهرمان ملّي دانست و ابراز اميدواري كرد كه با توانايي هاي مديريتي و سوابق ارزشمند وي، موفقيت هاي ارزشمندي نصيب ورزش و جوانان عزيز آذربايجان غربي شود.
چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان نيز در اين مراسم با تبريك هفته ترويج فرهنگ پهلواني افزود: من از جنس ورزش هستم و تمام سعي خود را خواهم كرد كه شرايط خوبي را براي رشد و توسعه ورزش در تمامي بخش ها فراهم نمايم.
دكتر چمن گلي تلاش و همدلي و حركت برنامه محور در جهت رسيدن به اهداف را از سياست هاي اصلي اداره كل دانست و ابراز اميدواري كرد كه اين راه سخت با پشتكار و همّت جامعه ورزش و جوانان به سرانجامي پرافتخار منتهي شود.
در این مراسم از ۶۷۰ ورزشکار قهرمان و ۵ نخبه جوان تجلیل و تقدیر بعمل آمد.تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
زمان انتشار: ۱۰:۳۳:۵۷
تعداد بازدید: 12
معاون ساماندهی امور جوانان:
استانداران برتر و فعال در حوزه جوانان معرفی می شوند
معاون ساماندهی امور جوانان از انتخاب سه استاندار برتر و فعال در حوزه جوانان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا رستمی با اعلام این خبر گفت: بررسی عملکرد استانداران در حوزه جوانان این هفته آغاز خواهد شد و سه استاندار برتر حوزه جوانان به دولت معرفی می شوند.

 

 

 

 

وی افزود: از استانداران برتر و فعال در حوزه جوانان، در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه های مسئول در امور جوانان برگزار می شود، تجلیل خواهد شد.

رستمی تصریح کرد: همچنین سه استاندار دیگر که پایین ترین امتیاز را آورده باشند به ستاد معرفی و مجموع گزارش استانداران در شورای عالی جوانان به استحضار معاون اول رئیس جمهور خواهد رسید.مسابقات جهانی جوانان ساواته -بلغارستان
دو مدال برنز، دستاورد نخستین حضور ساواته‌کاران جوان ایران در رویداد جهانی

تیم ملی ساواته جوانان ایران در نخستین حضور جهانی خود موفق به کسب دو مدال برنز شد.

خبرگزاری فارس: دو مدال برنز، دستاورد نخستین حضور ساواته‌کاران جوان ایران در رویداد جهانی
 •  

و به نقل از روابط عمومی انجمن ساواته ایران، این دوره از مسابقات طی روزهای 8 تا 11 مردادماه جاری به میزبانی شهر "پلوودیف بلغارستان" برگزار شد که تیم ملی ایران با ترکیب سه نفره محمد مزارعی (56 کیلوگرم)، شایان اسماعیلی پویا (65 کیلوگرم) و مهدی روستا(85 کیلوگرم) به سرپرستی سرمربیگری حمیدرضا حصارکی نماینده رسمی فدراسیون بین المللی و مربیگری حامد متین فر در این پیکارها حضور یافت.

در وزن 56 کیلوگرم، محمد مزارعی سعدآبادی پس از غلبه بر حریف بلغارستانی و کسب تساوی مقابل ایتالیا به دلیل شکست در برابر حریف شاخص فرانسوی از حضور در مسابقه نهایی باز ماند و به مدال برنز این وزن دست یافت.

در پیکارهای وزن 65 کیلوگرم شایان اسماعیلی پویا پس از کسب پیروزی مقابل حریف روس، با وجود مصدومیت پس از این دیدار دشوار، مقابل حریف ایتالیایی بازی قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت اما در پایان با شکست برابر ایتالیا از ادامه مسابقات بازماند. 

در مسابقات وزن 85 کیلوگرم، مهدی روستا ابتدا مقابل حریف الجزایری به تساوی رسید و در ادامه برابر ساواته کار بلغارستانی به برتری دست یافت. وی در مرحله بعد در مسابقه ای دشوار نتیجه را به حریف فرانسوی واگذار کرد و به مدال برنز این وزن دست یافت.

به این ترتیب تیم ملی ساواته جوانان ایران که به دلیل عدم تامین امکانات مالی لازم از سوی فدراسیون انجمن های ورزشی بدون برگزاری اردوهای تدارکاتی و صرفا با انجام تمرینات باشگاهی عازم مسابقات دشوار جهانی شده بود در نخستین حضور دو مدال ارزشمند را کسب کرد.پس از برگزاری انتخابی تیم‌های ملی مردان و بانوان
شکست قهرمان جهان در انتخابی تیم ملی بانوان/ برتری قلی‌پور و سیفی مقابل حریفان

انتخابی تیم‌های ملی مردان و بانوان ووشو امروز برگزار و اسامی نفرات حذف شده اعلام شد.

خبرگزاری فارس: شکست قهرمان جهان در انتخابی تیم ملی بانوان/ برتری قلی‌پور و سیفی مقابل حریفان
 •  

 رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی ووشو امروز (شنبه) در محل آکادمی ووشو در دو بخش بانوان و مردان برگزار شد.

در بخش بانوان،‌ سامره کیانی در وزن منفی 52 کیلوگرم مغلوب حریف خود سهیلا منصوریان شد، در وزن منفی 65 کیلوگرم نیز شهربانو منصوریان موفق به حذف شیرین تولایی شد و در وزن منفی 70 کیلوگرم نیز خدیجه آزادپور مقابل حریفش مریم هاشمی شکست خورد.

همچنین در وزن منفی 48 کیلوگرم ماریه قادرنژاد موفق به شکست صغری ابراهیمی شد، در وزن منفی 56 کیلوگرم نیز الهه منصوریان، هانیه قدرتی را مغلوب کند، صدیقه دریایی نیز در وزن منفی 60 پرتوآ دارابی را شکست داد و در وزن منفی 75 کیلوگرم فریناز نظیری مغلوب سمانه خجسته شد.
در بخش مردان نیز،‌ نخستین رقابت انتخابی امروز برگزار شد که در وزن منفی 56 و منفی 80 به ترتیب به دلیل آسیب دیدگی مرتضی خدابنده و هاشم بیگی مبارزه این دو وزن انجام نشد، اما در وزن منفی 60 کیلوگرم افشین سلیمی موفق به شکست فرود ظفری شد، در وزن منفی 65 کیلوگرم حمیدرضا شهابی مغلوب جعفر شیرزاد شد، در وزن منفی 70 کیلوگرم نیز محسن محمد سیفی علیرغم اینکه در استراحت پس از عمل جراحی به سر می برد، اما در مبارزه مقابل سعید فاضلی حاضر شد و وی را مغلوب کرد.
در وزن منفی 75 کیلوگرم سجاد عباسی محمد خدابنده را شکست داد، در وزن منفی 85 کیلوگرم امیر فضلی موفق شد تا حریف خود معین تقوی را ناک اوت کند، در وزن منفی 90 کیلوگرم نیز حسن یوسفی مغلوب حمیدرضا قلی پور شد و در وزن مثبت 90 کیلوگرم نیز مصطفی خلعتبری مقابل آرمان بازیاری شکست خورد.
مسابقات ووشو قهرمانی جهان اواخر آبان‌ماه به میزبانی اندونزی برگزار می‌شود.برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان
اسامی جودوکاران نوجوان اعزامی به بوسنی اعلام شد

تیم ملی نوجوانان ایران با سه جودوکار در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت می کند.

خبرگزاری فارس: اسامی جودوکاران نوجوان اعزامی به بوسنی اعلام شد
 •  

 رقابت‌های جودو قهرمانی نوجوانان جهان از 14 مردادماه به میزبانی بوسنی برگزار می‌شود که تیم ملی ایران با تشخیص کادر فنی و به دلیل شرایط فنی جودوکاران نوجوانان،  با سه جودوکار در این مسابقات حضور خواهد داشت.

بر همین اساس ابوالفضل محمودی در وزن 55- کیلوگرم، جواد مرادی در وزن 73- کیلوگرم و حمید رضا ملک زاده در وزن 90- کیلوگرم با هدایت عطا عباس نژاد صبح دوشنبه راهی محل برگزاری این دوره از رقابت‌ها خواهد شد. طبق برنامه اعلام شده مراسم قرعه کشی این مسابقات سه شنبه در هتل "ترمه " برگزار خواهد شد و پس از آن محمودی وزن‌کشی خواهد کرد.

رقابت‌های وزن 55- کیلوگرم روز چهارشنبه 14 مردادماه برگزار می‌شود و محمودی به دیدار رقبای خود می رود. جواد مرادی هم در وزن 73- کیلوگرم عصر پنجشنبه 15 مردادماه وزن‌کشی کرده و رقابت‌های خود را روز جمعه 16 مردادماه برگزار می‌کند. عصر جمعه نیز حمید رضا ملک زاده در وزن 90- کیلوگرم وزن کشی کرده و روز شنبه 17 مردادماه به دیدار رقبای خود می رود.

جودوکاران نوجوان کشورمان روز یکشنبه 18 مردادماه نیز به تهران بازخواهند گشت.بازتاب قهرمانی تیم کامپوند ایران در سایت جهانی
قهرمان بازی‌های آسیایی کلکسیون مدال‌‌هایش را کامل کرد

سایت فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان در گزارشی از قهرمانی تیم ملی کامپوند ایران نوشت: اسماعیل عبادی با مدال طلای تیمی کلکسیون مدال‌هایش را کامل کرد.

خبرگزاری فارس: قهرمان بازی‌های آسیایی کلکسیون مدال‌‌هایش را کامل کرد
 •  

، نخستین مسابقه جهانی تیراندازی با کمان برای کسب سهمیه المپیک روز شنبه به پایان رسید. اگرچه ملی‌پوشان ریکرو ایران نتوانستند سهمیه‌ای در مسابقات بگیرند، اما تیم ملی کامپوند ایران برای نخستین بار به مدال طلای جهانی دست پیدا کرد و در همین راستا بازتاب این عنوان در فدراسیون جهانی به تصویر کشیده شد.

سایت فدراسیون جهانی در این باره نوشت: دارنده عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی کلکسیون مدال‌هایش را با طلای جهانی در رشته تیمی کامل کرد.

ایران در مرحله فینال این مسابقات با تساوی در امتیاز 226 در تیر طلایی به رقابت با کانادا پرداخت که در ابتدا نماینده کانادا امتیاز 9 را به دست آورد که در تیم مقابل یعنی ایران اسماعیل عبادی با کسب 10 امتیاز ایران را پیش انداخت.

در حالی که در تیرهای دوم و سوم کانادایی‌ها 10 امتیاز را کسب کردند، قیدی و کاظم‌پور از ایران هیچ‌کدام 10 امتیاز را از دست ندادند که در نهایت ایران موفق شد با امتیاز 30 بر 29 عنوان قهرمانی را به دست آورد.

این سایت همچنین در ادامه در جمله‌ای کوتاه به صحبت‌های عبادی درباره این عنوان قهرمانی اشاره کرد و نوشت: به اعتقاد عبادی شاخص‌ترین ورزشکار ایران، آنها مطمئن بودند که در این مسابقات به مدال می‌رسند.

عبادی در این باره گفت: قبل از اینکه به این مسابقات بیاییم مطمئن بودیم به مدال دست پیدا می‌کنیم، اما فکر نمی‌کردیم این مدال طلا باشد.

وی افزود: بعد از اینکه کلمبیا را شکست دادیم، به این باور رسیدیم که رسیدن به فینال برای ما امکان‌پذیر است.

سایت جهانی به این نکته اشاره کرده که این مدال نخستین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی است.

این سایت همچنین در ادامه گزارش خود به مدال زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر اشاره کرده و نوشته است، این دو ورزشکار نتوانسته‌اند مدال طلای جهانی پاراآسیایی را داشته باشند.نسخه چاپي
مسابقات ژیمناستیک قهرمانی آسیا - ژاپن
جامعی در ژیمناستیک تاریخ ساز شد/ مدال برنز بر گردن ژیمناست ایرانی

عبدالله جامعی نماینده تیم ملی ژیمناستیک کشورمان در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا در رشته خرک حلقه به مدال برنز رسید.

خبرگزاری فارس: جامعی در ژیمناستیک تاریخ ساز شد/ مدال برنز بر گردن ژیمناست ایرانی
 •  
  و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، فینال رقابتهای قهرمانی ژیمناستیک آسیا به میزبانی ژاپن در رشته خرک حلقه به پایان رسید که نماینده کشورمان عنوان سوم این دوره از بازیها را به خود اختصاص داد و مدال برنز را به گردن آویخت.

عبدالله جامعی که برای نخستین بار در رقابت های قهرمانی آسیایی شرکت کرده است، توانست با امتیاز 14.35 از بین 29  شرکت کننده هفتم شود و به فینال تک اسباب خرک حلقه راه یابد. وی پس از رقابت با حریفانی از کشورهای ژاپن، چین، کره و ... توانست با کسب امتیاز 14.675 عنوان سوم را کسب کند و برای اولین بار مدال برنز رقابتهای قهرمانی آسیا را در اولین حضورش به گردن آویزد.

همچنین هادی خناری نژاد در دار حلقه امتیاز 14.925 و سعیدرضا کیخا در خرک حلقه امتیاز 14.575 توانستند در جایگاه چهارم بایستند.نسخه چاپي
گزارش فارس از حضور تیم ملی بسکتبال در تورنمنت چین
بائرمن و نایب قهرمانی در نخستین حضور/ چینی‌ها را در جام ملت‌ها بشکنید!

 

خبرگزاری فارس: بائرمن و نایب قهرمانی در نخستین حضور/ چینی‌ها را در جام ملت‌ها بشکنید!
 •  

، تیم ملی بسکتبال ایران شب گذشته در فینال تورنمنت اطلس اسپرت چین در یک بازی نزدیک مقابل میزبان مسابقات نتیجه را واگذار کرد و به مقام نایب قهرمانی رسید.

تیم ملی کشورمان برای حضور در این رقابت‌ها تنها یک هفته و آن هم با سرمربی جدیدش اردو داشت. از میان 25 بازیکنی که در ابتدا به اردو دعوت شده بودند، درک بائرمن، سرمربی آلمانی سرانجام 16 نفر را برای اعزام به چین برگزید تا در این مسابقات به صورت چرخشی از بازیکنان استفاده و همه را محک بزند.

از همان ابتدا هم نتیجه گرایی هدف حضور در این تورنمنت نبود و این مسابقات تجربه خوبی برای بائرمن بود تا پس از یک هفته تمرین به ارزیابی خوبی از سربازانی که برای جام ملت‌ها نیاز دارد، برسد.

تیم چین رقیب اصلی ایران در راه کسب عنوان قهرمانی آسیا و صعود به المپیک در این مسابقات با استفاده از شرایط میزبانی و آمادگی بالا که به واسطه اردوهای بلند مدت کسب کرده بود، در دیدار افتتاحیه و اختتامیه مقابل کشورمان به برتری رسید. نکته این مسابقات این می‌تواند باشد که بائرمن از اصلی‌ترین حریف کشورمان به ارزیابی دقیقی برسد و به خوبی چشم بادامی‌ها را که نسل عوض کرده‌ و جوانتر شده‌اند را آنالیز کند.

انگیزه بازیکنان هم بالا است و در صحبت‌های خود از شوق و اشتیاقی که برای کار کردن با این مربی آلمانی دارند می‌گویند. اهمیتی که بائرمن به اندازه یکسان به همه بازیکنان می‌دهد نکته‌ای است که بازیکنان تیم ملی را امیدوار تر از قبل کرده است.

محمد حسن‌زاده در این باره می‌گوید:« آنچه مهم است این است که همه در این تورنمنت بازی می کنند و سرمربی تک تک بازیکنان را ارزیابی می کند. من هیچ وقت این طور اردوها را ندیده بودم که تا این اندازه زمان و بازی به نفرات برسد. یک روز نیمکت نشین هستی و روز دیگر در ترکیب ثابت؛ این اردو بسیار راضی کننده است.

حامد آفاق یکی از با تجربه ترین بازیکنان ایران هم نظر جالبی در مورد بائرمن دارد: «یکی از نقاط مثبتی که او به تیم داده اعتماد به نفس است و به همه اطمینان کرده است. هیچ وقت یک نفر را بطور ثابت در ترکیب فیکس قرار نداده است. بارها شده نفرات اصلی را روی نیمکت نشانده و به عنوان نفر ششم و هفتم وارد میدان کرده است و این خودش باعث انگیزه برای جوانان شده تا بیشتر تلاش کنند و شاید نفر فیکس برای بازی فردا باشند. این می تواند مهمترین کار بائرمن در تیم ملی باشد که اعتماد به نفس بازیکنان را بالا برده است. یکی دیگراز حسن‌های او اخلاق و رفتارش است. بسکتبال زیبا و ساده بازی کردن هم سومین مطلبی که در بین تیم ایجاد شده است. تیمی بازی کنیم، دفاع تیمی هم داشته باشیم.

با شکست در بازی‌های آسیایی اینچئون تا حدی انگیزه بازیکنان و اعتماد به نفس آنها پایین آمده بود و خیلی‌ها آن شکست را شاید باعث افت بسکتبال ایران بدانند و حالا با حضور بائرمن باید دید تا چه اندازه این انگیزه و اعتماد به نفس می‌تواند تقویت شود، موضوعی که بازیکنان از آن صحبت می‌کنند و بائرمن را کسی می‌دانند که می‌تواند این کار را انجام دهد.نسخه چاپي
جودو برای پیشرفت نیاز به ابزار دارد
میران: تغییر در راس فدراسیون جودو با این روند فایده‌ای ندارد/ باید بودجه تزریق شود

کاپیتان اسبق تیم ملی جودو گفت: تغییر در راس فدراسیون جودو در صورت ادامه همین روند فایده‌ای برای این رشته ندارد.

خبرگزاری فارس: میران: تغییر در راس فدراسیون جودو با این روند فایده‌ای ندارد/ باید بودجه تزریق شود
 •  

محمود میران ،‌ در واکنش به تغییر و تحولات اخیر در رأس فدراسیون جودو، اظهار داشت: اینکه مسئولین وزارت ورزش و جوانان به این فکر افتاده‌اند که فدراسیون جودو نیاز به تغییر مدیریت دارد یک بحث است و اینکه مشکلات عمده آن حل نشود و بدون حمایت با همین رویه به کار خود ادامه دهد بحث دیگری است.

وی افزود: جودود برای پیشرفت نیاز به ابزار دارد باید به این رشته امکانات نرم‌ افزاری، سخت‌افزاری و بودجه تزریق شود. در غیر این صورت با آمدن و رفتن افراد تغییر خاصی در این رشته ایجاد نمی‌شود. وزارت ورزش باید همه جانبه از این رشته حمایت کند.

سرمربی پیشین تیم ملی جودو جوانان در مورد پشتوانه‌سازی در جودو که رئیس مستعفی فدراسیون ادعای آن‌ را مطرح کرده گفت: ما در تیم‌های رده سنی نوجوانان و جوانان جودوکاران خوبی داریم که در صورت حمایت و توجه ویژه به همراه ارائه برنامه‌های مدون و حضور در تورنمنت‌های سطح بالا بدون شک می‌توانیم ثمرات خوبی از آن‌را در آینده‌ای نزدیک ببینیم.

میران در پایان گفت: نکته مهم در مورد جودو اینکه باید مشکلات فعلی این رشته رفع شود و این مهم موثر نخواهد شد مگر با حمایت و در اختیار قرار دادن امکانات.تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
زمان انتشار: ۱۳:۲۸:۴۴
تعداد بازدید: 13
برترین های مسابقات کشتی نونهالان کشور در لرستان معرفی شدند
تیم‌های مازندران و خوزستان عنوان قهرمانی مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی کشور را کسب کردند.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل ازروابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، پس از دو روز مسابقه نفسگیر که بین کشتی گیران نونهال کشور در دورده آزاد و فرنگی به میزبانی خرم آباد در سالن شهید چاغروند برگزارشد ، لرستان توانست در قالب دو تیم الف و ب ، 7 مدال کسب نماید و درکشتی آزاد چهارم و در فرنگی پنجم شود.
گفتنی است ، تیم‌های الف و ب کشتی آزاد نونهالان لرستان با کسب 2 نشان طلا و 3 برنز و در کشتی فرنگی یک نقره و یک برنز کسب کردند.
رده‌بندی انفرادی و تیمی این رقابت‌ها به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
32 کیلوگرم: 1- امیرحسین سبزعلی (لرستان الف) 2- سید فردین حیدری (خراسان رضوی) 3- مهدی جعفری (لرستان ب) و یاسین رضایی (مازندران) 5- امیرحسین اخوان بابانظر (آذربایجان غربی) و احمدرضا حسنی (تهران)
35 کیلوگرم: 1- عرفان جعفریان (مازندران) 2- معین قاسمی (گیلان) 3- افشار رحمانی یگانه (لرستان الف) و آریز رحیمی (کرمانشاه) 5- سجاد بنیادی (تهران) و محمدامین لرستانی (همدان)
38 کیلوگرم: 1- مهدی ویسی (مازندران) 2- حسن رحیمی (کرمانشاه) 3- امیرحسین مقصودی (لرستان ب) و صابر نیستانی (خراسان شمالی) 5- مهدی عسگری (البرز) و امیرحسین کثیرلو (زنجان)
42 کیلوگرم: 1- سید‌حسن عبادی (مازندران) 2- پوریا علیزاده‌مطلق (همدان) 3- ابراهیم اصغر‌بیجن‌آبادی (تهران) و امیر‌علی اصغری (خراسان روضوی) 5- سید اسماعیل سادات (گلستان) و اکبر تیزدم (توابع تهران)
47 کیلوگرم: 1- علی قپانوری (همدان) 2- مهران عسگری (مرکزی) 3- رضا مقدسی (خراسان رضوی) و محمدرضا چالی‌نژاد (مازندران) 5- بنیامین سرلک (لرستان الف) و نیما نظری (تهران)
53 کیلوگرم: 1- سهراب ادهم‌خلیلی (لرستان الف) 2- محمدرضا احمدآبادی (خراسان رضوی) 3- محمدعلی صالحی (مازندران) و عارف ابراهیم‌زاده (گیلان) 5- محمدمهدی شیخ جعفری (کردستان) و امیرحسین بهرامی (کرمانشاه)
59 کیلوگرم: 1- محمد نخودی لاریمی (مازندران) 2- وحید سالاری (خراسان رضوی) 3- هادی شرفبیانی (کردستان) و محمدجواد قناتی (تهران) 5- حامد تاجیک (توابع تهران) و محمدرضا شهبازنژاد (آذربایجان شرقی)
66 کیلوگرم: 1- محمد کریمی (مازندران) 2- علی جهانیان‌فر (گلستان) 3- محمد خلیلی (تهران) و محمدرضا غلامی‌پویا (البرز) 5- مهران نجفی (خراسان شمالی) و راستین حسین‌زاده (گیلان)
73 کیلوگرم: 1- محمدرضا قیاسی (کرمانشاه) 2- علیرضا حامد‌صایین (توابع تهران) 3- علی‌رضا یوسفی (گیلان) و مهراب محسنی (مازندران) 5- حسن بیرانوند (لرستان الف) و رضا خانی (تهران)
85 کیلوگرم: 1- علی‌رضا عبدالهی (تهران) 2- محمد رستمی (کهکیلویه و بویراحمد) 3- امیرحسین زارع (مازندران) و عباس بشیری (خوزستان) 5- امیرحسین هراتی (کردستان) و علی‌رضا منصوری (ایلام)
رده‌بندی تیمی: 1- مازندران 90 امتیاز 2- تهران 59 امیتاز 3- خراسان رضوی 52 امتیاز 4- لرستان الف 43 امتیاز 5- گیلان 35 امتیاز 6- کرمانشاه 33 امتیاز


کشتی فرنگی:
32 کیلوگرم: 1- محمد کریمی‌نیا (خراسان رضوی) 2- طارق غبیشاوی (خوزستان) 3- عماد حقیقی (مازندران) و مهدی صدقی (مرکزی) 5- امیرحسین حاجی‌خانی (اردبیل) و محمدامین بارانی‌عبدولی (لرستان الف)
37 کیلوگرم: 1- ایمان محمدی (خوزستان) 2- سجاد عباس‌پور (مازندران) 3- معین محمدی (خراسان شمالی) و حسین‌علی رخشانی‌نسب (سیستان و بلوچستان) 5- سجاد دالوند (لرستان الف) و مهدی عباسی (تهران)
38 کیلوگرم: 1- محمدحسین ابوالحسنی (مازندران) 2- امیر عبدی (قم) 3- صادق مرادی (خوزستان) و علی رضا دادوند (کهکیلویه و بویراحمد) 5- محمدمهدی کشتکار (فارس) و علیرضا سبزی (مرکزی)
42 کیلوگرم: 1- میلاد رضانژاد (خوزستان) 2- سوران محمدی (کردستان) 3- پدرام نیک خواه (لرستان الف) و سینا رضایی (خراسان رضوی) 5- هانی معقولی (گلستان) و سید مصطفی میرنژاد (مازندران)
47 کیلوگرم: 1- محمد امین جبالی‌فر (قم) 2- محمد کرمی (لرستان الف) 3- امیرحسین خونساری (خوزستان) و عرشیا سیرتی (گیلان) 5- علیرضا مردی (البرز) و رضا منفرد (فارس)
53 کیلوگرم: 1- محمدحسین کاویانی (مازندران)‌ 2- حسین رنجبرپور (کرمانشاه) 3- فرزاد حسینی (اردبیل) و ابوالفضل فرمانی (تهران) 5- محمدرضا ترک (همدان) و امیرعلی شعبانی (گیلان)
59 کیلوگرم: 1- محمد مهدی هداوند (توابع تهران) 2- مسعود کاووسی (خوزستان) 3- محمدنبی ریگی‌تمندانی (سیستان و بلوچستان) و- علی سیف‌الهیان (گیلان) 5- مجتی ولی‌الهی (مازندران) و مهرشاد گل‌میشی (تهران)
66 کیلوگرم: 1- محمدامین کرمی (تهران) 2- علی‌رضا مرادی (خوزستان) 3- سید حمید افتخاری (البرز) و رضا اکبری (کردستان) 5- علی‌رضا مرادی (لرستان ب) و حامد خزایی (کرمانشاه)
73 کیلوگرم: 1- سالار مشروطی (اردبیل) 2- مسعود سیف‌الهیان (گیلان) 3- علی‌رضا مرادی (خوزستان) و علی‌رضا غفاری (فارس) 5- امیرحسین آریان‌فرد (زنجان) و مسعود محسنی فر (تهران)
85 کیلوگرم: 1- محمد نصرتی (تهران) 2- محمد شریفات (خوزستان)‌ 3- ساسان آب‌سیه (گیلان) و ایمان خانجانی (مازندران) 5- فرزاد محمدی‌رحیم‌بگلو (اردبیل) و محمد کشاورز (فارس)
رده‌بندی تیمی: 1- خوزستان 83 امتیاز 2- مازندران 57 امتیاز 3- تهران 50 امتیاز 4- گیلان 46 کیلوگرم 5- لرستان الف 36 امتیاز 6- اردبیل 33 امتیاز
دكتر چمن گلي: پهلواني ريشه در ايمان، صداقت ،مهرباني و ايثار و فداكاري دارد

دكتر چمن گلي: پهلواني ريشه در ايمان، صداقت ،مهرباني و ايثار و فداكاري دارد

دومين جلسه هماهنگي برنامه هاي هفته ترويج فرهنگ پهلواني صبح امروز با حضور اعضاء ستاد استاني به رياست مديركل ورزش و جوانان استان برگزار گرديد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي دومين جلسه هماهنگي برنامه هاي هفته ترويج فرهنگ پهلواني صبح امروز با حضور اعضاء ستاد استاني برگزار كننده برنامه هاي اين هفته مشتمل بر رؤساي ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و رؤساي هيأت هاي ورزش پهلواني و زورخانه اي  سراسر استان و نيز مسئولين ستادي اداره كل ورزش و جوانان اعم از حوزه معاونت فرهنگي، معاونت ورزشي، گروه توسعه ورزش هاي همگاني و روابط عمومي به رياست مديركل ورزش و جوانان استان برگزار گرديد.
عبدا...چمن گلي در اين جلسه با تأكيد بر نقش و جايگاه ارزشمند پهلوانان در رشد و اعتلاء مباني اخلاقي و اسلامي بويژه تبيين اصول و ارزش هاي جوانمردي كه برگرفته از خصايص والاي مولا علي (ع) مي باشد گفت: پهلواني چيزي منحصر به ايام خاص نيست و ما هر چه در ورزش داريم سرانجامش به پهلواني و اخلاق ختم مي شود.
دكتر چمن گلي همچنين افزود: پهلواني ريشه در ايمان و صداقت، مهرباني، ايثار و وفاداري دارد همان خصايصي كه رمز ماندگاري جهان پهلوان تختي، پورياي ولي و ده ها الگوي جاودان اخلاقي در ورزش مي باشد.
مديركل ورزش و جوانان استان در ادامه گفت: پهلوانان هميشه زنده اند و رمز پيداش خصلت هاي بزرگ پهلواني و جوانمردي را مي توان در ايثار و صداقت و مهرباني و ايمان معلم، كارمند، ورزشكار، بازاري، نگهبان و بطور كل در تمامي ابعاد شخصيتي انسان ها در هر مسلكي كه هستند پيدا كرد.
چمن گلي زنده كردن نام و ياد پيشكسوتان ساليان دور و احترام و بزرگداشت پهلوانان امروزي را مسئله اي مهم برشمرد و افزود: اجراي برنامه هاي فاخر همچون شب شعر، كمك به نيازمندان، مراسم هاي گلريزان براي آزادي زندانيان جرايم غير عمد و نيز سركشي به ايتام و دريافتن حال آنان و همنشيني و نثار محبت به سالمندان و ...همه و همه مصداق عيني پهلواني هستند كه ما مي توانيم با تمام خلوص نيت آن ها را به شكل برنامه ريزي شده انجام دهيم.
مديركل ورزش و جوانان با توجه به ايام نامگذاري شده اين هفته گفت: اميدواريم با همدلي و تلاش گسترده بتوانيم برنامه هايي جامع و ارزشمند در اين هفته اجرا كنيم و به نحو شايسته نيز آن را به تمامي بخش هاي جامعه تسرّي بخشيم چرا كه هر جا ورزش و ورزشكار هست پهلواني و جوانمردي هم وجود دارد و رسالت خطير مجموعه اداره كل ورزش و جوانان فقط منحصر به توسعه و تعميم ورزش در ابعاد همگاني و قهرماني نيست بلكه شاخصي بالاتر و ماندگارتر در اهداف والاي ما وجود دارد كه همانا اخلاق و خصلت هاي ارزشمند پهلواني مي باشد.
در اين جلسه ابتدا محبوب محمودزاده معاون فرهنگي و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان به ارائه گزارشي از دستورالعمل ارسالي وزارت ورزش و جوانان و برنامه هاي پيش بيني شده در استان پرداخت و سپس هر كدام از مسئولين ستادي و نيز رؤساي شهرستانها به ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات خود در اين زمينه پرداختند.
 
طرح استعدادیابی رشته قایقرانی روئینگ جوانان در کشور اجرا می شود

طرح استعدادیابی رشته قایقرانی روئینگ جوانان در کشور اجرا می شود

سرمربی تیم ملی روئینگ جوانان ایران از اجرای طرح استعدادیابی در این رشته در استان های مختلف کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از خبرگزاری ایرنا طاهر کبوتری روز شنبه در گفت و گوی خود با خبرگزاری گفت: شناسایی و پرورش افراد مستعد در رده سنی جوانان برای حضور در مسابقات بین المللی در راستای بهره گیری از یک پشتوانه مناسب برای سال های آینده از اهداف اجرای این طرح است.
وی گفت: در این طرح با سفر به استان های مختلف کشور که مستعد در رشته قایقرانی روئینگ هستند، افرادی را که توسط هیات های قایقرانی معرفی خواهند شد مورد سنجش و تست های لازم قرار داده و نفراتی برای شرکت در اردوی تیم ملی جوانان انتخاب می شوند.
کبوتری اضافه کرد: اجرای این طرح از مردادماه امسال با سفر به استانهای مختلف آغاز شده و نفرات انتخاب شده از بیستم مرداد ماه در اردوی تیم ملی قایقرانی روئینگ که در یکی از شهرهای مهاباد یا مریوان برگزار خواهد شد، شرکت داده خواهند شد .
وی اظهار کرد: با توجه به وجود دریاچه سد مهاباد که برای تمرینات رشته روئینگ بسیار ایده آل است و شرایط آب و هوایی این منطقه، امکانات هیات قایقرانی مهاباد و دیگر شرایط اقامتی و تمرینی، این شهرستان به عنوان میزبان این اردوها انتخاب شده است که در صورت عدم کارشکنی مسوولان آذربایجان غربی سعی خواهد شد این اردو در مهاباد و در غیر این صورت در دریاچه زریوار مریوان برگزار شود .
کبوتری افزود: نفرات برگزیده در این طرح استعدادیابی به مدت یک سال در چندین مرحله مختلف اردو حضور خواهند داشت تا برای شرکت در مسابقات بین المللی از آمادگی کامل برخوردار شوند .

سرمربی تیم ملی روئینگ مردان جوانان کشورمان در مورد مسابقات قهرمانی آسیا که تیرماه امسال در کشور چین برگزار شد، نیز گفت: این تیم که در مواد تک نفره، دو نفره جفت پارو، دو نفره تک پارو و چهارنفره جفت پارو در این رقابت ها حضور یافته بود موفق به کسب دو مدال برنز از این رقابتها شد .نسخه چاپي
مسابقات بوکس حرفه ای آیبا
قاسمی‌پور بوکسور یونانی را شکست داد/ امید برای المپیکی شدن

امین قاسمی پور بوکسور وزن 69 کیلوگرم کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بوکس حرفه ای آیبا APB به پیروزی دست یافت.

خبرگزاری فارس: قاسمی‌پور بوکسور یونانی را شکست داد/ امید برای المپیکی شدن
 •  

 و به نقل از سایت رسمی فدراسیون بوکس، امین قاسمی پور در دیداری حساس مقابل بوکسور یونانی بعد از 8 راند مبارزه به پیروزی رسید تا کماکان به کسب سهمیه المپیک 2016 ریو امیدوار باشد.

رقابت های وزن 69 کیلوگرم APB به میزبانی مسکو روسیه برگزار می شود.

نماینده کشورمان در این پیکارها در نخستین دیدار خود مقابل مشت‌زن آلمانی شکست خورده بودنسخه چاپي
شانس قاسمی‌پور برای کسب سهمیه المپیک بیشتر شد
دانشمندفرد: خوب شد که دلاوری به مراکش نرفت/ احدی شناخت زیادی از ملی‌پوشان دارد

دبیر فدراسیون بوکس گفت: خوب شد که دلاوری نتوانست به این رقابت ها اعزام شود؛ چرا که در آن مقطع اکبر احدی در ایران نبود که کنار دلاوری راهی این رقابت‌ها شود.

خبرگزاری فارس: دانشمندفرد: خوب شد که دلاوری به مراکش نرفت/ احدی شناخت زیادی از ملی‌پوشان دارد
 •  

علی دانشمندفرد در مورد دلیل اعزام نشدن جاسم دلاوری به مسابقات بوکس لیگ حرفه‌ای جهان، اظهار داشت: فدراسیون بوکس برای اعزام دلاوری به مسابقات APB تمام تلاش خود را کرد و اینکه گفته می‌شود فدراسیون برای اعزام این بوکسور کوتاهی کرده را قبول ندارم. بنا به دلایلی کشور مغرب (مراکش) در ایران سفارتی ندارد و ما برای گرفتن ویزا با معضلات و چالش‌های مختلفی روبرو شدیم. به همین دلیل با فدراسیون جهانی مکاتبه کردیم تا ویزای دلاوری و همراهان او به محض ورود به فرودگاه مغرب صادر شود که متاسفانه آن‌ها اعلام کردند که قادر به انجام این کار نیستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آن‌ها در ایمیلی که برای ما ارسال کرده بودند عنوان کردند: «ما نمی‌توانیم برای دلاوری و برای حضور در این رقابت‌ها ویزا تدارک نماییم. خیلی متاسفیم به خاطر هرگونه نگرانی که برای شما  ایجاد کردیم. همچنین متاسفیم که نتوانستیم ویزای فرودگاهی مراکش برای بوکسور کشور شما تدارک نماییم. لطفا مطلع باشید که فرایند ویزا زمان زیادی طول می‌کشد و متاسفانه دلاوری به آن بازی نمی‌رسد.» این متن ایمیلی بود که مسئولان فدراسیون بوکس مراکش به ما ارسال کردند.

دبیر فدراسیون بوکس در ادامه خاطرنشان کرد: اینکه مشکلی مبنی بر کوتاهی فدراسیون در اعزام دلاوری رخ داده را قبول ندارم. اصلا حذفی در کار نیست و کسی هم در این رقابت‌ها جایگزین دلاوری نخواهد شد. حق بوکسور کشورمان در مسابقات APB همچنان باقی است و به نظر خودم خوب شد که دلاوری نتوانست به این رقابت ها اعزام شود؛ چرا که در آن مقطع اکبر احدی در ایران نبود که کنار دلاوری راهی این رقابت‌ها شود. به هر حال احدی برنامه ریزی خوبی میتواند برای این نفرات داشته باشد چرا که از همه بیشتر از این بوکسورها شناخت دارد. البته ناگفته نماند،‌ مربیانی که قرار بود دلاوری را همراهی کنند پتانسیل زیادی دارند.

دانشمندفرد در پایان خاطرنشان کرد: اکبر احدی به همراه قاسمی‌پور راهی مسابقات روسیه شده بود که خدا را شاکریم نماینده کشورمان در این رقابت‌ها توانست نتیجه خوبی کسب کند و شانس او برای کسب سهمیه المپیک برزیل بیشتر شد.نسخه چاپي
مردم می‌توانند این دو تیم را بچرخانند و پول بیاورند
مصطفوی: دولت دوست دارد با سرخابی‌ها بازی کند/ هیچ فسادی در فوتبال وجود ندارد

مدیرعامل سابق پرسپولیس گفت: دولت خیلی دوست دارد با تیم های استقلال و پرسپولیس بازی کند.

خبرگزاری فارس: مصطفوی: دولت دوست دارد با سرخابی‌ها بازی کند/ هیچ فسادی در فوتبال وجود ندارد
 •  

، داریوش مصطفوی در جلسه آسیب‌شناسی خصوصی‌سازی اظهار داشت: خصوصی‌سازی تنها برای استقلال و پرسپولیس به درد نمی‌خورد بلکه در کل کشور باید باشد. ما اگر می‌خواهیم این اتفاق بیفتد باید آسیب شناسی صورت بگیرد. دو ورزشگاه به این دو باشگاه بدهند و هیأت مدیره را هم از همین افرادی که در جلسه امروز بودند انتخاب کنند. آنها خودشان پول می‌آورند. اینها احتیاجی به پول دولت ندارند. صاحبان اصلی استقلال و پرسپولیس مردم هستند.

وی ادامه داد: چرا ذوب آهن و سپاهان می‌توانند از بودجه دولتی استفاده کنند و فقط این کار برای سرخابی‌ها مشکل دارد؟ فکر می‌کنم همه دولت‌ها در 36 سال گذشته در این مورد کم کاری داشتند.

وی در مورد اینکه میرزایی گفته است پرسپولیس قبلا خصوصی بوده است عنوان کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم. سازمان خصوصی‌سازی هم می‌خواهد خصوصی‌سازی انجام دهد. درد و دوای فوتبال ما دادن این دو باشگاه به افراد پولدار نیست. خود مردم می‌توانند این دو تیم را بچرخانند و پول بیاورند. ما باید بگوییم آقای دولت شما کنار برو و ما خودمان می‌توانیم این تیم را مدیریت کنیم.

مدیرعامل سابق پرسپولیس عنوان کرد: به اندازه دو هزار سال تخصص در این جلسه نشسته بودند. با این راهی که دولت می‌رود به جز اینکه نظر مردم نسبت به آن عوض شود چیز دیگری اتفاق نمی‌افتد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از این جلسه نتیجه خوبی بیرون می‌آید یا خیر، گفت: فکر نمی‌کنم اتفاق خاصی بیفتد. اگر این جلسه قدرت دارد حق فوتبال از تلویزیون بگیرد. متأسفانه هیچکس نمی‌تواند این کار را انجام دهد و بیشترین منفعت فوتبال برای تلویزیون است. اگر پیشنهادی که ما داریم قبول کنند دولت یک ریال هم نباید کمک کند. دولت خیلی دوست دارد با این دو تیم بازی کند و دلیلش را هم نمی‌دانم.

مصطفوی در مورد اینکه گفته می‌شود فساد در فوتبال وجود دارد، گفت: اگر کمیسیونی در مجلس این موضوع را بررسی کرده که فسادی در فوتبال وجود دارد چرا برای اعلام آن تعلل می‌کند؟ با قاطعیت می‌گویم فسادی در این رشته وجود ندارد و اینها بهانه است که فوتبال را بیش از این زمین بزنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع به اواخر این دوره مجلس ارتباط دارد یا خیر، گفت: حتما ربط دارد و اگر نداشت زودتر اعلام می‌کردند. چه دست‌هایی پشت پرده وجود دارد؟ به نظر من تعلل شماست که این اتفاقات می‌افتد.03

استقبال آرجان عبادتی از بازگشت انجمن موی‌تای به فدراسیون ورزش‌های رزمی

 استقبال آرجان عبادتی از بازگشت انجمن موی‌تای به فدراسیون ورزش‌های رزمی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، آرجان عبادتی در حاشیه مسابقات درون اردویی تیم ملی جوانان در خصوص بازگشت موی‌تای به این فدراسیون گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده از سوی وزارت محترم ورزش و جوانان پنج انجمن رزمی به فدراسیون ورزش‌های رزمی انتقال یافتند.در این راستا انجمن موی‌تای فعالیت رسمی خود را از تاریخ 31 تیرماه سال جاری در فدراسیون ورزش‌های رزمی آغاز نمود و لذا ورزشکاران و مربیان وعموم فعالان در رشته موی‌تای از این پس در خواست‌های خود را از طریق انجمن موی‌تای و فدراسیون ورزش‌های رزمی پیگیری خواهند‌کرد. وی همچنین از زحمات محمود رشیدی، مسئولان و پرسنل محترم فدراسیون ورزش‌های رزمی تقدیر و تشکر کرد.

عبادتی گفت: فدراسیون ورزش‌های رزمی خانه اصلی این رشته است وتناسب بیشتری با این رشته دارد.آقای رشیدی عملکرد بسیار خوبی نسبت به اعزام‌های گذشته داشته و امیدوارم با حمایت فدراسیون و مدال‌آوری ورزشکاران این رشته شروع خوبی را در این فدراسیون داشته‌باشیم. او خود و اعضاء این انجمن را تابع تصمیمات رئیس فدراسیون دانست وهمچنین خواستارتوجه و حمایت بیشتر رئیس فدراسیون به این رشته پر طرفدارشد.

عبادتی از اردوی مشترک تیم ملی بزرگسالان و جوانان برای حضور در مسابقات جهانی 2015 تایلند در تنکابن خبر داد و گفت: البته اعزام تیم ملی جوانان به رقابت‌های جهانی هنوز معلوم نشده اما در صورت خوب بودن نفرات و داشتن شانس مدال در میدان جهانی این مهم صورت خواهد‌گرفت.1 / 5 / 1394برچسب:, :: 7:41 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

 

از سوی نادو و فدراسیون پزشکی ورزشی منتشر شد؛

لیست مکمل های مجاز برای حضور در بازی های آسیایی2014

1393/03/05 10:31:13

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) لیست مکمل های مجاز مورد تایید این دو مرجع را برای ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیایی 2014 اینچئون اعلام کرد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر لطفعلی پورکاظمی، تصریح کرد: این مکمل ها مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده که توسط آزمایشگاه ستادملی مبارزه با دوپینگ(نادو) نیز تحت آزمایشات لازم قرار گرفته است و ورزشکاران عزیز صرفا می توانند آنها را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنند.

 

لیست مکمل های مورد تاید برای ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیایی اینچئون30

محمود رشیدی خبر داد/ بازگشت انجمن‌های کیک‌بوکسینگ واکو، جوجیتسو، ساواته، موی‌تای و او اسپرت به فدراسیون ورزش‌های رزمی

محمود رشیدی خبر داد/ بازگشت انجمن‌های کیک‌بوکسینگ واکو، جوجیتسو، ساواته، موی‌تای و او اسپرت به فدراسیون ورزش‌های رزمی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، محمود رشیدی ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: «در این خصوص جلسه‌ای با غلامعلی محمدعلیپور رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی برگزار شد که طی آن مقرر شد ٥ انجمن کیک بوکسینگ واکو، جوجیتسو، ساواته، موی‌تای و او اسپرت همچون گذشته زیر نظر فدراسیون‌ ورزش‌های رزمی به فعالیت خود ادامه دهند.» وی افزود: «صورتجلسه‌ای در این خصوص تهیه شده، و به امضای اینجانب به عنوان رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی و غلامعلی محمدعلیپور رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی رسیده است.» محمود رشیدی خاطرنشان کرد: «این صورتجلسه بعد از انجام مراحل اداری به امضا و تایید وزیر ورزش رسید تا شکل قانونی به خود بگیرد.» محمود رشیدی در پایان گفت: «بازگشت انجمن‌هاي فوق‌الذكر با نگاه مثبت مقام عالي وزارت جناب دكتر محمود گودرزي و مساعدت‌هاي ايشان به جايگاه اصلي خود بازگشتند و البته جا دارد از مساعدت و همکاری‌های آقای علیپور رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی تشکر ویژه کنم که در بازگشت این ٥ انجمن اقدامات موثری را انجام دادند.» 31

بازدید سرپرست امور استان‌های فدراسیون از هیئت استان چهار محال و بختیاری

بازدید سرپرست امور استان‌های فدراسیون از هیئت استان چهار محال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های رزمی، در این جلسه نظیفی معاونت ورزشی استان و دکتر کاظمی رئیس هیئت، سامانیان دبیر هیئت، سرکار خانم اشگرف نایب رئیس بانوان و تمامی مسئولان کمیته‌ها روسای هیئت‌های شهرستانها و اعضاء هیئت رئیسه حضور داشتند.

افشین هادی چگینی سرپرست کمیته استان‌ها در این نشست صمیمانه در خصوص برنامه‌های فدراسیون برای استان‌ها توضیحاتی ارائه داد.

نظیفی معاونت ورزشی استان نیز با ابراز خشنودی از این دیدار وعده داد همکاری‌های اداره کل با هیئت ورزش‌های رزمی استان بیشتر خواهد شد.  

در ادامه این نشست آقای کاظمی گزارشی از عملکرد هیئت ارایه کرد و اعضاء هیئت نیز مسائلی را عنوان کردند.

در نهایت این‌که حاضران در این نشست بازدیدی از دفتر هیئت و سوله در دست احداث خانه رزمی به عمل آوردند.

لازم به توضیح است این دیدار صمیمانه در سالن جلسات المپیک اداره کل ورزش و جوانان هیئت استان چهار محال و بختیاری برگزار شد. 1 / 5 / 1394برچسب:, :: 7:36 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

31

غلامرضا کاتب رئیس انجمن "کیک‌بوکسینگ واکو" شد

غلامرضا کاتب رئیس انجمن "کیک‌بوکسینگ واکو" شد
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش‌هاي رزمي، طي حكمي از سوي محمود رشيدي جناب آقاي دكتر "غلامرضا كاتب" عضو هيئت رييسه فدراسيون ورزش‌هاي رزمي و نماينده مردم گرمسار در مجلس شوراي اسلامي به رياست "انجمن كيك بوكسينگ واكو" منصوب شد.
لازم به ذكر است كه انجمن كيك بوكسينگ واكو از جمله انجمن‌هاي كم‌كار و كم‌بازده فدراسيون ورزش‌هاي رزمي بود كه چندي قبل از فدراسيون ورزش‌هاي رزمي جدا و به فدراسيون انجمن‌هاي ورزشي انتقال داده شده بود كه نهايتاً با كارشناسي‌هاي مجدد وزارت ورزش و جوانان و پيگيري‌هاي مجدانه رياست فدراسيون ورزش‌هاي رزمي به خانه اصلي خود بازگردانده شد.

همچنین یادآور می‌شود با توجه به اينكه رياست سابق اين انجمن مقيم خارج از كشور بوده و اين موضوع نقض صريح آيين نامه فدراسيون مي‌باشد، و همچنين براي خروج كيك‌بوكسينگ واكو از اين ركود و بن‌بست چند ساله، نياز مبرم به اين تغيير جدي احساس مي‌شد لذا هيئت رييسه فدراسيون تصميم به جابجايي رياست اين انجمن گرفتند. چهارمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام سرداران آذربایجان در ارومیه آغاز شد

چهارمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام سرداران آذربایجان در ارومیه آغاز شد

چهارمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام سرداران ، نخستین دوره مسابقات بین المللی جام مارال(بانوان) ، نخستین دوره مسابقات بین المللی رعد آسا و نخستین دوره مسابقات بین المللی زیر 14 سال شطرنج از امروز به میزبانی شهر ارومیه آغاز شد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش و جوانان آذربايجان غربي، این چهار رویداد ورزشی از عصر روز چهاشنبه با همکاری فدراسیون ، هیات شطرنج و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه می یابد.
در این چهار رویداد مهم ورزشی ، شطرنج بازانی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری آذربایجان ، بلاروس ، گرجستان ، هندوستان ، عراق ، لیتوانی ، نروژ ، نیجریه ، روسیه ، ترکیه ، اوکراین و آمریکا شرکت دارند.
شرکت کنندگان بخش مردان در ریتینگ 2100 و بالاتر جدول A ، ریتینگ کمتر از 2100 و بدون ریتینگ جدول B ، بخش بانوان جدول E ، زیر 14 سال جدول C و رعد آسا در جدول D حضور دارند.
در این مسابقات بیش از 400 ورزشکار و میهمان خارجی و داخلی به مدت یک هفته در شهر ارومیه به رقابت می پردازند.
جایزه نقدی این مسابقات 580 میلیون ریال برای بازیکنان دارای ریتینگ 2100 و بالاتر ، 200 میلیون ریال برای بازیکنان دارای ریتینگ کمتر از 2100 و بدون ریتینگ تعیین شده است.
دیگر جوایز این مسابقات 100 میلیون ریال برای بازیکنان رده های سنی کمتر از 14 سال ، 80 میلیون ریال برای بازیکنان مسابقات رعد آسا و 100 میلیون ریال برای مسابقات بانوان(جام مارال) در نظر گرفته شده است.
این رقابتها از امروز چهارشنبه 31 تیر ماه آغاز شده و به مدت یک هفته در محل سالن هتل مروارید ارومیه ادامه می یابد.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: حضور استاد بزرگان و اعضای تیم ملی کشورمان به همراه شطرنج بازان مطرح خارجی موجب بالا رفتن سطح کیفی این دوره از مسابقات شده است.
عبدالله چمن گلی اظهار کرد: امتیازات و رنکینگ این مسابقات برای ورزشکاران ، هیات و فدراسیون شطرنج ایران حائز اهمیت است.
وی افزود: به یقین برای برگزاری چنین مسابقاتی نیاز به کار کارشناسی دقیق تر و آسیب شناسی بیشتری است.
 
چمن گلی گفت: رفع مشکلات بودجه ای و تامین اعتبارات لازم دست اداره کل ورزش و جوانان استان را برای میزبانی مسابقات بین المللی بیشتر باز می کند.
وی ادامه داد: ورزش قهرمانی دارای فاکتورهای بسیاری است که میزبانی مسابقات با کیفیت و کسب تجربه برای میدان داری ورزشکاران استان یکی از مهمترین آن است.
وی ادامه داد: عقد پروتکل همکاری های ورزشی استان با کشورهای همسایه و تفاهم نامه های ورزشی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیونها با سایر کشورها ما را بر آن داشته است که در راستای میزبانی برخی از این رویدادهای مهم پیش قدم باشیم.
چمن گلی گفت: ایجاد ارتباطات فرهنگی ورزشی علاوه بر توسعه ورزش قهرمانی ، تبادل دانش و اطلاعات روز ورزش جهان در بین مربیان و داوران استان و کشور را نیز به همراه دارد.
وی از برگزاری المپیاد شطرنج استان با حضور بیش از 500 ورزشکار در شهریور ماه امسال خبر داد.نسخه چاپي
رئیس انجمن ساواته ایران در گفت‌وگو با فارس:
اتفاق جدیدی برای ساواته ایران رخ نداده است/ ساواته رسما متولی فعالیت خود خواهد بود

رئیس کنفدراسیون ساواته آسیا گفت:‌ ساواته ایران با رعایت مفاد اساسنامه و حفظ استقلال عملکردی، برنامه‌های خود را اجرا خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: اتفاق جدیدی برای ساواته ایران رخ نداده است/ ساواته رسما متولی فعالیت خود خواهد بود
 •  

حمیدرضا حصارکی ، در مورد بازگشت ساواته به زیرمجموعه فدراسیون ورزش‌های رزمی اظهار داشت: ساواته از سال 1386 رسما کار خود را در ایران به مسئولیت بنده آغاز کرده است. در حال حاضر نیز با مباحثی که در مورد انتقال این رشته به زیر مجموعه فدراسیون‌های ورزش‌های رزمی مطرح شده باید بنده به عنوان رئیس این سبک از حقانیت این رشته دفاع کنم.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر انجمن ساواته ایران تنها تشکیلات حقوقی است که در ایران با اساسنامه کامل و اختیارات کافی به ثبت رسیده است.با توجه به این صحبت‌ها ساواته تشکیلات غیردولتی و غیرانتفاعی است. از مهمترین مواردی که در اساسنامه به ثبت رسیده گسترش این رشته در کشور، حضور در مسابقات داخلی و قاره‌ای است. برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری در درجات مختلف از دیگر وظایف این رشته است. در واقع به عنوان یک تشکیلات قانونمند به ثبت رسانده‌ایم.

رئیس کنفدراسیون ساواته آسیا در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه که مهم است نگاه من به تعامل به مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک کشورمان بوده است. به همین دلیل در تمامی این سال‌ها با حفظ اساسنامه خودمان که باید استقلال فنی و اجرایی داشته باشیم.ما تعامل مناسبی با بخش دولتی داشته و خواهیم داشت. با توجه به اینکه اساسنامه کنفدراسیون آسیا در فدراسیون بین‌المللی ساواته به شدت تأکید بر استقلال ساواته دارد و اینکه تشکیلات ملی ساواته در هر کشور باید مستقل باشد و دولت و نهاد ثانوی یا هر فدراسیون دیگری حق دخالت در مسائل فنی، اجرایی، تشکیلاتی، عزل و نصب‌ها ندارد. کما اینکه ماده 4 اساسنامه کنفدراسیون آسیا تأکید می‌کند که اگر دخالت یک مرجع ثانوی در مسائل ساواته اتفاق بیفتد کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی این حق را دارد که ساواته آن کشور را به حالت تعلیق در بیاورد.

حصارکی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: دو سال پیش نامه‌ای به عنوان رئیس کنفدراسیون ساواته آسیا و نایب‌رئیس فدراسیون بین‌المللی خطاب به وزیر ورزش و جوانان به پیوست اساسنامه‌های که وجود داشت درخواست کردم ساواته را در جایگاه مناسب خود از نگاه تعامل و ساختار دولتی تعریف کنند. پیشنهاد ما این بود در شرایط فعلی الگویی که قابل قبول به نظر می‌رسد فدراسیون انجمن‌های بین المللی است چرا که از نظر مالی می‌تواند به این رشته کمک کند.

رئیس کنفدراسیون ساواته ایران در ادامه خاطرنشان کرد: 19 فروردین ماه بعد از پیگیری‌های فراوانی که انجام شد به این نتیجه رسید ساواته کیک‌بوکسینگ، باکو و جوجیتسو فعالیت خود را با انجمن ورزشی ادامه دهند. ساواته چندین ماه قبل ‌تر رسما اعلام کرده بود که ما فعلا با هیچگونه فدراسیون دیگری کار نمی‌کنیم تا این جایگاه تعریف شود. ما از نظر پیوستن به فدراسیون انجمن‌های ورزشی با هزینه خودمان اعزام به مسابقات جهانی فرانسه را انجام دادیم که به جهت آرامش به وجود آمده حاشیه‌هایی که تمام شده بود توانستیم یکی از بهترین نتایج ساواته را کسب کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: در شرایط فعلی صحبت‌هایی شنیده می‌شود و فعالیت انجمن‌ها باید در فدراسیون دیگری فعالیت کنند. ضمن احترام به تصمیمات مسئولان وزارت ورزش اما این نکته را متذکر می شوم برای ساواته اتفاق جدیدی رخ نداده است و در راستای قوانین بین‌المللی این نکته را رسما اعلام می‌کنم تا زمانی که تشکیل فدراسیون مستقل ساواته همین طور که در بسیاری از کشورها اتفاق افتاده انجمن ساواته ایران بدون آنکه با فدراسیون دیگری کار کند رأسا متولی ساواته است و همچنان برنامه‌های داخلی، بین‌المللی خود را با احترام به سایر فدراسیون‌های رزمی دیگر به پیش خواهد برد. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4161
بازدید دیروز : 1832
بازدید هفته : 5993
بازدید ماه : 72545
بازدید کل : 12736255
تعداد مطالب : 3051
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content