فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

نسخه چاپي
می‌خواهم با کسب سومین مدال در بازی‌های آسیایی رکورد بزنم
مظاهری: متاسفانه مسئولان روی مدال بوکس حساب نکرده‌اند/ ما را تنها گذاشتند

نماینده وزن ۹۱ کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: مسئولان ورزش روی مدال بوکس در بازی‌های آسیایی حساب نکرده‌اند، اما امیدوارم که روزهای آینده خبرهای خوبی از این رشته شنیده شود.

خبرگزاری فارس: مظاهری: متاسفانه مسئولان روی مدال بوکس حساب نکرده‌اند/ ما را تنها گذاشتند
 •  

علی مظاهری به اینچئون، در مورد سومین دوره حضور خود در بازی‌های آسیایی، اظهار داشت: دو دوره پیش از این در بازی‌های آسیایی حضور داشتم و یک مدال طلا و برنز کسب کردم. این سومین بار است که در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کنم و امیدوارم خوشرنگ‌ترین مدال را کسب کنم. به غیر از من فرد دیگری در بوکس سه بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا نکرده است. به همین دلیل برای شکستن رکورد می‌روم.

وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه با تمریناتی که در اردوهای تیم ملی برگزار کردیم همه نفرات حاضر در تیم ملی بهترین شرایط را دارند. البته یک مدت به خاطر مشکلاتی که در انتخابی تیم ملی رخ داد در اردوها حضور نداشتم، اما وقتی از فروردین دوباره به تیم ملی دعوت شدم شبانه‌ روز تمرین کردم تا در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشم.

کاپیتان تیم ملی بوکس در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان ورزش روی مدال بوکس در بازی‌های آسیایی حساب نکردند و به همین دلیل پیش از اعزام به کره جنوبی به اردوهای ما سرکشی نکردند. بوکس تا حدی فراموش شده، اما اینطور باید بگویم که 6 نفری که به اینچئون اعزام شده‌اند از بهترین‌ها و مدال‌آوران این رشته هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هرچند که مسئولان ورزش ما را در طول این اردوها تنها گذاشتند اما امیدوارم طی روزهای آینده خبرهای خوشی از بوکس بشنویم.

-نسخه چاپي
عنوان پنجمی بیت‌الله عباسپور در مسابقات «مستر المپیا»

تنها قهرمان پرورش اندام حرفه‌ای ایران که مجوز حضور در مسابقات معتبر «مستر المپیا» را کسب کرد در این رقابت‌ها به عنوان پنجمی رسید.

خبرگزاری فارس: عنوان پنجمی بیت‌الله عباسپور در مسابقات «مستر المپیا»
 •  

، بیت‌الله عباسپور تنها قهرمان پرورش اندام ایران است که حرفه‌ای است و مجوز حضور در رقابت‌های «مستر المپیا» را کسب کرده بود. او در این رقابت‌ها که در کشور آمریکا برگزار شد عنوان پنجمی را بین 20 قهرمان حرفه‌ای جهان به دست آورد.

«مستر المپیا» معتبرترین مسابقات پرورش اندام در سطح بین‌المللی است.

رضا سلطانی مدیر تیم‌های ملی پرورش اندام در گفت‌و‌گو با فارس این خبر را تایید کرد.

f30 / 6 / 1393برچسب:, :: 9:4 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       


شادي در روئينگ تک نفره مردان، راهي فينال شد

شادي در روئينگ تک نفره مردان، راهي فينال شد

 روئينگ سوارنقده ای آذربایجان غربی راهي فينال رشته تک نفره مردان بازي‌هاي آسيايي 2014 شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، در ادامه بازی‌‌های آسیایی 2014 و در رشته روئینگ ( قایقرانی )تک نفره مردان محسن شادی از کشورمان در رقابت با 3 قایقران دیگر از کشورهای قزاقستان، تایوان و هند با زمان 7،08،21 اول و به طور مستقیم راهی فینال شد.

 نتایج کامل ورزشکاران ایران در نخستین روز بازی های آسیایی

نتایج کامل ورزشکاران ایران در نخستین روز بازی های آسیایی

 ورزشکاران ایران در نخستین روز بازی های آسیایی در رشته های مختلف به میدان رفتند اما از کسب مدال باز ماندند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان از ایرنا ، نتایج ورزشکاران کشورمان در رشته های مختلف به شرح زیر است:
** شمشیربازی
در اپه انفرادی مردان، تیم ایران با دو نماینده به میدان رفت.
علی یعقوبیان در مرحله مقدماتی با شکست مقابل ورزشکارانی از کره جنوبی، قرقیزستان، قزاقستان، قطر و ویتنام و یک پیروزی مقابل نماینده مغولستان، حذف شد.
محمد رضایی تادی نیز با پیروزی بر شمشیرزنانی از ازبکستان، فلسطین، چین، سنگاپور و کویت و شکست از ورزشکاری از ژاپن از گروه خود صعود کرد. در مرحله یک سی و دوم مقابل حریف کویتی خود به پیروزی رسید اما در یک شانزدهم با شکست مقابل نماینده ژاپن از گردونه رقابت ها کنار رفت.
** جودو
در وزن منهای 60 کیلوگرم احسان بهرامیان در مسابقه اول حریف ترکمنستانی خود را شکست داد اما در مرحله یک شانزدهم نهایی با شکست از ورزشکار کره جنوبی از راهیابی به مرحله بالاتر بازماند.
** روئینگ
 

 

 

 

در ماده قایق سبک وزن تک نفره مردان، عاقل حبیبیان ملّی پوش آذربایجان غربیبا زمان هفت دقیقه و 38 ثانیه و 36 صدم ثانیه مسافت دو هزار متری را طی کرد و با قرار گرفتن در رده سوم گروه دوم مرحله مقدماتی، به جدول شانس مجدد راه یافت.

 

نازنین رحمانی در قایق تک نفره زنان با زمان دو دقیقه و نه ثانیه و 37 صدم ثانیه در رده چهارم گروه یک ایستاد و به فینال صعود کرد.
در قایق سبک وزن چهار نفره زنان تیم کشورمان با ترکیب حمیرا برزگر، نازنین ملایی، سولماز عباسی زاده و مهسا جاور با زمان هفت دقیقه و 22 صدم ثانیه در رده دوم گروه یک مرحله مقدماتی قرار گرفت و به مرحله شانس مجدد راه یافت.
در قایق چهار نفره مردان نیز تیم ایران با ترکیب خشایار عباس آبادی، صابر نادری، مسعود فتحی و سیاوش سعیدی با زمان شش دقیقه و 19 ثانیه در رده چهارم گروه یک مرحله مقدماتی ایستاد و باید در مرحله شانس مجدد به میدان برود.
** تیراندازی
 

 

 

 

در تپانچه 10 متر تیمی زنان تیم کشورمان با ترکیب الهام هریجانی، سارینا قرابت و سارا میرابی با 1116 امتیاز در رده نهم قرار گرفت.

 

 

 

 

 

در مرحله مقدماتی این ماده نیز میرابی با 376 امتیاز در رده هجدهم، هریجانی با 372 امتیاز در رده بیست و نهم و قرابت با 368 امتیاز در رده سی و پنجم قرار گرفتند و حذف شدند.

 

در تراپ مردان بابک یگانه با 68 امتیاز در مکان نوزدهم قرار گرفت و از گردونه رقابت ها کنار رفت.
در بخش تیمی تپانچه 50 متر مردان، تیم ایران با ترکیب ابراهیم برخورداری، ابراهیم رحیمی و محمد احمدی با 1640 امتیاز در رده هفتم ایستاد.
در این ماده و در مرحله مقدماتی بخش انفرادی نیز احمدی با 553 امتیاز در رده یازدهم، برخورداری با 550 امتیاز در رده نوزدهم و رحیمی با 537 امتیاز در رده سی و ششم قرار گرفتند و همگی حذف شدند.
** وزنه برداری
در دسته 56 کیلوگرم مجید عسکری به میدان رفت و با 124 کیلوگرم در یکضرب، 146 کیلوگرم در دوضرب و 270 کیلوگرم در مجموع در رده ششم قرار گرفت. عسکری رکورد یکضرب ایران را نیز شکست.
** ووشو
در ووشو چانگچوان، احسان پیغمبری با 9.51 امتیاز در رده ششم ایستاد.
در وزن منهای 52 کیلوگرم ساندای زنان، الهه منصوریان در مرحله یک شانزدهم از سد رقیب اندونزیایی خود گذشت و به مرحله بالاتر صعود کرد.
در وزن منهای 56 کیلوگرم ساندای مردان، اکبر محمدزاده با شکست از نماینده چین از دور مسابقات کنار رفت.
** دوچرخه سواری
در ماده تیم اسپرینت، تیم کشورمان با ترکیب محمود پراش، فرزین عرب و حسنعلی ورپشتی در مرحله مقدماتی با زمان یک دقیقه و یک ثانیه و 814 هزارم ثانیه به دیدار رده بندی صعود کرد اما در این مسابقه به زمان یک دقیقه و یک ثانیه و 523 هزارم ثانیه از ژاپن شکست خورد و از دستیابی به مدال برنز بازماند.
در ماده تعقیبی تیمی، تیم ایران با ترکیب علی خادمی، حمید بیک خورمیزی، بهنام آریان و محمد رجبلو با زمان چهار دقیقه و 26 ثانیه و 513 هزارم ثانیه در رده هفتم مرحله مقدماتی قرار گرفت
آذربایجان غربی چهارمین استان کشور در میزان سهمیه کاروان ورزشی اعزامی به بازیهای آسیایی اینچئون است

آذربایجان غربی چهارمین استان کشور در میزان سهمیه کاروان ورزشی اعزامی به بازیهای آسیایی اینچئون است

 مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در برنامه تلویزیونی شبانه شبکه استانی سیما از اعزام 19 ورزشکار، مربی و داور به هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی علی خلیلی مدیرکل ورزش و جوانان استان که شنبه شب میهمان برنامه زنده تلویزیونی شبانه آی ایشیقی شبکه استانی سیما بود از اعزام 19 ورزشکار، مربی و داور از استان به بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی خبر داد و گفت: تعداد 16 ورزشکار در 5 رشته ورزشی: قایقرانی، تیراندازی، شمشیربازی، دوومیدانی و والیبال، 2 مربی در رشته قایقرانی و یک داور در رشته کاراته سهمیه حضور در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون کره را دریافت نموده اند که اگر مشکلات ناشی از کمبود اعتبارات نبود بیشک یک سهمیه بانوان در رشته شمشیربازی و یک مربی و دو ورزشکار در رشته هاکی نیز بر این سهمیه افزوده میشدند ضمن اینکه سعید صدری در رشته تیراندازی می توانست جزو سهمیه های استان باشد که درآنصورت این رقم به 24 نفر می رسید.
علی خلیلی در ادامه صحبت های خود در این برنامه گفت: با تلاش و همت هیأت های ورزشی و همکاران  اداره کل و البته حمایت های استاندار محترم امسال توانستیم به رغم مشکلات اعتباری ناشی از کمبودهای اقتصادی به لحاظ آماری و کمّی و کیفی از حیث ورزشکاران و مربیان و داوران عازم بازیهای آسیایی کنیم که تعدادی از این ورزشکاران از شانس مسلم مدال برخوردار هستند.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در ادامه افزود: از 276 نفر کاروان ورزشی کشورمان به این بازیها، استان تهران با 72 نفر سهمیه در صدرقرار دارد، اصفهان با 33 نفر سهمیه در رده دوم است و مازندران نیز با 26 نفر سهمیه در جایگاه سوم قرار گرفته است که البته این استانها جزو استانهای بزرگ و برخوردار کشور می باشند. استان آذربایجان غربی در این نگاه آماری در رده چهارم قرار دارد و چیزی در حدود 10 درصد کاروان ورزشی اعزامی کشورمان را شامل می شود که نسبت به شرایط مقایسه ای با استانهای بزرگ و برخوردار، رقم قابل توجهی است که این اتفاق خجسته را به تمام هیأت های ورزشی، همکاران پرتلاش اداره کل ورزش و جوانان و مقام عالی استان و مردم عزیزمان تبریک می گویم و امیدوارم این ورزشکاران با نتایج ارزشمند و درخشان خود موجب خوشحالی ملت عزیز ایران شوند.
خلیلی در ادامه گفت: 45 کشور آسیایی با حضور 10000 ورزشکار در 36 رشته ورزشی شامل 28 رشته المپیکی و 8 رشته غیر المپیکی رقابت خود را از 28 شهریورماه آغاز نموده و تا 12 مهرماه ادامه خواهند داد که البته کاروان کشورمان در 22 رشته ورزشی حضور خواهد داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی عاقل حبیبیان، محسن شادی، احمد احمدی، افشار حیدری، اتابک پیشیار، یاسر و وحید جوهری، فرزاد و فرهاد کربلایی عباسی و سید حسن موسوی در رشته قایقرانی، طاهر عاشوری در شمشیربازی، کاوه موسوی در پرتاب چکش، عبدالرضا علیزاده، میلاد عبادی پور، سعید معروف در رشته والیبال و سارینا قرابت در رشته تیراندازی و طاهر کبوتری و سیمین خیاطی افشار مربیان رشته قایقرانی و جواد سلیمی داور کاراته را 19 سهمیه اعزامی استان به اینچئون کره معرفی نمود و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.
علی خلیلی در بخش دیگری از این برنامه با تأکید بر منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری به مقوله ورزشهای همگانی بخصوص در بند ششم سیاست های کلّی ابلاغی نظام سلامت کشور و تکالیف و سیاست های دولت در اینخصوص گفت: ارتقاء شادابی و نشاط اجتماعی و تأمین سلامت روحی و جسمی آحاد مختلف مردم جامعه از برنامه های مهم دولت در سلامت جامعه می باشد که از سوی وزارت ورزش و جوانان به ادارات کل ورزش و جوانان استانها نیز ابلاغ گردیده است.
خلیلی همچنین گفت: حسب مصوبه شورای ورزش همگانی استان که ریاست آن بر عهده استاندار محترم می باشد، در راستای حصول شادابی و نشاط عمومی و سلامتی فراگیر روحی و جسمی مردم، طرحی تحت عنوان" ورزش صبحگاهی رایگان، سلامت همگانی" توسط گروه توسعه ورزشهای همگانی حوزه معاونت ورزشی و مشارکت هیأت ورزشهای همگانی تدوین گردید که پس از تصویب نهایی مقام عالی استان مقرر گردید فاز اجرایی آن از پنجم مهرماه امسال در بیش از 70 سالن و مکان ورزشی سراسر استان با حضور مربیان متخصص دوره دیده بویژه فارغ التحصیلان تربیت بدنی و مربیان مجرب فاقد شغل بصورت رایگان و منسجم انجام پذیرد تا هم شرایط ورزش صبحگاهی در فضایی منظم و بانشاط فراهم شود و هم زمینه اشتغال مربیان جوان و فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی نیز به نوعی مهیا گردد.
مدیرکل ورزش و جوانان، فرهنگ سازی برای توسعه ورزشهای همگانی و صبحگاهی در بین آحاد مختلف مردم و نیز مسئولین و کارکنان دولت را وظیفه ای خطیر دانست و از همه مردم و دستگاههای اجرایی استان خواست تا بمنظور دستیابی به جامعه ای سالم و بانشاط در اجرای این طرح استانی مهم و اطلاع رسانی آن همکاری های لازم را داشته باشند.
خلیلی در ادامه افزود: مراسم افتتاحیه رسمی اجرای این طرح در شهرستانها با حضور فرمانداران و مسئولین شهرستانی و آحاد مختلف مردم و در ارومیه با حضور مقام عالی استان و مسئولین استانی در سالن شماره یک استادیوم تختی از ساعت شش و نیم صبح روز شنبه پنجم مهرماه برگزار خواهد گردید و از آن پس در طول هفته همه روزه از ساعت 6.30 لغایت 7.30 صبح برای آقایان و از ساعت 7.30 لغایت 9 صبح برای بانوان بطور منظم تحت نظر مربیان اجراء خواهد شد.
علی خلیلی در خاتمه ورزشهای همگانی را زمینه ساز موفقیت در ورزش قهرمانی دانست و گفت: با اختصاص دقایقی به ورزش که کاملا بصورت رایگان و اصولی می باشد میتوان از بروز بسیاری از بیماری ها و هزینه های بالای درمانی آنها جلوگیری کرد که این مسئله گام مهمی در دستیابی به اهداف بالای نظام سلامت کشور است.
 


کد خبر:  1534982
فرستنده: sport-ag.ir Admin
گروه: ورزشی, شهرستان ها, جوانان, والیبال, بانوان, قهرمانی و مدال آوری, قایقرانی, هاکی, شمشیربازی, دوومیدانی, کاراته, تیراندازی, همگانی, هیات های ورزشی, بازی های آسیایی اینچوان
پایان کارنامه درخشان بلندقامتان در لهستان/ واليباليست‌هاي ايران ششم جهان شدند

پایان کارنامه درخشان بلندقامتان در لهستان/ واليباليست‌هاي ايران ششم جهان شدند

 تيم ملي واليبال ايران با قبول شکست برابر روسيه در جايگاه ششم جهان ايستاد.

  تیم ملی والیبال ایران که برای نخستین بار به جمع شش تیم برتر جهان رسیده بود، برای کسب رده پنجم رقابت‌های قهرمانی جهان به مصاف روسیه، قهرمان المپیک رفت که با قبول شکست سه بر صفر در جایگاه ششم جهان قرار گرفت.
والیبالیست‌های ایران در سه ست پیاپی با نتایج 25-19، 25-21 و 25-18 تن به شکست دادند و پس از حریف قدرتمند خود در جایگاه ششم جهان ایستادند.
در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی، آلمان با لهستان رقابت می‌کند و برزیل به مصاف فرانسه خواهد رفت.
والیبالیست‌های ایران دو روز دیگر به صورت مستقیم از ورشو راهی اینچئون کره جنوبی می‌شوند تا در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حاضر شوند30 / 6 / 1393برچسب:, :: 9:1 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

رئیس هیأت ورزشهای رزمی آذربایجان غربی انتخاب گردید

رئیس هیأت ورزشهای رزمی آذربایجان غربی انتخاب گردید

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت ورزشهای رزمی آذربایجان غربی رئیس هیأت استان برای مدّت 4 سال انتخاب گردید.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی مجمع انتخابات هیات ورزش های رزمی استان آذربایجان غربی ظهر روز شنبه 29 شهریورماه برگزار و در نهایت امیر رسولی توانست رای اعتماد اعضای مجمع را کسب کند.
این انتخابات با حضور علی خلیلی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و محسن احمدی دبیر فدراسیون ورزش های رزمی برگزار و در نهایت امیر رسولی با کسب 13 رای از مجموع 15 رای به عنوان رییس هیات ورزش های رزمی استان انتخاب شد. در این مجمع با اهدای لوح و تندیس از جواد بهرام زاده رئیس پیشین هیأت و عوامل و دست اندرکاران برگزاری مسابقات بین المللی شاهین دژ تجلیل بعمل آمد. 
تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شهرستان شاهین دژ را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داد.
 
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، این مسابقات با شرکت 60 ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و خارجی در 13 وزن مختلف و با حضور ورزشکاران کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، عراق و تیم منتخب آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه با حضور جمع کثیری از علاقمندان و مشتاقان ورزش در سالن ورزشی دو هزار نفری شهید باکری شاهین دژ به پایان رسید.
 
در پایان این دوره از مسابقات که به مدت دو روز برگزار شد نماینده ایران با کسب 50 امتیاز مقام نخست را به دست آورد و تیم های عراق و ترکیه نیز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.
 
کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهداء شد.
 
13 داور از فدراسیون رزمی جمهوری اسلامی ایران این مسابقات را داوری کردند.
 
این دوره از مسابقات با هدف تعامل فرهنگی با کشورهای همسایه و انتقال ارزش های ورزشی و فرهنگی کشورمان به دیگر کشورهای همسایه و تحت عنوان شهدای دولت طی دو روز از تاریخ  14 لغایت 15 شهریورماه برگزار شد.
 

 

 

 

گفتنی است در آیین افتتاحیه این مسابقات حسین عباسی فرماندار شاهین دژ، حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه و جمعی از مسئولین این شهرستان و کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان حضور داشتند.

 26 / 6 / 1393برچسب:, :: 5:26 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       مسابقات کیک بوکسینگ
تاریخ : دوشنبه، 17 شهریور، 1393
موضوع : شاهين دژ


ایران، قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جام شهرداری شد

تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست این دوره از مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ شهرستان شاهین دژ را کسب کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاهین پیام ،این مسابقات با حضور 60 ورزشکار در 13 وزن مختلف با حضور کشورهای عراق,آذربایجان,افغانستان,ترکیه وتیم منتخب کشورمان با قضاوت 13داور از فدراسیون رزمی کشور در شهرستان شاهین دژ برگزارگردید.

در پایان این مسابقات تیم منتخب جمهوری اسلامی ایران با 50امتیاز وبیشترین مدال های کسب شده توانست مقام نخست مسابقات را بدست آورد وتیم های عراق وترکیه به ترتیب در جایگاههای دوم وسوم قرار گرفتند وهمچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهدا شد.نسخه چاپي
پایگاه خبری اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد
سوریان دومین دارنده بیشترین قهرمانی کشتی فرنگی در جهان شد/ نزدیک شدن به رکورد کارلین

پایگاه خبری اتحادیه جهانی کشتی پس از ششمین طلای حمید سوریان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان نوشت: سوریان نفر دوم فهرست بیشترین قهرمانی در کشتی فرنگی جهان شد.

خبرگزاری فارس: سوریان دومین دارنده بیشترین قهرمانی کشتی فرنگی در جهان شد/ نزدیک شدن به رکورد کارلین
 •  

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، پایگاه خبری اتحادیه جهانی کشتی در گزارش خود تحت عنوان «ششمین طلای سوریان، ایران را به عنوان قهرمانی رساند»، نوشت: تیم کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی جهان در تاشکند ازبکستان، پس از طلای حمید سوریان در 59 کیلوگرم روی سکوی نخست ایستاد.

در این رقابت‌ها امید نوروزی در 66 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و افشین بیابانگرد در 71 کیلوگرم و قاسم رضایی در 98 کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شدند.

اتحادیه جهانی کشتی در این گزارش افزوده است: سوریان با شکست مینگیان سیمینوف دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک 2012 لندن از روسیه در فینال وزن 59 کیلوگرم توانست با هفت مدال در رده دوم از نظر بیشترین تعداد قهرمانی در کشتی فرنگی دنیا قرار بگیرد.

اتحادیه جهانی کشتی در این گزارش افزوده است: سوریان با شکست مینگیان سیمینوف دارنده مدال برنز بازی های المپیک 2012 لندن از روسیه در فینال وزن 59 کیلوگرم توانست با هفت مدال در رده دوم از نظر بیشترین تعداد قهرمانی در کشتی فرنگی دنیا قرار بگیرد.

وی از این نظر با والری رزانتسف از شوروی سابق و میجیان لوپز نونز از کوبا که روز شنبه به قهرمانی در وزن 130 کیلوگرم رسید، برابری می کند.

سوریان پس از کسب ششمین قهرمانی خود در مسابقات جهانی همچنین بعد از الکساندر کارلین از روسیه قرار دارد که 9 عنوان قهرمانی در کارنامه دارد.

کارلین در مجموع 12بار به قهرمانی دست یافته است که این عناوین شامل سه مدال طلای المپیک از سال 1988 تا 1999 هم می شود.

در حال حاضر الکساندر کارلین با 9 مدال طلا در صدر برترین فرنگی کاران تاریخ در رقابتهای جهانی قرار دارد و حمید سوریان با 6 مدال طلا در رقابت‌های جهانی در رده دوم است. 6 فرنگی‌کار نیز با 5 طلای جهان پائین‌تر از سوریان قرار گرفته‌اند.

برترین فرنگی‌کاران تاریخ در مسابقات قهرمانی جهان به ترتیب زیر هستند:

( توضیح: در این رده‌بندی تنها مدال‌های طلای جهانی لحاظ شده و مدال‌های المپیک در نظر گرفته نشده‌اند.)

1- الکساندر کارلین از روسیه با 9 طلای جهان

2- حمید سوریان از ایران با 6 طلای جهان

3- والری رزانتسف از شوروری سابق با 5 طلای جهان

3- میاین لوپز از کوبا با 5 طلای جهان

3- نیکولای بالبوشین از شوروی سابق با 5 طلای جهان

3- ویکتور ایگومنوف از شوروی سابق با 5 طلای جهان

3- الکساندر توموف از بلغارستان با 5 طلای جهان

3- گوگی کوگواشویلی از روسیه با 5 طلای جهان

-نسخه چاپي
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان - ازبکستان
تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای نخستین بار قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران عنوان قهرمانی رقابت‌های جهانی ازبکستان را به خود اختصاص داد.

خبرگزاری فارس: تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای نخستین بار قهرمان جهان شد

-------------------------------
 •  

، در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از 22 شهریور ماه به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شده بود تیم ملی ایران موفق به کسب یک مدال طلا توسط حمید سوریان در 59 کیلو، یک نقره توسط امید نوروزی در 66 کیلو و 2 مدال برنز توسط افشین بیابانگرد در 71 و قاسم رضایی در 98 کیلوگرم شد.

تیم ایران که در دور گذشته این مسابقات به عنوان هشتم رسیده بود، در این دوره با کسب 42 امتیاز به مقام قهرمانی رسید.

همچنین حبیب اله اخلاقی و بهنام مهدی‌زاده در اوزان 80 و 130 کیلوگرم به عناوین هفتم و هشتم دست یافتند.

تیم روسیه بعد از ایران در جایگاه دوم قرار گرفت.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازی‌های المپیک با هدایت محمد بنا و کسب 3 مدال طلا عنوان قهرمانی بازی‌های المپیک را به خود اختصاص داده بود.

پیش از این بهترین عنوان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در مسابقات جهانی سال 2009 در دانمارک بود که ایران به عنوان نایب قهرمان جهان رسیده بود.

-25 / 6 / 1393برچسب:, :: 9:5 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

25

قاضیان انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ مشخص شدند

 قاضیان انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ مشخص شدند

برای قضاوت بهتر رقابت های انتخابی تیم ملی، کمیته داوران فدراسیون از بهترین داوران سراسر کشور بهره جست.

بر اساس این خبر،مسوولیت شورای داوران انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ که مقرر است 27-28 ماه جاری به میزبانی استان قم انجام شود بر عهده آقایان محمد رمضانی و مهدی رودگر خواهد بود .

همچنین داوری این دوره از مسابقات به شرح ذیل خواهد بود.

سر داوران :

ناصر نیک روش (تهران)– رضا آزرده(البرز)

داوران وسط : حبیب ملکان(گلستان)،فرشید شهبازی(لرستان)،علی طاهری(اردبیل)،چنگیزشاه کرمی(لرستان)،حمید خانی(خراسان رضوی  )،رزاق جعفری (تهران و توابع) ، سیامک رمضانی ( فارس) ، آرین مدنی( البرز) عبدالحمید برازنده( گلستان)، محمد پوریا متین(البرز)

داوران کنار:صابراکبرزاده(مازندران)، ابولقاسم گرجی(مازندران)،داوود طاهرنژاد(مازندران)،ابولفضل یعقوب پور(مازندران)، حسن امیدی(گرگان)،سجاد احمدوند(کرمانشاه)،محمد قنبری(قم) ،‌محمدعلی کریمی(قم)،مجید نیک سیمایی(گیلان)،سیدمهدی رضا زاده ( گیلان ) 


روز تاريخي ورزش ايران- غیرت و توان بالای بلندقامتان ایران + معجزه ولاسکو= صعود به جمع 6 تیم برتر جهان

روز تاريخي ورزش ايران- غیرت و توان بالای بلندقامتان ایران + معجزه ولاسکو= صعود به جمع 6 تیم برتر جهان

 تيم ملي آرژانتين با سرمربيگري خوليو ولاسکو سرمربي سابق تيم ملي ايران در يک بازي فوق العاده 3-2 آمريکا را برد تا تيم ايران راهي دور سوم رقابتهاي قهرماني جهان بشود.

به گزارش پای، مردم ایری ورزش و جوانان آذربایجان غربی گاه خبان که بعد از قهرمانی تیم کشتی فرنگی و برد تیم ملی والیبال در انتظار درخشش آرژانتینی ها بودند ، خیلی زود طلبشان را از مربی تاریخ ساز والیبال ایران وصول کردند. ملی پوشان آرژانتین در ست های دوم ، سوم و پنجم با امیتازهای 28 بر 26، 25 بر 20 و 15 بر 11 به پیروزی رسیدند وما را به آغوش هم فرستادند . این در حالی بود که آمریکا  قهرمان لیگ جهانی سال 2014 برای برد پا به میدان گذاشته بود . آمریکا با پذیرش این شکست 14 امتیازی شد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت تا تیم ملی والیبال ایران با 15 امتیاز صعودش به مرحله سوم رقابت های قهرمانی جهان قطعی شود.
با این شرایط تیم های فرانسه و ایران به مرحله سوم صعود کرده اند و دیدار تیم های لهستان و فرانسه که از ساعت 22 و 55 دقیقه آغاز می شود، مشخص کننده سومین تیم صعود کننده گروه ایران به مرحله سوم رقابت ها است.
ولاسکو که تیمش در شب پنج شنبه در سه ست مغلوب ایران شده بود با این برد دوباره به قلبهای ما برگشت . تیم او با این نمایش خوب مردم ایران را شاد کرد و روز تاریخی ورزش ایران را تکمیل کرد.
 
برد ایران مقابل صربستان
ساعتی پیش ملی پوشان والیبال  در یک بازی درخشان با مقابل صربستان با نتیجه  سه بر یک به پیروزی رسیدند تا جمع امتیازهای خود را به 15 برساند و در رتبه دوم گروه خود قرار بگیرند.
شاگردان اسلوبودان کواچ سرمربی صربستانی تیم ملی والیبال ایران امشب  در ست های اول، سوم و چهارم این مسابقه با امتیازهای 27 بر 25، 25 بر 22 و 25 بر 18 به پیروزی رسیدند و در ست دوم 25 بر 22 مغلوب حریف خود شدند.
تیم ملی والیبال ایران در این دیدار با همان ترکیب مسابقه با لهستان شامل سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی، امیر غفور و فرهاد ظریف مسابقه را آغاز کرد.آرمین تشکری، مهدی مهدوی، میلاد عبادی پور و شهرام محمودی از دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند که با نظر سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه ست ها به زمین رفتند.
ملی پوشان ایران در مرحله دوم نیز تیم های آرژانتین، استرالیا و صربستان را شکست دادند و تنها شکست خود در این مرحله برابر لهستان میزبان پذیرفته اند تا در نهایت 7 پیروزی وتنها  دو شکست نتیجه عملکرد آنان در مراحل اول و دوم هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان باشد.
این روز بزرگ ، مبارک ورزش ایران .معرفی رکاب زنان برتر تایم تریل مرحله دوم لیگ دسته یک دوچرخه سواری کشور در خوی

معرفی رکاب زنان برتر تایم تریل مرحله دوم لیگ دسته یک دوچرخه سواری کشور در خوی

 نفرات برتر بخش تایم تریل دومین مرحله مسابقات دوچرخه سواری لیگ دسته یک باشگاه های کشور روز یکشنبه در شهرستان خوی مشخص و معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی به نقل از  ایرنا، در دومین و آخرین مرحله مسابقات دوچرخه سواری لیگ دسته یک باشگاههای کشور، دوچرخه سواران حاضر در قالب 13 تیم از 12 استان کشور در دو بخش تایم تریل انفرادی و استقامت شرکت دارند.
در نخستین روز این مسابقات 30 دوچرخه سوار در رشته تایم تریل انفرادی مسیر 14 کیلومتری جاده خوی - تفرجگاه شهر فیرورق را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.
در پایان مسابقات این بخش، 'اسماعیل باقری' از باشگاه پدافند هوائی ارتش تهران با زمان 17 دقیقه و 26 ثانیه و 9 صدم ثانیه اول شد.
'میلاد پیرالهی' از هیئت دوچرخه سواری ساوه با زمان 17 دقیقه و 51 ثانیه و 97 صدم ثانیه و 'میثم دربندی' از موسسه خاتم ارتش تهران با 17 دقیقه و 56 ثانیه و 96 صدم ثانیه هم به ترتیب دوم و سوم شدند.
بخش استقامت این دوره از مسابقات نیز صبح دوشنبه با حضور 56 دوچرخه سوار از مقابل بارگاه شمس تبریزی خوی تا شهر چالدران به مسافت 78 کیلومتر برگزار می شود.
به گفته رئیس سازمان لیگ دوچرخه سواری کشور، افراد برتر این مسابقات برای شرکت در رقابت های قهرمانی دوچرخه سواری آسیا در سال 2015 انتخاب می شوند.
'محمود وفایی' گفت: هم اکنون 40 باشگاه دوچرخه سواری در کشور ساماندهی شده اند.
تیم آذربایجان غربی با 10 ورزشکار در قالب یک تیم از شهرستان خوی به مربیگری ابوالحسن اوغلی و یک تیم منتخب استان به مربیگری بهروز فخری و سرپرستی مرتضی فرنیا در این رقابتها حضور دارند.
 
مرحله نخست رقابتهای لیگ دوچرخه سواری دسته یک باشگاه های کشور اواخر خرداد ماه امسال در بخش جاده به میزبانی استان گلستان و در شهرستان گرگان برگزار شده بود.
در مرحله اول در بخش تایم تریل انفرادی که به مسافت 16 کیلومتر برگزار شد، دوچرخه سواران تیم های ساوه، رعد پدافند هوائی و سمنان به ترتیب اول تا سوم شده بودند.
در بخش استقامت جاده نیز که به مسافت 100 کیلومتر در اتوبان گرگان به آق قلا برگزار شد دوچرخه سوارانی از تیم های محیط زیست گلستان، رعد پدافند هوائی و چابهار به ترتیب بر سکوی اول تا سوم جای گرفتند.نائب قهرمانی آذربایجان غربی در فستیوال بین المللی کشتی پهلوانی ترکیه

نائب قهرمانی آذربایجان غربی در فستیوال بین المللی کشتی پهلوانی ترکیه

 

 

فستیوال بین المللی کشتی پهلوانی قهرمانی ماراش ترکیه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

 

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی تیم کشتی شهرستان نقده استان آذربایجان غربی که بعنوان نماینده کشورمان در فستیوال بین المللی کشتی پهلوانی قهرمان ماراش ترکیه شرکت کرده بود موفق به کسب یک مدال طلای ارزشمند توسط یوسف پناهنده کشتی گیر وزن 95 کیلوگرم شد
 


 

در این مسابقات که با شرکت کشورهای بلغارستان ، گرجستان ، آذربایجان ، داغستان ، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران  در رده های سنی نونهالان ، جوانان، بزرگسالان و بخش ستارگان بمدت دو روز در محل زمین چمن سالن باتی پارک شهر قهرمان ماراش برگزار گردید ، تیم شهرستان نقده آذربایجان غربی با 18 کشتی گیر و 4 نفر عوامل فنی و سرپرستی شرکت نموده بود که در مجموع پس از تیم میزبان به عنوان دومی رسید و جمهوری آذربایجان در جایگاه سوم قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

در این مسابقات به 16 کشتی گیر از کشور های ترکیه ، بلغارستان و ایران در رده های سنی مختلف هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید .

گفتنی است این مسابقات به همت سازمان ورزش شهرداری قهرمان ماراش ترکیه طی روز های 16 و 17 شهریور ماه برگزار گردید.

 ایران قهرمان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شاهین دژ شد
تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شهرستان شاهین دژ را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری برنا آذربایجان غربی، این مسابقات با شرکت 60 ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و خارجی در 13 وزن مختلف و با حضور ورزشکاران کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، عراق و تیم منتخب آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه با حضور جمع کثیری از علاقمندان و مشتاقان ورزش در سالن ورزشی دو هزار نفری شهید باکری شاهین دژ به پایان رسید.

در پایان این دوره از مسابقات که به مدت دو روز برگزار شد نماینده ایران با کسب 50 امتیاز مقام نخست را به دست آورد و تیم های عراق و ترکیه نیز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهداء شد.

13 داور از فدراسیون رزمی جمهوری اسلامی ایران این مسابقات را داوری کردند.

این دوره از مسابقات با هدف تعامل فرهنگی با کشورهای همسایه و انتقال ارزش های ورزشی و فرهنگی کشورمان به دیگر کشورهای همسایه و تحت عنوان شهدای دولت طی دو روز برگزار شد.

گفتنی است در آیین افتتاحیه این مسابقات حسین عباسی فرماندار شاهین دژ، حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه و جمعی از مسئولین این شهرستان و کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان حضور داشتند.
 

 

یران، قهرمان مسابقاتا کیک بوکسینگ جام شهرداری شد

تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست این دوره از مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ شهرستان شاهین دژ را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاهین پیام ،

این مسابقات با حضور 60 ورزشکار در 13 وزن مختلف با حضور کشورهای عراق,آذربایجان,افغانستان,ترکیه وتیم منتخب کشورمان با قضاوت 13داور از فدراسیون رزمی کشور در شهرستان شاهین دژ برگزارگردید.

در پایان این مسابقات تیم منتخب جمهوری اسلامی ایران با 50امتیاز وبیشترین مدال های کسب شده توانست مقام نخست مسابقات را بدست آورد  وتیم های عراق وترکیه به ترتیب در جایگاههای دوم وسوم قرار گرفتند وهمچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهدا شد.ایران قهرمان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شاهین دژ شد

شاهین دژ، مهاباد - ایرنا - تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شهرستان شاهین دژ را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داد.

 
به گزارش خبرنگار ایرنا، این مسابقات با شرکت 60 ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و خارجی در 13 وزن مختلف و با حضور ورزشکاران کشورهای آذربایجان، ترکیه، افغانستان، عراق و تیم منتخب آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه در سالن ورزشی دو هزار نفری شهید باکری شاهین دژ به پایان رسید.

در پایان این دوره از مسابقات که به مدت دو روز برگزار شد نماینده ایران با کسب 50 امتیاز مقام نخست را به دست آورد و تیم های عراق و ترکیه نیز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهداء شد.

13 داور از فدراسیون رزمی جمهوری اسلامی ایران این مسابقات را داوری کردند.

این دوره از مسابقات با هدف تعامل فرهنگی با کشورهای همسایه و انتقال ارزش های ورزشی و فرهنگی کشورمان به دیگر کشورهای همسایه برگزار شد.

شهرستان شاهین دژ یکی از قطبهای مهم ورزشی استان آذربایجان غربی در رشته های رزمی است.
 
ایران قهرمان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شاهین دژ شد

ایران قهرمان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شاهین دژ شد

 تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شهرستان شاهین دژ را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، این مسابقات با شرکت 60 ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و خارجی در 13 وزن مختلف و با حضور ورزشکاران کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، عراق و تیم منتخب آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه با حضور جمع کثیری از علاقمندان و مشتاقان ورزش در سالن ورزشی دو هزار نفری شهید باکری شاهین دژ به پایان رسید.
در پایان این دوره از مسابقات که به مدت دو روز برگزار شد نماینده ایران با کسب 50 امتیاز مقام نخست را به دست آورد و تیم های عراق و ترکیه نیز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.
کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهداء شد.
13 داور از فدراسیون رزمی جمهوری اسلامی ایران این مسابقات را داوری کردند.
این دوره از مسابقات با هدف تعامل فرهنگی با کشورهای همسایه و انتقال ارزش های ورزشی و فرهنگی کشورمان به دیگر کشورهای همسایه و تحت عنوان شهدای دولت طی دو روز از تاریخ  14 لغایت 15 شهریورماه برگزار شد.
 

 

 

گفتنی است در آیین افتتاحیه این مسابقات حسین عباسی فرماندار شاهین دژ، حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه و جمعی از مسئولین این شهرستان و کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان حضور داشتند.19 / 6 / 1393برچسب:, :: 12:34 قبل از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

18

کاپ قهرمانی تورنمنت بین المللی شاهین دژ در خانه ماند

کاپ قهرمانی تورنمنت بین المللی شاهین دژ در خانه ماند
تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی؛ این مسابقات  که به مناسبت هفته دولت درشهرستان شاهین دژ در آذربایجان غربی برگزار شد با شرکت 60 ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و خارجی در 13 وزن مختلف با حضور ورزشکاران کشور های جمهوری آذربایجان،ترکیه،افغانستان،عراق و تیم منتخب آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران با حضور جمع کثیری از علاقمندان و مشتاقان ورزش در سالن ورزشی 2000 نفری شهید باکری برگزار شد.
در پایان دو روز مسابقات نفس گیر نماینده ایران با کسب 50 امتیاز مقام نخست را کسب کرد ، عراق و ترکیه به ترتیب دوم و سوم شدند و کاپ اخلاق به تیم ملی افغانستان اهدا شدایران قهرمان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شاهین دژ شد

ایران قهرمان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شاهین دژ شد

 تیم جمهوری اسلامی ایران مقام نخست مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ جام شهرداری شهرستان شاهین دژ را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی، این مسابقات با شرکت 60 ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و خارجی در 13 وزن مختلف و با حضور ورزشکاران کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، عراق و تیم منتخب آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه با حضور جمع کثیری از علاقمندان و مشتاقان ورزش در سالن ورزشی دو هزار نفری شهید باکری شاهین دژ به پایان رسید.
در پایان این دوره از مسابقات که به مدت دو روز برگزار شد نماینده ایران با کسب 50 امتیاز مقام نخست را به دست آورد و تیم های عراق و ترکیه نیز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.
کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم ملی کشور افغانستان اهداء شد.
13 داور از فدراسیون رزمی جمهوری اسلامی ایران این مسابقات را داوری کردند.
این دوره از مسابقات با هدف تعامل فرهنگی با کشورهای همسایه و انتقال ارزش های ورزشی و فرهنگی کشورمان به دیگر کشورهای همسایه و تحت عنوان شهدای دولت طی دو روز از تاریخ  14 لغایت 15 شهریورماه برگزار شد.
 

 

 

گفتنی است در آیین افتتاحیه این مسابقات حسین عباسی فرماندار شاهین دژ، حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه و جمعی از مسئولین این شهرستان و کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان حضور داشتند.

 نسخه چاپي
در المپیک لندن هم به دنبال مدال بودم، اما حقم را خوردند
روزبهانی: برای کسب مدال طلا در اینچئون وارد رینگ می‌شوم/ صحبت‌های ستار‌پور به خاطر ناراحتی است

نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم‌ ملی بوکس گفت: همیشه در تمام مسابقاتی که شرکت می‌کنم برای کسب مدال طلا وارد رینگ می‌شوم و می‌خواهم در بازی‌های آسیایی برای کسب مدال طلا مبارزه کنم.

خبرگزاری فارس: روزبهانی: برای کسب مدال طلا در اینچئون وارد رینگ می‌شوم/ صحبت‌های ستار‌پور به خاطر ناراحتی است
 •  

احسان روزبهانی، در مورد شرایط آمادگی خود، اظهار داشت: تمرینات خوبی را طی چند روز گذشته در اردوهای تیم‌ ملی داشتم و تمام تلاشم را می‌کنم تا در دومین مرحله حضورم در بازی‌های آسیایی اینچئون بهترین نتیجه خوبی را کسب کنم. خوشبختانه در طول این مدت برنامه‌هایی که سرمربی تیم‌ ملی از فدراسیون درخواست کرده بود اجرا شده و در آخرین مرحله نیز حقوق 6 ماه معوقه ملی‌پوشان پرداخت شد که این موضوع پیش از اعزام تیم ملی به اردوی مشترک ترکیه باعث بالا رفتن روحیه ما شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قول کسب مدال در بازی‌های آسیایی اینچئون را می‌دهی یا خیر، گفت: اگر یادتان باشد پیش از اعزام به المپیک لندن قول کسب مدال دادم، اما همه دیدند که اشتباه داوران در المپیک چطور زحمات من را برباد داد. من همیشه برای کسب مدال طلا می‌جنگم و مدال نقره و برنز را مدال نمی‌دانم. در اینچئون هم برای کسب خوشرنگ‌ترین مدال وارد رینگ شوم، اما داوران به من فرصت ندادند.

روزبهانی در واکنش به این سؤال که ستارپور مدعی شده در انتخابی وزن منهای 81 کیلوگرم قضاوت از سوی داوران عادلانه نبوده است،‌ گفت: من در مورد این قضیه دوست ندارم دخالتی کنم،‌ اما کادر فنی، مسئولان فدراسیون و کارشناسان روز انتخابی تیم ملی حضور داشتند و دیدند که بازی عادلانه از سوی داوران قضاوت شد. محمد ستارپور یکی از دوستان خوب و صمیمی من است، اما باید این موضوع را قبول کند که بازی یک طرفه بود. شاید او به خاطر اینکه بازی‌های آسیایی اینچئون را از دست داده مدعی شده که قضاوت‌ها ناعادلانه بوده است. البته شاید من هم جای او بودم به دلیل ناراحتی این حرف‌ها را می‌زدم.

-ufنسخه چاپي
آغاز آخرین اردوی آزادکاران پیش از مسابقات جهانی از دهم شهریور ماه

آخرین اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در مسابقات جهانی از دهم شهریورماه در خانه کشتی شماره یک تهران آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز آخرین اردوی آزادکاران پیش از مسابقات جهانی از دهم شهریور ماه
 •  

و به نقل از فدراسیون کشتی، آخرین مرحله اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای شرکت در رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی از دهم شهریورماه آغاز خواهد شد و تا روز 14 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

* اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: حسن رحیمی و علی حاج آقانیا

61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل‌پور، ایمان صادقی و حسن مرادقلی

65 کیلوگرم: سیداحمد محمدی، حسن یزدانی و محمدرضا سرگو

70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی، پیمان یاراحمدی و حمیدرضا زرین پیکر

74 کیلوگرم: رضا افضلی، عزت اله اکبری و محمد مکتب دار

86 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان، میثم مصطفی جوکار، محمدجواد ابراهیمی، علیرضا کریمی و مسعود خواجه صالحانی

97 کیلوگرم: رضا یزدانی و حسین شهبازی

130 کیلوگرم: پرویز هادی، کمیل قاسمی، پوریا رحمانی، امین طاهری و امیرحسین کیانیان

سرمربی: رسول خادم

مربیان منتخب سرمربی با استناد به بند 1 بخش (و) نظام نامه فنی کشتی کشور انتخاب مربیان تیم ملی: محمد طلایی، رضا لایق، علی‌اکبر دودانگه، امیر توکلیان، مسعود مصطفی‌جوکار، اصغر بذری و مجید محمدی

مربیان سازنده به معرفی هیأت‌های کشتی استان‌ها: حسین نقیبی (مازندران) رسول دهقان نژاد (تهران)

پزشک: داود آزادبخت

متخصص تغذیه: رامین امیرساسان

ماساژور: محمد کواری

فیزیوتراپ: مهدی کاظمی گرجی

سرپرست: علی بیات

ملی‌پوشان آزادکار پس از برگزاری این اردو عازم رقابت‌های جهانی در تاشکند ازبکستان خواهند شد.

fنسخه چاپي
زحمت زیادی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی کشیدم
افضلی: مسئولان فکر می‌کنند مدال گرفتن وظیفه کشتی است/ از هیچ حریفی نمی‌ترسم

ملی‌پوش وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات جهانی گفت:‌ مسئولان فکر می‌کنند مدال گرفتن در مسابقات وظیفه کشتی است.

خبرگزاری فارس: افضلی: مسئولان فکر می‌کنند مدال گرفتن وظیفه کشتی است/ از هیچ حریفی نمی‌ترسم
 •  

رضا افضلی  در خصوص حضورش به عنوان ملی‌پوش وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات جهانی گفت:‌ امسال زحمت زیادی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی کشیدم و این فرصت را به راحتی از دست نمی‌دهم. تنها به این موضوع راضی نیستم و باید با کسب مدالی خوشرنگ پاسخ خوبی به اعتماد مربیان بدهم.

وی در پاسخ به این سوال که باید با حریفان قدرتمندی در مسابقات جهانی روبرو شود و آیا از این موضوع هراسی ندارد، گفت: در این سال‌ها کشتی‌گیرانی مانند گودرزی و اکبری در این وزن ایران را صاحب مدال کردند که این موضوع مسئولیت من را سنگین‌تر می‌کند. امیدوارم من هم بتوانم امسال ایران را در مسابقات جهانی صاحب مدالی خوشرنگ کنم.

دارنده مدال طلای آسیا تصریح کرد: به اذعان تمام کارشناسان وزن 74 کیلوگرم سخت‌ترین وزن مسابقات کشتی آزاد است چرا که قهرمانان و نامداران زیادی در آن حضور دارند، اما برای من فرقی نمی‌کند با چه حریفی کشتی بگیرم. از نام هیچ حریفی ترسی ندارم چرا که من هم کشتی‌گیر کم‌تجربه‌ای نیستم و حریفان باید از من بترسند.

وی ادامه داد: امیدوارم امسال بتوانیم با ارائه کشتی‌های ایرانی و زیبا از عنوان قهرمانی در سال گذشته دفاع کنیم. هر چند که با توجه به میزبانی ازبکستان و حضور قدرتمند روس‌ها حتما آنها برای جبران سکوی از دست رفته جهانی به میدان خواهند آمد.

افضلی با انتقاد از کم‌توجهی مسئولان به کشتی‌گیران، گفت: هر قدر هم حرف بزنیم فایده‌ای ندارد چرا که هیچ کس توجهی نمی‌کند. همه فکر می‌کنند مدال گرفتن وظیفه کشتی است؛ ما هم مانند گذشته برای شاد کردن دل مردم روی تشک می‌رویم و امیدوارم با دست پر بازگردیم.

به گزارش فارس، رقابت‌های کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان روزهای 17 تا 23 شهریورماه در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود.

-fنسخه چاپي
رونالدو: فقط با فرگوسن دوست بودم/ فست فود و نوشیدنی‌های گازدار نمی‌خورم

ستاره پرتغالی رئال مادرید اعلام کرد که سرمربی سابق منچستریونایتد تنها مربی وی بوده که با او رابطه دوستانه داشته است.

خبرگزاری فارس: رونالدو: فقط با فرگوسن دوست بودم/ فست فود و نوشیدنی‌های گازدار نمی‌خورم
 •  

، کریستیانو رونالدو در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: در میان تمام مربیانی که با آنها کار کرده‌ام، تنها رابطه دوستی‌ام با سر الکس فرگوسن بوده است. من زیر نظر پیگرینی و آنچلوتی که خیلی خوب با او کنار می‌آیم نیز بازی کرده‌ام. به فوتبال نیامده‌ام که دوست پیدا کنم بلکه هدفم تنها موفقیت است. کریستیانو اعلام کرد که در دوران سه ساله حضور مورینیو در رئال، جو بدی بر تیم حاکم بود و افزود: لحظات بسیار پیچیده‌ای از نظر روابط شخصی در باشگاه وجود داشت. اختلافاتی با برخی از بازیکنان و همچنین هواداران وجود داشت.

کریستیانو رونالدو همچنین در خصوص اهمیت غذای سالم و رژیم غذایی‌اش گفت: غذاهای سرخ کرده، همبرگر، فست‌فود یا نوشیدنی‌های گاز دار نمی‌خورم. خدا را شکر ژنتیک خوبی دارم و می‌توانم هر چه دوست دارم بخورم. یک ساعت زودتر سر تمرین حاضر می‌شوم بنابراین می‌توانم به راحتی با سرعت خودم در سالن بدنسازی تمرین کنم؛ یکی از اولین بازیکنانی هستم که به تمرین می‌رسم و از آخرین کسانی هستم که از آن خارج می‌شوم؛ می‌توانید از بقیه بپرسید.

وی خاطرنشان کرد: تلاش برای روی فرم نگه‌داشتن بدنم 50 درصد چیزی است که باعث پیشرفت و موفقیت من شده است و به همین دلیل است که مراقب خودم هستم.

-نسخه چاپي
مسابقات قهرمانی فوتسال ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه
پیروزی ایران و ژاپن در نخستین روز رقابت‌ها

اولین روز مسابقات قهرمانی فوتسال ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه با برتری تیم‌های ایران و ژاپن به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: پیروزی ایران و ژاپن در نخستین روز رقابت‌ها
 •  

و به نقل از فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، دومین دوره رقابت‌های قهرمانی فوتسال ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه از روز گذشته به صورت رسمی در دانشگاه شهید بهشتی تهران آغاز شد که در اولین مسابقه تیم ژاپن با نتیجه 10 بر 2 از سد بحرین گذشت.

تیم ملی کشورمان نیز با ترکیب احمدرضا رضایی (دروازه‌بان)، علی‌اصغر محبوبی، علی‌اکبر احمدوند، مصطفی حیدری و ایمان محبی دومین مسابقه را برابر تایلند برگزار کردند که با نتیجه 7 بر یک و با گل‌های علی‌اصغر محبوبی (4گل)، حیدری، زارعی و احمدوند حریف را مغلوب کردند.

در روز دوم این مسابقات تایلند با بحرین و ازبکستان با ژاپن مسابقه خواهند داد. تیم ملی کشورمان نیز فردا در دومین مسابقه خود به مصاف ژاپن خواهد رفت.

به گزارش فارس، در این رقابت‌ها تیم‌های ایران، ژاپن، تایلند، بحرین و ازبکستان به صورت دوره‌ای به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

fنسخه چاپي
گزارش تطبیقی فارس از رقم قرارداد مربیان تیم‌های آسیایی با کی‌روش
درخشش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورویی کی‌روش در آسیا/ جدایی مرد پرتغالی؛ سود یا ضرر برای ایران؟!

در بین قراردادهای منتشرشده مربیانی که قرار است در جام ‌ملت‌های آسیا هدایت تیم‌های مختلف را بر عهده داشته باشند مشخص است در صورت حفظ کی‌روش در ایران، او گران‌قمیت‌ترین مربی حال حاضر آسیا خواهد بود.

خبرگزاری فارس: درخشش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورویی کی‌روش در آسیا/ جدایی مرد پرتغالی؛ سود یا ضرر برای ایران؟!
 •  

، در حالی که این روزها فوتبال ایران با بحران امضای قرارداد با سرمربی تیم ملی کشورمان روبرو است دیگر تیم هایی که قرار است در جام ملت های آسیا رقابت خود را آغاز کنند تکلیف را روشن کرده اند و قمیت مربیانشان هم اگر نگوییم همه رسمی اما اکثر آنها به طور رسمی رقم قراردادهایشان مشخص شده است. در زیر نگاهی اجمالی به تمامی تیم های حاضر در جام ملت های آسیا داشته ایم تا قیاسی با وضعیت موجود سرمربی تیم ملی کشورمان کرده باشیم و مشخص شود که به راستی فوتبال ما با قبول پیشنهاد کارلوس کی‌روش ضرر می کند یا سود می برد.

استرالیا:

آنژه پوستکوگلو که هدایت تیم ملبورن ویکتوری را در لیگ A استرالیا بر عهده داشت، از سوی فدراسیون فوتبال این کشور به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. این در حالی است که مذاکرات بین باشگاه و فدراسیون در نهایت با توافق بر روی 500 هزار دلار به پایان رسید؛ این در حالی است که باشگاه در ابتدا تقاضای یک میلیون دلاری برای انتقال این مربی را مطرح کرده بود.

گزارش‌های اولیه در خصوص رقم قرارداد وی حاکی از این بود که پوستکوگلو با امضای قرارداد 5 ساله سالیانه 600 هزار دلار به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال استرالیا دریافت خواهد کرد اما در فهرست پردرآمدترین مربیان جام‌جهانی رقم قرارداد وی یک میلیون و 395 هزار و 300 دلار گزارش شده است.وی تا سال 2018 هدایت کانگوروها را در اختیار خواهد داشت.

بحرین:

عدنان حمد عراقی و سرمربی سابق اردن در سال 2014 قراردادی ۲ ساله با فدراسیون فوتبال بحرین امضا کرد که رقم این قرارداد فاش نشده است.

چین:

آلن پرن فرانسوی، سرمربی سابق مارسی و لیون پیش از آخرین دیدار چین در رقابت‌های مقدماتی جام‌ ملت‌های آسیا مقابل عراق هدایت این تیم را در دست گرفت. براساس گزارش‌ها وی توافق کرده که سالیانه کمتر از یک میلیون دلار دریافت کند.

عراق:

حکیم شاکر سال گذشته پس از اخراج ولادیمیر پتروویچ، سرمربی صربستانی هدایت تیم ملی فوتبال عراق را در دست گرفت و به شایعات حضور دیگو مارادونا روی نیمکت این تیم پایان داد. پتروویچ قراردادی یک ساله به ارزش 800 هزار دلار با فدراسیون فوتبال عراق امضا کرده بود.

ژاپن:

فدراسیون فوتبال ژاپن به دلیل عملکرد بد زاکرونی در رقابت‌های جام‌جهانی، خاویر آگیره مکزیکی را جانشین وی کرد. بر اساس گزارش‌ها وی با امضای قراردادی دو ساله با فدراسیون فوتبال ژاپن سالیانه 1.8 میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

اردن:

احمد ابو اسماعیل، ملی‌پوش سابق اردن در حال حاضر به صورت موقتی هدایت تیم ملی فوتبال این کشور را برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بر عهده گرفته است. وی در سال 2013 موفق شده بود به همراه تیم زتراس قهرمان جام حذفی اردن شود.

کره‌شمالی:

یون جونگ سو 51 ساله که در سال 2006 و 2010 توانست کره‌شمالی را راهی رقابت‌های جام‌جهانی کند، از سال 2011 هدایت این تیم را بر عهده دارد.

کره‌جنوبی:

هونگ میونگ بو در سال 2013 قراردادی دو ساله با فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی امضا کرد و جانشین چوی کانگ هی شد. وی در جام‌جهانی 2014 هدایت این تیم را بر عهده داشت که به دلیل نتایج بد قصد استعفا داشت اما فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی با استعفای وی مخالفت کرد تا در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا نیز هدایت کره‌جنوبی را بر عهده داشته باشد. رقم قرارداد وی 795 هزار و 250 دلار گزارش شده است.

کویت:

جوروان ویرا برزیلی در سال 2013 قراردادی یک ساله با فدراسیون فوتبال کویت امضا کرد. وی در سال 2007 تیم ملی فوتبال عراق را به قهرمانی آسیا رسانده بود و پیش از این در تیم القادسیه کویت نیز مربیگری کرده بود.

عمان:

پائول لی گوئن فرانسوی در سال 2011 قراردادی سه ساله با فدراسیون فوتبال عمان امضا کرد. وی سابقه مربیگری در المپیک لیون، پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی فوتبال کامرون را دارد.

فلسطین:

جمال محمود اردنی که اصلیتی فلسطینی دارد، در سال 2010 برای هدایت تیم القدس راهی فلسطین شد و یک سال بعد هدایت تیم ملی فوتبال این کشور را بر عهده گرفت.

قطر:

جمال بلماضی، مربی 37 ساله الجزایری پس از راهیابی تیم ملی فوتبال قطر به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به جای فهد ثانی هدایت این تیم را بر عهده گرفت. جزئیات این قرارداد فاش نشده است.

عربستان:

خوان رامون لوپز کارو اسپانیایی در سال 2013 قراردادی سه ساله با فدراسیون فوتبال عربستان سعودی امضا کرد. قرارداد ریکارد، سرمربی قبلی عربستان به ارزش 9 میلیون دلار گزارش شده بود.

لوپز پیش از این با قرارداد 3.5 میلیون یورویی به علاوه پاداش در رومانی بیشترین دستمزد مربیان باشگاه‌های این کشور را دریافت می‌کرد.

-نسخه چاپي
نگران ناراحتی کی‌روش نباشید؛ همچنان برای تمدید قرارداد جدی هستیم
ترابیان: به جرأت می‌گویم با هیچ مربی دیگری مذاکره نکرده‌ایم/ باید از مواضع کوتاه آمد و به نقطه اشتراک رسید

مسئول مذاکره با کی‌روش گفت: با جرأت می‌گویم با هیچ مربی دیگری غیر از کی‌روش مذاکره نشده است.

خبرگزاری فارس: ترابیان: به جرأت می‌گویم با هیچ مربی دیگری مذاکره نکرده‌ایم/ باید از مواضع کوتاه آمد و به نقطه اشتراک رسید
 •  

  عباس ترابیان در خصوص آخرین روند مذاکرات با کارلوس کی‌روش به سؤالات  پاسخ داد که متن آن در زیر می‌آید:

فارس: کی‌روش از ایران رفت و این می‌تواند نشانه خوبی برای تمدید قرارداد با وی نباشد.

مذاکراتمان با کی‌روش هنوز تمام نشده و ما آن را تمام شده تلقی نمی‌کنیم ضمن اینکه ویزای کی‌روش نیز به پایان رسیده و برای تمدید آن باید از ایران می‌رفت.اینکه نشانه خوبی است یا خیر را کاری ندارم بلکه بنده واقعیت را عنوان کردم.

فارس: دو طرف قرارداد تا چه زمانی منتظر یکدیگر می‌مانند؟

ما هنوز خیلی جدی و مصمم هستیم تا اینکه کی‌روش به ایران بیاید و کار را آغاز کند.

فارس: به شرط اینکه قرارداد بسته شود.

درست است. ما همچنان برای تمدید قرارداد جدی هستیم.

فارس: کی‌روش تا چه زمانی در دوبی می‌ماند.

در این خصوص زمان خاصی تعیین نشده است.

فارس یعنی امکان دارد در این چند روز هر اتفاقی بیافتد؟

ممکن هم هست؛ بله.

فارس: از طرف فدراسیون مذاکره با گزینه‌های دیگر آغاز شده است؟

به هیچ وجه. به طور کلی این موضوع را قویاً تکذیب می‌کنم.

فارس: یعنی مذاکرات با برانکو یا اسکوچیچ صحت ندارد؟

 این را به جرأت می‌گویم که این اتفاق رخ نداده است.

فارس: شاید وظیفه مذاکره به سایر اعضای فدراسیون محول شده است.

تا جایی که من می‌دانم این وظیفه به سایرین محول نشده است.

فارس: یعنی فقط شما اجازه دارید؟

اگر قرار به مذاکره باشد، رئیس فدراسیون این وظیفه رابه افراد دیگر محول می‌کند. در حال حاضر هم در خصوص قرارداد کی‌‌روش من طرف مشاوره کفاشیان هستم. اگر آقای کفاشیان تصمیم دیگری بگیرد من هم مطلع می‌شوم، اما دوباره با جرأت بیشتری می‌گویم که با هیچ مربی دیگری غیر از کی‌روش مذاکره نشده است.

فارس: شاید هم وظیفه مذاکره به سایرین  محول شده و شما از آن مطلع نیستید.

دلیلی نمی‌بینم چون تا به حال مشکلی نداشتیم که رئیس فدراسیون این کار را کند، ضمن اینکه وقتی یک پرونده هنوز باز است، نباید به سمت پرونده دیگری رفت.

فارس: عقل حکم می کند وقتی یک پرونده رو به بسته شدن است، مذاکره با گزینه‌های دیگر هم آغاز شود.

خیر. من این موضوع را صحیح نمی‌دانم. وقتی شما به طور جدی کاری را به مراحل انتهایی رسانده‌اید، نباید با دیگران مذاکره‌ای انجام داد.

فارس: این چه طور مراحل انتهایی است که کی‌روش موقع رفتن تا این اندازه شوک زده و ناراحت بود.

این طور نیست و نگران نباشید.

فارس: قبول دارید زمان برای حضور موفق در آسیا در حال از دست رفتن است.

طبق برنامه‌ای که کی‌روش اعلام کرده ما هنوز عقب نیستیم.

فارس: حداقلش این بود که با حضور در ایران بازی‌های لیگ را زیر نظر بگیرد.

زیر نظر دارد و این طور نیست که بازی‌ها زیرنظر نباشند. دستیارانی که با وی کار می‌کردند کارشان را ادامه می‌دهند.

فارس: از کجا معلوم که خود آنها بمانند. به طور مثال خود مارکار؟

این دیگر انتخاب سرمربی است. کسی نمی‌تواند مربی ایرانی را به او تحمیل کند. خود مارکار که از اول به عنوان استعدادیاب کارش را آغاز کرد و در حال حاضر هم به انجام این کار مشغول است.

فارس: تا چه اندازه به تمدید قرارداد خوشبین هستید؟

من درصد نمی‌گویم. باید از مواضع کوتاه آمد.

فارس: فدراسیون یا کی‌روش؟

ما در صدد حفظ منافع کشور هستیم و او هم درصدد این است که مواضع خود را حفظ کند که در نهایت دو طرف باید به یک نقطه اشتراک نزدیک شوند.

فارس: در نهایت سرنوشت قرارداد کی‌روش به کجا خواهد رسید؟

آقای کفاشیان در این خصوص چندین بار صحبت کرده و من هم آن را تکرار می‌کنم. در برخی موارد خاص و جزئی هنوز بررسی‌ها ادامه دارد.

فارس: برای این موضوع پایان مهلتی دارید؟

در این مورد رئیس فدراسیون باید پاسخگو باشد.

-fنسخه چاپي
ووشو با 10 نماینده راهی کره جنوبی می‌شود
اسامی ووشوکاران اعزامی به اینچئون اعلام شد

ووشوکاران اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی 2014 اینچون در دو بخش ساندا و تالوی مردان و زنان معرفی شدند.

خبرگزاری فارس: اسامی ووشوکاران اعزامی به اینچئون اعلام شد
 •  

  سرانجام با تصمیم مسئولان فدراسیون و کادرفنی اسامی نفراتی اعزامی تیم ملی ووشو به بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون اعلام شد.

تیم ملی ووشوی ایران با 10 ورزشکار در بازی‌های آسیایی 2014 حضور خواهد یافت.

* ترکیب تیم ملی ووشوی ایران به شرح زیر است:

ساندای بانوان:

وزن 52 کیلوگرم: الهه منصوریان

وزن 60 کیلوگرم: شهربانو منصوریان

 

تالوی بانوان:

هانیه رجبی

حمیده برخور

 

ساندای مردان:

وزن 56 کیلوگرم: اکبرمحمدزاده

وزن 65 کیلوگرم: محسن محمدسیفی

وزن 70 کیلوگرم:‌سجاد عباسی

وزن 75 کیلوگرم: حمیدرضا لادور

 

تالوی مردان:

احسان پیغمبری

فرشاد عربی

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930604001151#sthash.etDVqRe4.dpuf
نسخه چاپيارسال به دوستان
ووشو با 10 نماینده راهی کره جنوبی می‌شود
اسامی ووشوکاران اعزامی به اینچئون اعلام شد

ووشوکاران اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی 2014 اینچون در دو بخش ساندا و تالوی مردان و زنان معرفی شدند.

خبرگزاری فارس: اسامی ووشوکاران اعزامی به اینچئون اعلام شد
 •  

، سرانجام با تصمیم مسئولان فدراسیون و کادرفنی اسامی نفراتی اعزامی تیم ملی ووشو به بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون اعلام شد.

تیم ملی ووشوی ایران با 10 ورزشکار در بازی‌های آسیایی 2014 حضور خواهد یافت.

* ترکیب تیم ملی ووشوی ایران به شرح زیر است:

ساندای بانوان:

وزن 52 کیلوگرم: الهه منصوریان

وزن 60 کیلوگرم: شهربانو منصوریان

 

تالوی بانوان:

هانیه رجبی

حمیده برخور

 

ساندای مردان:

وزن 56 کیلوگرم: اکبرمحمدزاده

وزن 65 کیلوگرم: محسن محمدسیفی

وزن 70 کیلوگرم:‌سجاد عباسی

وزن 75 کیلوگرم: حمیدرضا لادور

 

تالوی مردان:

احسان پیغمبری

فرشاد عربی

- fنسخه چاپي
انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ 28 شهریور‌ماه برگزار می‌شود

رقابت‌های انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ ایران 27 و 28 شهریور‌ماه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ 28 شهریور‌ماه برگزار می‌شود
 •  

و به نقل از فدراسیون ورزش‌های رزمی، این رقابت ها در استایل لوکیک و در اوزان منهای 60، منهای 65، منهای 70، منهای 75، منهای 80، منهای 85، منهای 90 و به اضافه 90 کیلوگرم برگزار خواهد شد.

این رقابت ها با حضور برترین های کشور به منظور شرکت در مسابقات جهانی ایتالیا و در رده سنی بزرگسالان (آقایان) برگزار می‌شود و ورزشکاران می توانند با ارایه معرفی نامه هیات استان خود در این رقابت‌ها شرکت کنند.

نفرات اول و دوم رقابت‌های انتخابی جواز حضور در اردوی تیم ملی را به دست خواهند آورد. وزن کشی این رقابت‌ها پنج‌شنبه 27 شهریورماه و یک روز پس از آن مسابقات برگزار خواهد شد.

رقابت‌های جهانی کیک بوکسینگ 2014 نیمه اول آبان‌ماه در شهر "مارینا دی کا رارا " و به میزبانی ایتالیا برگزار می‌شود.

fنسخه چاپي
فغانی در گفت‌وگو با فارس:
دایی گفت اشتباه شما باعث اعتراض شد و من هم گفتم ببخشید!/ رفتار پرسپولیسی‌ها حرفه‌ای و محترمانه بود

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت:‌ از رفتار حرفه‌ای پرسپولیسی‌ها با تیم داور تشکر می‌کنم، با این که مشخص شده بود گل پدیده آفساید بوده اما برخورد خوبی با تیم داوری داشتند.

خبرگزاری فارس: دایی گفت اشتباه شما باعث اعتراض شد و من هم گفتم ببخشید!/ رفتار پرسپولیسی‌ها حرفه‌ای و محترمانه بود
 •  

علیرضا فغانی ، در خصوص این که گفته می شود او از علی دایی بابت گل آفساید تیم فوتبال پدیده به پرسپولیس گفت:‌ این طور که می گویند من دایی را بغل کرده و عذرخواهی کردم نبوده و داستان این طور نبوده است.

وی ادامه داد: دایی در حال رفتن به سمت سالن کنفرانس بود که ما با هم رودررو شدیم و دایی به من گفت که به خاطر گل آفساید پدیده کلی به ما اعتراض شده است. من هم به او گفتم فقط می‌توانم بگویم ببخشید و همدیگر را در آغوش گرفتیم و همین!

فغانی افزود: همه ماجرا این بوده و موضوع دیگری در میان نیست. اصلا من می‌گویم نهایتا ما عذرخواهی هم کرده باشیم مگر کار بدی کردیم؟! همه چیز خیلی دوستانه مطرح شد و موضوع دیگری به میان نیامد.

وی خاطر نشان کرد: جا دارد که باز هم از پرسپولیسی‌ها به دلیل این اشتباه سهوی عذرخواهی کنم اما باید از کادرفنی و بازیکنان این تیم تشکر کنم که چه در طول بازی و چه بعد از آن با این که مشخص شده بود با اشتباه سهوی گل مردودی دریافت کرده‌اند اما به ما اعتراض نکردند و همه چیز خیلی محترمانه و حرفه‌ای بود که باید از آن‌ها ممنون باشم.

-نسخه چاپي
بعد از بازی‌های آسیایی تیم ملی امید در تقویم دیده شده است
افاضلی: کی‌روش در ۴۵ دقیقه‌ برنامه 6 ماهِ ما را به هم زد!/ بازیکنی به اینچئون نیاید تا آخر فصل محروم می‌شود

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: قرار بود برنامه تیم ملی امید در بازی‌های آسیایی در لیگ برتر دیده شود اما کی‌روش در یک جلسه‌ ۴۵ دقیقه‌ای برنامه ۶ ماهه ما را بهم ریخت.

خبرگزاری فارس: افاضلی: کی‌روش در ۴۵ دقیقه‌ برنامه 6 ماهِ ما را به هم زد!/ بازیکنی به اینچئون نیاید تا آخر فصل محروم می‌شود
 •  

، کمتر از 20 روز تا اعزام تیم‌ملی امید فوتبال ایران به رقابت‌های آسیایی اینچئون زمان باقی مانده است ولی کمترین توجه ها به ملی پوشان جوان است. این روزها حواس فدراسیون مطلق به کی‌روش است و بس و باید دید وینگادای پرتغالی در این گیرو دار چگونه می خواهد تیم امید را آماده کند.

هومن افاضلی ، در مورد وضعیت تیم‌ملی امید و برنامه‌ریزی این تیم برای حضور در مسابقات صحبت‌های زیر را انجام داد:

فارس: وضعیت تیم امید چطور است؟

در چند هفته باقی مانده تا اعزام تیم به بازی‌های آسیایی اینچئون برنامه‌ریزی‌ها را مشخص کردیم از 10 شهریور به اردو می‌رویم و سپس قرار است کاروان تیم‌ملی امید به چین اعزام شود تا یکی دو بازی دوستانه داشته باشیم. سپس تیم به مسابقات آسیایی اعزام می‌شود اسامی نفرات دعوت شده را هم اعلام کردیم که بدین‌ترتیب تیم ما متشکل از 20 بازیکن است.

فارس: آیا باشگاه‌ها برای اعزام نفرات مدنظر تیم‌ملی مخالفت نکردند؟

چند باشگاه کم و بیش با فرستادن پیغام‌هایی اعلام کردند شاید این نفرات را به تیم‌ملی ندهند اما ما اسامی این بازیکنان را رجیستر کردیم و برخلاف آن اتفاقی که برای تیم ملی زیر 22 سال افتاد تمامی بازیکنان را به مسابقات اعزام می‌کنیم. ما در تیم ملی زیر 22 سال روی پله‌های هواپیما هم منتظر رسیدن یک بازیکن بودیم و باشگاه او تعهد کرده بود این بازیکن را در اختیار قرار دهد اما در نهایت ما با 17 نفر به مسابقات رفتیم. طبق تصویب مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که برای تمام ارکان فوتبال لازم‌الاجرا است تمامی این بازیکنان باید به اردوی تیم‌ملی بیایند وگرنه آن باشگاه با این حکم نمی‌تواند از بازیکن خود تا پایان فصل استفاده کند و جریمه خواهد شد.

فارس: البته با توجه به اینکه پای منافع ملی در میان است می‌شود این مورد را دوستانه حل کرد.

اتفاقا تلاش ما این است که این مورد را به صورت دوستانه حل کنیم و با به وجود آوردن تعاملی مناسب این مشکل برطرف شود ما نمی‌خواهیم به هیچ‌وجه باشگاهی تحت فشار قرار بگیرد. البته تعامل باید 2 طرفه باشد. ما همه جوره خودمان را تحت فشار قرار دادیم. اتفاقا باشگاهی بوده که بیش از 3، 4 بازیکن آن مدنظر ما قرار داشتند اما برای اینکه مساوات بین باشگاه‌ها رعایت شود فقط دو نفر را در لیست قرار دادیم که سعی کردیم یک نفر آنها متولدین قبل سال 1992 و یک نفر متولدین قبل سال 1993 باشد برای اولین‌بار هم در مسابقات آسیایی از حضور بازیکنان بزرگسال استفاده نخواهیم کرد.

فارس: گفته می‌شود تیم ملی امید در تقویم سازمان لیگ در نظر گرفته نشده است؟

اتفاقا تیم‌ملی امید در نظر گرفته شده بود زمانی که بنده مسئولیت مستقیم تیم‌ملی زیر 22 سال را برعهده داشتم برنامه را تا سال 2016 و رقابت‌های المپیک تدوین کردم این برنامه در اختیار سازمان لیگ قرار گرفت بعد از انتخاب نلو وینگادا به عنوان سرمربی تیم ملی امید در جلسه‌ای که با سازمان لیگ انجام شد با برخی تغییرات کوچک این برنامه تدوین شد که بر اساس آن در زمان بازی‌های آسیایی قرار بود بازی‌ای برگزار نشود.

فارس: اکنون که دیدارهای لیگ هنگام بازی‌های آسیایی دنبال می‌شود؟

بله اکنون لیگ ادامه داده می‌شود، متاسفانه کی‌روش با برگزاری یک جلسه 45 دقیقه‌ای این برنامه را به هم زد و حاصل تلاش 6، 7 ماه ما را از بین برد مطابق خواسته سرمربی تیم‌ملی بزرگسالان برای داشتن زمان مناسب جهت آماده‌سازی تیم‌ملی برنامه لیگ تغییر پیدا کرد و با توجه به فشرده شدن این برنامه در زمان بازی‌های آسیایی مسابقه گذاشته می‌شود اینکه مقصر چه کسی است بحثی است که نمی‌خواهیم به آن ورود کنیم. به هر حال این برنامه تغییر کرد و به ضرر ما شد اما در ازای آن تصمیم بر آن شد که هیات رئیسه خیلی محکم پشت این موضوع بایستد که تیم‌ملی امید بتواند از بازیکنان مدنظر خود در این رقابت‌ها بهره ببرد.

فارس: شما بابت کمک‌هایی که به تیم ملی امید می‌کنید قرارداد بستید یا اینکه پولی دریافت می‌کنید؟

من قراردادی امضا نکردم و بابت این کارها هم پولی نمی‌گیرم این چیزی است که مورد علاقه من است چراکه در صورت رسیدن پیشنهاد می‌توانم به راحتی تصمیم‌گیری کنم و از تیم جدا شوم.

-f03

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛ شاهین دژ میزبان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛ شاهین دژ میزبان مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ

 مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ با عنوان گرامیداشت  هفته دولت با حضور شش کشور به میزبانی اذربایجان غربی برگزار خواهد شد.

این رقابت ها در رده سنی بزرگسالان و به مدت دو روز از سیزدهم شهریور ماه در بخش آقایان با حضور کشور های ترکیه ، اذر بایجان ، نخجوان ،افغانستان ،عراق و ایران برگزار خواهد شد.
داوران به خوبی در انتخابی وزن 81 کیلوگرم قضاوت کردند
حسینی: بوکس شانس کسب ۳ مدال در اینچئون را دارد/ به مسئولان ورزش قول مدال داده‌ایم

نایب‌ رئیس فدراسیون بوکس گفت: تیم ملی بوکس شانس کسب سه مدال در بازی‌های آسیایی اینچئون را دارد که یکی از آنها به احتمال فراوان طلا است.

خبرگزاری فارس: حسینی: بوکس شانس کسب ۳ مدال در اینچئون را دارد/ به مسئولان ورزش قول مدال داده‌ایم
 •  

روح‌الله حسینی، در مورد موافقت مسئولان کمیته ملی المپیک با اعزام 6 بوکسور به بازی‌های آسیایی اینچئون اظهار داشت: ابتدا ما دوست داشتیم تمام 10 بوکسور حاضر در اردوی تیم ملی به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام شوند، اما متأسفانه سپهوندی تصادف کرد و ما اسامی 9 ملی‌پوش را به مسئولان کمیته ملی اعلام کردیم، اما آنها ابتدا با اعزام چهار نفر به کره جنوبی موافقت کردند.

وی در ادامه گفت: پس از اینکه رئیس فدراسیون بوکس با مسئولان کمیته ملی المپیک گفت‌وگو کرد، آنها سرانجام روز گذشته با اعزام ۶ بوکسور به بازی‌های آسیایی اینچئون موافقت کردند. هرچند که ما تمایل داشتیم با توجه به آمادگی همه ملی‌پوشان 9 بوکسور به مسابقات اعزام شوند اما مسئولان کمیته ملی المپیک اعلام کردند که ما اسامی نفراتی را به آنها اعلام کنیم که صددرصد شانس کسب مدال را دارند.

نایب‌ رئیس فدراسیون بوکس در ادامه تصریح کرد: برای تیم ملی بوکس در طول این مدت اردوهای بسیار خوبی را در داخل و خارج از کشور در نظر گرفتیم و به همین دلیل دوست داشتیم حداقل تیم ملی با این همه زحماتی که کشیده با ترکیب کامل در اینچئون حضور داشته باشد، اما با این تصمیم موافقت نشد. با توجه به تک‌ حذفی بودن مسابقات از نگاه ما همه ملی‌پوشان شانس کسب مدال را دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسئولان ورزش از شما قول کسب مدال گرفته‌اند یا خیر،‌ گفت: بله، قول گرفته‌اند که حالا تیم به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام می‌شود، اما کسب مدال در اینچئون به ملی‌پوشان بستگی دارد که چه مبارزه‌هایی را از خود در روز مسابقات به نمایش بگذارند. فکر می‌کنم در کره جنوبی شانس کسب سه مدال را داریم که یکی از آنها به احتمال فراوان طلا خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در انتخابی وزن 81 کیلوگرم که بین احسان روزبهانی و محمد ستارپور برگزار شد حضور داشتید یا خیر، اظهار داشت: بله، از نزدیک این رقابت‌ها را تماشا کردم و این مسابقات بدون هیچ حرف و حدیثی به سود روزبهانی به پایان رسید.

نایب‌ رئیس فدراسیون بوکس در واکنش به این سؤال که پس چرا ستارپور مدعی شده داوری در انتخابی وزن 81 کیلوگرم عادلانه نبوده است، تاکید کرد: همه حاضرین در مسابقات شاهد بودند که داوران به خوبی قضاوت کردند و این صحبت‌ها را به هیچ عنوان قبول ندارم. ستارپور بوکسور خوبی است، اما روز انتخابی روزبهانی آماده‌تر از او بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه تیم ملی با شرایط خوبی راهی بازی‌های آسیایی اینچئون شود ما تصمیم گرفته‌ایم تیم ملی را طی یکی دو روز آینده راهی ترکیه کنیم تا در اردوی مشترک حضور پیدا کنند و پس از بازگشت به ایران بعد از یک استراحت کوتاه راهی آسیایی اینچئون شوند.

-fنسخه چاپي
در مسابقات گرندپریکس قزاقستان مذاکره خواهیم کرد
مهماندوست: پیشنهاد فدراسیون تکواندوی انگلیس تا 2017 است/ چین‌تایپه‌ای‌ها هنوز خبر ندارند

سرمربی اسبق تیم‌ ملی تکواندو گفت: مسئولان فدراسیون تکواندوی انگلیس برای همکاری با تیم ملی کشورشان پیش قرارداد برای من ارسال کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: مهماندوست: پیشنهاد فدراسیون تکواندوی انگلیس تا 2017 است/ چین‌تایپه‌ای‌ها هنوز خبر ندارند
 •  

،‌ رضا مهماندوست سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو از سال 2007 هدایت تیم ملی تکواندوکاران ایران را برعهده گرفت و عناوین قهرمانی جهان و آسیا را با هوگوپوشان ایرانی کسب کرد. مهماندوست در مهرماه سال 90 به خاطر اختلافات شدید مالی با فدراسیون تکواندو به مشکل برخورد و پیش از آغاز المپیک 2012 لندن با مسئولان فدراسیون قطع همکاری کرد. سرمربی موفق تیم ملی ایران پس از اختلافاتی که با مسئولان فدراسیون داشت در همان مقطع بلافاصله با پیشنهادهای خوبی روبرو شد. فدراسیون‌های چین تایپه و انگلیس از جمله کشورهایی بودند که برای همکاری با سرمربی اسبق کشورمان پیشنهادهای خوبی را ارائه کردند، اما او مدت‌ها خانه نشین شد و به هیچ‌کدام از پیشنهاد‌ها پاسخ مثبت نداد. مهماندوست پس از  یک سال و نیم خانه نشینی سرانجام به پیشنهاد چین‌ تایپه‌ای ها جواب مثبت داد و راهی کشور آنها شد.

گفت‌وگوی فارس با سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو را در ادامه می‌خوانید:

فارس: این روزها باز هم نام رضا مهماندوست جنجال به پا کرده است.

(با خنده) اینجا همه چی آرام است و هیچ جنجالی به پا نشده است. در کنار تیم ملی چین تایپه تنها به تمرین کردن فکر می‌کنم و می‌خواهم با کمک خدا نتایج خوبی را در کره جنوبی کسب کنیم.

فارس: گویا انگلیسی‌ها دست بردار نیستند و بازهم پیشنهاد همکاری به شما داده‌اند؟

بله؛ تقریبا 2 ماه پیش بازهم از سوی مسئولان فدراسیون تکواندو انگلیس پیشنهاد همکاری داشتم. البته آنها چند سال است که تمایل دارند من با آنها همکاری کنم.

فارس: پیشنهاد آنها را قبول کرده‌اید؟

در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندوی چین تایپه فعالیت می‌کنم و تا 31 اکتبر 2014 با آنها قرارداد دارم و طبق قانون نمی‌توانم با آنها همکاری کنم.

فارس: پیشنهاد انگلیسی‌ها برای همکاری با شما بعد از بازی‌های آسیایی بوده است؟

آنها دو ماه پیش به من پیشنهاد دادند و اعلام کردند که از همین امروز برای همکاری با فدراسیون آنها اقدام کنم که بنده با توجه به قراردادی که با فدراسیون چین تایپه داشتم با این موضوع مخالفت کردم. داود فلاحت‌گر عضو سابق تیم جوانان ایران بود که حتی مدتی هم عضو تیم‌ ملی کشور انگلیس بود. او در حال حاضر در آن کشور اقامت دارد و پل ارتباطی من با مسئولان فدراسیون انگلیس است. تقریبا دو ماه قبل صحبتی با هم داشتیم و او تاکید می‌کرد که مسئولان فدراسیون تکواندو انگلیس تمایل جدی دارند تا هدایت تیم ملی کشور آنها را برعهده بگیرم.

فارس: شنیده شده حتی پیش قراردادی هم به شما ارائه شده. این موضوع صحت دارد؟

بله، بعد از اینکه فلاحت‌گر از سوی مسئولان فدراسیون تکواندوی انگلیس با من تماس گرفت پیش‌قرارداد تا سال 2017 را برای من ارسال کرد، اما من شرایطم را به آنها گفتم و اعلام کردم که در حال حاضر با قراردادی که با چین‌تایپه دارم نمی‌توانم با آنها همکاری کنم.

فارس: پیشنهاد به طوری رسمی و مکتوب بود؟

بله، پیشنهاد به طور رسمی و مکتوب بود. فلاحت‌گر از سوی "گری‌هال" که همه‌ کاره فدراسیون تکواندوی انگلیس است با من وارد مذاکره شده است. آنها یک رئیس در فدراسیون دارند که کارهای مدیریتی را انجام می‌دهد و تمام تصمیمات فنی را گری‌هال برعهده دارد.

فارس: این مذاکرات ادامه دارد یا اینکه شما پیشنهاد آنها را به کل رد کردید؟

ابتدا که آنها با من وارد مذاکره شدند قرار بر این شد تا در مسابقات اوپن کره‌جنوبی با هم وارد مذاکره شویم، اما با عنایتی که خداوند دوباره به ما کرده،‌ قرار است تا چند ماه آینده فرزند ما به دنیا بیایید و به همین دلیل این قرار ملاقات را به زمان دیگری موکول کردیم. طبق آخرین صحبت‌ها قرار است در مسابقات گرندپریکس قزاقستان با آنها صحبت‌هایی داشته باشم.

فارس: رضا مهماندوست تمایل دارد تجربه جدیدی را این بار در اروپا کسب کند؟

تمام این صحبت‌هایی که مطرح کردم برای دو ماه پیش است، حالا نمی‌دانم آنها همچنان پای صحبت‌های خود هستند یا خیر، اما طبق آخرین صحبت‌ها قرار است در قزاقستان در مورد ادامه همکاری یا عدم همکاری با آنها گفت‌وگو کنیم. البته با صحبت‌های تلفنی نمی‌توان متر و معیار هر دو طرف را مورد ارزیابی قرار داد، چرا که باید رو در رو صحبت کنیم تا من هم شرایط و امکاناتی که از آنها می‌خواهم را اعلام کنم و آنها نیز خواسته‌هایشان را که از من دارند مطرح کنند تا در صورت توافق بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون با آنها همکاری کنم.

فارس: مسئولان فدراسیون تکواندوی چین تایپه از این موضوع اطلاع دارند؟

اگر از این موضوع باخبر شوند سکته می‌کنند(با خنده). مسئولان فدراسیون چین‌تایپه به هیچ عنوان در مورد این موضوع اطلاعاتی ندارند. البته ناگفته نماند که در این مدت واقعا همکاری خوبی با من داشتند.  فکر می‌کنم دیگر با این صحبت‌هایی که من مطرح کرده‌ام آنها با خبر شوند.

فارس: صحبت پایانی شما را می‌شنویم؟

دلم برای کشورم تنگ شده و اصلا نمی‌دانم که با شرایطی که همسرم و دخترم دارند می‌توانم در خارج از ایران فعالیت کنم یا خیر، چرا که زندگی در کنار خانواده برایم با ارزش‌تر است، چرا که با شرایط فعلی اینجا کسی نیست که مثل خانواده به ما کمک کند و تنهایی در غربت برای ما خیلی سخت است.

-fنسخه چاپي
فقط شعار عدالت می‌دهند
شیرزاد: اینها می‌خواهند جای بنا را بگیرند؟/ تیم جوانان را نابود کردند

مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تیم ملی کشتی فرنگی جوانان که سال قبل بر سکوی سوم جهان ایستاده بود، را نابود کردند.

خبرگزاری فارس: شیرزاد: اینها می‌خواهند جای بنا را بگیرند؟/ تیم جوانان را نابود کردند
 •  

سعید شیرزاد  با انتقاد از عملکرد مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی و کادر فنی این تیم گفت: آقایان همواره می‌گویند می خواهیم پشتوانه‌سازی کنیم، اما تیم ملی جوانان را که سال قبل بر سکوی سوم جهان ایستاده بود نابود کردند در حالی که بیش از 2 میلیارد تومان هزینه آماده‌سازی این تیم شده بود، اما آن نتایج افتضاح به بار آمد.

وی ادامه داد: در فدراسیون تنها شعار عدالت می‌دهند و صحبت از فرآیند می‌کنند. محمد بنا با تشخیص خودش می‌گفت امید نوروزی یک سر و گردن از سایر حریفانش بالاتر است و کشتی‌گیرانش را به این شیوه انتخاب می‌کرد، اما چرا فدراسیونی که دم از فرآیند می‌زند به امین سوری که قهرمان انتخابی شده است اجازه نمی‌دهد کشتی بگیرد. حق سوری بود که با توجه به نتایجی که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کسب کرد به دوبنده تیم ملی برسد.

مربی سازنده کشتی مازندران افزود: از نظر من هم نوروزی یک سر و گردن از تمام حریفانش بهتر و بالاتر است، اما طبق قانونی که خود آقایان نوشته‌اند باید با امین سوری کشتی می‌گرفت؛ چرا این اتفاق نیفتاد؟ روز وزن‌کشی سوری برای وزن‌کشی آمد، اما کادر فنی تیم ملی با هماهنگی ملک‌محمدی، پزشک تیم ملی نامه‌ای نوشتند و عنوان کردند او به علت مصدومیت نمی‌تواند کشتی بگیرد و به همین دلیل اجازه وزن‌کشی به او ندادند. اگر سوری مصدوم بود چرا مربیان تیم ملی روز قبل از انتخابی او را دور پیست دواندند؟

شیرزاد تصریح کرد: نوربخش پیش از جام جهانی بهشتی طلا را خط زد و نام فرزندش را به تیم اضافه کرد. حتی می‌خواستند قاسم رضایی را از اردو اخراج کنند. آیا اینها می‌خواهند جای محمد بنا را پر کنند؟

وی با انتقاد از انتخاب مربیان تیم ملی گفت: مربیان سازنده هیچ جایگاهی ندارند و فدراسیون کشتی هم تنها شعار می‌دهد که می‌خواهد حق سفره به آنها بدهد. 8 - 9 ماه است هیچ حقوقی از فدراسیون دریافت نکرده‌ام. از سال قبل هم حدود 2 میلیون تومان طلبکار هستم. می‌گویند می‌خواهیم قانونمند باشیم، اما یک کشتی‌گیر که نه تنها سابقه مربیگری ندارد بلکه دفترچه مربیگری هم ندارد را به عنوان رئیس کمیته مربیان انتخاب می‌کنند. کجای این کار قانونمندی است؟

مربی سازنده کشتی فرنگی مازندران گفت: شورای فنی هم که هر روز صحبت‌های خودش را نقض می‌کند و برای حرف‌های خودشان هم احترام قائل نیستند. آنها دو روز قبل از اعلام اسامی با 3 رای مثبت و 2 رای منفی رای به حضور قاسم رضایی در بازی‌های آسیایی دادند، اما بعد از فشار نوربخش تصمیم‌شان را عوض کردند و با 6 رای مثبت و یک رای منفی تصویب کردند تا علیاری به بازی‌های آسیایی برود.

شیرزاد گفت: به ما تهمت زدند که نمی‌توانیم با سرمربی تیم ملی کار کنیم، اما شخصی مثل نوربخش که همواره پشت سر رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی حرف می‌زند و حتی عملکرد پازاج را قبول ندارد در کادر فنی ثابت قرار گرفته است. حسن بابک با چه معیاری به جعفری، سرپرست سابق تیم ملی کشتی فرنگی تهمت می‌زند؟ بارها شاهد این موضوع از سوی نوربخش و بابک بوده‌ام. با این شرایط دیگر به همکاری با تیم ملی ادامه نخواهم داد و ترجیح می‌دهم در تیم ملی نباشم.

-نسخه چاپي
نشست خبری وزیر ورزش و جوانان:
ورزش ما نباید سکه‌ای شود/از مربیان فوتبال زبده دنیا پیشنهاد داشتیم اما جوسازی‌ها مانع از نتیجه شد

وزیر ورزش و جوانان در مجموعه ورزشی شیرودی در نشست خبری خود در مورد مسائل مختلف ورزش صحبت‌های مفصلی را انجام داد.

خبرگزاری فارس: ورزش ما نباید سکه‌ای شود/از مربیان فوتبال زبده دنیا پیشنهاد داشتیم اما جوسازی‌ها مانع از نتیجه شد
 •  

ب، محمود گودرزی در ابتدای نشست درباره نقش رسانه‌ها گفت: وقتی رسانه‌ها نقد می‌کنند مسئولان نسبت به عملکردشان آگاه می‌شوند و همین باعث بیان حقیقت می‌شود و اگر قرار است مسئولی از عدم وجود کارشناسی تصمیمی احتمالی اتخاذ کند این تصمیمات صحیح‌تر شود. سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبتنی بر عقلانیت است و در بحث‌های ریاست جمهوری هم مطرح شده که این دولت نقد رسانه‌ها را ارج می‌نهد.

وی افزود: سال گذشته سه ماه بعد از آخرین انتخاب وزرا نوبت به وزیر ورزش رسید. من از قبل تحلیلی از این وزارتخانه داشتم اما وقتی ورود کردم متوجه نارسایی‌هایی شدم که از قبل به آن اشراف داشتم. مهم‌ترین مسئله که به چشم می‌خورد عدم رعایت قوانین و مقررات و دستورالعمل‌هایی بود که توسط مسئولان دولت قبل تصویب شده بود.

*شفافیت را در دستور کار قرار دادیم

وزیر ورزش با بیان اینکه در ابتدا تلاش شد در خصوص برخی موضوعات شفاف‌سازی شود، عنوان کرد: موضوع  دیگر ابهامات مالی در تیم‌ها و فدارسیون‌هایی بود که به نحوی به دولت وابسته بودند. ما تلاش کردیم در ابتدای کار شفاف‌سازی کنیم که این مسئله در آیین‌نامه‌ها مطرح شد.

گودرزی در ادامه به حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی اشاره کرد و گفت:‌ رویدادهای خوب ما جام جهانی بود که نسبت به دوره قبل حضوری بهتر داشتیم البته نتایج مثل قبل است و تفاوتی با دوره قبل نداریم فقط یکی دو بازی بهتر بودیم که باعث خشنودی جامعه ما بود. فعالیت‌های همگانی از دیگر برنامه‌های ماست که برای اولین بار سهمی در آن دیده شده که 10 درصد اعتبارات متعلق به ورزش همگانی است که در ارزیابی فدراسیون‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وزیر ورزش حرکت به سمت خصوصی‌سازی را از دیگر برنامه‌های وزارت ورزش اعلام کرد و گفت:‌این خصوصی‌سازی فقط استقلال و پرسپولیس نیست اماکن ورزشی تمام شده و نشده به بخش خصوصی به صورت یک حکم به تصویب رسید و الان شرایط قانونی برای واگذاری محقق شده و امیدواریم بخش خصوصی اقدام کند.تیم‌های دولتی در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی هستند که قرار است چهارشنبه جلسه‌ای را درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌ها انجام دهیم.

وی افزود:‌یکی از موارد دیگری که در نظر داریم پیش‌بینی و طراحی استراتژی توسعه ورزش است روی این موضوع کار شده و ظرف یک هفته برنامه جامعی را به سمع و نظر می‌رسانیم.

*قانون جامع ورزش بسیار فراگیر است

گودرزی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: ما قانون ورزش را در نظر داریم. این قانون مربوط به تأسیس و نحوه شکل‌گیری ارتباط وزارت ورزش با سایر نهادهای ورزشی است. این موضوع تبیین شده و تا پایان هفته تقدیم دولت می‌شود تا توسط کمیسیون‌های دولت به تصویب برسد تا به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

در این ارتباط با کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی مثل کمیسیون فرهنگی صحبت‌های لازم انجام شده تا روند پیگیری کارها زودتر پیش برود.

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با قانون جامع ورزش اظهار داشت:‌قانون جامع ورزش بسیار فراگیر است و نیاز به انجام مطالعه و بررسی‌های بیشتر دارد.

در شروع کار بخش عمده‌ای از تلاش‌‌ها در جهت ورزش بانوان است. بیش از 50 درصد از جمعیت ایران را بانوان تشکیل می‌دهند و این 50 درصد دچار مشکلاتی بودند. متأسفانه عدالت توزیعی در حوزه بانوان وجود نداشته و با تلاشی که در این مدت انجام دادیم این نتیجه حاصل شده که جایگاه بانوان در ساختار ورزش، فدراسیون‌ها و اداره کل‌ها بالا برود و آنها با تلاش خودشان مشکلات را برطرف کنند.مسئله دیگر به وجود آوردن شورای راهبردی متشکل از ورزشکاران بانوان و ... است تا آنها بتوانند مسائل مختلف را حل و پیگیری کنند. ما هم پشتیبان آنها هستیم.

گودرزی در مورد مشکلات استان‌ها یادآور شد: در 9 ماهی که خدمت مردم و دولت بودم 12 سفر استانی داشتم تا با مشکلات این مردم آشنا شوم. صحبت‌ها و درخواست‌های آنها را به دولت انتقال دادیم و تلاش شده با وجود محدودیت‌های منابع و سایر مسائل مشکلات زیرساختی را حل کنیم.

*وجود 3870 پروژه ناتمام در کشور

وزیر ورزش در ادامه صحبت‌های خود تأکید کرد: در حال حاضر 3870 پروژه ناتمام در کشور داریم که تا امروز فقط کلنگ آنها خورده است بدون اینکه منابع آن پیش‌بینی شود و با ارگان‌های لازم در جهت تأمین منابع آن هماهنگی شود. با بررسی‌هایی که انجام دادیم برای اتمام این پروژه‌ها بیش از 50 سال زمان نیاز داریم و بیش از 7 هزار میلیارد تومان برای اتمام کار نیاز است.

وی افزود: این موضوع باید مورد توجه مردم قرار بگیرد و حل این مسائل مطابق با امکانات است. سیاست دولت این است که پروژه‌های بالای 90 درصد تا پایان سال به اتمام برسد و می‌خواهیم چیزی حدود 150 پروژه را امسال به پایان برسانیم. الباقی این پروژه‌ها برای سال‌های بعد باقی می‌ماند.طبق اهدافی که لحاظ شده این اجازه وجود دارد که پروژه‌های زیر 50 درصد را با در نظر گرفتن تخفیف و مسائلی به بخش خصوصی انتقال دهیم.

- f1 / 6 / 1393برچسب:, :: 7:46 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

01

آیین نامه کمیته آموزش فدراسیون اعلام شد

آیین نامه کمیته آموزش فدراسیون اعلام شد

کمیته آموزش فدراسیون ورزش های رزمی اعلام کرد: از این پس برنامه های کمیته آموزش تنها بر اساس آیین نامه جدید به شرح زیر صورت می پذیرد.

ریاست محترم انجمن / کمیته/ گروه ........

 

سلام علیکم

 

احتراماً به استحضار می رساند با توجه به تدوین آئین نامه جدید کمیته آموزش ، آزمون و صدور احکام از این پس تمامی انجمن / کمیته ها / گروه های تحت پوشش فدراسیون ورزش های رزمی صرفاٌ با ارائه مدارک ذیل الذکر 1- گواهی عدم سوء پیشینه 2- گواهی عدم اعتیاد3 مدرک مربیگری حداقل درجه سه    4 - مدرک تحصیلی حداقل دیپلم 5- کپی از تمام صفحات شناسنامه 6- کپی کارت ملی 7- فرم بیوگرافی   8- معرفی نامه از انجمن/ کمیته/ گروه مذکور می بایست جهت اخذ نمایندگی در استان ها به کمیته آموزش مراجعه نمایند . لازم به ذکر است گواهی عدم اعتیاد وسوء پیشینه از تاریخ صدور آن به مدت یک ماه دارای اعتبار می باشد.

ضمناٌ اعتبار تمامی نمایندگی های اخذ شده از تاریخ صدور به مدت یک سال می باشد و تمامی انجمن ها/ کمیته ها/ گروه ها ملزم و مکلف هستند پس از پایان اعتبار نسبت به تمدید آن و یا معرفی نماینده جدید اقدام قانونی معمول نمایند
معاون استاندار آذربایجان غربی: توسعه ورزش همگانی ایجاد شور و نشاط اجتماعی را به دنبال دارد

معاون استاندار آذربایجان غربی: توسعه ورزش همگانی ایجاد شور و نشاط اجتماعی را به دنبال دارد

 معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه ورزش همگانی علاوه بر سلامت جسم و روح مردم، شور و نشاط اجتماعی را نیز به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی علیرضا رادفر روز پنجشنبه در دومین جلسه شورای ورزش همگانی استان که با محوریت برنامه ریزی و تدابیر لازم برای برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی 25 مهر سال جاری ارومیه برگزار شد افزود: امروزه در تمام دنیا برنامه ها و محل هایی برای تخلیه هیجانات و انرژی نهفته جوانان ایجاد شده است که این امر در کاهش استرس و افسردگی آحاد مختلف جامعه بسیار مفید است.
وی اظهار کرد:  برگزاری همایش های ورزشهای همگانی محلی مناسب برای توسعه سلامتی روحی و جسمی و بهانه ای برای گرد آمدن اعضای خانواده ها در کنار هم و شرکت در یک رویداد بزرگ ورزشی و فرهنگی است که این خود پیامدهای ارزشمندی به همراه دارد.
نائب رئیس شورای ورزش همگانی استان گفت: برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی فرصتی برای شور و نشاط اجتماعی در فضایی آکنده از صمیمیت، وفاق و همدلی است
رادفر افزود: از کمیته های 9 گانه این همایش می خواهیم که از هم اکنون با جدیت تمامی برنامه ها و تمهیدات لازم را در اجرای این رویداد ورزشی انجام دهند و تمامی دستگاهها و نهادهای استانی مرتبط با این همایش، برای برگزاری هر چه بهتر و باشکوهتر مراسم تلاش کنند.
وی بر استفاده از پتانسیل دانش آموزان به عنوان نماینده و پیام آور ورزش همگانی در هر خانواده ای اشاره کرد و گفت: دانش آموزان می توانند به عنوان مبلغ اجرای بهتر این طرح عمل کنند و در همراه کردن خانواده ها و حضور گسترده در این همایش پیاده روی نقش داشته باشند لذا ضروری است در این زمینه نیز مسئولان مربوطه برنامه ریزی لازم را انجام دهند.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه همزمان با 25 مهر ماه ˈروز ورزش و تربیت بدنیˈ همایش پیاده روی در سراسر کشور برگزار می شود، گفت: این مراسم بر اساس هماهنگی ها و رایزنی های صورت گرفته با فدراسیون مقرر گردید بطور به صورت زنده از طریق برنامه صبح و نشاط شبکه سوم سیما پخش گردد.
 
علی خلیلی با بیان اینکه این همایش هفتمین پیاده روی است که به صورت پخش زنده استانی برگزار می شود افزود: ایجاد نشاط اجتماعی، همبستگی خانوادگی و فرهنگ سازی و توسعه ورزش همگانی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بزرگ پیاده روی است.
وی ادامه داد: این همایش علاوه بر توسعه فرهنگ ورزش بهترین فرصت در بسترسازی ارائه محصولات صنایع دستی و ظرفیت ها و پتانسیل های بالای استان نیز می باشد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 در ابتدای این جلسه هر کدام از اعضای شورای ورزش همگانی به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص تمهیدات و چگونگی برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی مهرماه ارومیه پرداختند.
گفتنی است همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی شهرستان ارومیه جمعه 25 مهرماه تحت عنوان گرامیداشت روز تربیت بدنی و ورزش در مسیر 4 کیلومتری بلوار امام علی(ع)، امامت در مسیر بلوار والفجر 2 تا بوستان ائللرباغی این شهر برگزار خواهد شد.پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بمناسبت هفته دولت

پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بمناسبت هفته دولت

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در پیامی فرا رسیدن هفته دولت را به تمامی خدمتگزاران دستگاههای اجرایی تبریک گفت.
در متن پیام علی خلیلی آمده است: هفته دولت نماد وحدت مردم و دولت، یادگار ارزشمند تلاش فرزندان گرانقدر انقلاب و یادآور روزهای پرشور خدمتگزاری نیروهای مخلص و متعهد، شهیدان رجایی و باهنر است که شایسته سپاس و قدردانی است.
بی شک تجلی افکار و معانی ارزشمند این شهیدان والامقام، وحدت دولت و مردم در سایه اطاعت از فرامین مقام عظمای ولایت، الهام بخش تلاش و روشنی بخش مسیری است که دستیابی به رشد، توسعه، اقتدار و سرافرازی کشور عزیز اسلامیمان را به دنبال خواهد داشت .
اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ ورزش و جوانان آذربایجان غربی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان والامقام، هفته دولت را به تمام دولتمردان خدوم دولت تدبیر و امید تبریک  عرض نموده و امیدوارم با عنایت خداوند سبحان وبی همتا و با پیروی از رهنمودهای مقام عظمای ولایت و عزم و تلاشی جهادین در راستای خدمت بی منّت و صادقانه به ملّت شریف ایران اسلامی و جلب رضای باری‌تعالی موفق‌تر از گذشته حرکت نمائیم و در مسیر گسترش جامعه محمدی و تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از پیش تلاش و کوشش نمائیم .
 

 

 

توفیق همگان را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ظلّ عنایات خاص حضرت ولی ا... الاعظم (عج) و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... خامنه ای ( مدّ ظلّه العالی) مسألت می نمایم. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4201
بازدید دیروز : 1832
بازدید هفته : 6033
بازدید ماه : 72585
بازدید کل : 12736295
تعداد مطالب : 3051
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content